Ubezpieczenie mieszkania dla Twojego bezpieczeństwa i spokoju

  • Wypełnij krótki formularz,
  • Porównaj oferty w wielu towarzystwach,
  • Wybierz ubezpieczenie mieszkania.

Jak kupić ubezpieczenie nieruchomości w porównywarce CUK Ubezpieczenia?

Oszczędzaj czas i pieniądze. Zadbaj o swoje cztery ściany, aby były oazą spokoju i źródłem bezpieczeństwa. Porównaj oferty w 30 towarzystwach ubezpieczeniowych, aby dopasować polisę nieruchomości do swoich potrzeb.

Krok 1

Uzupełnij formularz podstawowymi danymi

Podaj nam informacje na temat lokalizacji, wielkości nieruchomości oraz roku budowy. Pozwoli nam to wyliczyć składkę, a także zaproponować Ci najlepsze możliwe oferty.

Krok 2

Podaj wartość nieruchomości

W porównywarce uwzględnij wartość nieruchomości, która jest limitem odpowiedzialności towarzystwa. Podaj też informacje na temat zabezpieczeń, np. rodzaje zamków, alarm czy domofon.

Krok 3

Porównaj oferty ubezpieczeń nieruchomości

Czas na zapoznanie się z ofertami. Zwróć uwagę na zakres ochrony oraz cenę składki. Jeśli masz jakiekolwiek pytania, na każdym etapie możesz liczyć na pełne wsparcie doradców.

Krok 4

Wybierz polisę i opłać ją online

Wybrałeś interesującą Cię ofertę? W takim razie zapłać za nią przelewem błyskawicznym. Polisę otrzymasz na wybrany wcześniej adres e-mail. Prawda, że to proste?

Nasi klienci kupują

Jesteśmy specjalistami w wielu dziedzinach ubezpieczeń. Sprawdź produkty, które szczególnie chętnie kupują nasi Klienci.

Ubezpieczenie
na życie

Bądź spokojny – na wszelki wypadek

Ubezpieczenie
rowerowe

Pokonuj kolejne kilometry i jedź bezpiecznie!

Ubezpieczenia
firmowe

Prowadź swój biznes – bez strachu o przyszłość

Co mogę ubezpieczyć w mieszkaniu?

Mieszkanie to miejsce odpoczynku, ale coraz częściej też pracy zawodowej. Niezależnie od tego, czy w Twoim domu znajduje się jedynie standardowe wyposażenie domu, czy również drogi sprzęt biurowy, warto zadbać o jego odpowiednią ochronę. Nie pozwól zakłócić domowej równowagi — chroń swoje mieszkanie jeszcze lepiej i pomyśl o odpowiednim ubezpieczeniu.

Polisa mieszkaniowa obejmuje kluczowe części składowe Twojego lokum. Możemy je podzielić na nieruchomości z elementami stałymi (np. okna, piekarnik w zabudowie) oraz ruchomości (np. komputer, telewizor). Pierwsza grupa to obiekty trwale związane z Twoim mieszkaniem. Stałe elementy to takie, których bez pomocy narzędzi nie zdemontujemy, jednak nawet one zostają czasami skradzione. Elementy ruchome są bardziej narażone na kradzieże, bo złodziej może je łatwo wynieść z lokalu.

Nierozerwalną częścią Twojego mieszkania są także pomieszczenia do niego przynależne, np. piwnica czy miejsce parkingowe. Wszystkie te miejsca będą objęte ochroną ubezpieczeniową w ramach jednej polisy – w interesującym Cię zakresie. To właśnie zakres ochrony powinien podlegać najbardziej szczegółowej weryfikacji podczas wyboru ubezpieczenia mieszkania. Od niego bowiem zależy, w jakich sytuacjach będziesz mógł liczyć na wypłatę odszkodowania.

Co może stanowić przedmiot rozszerzenia ubezpieczenia nieruchomości? Coraz popularniejsza jest na przykład ochrona nagrobka. Gdy zdecydujesz się na dodanie jej do polisy, ubezpieczyciel może pokryć koszty naprawy uszkodzonego nagrobka (np. na skutek dewastacji lub działania czynników atmosferycznych). Takie rozszerzenie jest dostępne w ofercie niektórych towarzystw.

Ubezpieczenie mieszkania a OC w życiu prywatnym

To także możliwość ochrony osób trzecich – w razie wyrządzenia im szkody (albo na ich mieniu) z winy Twojej i pozostałych domowników włącznie z domowymi zwierzakami! Wystarczy, że ubezpieczenie mieszkania rozszerzysz o ochronę OC w życiu prywatnym. Wówczas, gdy Twoje dziecko podczas szalonej zabawy zrzuci telefon Twojego przyjaciela ze stołu, albo pies wygra sprzeczkę z psem sąsiada, polisa OC w życiu prywatnym pokryje koszty związane z likwidacją szkody.

Jak chroni ubezpieczenie na mieszkanie?

Podstawowe ubezpieczenie mieszkań, a więc od pożaru i innych zdarzeń losowych, zapewni Ci ochronę w razie nieprzewidzianych sytuacji. Czym dokładnie one są? To zwykle:

  • ogień – a więc szkody, które pojawiły się w czasie pożaru,
  • dym i sadza powodujące zabrudzenie ścian czy sufitu,
  • powódź, której skutkiem może być np. zalanie piwnicy,
  • śnieg i lód, np. złamany pod ich naporem daszek nad drzwiami,
  • huragan, np. zrywający obicie dachowe albo porywający obiekty małej architektury,
  • zalanie na skutek deszczu, nieszczelności rur lub ich uszkodzenia,
  • inne, rzadsze zdarzenia losowe, takie jak osuwanie i zapadanie się ziemi, lawina, upadek gałęzi drzew lub masztów, eksplozja i trzęsienie ziemi, huk ponaddźwiękowy czy nawet upadek statku powietrznego.     

Sam widzisz, w  jak wielu sytuacjach losowych może zostać uszkodzone Twoje mienie! Pożar czy zalanie może doprowadzić do pojawienia się poważnych szkód i zakłócić spokój w Twoich czterech ścianach. Wypłacone świadczenie z tytułu doznanej szkody umożliwi przeprowadzenie napraw, odkupienie zniszczonej własności czy gruntowny remont. Ubezpieczenie nieruchomości to najprostszy sposób, by zabezpieczyć majątek.

Twoje mieszkanie narażone jest również na skutki działań innych osób. Może nim być kradzież z włamaniem, która może zakończyć się nie tylko utratą mienia, ale także uszkodzeniem drzwi wejściowych lub okien oraz kosztownych zabezpieczeń przeciwwłamaniowych. Ubezpieczenia mieszkań chronią także na wypadek sytuacji, w której do włamania, a tym samym kradzieży, ostatecznie nie doszło – ale zostały uszkodzone elementy stałe. Najczęściej to zdewastowanie drzwi, wybicie okien, podważenie ramy czy naruszenie klamki.

Z assistance żadna awaria Ci niestraszna. Pękł wężyk pod pralką lub rura pod zlewem? Nie możesz dostać się do mieszkania, bo zgubiłeś klucze? Doszło do bliżej nieokreślonej awarii przewodów elektrycznych? Wystarczy, że zgłosisz szkodę, a fachowiec zjawi się w Twoim mieszkaniu, aby szybko i sprawnie opanować sytuację. Ubezpieczenie lokalu z pakietem assistance daje Ci możliwość skorzystania z usług m.in. elektryka, hydraulika, ślusarza, dekarza czy nawet informatyka.

Wynajmującym mieszkania proponujemy przede wszystkim ubezpieczenie murów i elementów stałych oraz ochronę przed szkodami wyrządzonymi przez lokatorów. Natomiast jako najemca możesz ubezpieczyć wyposażenie mieszkania będące Twoją własnością oraz odpowiedzialność cywilną od szkód, które przypadkowo wyrządzisz.

Planujesz kupić mieszkanie na kredyt? Musisz wiedzieć, że ubezpieczenie mieszkania objętego hipoteką jest koniecznie potrzebne bankowi, inaczej nie udzieli Ci kredytu.

Gdzie ubezpieczyć mieszkanie?

To pytanie, które bez wątpienia zaprząta głowę każdej osoby planującej ubezpieczyć mienie. Gdzie ubezpieczyć mieszkanie tak, aby składka była jak najniższa, a zakres ochrony jak najszerszy? Na początku zastanów się, jak szerokiego zakresu ochrony potrzebujesz. Zależy Ci tylko na ubezpieczeniu nieruchomości wraz z elementami stałymi i ruchomości od zdarzeń losowych? Obawiasz się kradzieży i dewastacji lub liczysz także na ubezpieczenie OC w życiu prywatnym?

Drugim krokiem będzie porównanie ofert od różnych ubezpieczycieli. Im większej liczby, tym lepiej dla Ciebie! Zwiększa się bowiem szansa, że znajdziesz naprawdę dobre i tanie ubezpieczenie mieszkania. Możesz w tej sprawie odwiedzić agentów różnych firm ubezpieczeniowych, składając wizytę w biurze, ale to wymaga poświęcenia sporej ilości czasu. Jeżeli chcesz szybko znaleźć ubezpieczenie, koniecznie sprawdź porównywarkę ubezpieczeń mieszkania, którą znajdziesz na naszej stronie internetowej. Wystarczy, że wybierzesz kalkulator ubezpieczenia domu i mieszkania, wypełnisz intuicyjny formularz i po kilku minutach dowiesz się, która z dostępnych polis jest najtańsza i ma odpowiedni dla Ciebie zakres ochrony!

Już dziś wykup ubezpieczenie mieszkania online!

FAQ

Ostateczna ilość towarzystw, których oferty poznasz zależy od parametrów polisy, której potrzebujesz? O najlepszą ofertę dla Ciebie zapytamy ponad 30 towarzystw ubezpieczeniowych.

Polisę za pośrednictwem CUK Ubezpieczenia, możesz kupić na kilka sposobów:

- korzystając z kalkualtora online

- dzwoniąć na naszą infolinię

- odwiedzając najbliższą placówkę

Przedmiotem ochrony w ramach polisy może być nie tylko Twoje mieszkanie lub dom, ale także garaż, ogrodzenie i budynki gospodarcze. Dzięki superubezpieczeniu nie musisz martwić się o finanse w wymagających sytuacjach. Szybko otrzymasz wsparcie, które pomoże Ci przeprowadzić niezbędne naprawy, aby w Twoim domu na nowo zagościł spokój.

W naszych placówkach oferujemy polisy chroniące nie tylko miejsce stałego zamieszkania. Jeśli dopiero planujesz budowę domu albo martwisz się o bezpieczeństwo wzniesionych już fundamentów, sprawdź naszą ofertę superubezpieczeń domów w budowie.

Masz domek letniskowy w zacisznym miejscu na skraju lasu? Spraw, aby każde lato było pełne wspaniałych wspomnień. Dzięki superubezpieczeniu Twoje wakacyjne lokum będzie pod ochroną przez cały rok, nawet kiedy Ty dopiero zabierasz się za planowanie kolejnych podróży.

Masz pytanie?

Jeśli chcesz się z nami skontaktować, wypełnij poniższy formularz.