Ubezpieczenie grupowe na życie dla Twoich pracowników

Chcesz zaproponować godne warunki ubezpieczenia na życie Twoim pracownikom? Wybierz polisę grupową w CUK Ubezpieczenia, która zapewni ochronę Twojemu personelowi na każdą ewentualność. Porównamy wiele ofert i obliczymy składkę.

Czym jest grupowe ubezpieczenie na życie?

Ubezpieczenie na życie jest bardzo istotnym elementem zabezpieczenia siebie i swoich bliskich na przyszłość. Indywidualne oferty są zawsze uzależnione od wieku ubezpieczonego oraz jego stanu zdrowia, a co za tym idzie są kosztowne i nie zawsze gwarantują, że dana składka nie zmieni się np. po 5 latach. Naprzeciw temu wychodzą grupowe ubezpieczenia na życie. Są one oferowane przez firmy dla swoich pracowników i współpracowników. Zakres jest dopasowywany do wykonywanego przez nich zawodu, preferencji, średniej wieku co wcale nie oznacza, że dzięki temu składka jest wysoka. Wręcz przeciwnie! Im większa grupa osób, tym składka jest proporcjonalnie niższa.

Dodatkowo niektóre z Towarzystw Ubezpieczeniowych, z którymi współpracujemy, oferują indywidualne rozszerzenia ubezpieczenia za niską miesięczną dopłatą, nawet od 5 zł. Dzięki takiemu zabiegowi pracownik otrzymuje nieskończoną ilość kombinacji, w jakich może zawrzeć ubezpieczenie, przez co mimo ubezpieczenia „grupowego” indywidualnie decyduje o tym, przed jakimi zdarzeniami chce się zabezpieczyć. Co jest również ważne, oprócz samego pracownika ochroną mogą zostać objęci jego najbliżsi - mąż, żona, partner lub partnerka, rodzice czy dzieci.

Co obejmuje zakres takiego ubezpieczenia?

Przede wszystkim w zakresie ubezpieczenia życiowego podlega świadczenie za śmierć ubezpieczonego. Jednakże nie można tego typu polisy łączyć tylko i wyłącznie ze śmiercią. Zakres jest rozszerzany o dodatkowe umowy, które skupiają się również na zdrowiu ubezpieczonego - są to świadczenia, z których może on najczęściej skorzystać osobiście. Wśród nich wyróżniamy trwałe uszczerbki na zdrowiu, takie jak złamania, zwichnięcia czy poparzenia, poważne zachorowania, gdzie ubezpieczony otrzymuje wypłatę świadczenia już w momencie diagnozy, bez czekania na zakończenie leczenia, operacje czy też świadczenia za pobyt w szpitalu – Towarzystwa przewidują wypłatę za każdy dzień hospitalizacji, nawet do 700 zł/dzień! 

A to nie wszystko co może obejmować zakres grupowego ubezpieczenia na życie. Większość z pracowników ma rodziny, chcąc zadbać również o ich zabezpieczenie Towarzystwa Ubezpieczeniowe wychodzą i temu naprzeciw. Masz małżonka/partnera? Jego również możesz objąć ochroną w ramach Twojej polisy pracowniczej! Może przystąpić do niej na tych samych zasadach co Ty, opłacając składkę w tej samej wysokości lub masz możliwość objęcia go ochroną na indywidualnych rozszerzeniach, o których wspominaliśmy wyżej. Masz dzieci lub planujesz je mieć? Jednym z najbardziej znanych świadczeń wśród grupowych polis na życie jest świadczenie za urodzenie się dziecka. W zależności od Towarzystwa Ubezpieczeniowego kwoty są różne, możesz uzyskać nawet do 3 000 zł za to zdarzenie! Dodatkowo w zakresie dotyczącym dziecka ubezpieczonego są również jego poważne zachorowania, pobyty w szpitalu, a także wizyty pielęgniarki, położnej oraz lekarza pierwszego kontaktu w przypadku jego nagłego pogorszenia się stanu zdrowia. 

Jak widać grupowa polisa na życie to nie tylko życie ale i zdrowie pracownika oraz jego najbliższej rodziny. Idziemy o krok dalej i razem z towarzystwami, z którymi współpracujemy, dajemy możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia Assistance. Co dzięki niemu otrzymujesz? Przede wszystkim prywatną opiekę medyczną, możliwość skorzystania z usług lekarzy specjalistów w bardzo krótkim czasie przy minimum formalności. Dodatkowo nie musisz się obawiać o organizację zabiegów ambulatoryjnych czy procesu rehabilitacji – naszym priorytetem jest, abyś szybko i sprawnie powrócił do pełni sił! A może urodziłaś dziecko? Możesz skorzystać z dodatkowych przywilejów oprócz standardowej wypłaty świadczenia, jak np. osobisty trener fitness.

Jesteś przedsiębiorcą i chciałbyś zadbać o swoich pracowników?

Czym przede wszystkim charakteryzuje się dobry pracodawca? Dbałością o każdego zatrudnionego. Zakup lub bieżąca aktualizacja ubezpieczenia grupowego to szansa na zdobycie zaufania Twojego pracownika, to również dodatkowa gratyfikacja. Pamiętaj, że możesz współuczestniczyć w opłacaniu składki za ochronę, dzięki czemu zostaniesz zwolniony z ewentualnej odprawy pośmiertnej, a dodatkowo zyskasz wiele w oczach swojego zespołu. Zaufaj nam – to naprawdę może zatrzymać dobrego pracownika na dłużej w Twojej firmie.

Wyobraź sobie sytuację w której ktoś z firmy niefortunnie i w skomplikowany sposób łamie sobie nogę. Dla niego jest to dodatkowy stres, zmniejszenie wynagrodzenia w związku z pójściem na zwolnienie lekarskie, to prawdopodobnie długa i kosztowna rehabilitacja. Dla Ciebie jest to konieczność poradzenia sobie z osłabioną załogą i podjęcie dodatkowych decyzji – czy zatrudnić nową osobę, czy podzielić obowiązki pracownika między pozostałych, czy wypracować jeszcze inne wyjście? Mając polisę na życie z dodatkowym medycznym Assistance może korzystać z konsultacji specjalistów, rehabilitacji bez zbędnego czekania na wizytę NFZ.  

Co jeśli moja firma posiada już ubezpieczenie grupowe?

To tylko świadczy o tym, że masz odpowiedzialnego pracodawcę lub sam takim pracodawcą jesteś! Zwróć uwagę jednak, żeby ubezpieczenie pracownicze było na bieżąco aktualizowane – np. co 2-3 lata. W obecnych czasach konkurencja na rynku jest tak duża, że towarzystwa co chwilę wymyślają nowości i kolejne udogodnienia dla swoich klientów, dlatego też przynajmniej raz na dwa lata należy przeanalizować, czy to, co w przeszłości było dla firmy najlepszą ofertą, czy nadal taką jest. Czy nie zmieniły się potrzeby pracowników, czy z biegiem czasu zauważasz, że niektóre umowy dodatkowe nie sprawdzają się w Twoim zawodzie, czy może chcesz rozszerzyć ochronę o kolejne pozycje?

Stworzenie oferty nie jest skomplikowane! Wystarczy, że zostawisz swoje dane kontaktowe. Nasi doradcy specjalizujący się w ubezpieczeniach na życie zajmą się całą sprawą i po indywidualnej ocenie oczekiwań pracowników stworzą oferty szyte na miarę. To w trakcie rozmowy z konsultantami możesz przekazać swoje uwagi czy pytania – na pewno nie zostawią Cię z wątpliwościami, ale z kilkoma wariantami propozycji, z których możesz wybrać najlepszą ofertę ubezpieczenia grupowego. Dodatkowo służą wiedzą i doświadczeniem, pomogą porównać propozycje, obiektywnie przedstawić plusy i minusy każdej z nich, aby pracownicy mieli najodpowiedniejsza ochronę. Możemy stworzyć specjalnie dla Ciebie oferty z kilku Towarzystw Ubezpieczeniowych m.in. Ergo Hestia, AXA, Warta, Generali  i wiele innych. Pamiętaj też, że jesteśmy dla Ciebie i Twoich pracowników zarówno przed zawarciem ubezpieczenia jak i po podpisaniu polisy. Jeśli w trakcie trwania ochrony pojawią się jakiekolwiek pytania czy wątpliwości, służymy pomocą! 

Skontaktuj się z nami!

Razem zabezpieczymy to, co jest dla Ciebie cenne. Właśnie dlatego nie tylko porównujemy ceny składek, ale przede wszystkim dopasowujemy poziom ochrony do Twoich potrzeb. Nasi eksperci czekają na Ciebie. Skontaktuj się z nami

Co zyskujesz?

  • Pełne wsparcie merytoryczne
  • Ofertę wielu towarzystw ubezpieczeniowych
  • Wsparcie, także po zakupie polisy

Nasi klienci kupują

Jesteśmy specjalistami w wielu dziedzinach ubezpieczeń. Sprawdź produkty, które szczególnie chętnie kupują nasi Klienci.

Ubezpieczenie
na życie

Bądź spokojny – na wszelki wypadek

Ubezpieczenie
rowerowe

Pokonuj kolejne kilometry i jedź bezpiecznie!

Ubezpieczenia
firmowe

Prowadź swój biznes – bez strachu o przyszłość

FAQ

Jak najbardziej, możesz mieć kilka polis w zależności od Twoich potrzeb i możliwości finansowych. Nie możesz mieć dwóch takich samych produktów.

Tak, każde Towarzystwo ma swój okres wypowiedzenia ubezpieczenia. Najczęściej jednak jest to 30 dni. Żeby zrezygnować z ubezpieczenia, należy do Towarzystwa dostarczyć dokument rezygnacji.

Składki są nawet od 20 zł miesięcznie. Na cenę ubezpieczenia wpływa oczywiście jego zakres, Twój wiek oraz styl życia.

Oczywiście, kontaktując się z naszą infolinią pod numerem:
22 27 00 337
możesz poznać oferty oraz zawrzeć polisę zdalnie, nie wychodząc z domu.

Niestety nie mamy tu złotego środka. Ubezpieczenie musi być dostosowane do Twoich preferencji, możliwości finansowych oraz stylu życia.

Tak, jest ono w zakresie śmierci niezależnie od przyczyny.

Jak najbardziej, możesz wykupić polisę dla siebie, gdzie znajdziesz świadczenia dotyczące Twojego małżonka/partnera, urodzenia dziecka czy śmierci teścia/rodzica.

Nie jest to konieczne. W przypadku Twojej śmierci świadczenie zostaje wypłacone w określonej kolejności zgodnie z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia.

Z reguły składka jest miesięczna. W niektórych przypadkach możesz też opłacać ją kwartalnie, półrocznie lub rocznie.

Masz pytanie?

Jeśli chcesz się z nami skontaktować, wypełnij poniższy formularz.