Ubezpieczenia firmowe – Twoje SUPERwsparcie w drodze do sukcesu

Zadbaj o majątek firmowy i wybierz ubezpieczenie firmowe dopasowane do profilu Twojego przedsiębiorstwa. Nie pozwól na to, aby chwilowe trudności przełożyły się na brak płynności finansowej!

Czekamy na Twój kontakt!

Chcesz ubezpieczyć flotę? A może potrzebujesz więcej informacji na temat obowiązkowych polis? Skontaktuj się z nami.

Co zyskujesz?

 • Pełne wsparcie merytoryczne
 • Ofertę wielu towarzystw ubezpieczeniowych
 • Wsparcie, także po zakupie polisy

Nasi klienci kupują

Jesteśmy specjalistami w wielu dziedzinach ubezpieczeń. Sprawdź produkty, które szczególnie chętnie kupują nasi Klienci.

Ubezpieczenie
na życie

Bądź spokojny – na wszelki wypadek

Ubezpieczenie
rowerowe

Pokonuj kolejne kilometry i jedź bezpiecznie!

Ubezpieczenia
firmowe

Prowadź swój biznes – bez strachu o przyszłość

Bądźmy w kontakcie

#kupujtakjaklubisz

W CUK Ubezpieczenia zależy nam na Twojej wygodzie. W naszej multiagencji ubezpieczysz się na wiele sposobów i błyskawicznie obliczysz składkę za polisę. Możesz kupić online, porozmawiać z nami lub spotkać się osobiście w jednej z naszych placówek.

Co obejmuje ubezpieczenie dla firm?

Na rynku dostępnych jest mnóstwo rozmaitych ubezpieczeń dla firm. Dzisiaj niemal każde towarzystwo ubezpieczeniowe posiada w swojej ofercie co najmniej kilka polis, różniących się zakresem oferowanych odszkodowań. Rzecz w tym, iż każda firma ma inne potrzeby. W dużej mierze zależy to od branży, ale często również od specyfiki konkretnego przedsiębiorstwa. Co więcej, każdy przedsiębiorca ma nieco inne wymagania. Niektórym zależy, aby ubezpieczenie firmy było kompletne i zabezpieczało niemal przed wszystkim, przed czym może zabezpieczać. Są jednak również tacy, którzy wykupują jedynie OC dla firm oraz podstawowy pakiet ubezpieczeń od nieszczęśliwych wypadków. Podstawowe obszary, które może obejmować ubezpieczenie dla firm, to:

 • Ubezpieczenie majątkowe firmy od zdarzeń losowych,
 • Ubezpieczenie sprzętów elektronicznych,
 • Ubezpieczenie OC dla firm.

Ubezpieczenie majątkowe firmy od zdarzeń losowych

W tym przypadku mowa o najbardziej podstawowym ubezpieczeniu majątkowym firmy. W ramach takiej polisy ubezpiecza się wszelkie dobra stałe, takie jak budynki, sprzęt ciężki oraz pozostałe elementy wyposażenia biura czy hali produkcyjnej. W ramach tego typu ubezpieczenia mienia firmy, odszkodowanie jest wypłacane wskutek szkód wyrządzonych z przyczyn losowych. Zaliczyć do nich można m.in.:

 • zamieć śnieżną,
 • deszcz nawalny,
 • pożar,
 • wybuch,
 • uderzenie pioruna,
 • osunięcie się ziemi,
 • i wiele więcej czynników atmosferycznych.

Oferty poszczególnych towarzystw ubezpieczeniowych różnią się w zależności od zakresu czynników wywołujących szkody. Przykładowo, w niektórych polisach mogą być ujęte skutki trzęsienia ziemi, jednak tańsza polisa może już nie obejmować tego typu nieszczęścia. Warto również zauważyć, że często ubezpieczenie majątkowe firmy dotyczące zdarzeń losowych obejmuje akty wandalizmu czy kradzieże. Oczywiście za takie ubezpieczenie firmy cena jest nieco wyższa.

Ubezpieczenie sprzętów elektronicznych i oprogramowania

Czasami towarzystwa ubezpieczeniowe przygotowują indywidualne oferty ubezpieczenia sprzętów elektronicznych. W wielu przypadkach bowiem standardowe ubezpieczenie mienia firmy nie obejmuje tego typu sprzętów, ze względu na ich wysoką wartość. Niewątpliwie komputery, drukarki czy telefony stanowią dzisiaj niezbędne wyposażenie niemal każdej firmy. Ponadto firmy technologiczne często wykorzystują zaawansowane technologicznie urządzenia elektroniczne oraz nowoczesne oprogramowania. Dzisiaj zarówno każdy sprzęt, jak i oprogramowaniem, można ubezpieczyć.

Ubezpieczenie OC firmy – odpowiedzialność cywilna

Jako ubezpieczenie OC dla firm określa się ubezpieczenie dotyczące szkód wyrządzone osobom trzecim przez ubezpieczającego (właściciel firmy) lub jego pracowników w związku z prowadzoną działalnością lub posiadanym mieniem. Przykładowo OC firmy budowlanej zabezpiecza ją zarówno przed skutkami błędów robotników i inżynierów, jak i przed szkodami, którym nie dało się zapobiec. Jeśli osoba trzecia dozna urazu na przykład ze względu na nierówności terenu spowodowane przez prace budowlane, zostanie wypłacone odszkodowanie z OC firmy. Podobnie działa również ubezpieczenie sklepu, czy OC każdej dowolnej firmy. Jeśli przechodzień dozna szkody ze względu na spadające z dachu budynku firmowego sople, odszkodowanie pokryje polisa. Przypadki, w których OC dla firm zabezpiecza firmy można wymieniać niemal bez końca. Dotyczą one również sytuacji, w których konsument doznał szkody wskutek nieprawidłowo wykonanego produktu lub usługi. Warto zaznaczyć, że wiele polis pokrywa nie tylko szkody, ale również koszty ewentualnych postępowań sądowych.

Ile kosztuje ubezpieczenie firmy – oferta dostosowana do potrzeb

Nie sposób jednoznacznie określić, ile kosztuje ubezpieczenie firmy. Potrzeby przedsiębiorstw są bardzo różne, dlatego widełki cenowe składek ubezpieczeniowych są bardzo szerokie. Oferty towarzystw ubezpieczeniowych są dostosowywane do potrzeb poszczególnych firm, tak aby odpowiednio spełniać ich oczekiwania oraz potrzeby. Zupełnie inne są w końcu potrzeby dużej firmy budowlanej, prowadzącej projekty w terenie, a jeszcze inne firmy produkcyjnej, czy małego sklepu. Chcąc dopasować ubezpieczenie firmy do własnych potrzeb, odwiedź naszą placówkę lub zadzwoń na infolinię - doradcy CUK pomogą dobrać Ci właściwy zakres ubezpieczenia firmy. Podczas rozmowy z doradcą określ specyfikę swojej działalności oraz oczekiwania wobec polisy, a z pewnością znajdziecie idealną ofertę.

FAQ

Ostateczna ilość towarzystw, których oferty poznasz zależy od parametrów polisy, której potrzebujesz? O najlepszą ofertę dla Ciebie zapytamy ponad 30 towarzystw ubezpieczeniowych.

Polisę za pośrednictwem CUK Ubezpieczenia, możesz kupić na kilka sposobów:

- korzystając z kalkualtora online

- dzwoniąć na naszą infolinię

- odwiedzając najbliższą placówkę

Twoja firma to dzieło, na którego sukces ciężko pracujesz każdego dnia. Starasz się zapewnić jak najwyższą jakość usług i dbasz o zadowolenie klientów, jednak każde przedsiębiorstwo jest narażone na nieprzewidziane sytuacje. Ryzyko wiąże się nie tylko z utrzymaniem stabilnej pozycji na rynku, ale także z okolicznościami, które wynikają ze specyfiki branży czy dotyczą zdarzeń losowych.

Ubezpieczymy majątek Twojej firmy, czyli nieruchomości, wyposażenie i sprzęt, z którego korzystasz w godzinach pracy. Jeśli Twoja firma posiada samochody, możemy zaproponować Ci odpowiednie ubezpieczenie floty. Prowadzisz działalność związaną z transportem albo boisz się o bezpieczeństwo przewożonych towarów? Pomożemy Ci w zakupie superubezpieczenia cargo. Jeśli martwisz się o odpowiedzialność za przypadkowe szkody na osobach trzecich, wybierz OC działalności gospodarczej

W CUK Ubezpieczenia otrzymujesz kompleksową superochronę ubezpieczeniową i pomoc prawną. Spraw, aby Twoja firma rozkwitała i nie martw się ryzykiem.

Masz pytanie?

Jeśli chcesz się z nami skontaktować, wypełnij poniższy formularz.