UNIQA Ubezpieczenia

UNIQA swoją działalność na polskim rynku prowadzi nieprzerwanie od 1990 roku.

Towarzystwo ubezpieczeniowe UNIQA TU S.A tworzy Grupę Ubezpieczeniową UNIQA w Polsce wraz z UNIQA TU na Życie S.A. Działa na rynku od 1996 roku. 15 października 2020 roku stała się też właścicielem AXA w Polsce, a konkretniej AXA Ubezpieczenia TUiR S.A., AXA Życie TU S.A., AXA Polska S.A., AXA TFI S.A. i AXA PTE S.A. 

Taka integracja przekłada się na szeroką ofertę towarzystwa ubezpieczeniowego oraz sporą liczbę zainteresowanych. Firma może pochwalić się 5 milionami klientów, co wpływa na objęcie ścisłej czołówki najbardziej popularnych towarzystw ubezpieczeniowych w Polsce. Poza tym usprawniono kontakt z klientami, a połączenie towarzystw nie jest dla nich dużym utrudnieniem. 

UNIQA działa w 18 krajach europejskich, a najbardziej rozpoznawalna jest na rynku austriackim oraz w Europie Środkowo-Wschodniej. Marka wyróżnia się stabilnością i wiarygodnością, a priorytetem dla firmy jest stały rozwój. Dotyczy to zarówno technologii, jak i kompetencji pracowników.

Jakie ubezpieczenia ma UNIQA w ofercie?

Oferta skierowana jest do klientów indywidualnych, firm i pracowników, a także sektora związanego z mieszkalnictwem. W swojej ofercie UNIQA posiada wiele ciekawych propozycji, w tym ubezpieczenia pracownicze, zbiorowe i indywidualne polisy na życie. Poza tym proponuje:

  • polisy komunikacyjne (OC, AC oraz dodatkową ochronę auta – ubezpieczenie szyb, Ubezpieczenie Rehabilitacja, NNW Kierowcy, NNW, Ubezpieczenie Assistance),
  • ubezpieczenie mieszkaniowe,
  • polisy turystyczne.

Oferta jest także skierowana do firm i instytucji powiązanych z nieruchomościami, w tym spółdzielni, wspólnot oraz zarządów. Znajdziesz tutaj ubezpieczenie OC władz spółdzielni, zarządcy nieruchomości i specjalne pakiety branżowe.