Strona www.cuk.pl wykorzystuje pliki cookies, które możecie Państwo kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Więcej w Polityce cookies i prywatności.

Szukasz ubezpieczenia samochodu?

2019-10-02

Ubezpieczenie NNW dla studenta - jak wybrać?

Sprawdź jak tanio kupić dobre ubezpieczenie NNW!

Zbliża się rok akademicki, a Ty zastanawiasz się jakie ubezpieczenie NNW dla studenta wybrać? Podpowiadamy, gdzie kupić polisę, jaki jest jej koszt oraz zakres, a także na co zwracać uwagę podczas wyboru polisy NNW dla studenta.

Polisa NNW studenta to odpowiednia ochrona od następstw nieszczęśliwych wypadków przez cały rok akademicki.

Dlaczego warto kupić ubezpieczenie NNW dla studenta?

Chociaż posiadanie polisy NNW nie jest obowiązkowe, warto zastanowić się nad jej wykupieniem. Nieszczęśliwy wypadek zawsze zdarza się nieoczekiwanie, a odszkodowanie w ramach ubezpieczenia w wielu sytuacjach pomaga sprawnie usunąć jego skutki. Dzięki polisie, gdy skręcisz kostkę, otrzymasz wsparcie na zakup odpowiednich leków i leczenie.

Warto wiedzieć!

W przypadku niektórych kierunków uczelnie wymagają posiadania przez studenta polisy NNW. Ma to miejsce w przypadku studiów medycznych, inżynieryjnych oraz szkół prywatnych.

Gdzie kupić polisę NNW dla studenta?

Polisę możesz wykupić za pośrednictwem uczelni przez cały czas trwania roku akademickiego, ale też indywidualnie. Warto zdecydować się na tę drugą opcję - wtedy będziesz mógł wybrać najlepszy dla siebie wariant ubezpieczenia. Zazwyczaj uczelnie mają podpisaną umowę z jedną firmą ubezpieczeniową, co ogranicza wybór zakresu ochrony. O tym, dlaczego warto samodzielnie wykupić ubezpieczenie, a nie polegać na wyborze uczelni pisaliśmy tu: Jak wybrać dobre NNW szkolne?

Ile kosztuje polisa dla studenta?

Firmy ubezpieczeniowe traktują studentów ulgowo, podobnie jak uczniów szkół podstawowych czy średnich. Dzięki temu student ma możliwość zawarcia polisy na  preferencyjnych warunkach. Polisy NNW dla studentów kosztują stosunkowo niewiele. Opłata za podstawowy wariant zaczyna się od ok. 26 zł przy sumie ubezpieczenia o wysokości 10 000 zł. Wysokość składki w przeliczeniu na cały rok jest naprawdę niewielka, a pomoc w pokryciu kosztów leczenia jest w wielu sytuacjach bezcenna.

Kiedy i gdzie działa polisa?

Wbrew pozorom ubezpieczenie NNW dla studentów nie działa tylko na terenie budynków należących do uczelni. Jeśli zdecydujesz się na jego zakup, będziesz chroniony nie tylko podczas zajęć edukacyjnych, ale i w drodze na uczelnię, podczas zajęć dodatkowych, praktyk, w domu, na wycieczkach organizowanych przez uczelnię, ale i podczas wakacji. W skrócie: ubezpieczenie NNW dla studenta działa w każdym miejscu na świecie, całą dobę.

ZAMÓW ROZMOWĘ
Z DORADCĄ

Jaką ochronę zapewnia podstawowa polisa dla studentów?

Wśród sytuacji, przy których wystąpieniu zostanie wypłacone odszkodowanie, można wymienić m.in.:

  • trwały uszczerbek na zdrowiu - złamania, skręcenia, zwichnięcia - o tego typu wypadki nietrudno, dlatego warto zabezpieczyć się, wykupując polisę NNW. Odszkodowanie z tytułu jej posiadania zostanie wypłacone również w wyniku śmierci osoby ubezpieczonej lub jej rodzica czy na wypadek uszkodzenia ciała w wyniku ataku padaczki. 
  • wypadki podczas uprawiania sportu - uprawiasz sport? Jeśli wykupisz polisę NNW dla studentów możesz spać spokojnie. Podstawowe warianty tego typu ubezpieczeń obejmują zarówno wypadki powstałe podczas uprawiania sportów rekreacyjnych, jak i wyczynowych! Proste - płacisz 26 zł i możesz jechać na obóz sportowy bez konieczności ponoszenia dodatkowych opłat na ubezpieczenie.

To ważne!
Sport wysokiego ryzyka nie jest objęty ochroną ubezpieczeniową. Jeśli uprawiasz wspinaczkę górską, narciarstwo lub jazdę konną, musisz ubezpieczyć się dodatkowo. Sprawdź co jeszcze kwalifikuje się jako sport wysokiego ryzyka tutaj

  •  assistance - opieka lekarska, pielęgniarska, rehabilitacja, transport medyczny, dostawa leków czy opieka domowa po 7-dniowej hospitalizacji - towarzystwo ubezpieczeniowe w ramach assistance pomoże zorganizować pomoc w trudnych sytuacjach. To szczególnie przydatne osobom, które wyjeżdżają na studia do innego miasta.
  • pobyt w szpitalu w wyniku wypadku lub choroby - podstawowy wariant polisy zapewnia pokrycie kosztów leczenia i pobytu w szpitalu nie tylko po wystąpieniu wypadku, ale i podczas choroby. Otrzymasz 150zł za każdy dzień pobytu w szpitalu – już od 1. dnia w wyniku nieszczęśliwego wypadku.
  • koszty leczenia i wyrobów medycznych - ubezpieczenie pokrywa koszty lekarstw, a także wyrobów medycznych wydawanych na zlecenie lekarza np. portez, aparatów ortopedycznych czy słuchowych.

Czego nie obejmuje podstawowa ochrona?

Podstawowy wariant ubezpieczenia NNW dla studenta nie obejmuje kosztów leczenia stomatologicznego, a także nieszczęśliwego wypadku podczas uprawiania sportu wysokiego ryzyka. Jeśli chcesz, aby Twoja polisa NNW chroniła Cię również na wypadek takich sytuacji, zdecyduj się na rozszerzony wariant - skontaktuj się z nami, pomożemy Ci dobrać polisę dostosowaną do Twoich potrzeb. 

Pamiętaj jednak, że nawet płacąc najniższą składkę za ubezpieczenie NNW dla studenta proponowanego przez InterRisk w CUK, możesz liczyć na zwrot kosztów leczenia stomatologicznego w wyniku nieszczęśliwego wypadku, maksymalnie 300 złotych za jeden ząb.

Kup polisę dla studenta już dziś

Zakup ubezpieczenia NNW dla studenta nigdy nie był prostszy. W CUK oferta dla wszystkich osób uczących się jest wspólna. Zajrzyj na www.dziecko.cuk.pl i kup polisę on-line! Dzięki intuicyjnemu formularzowi w kilku prostych krokach wybierzesz wariant, dokonasz płatności i otrzymasz polisę na swojego maila.