Strona www.cuk.pl wykorzystuje pliki cookies, które możecie Państwo kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Więcej w Polityce cookies i prywatności.

Ubezpieczenie NNW, czyli bezpieczeństwo podczas podróży

  • Podaj podstawowe dane w porównywarce ubezpieczeń,
  • Zobacz oferty pakietów lub samego NNW,
  • Wybierz polisę i dopełnij formalności online.

Jak działa porównywarka CUK?

W CUK porównasz ubezpieczenie w 2 minuty! Niezależnie od tego, gdzie jesteś i która jest godzina. Kilkaset ofert z ponad 30 towarzystw otrzymasz w przejrzystej formie, a formalności dopełnisz online. To proste, prawda?

Krok 1

Wprowadź dane do formularza

Informacje na temat Twojego samochodu, właściciela pojazdu oraz poprzedniej polisy pomogą nam dopasować ubezpieczenie do Twoich potrzeb.

Krok 2

Porównaj oferty od towarzystw ubezpieczeniowych

Sprawdź cenę, zakres ochrony i możliwe rozszerzenia każdej oferty. Przekonaj się, ile Ty możesz zaoszczędzić!

Krok 3

Wybierz ubezpieczenie samochodu i kup polisę online

Jesteś zdecydowany? Teraz już tylko wystarczy dopełnić formalności. Wybierz sposób płatności. Pamiętaj, że możesz rozłożyć koszt swojego ubezpieczenia nawet na 11 dogodnych rat! Twoje ubezpieczenie zawsze będzie w SUPERcenie!

Krok 4

Za ubezpieczenie samochodu zapłacisz online – bezpiecznie i szybko!

Kup ubezpieczenie za pośrednictwem laptopa czy smartfona i zapłać za nie online.

Krok 5

Ciesz się z oszczędności czasu i pieniędzy!

Komplet dokumentów otrzymasz na podany przez Ciebie e-mail. Jeśli potrzebujesz wsparcia, na każdym etapie możesz skontaktować się z naszym doradcą pod numerem telefonu 22 27 00 337

Nasi klienci kupują

Jesteśmy specjalistami w wielu dziedzinach ubezpieczeń. Sprawdź produkty, które szczególnie chętnie kupują nasi Klienci.

Ubezpieczenie
na życie

Bądź spokojny – na wszelki wypadek

Ubezpieczenie
rowerowe

Pokonuj kolejne kilometry i jedź bezpiecznie!

Ubezpieczenia
firmowe

Prowadź swój biznes – bez strachu o przyszłość

Polisa NNW – czy warto?

NNW komunikacyjne to dodatek do polisy OC. Zdrowie kierowców i pasażerów jest bardzo ważne, dlatego wiele osób decyduje się na nabycie rozszerzenia NNW. Dokładny koszt takiej ochrony zależy od jej zakresu i maksymalnej sumy ubezpieczenia pokrywającej koszty leczenia lub odszkodowanie w razie śmierci. Zwykle OC i NNW w pakiecie kosztują od kilkuset do kilku tysięcy złotych, jednak na cenę wpływa głównie ubezpieczenie samego auta, czyli OC.

Samo ubezpieczenie NNW kosztuje od kilkudziesięciu do około 200 zł. To stosunkowo niewiele w porównaniu do kosztów, jakie trzeba ponieść po wypadku. Polisa NNW daje dodatkowy zastrzyk gotówki w razie wystąpienia wielu zdarzeń, dlatego kupienie OC i NNW jest dla wielu kierowców oczywistym wyborem.

Ubezpieczenie NNW samochodu zapewnia ochronę podczas:

  • jazdy samochodem,
  • wsiadania i wysiadania,
  • załadunku i rozładunku,
  • postoju,
  • garażowania,
  • eksplozji lub pożaru,
  • naprawy pojazdu.

Ubezpieczenie NNW samochodu może się okazać przydatne również w takich sytuacjach, jak wypadnięcie z drogi  podczas bardzo silnego wiatru. NNW działa w sytuacjach, na które sam kierowca nie ma wpływu. NNW nie zadziała jednak wtedy,  gdy wypadek zostanie spowodowany przez kierowcę będącego pod wpływem alkoholu lub innych środków psychoaktywnych.

Co obejmuje NNW? Odszkodowanie pozwala na pokrycie zakupu leków i sprzętu ortopedycznego, leczenia szpitalnego oraz rehabilitacji. Wartość wypłaconej kwoty zależy od wielkości uszczerbku na zdrowiu oraz maksymalnej sumy ubezpieczenia ustalonej w umowie. Bez względu na szczegóły ubezpieczenia, taka polisa bez wątpienia się opłaca.

Czy NNW jest przypisane do samochodu?

Ubezpieczenie NNW i OC jest przypisane do konkretnego pojazdu. Dlatego może chronić nie tylko osoby wymienione podczas podpisywania umowy, lecz także pasażerów i innych biorących udział w zdarzeniu. Oznacza to, że jeśli masz kilka samochodów i chcesz kupić polisę NNW, konieczne będzie zaopatrzenie się w kilka produktów - dla każdego samochodu oddzielnie. Sytuacja wygląda podobnie również w przypadku OC, które jest obowiązkowe na każdy pojazd zarejestrowany w Polsce, a nie samego kierowcę.

Ile osób w samochodzie jest objętych polisą NNW? Taka forma ubezpieczenia chroni kierowcę i wszystkich pasażerów biorących udział w danym zdarzeniu. Warto jednak pamiętać, że ich liczba nie może przekraczać dopuszczalnej wartości wskazanej przez producenta pojazdu. W innym przypadku ubezpieczyciel nie wypłaci odszkodowania, a jazda niezgodnie z przeznaczeniem samochodu wiąże się z ryzykiem otrzymania dodatkowego mandatu.

Jak kupić ubezpieczenie NNW?

Istnieje kilka sposobów na zakupienie polis komunikacyjnych. Najwygodniejszym rozwiązaniem jest nabycie NNW online. Polisę możesz złożyć kupić za pośrednictwem kalkulatora CUK, do którego należy wpisać wymagane informacje i wygenerować ofertę, a następnie wybrać produkt dostosowany do Twoich potrzeb. W ten sposób możesz sporo zaoszczędzić i kupić ubezpieczenie na korzystnych warunkach. Ubezpieczenie NNW online ma jeszcze jedną ogromną zaletę. Kupowanie polisy w ten sposób pozwala na dokładne zapoznanie się ze szczegółami poszczególnych ofert bez presji czasu, która często pojawia się podczas spotkań z agentami konkretnych towarzystw ubezpieczeniowych.

Jeśli wolisz tradycyjne rozwiązania, ubezpieczenie OC i NNW możesz kupić również w siedzibie CUK. Mamy ponad 500  placówek na terenie całego kraju, dlatego bez problemu skontaktujesz się z naszymi doradcami. Z ich pomocą możesz wybrać taką polisę, która będzie spełniać Twoje oczekiwania.

Ubezpieczenie NNW i OC w pakiecie można kupić także przez telefon. Dzięki temu można zadać pytania konsultantom bez konieczności wizyty w placówce. To wygodne rozwiązanie, na które decyduje się wiele osób. Korzystanie z takich metod pozwala na znalezienie produktu o odpowiednim zakresie ochrony ubezpieczeniowej, maksymalnej sumie ubezpieczenia i cenie spełniającej oczekiwania danego klienta.

FAQ

Ostateczna ilość towarzystw, których oferty poznasz zależy od parametrów polisy, której potrzebujesz? O najlepszą ofertę dla Ciebie zapytamy ponad 30 towarzystw ubezpieczeniowych.

Polisę za pośrednictwem CUK Ubezpieczenia, możesz kupić na kilka sposobów:

- korzystając z kalkualtora online

- dzwoniąć na naszą infolinię

- odwiedzając najbliższą placówkę

Warto pamiętać, że podstawowym obowiązkiem każdego kierowcy jest zakup polisy OC. To niezbędna ochrona, która zapewnia wypłatę środków, jeśli wyrządzisz szkodę innym osobom lub pojazdom. Dzięki superubezpieczeniu nie ponosisz z własnej kieszeni kosztów naprawy zniszczeń. Brak ważnej polisy OC wiąże się z karą finansową, należy więc zadbać o ciągłość ochrony.

W trosce o Twoje auto możesz wyposażyć się w ubezpieczenie AC, które pomoże Ci w kłopotliwych okolicznościach objętych umową. Towarzystwo udzieli wsparcia w razie stłuczki, wypadku, kradzieży czy niekorzystnego działania zjawisk atmosferycznych np. gradu. Na zakup AC możesz zdecydować się niezależnie od polisy OC lub wykupić OC i AC w pakiecie.

Wśród ubezpieczeń komunikacyjnych znajdziesz także NNW, czyli wsparcie w zmaganiach z następstwem nieszczęśliwych wypadków. Otrzymasz odszkodowanie, jeśli zdarzenie drogowe spowoduje uszczerbek na zdrowiu. NNW gwarantuje środki także w przypadku śmierci ubezpieczonego w wypadku komunikacyjnym.

Assistance to wsparcie informacyjne i sprawna organizacja pomocy w kryzysowej sytuacji. W razie kłopotów na drodze nie musisz na własną rękę szukać warsztatu czy lawety. Dla pełnej superochrony auta oferujemy także ubezpieczenie szyb. Z kompleksową polisą dla samochodu niespodziewane przygody nie są Ci straszne.

Masz pytanie?

Jeśli chcesz się z nami skontaktować, wypełnij poniższy formularz.