Towarzystwo ubezpieczeniowe UNIQA TU S.A tworzy Grupę Ubezpieczeniową UNIQA w Polsce wraz z UNIQA TU na Życie S.A. Działa na rynku od 1996 roku. 15 października 2020 roku stała się też właścicielem AXA w Polsce, a konkretniej AXA Ubezpieczenia TUiR S.A., AXA Życie TU S.A., AXA Polska S.A., AXA TFI S.A. i AXA PTE S.A. 

Taka integracja przekłada się na szeroką ofertę towarzystwa ubezpieczeniowego oraz sporą liczbę zainteresowanych. Firma może pochwalić się 5 milionami klientów, co przekłada się na objęcie ścisłej czołówki najbardziej popularnych towarzystw ubezpieczeniowych w Polsce. Poza tym usprawniono kontakt z klientami, a połączenie towarzystw nie jest dla nich dużym utrudnieniem. 

UNIQA działa w 18 krajach europejskich, a najbardziej rozpoznawalna jest na rynku austriackim oraz w Europie Środkowo-Wschodniej. Marka wyróżnia się stabilnością i wiarygodnością, a priorytetem dla firmy jest stały rozwój. Dotyczy to zarówno technologii, jak i kompetencji pracowników.

UNIQA Ubezpieczenia

Oferta skierowana jest do klientów indywidualnych, firm i pracowników, a także sektora związanego z mieszkalnictwem. W swojej ofercie UNIQA posiada wiele ciekawych propozycji, w tym ubezpieczenia pracownicze, zbiorowe i indywidualne polisy na życie. Poza tym proponuje:

 • polisy komunikacyjne (OC, AC oraz dodatkową ochronę w postaci ubezpieczenia szyb, NNW, assistance),
 • ubezpieczenie mieszkaniowe,
 • polisy turystyczne.

UNIQA posiada też produkty przeznaczone dla firm i instytucji powiązanych z nieruchomościami, w tym spółdzielni, wspólnot oraz zarządów. Znajdziesz tutaj ubezpieczenie OC władz spółdzielni, zarządcy nieruchomości i specjalne pakiety branżowe.

Na szczególną uwagę zasługuje oferta ubezpieczenia samochodu – zobacz, czym się wyróżnia.

FAQ, czyli najważniejsze pytania o ubezpieczenia UNIQA

 • 1
  Ile kosztuje AC w UNIQA?
  Cena ubezpieczenia AC zależy od wielu czynników. Do najważniejszych należą: marka, model, rok produkcji oraz wartość pojazdu, który ubezpieczasz, ale także Twoja historia ubezpieczeniowa. UNIQA oferuje różne warianty ubezpieczenia AC. Także zakres ubezpieczenia ma wpływ na cenę polisy. Nie sposób zatem jednoznacznie odpowiedzieć, ile kosztuje AC w UNIQA. Najprostszym sposobem na poznanie kosztu tego ubezpieczenia jest skorzystanie z naszego kalkulatora.
 • 2
  Jakie ubezpieczenia dostarcza UNIQA
  UNIQA oferuje klientom szeroką gamę produktów ubezpieczeniowych.  W ofercie towarzystwa znajdują się m.in. polisy komunikacyjne, mieszkaniowe, turystyczne czy firmowe. UNIQA przygotowała  także ofertę skierowaną do spółdzielni i zarządców nieruchomości.
 • 3
  Jak ubiegać się o odszkodowanie z towarzystwa UNIQA?
  Nie ma wielu formalności, których musisz dopełnić, by móc ubiegać się o odszkodowanie. UNIQA posiada w tym zakresie standardową procedurę:
  • Zgłoś szkodę online lub telefonicznie. Opisz dokładnie zdarzenie i podaj wszystkie istotne informacje.
  • Dostarcz wymagane przez ubezpieczyciela dokumenty i dowody. Pamiętaj, by jak najszybciej dostarczyć wszystkie niezbędne informacje. 
  • UNIQA wypłaci Ci odszkodowanie, gdy tylko Twoje roszczenie zostanie uznane za zasadne. Pamiętaj, że możesz złożyć odwołanie i podjąć próbę wywalczenia wyższej wypłaty odszkodowania.

Dane kontaktowe UNIQA

Z towarzystwem UNIQA skontaktujesz się dzwoniąc na numer 22 599 95 22.

Pozostałe dane kontaktowe UNIQA znajdziesz na stronie towarzystwa.

UNIQA – wypowiedzenie OC

UNIQA – wypowiedzenie OC

Druk wypowiedzenia OC przyda Ci się, jeśli nie chcesz przedłużać umowy z UNIQA na kolejny rok. Polisę OC samochodu możesz wypowiedzieć najpóźniej jeden dzień przed końcem obowiązywania aktualnej umowy. Skorzystaj z wypowiedzenia OC, jeśli chcesz zmienić ubezpieczyciela.

UNIQA – wypowiedzenie OC nowonabywcy

Kupujesz używany samochód? Poprzedni właściciel kupił ubezpieczenie OC z towarzystwa UNIQA? Możesz skorzystać z tej polisy lub złożyć wypowiedzenie w dowolnym momencie. Wypełnij ten druk, jeśli chcesz wypowiedzieć OC po zbywcy.

UNIQA – wypowiedzenie OC przy podwójnym ubezpieczeniu

Jeśli przez przypadek korzystasz z dwóch polis OC jednocześnie, możesz wypowiedzieć umowę. Nie płać podwójnie za ten sam zakres ochrony. 

Pobierz

UNIQA – wypowiedzenie OC polisy automatycznie wznowionej

Nie złożyłeś do towarzystwa UNIQA wypowiedzenia OC przed końcem polisy? Kupiłeś już nowe ubezpieczenie OC? Nie płać podwójnie – jak najszybciej złóż wypowiedzenie polisy OC, która przedłużyła się automatycznie.