Ubezpieczenie samochodu
– zadbaj o kompleksową ochronę auta

  • Oszczędź nawet 70% na ubezpieczeniu auta
  • Porównamy dla Ciebie oferty polis od różnych towarzystw
  • W naszej ofercie znajdziesz obowiązkowe oraz dobrowolne ubezpieczenia komunikacyjne

Co zyskujesz, kupując ubezpieczenie samochodu w CUK?

Komfort

Polisę kupisz online, w aplikacji, przez telefon
lub w placówce – jak Ci wygodniej!

Dostęp do promocji i rabatów

Skorzystaj z programu Moc Rabatów oraz Payback!

Możliwość płatności ratalnej

lub odroczenie terminu pierwszej płatności.

Dostęp do nowoczesnej aplikacji,

która ułatwi Ci zarządzanie polisami i zgłaszanie szkód

Sprawdź realne ceny ubezpieczeń samochodowych w CUK

Dzięki wprowadzeniu kilku danych osobowych oraz informacji o pojeździe zyskasz dostęp do najlepszych propozycji od znanych towarzystw ubezpieczeniowych. Wykonaj kalkulację i znajdź najtańszą ofertę!

Jakiego ubezpieczenia samochodu szukasz?

Szukasz wyłącznie obowiązkowego ubezpieczenia OC czy pakietu polis, które w pełni obejmą ochroną Twoje auto? Z CUK Ubezpieczenia płacisz mniej i zyskujesz więcej. Sprawdź, ile możesz zaoszczędzić!

Ubezpieczenie OC

OC gwarantuje pokrycie szkód wyrządzonych przez Ciebie w mieniu lub na osobie trzeciej.

Ubezpieczenie AC

Ubezpieczenie autocasco zapewni Ci ochronę w razie pojawienia się następstw wielu nieoczekiwanych zdarzeń związanych z Twoim pojazdem.

Ubezpieczenie assistance

Ubezpieczenie assistance zapewni Ci niezbędną pomoc w razie wystąpienia nieprzewidzianych zdarzeń w trasie.

Ubezpieczenie NNW

NNW chroni Ciebie oraz pasażerów w razie wystąpienia nieszczęśliwego wypadku.

Dopasuj ochronę do swoich potrzeb za pomocą możliwych rozszerzeń:

Ubezpieczenie szyb

Ubezpieczenie bagażu

Ubezpieczenie opon

Ochrona utraty zniżek

BLS

Ubezpieczenie GAP

Ubezpieczenie Ochrony Prawnej

Zielona Karta

MOC Rabatów na ubezpieczenie auta

Co roku pomagamy Polakom zaoszczędzić 100 mln złotych. Poznaj naszą akcję specjalną i co kwartał odkrywaj nowe rabaty!

Opinie klientów

Klaudia Krawczyk

Od dawna ubezpieczamy z mężem tutaj dwa samochody. W tym roku nawet zdecydowaliśmy się na ubezpieczanie na życie. Tak naprawdę składki są niewielkie.

Joanna Zofia Ołowska

Bardzo miła atmosfera, pełen profesjonalizm, szczególne podziękowania dla Pana Pawła za pomoc w znalezieniu najoptymalniejszego ubezpieczenia OC, oraz pomoc z wyprostowaniem polis z poprzednich lat za auto ubezpieczone w całkiem innej placówce.💪👍🤝 Dziękujemy
i polecamy jak najbardziej usługi CUK Wołomin.

Paulina Zarzycka

Bardzo polecam to miejsce. Profesjonalna i bardzo miła obsługa, wszystko przebiega szybko i sprawnie, niskie ceny i najlepsze oferty na rynku. Polecam każdemu! :)

Krystian Rosadziński

Pełen profesjonalizm. Od kilku lat nie muszę pamiętać o terminie ubezpieczeń. Za każdym razem telefoniczne przypomnienie, oferty przesyłane drogą elektroniczną. Mega oszczędność czasu. Obsługa klienta na najwyższym poziomie. Polecam

Ocena naszych Klientów na Google
Opinie klientów
4,79 (17 338 opinii)

Ubezpieczenie samochodu

Samochody często ulegają awariom lub zdarzeniom, które wymagają przeprowadzenia ich naprawy, dlatego warto zabezpieczyć się przed koniecznością pokrycia takich kosztów. W Polsce niezbędne jest wykupienie ubezpieczenia OC chroniącego osoby poszkodowane z winy kierowcy. Istnieją także inne polisy na samochód.

Dlaczego warto wykupić ubezpieczenie samochodu?

Ubezpieczenie auta przydaje się w sytuacji, gdy doszło do zdarzenia drogowego, a Ty nie chcesz martwić się koniecznością pokrycia kosztów naprawy. Warto jednak pamiętać, że wyróżnia się kilka typów takich polis. Najpopularniejsze z nich to:

  • OC,
  • AC,
  • Assistance,
  • NNW.

Ubezpieczenie OC w Polsce jest obowiązkowe. Jego brak wiąże się z ogromnymi karami, które mogą wynieść nawet kilka tysięcy złotych. Z tego powodu każdy kierowca musi zaopatrzyć się w taką polisę i odnawiać ją co roku. OC samochodu jest zawierane na okres 12 miesięcy. Po upłynięciu tego czasu należy zawrzeć nową umowę. Polisę można podpisać w tym samym towarzystwie lub wybrać inne towarzystwo. OC pojazdu pozwala na wypłacenie odszkodowania kierowcy, który został poszkodowany przez Twoje działania w ruchu drogowym.

Ubezpieczenie AC jest przydatne w sytuacji, gdy nie chcesz martwić się nie tylko szkodami wyrządzonymi innemu kierowcy, lecz także kosztami własnych napraw. Taka polisa chroni także na wypadek kradzieży pojazdu oraz zdarzeń losowych, takich jak np. pożar, uderzenie pioruna czy szkody związane z opadami gradu.

Assistance przydaje się osobom często wyjeżdżającym w dłuższe trasy. Takie ubezpieczenie pozwala skorzystać  ze wsparcia ubezpieczyciela w razie awarii podczas jazdy. Pozwala ono na dowiezienie paliwa czy holowanie w cenie składki za polisę. Często umożliwia także skorzystanie z usługi naprawy na miejscu zdarzenia w razie awarii.

NNW to ubezpieczenie, które ma za zadanie chronić kierowcę i pasażerów przed koniecznością samodzielnego opłacenia kosztów leczenia w razie wypadku. Taka polisa działa także w sytuacjach losowych, np. gdy dojdzie do nieszczęśliwych zdarzeń podczas rozładunku, wsiadania i wysiadania czy niesprzyjającej pogody.

Najtańsze OC w pakiecie z AC

Ubezpieczenia samochodowe mogą być sprzedawane także w pakiecie. W takiej formie są one zwykle tańsze niż w sytuacji, gdy decydujesz się na wykupienie osobnych produktów. Najczęściej oferowanym zestawem jest OC i AC. Takie rozwiązanie pozwala na zabezpieczenie zarówno innych uczestników wypadku, jak i Ciebie.

Ubezpieczenie samochodu OC jest obowiązkowe, dlatego w tej kwestii nie ma możliwości obniżenia kosztów. Polisa AC jest dobrowolna, jednak kupując wspomniane ubezpieczenie, warto zdecydować się na taki dodatek. Pozwala zaoszczędzić dużą sumę w razie wielu zdarzeń, od kradzieży, aż po uszkodzenia powstałe w wyniku zdarzenia drogowego czy złej pogody.

Ubezpieczenia w pakiecie zwykle są tańsze niż suma cen produktów kupowanych osobno. Z tego powodu kierowcy często korzystający z samochodów decydują się na wykupienie obu polis jednocześnie. Towarzystwa ubezpieczeniowe oferują stałym klientom atrakcyjne zniżki, dzięki czemu ostateczna cena ubezpieczenia AC jest naprawdę niska. Taki wydatek czeka Cię jedynie raz w roku, dlatego warto wybrać pełną ochronę i nie martwić się kosztami później.

Jak zdobyć najtańsze ubezpieczenie OC?

Polisy AC, Assistance czy NNW są mniej popularne niż ubezpieczenie samochodu OC, które musi wykupić każdy kierowca. Z tego powodu klienci towarzystw szukają oszczędności głównie podczas kupowania obowiązkowej polisy. Najtańsze ubezpieczenie OC można bez problemu kupić przez internet. W tym celu warto korzystać z porównywarek online, takich jak CUK. W ten sposób można zaoszczędzić nie tylko pieniądze, lecz także czas spędzony na poszukiwaniu taniego ubezpieczenia OC.

Jak zaoszczędzić podczas kupowania polisy? Przy pomocy internetowych porównywarek możesz uniknąć konieczności samodzielnego przeszukiwania stron poszczególnych towarzystw ubezpieczeniowych. Czas to pieniądz, dlatego warto wybrać tego typu rozwiązanie. Zestawienie dostępnych propozycji w jednym miejscu ma jeszcze jedną zaletę. W ten sposób możesz błyskawicznie porównać nie tylko ceny, lecz także zakres ochrony poszczególnych polis i ewentualne dodatki, które możesz dokupić do standardowej ochrony. Korzystając z porównywarek internetowych, znajdziesz najtańsze OC bez wychodzenia z domu.

Od czego zależy koszt ubezpieczeń samochodowych?

Ceny ubezpieczeń komunikacyjnych nigdy nie są stałe, a ich dokładna wartość jest wyliczana na podstawie informacji o kierowcy oraz samym samochodzie. Z tego powodu zorientowanie się, jakie będą koszty takiej ochrony, wymaga skontaktowania się z agentem ubezpieczeniowym lub skorzystania z internetowych kalkulatorów, w które można wpisać wszystkie wymagane dane. Od czego zależy cena poszczególnych polis?

Największe różnice w cenach można zauważyć, kupując ubezpieczenie OC samochodu. Wysokość składki zależy od wieku kierowcy, wykonywanego zawodu, doświadczenia za kierownicą, historii wypadków, miejsca zamieszkania czy nawet płci. Pod uwagę bierze się również wiek samochodu, jego model, pojemność silnika i wiele innych parametrów  technicznych. Zdarza się, że młodzi kierowcy muszą zapłacić za ubezpieczenie pojazdu nawet kilka razy więcej niż osoby, które mają wieloletnie doświadczenie za kierownicą.

Jak obniżyć koszt ubezpieczenia samochodowego?

Najlepszą metodą jest porównywanie dostępnych propozycji, korzystając z internetowych kalkulatorów. 

Ubezpieczenia samochodowe OC zwykle kosztuje od kilkuset do kilku tysięcy złotych rocznie. Dodatki w postaci NNW, AC czy Assistance są znacznie tańsze. Z tego powodu warto kupić kilka produktów naraz i nie martwić się niespodziewanymi kosztami przez kolejny rok.