Ubezpieczenia na życie – zapewnij odpowiednią ochronę sobie i bliskim

Ubezpieczenia na życie – zapewnij odpowiednią ochronę sobie i bliskim

Zabezpiecz Waszą przyszłość już teraz

Poznaj najlepszą ofertę
ubezpieczeń na życie

Życie

Nawet 1 mln złotych

gdyby Ciebie zabrakło

Kredyt

gwarancja pieniędzy

na spłatę zobowiązań

Wypadki

nawet 2 tys. zł za 1%

trwałego uszczerbku

Skontaktuj się z nami

Kup polisę na życie

Dopasujemy Ci polisę szytą na miarę,
otrzymasz ją nie wychodząc
z domu.

Poznaj najlepszą ofertę ubezpieczeń na życie

Zostaw numer telefonu, oddzwonimy.

Masz pytania?

Tu znajdziesz niektóre odpowiedzi

Polisa na życie nie jest obowiązkowa, jednak korzyści z jej posiadania dostrzeże każda osoba,  która posiada kredyt w banku lub ma zamiar się o niego ubiegać. Ubezpieczenie pod kredyt może zabezpieczyć szereg zdarzeń losowych, które możesz spotkać na swojej drodze. Najczęstszymi z nich jest zgon kredytobiorcy lub jego niezdolność do wykonywania pracy zarobkowej. W tej sytuacji polisa na życie gwarantuje wypłatę świadczenia wskazanego na polisie, które najczęściej jest jednoznaczne z kwotą kredytu.

Jak sama nazwa wskazuje, polisa przede wszystkim chroni Twoje życie. W przypadku Twojej śmierci, najbliższe Ci osoby otrzymają świadczenie, które pozwoli im utrzymać podobny poziom życia. To Ty decydujesz, jaka kwota będzie na umowie ubezpieczenia - nawet do kilku milionów. Dodatkowo oprócz jednorazowej wypłaty, wskazane osoby, np. dzieci, mogą otrzymywać miesięczną rentę w wybranej przez Ciebie wysokości i przez określony czas.

Kiedyś w zakładzie pracy posiadałeś polisę na życie, jednak po odejściu z pracy zrezygnowałeś z indywidualnej kontynuacji i nie chcesz zostawić swoich bliskich na lodzie na wypadek śmierci? Takie ubezpieczenia też mamy w ofercie grup otwartych! Wariant Senior zapewni wypłatę świadczenia w razie śmierci, ale również w przypadku powstania trwałego uszczerbku na zdrowiu czy pobytu w szpitalu w wyniku nieszczęśliwego wypadku. 

Jeśli posiadasz polisę na życie z opcjami wypadkowymi, nie masz się o co martwić. Ubezpieczenie zapewni Ci świadczenie za pobyt w szpitalu (500 zł za dzień!) oraz ewentualne urazy lub uszkodzenia ciała nawet do 1000 zł za 1% uszczerbku. Dzięki tym środkom będziesz mógł dochodzić do zdrowia pod okiem prywatnych lekarzy specjalistów, a dodatkowa rehabilitacja, zawarta w Assistance medycznym, pozwoli Ci na szybszy powrót pełni sił. 

#kupujtakjaklubisz

Ubezpieczenie na życie – ochrona dla Ciebie i Twoich bliskich

Polisa na życie stanowi najlepsze zabezpieczenie finansowe na wypadek trudnych do przewidzenia sytuacji. To ochrona dedykowana Tobie i Twoim bliskim nie tylko w razie śmierci, ale również w przypadku problemów zdrowotnych. Uciążliwa choroba czy niespodziewana kontuzja mogą utrudnić zarabianie pieniędzy i utrzymanie rodziny. Polisy na życie zapewniają poczucie bezpieczeństwa, chroniąc przed takimi sytuacjami. CUK Ubezpieczenia to najlepsze miejsce, by szukać odpowiednich ofert – zarówno pod względem pakietu świadczeń, jak i ceny!

Polisy ubezpieczeniowe – ile kosztuje ubezpieczenie na życie?

Koszt ubezpieczenia na życie zależy od kilku czynników – pakietu świadczeń, wieku klienta lub klientów i czasu trwania ochrony. Wszystkie te kwestie można omówić podczas kontaktu z zespołem doświadczonych doradców z CUK Ubezpieczenia. To świetny sposób, by wyeliminować potrzebę wielogodzinnego przeglądania i porównywania ofert. CUK oferuje dostęp do bazy ubezpieczycieli z najlepszymi produktami na rynku. 

Ile kosztuje dobre ubezpieczenie na życie? Składka miesięczna nie musi być wysoka, nawet w przypadku propozycji z szerokim zakresem ochrony, dlatego bez trudu znajdziesz dopasowaną ofertę do swoich możliwości finansowych. Ceny pakietów zaczynają się już od około 20 złotych miesięcznie, a kwota wypłacana z ubezpieczenia sięga często kilkudziesięciu tysięcy złotych. W zależności od wybranego pakietu wypłacona suma może być znacznie wyższa. 

To duże udogodnienie – za stosunkowo niewielkie pieniądze możesz zabezpieczyć życie swoje i całej rodziny. Dzięki temu zadbasz o komfort psychiczny i spokój, który zapewni przygotowanie się na nieoczekiwane sytuacje – np. trwałe urazy, które uniemożliwią wykonywanie zawodu i doprowadzą do  kłopotów finansowych.

W znalezieniu odpowiedzi na pytanie: Ile aktualnie kosztuje ubezpieczenie na życie, porównywarka CUK z pewnością okaże się pomocna! Znajdziesz w niej zestawienie i porównanie najlepszych pakietów. Przekonaj się, ile wynoszą opłaty i dlaczego warto postawić na ubezpieczenie na życie – cennik każdego usługodawcy zależy od zakresu ochrony i charakteru świadczeń (szczegóły znajdziesz w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia). Dzięki temu na pewno trafisz na ofertę, która będzie odpowiadać Twoim potrzebom!

Ubezpieczenie na życie – co obejmuje pakiet świadczeń?

Zakup ubezpieczenia upoważnia do otrzymania świadczenia w trudnych życiowych momentach, dlatego warto dokładnie przeanalizować zakres ochrony. Polisa na życie może być dowolnie skomponowana, dlatego odpowiedź na pytanie, z jakich świadczeń skorzystasz po zakupie ubezpieczenia, nie jest łatwa. 

Można jednak wyszczególnić podstawowe kryteria, które zapewniają optymalną ochronę Tobie i Twoim bliskim. Co zatem obejmuje ubezpieczenie na życie? Wszystko zależy od szczegółów oferty towarzystwa. Należy też zwrócić uwagę na możliwość rozszerzenia polisy. Świadczenia wypłacone z tytułu ubezpieczenia będą natomiast uzależnione od wybranych sum gwarantowanych. Standardowy zakres ochrony obejmuje zwykle takie zdarzenia, jak: 

 • zgon ubezpieczonego,
 • śmierć bliskich osób,
 • poważne zachorowania,
 • pobyt w szpitalu,
 • nieszczęśliwe wypadki.

Assistance medyczny włączony do umowy ubezpieczenia

W przypadku nagłych problemów zdrowotnych może przydać się również assistance medyczny. Ubezpieczenie na życie pomoże przeważnie tylko w przypadku śmierci ubezpieczonego, gwarantując świadczenie jego bliskim. W ramach polisy możesz zapewnić sobie jednak o wiele więcej – rodzinne ubezpieczenie na życie z odpowiednim rozszerzeniem assistance chroni bowiem również wtedy, gdy dojdzie do poważnego zachorowania bliskich. Pakiet może gwarantować m.in.: 

 • dostarczenie leków,
 • transport medyczny do placówki,
 • pomoc w zorganizowaniu rehabilitacji,
 • wypożyczenie lub zakup sprzętu rehabilitacyjnego,
 • wizyty u specjalisty (w tym pomoc psychologa),
 • opłacenie pobytu bliskiej osoby w szpitalu lub miejscu zamieszkania po okresie hospitalizacji,
 • opiekę nad dziećmi lub zwierzętami domowymi,
 • korepetycje dla dziecka,
 • wizytę domową lekarza lub pielęgniarki,
 • pomoc domową,
 • pomoc medyczną za granicą,
 • dostęp do infolinii medycznej.

W trudnej sytuacji każdy z ubezpieczonych będzie mógł skorzystać z dodatkowej wizyty lekarskiej w domu, dostawy leków czy pomocy w opiece nad dziećmi i zwierzętami. Nabywając odpowiednią polisę z rozszerzeniem „assistance medyczny”, stawiasz zatem także na komfort swój i bliskich Ci osób po nieszczęśliwym wypadku lub w przypadku choroby. 

Jak działa ubezpieczenie na życie?

Polisa ubezpieczeniowa w niektórych sytuacjach gwarantuje wypłatę świadczenia jedynie na wypadek śmierci ubezpieczonego. Obecnie oferty są jednak na tyle zróżnicowane, że można wybrać różne konfiguracje uwzględniające wypłatę świadczeń także w momencie narodzin dziecka lub zachorowania na chorobę przewlekłą czy nowotwór. To sytuacje, które mogą wiązać się z naprawdę dużymi wydatkami  – warto zatem odpowiednio się przed nimi zabezpieczyć. Elastyczność ofert sprawia, że każda osoba może dostosować ubezpieczenie na życie do swoich indywidualnych potrzeb. 

Prywatne ubezpieczenie na życie może obejmować nie tylko jedną osobę, lecz także dzieci i małżonka. Poza wariantem rodzinnym dostępne jest ubezpieczenie indywidualne. Polisa ubezpieczeniowa może obejmować również osoby powyżej 60. roku życia, jednak w tym przypadku warto zwrócić uwagę na dokładny wiek ubezpieczonego. Mogą wystąpić bowiem pewne ograniczenia w realizacji świadczeń dla seniorów. Każde towarzystwo ubezpieczeniowe może mieć inną listę wyłączeń odpowiedzialności. Te często dotyczą wieku lub stanu zdrowia danej osoby. 

Indywidualne ubezpieczenie na życie – dlaczego warto je wybrać?

Indywidualne ubezpieczenie na życie to często wybierane rozwiązanie z uwagi na dużą dowolność w doborze rozszerzeń. Pakiet świadczeń najczęściej obejmuje wiele wartościowych usług, dostosowanych do potrzeb kupującego. 

Ile kosztuje indywidualne ubezpieczenie na życie? Najniższe opłaty za tego typu polisy ubezpieczeniowe rozpoczynają się już od 20 do 30 złotych miesięcznie. To niewielka kwota, zwłaszcza gdy weźmiemy pod uwagę fakt, że wsparcie finansowe w sytuacjach objętych ochroną ubezpieczeniową może sięgać kwot wynoszących nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych! W pewnych sytuacjach, w zależności od pakietu świadczeń, sumy mogą być jeszcze wyższe. To sprawia, że indywidualne ubezpieczenie jest jednym z najlepszych rozwiązań zapewniającym ochronę na wypadek śmiertelnych skutków nieszczęśliwych wypadków. 

Czy indywidualne ubezpieczenie zawsze będzie odpowiednim wyborem?

Wiele osób zastanawia się, jak wybrać odpowiednią polisę. Otóż nie zawsze ubezpieczenia indywidualne są najlepszym rozwiązaniem. W przypadku, gdy ze świadczeń ma korzystać większa liczba osób – np. spokrewnionych ze sobą, lepszym wyborem może okazać się ubezpieczenie rodzinne. Taka umowa zapewnia wsparcie finansowe zarówno dla osoby zamawiającej pakiet, jak i dla bliskich. To zabezpieczenie przed konsekwencjami trudnych do przewidzenia sytuacji – śmierć małżonka, narodziny dziecka, rekonwalescencja w szpitalu czy kosztowne operacje chirurgiczne. 

W niektórych przypadkach ubezpieczenie rodzinne może obejmować także opiekę zdrowotną i możliwość skorzystania z usług lekarzy specjalistów w nowoczesnych placówkach – przed zakupem polisy sprawdź cenowy ranking ubezpieczeń i wybierz to, które zapewnia powyższe świadczenia w najszerszym zakresie! 

Polisa majątkowa i na życie – ubezpieczenie dla każdego

Odpowiednia polisa na życie wpływa realnie na jakość egzystencji ubezpieczonego i osób mu bliskich po poważnym wypadku lub zachorowaniu. Dzięki niej każdy zyskuje też gwarancję, że otrzyma potrzebne świadczenie dla rodziny na wypadek swojej śmierci. Warto rozważyć również zakup polisy majątkowej, która dodatkowo zabezpieczy np. nieruchomość oraz wartościowe przedmioty, gdy nas już zabraknie. Rodzaj polisy i ubezpieczonego mienia również można dostosować do własnych potrzeb. Gromadzenie kapitału poprzez zabezpieczenie go polisą to jedna z najlepszych metod zapewnienia swoim bliskim spokojnej przyszłości. 

Ubezpieczenie indywidualne dla seniorów – na co zwrócić uwagę?

Po latach pracy warto zagwarantować sobie i swojej rodzinie bezpieczeństwo finansowe. W takiej sytuacji świetnym rozwiązaniem jest ubezpieczenie na życie po 60. roku życia dla seniorów i emerytów. Spokój ducha zapewni bezterminowe ubezpieczenie na życie. Dzięki temu seniorzy mogą zabezpieczyć siebie i bliskich. Warto sprawdzić, jakie ograniczenia wiekowe obejmuje ten pakiet i skorzystać z niego, kiedy zdecydujesz się zapewnić sobie i rodzinie kompleksową ochronę. 

W przypadku zdarzenia wymienionego w OWU zwykle otrzymasz ustalone w umowie świadczenie, jednak może zdarzyć się, że w uwagi na jego okoliczności lub cechy poszkodowanego (wiek wyższy niż zakłada towarzystwo) dojdzie do odmowy jego wypłaty – jedyną gwarancją uzyskania świadczeń w 100% przypadków jest dokładne zapoznanie się z listą wyłączeń ubezpieczyciela.  

Zakres ubezpieczenia należy zatem dobrze dopasować do swoich potrzeb, uwzględniając m.in. choroby przewlekłe, tryb życia, wszelkie niestandardowe aktywności zawodowe czy rodzaj uprawianych sportów. 

Na emeryturze wiele osób postanawia ponadto spełnić swoje turystyczne marzenia! Podróżując w odległe rejony globu, warto kupić ubezpieczenie, które działa na całym świecie. Jeśli ponadto ukończyłeś już 60. rok życia, będzie to miało szczególne znaczenie – towarzystwo ubezpieczeniowe może traktować powyższe aspekty jako dodatkowe ryzyko mające wpływ na wysokość składki. 

Czym są: umowa podstawowa i umowy dodatkowe ubezpieczenia?

W przypadku umowy podstawowej mamy do czynienia najczęściej z zakresem ochrony obejmującym jedynie śmierć ubezpieczonego, a co za tym idzie – wypłatą świadczenia osobom uposażonym, np. rodzinie. Umowy dodatkowe są natomiast zawierane jedynie pod warunkiem uprzedniego podpisania tej podstawowej. W przeciwnym razie nie będzie możliwe skorzystanie z preferowanego rozszerzenia. 

W podstawowym zakresie ubezpieczenia znajdziemy zgon ubezpieczonego i w tej sytuacji świadczenie trafi do jego bliskich. Jeśli natomiast ubezpieczony nie wskaże uposażonych, pieniądze zostaną wypłacone najbliższym osobom z zachowaniem kolejności dziedziczenia. 

W przypadku umów dodatkowych można liczyć też na świadczenie z tytułu poważnego zachorowania lub innych zdarzeń, w wyniku których ubezpieczone osoby doznają np. trwałego uszczerbku na zdrowiu i tracą zdolność do wykonywania pracy. Jaką ochronę może zapewnić dodatkowe ubezpieczenie na życie? Umowy dodatkowe w polisach mogą chronić na wypadek: 

 • utraty zdolności do pracy,
 • zdiagnozowania poważnej choroby (wymienionej w OWU),
 • hospitalizacji i operacji chirurgicznych,
 • uszczerbku na zdrowiu wskutek nieszczęśliwego wypadku,
 • organizacji leczenia za granicą.

Jak kupić ubezpieczenie na życie?

Zakup ubezpieczenia odbywa się w następującej kolejności: po wypełnieniu formularza z niezbędnymi danymi, otrzymasz wycenę składek i wybierzesz dopasowaną do swoich potrzeb ofertę. Znajdź odpowiednie ubezpieczenie na życie w atrakcyjnej cenie, opłać polisę online i ciesz się kompleksową ochroną dla siebie i swoich bliskich. Zrobisz to, korzystając z nowoczesnej porównywarki ofert CUK! 

Liczba umów dodatkowych także będzie uzależniona od Twoich preferencji, dzięki czemu w jednym kroku zapewnisz optymalne zabezpieczenie dla wielu członków rodziny w wybranym zakresie z potrzebnymi rozszerzeniami. To pewna ochrona na wypadek Twojej śmierci, a także wsparcie finansowe w przypadku poważnej choroby oraz utraty zdrowia i niezdolności do pracy w razie nieszczęśliwego wypadku. 

Przed wyborem właściwej oferty rozważ też optymalne ubezpieczenie swoich najbliższych – np. żony, dzieci, rodzeństwa oraz rodziców. Jedna polisa zapewni świadczenie kilku osobom, jeśli określisz ich jako uposażonych. Kalkulator ubezpieczeń na życie dostępny na stronie CUK umożliwia znalezienie najlepszych ofert, szybką wycenę składek i zakup polisy na życie online. Wysokość składki poznasz w zaledwie kilka minut –  zachęcamy do zakupu ubezpieczenia już dziś! 

CUK – największa baza ubezpieczycieli

Jeżeli zdecydujesz się na któryś z dostępnych wariantów – ubezpieczenie indywidualne, dla rodziny lub dla seniora, możesz poznać dużą bazę ofert, którą udostępnia CUK. Najlepszy pakiet wybierzesz wraz z doświadczonym agentem ubezpieczeniowym! 

Wśród usługodawców znajdziesz sprawdzone firmy – Ergo Hestia, Warta i PZU. Ubezpieczenia rodzinne są jedną z najczęściej wybieranych polis. Warto jednak pamiętać, że wśród ofert usługodawców takich jak Generali czy wspomniane już PZU ubezpieczenia indywidualne również są polisami na świetnych warunkach! To szansa na stworzenie polisy tak, by była jak najlepiej dopasowana do potrzeb i stała się zabezpieczeniem na niespodziewane sytuacje. 

Skorzystaj z oferty CUK i znajdź najlepsze ubezpieczenie na życie i zdrowie już dziś! Możesz je kupić online bez wychodzenia z domu lub osobiście w placówce. Opłać polisę na życie zdalnie lub w sposób tradycyjny u doradcy. Czekamy na Twój kontakt!