Zabezpieczenie bliskich i kredytu – zatroszcz się o finansową przyszłość bliskich

  • Pomoc w spłacie kredytu w razie śmierci ubezpieczonego
  • Realizacja obowiązku wobec banku przy kredycie hipotecznym
  • Indywidualny dobór ubezpieczenia (m.in. suma ubezpieczenia)

Dlaczego warto kupić zabezpieczenie bliskich i kredytu?

Zabezpieczasz rodzinę przed obowiązkiem spłaty Twojego kredytu

Jeśli jesteś jedynym lub głównym żywicielem rodziny, zabezpieczasz ją finansowo w razie swojej śmierci.

Możesz rozszerzyć ubezpieczenie o inne zdarzenia

Podstawa to ubezpieczenie w razie śmierci. Istnieje też szereg dodatków np. utrata dochodu czy trwała niezdolność do pracy w związku z wypadkiem.

Zyskujesz preferencyjne warunki w banku

W przypadku kredytu hipotecznego ubezpieczenie pożyczki jest często wymagane przez bank. Jeśli zaś chodzi o kredyt gotówkowy, możesz liczyć na korzystniejsze warunki (np. obniżona marża).

Sam dopasowujesz ubezpieczenie do swoich potrzeb

Indywidualnie dobierasz odpowiednią sumę ubezpieczenia, by zabezpieczyć finansowo swoją rodzinę. Tym samym dopasowujesz wysokość składki do swoich możliwości finansowych.

Szukasz ubezpieczenia dla kredytobiorcy?

Sprawdź warunki polisy CUK dla Kredytobiorców i zadbaj o zabezpieczenie spłaty swojego zobowiązania finansowego.

Co zyskujesz, kupując ubezpieczenie w CUK?

Komfort

Polisę kupisz online, w aplikacji, przez telefon
lub w placówce – jak Ci wygodniej!

Dostęp do promocji i rabatów

Skorzystaj z programu Moc Rabatów oraz Payback!

Możliwość płatności ratalnej

lub odroczenie terminu pierwszej płatności.

Dostęp do nowoczesnej aplikacji,

która ułatwi Ci zarządzanie polisami i zgłaszanie szkód

Dobierz odpowiedni zakres ochrony

Śmierć

Gdy ubezpieczony umrze, jego rodzina lub uposażeni otrzymają świadczenie.

Trwała i całkowita niezdolność do pracy

Jeśli ubezpieczony w związku z przebytą chorobą lub wypadkiem nie może podejmować pracy zarobkowej, otrzyma wsparcie w związku ze spłatą kredytu.

Pobyt w szpitalu

Ubezpieczonemu wypłacane są środki w razie hospitalizacji.

Utrata dochodu

Świadczenie wypłacane jest ubezpieczonemu, prowadzącemu działalność gospodarczą lub pracującemu na kontrakcie, jeśli w związku z wypadkiem lub chorobą nie ma przychodów.

Poważne zachorowanie

Jeśli w związku z zachorowaniem np. na nowotwór, ubezpieczony musi podjąć długie leczenie, uniemożliwiające mu pracę, otrzyma świadczenie.

Suma ubezpieczenia – maksymalna kwota ochrony

Im wyższa suma ubezpieczenia, tym wyższa składka, jednak niezwykle istotne jest dopasowanie jej do swoich potrzeb i wysokości kredytu. Dzięki temu zabezpieczeniu w razie Twojej śmierci bliscy otrzymają świadczenie, które pokryje zobowiązania finansowe wobec banku.

Na rynku dostępne są dwie opcje:

malejąca suma ubezpieczenia

SU zmniejsza się z każdym rokiem, tak jak zmniejsza się zobowiązanie kredytowe.

stała suma ubezpieczenia

SU nie zmniejsza się wraz ze spłatą zobowiązania kredytowego.  

Na co jeszcze zwrócić uwagę podczas zakupu ubezpieczenia kredytu?

Sprawdź okres karencji

Jeśli interesuje Cię np. ubezpieczenie w razie hospitalizacji, koniecznie sprawdź w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia (OWU), jaki okres karencji obowiązuje w przypadku tej polisy. Może się okazać, że  jeśli za tydzień trafisz do szpitala w wyniku niezdiagnozowanej do tej pory choroby, nie uzyskasz świadczenia, ponieważ okres karencji wynosi w przypadku Twojego ubezpieczenia np. 1 miesiąc. Zdarzają się oferty, gdzie okres karencji wynosi nawet rok. 

Sprawdź, jakie warunki oferuje bank w razie rezygnacji z kredytu

Ubezpieczenie kredytu nie jest obowiązkowe, jednak w wielu przypadkach (np. przy kredytach hipotecznych), bank może odmówić jego udzielenia. Warunkiem jest wykupienie polisy. Sprawdź, jak bank zachowa się, jeśli z jakiegoś powodu będziesz musiał wypowiedzieć lub odstąpić od umowy ubezpieczenia. Prawdopodobnie bank zmieni warunki kredytu (np. wysokość oprocentowania). 

Jakie są wyłączenia w ubezpieczeniach kredytu?

Do sytuacji, w których towarzystwo nie wypłaci świadczenia, należą m.in.:

  • dobrowolny udział w aktach przemocy
  • udział w wojnie
  • zatajenie choroby
  • samobójstwo

Sprawdź realne ceny za ubezpieczenie w CUK

Dzięki wprowadzeniu kilku danych osobowych zyskasz dostęp do najlepszych propozycji od znanych towarzystw. Wykonaj kalkulację i znajdź ofertę, która będzie najlepiej pasować do Twoich potrzeb ubezpieczeniowych!

3 niezawodne sposoby na obniżenie ceny ubezpieczenia kredytu

Porównaj oferty

Tylko w ten sposób znajdziesz ubezpieczenie korzystne finansowo. Jeśli bank oferuje Ci ubezpieczenie, sprawdź koniecznie, ile będzie ono kosztować bezpośrednio u ubezpieczyciela. Wygodnie porównasz polisy kilku towarzystw w naszym kalkulatorze ubezpieczeń online.

Dopasuj zakres ochrony

Im bardziej rozbudowana polisa, tym ubezpieczenie będzie droższe. Jeśli zależy Ci na obniżeniu składki, pozostań przy podstawowej wersji, która obejmuje ubezpieczenie na wypadek śmierci. Inna forma pomocy, np. w razie trwałej niezdolności do pracy, jest dodatkowo płatna.

Nie zwlekaj

Jeśli nadal zastanawiasz się, czy warto kupić ubezpieczenie kredytu, musisz wiedzieć, że składka jest zależna m.in. od wieku ubezpieczonego. Im młodsza osoba kupuje polisę, tym składka będzie niższa.

Opinie klientów

Klaudia Krawczyk

Od dawna ubezpieczamy z mężem tutaj dwa samochody. W tym roku nawet zdecydowaliśmy się na ubezpieczanie na życie. Tak naprawdę składki są niewielkie.

Joanna Zofia Ołowska

Bardzo miła atmosfera, pełen profesjonalizm, szczególne podziękowania dla Pana Pawła za pomoc w znalezieniu najoptymalniejszego ubezpieczenia OC, oraz pomoc z wyprostowaniem polis z poprzednich lat za auto ubezpieczone w całkiem innej placówce.💪👍🤝 Dziękujemy
i polecamy jak najbardziej usługi CUK Wołomin.

Paulina Zarzycka

Bardzo polecam to miejsce. Profesjonalna i bardzo miła obsługa, wszystko przebiega szybko i sprawnie, niskie ceny i najlepsze oferty na rynku. Polecam każdemu! :)

Krystian Rosadziński

Pełen profesjonalizm. Od kilku lat nie muszę pamiętać o terminie ubezpieczeń. Za każdym razem telefoniczne przypomnienie, oferty przesyłane drogą elektroniczną. Mega oszczędność czasu. Obsługa klienta na najwyższym poziomie. Polecam

Ocena naszych Klientów na Google
Opinie klientów
4,79 (17 338 opinii)

Ubezpieczenie kredytu – przygotuj się na każdą sytuację

Codzienne wyzwania nie zawsze pozwalają odpowiednio zatroszczyć się o bliskich i wspierać ich w trudnych chwilach. By ograniczyć ryzyko niepokojów związanych z nieprzewidzianymi sytuacjami, warto już teraz zabezpieczyć się finansowo na wypadek niespodziewanych zdarzeń. Korzystnym rozwiązaniem może stać się ubezpieczenie kredytu gotówkowego lub kredytu hipotecznego zapewniające pomoc najbliższym, gdy nas zabraknie.

Jak ubezpieczenie spłaty kredytu może pomóc Twoim najbliższym?

Szybka wypłata świadczenia z ubezpieczenia kredytu zapewni Twojej rodzinie fundusze, które pozwolą utrzymać odpowiedni standard życia i nie martwić się o przyszłość podczas spraw spadkowych. Ubezpieczenie pożyczki pozwoli Twoim bliskim otrzymać odpowiednie środki finansowe, dzięki czemu nie zostaną bez wsparcia. Twoje dzieci będą mogły swobodnie patrzeć w przyszłość i realizować swoje marzenia dzięki odpowiedniemu zabezpieczeniu spłaty kredytu.

Ubezpieczenie CPI to produkt dostępny jedynie w banku, jednak w CUK znajdziesz dedykowane produkty, które obejmują również zabezpieczenie kredytu hipotecznego, dzięki czemu spłata zobowiązań nie będzie obciążać Twoich krewnych. Ubezpieczenie kredytu hipotecznego powinno być obowiązkowym elementem pożyczki na mieszkanie czy budowę domu. Warto zainwestować w ubezpieczenie spłaty kredytu – dzięki temu zapewnisz sobie dostęp do środków na zakup nieruchomości.

Śmierć kredytobiorcy a ubezpieczenie kredytu – jakie działania zostaną podjęte?

Śmierć kredytobiorcy to wydarzenie, które często skutkuje komplikacjami dla bliskich, jeżeli zaciągnięta pożyczka nie jest odpowiednio zabezpieczona. Dlatego warto dokładnie dowiedzieć się, co daje ubezpieczenie kredytu i jakie korzyści wynikają z tego tytułu dla Twoich spadkobierców. Warto mieć na uwadze, że dotychczasowe raty nie przepadają, jeżeli nie zdążysz spłacić zaciągniętych zobowiązań w ciągu życia. Umowa cesji umożliwia bankowi otrzymanie świadczenia z tytułu śmierci ubezpieczonego – ta suma pozwoli obniżyć zadłużenie lub nawet spłacić je w całości.

Ubezpieczenie pożyczki pozwoli Twoim spadkobiercom wejść w posiadanie majątku objętego kredytem przy jednoczesnym obniżeniu hipoteki. To sprawi, że Twój trud nie pójdzie na marne – wręcz przeciwnie, stanie się podstawą, na której kolejne pokolenia będą mogły zbudować coś nowego. Ubezpieczenie kredytu gotówkowego to odpowiedzialny ruch, dzięki któremu w przypadku śmierci suma ubezpieczenia zostaje wypłacona bankowi i zadłużenie zostaje spłacone.

Dlaczego ubezpieczenie pożyczki jest ważne?

Kredyt z ubezpieczeniem to podstawa dobrego zarządzania finansami. W przypadku dużego zobowiązania jest to sytuacja, która dotyczy nie tylko Ciebie, lecz także Twoich bliskich. Śmierć członka rodziny – rodzica, małżonka lub kogokolwiek innego – jest jednym z najbardziej stresujących i przygnębiających przeżyć. Warto zatem przygotować się na taką ewentualność i oszczędzić zmartwień rodzinie.

Jeżeli zastanawiasz się, na czym polega ubezpieczenie kredytu, postaramy się wyjaśnić. Ubezpieczenie kredytu gotówkowego jest dostępne w różnych pakietach – nie zawsze musisz wykupywać osobne świadczenia. Ubezpieczenia kredytu może być rozszerzeniem do ubezpieczenia na życie czy do polisy na dom/mieszkanie. Zanim wybierzesz konkretny pakiet, możesz sprawdzić, czy oferta, której jesteś aktualnie beneficjentem nie zawiera już takiej ochrony. Dzięki temu koszt ubezpieczenia kredytu może być niższy.

Kolejnym często zadawanym pytaniem jest „Co daje ubezpieczenie kredytu?”. Dzięki temu rozwiązaniu skutecznie otoczysz najbliższych ochroną i zabezpieczysz siebie – w przypadku, gdy nie będziesz mógł spłacać rat w związku ze śmiercią lub np. brakiem możliwości wykonywania zawodu.

Czy ubezpieczenie kredytu jest obowiązkowe?

Nie ma wątpliwości, że warto kupić ubezpieczenie kredytu, ale czy jest obowiązkowe? Wykupienie takiego pakietu jest konieczne tylko w niektórych sytuacjach. Takie warunki stawia zwykle podmiot udzielający kredytu hipotecznego. To tak zwane ubezpieczenie pomostowe, któremu podlega zaciągnięta pożyczka. Trwa od momentu podpisania umowy do momentu wpisania nieruchomości do księgi wieczystej.