2024-08-05

Ubezpieczenie NNW dla studenta – jak wybrać?

Sprawdź, czym jest i jak wybrać dobre ubezpieczenie NNW studenckie.

Ubezpieczenie NNW dla studenta – jak wybrać?

Zbliża się rok akademicki, a Ty zastanawiasz się jakie ubezpieczenie NNW dla studenta wybrać? Wraz z powrotem na uczelnię warto rozważyć odpowiednią ochronę! Wiodące towarzystwa już przygotowały atrakcyjne oferty, a Twoim zadaniem będzie przeanalizować propozycje i zdecydować się na najkorzystniejszą. W tej poradzie wyjaśniamy, gdzie kupić ubezpieczenie, jaki jest jego koszt oraz zakres, a także, na co zwracać uwagę podczas wyboru polisy NNW dla studenta. Przeczytaj i dowiedz się więcej!

Najważniejsze informacje:

  • NNW dla studenta to ubezpieczenie, które chroni finansowo w razie szkód wynikających z nieszczęśliwych wypadków, jakie mogą przydarzyć się w trakcie studiów.
  • Zarówno ubezpieczenie NNW, jak i OC dla studenta to polisy dobrowolne. Warto jednak je wykupić, aby lepiej zabezpieczyć się na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń. Zapewniają dodatkowe wsparcie finansowe w obliczu trudnych sytuacji związanych z uszczerbkiem na zdrowiu lub wyrządzeniem szkód osobom trzecim.
  • W przypadku niektórych kierunków uczelnie wymagają posiadania ubezpieczenia NNW i OC dla studentów. Ma to zwykle miejsce w przypadku studiów medycznych, inżynieryjnych oraz szkół prywatnych.
  • Najtańsze ubezpieczenie NNW dla studenta, jakie oferują uczelnie, zapewnia zwykle tylko podstawową ochronę. Może być ona niewystarczająca w obliczu poważnych uszczerbków na zdrowiu. Warto więc samodzielnie porównać oferty i wykupić takie NNW studenckie, które oprócz korzystnej ceny zagwarantuje też optymalny zakres ochrony.
  • Ubezpieczenia NNW i OC dla studentów oraz uczniów na każdym etapie edukacji można nabyć w pakiecie, korzystając z propozycji wiodących towarzystw. Do porównania aktualnych ofert warto wykorzystać kalkulator NNW dziecka.

Dlaczego warto kupić ubezpieczenie NNW dla studenta?

Chociaż posiadanie polisy NNW dla studenta nie jest obowiązkowe, warto zastanowić się nad jej wykupieniem. Nieszczęśliwy wypadek zawsze zdarza się nieoczekiwanie, a świadczenia uzyskane w ramach ubezpieczenia pomagają poradzić sobie w obliczu wielu problemów, do których dochodzi w wyniku zdarzenia.

Jeżeli np. doznasz poważnej kontuzji, NNW studenckie zapewni Ci środki na zakup odpowiednich leków i specjalistyczne leczenie. (Również to w placówkach prywatnych, czego nie gwarantuje terapia na NFZ). Nawet najtańsze ubezpieczenie NNW dla studenta może chronić osoby, które w wyniku nieszczęśliwego wypadku zostały obarczone kosztami leczenia, rehabilitacji czy materiałów medycznych, dlatego warto wybrać korzystną cenowo ofertę z zadowalającym zakresem.

Warto wiedzieć!

Dzięki polisie NNW dla ucznia lub studenta można uzyskać także świadczenia w przypadku śmierci bliskich osób. Więcej dowiesz się z porady: NNW dziecka a śmierć rodzica.

Kiedy i jak działa ubezpieczenie NNW studenta?

Ubezpieczenie NNW dla studentów działa nie tylko w momencie uczęszczania na ćwiczenia czy wykłady. Chroni w czasie nauki, praktyk oraz w drodze na uczelnię. Warto zaznaczyć, że często studenci dojeżdżają kilkaset kilometrów, korzystając z transportu publicznego, dlatego tego typu ubezpieczenie na pewno się przyda. Działa ono również w czasie zajęć pozauczelnianych, w domu, u znajomych czy w trakcie spędzania wolnego czasu.

Przykład 1:

Martyna jest studentką architektury na jednej z renomowanych uczelni. Pewnego dnia, podczas wyjścia z budynku uczelni, potknęła się na schodach i złamała rękę. Dzięki ubezpieczeniu NNW, które wcześniej wykupiła, otrzymała wsparcie finansowe na pokrycie kosztów leczenia, wizyt u lekarza oraz zakupu gipsu. To pozwoliło Martynie skupić się na powrocie do zdrowia i kontynuowaniu swoich studiów bez dodatkowych obciążeń finansowych.

Przykład 2:

Tomasz jest studentem matematyki. Pewnego dnia, podczas zajęć, przypadkowo uległ niewielkiemu wypadkowi, niszcząc przy tym również swoje okulary. Dzięki ubezpieczeniu NNW dla studentów Tomasz mógł skorzystać z odszkodowania, które pokryło nie tylko koszty leczenia i opatrunków, ale także naprawę okularów. Ubezpieczenie to zapewniło mu poczucie bezpieczeństwa i pewność, że w razie nieprzewidzianych sytuacji będzie miał finansowe wsparcie.

Kiedy jeszcze może zadziałać ubezpieczenie NNW? Student często porusza się po mieście. Wykłady w tygodniu czy też w weekendy wymagają pokonania sporego dystansu pieszo lub skorzystania z komunikacji miejskiej. W takich sytuacjach również warto mieć zabezpieczenie.

W odróżnieniu od etatowego pracownika student rzadko zjawia się na uczelni o 8:00 i wychodzi z niej o 16:00. Godziny wykładów i ćwiczeń są zróżnicowane, a do tego dochodzą często różne lokalizacje na uczelni. Całodobowa ochrona w takiej sytuacji bardzo się przyda! Wystarczy bowiem chwila nieuwagi, aby np. wpaść pod samochód czy skręcić kostkę w trakcie biegu na autobus.

Przykład 3:

Katarzyna jest studentką dziennikarstwa i często podróżuje, by przeprowadzić reportaże, konferencje i wywiady. Podczas jednej z takich podróży do innego miasta, Katarzyna złamała nogę w wyniku niefortunnego upadku na śliskim chodniku. Dzięki polisie NNW, którą wykupiła na okres studiów, otrzymała świadczenie wypłacane za każdy dzień pobytu w szpitalu oraz wsparcie finansowe, które pokryło koszty rehabilitacji. To pozwoliło Katarzynie skoncentrować się na powrocie do zdrowia i nie martwić się o finanse związane z leczeniem i rekonwalescencją.

Gdzie działa polisa studencka?

Wbrew pozorom ubezpieczenie NNW dla studentów nie działa tylko na terenie budynków należących do uczelni. Jeśli zdecydujesz się na jego zakup, będziesz chroniony nie tylko podczas zajęć edukacyjnych, ale i w drodze na uczelnię, podczas zajęć dodatkowych, praktyk, w domu, na wycieczkach organizowanych przez uczelnię, ale i podczas wakacji. Podsumowując: ubezpieczenie NNW dla studenta może działać w każdym miejscu na świecie, całą dobę.

Masz już polisę studencką? Zastanawiasz się, do kiedy jest ona ważna, jeśli kończysz studia? Najlepiej sprawdzić dokładne terminy w umowie. Często ochrona trwa od 1 października do 30 września kolejnego roku. Aby jednak wykupić ubezpieczenie NNW i OC dla studenta trzeba nie tylko podjąć i kontynuować naukę, ale także nie przekraczać wieku 26 lat. Wyłączenie stanowią kursy oraz kształcenie korespondencyjne.

Ciekawostka!

Wiesz już, jak i gdzie działa ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków. Student może jednak spotkać się z innymi zdarzeniami, które będą miały wpływ na jego sytuację życiową, samopoczucie czy zdrowie. Wśród nich jest także cyberprzemoc. W ostatnich latach ten temat zainteresował także towarzystwa ubezpieczeniowe. Wśród niektórych ofert znajdziesz ochronę rozszerzoną o takie zdarzenie. Wtedy ubezpieczenie studenta obejmie pomoc w walce z cyberprzemocą oraz hejtem w internecie. Umożliwia to np. skorzystanie z porad psychologa lub informatyka, który zajmie się usunięciem nieprzyjemnych informacji czy też zdjęć z sieci. Często ubezpieczenie studenta obejmuje również pomoc prawną, która jest niesamowicie przydatna w takiej sytuacji.

Jaką ochronę zapewnia polisa dla studentów?

Ubezpieczenie NNW dla studentów to zabezpieczenie finansowe w razie śmierci ubezpieczonego. Zapewnia także wsparcie, które jest niezbędne, kiedy dojdzie do uszczerbku na zdrowiu. Za każde zdarzenie przysługuje wypłata świadczenia – zgodnie z umową podpisaną z towarzystwem. Warto wybrać takie ubezpieczenie dla studenta, które gwarantuje kompleksową ochronę.

Wśród sytuacji, przy których wystąpieniu zostanie wypłacone świadczenie, można wymienić m.in.:

  • Trwały uszczerbek na zdrowiu: złamania, skręcenia, zwichnięcia – o tego typu wypadki nietrudno, dlatego warto zabezpieczyć się, wykupując polisę NNW. Świadczenie z tytułu jej posiadania zostanie wypłacone również w wyniku śmierci osoby ubezpieczonej lub jej rodzica czy na wypadek uszkodzenia ciała w wyniku ataku padaczki.
  • Wypadki podczas uprawiania sportu: Jeśli wykupisz polisę NNW dla studentów możesz spać spokojnie! Podstawowe warianty tego typu ubezpieczeń obejmują zarówno wypadki powstałe podczas uprawiania sportów rekreacyjnych, jak i wyczynowych! Proste – płacisz składkę i możesz jechać na obóz sportowy bez konieczności ponoszenia dodatkowych opłat na ubezpieczenie studenckie.
  • Assistance: opieka lekarska, pielęgniarska, rehabilitacja, transport medyczny, dostawa leków czy opieka domowa po 7-dniowej hospitalizacji – towarzystwo w ramach usług assistance pomoże zorganizować pomoc w trudnych sytuacjach. To szczególnie przydatne dla osób, które wyjeżdżają na studia do innego miasta.
  • Pobyt w szpitalu w wyniku wypadku lub choroby – dobrym rozwiązaniem jest też wypłata świadczenia w razie hospitalizacji. Podstawowy wariant polisy zapewnia pokrycie kosztów leczenia i pobytu w szpitalu nie tylko po wypadku, ale też podczas choroby.
  • Koszty leczenia i wyrobów medycznych – ubezpieczenie dla studenta może pokryć koszty lekarstw, ale także wyrobów medycznych wydawanych na zlecenie lekarza np. protez, aparatów ortopedycznych czy słuchowych.

To ważne!

Sport wysokiego ryzyka nie jest objęty ochroną ubezpieczeniową. Jeśli uprawiasz wspinaczkę górską, narciarstwo lub jazdę konną, musisz ubezpieczyć się dodatkowo. Sprawdź, co jeszcze kwalifikuje się jako sport wysokiego ryzyka tutaj.

Ubezpieczenie OC i NNW dla studenta na praktyki

Zarówno ubezpieczenie NNW, jak i OC dla studenta jest polisą dobrowolną – niezależnie od wybranego kierunku studiów. Istnieją jednak pewne dziedziny, w przypadku których będzie ono wręcz pożądane z uwagi na podwyższone ryzyko związane z praktykowaniem przyszłego zawodu. Chodzi o zagrożenia wynikające z obcowania z toksycznymi substancjami czy urządzeniami lub prawdopodobieństwo wystąpienia niebezpiecznego w skutkach błędu podczas ćwiczeń.

Z taką sytuacją mamy do czynienia np. w przypadku specjalizacji medycznych. Ubezpieczenie NNW i OC dla studentów medycyny na praktykach może być również wymagane i oferowane przez uczelnię. Jednak warto upewnić się, że zapewnia ono wystarczający dla nas zakres ochrony oraz sumy gwarantowane w ramach poszczególnych zdarzeń.

Warto wiedzieć!

Podczas zakupu ubezpieczenia dla studenta zwróć uwagę na sumę ubezpieczenia. To kwota, która jest przypisana każdemu zdarzeniu objętemu ochroną. Na przykład: za zdiagnozowanie wady wrodzonej serca 1000 złotych. Z reguły, im wyższe wypłaty świadczenia, tym cena za ubezpieczenie NNW dla studentów też jest wyższa.

Ubezpieczenie NNW i OC dla studenta – porównanie ofert

Tak jak wspominaliśmy wcześniej, możesz skorzystać z oferty, którą proponuje Ci uczelnia. Jednak każda instytucja ma podpisaną umowę z innym towarzystwem ubezpieczeniowym, dlatego np. zakres ochrony rówieśnika na innych studiach może znacznie różnić się od Twojego.

Nie musisz jednak korzystać z gotowych ofert, które nie są elastyczne. Ubezpieczenie NNW i OC dla studenta możesz kupić samodzielnie, co wcale nie jest trudne, nawet jeśli nie znasz się na formalnościach i specyficznym nazewnictwie.

Poniżej przedstawiamy tabelę z porównaniem ofert ubezpieczeń dla studenta od InterRisk oraz TU Europa. Z jej pomocą sprawdzisz, jaka jest składka roczna za polisę, a także co dokładnie wchodzi w jej skład.

WARIANT 1
WARIANT 2
WARIANT 3
WARIANT 4
WARIANT 5
WARIANT 6
WARIANT 7
NAJCZĘŚCIEJ WYBIERANY
WARIANT 8
WARIANT 9
WARIANT 10
WARIANT 11
WARIANT 12
Składka roczna
35 zł
37 zł
57 zł
62 zł
99 zł
112 zł
149 zł
160 zł
184 zł
194 zł
259 zł
275 zł
Suma ubezpieczenia
10 000 zł
10 000 zł
20 000 zł
20 000 zł
40 000 zł
40 000 zł
60 000 zł
60 000 zł
120 000 zł
80 000 zł
200 000 zł
120 000 zł
Opcja podstawowa
Śmierć Ubezpieczonego w wyniku nieszczęśliwego wypadku (w tym również zawał serca)
10 000 zł
10 000 zł
20 000 zł
20 000 zł
40 000 zł
40 000 zł
60 000 zł
60 000 zł
120 000 zł
80 000 zł
200 000 zł
120 000 zł
Śmierć Ubezpieczonego w następstwie wypadku komunikacyjnego
10 000 zł
10 000 zł
20 000 zł
20 000 zł
40 000 zł
40 000 zł
60 000 zł
60 000 zł
120 000 zł
80 000 zł
200 000 zł
120 000 zł
Śmierć Ubezpieczonego w wyniku nieszczęśliwego wypadku w placówce oświatowej (w tym również zawał serca)
20 000 zł
40 000 zł
40 000 zł
80 000 zł
80 000 zł
160 000 zł
120 000 zł
240 000 zł
240 000 zł
320 000 zł
400 000 zł
480 000 zł
Śmierć w wyniku wypadku ubezpieczeniowego podczas wycieczki szkolnej
15 000 zł
10 000 zł
30 000 zł
20 000 zł
60 000 zł
40 000 zł
90 000 zł
60 000 zł
180 000 zł
80 000 zł
300 000 zł
120 000 zł
Śmierć w wyniku nowotworu złośliwego
2 000 zł
x
4 000 zł
x
5 000 zł
x
7 000 zł
x
15 000 zł
x
20 000 zł
x
Śmierć w wyniku wrodzonej wady serca
2 000 zł
x
4 000 zł
x
5 000 zł
x
7 000 zł
x
15 000 zł
x
20 000 zł
x
Śmierć rodzica lub opiekuna prawnego w wyniku nieszczęśliwego wypadku
2 000 zł
1 500 zł
4 000 zł
3 000 zł
5 000 zł
6 000 zł
7 000 zł
9 000 zł
15 000 zł
12 000 zł
20 000 zł
18 000 zł
100% uszczerbku na zdrowiu w wyniku nieszczęśliwego wypadku (w tym również m.in. zawał serca)
10 000 zł
10 000 zł
20 000 zł
20 000 zł
40 000 zł
40 000 zł
60 000 zł
60 000 zł
120 000 zł
80 000 zł
200 000 zł
120 000 zł
100% uszczerbku na zdrowiu w wyniku nieszczęśliwego wypadku podczas wycieczki szkolnej (w tym również m.in. zawał serca)
15 000 zł
10 000 zł
30 000 zł
20 000 zł
60 000 zł
40 000 zł
90 000 zł
60 000 zł
180 000 zł
80 000 zł
300 000 zł
120 000 zł
1% uszczerbku na zdrowiu w wyniku nieszczęśliwego wypadku (oraz uszczerbek na zdrowiu poniżej 100%)
100 zł za 1%
100 zł za 1%
200 zł za 1 %
200 zł za 1 %
400 zł za 1%
400 zł za 1%
600 zł za 1%
600 zł za 1%
1 200 zł za 1%
800 zł za 1%
2 000 zł za 1%
1 200 zł za 1 %
1% uszczerbku na zdrowiu w wyniku nieszczęśliwego wypadku podczas wycieczki szkolnej (oraz uszczerbek na zdrowiu poniżej 100%)
150 zł za 1%
100 zł za 1%
300 zł za 1%
200 zł za 1 %
600 zł za 1%
400 zł za 1%
900 zł za 1%
600 zł za 1 %
1 800 zł za 1 %
800 zł za 1%
3 000 zł za 1 %
1 200 zł za 1 %
Wystąpienie innego zdarzenia, które wymaga interwencji lekarskiej w placówce medycznej (np. skaleczenie, skręcenie nieskutkujące trwałym uszczerbkiem na zdrowiu)
50 zł
x
100 zł
x
200 zł
x
300 zł
x
600 zł
x
1 000 zł
x
Uszczerbek na zdrowiu w wyniku ataku padaczki - jednorazowe świadczenie
x
100 zł
x
200 zł
x
400 zł
x
600 zł
x
800 zł
x
1 200 zł
Pogryzienie przez psa, pokąsania, ukąszenia/użądlenia
(TU Europa - pod warunkiem pobytu w szpitalu lub na SOR.
InterRisk - pogryzienie - bez wymogu pobytu w szpitalu, dla pozostałych zdarzeń - pobyt w szpitalu minimum 2 dni) - jednorazowe świadczenie
1 000 zł
200 zł
2 000 zł
400 zł
4 000 zł
800 zł
6 000 zł
1 200 zł
12 000 zł
1 600 zł
20 000 zł
2 400 zł
Pogryzienie przez psa, pokąsania, ukąszenia/użądlenia podczas wycieczki szkolnej
(TU Europa - pod warunkiem pobytu w szpitalu lub na SOR.
InterRisk - pogryzienie - bez wymogu pobytu w szpitalu, dla pozostałych zdarzeń - pobyt w szpitalu minimum 2 dni) - jednorazowe świadczenie
1 500 zł
200 zł
3 000 zł
400 zł
6 000 zł
800 zł
9 000 zł
1 200 zł
18 000 zł
1 600 zł
30 000 zł
2 400 zł
Oparzenia i odmrożenia (w zależności od stopnia oparzenia/odmrożenia wypłacony % SU)
100 zł za 1 %
SU 2 000 zł
200 zł – II stopień
600 zł – III stopień
1 000 zł – IV stopień
200 zł za 1 %
SU 4 000 zł
400 zł – II stopień
1 200 zł – III stopień
2 000 zł – IV stopień
400 zł za 1 %
SU 8 000 zł
800 zł – II stopień
2 400 zł – III stopień
4 000 zł – IV stopień
600 zł za 1 %
SU12 000 zł
1 200 zł – II stopień
3 600 zł – III stopień
6 000 zł – IV stopień
1 200 zł za 1 %
SU 24 000 zł
1 600 zł – II stopień
4 800 zł – III stopień
8 000 zł – IV stopień
2 000 zł za 1 %
SU 40 000 zł
2 400 zł – II stopień
7 200 zł - III stopień
12 000 zł – IV stopień
Oparzenia i odmrożenia, do których doszło podczas wycieczki szkolnej (w zależności od stopnia oparzenia/odmrożenia wypłacony % sumy ubezpieczenia)
150 zł za 1 %
SU 3 000 zł
200 zł – II stopień
600 zł – III stopień
1 000 zł – IV stopień
300 zł za 1 %
SU 6 000 zł
400 zł – II stopień
1 200 zł – III stopień
2 000 zł – IV stopień
600 zł za 1 %
SU 12 000 zł
800 zł – II stopień
2 400 zł – III stopień
4 000 zł – IV stopień
900 zł za 1 %
SU 18 000 zł
1 200 zł – II stopień
3 600 zł – III stopień
6 000 zł – IV stopień
1 800 zł za 1 %
SU 36 000 zł
1 600 zł – II stopień
4 800 zł – III stopień
8 000 zł – IV stopień
3 000 zł za 1 %
SU 60 000 zł
2 400 zł – II stopień
7 200 zł - III stopień
12 000 zł – IV stopień
Szpital i choroby
Pobyt w szpitalu w wyniku nieszczęśliwego wypadku (świadczenie dzienne)
Świadczenie płatne od 1-go dnia pobytu, pobyt minimum 2 dni.
Tu Europa - max 60 dni
InterRisk - max 90 dni
60 zł
60 zł
od 11-tego dnia: 90 zł
180 zł
100 zł
od 11-tego dnia: 150 zł
200 zł
100 zł
od 11-tego dnia: 150 zł
220 zł
100 zł
od 11-tego dnia: 150 zł
250 zł
100 zł
od 11-tego dnia: 150 zł
300 zł
100 zł
od 11-tego dnia: 150 zł
Pobyt w szpitalu w wyniku choroby (świadczenie dzienne).
W InterRisk wypłata świadczenia wyłącznie za jeden pobyt w szpitalu w związku z tą samą chorobą.
TU Europa - od 1-go dnia pobytu, pod warunkiem pobytu w szpitalu minimum 2 dni; max 60 dni,
InterRisk - od 2-go dnia pobytu, pod warunkiem pobytu w szpitalu minimum 3 dni; max 100 dni
90 zł
90 zł
180 zł
100 zł
300 zł
100 zł
300 zł
100 zł
300 zł
100 zł
300 zł
100 zł
Poważne zachorowania (lista chorób w OWU oraz postanowieniach dodatkowych) - jednorazowe świadczenie
1 000 zł
2 000 zł
2 000 zł
2 000 zł
4 000 zł
2 000 zł
6 000 zł
2 000 zł
12 000 zł
2 000 zł
20 000 zł
2 000 zł
W przypadku rozpoznania u Ubezpieczonego sepsy - jednorazowe świadczenie
1 000 zł
1 000 zł
2 000 zł
2 000 zł
4 000 zł
4 000 zł
6 000 zł
5 000 zł
12 000 zł
5 000 zł
20 000 zł
5 000 zł
Wstrząśnienie mózgu w następstwie nieszczęśliwego wypadku (jeśli Ubezpieczony przebywał 2 dni w szpitalu w związku ze zdarzeniem) - jednorazowe świadczenie
x
300 zł
x
600 zł
x
1 200 zł
x
1 800 zł
x
2 400 zł
x
3 600 zł
Pobyt w szpitalu w związku ze wstrząśnieniem lub podejrzeniem wstrząśnienia mózgu (hospitalizacja min. 2 dni); SU za 1 dzień pobytu
300 zł
60 zł
od 11-tego dnia: 90 zł
600 zł
100 zł
od 11-tego dnia: 150 zł
1 200 zł
100 zł
od 11-tego dnia: 150 zł
1 800 zł
100 zł
od 11-tego dnia: 150 zł
3 600 zł
100 zł
od 11-tego dnia: 150 zł
6 000 zł
100 zł
od 11-tego dnia: 150 zł
Pobyt w szpitalu w związku ze wstrząśnieniem lub podejrzeniem wstrząśnienia mózgu, które ma miejsce podczas wycieczki szkolnej (hospitalizacja min. 2 dni); SU za 1 dzień pobytu
450 zł
60 zł
od 11-tego dnia: 90 zł
900 zł
100 zł
od 11-tego dnia: 150 zł
1 800 zł
100 zł
od 11-tego dnia: 150 zł
2 700 zł
100 zł
od 11-tego dnia: 150 zł
5 400 zł
100 zł
od 11-tego dnia: 150 zł
9 000 zł
100 zł
od 11-tego dnia: 150 zł
Zatrucie pokarmowe (pod warunkiem pobytu w szpitalu minimum 3 dni) - jednorazowe świadczenie
x
200 zł
x
400 zł
x
800 zł
x
1 200 zł
x
1 600 zł
x
2 400 zł
Nagłe zatrucie gazami, bądź porażenie prądem lub piorunem (w TU Europa zatrucie produktami chemicznymi) – jednorazowe świadczenie.
TU Europa - pobyt w szpitalu minimum 1 dzień
InterRisk - pobyt w szpitalu minimum 3 dni
500 zł
500 zł
1 000 zł
1 000 zł
2 000 zł
2 000 zł
3 000 zł
3 000 zł
6 000 zł
4 000 zł
10 000 zł
6 000 zł
Rozpoznanie u Ubezpieczonego chorób odzwierzęcych: bąblowicy, wścieklizny (w InterRisk również toksoplazmozy) - jednorazowe świadczenie. Wypłata w TU Europa w ramach świadczenia "Poważne zachorowania"
1 000 zł
500 zł
2 000 zł
1 000 zł
4 000 zł
2 000 zł
6 000 zł
3 000 zł
12 000 zł
4 000 zł
20 000 zł
6 000 zł
Koszty Leczenia
Koszty leczenia w wyniku nieszczęśliwego wypadku
do 1 000 zł
do 500 zł
do 2 000 zł
do 1 000 zł
do 4 000 zl
do 2 000 zł
do 6 000 zł
do 3 000 zł
do 12 000 zł
do 5 000 zł
do 20 000 zł
do 6 000 zł
Operacje chirurgiczne w wyniku NW
do 1 000 zł
do 1 000 zł
do 2 000 zł
1 000 zł
do 4 000 zl
1 000 zł
do 6 000 zł
1 000 zł
do 12 000 zł
1 000 zł
do 20 000 zł
1 000 zł
Zwrot kosztów nabycia przedmiotów ortopedycznych i środków pomocniczych
do 2 500 zł
do 3 000 zł
do 5 000 zł
do 6 000 zł
do 10 000 zł
do 12 000 zł
do 15 000 zł
do 18 000 zł
do 30 000 zł
do 24 000 zł
do 50 000 zł
do 36 000 zł
Zwrot udokumentowanych kosztów zakupu lub naprawy okularów korekcyjnych lub aparatu słuchowego
(w TU InterRisk również aparatu ortodontycznego lub pompy insulinowej). W TU InterRisk wypłata tylko w przypadku uszkodzeń w wyniku nieszczęśliwego wypadku na terenie placówki oświatowej
do 300 zł
do 300 zł
do 300 zł
do 300 zł
do 300 zł
do 300 zł
do 300 zł
do 300 zł
do 300 zł
do 300 zł
do 300 zł
do 300 zł
Koszty przekwalifikowania zawodowego osób niepełnosprawnych
do 2 500 zł
do 3 000 zł
do 5 000 zł
do 6 000 zł
do 10 000 zł
do 12 000 zł
do 15 000 zł
do 18 000 zł
do 30 000 zł
do 24 000 zł
do 50 000 zł
do 36 000 zł
Zwrot kosztów dostosowania mieszkania do potrzeb osoby niepełnosprawnej
do 2 500 zł
x
do 5 000 zł
x
do 10 000 zł
x
do 15 000 zł
x
do 30 000 zł
x
do 50 000 zł
x
Koszty akcji poszukiwawczej dziecka
x
1 000 zł
x
2 000 zł
x
4 000 zł
x
6 000 zł
x
8 000 zł
x
12 000 zł
Stomatologia
Koszty leczenia stomatologicznego w wyniku nieszczęśliwego wypadku (w TU Europa świadczenie wypłacane w ramach zwrotu kosztów nabycia przedmiotów ortopedycznych i środków pomocniczych)
do 2 500 zł
200 zł na ząb
do 1 000 zł
do 5 000 zł
200 zł na ząb
do 1 000 zł
do 10 000 zł
200 zł na ząb
do 1 000 zł
do 15 000 zł
200 zł na ząb
do 1 000 zł
do 30 000 zł
200 zł na ząb
do 1 000 zł
do 50 000 zł
200 zł na ząb
do 1 000 zł
Świadczenie bólowe
Uciążliwe leczenie - Ubezpieczony wymagał leczenia i odbył co najmniej dwie stacjonarne, kontrolne wizyty lekarskie w placówce medycznej, lub doznał czasowej niezdolności do nauki lub do pracy przez okres nie krótszy niż 12 dni
x
200 zł
x
200 zł
x
200 zł
x
200 zł
x
200 zł
x
200 zł
Ryczałt za niezdolność do nauki trwającej dłużej niż 14 dni; max 180 dni; świadczenie dzienne
20 zł
x
40 zł
x
80 zł
x
120 zł
x
240 zł
x
400 zł
x
Hejt w sieci
Hejt w sieci - pomoc informatyczna w zakresie bezpieczeństwa na portalach społecznościowych, pomoc psychologiczna oraz pomoc prawna
do 5 000 zł
do 5 000 zł
do 5 000 zł
do 5 000 zł
do 5 000 zł
do 5 000 zł
do 5 000 zł
do 5 000 zł
do 5 000 zł
do 5 000 zł
do 5 000 zł
do 5 000 zł
Assistance
Assistance (m.in. wizyta lekarza, wizyta pielęgniarki, indywidualne korepetycje w przypadku niemożności uczęszczania na lekcje przez okres co najmniej 7 dni)
do 5 000 zł
do 5 000 zł
do 5 000 zł
do 5 000 zł
do 5 000 zł
do 5 000 zł
do 5 000 zł
do 5 000 zł
do 5 000 zł
do 5 000 zł
do 5 000 zł
do 5 000 zł
Pakiet Kleszcz
Świadczenie z tytułu ukąszenia przez kleszcza obejmuje:
1) zdiagnozowanie boreliozy jednorazowe świadczenie w wysokości 1000 zł;
2) zwrot kosztów:
a) wizyty u lekarza w celu usunięcia wkłutego kleszcza do wysokości 150 zł,
b) badań diagnostycznych, których celem jest potwierdzenie lub wykluczenie zakażenia boreliozą, zaleconych przez lekarza po ugryzieniu przez kleszcza do wysokości 150 zł,
c) antybiotyku w celu leczenia boreliozy do 200 zł
Tak
Tak
Tak
Tak
Tak
Tak
Tak
Tak
Tak
Tak
Tak
Tak
Wyczynowe uprawianie sportu
Rozszerzenie zakresu ubezpieczenia o wyczynowe uprawianie sportu.
TU Europa - dotyczy osób do 26. roku życia.
InterRisk - dotyczy osób do 20. roku życia.
Tak
Tak
Tak
Tak
Tak
Tak
Tak
Tak
Tak
Tak
Tak
Tak

Gdzie kupić polisę NNW dla studenta?

Polisę możesz wykupić za pośrednictwem uczelni przez cały czas trwania roku akademickiego, ale też indywidualnie. Warto zdecydować się na tę drugą opcję – wtedy będziesz mógł wybrać najlepszy dla siebie wariant ubezpieczenia. Zazwyczaj uczelnie mają podpisaną umowę z jedną firmą ubezpieczeniową, co ogranicza wybór zakresu ochrony. O tym, dlaczego warto samodzielnie wykupić ubezpieczenie dla studenta, a nie polegać na wyborze uczelni pisaliśmy tu: Jak wybrać dobre NNW szkolne?

Ubezpieczenie NNW studenta online

Nie musisz porównywać ofert poszczególnych towarzystw ubezpieczeniowych w placówkach! Teraz wszystkie formalności załatwisz online. Porównasz ceny, zobaczysz, jaki jest zakres ochrony konkretnych pakietów, a płatności dokonasz elektronicznie. Kupno ubezpieczenia NNW dla uczniów i studentów nie wymaga od Ciebie dużego nakładu pracy i czasu. Wejdź w link i sprawdź, jakie to proste!

Ile kosztuje ubezpieczenie NNW dla studenta?

Firmy ubezpieczeniowe traktują studentów ulgowo, podobnie jak uczniów szkół podstawowych czy średnich. Dzięki temu student ma możliwość zawarcia polisy na  preferencyjnych warunkach. Polisy NNW dla studentów kosztują stosunkowo niewiele. Opłata za podstawowy wariant zaczyna się od 35 zł przy sumie ubezpieczenia 10 000 zł. Wysokość składki w przeliczeniu na cały rok jest naprawdę niewielka, a pomoc w pokryciu kosztów leczenia w wielu sytuacjach okazuje się bezcenna.

ZAMÓW ROZMOWĘ
Z DORADCĄ

Kup najtańsze i najlepsze ubezpieczenie studenckie w CUK!

Zakup ubezpieczenia NNW dla studenta nigdy nie był prostszy. W CUK oferta dla wszystkich osób uczących się jest wspólna. Zajrzyj na: https://cuk.pl/kalkulator-nnw-dziecka i kup polisę online! Dzięki krótkiemu formularzowi w kilku prostych krokach wybierzesz preferowany wariant, dokonasz płatności i otrzymasz polisę na swojego maila. Za pośrednictwem CUK już dziś zyskasz dostęp do najlepszych ofert na rynku!

FAQ:

  • 1
    Kto ubezpiecza studenta?

    Według informacji pochodzących z oficjalnego portalu rządowego GOV.pl: Student, aby uzyskać prawo do świadczeń w ramach NFZ, powinien mieć własny tytuł do ubezpieczenia lub być do niego zgłoszonym np. przez rodzica lub uczelnię. W tym celu musi zadbać o formalności, dzięki którym będzie mieć potwierdzone prawo do świadczeń”. Więcej na ten temat przeczytasz tutaj.

  • 2
    Czy uczelnia ubezpiecza studenta?

    Uczelnia może na wniosek studenta zgłosić go do ubezpieczenia zdrowotnego na NFZ. W tym celu musi on udać się do dziekanatu. Inną kwestią jest natomiast dobrowolne ubezpieczenie w ramach prywatnej polisy, np. NNW dla studenta. W tym wypadku należy szukać oferty wśród towarzystw na własną rękę.

  • 3
    Jakie ubezpieczenie na praktyki studenckie wybrać?

    Należy sprawdzić, jakie kryteria w tej kwestii stawia dana uczelnia. Niektóre placówki wymagają i oferują konkretne ubezpieczenia na praktyki studenckie z określonym zakresem i sumami gwarancyjnymi dostosowane do charakteru zajęć. Zwykle jest to podstawowe ubezpieczenie na wypadek następstw nieszczęśliwych wypadków oraz śmierci. Warto jednak upewnić się, czy dokupienie prywatnej polisy nie zapewni nam w tej sytuacji lepszej ochrony.

Oceń artykuł

5.00
(4)

Wpisz datę końca polisy

  • przypomnimy Ci o zbliżającym się końcu ochrony
  • przedstawimy najszerszy zakres polisy w najlepszej cenie na rynku