Ubezpieczenie OC
– zaoszczędź nawet 70%

 • Spełnij swój ustawowy obowiązek
 • Porównamy dla Ciebie ofertę ubezpieczeń OC od wielu towarzystw
 • U nas znajdziesz polisę w dobrej cenie niezależnie od Twojego wieku i historii ubezpieczeniowej

Dlaczego warto kupić OC?

Chronisz innych uczestników ruchu

Towarzystwo wypłaci odszkodowanie osobom trzecim, które poniosły szkodę w wypadku lub kolizji, która wydarzyła się z Twojej winy. Dzięki temu Twoje finanse są zabezpieczone!

Spełniasz obowiązek ustawowy

Zgodnie z ustawą o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i PBUK każdy właściciel pojazdu ma obowiązek wykupienia ubezpieczenia OC.

Zabezpieczasz swoje finanse

Jeśli spowodujesz kolizję lub wypadek autem bez ważnego OC, UFG wypłaci poszkodowanym ubezpieczenie, ale zostaniesz obciążony jego kosztem – nastąpi tzw. regres ubezpieczeniowy.

Dostosowujesz ofertę do swoich potrzeb

Dopasuj zakres ubezpieczenia tak, by polisa w pełni chroniła Twój pojazd. Warto zdecydować się na zakup dodatkowych ubezpieczeń: NNW, autocasco (AC) i assistance.

Co zyskujesz, kupując ubezpieczenie OC w CUK?

Komfort

Polisę kupisz online, w aplikacji, przez telefon
lub w placówce – jak Ci wygodniej!

Dostęp do promocji i rabatów

Skorzystaj z programu Moc Rabatów oraz Payback!

Możliwość płatności ratalnej

lub odroczenie terminu pierwszej płatności.

Dostęp do nowoczesnej aplikacji,

która ułatwi Ci zarządzanie polisami i zgłaszanie szkód

Dopasuj ochronę do swoich potrzeb za pomocą możliwych rozszerzeń:

Ubezpieczenie szyb

Ubezpieczenie bagażu

Ubezpieczenie opon

Ochrona utraty zniżek

BLS

Ubezpieczenie GAP

Ubezpieczenie Ochrony Prawnej

Zielona Karta

Suma gwarancyjna OC – maksymalna kwota ochrony

Jest ona określona w ustawie o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i PBUK. Niezależnie więc z jakiego towarzystwa zakupisz OC dla swojego pojazdu, będzie wynosić ona:

5 210 000 euro

w przypadku szkód osobowych

1 050 000 euro

w przypadku szkód majątkowych

Co wpływa na cenę ubezpieczenia OC?

Każde towarzystwo indywidualnie dobiera czynniki, które bierze pod uwagę podczas wyliczania kwoty składki. Wpływ na cenę polisy mogą mieć między innymi:

Dane właściciela pojazdu

historia szkodowości

Parametry pojazdu

rodzaj pojazdu
wiek
pojemność i moc
miejsce zamieszkania
rodzaj paliwa

Na co jeszcze zwrócić uwagę podczas zakupu OC komunikacyjnego?

Polisa OC nie chroni Twojego pojazdu

Pamiętaj, że ubezpieczenie OC zapewnia ochronę innym uczestnikom ruchu, którzy ucierpią w wyniku kolizji lub wypadku spowodowanego przez kierującego Twoim autem. Jeśli wskutek tego zdarzenia uszkodzeniu ulegnie także Twój samochód, z polisy OC nie otrzymasz odszkodowania. Dlatego dobrym pomysłem jest zakup pakietu OC+AC, dzięki którym otrzymasz wsparcie, nawet jeśli to Ty spowodujesz wypadek.

Polisa OC nie zawsze wznawia się na kolejny okres

Są sytuacje, kiedy polisa OC nie ulegnie automatycznemu przedłużeniu. Jeśli nastąpiło przeniesienie prawa własności pojazdu (np. w wyniku zakupu auta), wymagane składki za obecną polisę nie zostały opłacone w terminie lub składka za OC nie została w ogóle uregulowana, to polisa OC nie przedłuży się automatycznie na kolejny rok.

Zakupu polisy OC nie musi dokonywać osobiście właściciel auta

Osoba trzecia może wykupić polisę na rzecz właściciela pojazdu. Dane osoby, która zakupiła OC, znajdą się na polisie w rubryce „ubezpieczający”.

Można korzystać z obowiązującego OC, które wykupił poprzedni właściciel auta

Prawa i obowiązki związane z polisą OC przechodzą na aktualnego właściciela pojazdu. Pamiętaj jednak, że taka polisa nie wznawia się automatycznie, zatem ochrona będzie działać wyłącznie do końca okresu ubezpieczeniowego wskazanego na polisie.

Sprawdź realne ceny za polisy OC w CUK

Dzięki wprowadzeniu kilku danych osobowych oraz informacji o pojeździe zyskasz dostęp do najlepszych propozycji od znanych towarzystw ubezpieczeniowych. Wykonaj kalkulację i znajdź najtańszą ofertę!

3 niezawodne sposoby na obniżenie ceny ubezpieczenia pojazdu

Porównaj produkty różnych towarzystw

Każde towarzystwo indywidualnie określa cenę polisy OC, dlatego jej koszt u poszczególnych ubezpieczycieli może być bardzo różny. Skorzystaj z naszej porównywarki, by wybrać najkorzystniejszą dla Ciebie opcję!

Skorzystaj ze zniżek współmałżonka!

Zniżki OC wypracowane przez Twojego małżonka, mogą zostać przepisane na Ciebie. Głównym warunkiem jest posiadanie wspólnoty majątkowej i podpisanie oświadczenia, w którym to potwierdzacie. Na podstawie tego dokumentu, zniżki zostaną przeniesione automatycznie. Pamiętaj jednak, że w związku z przeniesieniem zniżek, wszelkie szkody, jakie spowoduje jeden z małżonków, będą skutkować zwyżkami w cenie polisy także na koncie współmałżonka.

Kupuj pakiety ubezpieczeń

Zazwyczaj opłaca się kupić autocasco w pakiecie z OC. Zakup pakietu OC/AC jest najczęściej tańszy niż zakup dwóch ubezpieczeń oddzielnie. Warto do nich dodać NNW i assistance, by cieszyć się kompleksową ochronę.

Jakie są wyłączenia w polisach OC?

Szkoda spowodowana umyślnie i ucieczka z miejsca zdarzenia

Jeśli uszkodziłeś pojazd innej osoby umyślnie lub jako sprawca kolizji czy wypadku uciekłeś z miejsca zdarzenia, nie możesz liczyć na wsparcie ubezpieczyciela.

Szkoda spowodowana przez osobę nietrzeźwą

Szkody spowodowane przez osoby znajdujące się pod wpływem alkoholu, narkotyków lub innych środków odurzających są wyłączone z odpowiedzialności towarzystw..

Szkoda spowodowana przez osobę bez prawa jazdy

Towarzystwo nie wypłaci odszkodowania za szkody spowodowane przez osoby, które nie posiadają uprawnień do prowadzenia pojazdu..

Brak ważnego przeglądu technicznego

Nie możesz liczyć na wsparcie ubezpieczyciela, jeśli pojazd nie posiada ważnego przeglądu technicznego, a jego brak miał wpływ na powstałą szkodę..

MOC Rabatów na ubezpieczenie auta

Co roku pomagamy Polakom zaoszczędzić 100 mln złotych. Poznaj naszą akcję specjalną i co kwartał odkrywaj nowe rabaty!

Opinie klientów

Klaudia Krawczyk

Od dawna ubezpieczamy z mężem tutaj dwa samochody. W tym roku nawet zdecydowaliśmy się na ubezpieczanie na życie. Tak naprawdę składki są niewielkie.

Joanna Zofia Ołowska

Bardzo miła atmosfera, pełen profesjonalizm, szczególne podziękowania dla Pana Pawła za pomoc w znalezieniu najoptymalniejszego ubezpieczenia OC, oraz pomoc z wyprostowaniem polis z poprzednich lat za auto ubezpieczone w całkiem innej placówce.💪👍🤝 Dziękujemy
i polecamy jak najbardziej usługi CUK Wołomin.

Paulina Zarzycka

Bardzo polecam to miejsce. Profesjonalna i bardzo miła obsługa, wszystko przebiega szybko i sprawnie, niskie ceny i najlepsze oferty na rynku. Polecam każdemu! :)

Krystian Rosadziński

Pełen profesjonalizm. Od kilku lat nie muszę pamiętać o terminie ubezpieczeń. Za każdym razem telefoniczne przypomnienie, oferty przesyłane drogą elektroniczną. Mega oszczędność czasu. Obsługa klienta na najwyższym poziomie. Polecam

Ocena naszych Klientów na Google
Opinie klientów
4,79 (17 338 opinii)

Co wpływa na koszt ubezpieczenia OC?

Każde towarzystwo ubezpieczeniowe ma prawo indywidualnie ustalać cenę ochrony od odpowiedzialności cywilnej. W związku z tym ubezpieczenie tego typu może kosztować od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych.
Ubezpieczenie OC samochodu nie ma stałej ceny. Dokładny koszt jest wyliczany na podstawie wielu czynników. Najważniejsze z nich to:

 • pojemność silnika,
 • marka i model samochodu,
 • rok produkcji,
 • przebieg,
 • wiek kierowcy,
 • data wydania prawa jazdy,
 • adres,
 • sposób użytkowania pojazdu,
 • lata doświadczenia,
 • historia szkodowości

Dlatego tak ważne jest porównanie poszczególnych ofert i szukanie takich, które są najkorzystniejsze. Postępując w ten sposób, można sporo zaoszczędzić.

Ubezpieczenie OC samochodu jest najdroższe w przypadku młodych, niedoświadczonych kierowców i aut o dużej pojemności silnika. Przyczyną jest wysokie ryzyko spowodowania wypadku, przez co towarzystwo będzie musiało wypłacić odszkodowanie.

Na szczęście z biegiem lat można wypracować sobie atrakcyjne zniżki za bezszkodową jazdę. Ich wysokość rośnie z każdym rokiem bezpiecznego poruszania się po drogach. W rezultacie ostateczny koszt wykupienia polisy OC może zmaleć nawet o 60%! Pamiętaj jednak, że każde towarzystwo ma własną taryfę, dlatego najlepiej jest porównać ceny polis od różnych ubezpieczycieli.

Na co zwrócić uwagę, kupując ubezpieczenie OC samochodu?

Na rynku działa kilkadziesiąt towarzystw ubezpieczeniowych. Każda z firm przekonuje, że to właśnie ich polisa jest najlepsza. Dlatego zdecydowanie się na ofertę jednego z nich może być trudną decyzją. Należy zatem pamiętać o kilku sprawach, na które warto zwrócić uwagę przed zakupem polisy.

 • Cena

Ubezpieczenie OC cechuje się ściśle określonym zakresem ochrony przez przepisy. Oznacza to, że każde towarzystwo ma obowiązek zagwarantować pomoc na takim samym poziomie i nie może odmówić klientowi możliwości zawarcia polisy. Z tego powodu podczas wybierania OC najważniejsza jest cena. Najlepiej, jeśli wysokość składki będzie jak najniższa.

Jednocześnie pamiętaj, iż fakt, że jesteś stałym klientem danego towarzystwa ubezpieczeniowego, nie gwarantuje Ci najniższej ceny na rynku. Z tego powodu warto korzystać z porównywarek OC, które pozwalają na szybkie znalezienie polis na najkorzystniejszych warunkach bez wychodzenia z domu.

 • Zniżki

Wiele firm proponuje atrakcyjne obniżki ceny ubezpieczenia za bezszkodową jazdę. Rabaty mogą sięgać nawet 60%. Jednak każda z nich ma własny system udzielania zniżek na zakup ubezpieczenia.  Warto wybierać polisy ubezpieczeniowe OC w firmach, które nie tylko oferują atrakcyjne zniżki, lecz także udzielają ich już po kilku latach bezszkodowej jazdy. W ten sposób można zaoszczędzić nawet kilkaset złotych rocznie.

 • Możliwość rozszerzenia zakresu ochrony

Kupując kilka produktów ubezpieczeniowych od razu, zapłacisz mniej niż za oba oddzielnie. Dlatego dobrym pomysłem jest skorzystanie z pakietów, które obejmują ubezpieczenie OC i AC, polisę szyb, NNW, assistance czy Bezpośrednią Likwidację Szkód. Taka ochrona bez wątpienia przyda się kierowcom początkującym i takim, którzy często korzystają z samochodu oraz chcą zabezpieczyć się przed nieoczekiwanymi wydatkami.

Dlaczego warto korzystać z porównywarki OC?

Porównywarka OC to świetny sposób na znalezienie najlepszego ubezpieczenia bez wychodzenia z domu. Wystarczy wpisać informacje na temat kierowcy i pojazdu do specjalnej tabeli, a system wygeneruje dostępne propozycje od 30 towarzystw ubezpieczeniowych. W ten sposób można szybko porównać poszczególne polisy i wybrać taką, która spełni Twoje oczekiwania. Jednak to nie jedyna zaleta tego rozwiązania.

 • Błyskawiczne porównanie cen dostępnych ubezpieczeń OC

Korzystanie z porównywarki OC nie wymaga konieczności przeglądania stron internetowych konkretnych firm. Wszystkie informacje są podane w czytelnym rankingu, co ułatwia porównywanie ich cen. Znacznie skraca to czas poszukiwania najtańszego ubezpieczenia samochodu.

 • Oszczędność czasu i pieniędzy

Porównywarka ubezpieczeń umożliwia załatwienie wymaganych formalności bez wychodzenia z domu, wprost z własnej kanapy. To sprawia, że internetowy kalkulator jest świetnym sposobem na kupienie ubezpieczenia pojazdu OC online bez udawania się do stacjonarnej siedziby CUK. Jest to także doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą załatwić zakup polisy np. w weekend, bez konieczności brania dnia wolnego w pracy.

W ten sposób oszczędza się nie tylko czas spędzony na czekaniu w kolejkach, ale także pieniądze przeznaczone na transport do siedziby firmy.

 • Ochrona konsumenta

Po zakupie ubezpieczenia auta OC masz 30 dni na rezygnację z transakcji bez podawania jakiejkolwiek przyczyny. Wystarczy tylko, że poinformujesz o tym towarzystwo na czas i prześlesz (pocztą lub drogą elektroniczną) stosowny dokument. Firma zwróci Ci zapłaconą składkę pomniejszoną o wartość ochrony, jaka obowiązywała przez kilka dni od zawarcia umowy.

FAQ, czyli najczęściej zadawane pytania na temat ubezpieczenia samochodu

Czy zakup polisy OC przez internet jest bezpieczny?

Korzystanie z internetowych narzędzi w celu zakupu ubezpieczenia komunikacyjnego OC jest w pełni bezpieczne. Połączenie pomiędzy systemem a Twoim urządzeniem jest odpowiednio zaszyfrowane, a potwierdzeniem tego jest zamknięta kłódka. Znajduje się ona po lewej stronie w pasku strony internetowej.

Z kolei wszystkie informacje zebrane podczas uzupełniania formularzy są przechowywane zgodnie z najnowszymi przepisami. Udostępnianie ich osobom trzecim odbywa się wyłącznie po wyrażeniu przez Ciebie zgody

Czy zawarcie polisy przez wyszukiwarkę OC jest zgodne z prawem?

Polisa zakupiona w serwisie jest pełnoprawnym dokumentem, który upoważnia do korzystania z pomocy towarzystwa ubezpieczeniowego po nieszczęśliwym zdarzeniu. Umowa jest sporządzana na tych samych zasadach, co w stacjonarnych placówkach firm ubezpieczeniowych i jest równie wiążąca jak papierowe druki.

Czy po zakupie polisy OC przez internet i zatrzymaniu przez policję nie będę mieć problemów?

Ubezpieczenie zawarte przez internet jest tak samo ważne jak polisa zakupiona stacjonarnie. Nie ma znaczenia forma zapisu umowy. Zarówno papierowe dokumenty, jak i plik komputerowy są respektowane przez policję podczas kontroli drogowej.

Jak sprawdzić, czy auto ma aktualne ubezpieczenie OC?

To, czy samochód ma ważne OC, można sprawdzić na stronie www.ufg.pl. Potrzebujesz do tego numeru rejestracyjnego pojazdu lub numer VIN. Wpisz go w odpowiednią rubrykę, wybierz datę, potwierdź, że nie jesteś robotem i kliknij „sprawdź”. W ten sposób ustalisz, czy danego dnia auto było objęte ubezpieczeniem.

Czy można kupić krótkoterminowe ubezpieczenie OC samochodu?

W ofercie towarzystw ubezpieczeniowych można spotkać się z krótkoterminowym OC, ale jest ono przeznaczone dla właścicieli pojazdów zabytkowych i wolnobieżnych, przedsiębiorców prowadzących komis i osób sprowadzających samochody z zagranicy. W doborze właściwego OC krótkoterminowego pomogą Ci doradcy CUK dostępni na infolinii i w naszych licznych placówkach. Zapraszamy do kontaktu!