Ubezpieczenie OC rolnika ze wsparciem doradcy
- Spełnij swój ustawowy obowiązek
- Chroń swoje gospodarstwo przed stratami finansowymi
- Porównamy dla Ciebie ofertę OC rolnika od wielu towarzystw
Dlaczego warto kupić ubezpieczenie OC rolnika?
Obejmuje ochroną osoby trzecie
Towarzystwo wypłaci odszkodowanie osobom trzecim, które poniosły szkodę w związku z prowadzonym przez Ciebie gospodarstwem. Dzięki temu Twoje finanse są zabezpieczone!
Obejmuje ochroną pojazdy wolnobieżne
OC rolnika obejmuje ochroną także szkody wyrządzone osobom trzecim podczas użytkowania pojazdu wolnobieżnego w gospodarstwie rolnym.
Obejmuje ochroną Twoich domowników i pracowników
OC rolnika obejmuje ochroną szkody wyrządzone przez rolnika oraz wszystkie osoby tam pracujące.
Obejmuje ochroną szkody wyrządzone przez zwierzęta gospodarskie
Szkody wyrządzone na przykład przez konie, krowy czy psy pasterskie także są objęte ochroną w ramach OC rolnika.
Co zyskujesz, kupując OC rolnika w CUK?
Komfort
Polisę kupisz online, w aplikacji, przez telefon
lub w placówce – jak Ci wygodniej!
Dostęp do promocji i rabatów
Skorzystaj z programu Moc Rabatów oraz Payback!
Możliwość płatności ratalnej
lub odroczenie terminu pierwszej płatności.
Dostęp do nowoczesnej aplikacji,
która ułatwi Ci zarządzanie polisami i zgłaszanie szkód.
Kto musi kupić OC rolnika?
Rolnik, który posiada na własność co najmniej 1 ha gruntów rolnych
Jest osobą fizyczną
Prowadzi szeroko pojętą działalność rolną
Zobacz, w jakich sytuacjach będzie Cię chronić OC rolnika
OC rolnika obejmuje ochroną skutki wielu nieoczekiwanych zdarzeń związanych z prowadzeniem gospodarstwa rolnego, w tym między innymi:
szkody wyrządzone osobom trzecim przez Twoje zwierzęta gospodarskie
wypadki przy pracy osób zatrudnionych w Twoim gospodarstwie
szkody, których następstwem jest śmierć, uszkodzenie ciała lub rozstrój zdrowia
szkody spowodowane przeniesieniem się ognia z Twojego pola na pole sąsiada
Na co jeszcze zwrócić uwagę podczas zakupu OC rolnika?
Zakres ochrony
Pamiętaj, że podstawowa polisa OC rolnika ma taki sam zakres ochrony we wszystkich towarzystwach. Jeśli nie chcesz kupować polisy wraz z rozszerzeniami, bez obaw możesz zdecydować się na najkorzystniejszą cenowo ofertę.
Ubezpieczenie automatycznie się odnawia
Jeśli opłaciłeś polisę, to po upływie 12 miesięcy od daty jej zawarcia OC rolnika automatycznie zawiera się ono na kolejny rok. Twoim obowiązkiem jest jedynie opłacenie polisy. Jeśli chcesz zmienić ubezpieczyciela, konieczne jest złożenie wypowiedzenia najpóźniej dzień przed końcem okresu ubezpieczeniowego.
Kary za brak OC rolnika
Za brak ważnej polisy OC rolnika grozi grzywna w wysokości jednej dziesiątej minimalnego wynagrodzenia za pracę w danym roku kalendarzowym.
Co wpływa na cenę ubezpieczenia OC rolnika?
historia ubezpieczeniowa właściciela
rozszerzenia polisy
Poznaj realne ceny za ubezpieczenie OC rolnika w CUK
Zostaw swój numer telefonu – skontaktujemy się z Tobą i przedstawimy Ci ofertę ubezpieczenia OC rolnika.
Kupuj wygodnie
Opinie klientów
Klaudia Krawczyk
Od dawna ubezpieczamy z mężem tutaj dwa samochody. W tym roku nawet zdecydowaliśmy się na ubezpieczanie na życie. Tak naprawdę składki są niewielkie.
Joanna Zofia Ołowska
Bardzo miła atmosfera, pełen profesjonalizm, szczególne podziękowania dla Pana Pawła za pomoc w znalezieniu najoptymalniejszego ubezpieczenia OC, oraz pomoc z wyprostowaniem polis z poprzednich lat za auto ubezpieczone w całkiem innej placówce.💪👍🤝 Dziękujemy
i polecamy jak najbardziej usługi CUK Wołomin.
Paulina Zarzycka
Bardzo polecam to miejsce. Profesjonalna i bardzo miła obsługa, wszystko przebiega szybko i sprawnie, niskie ceny i najlepsze oferty na rynku. Polecam każdemu! :)
Krystian Rosadziński
Pełen profesjonalizm. Od kilku lat nie muszę pamiętać o terminie ubezpieczeń. Za każdym razem telefoniczne przypomnienie, oferty przesyłane drogą elektroniczną. Mega oszczędność czasu. Obsługa klienta na najwyższym poziomie. Polecam
Najpopularniejsze
Najnowsze
- 2024-09-10 Jak uzyskać odszkodowanie za wypadek na basenie?
- 2024-09-10 Kto odpowiada za zalanie piwnicy w bloku?
- 2024-09-10 Co zrobić, gdy zaleje piwnicę?
- 2024-09-09 Czy szyba w samochodzie może sama pęknąć?
- 2024-09-09 Jak sprawdzić, czy szyby w aucie są oryginalne?
- 2024-09-09 Jak wymienić szybę w aucie?
- 2024-09-06 Gdzie najlepiej skoczyć ze spadochronem w Polsce i na świecie?
- 2024-09-06 Jakie gadżety do samolotu warto mieć w podróży?
- 2024-09-05 Na co zwrócić uwagę przy wyborze żłobka?
Najpopularniejsze
Najnowsze
- 2024-03-26 Nowe sumy gwarancyjne w ubezpieczeniach OC – jakie zmiany szykuje resort?
- 2023-11-14 BLACK WEEK – sprawdź naszą promocję!
- 2023-09-11 CUK Ubezpieczenia zaprasza na otwarte spotkania w Gdańsku, Katowicach i Warszawie
- 2023-07-31 Promocje z PAYBACK na wakacje!
- 2023-07-14 Nie daj się oszukać! Uwaga na wyłudzanie OC przez złomiarzy
- 2023-05-16 Sprawdziliśmy, ile kosztuje ubezpieczenie Choppera
- 2023-05-09 Bezpieczni w drodze – sprawdź nową ofertę Aegon!
- 2023-04-24 Rozwiąż Quiz i wygraj nagrody!
- 2023-03-20 Wielkanocna promocja z PAYBACK!
Podstawowe i rozszerzone OC gospodarstwa rolnego
Jak w przypadku niemal każdego rodzaju ubezpieczenia, również OC rolników może się znacząco różnić w zależności od wybranego ubezpieczyciela. Mało tego, nawet poszczególni ubezpieczyciele posiadają zwykle co najmniej kilka różnych ofert. Różnią się one przede wszystkim wysokością ubezpieczenia. Niemniej jednak w tym miejscu warto zaznaczyć, że prawo jasno określa minimalne wysokości sum gwarancyjnych. Prezentują się one następująco:
- 5 000 000 euro przy szkodach na osobie,
- 1 000 000 euro przy szkodach na mieniu.
Jednak wysokość sumy gwarancyjnej to niejedyny czynnik, który odróżnia ubezpieczenia dla rolników oferowane przez poszczególne towarzystwa. Kolejną kwestią jest wysokość stawki, jaką musi zapłacić rolnik. Różnice w cenach bywają naprawdę duże, dlatego warto poświęcić nieco czasu na przeszukiwanie ofert OC rolników. Gdzie najtaniej można znaleźć dobrą polisę? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, ponieważ ceny poszczególnych ofert czasami się zmieniają. Sposobem na sprawdzenie aktualnych cen ubezpieczenia OC rolników jest kontakt z naszymi doradcami, którzy porównają dla Ciebie oferty wiodących towarzystw ubezpieczeniowych. Warto wiedzieć, że zakres ubezpieczenia OC rolników jest taki sam, bo reguluje go ustawa. Dlatego nie warto przepłacać i najlepiej jest postawić na najtańsze ubezpieczenie OC rolników.
Dla kogo OC rolników?
Jak już wspomniano, ubezpieczenie OC rolników jest obowiązkowe. Jednak na kim właściwie spoczywa obowiązek wykupienia polisy? Aby odpowiedzieć na to pytanie, trzeba wyjaśnić, kim jest rolnik. Według polskiego prawa sprawa jest oczywista. Rolnikiem określa się osobę fizyczną posiadającą gospodarstwo rolne. Natomiast obowiązkiem wykupienia polisy ubezpieczenia OC rolników objęci są wszyscy posiadacze gospodarstw o powierzchni powyżej 1 ha. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że OC rolników to nie jedyne ubezpieczenie, do którego są zobowiązani posiadacze gospodarstw rolnych. Według prawa muszą oni wykupić również polisę ubezpieczenia budynków rolnych.
OC gospodarstwa rolnego – ważne terminy
Ubezpieczenie OC rolników dotyczy skutków działań rolnika. Niemniej jednak bezpośrednim elementem ubezpieczenia jest w gruncie rzeczy gospodarstwo. Rzecz w tym, iż obowiązek wykupienia OC rolników powstaje w momencie przejęcia przez rolnika własności nad danym terenem i tym, co się na nim znajduje. Wtedy to trzeba wykupić OC rolnika. Ile czasu ma na to nowy nabywca ziemski? Według prawa, w ciągu 14 dni od przekazania aktu własności należy zgłosić ubezpieczycielowi fakt przekazania gospodarstwa. W praktyce bowiem nowy nabywca nie jest zmuszony od razu wykupywać ubezpieczenia, lecz po prostu przejmuje polisę po poprzednim właścicielu. Nowy posiadacz gospodarstwa rolnego nie musi się jednak martwić obowiązkiem zgłoszenia faktu przejęcia terenu, ponieważ spoczywa on na poprzednim właścicielu. Wyjątkiem jest oczywiście sytuacja, gdy do przekazania własności dochodzi wskutek śmierci poprzedniego właściciela.
Termin 14 dni dotyczy również innej ważnej kwestii związanej z ubezpieczeniem OC rolników. Otóż właśnie najpóźniej na 14 dni przed wygaśnięciem umowy, ubezpieczyciel ma obowiązek poinformować o tym fakcie rolnika. Należy mieć na uwadze, że aby rozwiązać umowę z ubezpieczycielem, należy ją wypowiedzieć najpóźniej dzień przed końcem ochrony. W przeciwnym wypadku zostanie ona przedłużona na kolejny krok. Zasadniczo okresem, na który podpisuje się umowę na ubezpieczenie OC gospodarstwa rolnego, jest 12 miesięcy.