Ubezpieczenie mieszkania – zabezpiecz swoje miejsce na ziemi

 • Porównamy dla Ciebie ofertę ubezpieczeń od wielu towarzystw
 • Zyskasz pełną ochronę mieszkania na rok lub na 3 lata
 • Obowiązkowe ubezpieczenie pod kredyt oraz dobrowolne ubezpieczenie mieszkania wraz z przydatnymi rozszerzeniami

Dlaczego warto kupić ubezpieczenie mieszkania?

Spełniasz obowiązek nakładany przez bank

Jeśli kupujesz mieszkanie na kredyt, bank może nałożyć na Ciebie obowiązek wykupienia ubezpieczenia murów i elementów stałych. U nas zawrzesz polisę z cesją na bank, ale masz też możliwość rozszerzenia ochrony o przydatne dodatki.

Nie ponosisz kosztów uszkodzenia mieszkania wskutek zdarzeń losowych

Pożar sprawił, że Twoje mieszkanie wymaga generalnego remontu? Posiadając odpowiednie ubezpieczenie mieszkania, możesz liczyć na wsparcie towarzystwa. Uzyskasz niezbędne wsparcie finansowe, dzięki któremu przywrócisz swoje mieszkanie do stanu sprzed szkody.

Twoje finanse są zabezpieczone

Możesz wybrać ubezpieczenie mieszkania, które będzie spełniać jedynie obowiązek nakładany na kredytobiorcę przez bank, jednak dużo lepszym rozwiązaniem jest polisa all risks, która w pełni chroni Twój majątek.

Dostosowujesz ofertę do swoich potrzeb

Dopasuj zakres ubezpieczenia tak, by polisa w pełni chroniła Twoje mieszkanie i przechowywane w nim mienie. Zastanów się nad rozszerzeniem ochrony o ruchomości domowe, assistance domowy czy OC w życiu prywatnym.

Co zyskujesz, kupując ubezpieczenie mieszkania w CUK?

Komfort

Polisę kupisz online, w aplikacji, przez telefon
lub w placówce – jak Ci wygodniej!

Dostęp do promocji i rabatów

Skorzystaj z programu Moc Rabatów oraz Payback!

Możliwość płatności ratalnej

lub odroczenie terminu pierwszej płatności.

Dostęp do nowoczesnej aplikacji,

która ułatwi Ci zarządzanie polisami i zgłaszanie szkód

Dobierz odpowiedni wariant ubezpieczenia do swoich potrzeb

Mury i elementy stałe

Ubezpieczenie chroni Twoje mieszkanie przed nieprzewidzianymi zdarzeniami losowymi i kradzieżą.

Ruchomości domowe

Jeśli w wyniku zdarzeń losowych Twoje rzeczy osobiste (m.in.: sprzętu RTV/AGD, mebli, ubrań) zostaną uszkodzone lub utracisz je wskutek kradzieży, ubezpieczyciel wypłaci Ci odszkodowanie.

OC w życiu prywatnym

To uzupełnienie ubezpieczenia mieszkania, które zapewnia ochronę, jeśli Ty, Twoje dzieci lub zwierzęta domowe wyrządzicie nieumyślnie szkody materialne na mieniu innych osób.

Szyby i elementy szklane

Posiadając taką polisę, zyskujesz ochronę na wypadek stłuczenia lub uszkodzenia szyb i innych elementów szklanych w Twoim mieszkaniu. Ubezpieczeniem będzie objęta nawet płyta indukcyjna czy drzwi prysznicowe zbudowane ze szkła.

Assistance domowy

Dzięki temu dodatkowi zyskasz wsparcie ubezpieczyciela w nieprzewidzianych sytuacjach. Możesz liczyć na zorganizowanie i pokrycie kosztów pomocy fachowca w awaryjnej sytuacji (np. usługę hydraulika po szkodzie lub naprawę sprzętu RTV/AGD po awarii).

OC najemcy nieruchomości

Ten produkt ubezpieczeniowy chroni przed stratami w nieruchomości, które powstały z winy wynajmującego. Ubezpieczyciel wypłaci odszkodowanie właścicielowi nieruchomości za powstałe zniszczenia, dzięki czemu wynajmujący nie będzie musiał pokrywać kosztów szkód z własnych środków.

Dopasuj ochronę do swoich potrzeb za pomocą możliwych rozszerzeń:

 • Ubezpieczenie budowli i obiektów małej architektury
 • Ubezpieczenie roślin
 • Ubezpieczenie nagrobków cmentarnych
 • Ubezpieczenie urządzeń transportu osobistego (UTO)
 • Ochrona prawna
 • Ubezpieczenie mienia specjalnego (np. dzieł sztuki, broni palnej, biżuterii)
 • Ubezpieczenie zwierząt domowych
 • Ubezpieczenie sprzętu medycznego i rehabilitacyjnego
 • Ubezpieczenie NNW

Suma ubezpieczenia – maksymalna kwota ochrony

Ubezpieczając nieruchomość należy starannie określić jego wartość rzeczywistą, czyli kwotę, która pozwoli przywrócić mieszkanie do stanu sprzed wystąpienia szkody. Inną sumę ubezpieczeń określa się dla murów i elementów stałych, a inną dla wyposażenia (np. sprzętów i mebli).

Konieczne jest właściwe oszacowanie wartości, gdyż:

nadubezpieczenie

podniesie wysokość składki, a w razie szkody towarzystwo wypłaci odszkodowanie, które zostanie określone na podstawie realnej wartości mieszkania czy wyposażenia sprzed zajścia zdarzenia

niedoubezpieczenie

obniży wysokość składki, ale gdy mieszkanie zostanie całkowicie zniszczone (np. w wyniku pożaru) otrzymamy odszkodowanie w wysokości ustalonej w polisie kwoty, a nie na podstawie rzeczywistej wartości nieruchomości

Dobierz odpowiedni zakres ochrony

Pamiętaj, że przedmiotem ochrony w ramach polisy może być nie tylko Twoje mieszkanie! Ubezpieczyć możesz także:

garaż

piwnicę

nagrobek

Na co jeszcze zwrócić uwagę podczas zakupu ubezpieczenia mieszkania?

Ubezpieczenie wynajmowanej nieruchomości

W takim przypadku można ubezpieczyć ruchomości domowe, czyli własne rzeczy wynajmującego (np. laptopa, ubrania, książki, które znajdują się w wynajmowanym mieszkaniu).

Termin na zgłoszenie szkody

Warto wiedzieć, że jest określony czas na zgłoszenie szkody – koniecznie sprawdź tę informację w OWU przed zawarciem umowy ubezpieczenia, gdyż po upływie wskazanego w dokumencie terminu towarzystwo może odmówić Ci wypłaty odszkodowania.

Obowiązki właściciela ubezpieczonej nieruchomości

Są one określane przez prawo budowlane. Zapisy w ustawie zabezpieczają takie kwestie jak kontrola gazu w mieszkaniu, kontrola instalacji elektrycznej czy kontrola przewodów wentylacyjnych i przewodów kominowych.

Sprawdź realne ceny za ubezpieczenie mieszkania w CUK

Dzięki wprowadzeniu kilku danych osobowych oraz informacji Twojej nieruchomości zyskasz dostęp do najlepszych propozycji od znanych towarzystw ubezpieczeniowych. Wykonaj kalkulację i znajdź najtańszą ofertę!

4 niezawodne sposoby na obniżenie ceny ubezpieczenia mieszkania

Kup polisę na 3 lata

Niektóre towarzystwa pozwalają na zawarcie polisy na okres nawet 3 lat – taki zabieg może być korzystny w czasie rosnących cen polis. Pamiętaj jednak, że ceny mieszkania z roku na rok się zmieniają. Jeżeli wartość Twojej nieruchomości wzrośnie, zgłoś się do swojego agenta, by sporządzić aneks doubezpieczający Twoje mieszkanie. Wiąże się to oczywiście z dopłatą składki do polisy, natomiast będziesz mieć pewność, że w razie szkody towarzystwo wypłaci Ci pełną kwotę odszkodowania.

Porównaj produkty różnych towarzystw

Każde towarzystwo indywidualnie określa cenę ubezpieczenia mieszkania, dlatego jego koszt u poszczególnych ubezpieczycieli może być bardzo różny. Skorzystaj z naszej porównywarki, by wybrać najkorzystniejszą dla Ciebie opcję!

Wybierz odpowiedni zakres ochrony

Jeśli nie potrzebujesz ochrony w zakresie all risks, możesz zdecydować się na polisę obejmującą ochroną tzw. ryzyka nazwane.

Rzetelnie określ wartość nieruchomości i wyposażenia

Nie zawyżaj wartości swojego mieszkania oraz posiadanych w nim sprzętów i mebli, gdyż spowoduje to niepotrzebne podniesienie kosztu polisy.

Opinie klientów

Klaudia Krawczyk

Od dawna ubezpieczamy z mężem tutaj dwa samochody. W tym roku nawet zdecydowaliśmy się na ubezpieczanie na życie. Tak naprawdę składki są niewielkie.

Joanna Zofia Ołowska

Bardzo miła atmosfera, pełen profesjonalizm, szczególne podziękowania dla Pana Pawła za pomoc w znalezieniu najoptymalniejszego ubezpieczenia OC, oraz pomoc z wyprostowaniem polis z poprzednich lat za auto ubezpieczone w całkiem innej placówce.💪👍🤝 Dziękujemy
i polecamy jak najbardziej usługi CUK Wołomin.

Paulina Zarzycka

Bardzo polecam to miejsce. Profesjonalna i bardzo miła obsługa, wszystko przebiega szybko i sprawnie, niskie ceny i najlepsze oferty na rynku. Polecam każdemu! :)

Krystian Rosadziński

Pełen profesjonalizm. Od kilku lat nie muszę pamiętać o terminie ubezpieczeń. Za każdym razem telefoniczne przypomnienie, oferty przesyłane drogą elektroniczną. Mega oszczędność czasu. Obsługa klienta na najwyższym poziomie. Polecam

Ocena naszych Klientów na Google
Opinie klientów
4,79 (17 338 opinii)

Co mogę ubezpieczyć w mieszkaniu?

Mieszkanie to miejsce odpoczynku, ale coraz częściej też pracy zawodowej. Niezależnie od tego, czy w Twoim mieszkaniu znajduje się jedynie standardowe wyposażenie, czy również drogi sprzęt biurowy, warto zadbać o jego odpowiednią ochronę. Nie pozwól zakłócić domowej równowagi — chroń swoje mieszkanie jeszcze lepiej i pomyśl o odpowiednim ubezpieczeniu.

Polisa mieszkaniowa obejmuje kluczowe części składowe Twojego lokum. Możemy je podzielić na nieruchomości z elementami stałymi (np. okna, piekarnik w zabudowie) oraz ruchomości (np. komputer, telewizor). Pierwsza grupa to obiekty trwale związane z Twoim mieszkaniem. Stałe elementy to takie, których bez pomocy narzędzi nie zdemontujemy, jednak nawet one zostają czasami skradzione. Elementy ruchome są bardziej narażone na kradzieże, bo złodziej może je łatwo wynieść z lokalu.

Nierozerwalną częścią Twojego mieszkania są także pomieszczenia do niego przynależne, np. piwnica czy miejsce parkingowe. Wszystkie te miejsca będą objęte ochroną ubezpieczeniową w ramach jednej polisy – w interesującym Cię zakresie. To właśnie zakres ochrony powinien podlegać najbardziej szczegółowej weryfikacji podczas wyboru ubezpieczenia mieszkania. Od niego bowiem zależy, w jakich sytuacjach będziesz mógł liczyć na wypłatę odszkodowania.

Co może stanowić przedmiot rozszerzenia ubezpieczenia nieruchomości? Coraz popularniejsza jest na przykład ochrona nagrobka. Gdy zdecydujesz się na dodanie jej do polisy, ubezpieczyciel może pokryć koszty naprawy uszkodzonego nagrobka (np. na skutek dewastacji lub działania czynników atmosferycznych). Takie rozszerzenie jest dostępne w ofercie niektórych towarzystw.

Ubezpieczenie mieszkania a OC w życiu prywatnym

To także możliwość ochrony osób trzecich – w razie wyrządzenia im szkody (albo na ich mieniu) z winy Twojej i pozostałych domowników włącznie z domowymi zwierzakami! Wystarczy, że ubezpieczenie mieszkania rozszerzysz o ochronę OC w życiu prywatnym. Wówczas, gdy Twoje dziecko podczas szalonej zabawy zrzuci telefon Twojego przyjaciela ze stołu, albo pies wygra sprzeczkę z psem sąsiada, polisa OC w życiu prywatnym pokryje koszty związane z likwidacją szkody.

Jak chroni ubezpieczenie na mieszkanie?

Podstawowe ubezpieczenie mieszkań, a więc od pożaru i innych zdarzeń losowych, zapewni Ci ochronę w razie nieprzewidzianych sytuacji. Czym dokładnie one są? To zwykle:

 • ogień – a więc szkody, które pojawiły się w czasie pożaru,
 • dym i sadza powodujące zabrudzenie ścian czy sufitu,
 • powódź, której skutkiem może być np. zalanie piwnicy,
 • śnieg i lód, np. złamany pod ich naporem daszek nad drzwiami,
 • huragan, np. zrywający obicie dachowe albo porywający obiekty małej architektury,
 • zalanie na skutek deszczu, nieszczelności rur lub ich uszkodzenia,
 • inne, rzadsze zdarzenia losowe, takie jak osuwanie i zapadanie się ziemi, lawina, upadek gałęzi drzew lub masztów, eksplozja i trzęsienie ziemi, huk ponaddźwiękowy czy nawet upadek statku powietrznego.     

Sam widzisz, w  jak wielu sytuacjach losowych może zostać uszkodzone Twoje mienie! Pożar czy zalanie może doprowadzić do pojawienia się poważnych szkód i zakłócić spokój w Twoich czterech ścianach. Wypłacone świadczenie z tytułu doznanej szkody umożliwi przeprowadzenie napraw, odkupienie zniszczonej własności czy gruntowny remont. Ubezpieczenie nieruchomości to najprostszy sposób, by zabezpieczyć majątek.

Twoje mieszkanie narażone jest również na skutki działań innych osób. Może nim być kradzież z włamaniem, która może zakończyć się nie tylko utratą mienia, ale także uszkodzeniem drzwi wejściowych lub okien oraz kosztownych zabezpieczeń przeciwwłamaniowych. Ubezpieczenia mieszkań chronią także na wypadek sytuacji, w której do włamania, a tym samym kradzieży, ostatecznie nie doszło – ale zostały uszkodzone elementy stałe. Najczęściej to zdewastowanie drzwi, wybicie okien, podważenie ramy czy naruszenie klamki.

Z assistance żadna awaria Ci niestraszna. Pękł wężyk pod pralką lub rura pod zlewem? Nie możesz dostać się do mieszkania, bo zgubiłeś klucze? Doszło do bliżej nieokreślonej awarii przewodów elektrycznych? Wystarczy, że zgłosisz szkodę, a fachowiec zjawi się w Twoim mieszkaniu, aby szybko i sprawnie opanować sytuację. Ubezpieczenie lokalu z pakietem assistance daje Ci możliwość skorzystania z usług m.in. elektryka, hydraulika, ślusarza, dekarza czy nawet informatyka.

Wynajmującym mieszkania proponujemy przede wszystkim ubezpieczenie murów i elementów stałych oraz ochronę przed szkodami wyrządzonymi przez lokatorów. Natomiast jako najemca możesz ubezpieczyć wyposażenie mieszkania będące Twoją własnością oraz odpowiedzialność cywilną od szkód, które przypadkowo wyrządzisz.

Planujesz kupić mieszkanie na kredyt? Musisz wiedzieć, że ubezpieczenie mieszkania objętego hipoteką jest koniecznie potrzebne bankowi, inaczej nie udzieli Ci kredytu.

Gdzie ubezpieczyć mieszkanie?

To pytanie, które bez wątpienia zaprząta głowę każdej osoby planującej ubezpieczyć mienie. Gdzie ubezpieczyć mieszkanie tak, aby składka była jak najniższa, a zakres ochrony jak najszerszy? Na początku zastanów się, jak szerokiego zakresu ochrony potrzebujesz. Zależy Ci tylko na ubezpieczeniu nieruchomości wraz z elementami stałymi i ruchomości od zdarzeń losowych? Obawiasz się kradzieży i dewastacji lub liczysz także na ubezpieczenie OC w życiu prywatnym?

Drugim krokiem będzie porównanie ofert od różnych ubezpieczycieli. Im większej liczby, tym lepiej dla Ciebie! Zwiększa się bowiem szansa, że znajdziesz naprawdę dobre i tanie ubezpieczenie mieszkania. Możesz w tej sprawie odwiedzić agentów różnych firm ubezpieczeniowych, składając wizytę w biurze, ale to wymaga poświęcenia sporej ilości czasu. Jeżeli chcesz szybko znaleźć ubezpieczenie, koniecznie sprawdź porównywarkę ubezpieczeń mieszkania, którą znajdziesz na naszej stronie internetowej. Wystarczy, że wybierzesz kalkulator ubezpieczenia domu i mieszkania, wypełnisz intuicyjny formularz i po kilku minutach dowiesz się, która z dostępnych polis jest najtańsza i ma odpowiedni dla Ciebie zakres ochrony!

Już dziś wykup ubezpieczenie mieszkania online!