Ubezpieczenie OC - możesz oszczędzić nawet 70%

Dzięki porównaniu ofert i naszemu wsparciu do tej pory klienci zaoszczędzili łącznie ponad 70 mln złotych na ubezpieczeniach. Warto, prawda?

Jak działa porównywarka CUK?

W CUK porównasz ubezpieczenie w 2 minuty! Niezależnie od tego, gdzie jesteś i która jest godzina. Kilkaset ofert z ponad 30 towarzystw otrzymasz w przejrzystej formie, a formalności dopełnisz online. To proste, prawda?

Krok 1

Wprowadź dane do formularza

Informacje na temat Twojego samochodu, właściciela pojazdu oraz poprzedniej polisy pomogą nam dopasować ubezpieczenie do Twoich potrzeb.

Krok 2

Porównaj oferty od towarzystw ubezpieczeniowych

Sprawdź cenę, zakres ochrony i możliwe rozszerzenia każdej oferty. Przekonaj się, ile Ty możesz zaoszczędzić!

Krok 3

Wybierz ubezpieczenie samochodu i kup polisę online

Jesteś zdecydowany? Teraz już tylko wystarczy dopełnić formalności. Wybierz sposób płatności. Pamiętaj, że możesz rozłożyć koszt swojego ubezpieczenia nawet na 11 dogodnych rat! Twoje ubezpieczenie zawsze będzie w SUPERcenie!

Krok 4

Za ubezpieczenie samochodu zapłacisz online – bezpiecznie i szybko!

Kup ubezpieczenie za pośrednictwem laptopa czy smartfona i zapłać za nie online.

Krok 5

Ciesz się z oszczędności czasu i pieniędzy!

Komplet dokumentów otrzymasz na podany przez Ciebie e-mail. Jeśli potrzebujesz wsparcia, na każdym etapie możesz skontaktować się z naszym doradcą pod numerem telefonu 22 27 00 337

Nasi klienci kupują

Jesteśmy specjalistami w wielu dziedzinach ubezpieczeń. Sprawdź produkty, które szczególnie chętnie kupują nasi Klienci.

Ubezpieczenie
na życie

Bądź spokojny – na wszelki wypadek

Ubezpieczenie
rowerowe

Pokonuj kolejne kilometry i jedź bezpiecznie!

Ubezpieczenia
firmowe

Prowadź swój biznes – bez strachu o przyszłość

Co wpływa na koszt ubezpieczenia OC?

Każde towarzystwo ubezpieczeniowe ma prawo indywidualnie ustalać cenę ochrony od odpowiedzialności cywilnej. W związku z tym ubezpieczenie tego typu może kosztować od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych.
Ubezpieczenie OC samochodu nie ma stałej ceny. Dokładny koszt jest wyliczany na podstawie wielu czynników. Najważniejsze z nich to:

 • pojemność silnika,
 • marka i model samochodu,
 • rok produkcji,
 • przebieg,
 • wiek kierowcy,
 • data wydania prawa jazdy,
 • adres,
 • sposób użytkowania pojazdu,
 • lata doświadczenia,
 • historia szkodowości

Dlatego tak ważne jest porównanie poszczególnych ofert i szukanie takich, które są najkorzystniejsze. Postępując w ten sposób, można sporo zaoszczędzić.

Ubezpieczenie OC samochodu jest najdroższe w przypadku młodych, niedoświadczonych kierowców i aut o dużej pojemności silnika. Przyczyną jest wysokie ryzyko spowodowania wypadku, przez co towarzystwo będzie musiało wypłacić odszkodowanie.

Na szczęście z biegiem lat można wypracować sobie atrakcyjne zniżki za bezszkodową jazdę. Ich wysokość rośnie z każdym rokiem bezpiecznego poruszania się po drogach. W rezultacie ostateczny koszt wykupienia polisy OC może zmaleć nawet o 60%! Pamiętaj jednak, że każde towarzystwo ma własną taryfę, dlatego najlepiej jest porównać ceny polis od różnych ubezpieczycieli.

Na co zwrócić uwagę, kupując ubezpieczenie OC samochodu?

Na rynku działa kilkadziesiąt towarzystw ubezpieczeniowych. Każda z firm przekonuje, że to właśnie ich polisa jest najlepsza. Dlatego zdecydowanie się na ofertę jednego z nich może być trudną decyzją. Należy zatem pamiętać o kilku sprawach, na które warto zwrócić uwagę przed zakupem polisy.

 • Cena

Ubezpieczenie OC cechuje się ściśle określonym zakresem ochrony przez przepisy. Oznacza to, że każde towarzystwo ma obowiązek zagwarantować pomoc na takim samym poziomie i nie może odmówić klientowi możliwości zawarcia polisy. Z tego powodu podczas wybierania OC najważniejsza jest cena. Najlepiej, jeśli wysokość składki będzie jak najniższa.

Jednocześnie pamiętaj, iż fakt, że jesteś stałym klientem danego towarzystwa ubezpieczeniowego, nie gwarantuje Ci najniższej ceny na rynku. Z tego powodu warto korzystać z porównywarek OC, które pozwalają na szybkie znalezienie polis na najkorzystniejszych warunkach bez wychodzenia z domu.

 • Zniżki

Wiele firm proponuje atrakcyjne obniżki ceny ubezpieczenia za bezszkodową jazdę. Rabaty mogą sięgać nawet 60%. Jednak każda z nich ma własny system udzielania zniżek na zakup ubezpieczenia.  Warto wybierać polisy ubezpieczeniowe OC w firmach, które nie tylko oferują atrakcyjne zniżki, lecz także udzielają ich już po kilku latach bezszkodowej jazdy. W ten sposób można zaoszczędzić nawet kilkaset złotych rocznie.

 • Możliwość rozszerzenia zakresu ochrony

Kupując kilka produktów ubezpieczeniowych od razu, zapłacisz mniej niż za oba oddzielnie. Dlatego dobrym pomysłem jest skorzystanie z pakietów, które obejmują ubezpieczenie OC i AC, polisę szyb, NNW, assistance czy Bezpośrednią Likwidację Szkód. Taka ochrona bez wątpienia przyda się kierowcom początkującym i takim, którzy często korzystają z samochodu oraz chcą zabezpieczyć się przed nieoczekiwanymi wydatkami.

Dlaczego warto korzystać z porównywarki OC?

Porównywarka OC to świetny sposób na znalezienie najlepszego ubezpieczenia bez wychodzenia z domu. Wystarczy wpisać informacje na temat kierowcy i pojazdu do specjalnej tabeli, a system wygeneruje dostępne propozycje od 30 towarzystw ubezpieczeniowych. W ten sposób można szybko porównać poszczególne polisy i wybrać taką, która spełni Twoje oczekiwania. Jednak to nie jedyna zaleta tego rozwiązania.

 • Błyskawiczne porównanie cen dostępnych ubezpieczeń OC

Korzystanie z porównywarki OC nie wymaga konieczności przeglądania stron internetowych konkretnych firm. Wszystkie informacje są podane w czytelnym rankingu, co ułatwia porównywanie ich cen. Znacznie skraca to czas poszukiwania najtańszego ubezpieczenia samochodu.

 • Oszczędność czasu i pieniędzy

Porównywarka ubezpieczeń umożliwia załatwienie wymaganych formalności bez wychodzenia z domu, wprost z własnej kanapy. To sprawia, że internetowy kalkulator jest świetnym sposobem na kupienie ubezpieczenia pojazdu OC online bez udawania się do stacjonarnej siedziby CUK. Jest to także doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą załatwić zakup polisy np. w weekend, bez konieczności brania dnia wolnego w pracy.

W ten sposób oszczędza się nie tylko czas spędzony na czekaniu w kolejkach, ale także pieniądze przeznaczone na transport do siedziby firmy.

 • Ochrona konsumenta

Po zakupie ubezpieczenia auta OC masz 30 dni na rezygnację z transakcji bez podawania jakiejkolwiek przyczyny. Wystarczy tylko, że poinformujesz o tym towarzystwo na czas i prześlesz (pocztą lub drogą elektroniczną) stosowny dokument. Firma zwróci Ci zapłaconą składkę pomniejszoną o wartość ochrony, jaka obowiązywała przez kilka dni od zawarcia umowy.

FAQ, czyli najczęściej zadawane pytania na temat ubezpieczenia samochodu

Czy zakup polisy OC przez internet jest bezpieczny?

Korzystanie z internetowych narzędzi w celu zakupu ubezpieczenia komunikacyjnego OC jest w pełni bezpieczne. Połączenie pomiędzy systemem a Twoim urządzeniem jest odpowiednio zaszyfrowane, a potwierdzeniem tego jest zamknięta kłódka. Znajduje się ona po lewej stronie w pasku strony internetowej.

Z kolei wszystkie informacje zebrane podczas uzupełniania formularzy są przechowywane zgodnie z najnowszymi przepisami. Udostępnianie ich osobom trzecim odbywa się wyłącznie po wyrażeniu przez Ciebie zgody

Czy zawarcie polisy przez wyszukiwarkę OC jest zgodne z prawem?

Polisa zakupiona w serwisie jest pełnoprawnym dokumentem, który upoważnia do korzystania z pomocy towarzystwa ubezpieczeniowego po nieszczęśliwym zdarzeniu. Umowa jest sporządzana na tych samych zasadach, co w stacjonarnych placówkach firm ubezpieczeniowych i jest równie wiążąca jak papierowe druki.

Czy po zakupie polisy OC przez internet i zatrzymaniu przez policję nie będę mieć problemów?

Ubezpieczenie zawarte przez internet jest tak samo ważne jak polisa zakupiona stacjonarnie. Nie ma znaczenia forma zapisu umowy. Zarówno papierowe dokumenty, jak i plik komputerowy są respektowane przez policję podczas kontroli drogowej.

Jak sprawdzić, czy auto ma aktualne ubezpieczenie OC?

To, czy samochód ma ważne OC, można sprawdzić na stronie www.ufg.pl. Potrzebujesz do tego numeru rejestracyjnego pojazdu lub numer VIN. Wpisz go w odpowiednią rubrykę, wybierz datę, potwierdź, że nie jesteś robotem i kliknij „sprawdź”. W ten sposób ustalisz, czy danego dnia auto było objęte ubezpieczeniem.

Czy można kupić krótkoterminowe ubezpieczenie OC samochodu?

W ofercie towarzystw ubezpieczeniowych można spotkać się z krótkoterminowym OC, ale jest ono przeznaczone dla właścicieli pojazdów zabytkowych i wolnobieżnych, przedsiębiorców prowadzących komis i osób sprowadzających samochody z zagranicy. W doborze właściwego OC krótkoterminowego pomogą Ci doradcy CUK dostępni na infolinii i w naszych licznych placówkach. Zapraszamy do kontaktu!

FAQ

Ostateczna ilość towarzystw, których oferty poznasz zależy od parametrów polisy, której potrzebujesz? O najlepszą ofertę dla Ciebie zapytamy ponad 30 towarzystw ubezpieczeniowych.

Polisę za pośrednictwem CUK Ubezpieczenia, możesz kupić na kilka sposobów:

- korzystając z kalkualtora online

- dzwoniąć na naszą infolinię

- odwiedzając najbliższą placówkę

Warto pamiętać, że podstawowym obowiązkiem każdego kierowcy jest zakup polisy OC. To niezbędna ochrona, która zapewnia wypłatę środków, jeśli wyrządzisz szkodę innym osobom lub pojazdom. Dzięki superubezpieczeniu nie ponosisz z własnej kieszeni kosztów naprawy zniszczeń. Brak ważnej polisy OC wiąże się z karą finansową, należy więc zadbać o ciągłość ochrony.

W trosce o Twoje auto możesz wyposażyć się w ubezpieczenie AC, które pomoże Ci w kłopotliwych okolicznościach objętych umową. Towarzystwo udzieli wsparcia w razie stłuczki, wypadku, kradzieży czy niekorzystnego działania zjawisk atmosferycznych np. gradu. Na zakup AC możesz zdecydować się niezależnie od polisy OC lub wykupić OC i AC w pakiecie.

Wśród ubezpieczeń komunikacyjnych znajdziesz także NNW, czyli wsparcie w zmaganiach z następstwem nieszczęśliwych wypadków. Otrzymasz odszkodowanie, jeśli zdarzenie drogowe spowoduje uszczerbek na zdrowiu. NNW gwarantuje środki także w przypadku śmierci ubezpieczonego w wypadku komunikacyjnym.

Assistance to wsparcie informacyjne i sprawna organizacja pomocy w kryzysowej sytuacji. W razie kłopotów na drodze nie musisz na własną rękę szukać warsztatu czy lawety. Dla pełnej superochrony auta oferujemy także ubezpieczenie szyb. Z kompleksową polisą dla samochodu niespodziewane przygody nie są Ci straszne.

Masz pytanie?

Jeśli chcesz się z nami skontaktować, wypełnij poniższy formularz.