Ubezpieczenie upraw – porównujemy najlepsze oferty!
- Polisa z dotacjami do 65% składki
- Ubezpieczenia upraw nawet od wszystkich ryzyk pogodowych
- Porównamy dla Ciebie ofertę ubezpieczeń upraw z dotacjami od wielu towarzystw
Dlaczego warto kupić ubezpieczenie upraw?
Spełniasz obowiązek ustawowy
Rolnicy, którzy korzystają z dopłat bezpośrednich, mają obowiązek wykupienia ubezpieczenia na co najmniej połowę powierzchni upraw rolnych objętych dofinansowaniem.
Część składki polisy jest dotowana
Przy ubezpieczeniu z dotacjami płacisz jedynie część składki. Nawet do 65% składki za polisę może stanowić dotację z budżetu państwa. Dzięki temu sporo zaoszczędzisz na ochronie upraw!
Dostosowujesz ofertę do swoich potrzeb
Dopasuj zakres ubezpieczenia tak, by polisa w pełni chroniła Twoje uprawy. Warto rozszerzyć ochronę o wszystkie ryzyka pogodowe.
Zabezpieczasz swoją sytuację finansową
W przypadku wystąpienia niekorzystnych zjawisk pogodowych z odszkodowania pokryjesz swoje zobowiązania.
Co zyskujesz, kupując ubezpieczenie upraw w CUK?
Komfort
Polisę kupisz online, w aplikacji, przez telefon
lub w placówce – jak Ci wygodniej!
Dostęp do promocji i rabatów
Skorzystaj z programu Moc Rabatów oraz Payback!
Możliwość płatności ratalnej
lub odroczenie terminu pierwszej płatności.
Dostęp do nowoczesnej aplikacji,
która ułatwi Ci zarządzanie polisami i zgłaszanie szkód
Jakie uprawy możesz ubezpieczyć?
Na przestrzeni ostatnich lat częstotliwość nagłych zjawisk pogodowych znacznie się zwiększyła. W ciągu kilku minut gradobicia lub huraganu można stracić plon, na który pracowało się cały rok. Od takich sytuacji ochroni Cię odpowiednia polisa. Ubezpieczeniem możesz objąć między innymi uprawę:
- zbóż
- kukurydzy
- rzepaku i rzepiku
- chmielu
- tytoniu
- warzyw gruntowych
- drzew i krzewów owocowych
- truskawek
- ziemniaków
- buraków cukrowych
- roślin strączkowych
Dobierz odpowiedni zakres ochrony
Wybierz kompleksową ochronę. Swoje uprawy możesz ubezpieczyć od:
gradu
ognia
huraganu
powodzi
suszy
deszczu
nawalnego
przymrozków
wiosennych
ujemnych skutków
przezimowania
wszystkich ryzyk
pogodowych
Na co jeszcze zwrócić uwagę podczas zakupu ubezpieczenia upraw?
Termin zawarcia polisy
Dofinansowanie z budżetu państwa do ubezpieczenia upraw jest wypłacane w dwóch transzach: wiosennej i jesiennej. Zakres ochrony najczęściej określa termin zakupu polisy i dlatego np. ubezpieczenie od suszy należy wykupić wiosną, a ubezpieczenie od ujemnych skutków przezimowania jesienią.
Okres karencji
Pamiętaj, że ubezpieczenie upraw objęte jest 14-dniowym okresem karencji. Oznacza to, że otrzymasz odszkodowanie, jeśli szkoda wystąpi po upływie co najmniej 14 dni od zakupu polisy. Wyjątkiem jest jedynie ryzyko związane negatywnymi skutkami przezimowania upraw – Twoje uprawy będą objęte ochroną od dnia, w którym ubezpieczenie zostało wykupione.
Kary za brak ubezpieczenia upraw
Jeśli pobierasz dopłaty bezpośrednie, to jesteś zobowiązany do ubezpieczenia przynajmniej połowy powierzchni swoich upraw. Warto wiedzieć, że za brak odpowiedniego ubezpieczenia grozi kara w wysokości 2 euro (równowartość w złotych) od 1 ha.
Podanie prawidłowej lokalizacji upraw
Kupując ubezpieczenie upraw koniecznie podaj lokalizację pola, a nie adres gospodarstwa. Błędna lokalizacja oznacza brak ochrony ubezpieczeniowej – nie ryzykuj!
Co wpływa na cenę ubezpieczenia upraw?
rodzaj i gatunek upraw
lokalizacja
wybrane ryzyka
Kupuj wygodnie
Opinie klientów
Klaudia Krawczyk
Od dawna ubezpieczamy z mężem tutaj dwa samochody. W tym roku nawet zdecydowaliśmy się na ubezpieczanie na życie. Tak naprawdę składki są niewielkie.
Joanna Zofia Ołowska
Bardzo miła atmosfera, pełen profesjonalizm, szczególne podziękowania dla Pana Pawła za pomoc w znalezieniu najoptymalniejszego ubezpieczenia OC, oraz pomoc z wyprostowaniem polis z poprzednich lat za auto ubezpieczone w całkiem innej placówce.💪👍🤝 Dziękujemy
i polecamy jak najbardziej usługi CUK Wołomin.
Paulina Zarzycka
Bardzo polecam to miejsce. Profesjonalna i bardzo miła obsługa, wszystko przebiega szybko i sprawnie, niskie ceny i najlepsze oferty na rynku. Polecam każdemu! :)
Krystian Rosadziński
Pełen profesjonalizm. Od kilku lat nie muszę pamiętać o terminie ubezpieczeń. Za każdym razem telefoniczne przypomnienie, oferty przesyłane drogą elektroniczną. Mega oszczędność czasu. Obsługa klienta na najwyższym poziomie. Polecam
Najpopularniejsze
Najnowsze
- 2024-12-12 Jak myć kotu zęby?
- 2024-12-11 Serwis auta – co i kiedy trzeba wymieniać?
- 2024-12-11 Czipowanie kota – ile kosztuje i co warto wiedzieć?
- 2024-12-10 Jak prawidłowo naładować akumulator?
- 2024-12-10 Ile kosztuje serwis roweru i co obejmuje?
- 2024-12-09 Co warto zobaczyć w Tbilisi i jak zaplanować wycieczkę?
- 2024-12-09 City break na majówkę? Podpowiadamy, gdzie wyjechać!
- 2024-12-05 City break w marcu – gdzie warto się wybrać?
- 2024-12-05 City break w kwietniu – gdzie wyjechać?
Najpopularniejsze
Najnowsze
- 2025-01-07 CUK Ubezpieczenia inwestuje i utrwala pozycję silnego gracza na rynku dystrybucji ubezpieczeń - CUK
- 2024-10-31 Ceny ubezpieczeń nieruchomości w Polsce: Opolskie i Śląskie na czołowych miejscach! - CUK
- 2024-09-13 CUK Ubezpieczenia numerem 1 w rankingu Top20 multiagencji ubezpieczeniowych w Polsce!
- 2024-03-26 Nowe sumy gwarancyjne w ubezpieczeniach OC – jakie zmiany szykuje resort?
- 2023-11-14 BLACK WEEK – sprawdź naszą promocję!
- 2023-09-11 CUK Ubezpieczenia zaprasza na otwarte spotkania w Gdańsku, Katowicach i Warszawie
- 2023-07-31 Promocje z PAYBACK na wakacje!
- 2023-07-14 Nie daj się oszukać! Uwaga na wyłudzanie OC przez złomiarzy
- 2023-05-16 Sprawdziliśmy, ile kosztuje ubezpieczenie Choppera
Czy istnieją obowiązkowe ubezpieczenia rolnicze?
Prowadzenie gospodarstwa rolnego wiąże się z licznymi zagrożeniami, które mogą wpłynąć na opłacalność działalności rolniczej. Ustawodawca nałożył więc na rolników obowiązkowe ubezpieczenia rolnicze.
Jakie mamy obowiązkowe ubezpieczenia w rolnictwie?
Rolnik prowadzący działalność rolniczą ma obowiązek wykupienia następujących ubezpieczeń:
- Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej, czyli tak zwane OC rolnika z tytułu prowadzenia gospodarstwa rolnego.
- Ubezpieczenie budynków wchodzących w skład gospodarstwa rolnego od ognia i innych zdarzeń losowych, takich jak powódź, podtopienia, śnieg czy huragan.
- Ubezpieczenie upraw - dotyczy 50% powierzchni upraw rolnych z dopłatami państwa w przypadku uzyskania płatności bezpośrednio z Unii Europejskiej.
Ubezpieczenia upraw mogą być rozszerzone na całość plonów.
Jakie są inne możliwości ubezpieczeń w rolnictwie?
Oprócz ubezpieczeń obowiązkowych rolnicy mogą skorzystać z ubezpieczenia mienia ruchomego w gospodarstwach rolnych i ubezpieczenia zwierząt hodowlanych. Spośród dostępnych ubezpieczeń dla rolników warto również zastanowić się nad NNW dla rolników i ich współmałżonków. Poza tym rolnicy mogą zdecydować się na dobrowolne ubezpieczenie upraw rolnych, które jest dofinansowane z budżetu państwa. Rolnicy sami mogą wybrać, przed jakim ryzykiem chcą ubezpieczyć swoje uprawy. Mają do wyboru oferty różnych towarzystw ubezpieczeniowych. Warto porównać ich warunki i zastanowić się nad odpowiednią polisą przystosowaną do potrzeb konkretnej produkcji rolnej i konkretnego regionu. Warto wiedzieć, że rolnicy, którzy korzystają z dopłat, mają obowiązek ubezpieczenia swoich upraw.
Przed czym chroni ubezpieczenie upraw rolnych?
Ubezpieczenie upraw rolnych chroni uprawy przed szkodami wywołanymi czynnikami atmosferycznymi i losowymi, takimi jak m.in. powódź, deszcz nawalny, grad, huragan, uderzenie pioruna, osunięcie się ziemi, susza czy wiosenne przymrozki. To rolnik musi zdecydować od jakich ryzyk chce się ubezpieczyć. Niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe oferują takie ubezpieczenia według konkretnych przedziałów czasowych. Na samym początku sezonu ubezpieczeń zawierają ubezpieczenia rzepaku i innych zbóż ozimych od ryzyk wiosennych, natomiast w kolejnym etapie oferują ubezpieczenia od przymrozków wiosennych dla drzew i krzewów owocowych oraz warzyw, a także dla zbóż jarych.
Co wchodzi w zakres ubezpieczenia upraw rolnych?
Dobrowolne ubezpieczenie upraw to najczęściej wszechstronna i wyjątkowa oferta, przygotowana z myślą o producentach rolnych. Co może wchodzić w zakres takiej polisy? Ubezpieczenie upraw rolnych zapewnia:
- odszkodowanie w przypadku poniesienia strat ilościowych i jakościowych na skutek zniszczenia ubezpieczonego plonu lub roślin,
- odszkodowanie w przypadku ujemnych skutków przezimowania, czyli zwrot poniesionych nakładów finansowych na uprawę roślin ozimych,
- płynność finansową gospodarstwa, nawet w przypadku zniszczenia całej produkcji roślinnej. Oczywiście pod warunkiem, że została ona objęta odpowiednią ochroną ubezpieczeniową.
Dlaczego warto zdecydować się na dobrowolne ubezpieczenie upraw?
Ubezpieczenia upraw rolnych są bardzo ważne w przypadku produkcji rolnej, ponieważ zdarzenia losowe, takie jak grad czy huragan, mogą zniszczyć uprawę, pozbawiając właściciela gospodarstwa wpływów z danych plonów, ale również materiału siewnego na kolejny sezon. Produkcja rolnicza i sadownicza jest niezwykle wrażliwa na anomalie pogodowe. Późne przymrozki czy grad może okaleczyć owoce, pozbawiając ich właściciela oczekiwanego zysku, mimo wcześniejszych inwestycji. Warto się zabezpieczyć na taką ewentualność, prowadząc działalność rolniczą czy ogrodniczą. Ubezpieczenie upraw rolniczych i ogrodniczych dotyczy roślin uprawianych w gruncie jak i pod osłonami, czyli w szklarniach i namiotach foliowych. Planując ubezpieczenie upraw od zdarzeń losowych, warto sprawdzić również kompleksowe rozwiązania dostępne w różnych pakietach.