Strona www.cuk.pl wykorzystuje pliki cookies, które możecie Państwo kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Więcej w Polityce cookies i prywatności.

ładowanie

Kalkulator ubezpieczenia mieszkania i domu – porównaj ceny polis online

Jak działa kalkulator ubezpieczenia nieruchomości?

Nasz kalkulator ubezpieczeń mieszkania i domu pozwala z łatwością porównać i kupić polisę majątkową. Wypełniasz prosty formularz porównywarki i wybierasz najlepszą ofertę spośród propozycji wielu towarzystw.

Co ubezpieczę w kalkulatorze ubezpieczeń majątkowych?

Nieważne czy mieszkasz w mieszkaniu czy w domu jednorodzinnym. Nasza porównywarka to rozwiązanie zarówno dla właścicieli domów jak i mieszkań. Mieszkasz w domu z ogrodem? Obiekty małej architektury umieszczone na posesji też mogą zostać ubezpieczone, jeśli tylko są trwale związane z gruntem. To samo dotyczy wolnostojącego garażu czy budynku gospodarczego. A może dopiero budujesz dom? W naszym kalkulatorze znajdziesz także oferty ubezpieczeń domu w budowie.

Jakich informacji potrzebuje porównywarka ubezpieczeń nieruchomości?

Najważniejsza jest oczywiście lokalizacja, wielkość nieruchomości i jej wartość. Do kalkulatora ubezpieczeń majątkowych będziesz musiał wpisać adres nieruchomości, jej dokładną powierzchnię i szacowaną cenę rynkową. Kluczowa sprawa to suma ubezpieczenia czyli limit odpowiedzialności towarzystwa za straty w Twojej nieruchomości. Tę wartość powinieneś zdeklarować w oparciu o przewidywany rozmiar ewentualnych szkód i kosztów ich likwidacji. Istotne kwestie to także zabezpieczenia – rodzaje zamków antywłamaniowych, alarm, domofon. Im więcej zabezpieczeń wysokiej jakości, tym większa szansa na niższą składkę. Znaczenie ma także palność konstrukcji domu i rok wzniesienia budynku.

Porównanie ubezpieczeń nieruchomości w kilku krokach

Uzupełnij dane w kalkulatorze ubezpieczeń majątkowych. Informacje dotyczą Twojego domu lub mieszkania. W kolejnym kroku porównaj propozycje ofert i wybierz polisę, którą uznasz za najkorzystniejszą. Po kliknięciu przycisku „kup online” nasz kalkulator ubezpieczeń nieruchomości przeniesie Cię bezpośrednio do płatności za ubezpieczenie. Polisę otrzymasz mailem, a umowa wchodzi w życie bez dodatkowego podpisywania czy odsyłania dokumentu.

Co składa się na ubezpieczenie majątkowe?

Najbardziej podstawową składową polisy dla nieruchomości jest ubezpieczenie murów. Bardziej zaawansowaną ochroną jest ubezpieczenie elementów stałych czyli przykładowo mebli w zabudowie i armatury łazienkowej. Ostatnim elementem, jaki możesz ubezpieczyć, jest wyposażenie nieruchomości czyli mienie ruchome. W tej grupie znajdą się wszystkie elementy nieprzytwierdzone na stałe jak stół, telewizor czy laptop.

Na co zwrócić uwagę przy porównaniu ubezpieczeń nieruchomości?

Przede wszystkim zdecyduj, co dokładnie chcesz ubezpieczyć. W zależności od Twoich potrzeb wybierz ubezpieczenie murów, elementów stałych i ruchomych. Pamiętaj, aby uważnie przyjrzeć się warunkom ubezpieczenie i rozsądnie wybrać sumę ubezpieczenia. Nie zapominaj, że szczegóły są ważne przy podpisywaniu umowy. Zaznacz odpowiednie pola, jeśli Twój dom ma konstrukcję palną lub powódź objęła go w przeszłości swoim zasięgiem. Gdy ubezpieczyciel otrzymał pełne informacje na temat Twojej nieruchomości, nie będziesz miał problemu z ewentualną wypłatą odszkodowania.

Jak wybrać polisę w kalkulatorze ubezpieczenia domu?

Ubezpieczając dom, zwróć uwagę na warianty optymalne dla Twojej nieruchomości. Sprawdź dokładnie, które ryzyka są w pakiecie i w jakich okolicznościach otrzymasz odszkodowanie. Oprócz standardowej polisy dla domu, często warto skorzystać z dodatków do ubezpieczenia oferowanych przez towarzystwo.

Porównywarka ubezpieczeń mieszkaniowych - jak wybrać polisę?

Twoja przyszła polisa zależy oczywiście od Twoich potrzeb ubezpieczeniowych. Bierzesz kredyt hipoteczny? Nasz kalkulator ubezpieczeń nieruchomości znajdzie dla Ciebie polisę pod cesję, czyli ubezpieczenie, jakiego wymaga bank. Chcesz ubezpieczyć nieruchomość kompleksowo? W naszym kalkulatorze ubezpieczenia mieszkania znajdziesz różnorodne warianty do wyboru w korzystnych cenach.

Gdy dopiero budujesz - kalkulator ubezpieczenia domu w budowie

W przypadku ubezpieczenia domu w budowie warunki polisy i ryzyka objęte ochroną zależą od stopnia zaawansowania prac na budowie. Przykładowo, aby ubezpieczenie chroniło Cię od kradzieży Twój dom musi być w już w staniesurowym zamkniętym.

Ile trwa porównanie ubezpieczeń nieruchomości?

Nasz kalkulator ubezpieczeń mieszkania i domu znajdzie dla Ciebie oferty w około 2 minuty. Reszta zależy od Ciebie. To Ty decydujesz, ile czasu będziesz potrzebować na decyzję o wyborze najlepszej oferty. Co ważne, zakup polisy w naszej porównywarce ubezpieczeń mieszkaniowych odbywa się w pełni online. Nie będziesz musiał podpisywać żadnych dokumentów pocztą czy odsyłać nam skanów.

Jakie oferty znajdę w porównywarce ubezpieczeń nieruchomości?

W naszym kalkulatorze czekają na Ciebie oferty części współpracujących z nami towarzystw ubezpieczeniowychOferty różnią się zakresem ochrony czyli ryzykami pokrywanymi przez ubezpieczycielaoraz wyłączeniami ochrony. Co ważne, ceny takich samych polis mogą bardzo różnić się w zależności od towarzystwa. Dlatego przed zakupem skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń nieruchomości i upewnij się, że wybrana przez Ciebie oferta jest korzystna cenowo.

Masz pytanie o ubezpieczenie nieruchomości?

Na wszystkie pytania o ubezpieczenia mieszkania i domu odpowiedzą nasi profesjonalni doradcy na co dzień zajmujący się ubezpieczeniami. Możesz skontaktować się z nami, dzwoniąc na infolinię lub odwiedzając jedną z placówek CUK Ubezpieczenia.

keyboard_arrow_up