Strona www.cuk.pl wykorzystuje pliki cookies, które możecie Państwo kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Więcej w Polityce cookies i prywatności.

Szukasz ubezpieczenia samochodu?

Ubezpieczenie upraw w trosce o Twoje gospodarstwo

Korzystasz z dopłat bezpośrednich? Chcesz ubezpieczyć swoje uprawy wraz z dofinansowaniem? Kup polisę w CUK Ubezpieczenia, z którą zyskasz ochronę dopasowaną do Twoich potrzeb.

Jak skorzystać z dofinansowania?

Prowadzenie gospodarstwa to odpowiedzialność bowiem wszystko, co kiełkuje na Twoim polu, znajdzie się wkrótce na naszych talerzach, w sałatkach warzywnych i cieście z owocami. Dla bezpieczeństwa swoich upraw skorzystaj z odpowiedniego ubezpieczenia.

Polisa jest obowiązkowa, jeśli pobierasz dopłaty bezpośrednie. Przedmiot ubezpieczenia musi obejmować co najmniej połowę Twoich upraw. Brak aktualnej polisy wiąże się z karą w wysokości 2 euro za każdy nieubezpieczony hektar upraw. Ubezpieczenie jest również niezbędne, aby skorzystać z rządowej pomocy w razie szkód powstałych w wyniku niekorzystnych zjawisk atmosferycznych. Polisę zawierasz na cały rok lub sezonowo na kilka miesięcy.

Nie musisz w całości opłacać składki za ubezpieczenie. Możesz skorzystać z dofinansowania ubezpieczenia, a budżet państwa pokryje nawet 65% całej kwoty. Ulgą objęte są uprawy zboża, kukurydzy, rzepaku, rzepiku, buraków cukrowych, roślin strączkowych, ziemniaków, tytoniu, chmielu, warzyw gruntowych, truskawek oraz drzew i krzewów owocowych.

Co ważne, aby skorzystać z rządowego dofinansowania do ubezpieczenia, musisz wybrać polisę w jednym z towarzystw ubezpieczeniowych objętego umową z Ministerstwem Rolnictwa. W CUK Ubezpieczenia współpracujemy z 30 towarzystwami, więc możemy zaproponować Ci ofertę z rządową zniżką.

Jak chroni ubezpieczenie upraw?

ubezpieczeniem upraw nie musisz bać się niekorzystnej pogody. Otrzymasz odszkodowanie, kiedy niesprzyjające warunki atmosferyczne pokrzyżują Ci plany. Wypłacone środki zrekompensują doznane szkody, ubytki ilościowe w plonach nie będą tak dotkliwe, a straty nie wpłyną negatywnie na wynik finansowy Twojego gospodarstwa.

Plony możemy ubezpieczyć od ryzyk wymienionych w OWU. Wśród nich znajdują się najpopularniejsze anomalie pogodowe, które nawiedzają rolników w różnych porach roku np. grad, powódź, susza, przymrozki wiosenne, deszcz nawalny czy ujemne skutki przezimowania.

Jesteśmy do Twojej dyspozycji!

Nasi doradcy są po to, aby odpowiedzieć na każde Twoje pytanie. Ubezpieczenie to nie tylko formalność, ale przede wszystkim skuteczna ochrona.

Co zyskujesz?

  • Możliwie najwyższy zakres ochrony
  • Dostosowanie do Twoich potrzeb i budżetu
  • Pełne wsparcie na każdym etapie
ZAMÓW ROZMOWĘ

Nasi klienci kupują

Jesteśmy specjalistami w wielu dziedzinach ubezpieczeń. Sprawdź produkty, które szczególnie chętnie kupują nasi Klienci.

Ubezpieczenie
na życie

Bądź spokojny – na wszelki wypadek

Ubezpieczenie
rowerowe

Pokonuj kolejne kilometry i jedź bezpiecznie!

Ubezpieczenia
firmowe

Prowadź swój biznes – bez strachu o przyszłość

Bądźmy w kontakcie

#kupujtakjaklubisz

W CUK Ubezpieczenia zależy nam na Twojej wygodzie. W naszej multiagencji ubezpieczysz się na wiele sposobów i błyskawicznie obliczysz składkę za polisę. Możesz kupić online, porozmawiać z nami lub spotkać się osobiście w jednej z naszych placówek.

FAQ

Ostateczna ilość towarzystw, których oferty poznasz zależy od parametrów polisy, której potrzebujesz? O najlepszą ofertę dla Ciebie zapytamy ponad 30 towarzystw ubezpieczeniowych.

Polisę za pośrednictwem CUK Ubezpieczenia, możesz kupić na kilka sposobów:

- korzystając z kalkualtora online

- dzwoniąć na naszą infolinię

- odwiedzając najbliższą placówkę

Ubezpieczenia rolnicze to przede wszystkim ochrona w razie nieprzewidzianych okoliczności, które nieproszone mogą przekroczyć progi Twojego gospodarstwa. Grad, susza czy inne klęski żywiołowe to nie wyrok, ale ryzyka, od których możesz się ubezpieczyć na wybraną kwotę, czyli sumę ubezpieczenia. W razie niepomyślnej sytuacji otrzymasz wsparcie finansowe, które zapewni Ci środki na naprawę szkody.

Do obowiązkowych polis zaliczamy ubezpieczenie budynków rolniczych oraz OC rolnika. Pierwsze z nich to ochrona zabudowań, które wchodzą w skład Twojego gospodarstwa np. stodoła i kurnik. Z kolei OC rolnika polega na pomocy poszkodowanym przez Twoją działalność zawodową, kiedy np. Twoje stado zniszczy zboże sąsiada nie będziesz musiał wypłacać odszkodowania z własnej kieszeni.

Dla pełnej ochrony pomyśl także o zakupie ubezpieczenia hodowli, upraw i maszyn rolniczych. Dzięki polisie nie musisz martwić się o zwierzęta, rośliny i sprzęt, który decyduje o powodzeniu Twojej aktywności rolniczej. Szanuj owoce własnej pracy – wybierz kompleksowe ubezpieczenie dla Twojego gospodarstwa.

Masz pytanie?

Jeśli chcesz się z nami skontaktować, wypełnij poniższy formularz.