Ubezpiecz domek letniskowy– od zdarzeń losowych i kradzieży!

  • Zyskaj ochronę domku, pomieszczeń przynależących oraz ruchomych elementów
  • U nas masz możliwość ubezpieczenia domków także na działce ROD
  • Polisę możesz kupić w ramach ubezpieczenia mieszkania lub osobno

Dlaczego warto kupić ubezpieczenie domku letniskowego?

Ubezpieczasz mury i elementy stałe od pożaru i innych zdarzeń losowych

Możesz wybrać pakiet ubezpieczeń, które Cię interesują. Znajdziesz u nas polisy, chroniące np. w razie powodzi, huraganu, zalania, wichury, burzy, przewrócenia się drzewa czy uderzenia pojazdu.

Zyskujesz ochronę w razie kradzieży z włamaniem i rozboju

Wyposażenie domku letniskowego może łatwo paść łupem złodzieja pod Twoją nieobecność, zwłaszcza gdy trzymasz w nim cenne przedmioty. Zapewnij sobie ochronę na tę ewentualność.

Zabezpieczasz się przed nagłymi i sporymi wydatkami

W razie nieprzewidzianej sytuacji korzystasz z odszkodowania z polisy. To duże ułatwienie w przypadku kosztownych elementów domku np. zniszczonej podłogi czy rozbitego podczas włamania okna.

Polisę możesz kupić jako dodatek do ubezpieczenia domu lub jako oddzielny produkt

Pierwsza opcja jest zazwyczaj tańsza, ale zapewnia mniejszy zakres ochrony. Jeśli zależy Ci na pełnej ochronie domku letniskowego oraz pomieszczeń przynależnych, wybierz osobne ubezpieczenie.

Ochroną obejmujesz domek na działce prywatnej lub ROD

Musisz wiedzieć, że nie wszystkie towarzystwa ubezpieczają domki letniskowe na działkach ROD. Jednak w CUK znajdziemy dla Ciebie taką ofertę. Możesz porównać kilka ubezpieczeń tego typu.

Masz możliwość objęcia ochroną także elementów dodatkowych

Oprócz domku letniskowego można ubezpieczyć także budynki gospodarcze, altany, oczka wodne, ogrodzenia, meble, a także inne ruchome wyposażenie (np. telewizor czy lodówkę).

Co zyskujesz, kupując ubezpieczenie domku letniskowego w CUK?

Komfort

Polisę kupisz online, w aplikacji, przez telefon
lub w placówce – jak Ci wygodniej!

Dostęp do promocji i rabatów

Skorzystaj z programu Moc Rabatów oraz Payback!

Możliwość płatności ratalnej

lub odroczenie terminu pierwszej płatności.

Dostęp do nowoczesnej aplikacji,

która ułatwi Ci zarządzanie polisami i zgłaszanie szkód

Dopasuj wariant ubezpieczenia domku letniskowego do swoich potrzeb

Ubezpieczenie murów i elementów stałych

Możesz objąć ochroną np. fundamenty, ściany, podłogi, tynki czy schody.

Ubezpieczenie ruchomych elementów

Możesz objąć ochroną np. meble, telewizor, lodówkę czy pralkę.

Ubezpieczenie elementów przynależących

Możesz objąć ochroną np. budynki gospodarcze czy ogrodzenie.

Suma ubezpieczenia – maksymalna kwota ochrony

Dobierz sumę ubezpieczenia na podstawie wartości domku i mienia ruchomego, by cieszyć się maksymalną ochroną. Dokładnie przelicz wartość ubezpieczanego budynku. Jeśli ustalisz niższą sumę ubezpieczenia, otrzymasz odszkodowanie, które może nie być wystarczające, by zlikwidować szkody w całości. Z kolei zbyt wysoka suma ubezpieczenia (tzw. nadubezpieczenie) oznaczać będzie, że przepłacisz za polisę, a w razie wystąpienia szkody ubezpieczyciel wypłaci i tak kwotę do wartości nieruchomości.

Sumę ubezpieczenia oblicza się na podstawie:

kosztorysu prac budowlanych, instalacyjnych i elektrycznych

Pod uwagę bierze się ceny materiałów budowlanych, ale i robociznę.

wartości odtworzeniowej

To koszt przywrócenia budynku do stanu sprzed zdarzenia. Ten sposób szacowania szkody jest droższy, ale polecany przy budynkach nowych.

wartości rzeczywistej

To wartość odtworzenia pomniejszona o zużycie budynku. Wariant tańszy, polecany przy budynkach starszych.

Dobierz odpowiedni zakres ochrony

Ubezpieczenie od zdarzeń losowych

Ochroną zostaną objęte szkody powstałe w wyniku pożaru, powodzi, huraganu, zalania, wichury, burzy, przewrócenia się drzewa, lawiny, uderzenia pojazdu, zapadnięcia się ziemi itd.

Ubezpieczenie od kradzieży

Zyskasz wsparcie ubezpieczyciela w razie włamania (zabór mienia po pokonaniu zabezpieczenia np. wybicie okna) i rozboju (kradzież z użyciem przemocy).

Jakie są wyłączenia w polisach domków letniskowych?

W niektórych sytuacjach ochrona w ramach polisy nie działa. Wyłączenia odpowiedzialności są określane przez ubezpieczyciela w OWU, a część z nich pokrywa się w każdym towarzystwie. Zobacz, kiedy towarzystwo nie wypłaci odszkodowania z tytułu ubezpieczenia domku letniskowego.

  • Zły stan techniczny domku letniskowego
  • Szkoda została spowodowana umyślnie
  • Otwarte okna umożliwiły złodziejowi kradzież
  • Właściciel dopuścił się samowoli budowlanej
  • Instalacje nie miały ważnych przeglądów
  • Przepisy przeciwpożarowe nie były przestrzegane
  • Brak lub niewłaściwa konserwacja budynku
  • Właściciel zastosował materiały łatwopalne w budynku

Sprawdź realne ceny za ubezpieczenie domku letniskowego w CUK

Dzięki wprowadzeniu kilku danych osobowych oraz informacji Twojej nieruchomości zyskasz dostęp do najlepszych propozycji od znanych towarzystw ubezpieczeniowych. Wykonaj kalkulację i znajdź najtańszą ofertę!

Na co jeszcze zwrócić uwagę podczas zakupu ubezpieczenia domku letniskowego?

Definicja domku letniskowego

Nie ma jednej definicji domku letniskowego. W związku z tym także ubezpieczyciele mogą różnie go określać. Taka informacja znajdzie się w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia (OWU). Zazwyczaj domkiem letniskowym określa się budynek, który ma jeden poziom, jest zamieszkiwany sezonowo i wybudowano go z myślą o wypoczynku.

Okres ochrony

Są towarzystwa, które obejmują ochroną domki przez cały rok. Inne z kolei nie będą odpowiadać za szkody w sytuacji, gdy domek pozostaje niezamieszkały powyżej 180 dni. Niektórzy ubezpieczyciele mogą stosować częściowe wyłączenie odpowiedzialności (np. za kradzież w sezonie jesienno-zimowym). 

Wymagane zabezpieczenia domku letniskowego

Towarzystwa wymagają, by ubezpieczany domek był odpowiednio zabezpieczony przed kradzieżą. Pełna lista zawsze znajduje się w OWU. Mogą to być np. dodatkowe zamki, kraty w oknach, szyby antywłamaniowe, rolety itd. 

3 niezawodne sposoby na obniżenie ceny ubezpieczenia domku letniskowego

Kup polisę jako dodatek do ubezpieczenia nieruchomości

Wiele towarzystw oferuje rozszerzenie klasycznej polisy mieszkaniowej o ubezpieczenie domku letniskowego. Taka polisa jest zazwyczaj tańsza niż samodzielny produkt, jednak jej zakres jest uboższy.

Dobierz zakres ochrony do swoich potrzeb

Ubezpieczenie domku letniskowego od zdarzeń losowych będzie tańsze niż polisa, która obejmuje także kradzież z włamaniem czy rozbojem.

Porównaj ubezpieczenia

Na rynku jest wiele ofert, jednak nie wszystkie są korzystne zarówno cenowo, jak i pod względem zakresu. Przyjdź do placówki CUK lub zadzwoń na infolinię, a przedstawimy Ci kilka ofert i wspólnie dobierzemy wariant korzystny cenowo!

Opinie klientów

Klaudia Krawczyk

Od dawna ubezpieczamy z mężem tutaj dwa samochody. W tym roku nawet zdecydowaliśmy się na ubezpieczanie na życie. Tak naprawdę składki są niewielkie.

Joanna Zofia Ołowska

Bardzo miła atmosfera, pełen profesjonalizm, szczególne podziękowania dla Pana Pawła za pomoc w znalezieniu najoptymalniejszego ubezpieczenia OC, oraz pomoc z wyprostowaniem polis z poprzednich lat za auto ubezpieczone w całkiem innej placówce.💪👍🤝 Dziękujemy
i polecamy jak najbardziej usługi CUK Wołomin.

Paulina Zarzycka

Bardzo polecam to miejsce. Profesjonalna i bardzo miła obsługa, wszystko przebiega szybko i sprawnie, niskie ceny i najlepsze oferty na rynku. Polecam każdemu! :)

Krystian Rosadziński

Pełen profesjonalizm. Od kilku lat nie muszę pamiętać o terminie ubezpieczeń. Za każdym razem telefoniczne przypomnienie, oferty przesyłane drogą elektroniczną. Mega oszczędność czasu. Obsługa klienta na najwyższym poziomie. Polecam

Ocena naszych Klientów na Google
Opinie klientów
4,79 (17 338 opinii)

Domek letniskowy – co oznacza dla ubezpieczycieli?

Wakacyjny wyjazd to nie tylko odkrywanie nowych miejsc. Wielu z nas najlepiej odpoczywa we własnych czterech kątach, gdzie czuje się bezpiecznie i swojsko. Domek letniskowy to symbioza dreszczyku emocji i tego, co znane. Łączy możliwość zorganizowania wyjazdu z rodziną lub przyjaciółmi ze stabilizacją, którą daje wypoczynek w domu. Nic dziwnego, że wiele osób decyduje się na kupno jego wersji letniskowej!

Gdy jednak ta niewielka nieruchomość stoi opuszczona poza sezonem, jest narażona na wiele różnego typu szkód. Dlatego warto zastanowić się nad kupnem ubezpieczenia domku letniskowego.

Nadchodzi wyczekiwany czas wakacji i jedziesz z rodziną w dobrze znane okolice. Jesteś pewien, że w tym spokojnym zakątku nic Cię nie zaskoczy. Budynek dłużej pozostawiony bez opieki mógł stać się łatwym łupem dla złodziei lub chuliganów. Wybita szyba lub zdewastowane drzwi mogą przysporzyć Ci wielu zmartwień, narazić na spore koszty i obniżyć poziom bezpieczeństwa podczas wyjazdu. Taki scenariusz nie musi się ziścić w Twoim przypadku. Nie pozwól, aby niespodziewane sytuacje popsuły Ci urlop. Rozwiązaniem jest odpowiednio wybrane ubezpieczenie domku letniskowego.

Domek letniskowy to budynek, z którego korzystasz w celach rekreacyjnych i turystycznych. Nie mieszkasz w nim na stałe, tylko wpadasz w sezonie zaczerpnąć świeżego powietrza i zażyć trochę słońca. Dla towarzystw ubezpieczeniowych to dwa różne pojęcia. Warto wiedzieć, że niektóre towarzystwa oferują ubezpieczenie domku letniskowego w ramach rozszerzenia polisy domu lub mieszkania.

W jaki sposób chroni ubezpieczenie domku letniskowego?

Dokładny zakres ochrony ubezpieczeniowej będzie oczywiście zawarty w Ogólnych Warunków Ubezpieczenia. Warto wiedzieć, że sami nie mamy możliwości ubezpieczenia działki ROD, jednak możemy kupić ubezpieczenie domku letniskowego, który się na niej znajduje. Ubezpieczenie domku letniskowego obejmuje stałe elementy konstrukcji (np. drzwi, murowany grill) i mienie ruchome (np. leżaki, stół do tenisa). Obiekty te (zarówno ruchome, jak i nie) mogą więc znajdować się zarówno wewnątrz budynku, jak i na zewnątrz.

Co więcej, polisa może objąć ochroną także obiekty małej architektury (np. wiaty, ogrodzenie). Tym samym zakres ochrony zostanie rozszerzony o budowle, które nie są elementem samego domku, ale znajdują się na jego terenie. Od jakich zdarzeń może chronić ubezpieczenie domu drewnianego lub murowanego?

Ubezpieczenie w podstawowej wersji jest gwarancją wsparcia w razie zdarzeń losowych. Ich definicja może być różna zależnie od firmy ubezpieczeniowej, jednak zwykle zdarzeniami losowymi są:

  • pożar,     
  • uderzenie pioruna,     
  • dym i sadza,
  • deszcz nawalny, czyli tzw. oberwanie chmury,     
  • huragan,     
  • opady i osuwanie się śniegu, osuwanie się lodu lub szkoda spowodowana przez ich napór,
  • opady gradu,
  • zalanie na skutek awarii instalacji wodno-kanalizacyjnej albo warunków atmosferycznych,     
  • osuwanie lub zapadanie się ziemi,
  • tąpnięcia,     
  • lawina,
  • uderzenie pojazdu – istotne szczególnie w sytuacjach, w których sprawca jest nieznany, warto dodać, że ochroną nie będą objęte szkody wyrządzone własnym pojazdem,
  • upadek drzew albo masztów,
  • eksplozja,
  • trzęsienie ziemi,    
  • huk ponaddźwiękowy i upadek statku powietrznego.

Z dobrym ubezpieczeniem domku letniskowego nic nie nadwyręży Twojego budżetu!

Dodatkowym, ale nie mniej istotnym elementem polisy jest ochrona od kradzieży z włamaniem, czy dewastacji. Dzięki niej możesz liczyć na otrzymanie odszkodowania w takich sytuacjach, jak:

  • wybita szyba, np. od uderzenia kamieniem,
  • grafitti namalowane na ścianie domku,
  • drzwi lub ramy okienne uszkodzone na skutek próby włamania.

Bez wątpienia w wyposażenie i zadbanie o domek letniskowy trzeba zainwestować pieniądze i czas. Wkładamy dużo sił w upiększanie naszego zacisznego miejsca wypoczynkowego, pielęgnujemy rośliny i odnawiamy płoty. Dzieciom staramy się zapewniać ciekawe rozrywki, więc na działce pojawiają się piaskownice czy huśtawki. Cały dobytek jest wystawiony na niekorzystne działanie czynników atmosferycznych podczas naszej nieobecności przez większość roku. Dzięki ubezpieczeniu domku letniskowego dysponujesz odpowiednimi środkami na pokrycie kosztów naprawy nawet najbardziej dotkliwych zniszczeń. Elementy domku, które będą podlegały ochronie nawet w podstawowym wariancie ubezpieczenia, to m.in.:

  • fundamenty oraz podłogi,
  • poszycie dachowe,
  • okna i drzwi,
  • parapety na zewnątrz i w środku domku,
  • instalacje wodno-grzewczo-kanalizacyjne i elektryczne,
  • ścianki działowe,
  • armatura sanitarna,
  • piece i kominki,
  • meble i sprzęty do zabudowy,
  • inne elementy wewnętrzne przymocowane na stałe.

Jeżeli liczysz na pełną ochronę mienia zapewnioną przez ubezpieczenie domku letniskowego, zwróć uwagę nie tylko na definicję zdarzeń losowych czy kradzież z włamaniem oraz dewastację, ale także ubezpieczenie powierzchni szklanych. Ubezpieczenie szyb i innych przedmiotów ze szkła może wymagać opłacania wyższej składki na wypadek stłuczenia. Będzie to istotne szczególnie w przypadku luster, szklanych stolików lub płyt indukcyjnych.

Gdzie kupić najtańsze ubezpieczenie domku letniskowego?

Poszczególne polisy będą się różnić nie tylko zakresem ochrony, ale też wysokością składki. Jeden ubezpieczyciel może oferować pełen zakres ochrony w cenie, w której inny zapewni Ci dostęp tylko do podstawowego zakresu, a więc od zdarzeń losowych. Podstawą w szukaniu idealnej polisy jest porównanie jak największej liczby ofert. Warto skorzystać z kalkulatora ubezpieczeń domku letniskowego lub skontaktować się z doradcą CUK. W kilka minut dowiesz się, jakie stawki oferuje każdy z ubezpieczycieli przy oczekiwanym przez Ciebie zakresie ochrony i od ręki wybierzesz tę najbardziej atrakcyjną!

Sprawdź, jakie to proste. Nie czekaj, aż nieprzewidziana sytuacja zepsuje Ci wypoczynek!