Ubezpieczenie samochodu nigdy nie było prostsze. I tańsze!

 • 1
  Przygotuj dowód rejestracyjny i prawo jazdy
 • 2
  W kilka minut porównaj oferty ponad 30 towarzystw
 • 3
  Oszczędź nawet 70% na ubezpieczeniu
 • 4
  Ciesz się z najlepszego wyboru

Jakiego ubezpieczenia samochodu szukasz?

Szukasz wyłącznie polisy OC czy atrakcyjnych pakietów, które gwarantują maksymalną ochronę? Z CUK Ubezpieczenia płacisz mniej i zyskujesz więcej. Sprawdź, ile Ty możesz zaoszczędzić?

Jak działa porównywarka CUK?

W CUK porównasz ubezpieczenie w 2 minuty! Niezależnie od tego, gdzie jesteś i która jest godzina. Kilkaset ofert z ponad 30 towarzystw otrzymasz w przejrzystej formie, a formalności dopełnisz online. To proste, prawda?

Krok 1

Wprowadź dane do formularza

Informacje na temat Twojego samochodu, właściciela pojazdu oraz poprzedniej polisy pomogą nam dopasować ubezpieczenie do Twoich potrzeb.

Krok 2

Porównaj oferty od towarzystw ubezpieczeniowych

Sprawdź cenę, zakres ochrony i możliwe rozszerzenia każdej oferty. Przekonaj się, ile Ty możesz zaoszczędzić!

Krok 3

Wybierz ubezpieczenie samochodu i kup polisę online

Jesteś zdecydowany? Teraz już tylko wystarczy dopełnić formalności. Wybierz sposób płatności. Pamiętaj, że możesz rozłożyć koszt swojego ubezpieczenia nawet na 11 dogodnych rat! Twoje ubezpieczenie zawsze będzie w SUPERcenie!

Krok 4

Za ubezpieczenie samochodu zapłacisz online – bezpiecznie i szybko!

Kup ubezpieczenie za pośrednictwem laptopa czy smartfona i zapłać za nie online.

Krok 5

Ciesz się z oszczędności czasu i pieniędzy!

Komplet dokumentów otrzymasz na podany przez Ciebie e-mail. Jeśli potrzebujesz wsparcia, na każdym etapie możesz skontaktować się z naszym doradcą pod numerem telefonu 22 27 00 337

3 kroki do oszczędności

My porównujemy, Ty oszczędzasz! Sprawdź jak w trzech prostych krokach możesz kupić ubezpieczenie w SUPERcenie!

Jak kupić najtańsze
ubezpieczenie komunikacyjne

 • 1
  Wprowadź wymagane dane
  Wszystkie niezbędne informacji znajdziesz w dowodzie rejestracyjnym i prawie jazdy
 • 2
  Porównaj oferty
  O najlepszą dla Ciebie ofertę zapytamy ponad 30 towarzystw ubezpieczeniowych
 • 3
  Wybierz najlepszą
  Za polisę zapłacisz przez Internet, a polisę prześlemy na Twój email

Nasi klienci kupują

Jesteśmy specjalistami w wielu dziedzinach ubezpieczeń. Sprawdź produkty, które szczególnie chętnie kupują nasi Klienci.

Ubezpieczenie
na życie

Bądź spokojny – na wszelki wypadek

Ubezpieczenie
rowerowe

Pokonuj kolejne kilometry i jedź bezpiecznie!

Ubezpieczenia
firmowe

Prowadź swój biznes – bez strachu o przyszłość

Bądźmy w kontakcie

#kupujtakjaklubisz

W CUK Ubezpieczenia zależy nam na Twojej wygodzie. W naszej multiagencji ubezpieczysz się na wiele sposobów i błyskawicznie obliczysz składkę za polisę. Możesz kupić online, porozmawiać z nami lub spotkać się osobiście w jednej z naszych placówek.

Ubezpieczenie samochodu

Samochody często ulegają awariom lub zdarzeniom, które wymagają przeprowadzenia ich naprawy, dlatego warto zabezpieczyć się przed koniecznością pokrycia takich kosztów. W Polsce niezbędne jest wykupienie ubezpieczenia OC chroniącego osoby poszkodowane z winy kierowcy. Istnieją także inne polisy na samochód.

Dlaczego warto wykupić ubezpieczenie samochodu?

Ubezpieczenie auta przydaje się w sytuacji, gdy doszło do zdarzenia drogowego, a Ty nie chcesz martwić się koniecznością pokrycia kosztów naprawy. Warto jednak pamiętać, że wyróżnia się kilka typów takich polis. Najpopularniejsze z nich to:

 • OC,
 • AC,
 • Assistance,
 • NNW.

Ubezpieczenie OC w Polsce jest obowiązkowe. Jego brak wiąże się z ogromnymi karami, które mogą wynieść nawet kilka tysięcy złotych. Z tego powodu każdy kierowca musi zaopatrzyć się w taką polisę i odnawiać ją co roku. OC samochodu jest zawierane na okres 12 miesięcy. Po upłynięciu tego czasu należy zawrzeć nową umowę. Polisę można podpisać w tym samym towarzystwie lub wybrać inne towarzystwo. OC pojazdu pozwala na wypłacenie odszkodowania kierowcy, który został poszkodowany przez Twoje działania w ruchu drogowym.

Ubezpieczenie AC jest przydatne w sytuacji, gdy nie chcesz martwić się nie tylko szkodami wyrządzonymi innemu kierowcy, lecz także kosztami własnych napraw. Taka polisa chroni także na wypadek kradzieży pojazdu oraz zdarzeń losowych, takich jak np. pożar, uderzenie pioruna czy szkody związane z opadami gradu.

Assistance przydaje się osobom często wyjeżdżającym w dłuższe trasy. Takie ubezpieczenie pozwala skorzystać  ze wsparcia ubezpieczyciela w razie awarii podczas jazdy. Pozwala ono na dowiezienie paliwa czy holowanie w cenie składki za polisę. Często umożliwia także skorzystanie z usługi naprawy na miejscu zdarzenia w razie awarii.

NNW to ubezpieczenie, które ma za zadanie chronić kierowcę i pasażerów przed koniecznością samodzielnego opłacenia kosztów leczenia w razie wypadku. Taka polisa działa także w sytuacjach losowych, np. gdy dojdzie do nieszczęśliwych zdarzeń podczas rozładunku, wsiadania i wysiadania czy niesprzyjającej pogody.

Najtańsze OC w pakiecie z AC

Ubezpieczenia samochodowe mogą być sprzedawane także w pakiecie. W takiej formie są one zwykle tańsze niż w sytuacji, gdy decydujesz się na wykupienie osobnych produktów. Najczęściej oferowanym zestawem jest OC i AC. Takie rozwiązanie pozwala na zabezpieczenie zarówno innych uczestników wypadku, jak i Ciebie.

Ubezpieczenie samochodu OC jest obowiązkowe, dlatego w tej kwestii nie ma możliwości obniżenia kosztów. Polisa AC jest dobrowolna, jednak kupując wspomniane ubezpieczenie, warto zdecydować się na taki dodatek. Pozwala zaoszczędzić dużą sumę w razie wielu zdarzeń, od kradzieży, aż po uszkodzenia powstałe w wyniku zdarzenia drogowego czy złej pogody.

Ubezpieczenia w pakiecie zwykle są tańsze niż suma cen produktów kupowanych osobno. Z tego powodu kierowcy często korzystający z samochodów decydują się na wykupienie obu polis jednocześnie. Towarzystwa ubezpieczeniowe oferują stałym klientom atrakcyjne zniżki, dzięki czemu ostateczna cena ubezpieczenia AC jest naprawdę niska. Taki wydatek czeka Cię jedynie raz w roku, dlatego warto wybrać pełną ochronę i nie martwić się kosztami później.

Jak zdobyć najtańsze ubezpieczenie OC?

Polisy AC, Assistance czy NNW są mniej popularne niż ubezpieczenie samochodu OC, które musi wykupić każdy kierowca. Z tego powodu klienci towarzystw szukają oszczędności głównie podczas kupowania obowiązkowej polisy. Najtańsze ubezpieczenie OC można bez problemu kupić przez internet. W tym celu warto korzystać z porównywarek online, takich jak CUK. W ten sposób można zaoszczędzić nie tylko pieniądze, lecz także czas spędzony na poszukiwaniu taniego ubezpieczenia OC.

Jak zaoszczędzić podczas kupowania polisy? Przy pomocy internetowych porównywarek możesz uniknąć konieczności samodzielnego przeszukiwania stron poszczególnych towarzystw ubezpieczeniowych. Czas to pieniądz, dlatego warto wybrać tego typu rozwiązanie. Zestawienie dostępnych propozycji w jednym miejscu ma jeszcze jedną zaletę. W ten sposób możesz błyskawicznie porównać nie tylko ceny, lecz także zakres ochrony poszczególnych polis i ewentualne dodatki, które możesz dokupić do standardowej ochrony. Korzystając z porównywarek internetowych, znajdziesz najtańsze OC bez wychodzenia z domu.

Od czego zależy koszt ubezpieczeń samochodowych?

Ceny ubezpieczeń komunikacyjnych nigdy nie są stałe, a ich dokładna wartość jest wyliczana na podstawie informacji o kierowcy oraz samym samochodzie. Z tego powodu zorientowanie się, jakie będą koszty takiej ochrony, wymaga skontaktowania się z agentem ubezpieczeniowym lub skorzystania z internetowych kalkulatorów, w które można wpisać wszystkie wymagane dane. Od czego zależy cena poszczególnych polis?

Największe różnice w cenach można zauważyć, kupując ubezpieczenie OC samochodu. Wysokość składki zależy od wieku kierowcy, wykonywanego zawodu, doświadczenia za kierownicą, historii wypadków, miejsca zamieszkania czy nawet płci. Pod uwagę bierze się również wiek samochodu, jego model, pojemność silnika i wiele innych parametrów  technicznych. Zdarza się, że młodzi kierowcy muszą zapłacić za ubezpieczenie pojazdu nawet kilka razy więcej niż osoby, które mają wieloletnie doświadczenie za kierownicą.

Jak obniżyć koszt ubezpieczenia samochodowego?

Najlepszą metodą jest porównywanie dostępnych propozycji, korzystając z internetowych kalkulatorów. 

Ubezpieczenia samochodowe OC zwykle kosztuje od kilkuset do kilku tysięcy złotych rocznie. Dodatki w postaci NNW, AC czy Assistance są znacznie tańsze. Z tego powodu warto kupić kilka produktów naraz i nie martwić się niespodziewanymi kosztami przez kolejny rok.

FAQ

Ostateczna ilość towarzystw, których oferty poznasz zależy od parametrów polisy, której potrzebujesz? O najlepszą ofertę dla Ciebie zapytamy ponad 30 towarzystw ubezpieczeniowych.

Polisę za pośrednictwem CUK Ubezpieczenia, możesz kupić na kilka sposobów:

- korzystając z kalkualtora online

- dzwoniąć na naszą infolinię

- odwiedzając najbliższą placówkę

Warto pamiętać, że podstawowym obowiązkiem każdego kierowcy jest zakup polisy OC. To niezbędna ochrona, która zapewnia wypłatę środków, jeśli wyrządzisz szkodę innym osobom lub pojazdom. Dzięki superubezpieczeniu nie ponosisz z własnej kieszeni kosztów naprawy zniszczeń. Brak ważnej polisy OC wiąże się z karą finansową, należy więc zadbać o ciągłość ochrony.

W trosce o Twoje auto możesz wyposażyć się w ubezpieczenie AC, które pomoże Ci w kłopotliwych okolicznościach objętych umową. Towarzystwo udzieli wsparcia w razie stłuczki, wypadku, kradzieży czy niekorzystnego działania zjawisk atmosferycznych np. gradu. Na zakup AC możesz zdecydować się niezależnie od polisy OC lub wykupić OC i AC w pakiecie.

Wśród ubezpieczeń komunikacyjnych znajdziesz także NNW, czyli wsparcie w zmaganiach z następstwem nieszczęśliwych wypadków. Otrzymasz odszkodowanie, jeśli zdarzenie drogowe spowoduje uszczerbek na zdrowiu. NNW gwarantuje środki także w przypadku śmierci ubezpieczonego w wypadku komunikacyjnym.

Assistance to wsparcie informacyjne i sprawna organizacja pomocy w kryzysowej sytuacji. W razie kłopotów na drodze nie musisz na własną rękę szukać warsztatu czy lawety. Dla pełnej superochrony auta oferujemy także ubezpieczenie szyb. Z kompleksową polisą dla samochodu niespodziewane przygody nie są Ci straszne.

Masz pytanie?

Jeśli chcesz się z nami skontaktować, wypełnij poniższy formularz.