Strona www.cuk.pl wykorzystuje pliki cookies, które możecie Państwo kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Więcej w Polityce cookies i prywatności.

Zabezpieczenie bliskich i kredytu z myślą o przyszłości

W ramach ubezpieczenia na życie możesz wesprzeć finansowo swoich bliskich, kiedy Cię zabraknie lub zabezpieczyć kredyt hipoteczny, aby nie obciążył oszczędności Twojej rodziny. Wszystko to w trosce o przyszłość. Zaufaj ekspertom w dziedzinie ubezpieczeń, a zaproponujemy Ci najlepsze możliwe rozwiązanie.

Skontaktuj się z nami!

Razem zabezpieczymy to, co jest dla Ciebie cenne. Właśnie dlatego nie tylko porównujemy ceny składek, ale przede wszystkim dopasowujemy poziom ochrony do Twoich potrzeb. Nasi eksperci czekają na Ciebie. Skontaktuj się z nami

Co zyskujesz?

  • Pełne wsparcie merytoryczne
  • Ofertę wielu towarzystw ubezpieczeniowych
  • Wsparcie, także po zakupie polisy

Nasi klienci kupują

Jesteśmy specjalistami w wielu dziedzinach ubezpieczeń. Sprawdź produkty, które szczególnie chętnie kupują nasi Klienci.

Ubezpieczenie
na życie

Bądź spokojny – na wszelki wypadek

Ubezpieczenie
rowerowe

Pokonuj kolejne kilometry i jedź bezpiecznie!

Ubezpieczenia
firmowe

Prowadź swój biznes – bez strachu o przyszłość

Ubezpieczenie kredytu – przygotuj się na każdą sytuację

Codzienne wyzwania nie zawsze pozwalają odpowiednio zatroszczyć się o bliskich i wspierać ich w trudnych chwilach. By ograniczyć ryzyko niepokojów związanych z nieprzewidzianymi sytuacjami, warto już teraz zabezpieczyć się finansowo na wypadek niespodziewanych zdarzeń. Korzystnym rozwiązaniem może stać się ubezpieczenie kredytu gotówkowego lub kredytu hipotecznego zapewniające pomoc najbliższym, gdy nas zabraknie.

Jak ubezpieczenie spłaty kredytu może pomóc Twoim najbliższym?

Szybka wypłata świadczenia z ubezpieczenia kredytu zapewni Twojej rodzinie fundusze, które pozwolą utrzymać odpowiedni standard życia i nie martwić się o przyszłość podczas spraw spadkowych. Ubezpieczenie pożyczki pozwoli Twoim bliskim otrzymać odpowiednie środki finansowe, dzięki czemu nie zostaną bez wsparcia. Twoje dzieci będą mogły swobodnie patrzeć w przyszłość i realizować swoje marzenia dzięki odpowiedniemu zabezpieczeniu spłaty kredytu.

Ubezpieczenie CPI to produkt dostępny jedynie w banku, jednak w CUK znajdziesz dedykowane produkty, które obejmują również zabezpieczenie kredytu hipotecznego, dzięki czemu spłata zobowiązań nie będzie obciążać Twoich krewnych. Ubezpieczenie kredytu hipotecznego powinno być obowiązkowym elementem pożyczki na mieszkanie czy budowę domu. Warto zainwestować w ubezpieczenie spłaty kredytu – dzięki temu zapewnisz sobie dostęp do środków na zakup nieruchomości.

Śmierć kredytobiorcy a ubezpieczenie kredytu – jakie działania zostaną podjęte?

Śmierć kredytobiorcy to wydarzenie, które często skutkuje komplikacjami dla bliskich, jeżeli zaciągnięta pożyczka nie jest odpowiednio zabezpieczona. Dlatego warto dokładnie dowiedzieć się, co daje ubezpieczenie kredytu i jakie korzyści wynikają z tego tytułu dla Twoich spadkobierców. Warto mieć na uwadze, że dotychczasowe raty nie przepadają, jeżeli nie zdążysz spłacić zaciągniętych zobowiązań w ciągu życia. Umowa cesji umożliwia bankowi otrzymanie świadczenia z tytułu śmierci ubezpieczonego – ta suma pozwoli obniżyć zadłużenie lub nawet spłacić je w całości.

Ubezpieczenie pożyczki pozwoli Twoim spadkobiercom wejść w posiadanie majątku objętego kredytem przy jednoczesnym obniżeniu hipoteki. To sprawi, że Twój trud nie pójdzie na marne – wręcz przeciwnie, stanie się podstawą, na której kolejne pokolenia będą mogły zbudować coś nowego. Ubezpieczenie kredytu gotówkowego to odpowiedzialny ruch, dzięki któremu w przypadku śmierci suma ubezpieczenia zostaje wypłacona bankowi i zadłużenie zostaje spłacone.

Dlaczego ubezpieczenie pożyczki jest ważne?

Kredyt z ubezpieczeniem to podstawa dobrego zarządzania finansami. W przypadku dużego zobowiązania jest to sytuacja, która dotyczy nie tylko Ciebie, lecz także Twoich bliskich. Śmierć członka rodziny – rodzica, małżonka lub kogokolwiek innego – jest jednym z najbardziej stresujących i przygnębiających przeżyć. Warto zatem przygotować się na taką ewentualność i oszczędzić zmartwień rodzinie.

Jeżeli zastanawiasz się, na czym polega ubezpieczenie kredytu, postaramy się wyjaśnić. Ubezpieczenie kredytu gotówkowego jest dostępne w różnych pakietach – nie zawsze musisz wykupywać osobne świadczenia. Ubezpieczenia kredytu może być rozszerzeniem do ubezpieczenia na życie czy do polisy na dom/mieszkanie. Zanim wybierzesz konkretny pakiet, możesz sprawdzić, czy oferta, której jesteś aktualnie beneficjentem nie zawiera już takiej ochrony. Dzięki temu koszt ubezpieczenia kredytu może być niższy.

Kolejnym często zadawanym pytaniem jest „Co daje ubezpieczenie kredytu?”. Dzięki temu rozwiązaniu skutecznie otoczysz najbliższych ochroną i zabezpieczysz siebie – w przypadku, gdy nie będziesz mógł spłacać rat w związku ze śmiercią lub np. brakiem możliwości wykonywania zawodu.

Czy ubezpieczenie kredytu jest obowiązkowe?

Nie ma wątpliwości, że warto kupić ubezpieczenie kredytu, ale czy jest obowiązkowe? Wykupienie takiego pakietu jest konieczne tylko w niektórych sytuacjach. Takie warunki stawia zwykle podmiot udzielający kredytu hipotecznego. To tak zwane ubezpieczenie pomostowe, któremu podlega zaciągnięta pożyczka. Trwa od momentu podpisania umowy do momentu wpisania nieruchomości do księgi wieczystej.

FAQ

Ostateczna ilość towarzystw, których oferty poznasz zależy od parametrów polisy, której potrzebujesz? O najlepszą ofertę dla Ciebie zapytamy ponad 30 towarzystw ubezpieczeniowych.

Polisę za pośrednictwem CUK Ubezpieczenia, możesz kupić na kilka sposobów:

- korzystając z kalkualtora online

- dzwoniąć na naszą infolinię

- odwiedzając najbliższą placówkę

W naszej ofercie znajdziesz produkty ubezpieczeniowe gwarantujące wsparcie w razie poważnego zachorowania, chorób przewlekłych czy problemów zdrowotnych, które zaczęły Ci dokuczać po nieszczęśliwym wypadku. Zapewniamy pomoc po operacjach chirurgicznych. Przebywając w szpitalu, możesz liczyć na świadczenie, które ułatwi Ci funkcjonowanie w nowych okolicznościach.

Jeśli Ciebie zabraknie, Twoi bliscy otrzymają kompleksowe superwsparcie na wydatki w trudnych dla nich chwilach. Ubezpieczenie na życie to nie tylko pomoc w przypadku śmierci ubezpieczonego. Świadczenie otrzymasz na wypadek odejścia osób Tobie najbliższych i w razie pogorszenia się Twojego stanu zdrowia.

Polisa ochroni Cię, jeśli niedyspozycja będzie wiązała się z niezdolnością do pracy. Pomożemy Ci zorganizować opiekę medyczną po powrocie ze szpitala, a towarzystwo ubezpieczeniowe pokryje koszty zakupu sprzętu medycznego. Udzielimy Ci wsparcia w czasie rehabilitacji, abyś łatwiej odnalazł się w wymagającej sytuacji. Superubezpieczenie może zagwarantować Ci dostęp do wysokiej jakości opieki zdrowotnej. Odpowiednia polisa to pewność niezależności finansowej w trudnych okolicznościach.

Masz pytanie?

Jeśli chcesz się z nami skontaktować, wypełnij poniższy formularz.