Ubezpieczenie NNW komunikacyjne, czyli bezpieczeństwo podczas podróży

  • Podaj podstawowe dane w porównywarce ubezpieczeń,
  • Zobacz oferty pakietów lub samego NNW,
  • Wybierz polisę i dopełnij formalności online.

Jak działa porównywarka CUK?

W CUK porównasz ubezpieczenie w 2 minuty! Niezależnie od tego, gdzie jesteś i która jest godzina. Kilkaset ofert z ponad 30 towarzystw otrzymasz w przejrzystej formie, a formalności dopełnisz online. To proste, prawda?

Krok 1

Wprowadź dane do formularza

Informacje na temat Twojego samochodu, właściciela pojazdu oraz poprzedniej polisy pomogą nam dopasować ubezpieczenie do Twoich potrzeb.

Krok 2

Porównaj oferty od towarzystw ubezpieczeniowych

Sprawdź cenę, zakres ochrony i możliwe rozszerzenia każdej oferty. Przekonaj się, ile Ty możesz zaoszczędzić!

Krok 3

Wybierz ubezpieczenie samochodu i kup polisę online

Jesteś zdecydowany? Teraz już tylko wystarczy dopełnić formalności. Wybierz sposób płatności. Pamiętaj, że możesz rozłożyć koszt swojego ubezpieczenia nawet na 11 dogodnych rat! Twoje ubezpieczenie zawsze będzie w SUPERcenie!

Krok 4

Za ubezpieczenie samochodu zapłacisz online – bezpiecznie i szybko!

Kup ubezpieczenie za pośrednictwem laptopa czy smartfona i zapłać za nie online.

Krok 5

Ciesz się z oszczędności czasu i pieniędzy!

Komplet dokumentów otrzymasz na podany przez Ciebie e-mail. Jeśli potrzebujesz wsparcia, na każdym etapie możesz skontaktować się z naszym doradcą pod numerem telefonu 22 27 00 337

Nasi klienci kupują

Jesteśmy specjalistami w wielu dziedzinach ubezpieczeń. Sprawdź produkty, które szczególnie chętnie kupują nasi Klienci.

Ubezpieczenie
na życie

Bądź spokojny – na wszelki wypadek

Ubezpieczenie
rowerowe

Pokonuj kolejne kilometry i jedź bezpiecznie!

Ubezpieczenia
firmowe

Prowadź swój biznes – bez strachu o przyszłość

Czy NNW jest przypisane do samochodu?

Ubezpieczenie NNW i OC jest przypisane do konkretnego pojazdu. Dlatego może chronić nie tylko osoby wymienione podczas podpisywania umowy, lecz także pasażerów i innych biorących udział w zdarzeniu.

Oznacza to, że jeśli masz kilka samochodów i chcesz kupić polisę NNW, konieczne będzie zaopatrzenie się w kilka produktów – oddzielnie dla każdego samochodu. Sytuacja wygląda podobnie również w przypadku OC, którego zakup jest obowiązkowy na każdy pojazd zarejestrowany w Polsce, a nie samego kierowcę. Dzięki temu samochodem mogą bezpiecznie poruszać się różne osoby ujęte w umowie ubezpieczenia.

Ile osób w samochodzie jest objętych polisą NNW?

Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków chroni kierowcę i wszystkich pasażerów biorących udział w danym zdarzeniu. Warto jednak pamiętać, że ich liczba nie może przekraczać dopuszczalnej wartości wskazanej przez producenta pojazdu, gdyż jest to nielegalne.

W innym przypadku ubezpieczyciel nie wypłaci odszkodowania, a jazda niezgodnie z przeznaczeniem samochodu wiąże się z ryzykiem otrzymania dodatkowego mandatu.

Jak kupić ubezpieczenie NNW?

Istnieje kilka sposobów na zakupienie polis komunikacyjnych – drogą internetową, telefonicznie lub tradycyjnie, czyli w placówce. Dowiedz się więcej o każdym z tych sposobów i wybierz najwygodniejszy dla Ciebie!

Jak kupić polisę komunikacyjną NNW przez internet?

Nabycie ubezpieczenia NNW online jest najwygodniejszym rozwiązaniem. Nie wymaga wychodzenia z domu, nie trzeba kontaktować się z doradcami i można samodzielnie wybrać ofertę dopasowaną do swoich potrzeb oraz możliwości finansowych. Co więcej, internetowe narzędzia są dostępne przez całą dobę każdego dnia. Umożliwia to zakup ubezpieczenia nawet o północy w niedzielę.

Polisę możesz kupić za pośrednictwem kalkulatora CUK. W tym celu otwórz stronę z formularzem, do którego wpisz wymagane informacje. Potrzebne będą:

  • Twoje dane osobowe, takie jak imię, nazwisko, miejsce zamieszkania, PESEL i rok uzyskania prawo jazdy;
  • parametry techniczne pojazdu, czyli marka, model, moc silnika, stan licznika przejechanych kilometrów, rok produkcji;
  • informacje na temat sposobu użytkowania samochodu, czyli planowane wyjazdy za granicę oraz korzystanie w celach firmowych.

Na podstawie zebranych informacji system wygeneruje szczegółowy ranking z ofertami od kilkunastu towarzystw ubezpieczeniowych. Następnie Twoim zadaniem będzie wybrać produkt dostosowany do Twoich potrzeb, a także możliwości finansowych.

Decydując się na zakup polisy w ten sposób, możesz sporo zaoszczędzić i kupić ubezpieczenie na korzystnych warunkach.

Ubezpieczenie NNW online ma jeszcze jedną ogromną zaletę. Kupowanie polisy w ten sposób pozwala na dokładne zapoznanie się ze szczegółami poszczególnych ofert bez presji czasu, która często pojawia się podczas spotkań z agentami konkretnych towarzystw ubezpieczeniowych. Dzięki temu, że nie trzeba się spieszyć. Możesz dokładnie zapoznać się z OWU, czyli Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia i wybrać najlepszą ofertę.

Gdzie kupić ubezpieczenie NNW stacjonarnie?

Jeśli wolisz tradycyjne rozwiązania, ubezpieczenie OC i NNW możesz kupić również w siedzibie CUK. Mamy ponad 500 placówek na terenie całego kraju, dlatego bez problemu skontaktujesz się z naszymi doradcami. Z ich pomocą możesz wybrać taką polisę, która będzie spełniać Twoje oczekiwania.

Doradcy:

  • podpowiedzą, na co zwrócić uwagę przy wyborze oferty,
  • odpowiedzą na wszystkie pytania odnośnie do zakresu ochrony czy wyłączeń od odpowiedzialności,
  • przypomną o zakupie nowej polisy, gdy umowa dobiegnie końca. Dzięki temu nie zapomnisz o zawarciu kolejnej umowy, co pozwoli Ci uniknąć przerwy w ochronie.

Korzystając z usług doradców ubezpieczeniowych możesz mieć pewność, że umowa została prawidłowo zawarta.

Jakie są inne sposoby na zakup polisy NNW?

Ubezpieczenie NNW i OC w pakiecie można kupić także przez telefon. To idealne rozwiązanie dla osób, które nie mają dostępu do internetu i nie mogą dotrzeć do oddziału CUK w godzinach jej pracy. Dzięki temu można zadać pytania konsultantom bez konieczności wizyty w placówce. To wygodne rozwiązanie, na które decyduje się wiele osób.

Korzystanie z takich metod pozwala na znalezienie produktu o odpowiednim zakresie ochrony ubezpieczeniowej, maksymalnej sumie ubezpieczenia i cenie spełniającej oczekiwania danego klienta. Ekspert przeprowadzi Cię przez całą procedurę i wyjaśni wszystkie zawiłości prawne odnośnie do ubezpieczenia.

FAQ, czyli najczęściej zadawane pytania odnośnie NNW komunikacyjnego

Czy NNW jest obowiązkowe?

Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków to dobrowolny produkt, który można zakupić jako dodatek do polisy OC. Jest to dość tani produkt, który zapewnia ochronę kierowcy i pasażerów podczas poruszania się po drodze. Pozostałe osoby nie muszą być ujęte w umowie, aby móc ubiegać się o odszkodowanie.

Co obejmuje ubezpieczenie NNW?

W ramach polisy od następstw nieszczęśliwych wypadków można otrzymać świadczenie za doznanie uszczerbku na zdrowiu, trwałego uszkodzenia ciała czy rozstroju zdrowia. Jest ono wypłacane wszystkim uczestnikom zdarzenia, którzy znajdowali się w pojeździe. Natomiast, jeśli osoby będące w pojeździe zmarły na skutek obrażeń, ich bliscy mogą ubiegać się o rekompensatę.

3. Czym różni się OC od NNW?

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych jest obowiązkowe. Jego brak może wiązać się z nałożeniem przez Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny stosownej kary finansowej. Tego typu polisa gwarantuje ofiarom wypadku odszkodowanie niezbędne na pokrycie szkód materialnych, jak i na osobie.

Natomiast NNW nie jest obowiązkowe, a za jego brak nic Ci nie grozi. Świadczenie z umowy ubezpieczenia NNW w zależności od wybranego wariantu może zostać wypłacone kierowcy i pasażerom. Wypłacone świadczenie pozwoli pokryć np. koszty leczenia, rehabilitacji, zakupu leków czy wypożyczenia sprzętu medycznego.

Ile można otrzymać w ramach NNW komunikacyjnego?

Suma ubezpieczenia NNW zależy od oferty danego towarzystwa. Warto jednak pamiętać, że pełna kwota odszkodowania może zostać wypłacona tylko po śmierci kierowcy i/lub jego ofiar.

Za obrażenia, trwałe uszczerbki na zdrowiu i inne problemy SU wynosi od kilkunastu do kilkudziesięciu procent całej sumy. Dokładne wartości są określone w OWU, czyli Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia. Dlatego przed zakupem polisy należy dokładnie się z nimi zapoznać.

Czym jest nieszczęśliwy wypadek?

Nieszczęśliwy wypadek to określenie na sytuację, która miała miejsce nagle i niespodziewanie oraz doprowadziła do trwałego uszkodzenia ciała, rozstroju zdrowia lub śmierci ubezpieczonych uczestników.

Co ważne, przyczyną tego zdarzenia powinna być przyczyna zewnętrzna. Jeśli do wypadku doszło na skutek np. próby samobójczej, kierowca nie otrzyma odszkodowania.

FAQ

Ostateczna ilość towarzystw, których oferty poznasz zależy od parametrów polisy, której potrzebujesz? O najlepszą ofertę dla Ciebie zapytamy ponad 30 towarzystw ubezpieczeniowych.

Polisę za pośrednictwem CUK Ubezpieczenia, możesz kupić na kilka sposobów:

- korzystając z kalkualtora online

- dzwoniąć na naszą infolinię

- odwiedzając najbliższą placówkę

Warto pamiętać, że podstawowym obowiązkiem każdego kierowcy jest zakup polisy OC. To niezbędna ochrona, która zapewnia wypłatę środków, jeśli wyrządzisz szkodę innym osobom lub pojazdom. Dzięki superubezpieczeniu nie ponosisz z własnej kieszeni kosztów naprawy zniszczeń. Brak ważnej polisy OC wiąże się z karą finansową, należy więc zadbać o ciągłość ochrony.

W trosce o Twoje auto możesz wyposażyć się w ubezpieczenie AC, które pomoże Ci w kłopotliwych okolicznościach objętych umową. Towarzystwo udzieli wsparcia w razie stłuczki, wypadku, kradzieży czy niekorzystnego działania zjawisk atmosferycznych np. gradu. Na zakup AC możesz zdecydować się niezależnie od polisy OC lub wykupić OC i AC w pakiecie.

Wśród ubezpieczeń komunikacyjnych znajdziesz także NNW, czyli wsparcie w zmaganiach z następstwem nieszczęśliwych wypadków. Otrzymasz odszkodowanie, jeśli zdarzenie drogowe spowoduje uszczerbek na zdrowiu. NNW gwarantuje środki także w przypadku śmierci ubezpieczonego w wypadku komunikacyjnym.

Assistance to wsparcie informacyjne i sprawna organizacja pomocy w kryzysowej sytuacji. W razie kłopotów na drodze nie musisz na własną rękę szukać warsztatu czy lawety. Dla pełnej superochrony auta oferujemy także ubezpieczenie szyb. Z kompleksową polisą dla samochodu niespodziewane przygody nie są Ci straszne.

Masz pytanie?

Jeśli chcesz się z nami skontaktować, wypełnij poniższy formularz.