Strona www.cuk.pl wykorzystuje pliki cookies, które możecie Państwo kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Więcej w Polityce cookies i prywatności.

Szukasz ubezpieczenia samochodu?

Ubezpieczenie OC rolnika

OC rolnika to rodzaj ubezpieczenia obowiązkowego, które musi posiadać każdy prowadzący gospodarstwo. Przedmiotem ochrony jest odpowiedzialność cywilna rolnika oraz wszystkich osób mieszkających i pracujących w gospodarstwie.

Co wchodzi w zakres ubezpieczenia OC rolnika?

Straty mogą powstać na drodze wykonywanych czynności (np. wskutek wypasu bydła) lub poprzez zaniechanie obowiązku (np. niezabezpieczenie maszyny). Poszkodowanym może być np. sąsiad, któremu Twoje zwierzęta zniszczyły uprawy zboża. Powstania szkody nie da się przewidzieć, więc Twój budżet nie musi być gotowy na jej naprawę. Rozległość zniszczeń zaś może być ogromna i Twoja odpowiedzialność za straty stanie się znacznym obciążeniem dla gospodarstwa. Z polisą OC rolnika masz gwarancję środków finansowych na wypłatę odszkodowania dla poszkodowanego, aby likwidacja szkód przebiegała sprawnie i bez przeszkód.

Ubezpieczenie obejmuje szkody na osobie i na mieniu, dotyczy zatem zniszczeń przedmiotów i dóbr oraz uszkodzeń ciała i śmierci osób trzecich. Gdy zdarzy się szkoda z Twojej winy, towarzystwo ubezpieczeniowe wypłaci odszkodowanie na naprawę lub zakup uszkodzonego mienia. Wsparcie finansowe obejmie także leczenie i rehabilitację poszkodowanych osób, wypłatę renty czy zadośćuczynienie pieniężne za doznaną krzywdę.

Polisa jest obowiązkowa, jeśli podejmujesz działalność rolniczą, płacisz podatek rolny i masz gospodarstwo o powierzchni ponad 1 ha. Za brak odpowiedniego ubezpieczenia grożą kary finansowe. Minimalne sumy gwarancyjne są regulowane przepisami i wynoszą ponad 5 mln euro za szkody na osobie i ponad 1 mln euro za straty na mieniu. Ubezpieczenie zawierasz na rok, a polisa automatycznie się odnawia w trosce o ciągłość ochrony.

Jesteśmy do Twojej dyspozycji!

Nasi doradcy są po to, aby odpowiedzieć na każde Twoje pytanie. Ubezpieczenie to nie tylko formalność, ale przede wszystkim skuteczna ochrona.

Co zyskujesz?

  • Możliwie najwyższy zakres ochrony
  • Dostosowanie do Twoich potrzeb i budżetu
  • Pełne wsparcie na każdym etapie
ZAMÓW ROZMOWĘ

Nasi klienci kupują

Jesteśmy specjalistami w wielu dziedzinach ubezpieczeń. Sprawdź produkty, które szczególnie chętnie kupują nasi Klienci.

Ubezpieczenie
na życie

Bądź spokojny – na wszelki wypadek

Ubezpieczenie
rowerowe

Pokonuj kolejne kilometry i jedź bezpiecznie!

Ubezpieczenia
firmowe

Prowadź swój biznes – bez strachu o przyszłość

Bądźmy w kontakcie

#kupujtakjaklubisz

W CUK Ubezpieczenia zależy nam na Twojej wygodzie. W naszej multiagencji ubezpieczysz się na wiele sposobów i błyskawicznie obliczysz składkę za polisę. Możesz kupić online, porozmawiać z nami lub spotkać się osobiście w jednej z naszych placówek.

FAQ

Ostateczna ilość towarzystw, których oferty poznasz zależy od parametrów polisy, której potrzebujesz? O najlepszą ofertę dla Ciebie zapytamy ponad 30 towarzystw ubezpieczeniowych.

Polisę za pośrednictwem CUK Ubezpieczenia, możesz kupić na kilka sposobów:

- korzystając z kalkualtora online

- dzwoniąć na naszą infolinię

- odwiedzając najbliższą placówkę

Ubezpieczenia rolnicze to przede wszystkim ochrona w razie nieprzewidzianych okoliczności, które nieproszone mogą przekroczyć progi Twojego gospodarstwa. Grad, susza czy inne klęski żywiołowe to nie wyrok, ale ryzyka, od których możesz się ubezpieczyć na wybraną kwotę, czyli sumę ubezpieczenia. W razie niepomyślnej sytuacji otrzymasz wsparcie finansowe, które zapewni Ci środki na naprawę szkody.

Do obowiązkowych polis zaliczamy ubezpieczenie budynków rolniczych oraz OC rolnika. Pierwsze z nich to ochrona zabudowań, które wchodzą w skład Twojego gospodarstwa np. stodoła i kurnik. Z kolei OC rolnika polega na pomocy poszkodowanym przez Twoją działalność zawodową, kiedy np. Twoje stado zniszczy zboże sąsiada nie będziesz musiał wypłacać odszkodowania z własnej kieszeni.

Dla pełnej ochrony pomyśl także o zakupie ubezpieczenia hodowli, upraw i maszyn rolniczych. Dzięki polisie nie musisz martwić się o zwierzęta, rośliny i sprzęt, który decyduje o powodzeniu Twojej aktywności rolniczej. Szanuj owoce własnej pracy – wybierz kompleksowe ubezpieczenie dla Twojego gospodarstwa.

Masz pytanie?

Jeśli chcesz się z nami skontaktować, wypełnij poniższy formularz.