Ubezpieczenia rolne – ochrona Twojego gospodarstwa
- Kompleksowo ubezpieczysz swoje gospodarstwo
- Porównamy dla Ciebie oferty polis od różnych towarzystw
- W naszej ofercie znajdziesz obowiązkowe oraz dobrowolne ubezpieczenia rolne
Co zyskujesz, kupując ubezpieczenia rolne w CUK?
Komfort
Polisę kupisz online, w aplikacji, przez telefon
lub w placówce – jak Ci wygodniej!
Dostęp do promocji i rabatów
Skorzystaj z programu Moc Rabatów oraz Payback!
Możliwość płatności ratalnej
lub odroczenie terminu pierwszej płatności.
Dostęp do nowoczesnej aplikacji,
która ułatwi Ci zarządzanie polisami i zgłaszanie szkód
Poznaj realne ceny za ubezpieczenia rolne w CUK
Zostaw swój numer telefonu – skontaktujemy się z Tobą i przedstawimy Ci ofertę ubezpieczeń rolnych.
Jakiego ubezpieczenia rolnego szukasz?
Szukasz wyłącznie obowiązkowych ubezpieczeń rolnych czy pakietu polis, które w pełni obejmą ochroną Twoje gospodarstwo? Z CUK Ubezpieczenia płacisz mniej i zyskujesz więcej. Sprawdź, ile Ty możesz zaoszczędzić!
Ubezpieczenie upraw
Chroni uprawy przed szkodami wywołanymi czynnikami atmosferycznymi i losowymi.
Ubezpieczenie maszyn rolniczych
OC gwarantuje pokrycie kosztów, jeśli z Twojej winy dojdzie do szkód osobowych lub materialnych. Możliwe jest rozszerzenie ochrony o AC, które będzie pomocne w razie uszkodzenia lub kradzieży Twojej maszyny.
Ubezpieczenie budynków rolnych
Chroni od zdarzeń losowych, w tym od skutków działania czynników atmosferycznych. Polisę można kupić także w wersji all risks.
OC rolnika
Przedmiotem ochrony jest odpowiedzialność cywilna rolnika oraz wszystkich pracujących w gospodarstwie.
Dopasuj ochronę do swoich potrzeb za pomocą możliwych rozszerzeń:
- Ochrona maszyn rolniczych od awarii
- Ubezpieczenie maszyn rolniczych na czas wykonywania usług
- OC w życiu prywatnym
- Zabezpieczenie wyposażenia domu
- Odnawialne źródła energii
Kupuj wygodnie
Opinie klientów
Klaudia Krawczyk
Od dawna ubezpieczamy z mężem tutaj dwa samochody. W tym roku nawet zdecydowaliśmy się na ubezpieczanie na życie. Tak naprawdę składki są niewielkie.
Joanna Zofia Ołowska
Bardzo miła atmosfera, pełen profesjonalizm, szczególne podziękowania dla Pana Pawła za pomoc w znalezieniu najoptymalniejszego ubezpieczenia OC, oraz pomoc z wyprostowaniem polis z poprzednich lat za auto ubezpieczone w całkiem innej placówce.💪👍🤝 Dziękujemy
i polecamy jak najbardziej usługi CUK Wołomin.
Paulina Zarzycka
Bardzo polecam to miejsce. Profesjonalna i bardzo miła obsługa, wszystko przebiega szybko i sprawnie, niskie ceny i najlepsze oferty na rynku. Polecam każdemu! :)
Krystian Rosadziński
Pełen profesjonalizm. Od kilku lat nie muszę pamiętać o terminie ubezpieczeń. Za każdym razem telefoniczne przypomnienie, oferty przesyłane drogą elektroniczną. Mega oszczędność czasu. Obsługa klienta na najwyższym poziomie. Polecam
Najpopularniejsze
Najnowsze
- 2024-12-12 Jak myć kotu zęby?
- 2024-12-11 Serwis auta – co i kiedy trzeba wymieniać?
- 2024-12-11 Czipowanie kota – ile kosztuje i co warto wiedzieć?
- 2024-12-10 Jak prawidłowo naładować akumulator?
- 2024-12-10 Ile kosztuje serwis roweru i co obejmuje?
- 2024-12-09 Co warto zobaczyć w Tbilisi i jak zaplanować wycieczkę?
- 2024-12-09 City break na majówkę? Podpowiadamy, gdzie wyjechać!
- 2024-12-05 City break w marcu – gdzie warto się wybrać?
- 2024-12-05 City break w kwietniu – gdzie wyjechać?
Najpopularniejsze
Najnowsze
- 2025-01-07 CUK Ubezpieczenia inwestuje i utrwala pozycję silnego gracza na rynku dystrybucji ubezpieczeń - CUK
- 2024-10-31 Ceny ubezpieczeń nieruchomości w Polsce: Opolskie i Śląskie na czołowych miejscach! - CUK
- 2024-09-13 CUK Ubezpieczenia numerem 1 w rankingu Top20 multiagencji ubezpieczeniowych w Polsce!
- 2024-03-26 Nowe sumy gwarancyjne w ubezpieczeniach OC – jakie zmiany szykuje resort?
- 2023-11-14 BLACK WEEK – sprawdź naszą promocję!
- 2023-09-11 CUK Ubezpieczenia zaprasza na otwarte spotkania w Gdańsku, Katowicach i Warszawie
- 2023-07-31 Promocje z PAYBACK na wakacje!
- 2023-07-14 Nie daj się oszukać! Uwaga na wyłudzanie OC przez złomiarzy
- 2023-05-16 Sprawdziliśmy, ile kosztuje ubezpieczenie Choppera
Jak chronić się przed skutkami wypadków podczas prac w gospodarstwie rolnym?
Praca w gospodarstwie rolnym jest związana z wieloma ryzykami. Mimo wielu starań i rzetelnego wykonywania obowiązków podczas prac polowych może przydarzyć się wypadek. Jak można temu zaradzić? Z pomocą przychodzą obowiązkowe ubezpieczenia rolnicze.
Jakie są obowiązkowe ubezpieczenia rolników?
Jeżeli prowadzisz gospodarstwo rolne, to często prowadzisz prace, które mogą wiązać się z wyrządzeniem szkody osobie trzeciej. Dlatego rolnik, który posiada co najmniej 1 ha ziemi, musi obowiązkowo wykupić ubezpieczenie OC, tak samo, jak każdy właściciel auta musi kupić OC pojazdu. Jakie mamy inne obowiązkowe ubezpieczenia gospodarstwa rolnego? Rolnik ma obowiązek wykupienia następujących ubezpieczeń:
- ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej, czyli tak zwane OC rolnika z tytułu prowadzenia gospodarstwa rolnego,
- ubezpieczenie budynków wchodzących w skład gospodarstwa rolnego od ognia i innych zdarzeń losowych, takich jak powódź, podtopienia, śnieg czy huragan,
- ubezpieczenie 50% powierzchni upraw rolnych z dopłatami państwa w przypadku uzyskania płatności bezpośrednio z Unii Europejskiej.
Kto musi wykupić ubezpieczenie rolnicze?
Ubezpieczenie OC gospodarstwa rolnego musi być opłacone przez każdego, kto jest właścicielem lub współwłaścicielem gospodarstwa. Czym w tym przypadku jest gospodarstwo rolne? Ustawodawca jasno określa, że gospodarstwo rolne to obszar użytków rolnych i gruntów przekraczający łącznie powierzchnię 1 hektara, jeżeli podlega on w całości lub w części opodatkowaniu podatkiem rolnym oraz także obszar takich użytków i gruntów - niezależnie od powierzchni – na którym jest prowadzona produkcja rolna. Czyli musisz zapłacić ubezpieczenie rolne, jeżeli jesteś właścicielem lub współwłaścicielem użytków rolnych powyżej 1 hektara, ale również w takim przypadku, gdy obszar gospodarstwa jest mniejszy, ale uprawiasz na nim rośliny w szklarniach, prowadzisz pasiekę czy hodowlę zwierząt.
Kiedy trzeba wykupić OC gospodarstwa rolnego?
Kiedy musisz wykupić OC rolnika? OC gospodarstwa rolnego musisz wykupić w momencie, kiedy wejdziesz w posiadanie gospodarstwa rolnego. Nie zwalnia Cię z tego brak prowadzenia działalności gospodarczej lub przebywanie poza gospodarstwem. Dlaczego to ubezpieczenie jest istotne? Wynika to ze specyfiki ochrony ubezpieczenia rolnego.
Jaki jest zakres ochrony ubezpieczenia rolnego?
Obowiązkowe ubezpieczenie rolników obejmuje odpowiedzialność cywilną rolnika oraz osób pozostających z nim we wspólnym gospodarstwie domowym, a także każdej osoby, która pracując w danym gospodarstwie rolnym – w okresie trwania ochrony ubezpieczeniowej – wyrządziła szkodę w związku z posiadaniem przez ubezpieczonego gospodarstwa rolnego. OC rolnika chroni więc nas przed szkodami powstałymi w wyniku posiadania gospodarstwa rolnego. Chodzi tu przede wszystkim o szkody wynikającą ze śmierci, uszkodzenia ciała bądź też utraty, zniszczenia lub uszkodzenia mienia. Odpowiedzialność obejmuje również szkody powstałe w związku z ruchem pojazdów wolnobieżnych, które są w posiadaniu właściciela gospodarstwa rolnego i są użytkowane w gospodarstwie.
Jak wygląda to w praktyce?
Kiedy umowa obowiązkowego ubezpieczenia rolniczego gwarantuje wypłatę odszkodowania? Odszkodowanie w ramach OC rolnika zostanie wypłacone wtedy, gdy do powstania szkody przyczyni się rolnik, osoba pozostająca z nim we wspólnym gospodarstwie domowym lub też osoba pracująca w tym gospodarstwie. Takie ubezpieczenia pokryje szkody, których następstwem jest śmierć, uszkodzenie ciała, uszczerbek na zdrowiu lub utrata, zniszczenie i uszkodzenie mienia osoby trzeciej.
Jakie są sumy gwarancyjne ubezpieczenia rolnego?
Maksymalny limit odpowiedzialności towarzystwa ubezpieczeniowego w ramach ubezpieczenia rolnego określa suma gwarancyjna. Jaka jest suma gwarancyjna OC rolnika?
- 5 210 000 euro w przypadku szkód na osobie w stosunku do jednego zdarzenia, którego skutki są objęte ubezpieczeniem, ale bez względu na liczbę poszkodowanych osób.
- 1 050 000 euro w przypadku szkód w mieniu w odniesieniu do jednego zdarzenia, którego skutki są objęte ubezpieczeniem, bez względu na liczbę poszkodowanych osób.
Jakie są wyłączenia obowiązkowego ubezpieczenia rolników?
Ubezpieczenie OC dla rolników jak każde ubezpieczenie posiada pewne wyłączenia, czyli sytuacje, które nie będą podlegać roszczeniu. Do takich wyłączeń należą np. zdarzenia spowodowane przeniesieniem chorób zakaźnych niepochodzących od zwierząt czy szkody w mieniu wyrządzone rolnikowi przez osoby pracujące w jego gospodarstwie lub pozostające z rolnikiem we wspólnym gospodarstwie domowym. Ale tych wykluczeń jest wiele więcej. Wszystkie są wyszczególnione w art. 53 Ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych.
Jakie są inne obowiązkowe ubezpieczenia rolników?
Jakie ubezpieczenia jeszcze obowiązują rolników? Przede wszystkim obowiązkowe ubezpieczenie budynków rolniczych. Obowiązek ubezpieczenia budynków gospodarskich powstaje w momencie pokrycia ich dachem. Ubezpieczenie obejmuje budynki mieszkalne i rolne znajdujące się na terenie gospodarstwa. Nie dotyczy to jednak tuneli czy namiotów foliowych. Kiedy takie odszkodowanie będzie wypłacone? M.in. w przypadku pożaru, huraganu, powodzi czy uderzenia pioruna. Jeżeli rolnik nie wykupi takiego ubezpieczenia, może otrzymać karę finansową.
Dlaczego obowiązkowe ubezpieczenie rolników jest takie ważne?
Chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć, że praca w gospodarstwie wiąże się z wieloma zagrożeniami. Szkody wyrządzone w wyniku prowadzenia działalności rolniczej mogą być poważnym obciążeniem dla rolnika. To dlatego ustawodawca zdecydował o tym, żeby nałożyć obowiązkowe ubezpieczenia rolnicze. Niestety wiele osób unika obowiązku ubezpieczeniowego, mimo że jest to dość ryzykowne, a kary mogą być kosztowne. Zagrożenia wynikające z pracy na gospodarstwie rolnym są oczywiste. Należy jednak pamiętać, że obowiązkowe ubezpieczenia dla rolnika chronią go tylko w podstawowym zakresie, dlatego warto na rynku poszukać takich ubezpieczeń, które zapewnią gospodarstwu kompleksową ochronę.