2020-03-09

Rodzaje ubezpieczeń. Ktore warto wykupić?

Jakie polisy zapewnią Ci ochronę?

Rodzaje ubezpieczeń. Ktore warto wykupić?

Posiadanie ubezpieczenia gwarantuje poczucie bezpieczeństwa. Niestety, najczęściej doceniamy je dopiero w momencie, kiedy dostajemy wsparcie finansowe w kryzysowej sytuacji życiowej. Przygotowaliśmy 6 polis, które warto wykupić, niezależnie od wieku czy stanu zdrowia.

Ryzyko jest wszędzie

Nie bez powodu, rynek ubezpieczeń wprowadza coraz więcej atrakcyjnych ofert dla swoich klientów. Podstawową rolą każdej polisy jest ochrona, a w zależności od tego, czego ona dotyczy - może to być zabezpieczenie zdrowia czy po prostu... zawartości portfela. Ubezpieczenie ma na celu łagodzenie skutków nieprzyjemnych sytuacji, takich jak zalanie łazienki, stłuczka w drodze do pracy czy utrata bagażu na wakacjach. Nigdy nie masz pewności, co wydarzy się w ciągu dnia czy nawet podczas przebywania w domu. Nie zawsze też możesz zapobiec niektórym przykrym sytuacjom, które są nie tylko stresujące, ale także nieprzyjemne w skutkach. Dzięki ubezpieczeniu będziesz czuć komfort, bezpieczeństwo oraz mieć świadomość, że robisz wszystko, abyś zadbał o finanse Twoje i Twoich bliskich.

Rodzaje ubezpieczeń - jakie są?

Istnieje też podział ubezpieczeń, o którym zdecydowanie warto wspomnieć. Pierwsze z nich to majątkowe, czyli te, które dotyczą Twojego mienia. Obejmują utratę lub zniszczenie np. samochodu, domu, sprzętu elektronicznego czy ogródka działkowego. Innym rodzajem są ubezpieczenia osobowe, które uwzględniają zabezpieczenie finansowe na wypadek trwałego uszczerbku na zdrowiu czy poważnej choroby. Obejmują one także polisy, które wypłacają świadczenie na wypadek śmierci ubezpieczonego.

Ubezpieczenie nieruchomości - chroń miejsce, w którym mieszkasz

Niezależnie od tego czy dopiero budujesz dom czy posiadasz mieszkanie w nowym bloku, warto zadbać o ubezpieczenie nieruchomości. Zarówno same mury, jak i cenne wyposażenie to jeden ze składowych Twojego całego majątku. Zakres ochrony zależy głównie od konkretnej oferty towarzystwa ubezpieczeniowego oraz Twoich potrzeb. Zawsze czytaj warunki umowy i dopasuj je do swoich potrzeb. Podstawowa polisa chroni Twoje mieszkanie lub dom przed zagrożeniami spowodowanymi zdarzeniami losowymi, takimi jak pożar, zalanie czy uderzenie pioruna. Jednak to nie są jedyne niebezpieczeństwa, prawda? Warto także zabezpieczyć swój sprzęt elektroniczny, AGD oraz cenne przedmioty w domu, które są narażone na kradzież

Posiadasz samochód? Ubezpieczenie musi być!

Obowiązkiem każdego właściciela pojazdu jest zakup polisy OC. Inaczej jest w przypadku autocasco, którego nie musisz, jednak możesz wykupić jako dodatkową ochronę. To opłacalne rozwiązanie szczególnie dla tych osób, które posiadają wartościowe auta i ich naprawa wiąże się z dość sporymi kwotami. Autocasco jest wskazane także tym kierowcom, którzy często jeżdżą zarówno po mieście, jak i wybierają się w dłuższe trasy. W praktyce oznacza to, że jeśli spowodujesz wypadek, drugi kierowca skorzysta z Twojego OC, Ty nie będziesz stratny, ponieważ możesz naprawić swój pojazd w ramach AC. 

Opieka medyczna na wyciągnięcie ręki, czyli ubezpieczenie zdrowotne

Spore kolejki do specjalistów i ograniczona liczba placówek medycznych coraz bardziej zniechęca Polaków do publicznej służby zdrowia. Nic dziwnego, że ubezpieczenia zdrowotne są dość popularnym produktem w towarzystwach. W samym pierwszym półroczu 2019roku z tego typu polis skorzystało prawie 3 miliony osób! Przede wszystkim, polisy zapewniają dostęp do opieki medycznej w całej Polsce. Wystarczy jeden telefon, aby zapisać się do specjalisty. Przykładowo, korzystając z Krajowego Programu Zdrowotnego, płacisz tylko 49 złotych miesięcznie, a w momencie wizyty u specjalisty, w większości przypadków jest to dodatkowe 19 złotych. Na konsultację nie będziesz czekać miesiącami, zazwyczaj jest to maksymalnie tydzień, a w dodatku nie potrzebujesz skierowania np. od lekarza rodzinnego. Opieka medyczna dotyczy nie tylko wizyt u specjalistów, ale także badań wykonywanych w nowoczesnych placówkach.

Ochrona swojego zdrowia i bliskich

Popularną polisą jest również ubezpieczenie na życie. Uposażone osoby będą upoważnione do wypłaty świadczenia np. w momencie Twojej śmierci. To jednak nie jedyna sytuacja, w której zabezpiecza polisa na życie. To także nieocenione wsparcie finansowe w momencie ciężkiej choroby czy kalectwa. Ciekawym rozwiązaniem są także ubezpieczenia posagowe, które zabezpieczają przyszłość Twojego dziecka. W praktyce oznacza to, że rodzic wpłaca regularnie składkę, a w momencie osiągnięcia odpowiedniego wieku (18 lub 25 lat), uzbierana kwota zostaje przekazana i może być np. wykorzystana na studia.

Ubezpieczenie dla podróżujących

Każdy wyjazd jest szansą na poznanie nowych kultur, odwiedzenia niesamowitych miejsc oraz skosztowaniu lokalnego jedzenia. Nietrudno też o wypadek czy chorobę wskutek np. zatrucia czy poważnego zachorowania. Przyda Ci się ubezpieczenie turystyczne, które pokrywa koszty leczenia. Warto wziąć także pod uwagę sytuację, w której uszkodzisz sprzęt sportowy czy zgubisz bagaż. Dopasuj polisę do swoich potrzeb oraz rodzaju wyjazdu.

OC w życiu prywatnym - czy to tylko zbędny dodatek?

Pisząc o ubezpieczeniach, trzeba wspomnieć także o dodatku OC w życiu prywatnym. Może być on rozszerzeniem np. do polisy mieszkaniowej lub turystycznej. Tego typu rozwiązanie chroni Cię w momencie wyrządzenia szkody osobie trzeciej, a to może zdarzyć się wszędzie. Wystarczy, że wpadniesz na kogoś na ulicy i wskutek tego wystąpi złamanie nogi czy zarysujesz auto na parkingu. Wiąże się to z kosztami finansowymi, które bez OC w życiu prywatnym, będziesz musiał ponieść samodzielnie. 

Wybierz superubezpieczenie

Dobierz ofertę, która będzie dla Ciebie idealna pod każdym względem. Skontaktuj się z naszą infolinią lub wybierz się osobiście do jednej z placówek CUK.

Oceń artykuł

0
(0)

Wpisz datę końca polisy

  • przypomnimy Ci o zbliżającym się końcu ochrony
  • przedstawimy najszerszy zakres polisy w najlepszej cenie na rynku