Zabezpieczenie bliskich i kredytu z myślą o przyszłości

W ramach ubezpieczenia na życie możesz wesprzeć finansowo swoich bliskich, kiedy Cię zabraknie lub zabezpieczyć kredyt hipoteczny, aby nie obciążył oszczędności Twojej rodziny. Wszystko to w trosce o przyszłość. Zaufaj ekspertom w dziedzinie ubezpieczeń, a zaproponujemy Ci najlepsze możliwe rozwiązanie.

Szukasz ubezpieczenia dla kredytobiorcy?

Sprawdź warunki polisy CUK dla Kredytobiorców i zadbaj o zabezpieczenie spłaty swojego zobowiązania finansowego.

Skontaktuj się z nami!

Razem zabezpieczymy to, co jest dla Ciebie cenne. Właśnie dlatego nie tylko porównujemy ceny składek, ale przede wszystkim dopasowujemy poziom ochrony do Twoich potrzeb. Nasi eksperci czekają na Ciebie. Skontaktuj się z nami

Co zyskujesz?

  • Pełne wsparcie merytoryczne
  • Ofertę wielu towarzystw ubezpieczeniowych
  • Wsparcie, także po zakupie polisy

Nasi klienci kupują

Jesteśmy specjalistami w wielu dziedzinach ubezpieczeń. Sprawdź produkty, które szczególnie chętnie kupują nasi Klienci.

Ubezpieczenie
na życie

Bądź spokojny – na wszelki wypadek

Ubezpieczenie
rowerowe

Pokonuj kolejne kilometry i jedź bezpiecznie!

Ubezpieczenia
firmowe

Prowadź swój biznes – bez strachu o przyszłość

Ubezpieczenie kredytu – przygotuj się na każdą sytuację

Codzienne wyzwania nie zawsze pozwalają odpowiednio zatroszczyć się o bliskich i wspierać ich w trudnych chwilach. By ograniczyć ryzyko niepokojów związanych z nieprzewidzianymi sytuacjami, warto już teraz zabezpieczyć się finansowo na wypadek niespodziewanych zdarzeń. Korzystnym rozwiązaniem może stać się ubezpieczenie kredytu gotówkowego lub kredytu hipotecznego zapewniające pomoc najbliższym, gdy nas zabraknie.

Jak ubezpieczenie spłaty kredytu może pomóc Twoim najbliższym?

Szybka wypłata świadczenia z ubezpieczenia kredytu zapewni Twojej rodzinie fundusze, które pozwolą utrzymać odpowiedni standard życia i nie martwić się o przyszłość podczas spraw spadkowych. Ubezpieczenie pożyczki pozwoli Twoim bliskim otrzymać odpowiednie środki finansowe, dzięki czemu nie zostaną bez wsparcia. Twoje dzieci będą mogły swobodnie patrzeć w przyszłość i realizować swoje marzenia dzięki odpowiedniemu zabezpieczeniu spłaty kredytu.

Ubezpieczenie CPI to produkt dostępny jedynie w banku, jednak w CUK znajdziesz dedykowane produkty, które obejmują również zabezpieczenie kredytu hipotecznego, dzięki czemu spłata zobowiązań nie będzie obciążać Twoich krewnych. Ubezpieczenie kredytu hipotecznego powinno być obowiązkowym elementem pożyczki na mieszkanie czy budowę domu. Warto zainwestować w ubezpieczenie spłaty kredytu – dzięki temu zapewnisz sobie dostęp do środków na zakup nieruchomości.

Śmierć kredytobiorcy a ubezpieczenie kredytu – jakie działania zostaną podjęte?

Śmierć kredytobiorcy to wydarzenie, które często skutkuje komplikacjami dla bliskich, jeżeli zaciągnięta pożyczka nie jest odpowiednio zabezpieczona. Dlatego warto dokładnie dowiedzieć się, co daje ubezpieczenie kredytu i jakie korzyści wynikają z tego tytułu dla Twoich spadkobierców. Warto mieć na uwadze, że dotychczasowe raty nie przepadają, jeżeli nie zdążysz spłacić zaciągniętych zobowiązań w ciągu życia. Umowa cesji umożliwia bankowi otrzymanie świadczenia z tytułu śmierci ubezpieczonego – ta suma pozwoli obniżyć zadłużenie lub nawet spłacić je w całości.

Ubezpieczenie pożyczki pozwoli Twoim spadkobiercom wejść w posiadanie majątku objętego kredytem przy jednoczesnym obniżeniu hipoteki. To sprawi, że Twój trud nie pójdzie na marne – wręcz przeciwnie, stanie się podstawą, na której kolejne pokolenia będą mogły zbudować coś nowego. Ubezpieczenie kredytu gotówkowego to odpowiedzialny ruch, dzięki któremu w przypadku śmierci suma ubezpieczenia zostaje wypłacona bankowi i zadłużenie zostaje spłacone.

Dlaczego ubezpieczenie pożyczki jest ważne?

Kredyt z ubezpieczeniem to podstawa dobrego zarządzania finansami. W przypadku dużego zobowiązania jest to sytuacja, która dotyczy nie tylko Ciebie, lecz także Twoich bliskich. Śmierć członka rodziny – rodzica, małżonka lub kogokolwiek innego – jest jednym z najbardziej stresujących i przygnębiających przeżyć. Warto zatem przygotować się na taką ewentualność i oszczędzić zmartwień rodzinie.

Jeżeli zastanawiasz się, na czym polega ubezpieczenie kredytu, postaramy się wyjaśnić. Ubezpieczenie kredytu gotówkowego jest dostępne w różnych pakietach – nie zawsze musisz wykupywać osobne świadczenia. Ubezpieczenia kredytu może być rozszerzeniem do ubezpieczenia na życie czy do polisy na dom/mieszkanie. Zanim wybierzesz konkretny pakiet, możesz sprawdzić, czy oferta, której jesteś aktualnie beneficjentem nie zawiera już takiej ochrony. Dzięki temu koszt ubezpieczenia kredytu może być niższy.

Kolejnym często zadawanym pytaniem jest „Co daje ubezpieczenie kredytu?”. Dzięki temu rozwiązaniu skutecznie otoczysz najbliższych ochroną i zabezpieczysz siebie – w przypadku, gdy nie będziesz mógł spłacać rat w związku ze śmiercią lub np. brakiem możliwości wykonywania zawodu.

Czy ubezpieczenie kredytu jest obowiązkowe?

Nie ma wątpliwości, że warto kupić ubezpieczenie kredytu, ale czy jest obowiązkowe? Wykupienie takiego pakietu jest konieczne tylko w niektórych sytuacjach. Takie warunki stawia zwykle podmiot udzielający kredytu hipotecznego. To tak zwane ubezpieczenie pomostowe, któremu podlega zaciągnięta pożyczka. Trwa od momentu podpisania umowy do momentu wpisania nieruchomości do księgi wieczystej.

FAQ

Jak najbardziej, możesz mieć kilka polis w zależności od Twoich potrzeb i możliwości finansowych. Nie możesz mieć dwóch takich samych produktów.

Tak, każde Towarzystwo ma swój okres wypowiedzenia ubezpieczenia. Najczęściej jednak jest to 30 dni. Żeby zrezygnować z ubezpieczenia, należy do Towarzystwa dostarczyć dokument rezygnacji.

Składki są nawet od 20 zł miesięcznie. Na cenę ubezpieczenia wpływa oczywiście jego zakres, Twój wiek oraz styl życia.

Oczywiście, kontaktując się z naszą infolinią pod numerem:
22 27 00 337
możesz poznać oferty oraz zawrzeć polisę zdalnie, nie wychodząc z domu.

Niestety nie mamy tu złotego środka. Ubezpieczenie musi być dostosowane do Twoich preferencji, możliwości finansowych oraz stylu życia.

Tak, jest ono w zakresie śmierci niezależnie od przyczyny.

Jak najbardziej, możesz wykupić polisę dla siebie, gdzie znajdziesz świadczenia dotyczące Twojego małżonka/partnera, urodzenia dziecka czy śmierci teścia/rodzica.

Nie jest to konieczne. W przypadku Twojej śmierci świadczenie zostaje wypłacone w określonej kolejności zgodnie z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia.

Z reguły składka jest miesięczna. W niektórych przypadkach możesz też opłacać ją kwartalnie, półrocznie lub rocznie.

Masz pytanie?

Jeśli chcesz się z nami skontaktować, wypełnij poniższy formularz.