Ubezpieczenie NNW komunikacyjne
– ochrona zdrowia i życia kierowcy oraz pasażerów

  • Polisa przypisana do pojazdu zapewnia ochronę kierowcy i pasażerom
  • Porównamy dla Ciebie oferty polis od wielu towarzystw
  • U nas znajdziesz NNW jako niezależny produkt lub jako dodatek do polisy komunikacyjnej

Dlaczego warto kupić NNW?

Ochrona zdrowia

Jeśli wskutek wypadku komunikacyjnego stan zdrowia kierowcy lub pasażerów ulegnie pogorszeniu, otrzymają oni świadczenie, dzięki któremu ich finanse zostaną zabezpieczone i będą mogli w spokoju powrócić do zdrowia.

Ochrona życia

Ubezpieczyciel zapewni wsparcie finansowe najbliższym osoby, która zmarła w wyniku wypadku komunikacyjnego. Dzięki temu jej bliscy otrzymają środki na spłatę zobowiązań finansowych.

NNW jest przypisane do samochodu

Towarzystwo wypłaci świadczenie w sytuacji utraty życia lub zdrowia wskutek wypadku komunikacyjnego. Nie ma znaczenia, czy jako właściciel pojazdu brałeś w nim udział, czy auto prowadziła inna uprawniona do tego osoba.

Ochrona dla wszystkich podróżujących

Ubezpieczenie NNW chroni kierowcę i wszystkich pasażerów biorących udział w danym zdarzeniu. Warto jednak pamiętać, że ich liczba nie może przekraczać dopuszczalnej wartości wskazanej przez producenta pojazdu, gdyż jest to nielegalne.

Co zyskujesz, kupując NNW komunikacyjne w CUK?

Komfort

Polisę kupisz online, w aplikacji, przez telefon
lub w placówce – jak Ci wygodniej!

Dostęp do promocji i rabatów

Skorzystaj z programu Moc Rabatów oraz Payback!

Możliwość płatności ratalnej

lub odroczenie terminu pierwszej płatności.

Dostęp do nowoczesnej aplikacji,

która ułatwi Ci zarządzanie polisami i zgłaszanie szkód

Jakie ryzyka są objęte ochroną

Śmierć kierowcy lub pasażera w wyniku wypadku komunikacyjnego

Całkowita i trwała niezdolność do pracy w wyniku wypadku komunikacyjnego

Trwały uszczerbek na zdrowiu spowodowany wypadkiem komunikacyjnym

Pobyt w szpitalu lub pobyt na OIOM-ie w wyniku wypadku komunikacyjnego

Na co jeszcze zwrócić uwagę podczas zakupu polisy NNW?

Zakres terytorialny

Zanim zdecydujesz się na zakup konkretnego ubezpieczenia sprawdź, w jakich krajach zapewni Ci ono ochronę. Postaw na polisę z zakresem terytorialnym odpowiednim do Twoich potrzeb.

Czas obowiązywania ochrony

Polisa NNW działa 24 godziny na dobę. Umowa ubezpieczeniowa zawierana jest na rok z możliwością przedłużenia jej na kolejne lata.

NNW nie jest polisą obowiązkową

Właściciele pojazdów nie mają obowiązku zakupu ubezpieczenia NNW, jednak zdecydowanie warto się na nie zdecydować. Jest to dość tani produkt, który zapewnia ochronę kierowcy i pasażerom.

Ochrona różnych typów pojazdów

NNW komunikacyjne nie jest zarezerwowane wyłącznie dla aut osobowych. Możesz zdecydować się na tego typu polisę także jako właściciel motocykla, skutera czy samochodu ciężarowego.

3 niezawodne sposoby na obniżenie ceny ubezpieczenia pojazdu

Porównaj produkty różnych towarzystw

Każde towarzystwo indywidualnie określa cenę polisy NNW, dlatego koszt u poszczególnych ubezpieczycieli może być bardzo różny. Skorzystaj z naszej porównywarki, by wybrać najkorzystniejszą dla Ciebie opcję!

Rzetelnie wybierz zakres terytorialny

Zazwyczaj im większy zakres terytorialny, tym wyższa cena polisy. Dobierz więc ubezpieczenie, które zapewni Ci ochronę w Polsce oraz w krajach, które planujesz odwiedzić.

Kupuj pakiety ubezpieczeń

Zazwyczaj opłaca się kupić NNW w pakiecie z OC. Zakup pakietu jest najczęściej tańszy niż zakup dwóch ubezpieczeń oddzielnie. Warto do nich dodać AC i assistance, by cieszyć się kompleksową ochronę

Sprawdź realne ceny za NNW komunikacyjne w CUK

Dzięki wprowadzeniu kilku danych osobowych oraz informacji o pojeździe zyskasz dostęp do najlepszych propozycji od znanych towarzystw ubezpieczeniowych. Wykonaj kalkulację i znajdź najtańszą ofertę!

Jakie są wyłączenia w NNW komunikacyjnym?

Szkoda spowodowana umyślnie i ucieczka z miejsca zdarzenia

Jeśli jako sprawca kolizji czy wypadku uciekłeś z miejsca zdarzenia, nie możesz liczyć na wsparcie ubezpieczyciela w ramach NNW.

Szkoda spowodowana przez osobę nietrzeźwą

Szkody spowodowane przez osoby znajdujące się pod wpływem alkoholu, narkotyków lub innych środków odurzających są wyłączone z odpowiedzialności towarzystw.

Szkoda spowodowana przez osobę bez prawa jazdy

Towarzystwo nie wypłaci odszkodowania, jeśli wypadek został spowodowany przez osobę, która nie posiada uprawnień do prowadzenia pojazdu.

Brak przeglądu technicznego

W ramach polisy NNW nie możesz liczyć na wsparcie ubezpieczyciela, jeśli pojazd nie posiadał ważnego przeglądu technicznego, a jego brak miał wpływ na zaistniały wypadek.

MOC Rabatów na ubezpieczenie auta

Co roku pomagamy Polakom zaoszczędzić 100 mln złotych. Poznaj naszą akcję specjalną i co kwartał odkrywaj nowe rabaty!

Opinie klientów

Klaudia Krawczyk

Od dawna ubezpieczamy z mężem tutaj dwa samochody. W tym roku nawet zdecydowaliśmy się na ubezpieczanie na życie. Tak naprawdę składki są niewielkie.

Joanna Zofia Ołowska

Bardzo miła atmosfera, pełen profesjonalizm, szczególne podziękowania dla Pana Pawła za pomoc w znalezieniu najoptymalniejszego ubezpieczenia OC, oraz pomoc z wyprostowaniem polis z poprzednich lat za auto ubezpieczone w całkiem innej placówce.💪👍🤝 Dziękujemy
i polecamy jak najbardziej usługi CUK Wołomin.

Paulina Zarzycka

Bardzo polecam to miejsce. Profesjonalna i bardzo miła obsługa, wszystko przebiega szybko i sprawnie, niskie ceny i najlepsze oferty na rynku. Polecam każdemu! :)

Krystian Rosadziński

Pełen profesjonalizm. Od kilku lat nie muszę pamiętać o terminie ubezpieczeń. Za każdym razem telefoniczne przypomnienie, oferty przesyłane drogą elektroniczną. Mega oszczędność czasu. Obsługa klienta na najwyższym poziomie. Polecam

Ocena naszych Klientów na Google
Opinie klientów
4,79 (17 338 opinii)

Czy NNW jest przypisane do samochodu?

Ubezpieczenie NNW i OC jest przypisane do konkretnego pojazdu. Dlatego może chronić nie tylko osoby wymienione podczas podpisywania umowy, lecz także pasażerów i innych biorących udział w zdarzeniu.

Oznacza to, że jeśli masz kilka samochodów i chcesz kupić polisę NNW, konieczne będzie zaopatrzenie się w kilka produktów – oddzielnie dla każdego samochodu. Sytuacja wygląda podobnie również w przypadku OC, którego zakup jest obowiązkowy na każdy pojazd zarejestrowany w Polsce, a nie samego kierowcę. Dzięki temu samochodem mogą bezpiecznie poruszać się różne osoby ujęte w umowie ubezpieczenia.

Ile osób w samochodzie jest objętych polisą NNW?

Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków chroni kierowcę i wszystkich pasażerów biorących udział w danym zdarzeniu. Warto jednak pamiętać, że ich liczba nie może przekraczać dopuszczalnej wartości wskazanej przez producenta pojazdu, gdyż jest to nielegalne.

W innym przypadku ubezpieczyciel nie wypłaci odszkodowania, a jazda niezgodnie z przeznaczeniem samochodu wiąże się z ryzykiem otrzymania dodatkowego mandatu.

Jak kupić ubezpieczenie NNW samochodu?

Istnieje kilka sposobów na zakupienie polis komunikacyjnych – drogą internetową, telefonicznie lub tradycyjnie, czyli w placówce. Dowiedz się więcej o każdym z tych sposobów i wybierz najwygodniejszy dla Ciebie!

Jak kupić polisę komunikacyjną NNW przez internet?

Nabycie ubezpieczenia NNW online jest najwygodniejszym rozwiązaniem. Nie wymaga wychodzenia z domu, nie trzeba kontaktować się z doradcami i można samodzielnie wybrać ofertę dopasowaną do swoich potrzeb oraz możliwości finansowych. Co więcej, internetowe narzędzia są dostępne przez całą dobę każdego dnia. Umożliwia to zakup ubezpieczenia nawet o północy w niedzielę.

Polisę możesz kupić za pośrednictwem kalkulatora CUK. W tym celu otwórz stronę z formularzem, do którego wpisz wymagane informacje. Potrzebne będą:

  • Twoje dane osobowe, takie jak imię, nazwisko, miejsce zamieszkania, PESEL i rok uzyskania prawo jazdy;
  • parametry techniczne pojazdu, czyli marka, model, moc silnika, stan licznika przejechanych kilometrów, rok produkcji;
  • informacje na temat sposobu użytkowania samochodu, czyli planowane wyjazdy za granicę oraz korzystanie w celach firmowych.

Na podstawie zebranych informacji system wygeneruje szczegółowy ranking z ofertami od kilkunastu towarzystw ubezpieczeniowych. Następnie Twoim zadaniem będzie wybrać produkt dostosowany do Twoich potrzeb, a także możliwości finansowych.

Decydując się na zakup polisy w ten sposób, możesz sporo zaoszczędzić i kupić ubezpieczenie na korzystnych warunkach.

Ubezpieczenie NNW online ma jeszcze jedną ogromną zaletę. Kupowanie polisy w ten sposób pozwala na dokładne zapoznanie się ze szczegółami poszczególnych ofert bez presji czasu, która często pojawia się podczas spotkań z agentami konkretnych towarzystw ubezpieczeniowych. Dzięki temu, że nie trzeba się spieszyć. Możesz dokładnie zapoznać się z OWU, czyli Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia i wybrać najlepszą ofertę.

Gdzie kupić ubezpieczenie NNW stacjonarnie?

Jeśli wolisz tradycyjne rozwiązania, ubezpieczenie OC i NNW możesz kupić również w siedzibie CUK. Mamy ponad 500 placówek na terenie całego kraju, dlatego bez problemu skontaktujesz się z naszymi doradcami. Z ich pomocą możesz wybrać taką polisę, która będzie spełniać Twoje oczekiwania.

Doradcy:

  • podpowiedzą, na co zwrócić uwagę przy wyborze oferty,
  • odpowiedzą na wszystkie pytania odnośnie do zakresu ochrony czy wyłączeń od odpowiedzialności,
  • przypomną o zakupie nowej polisy, gdy umowa dobiegnie końca. Dzięki temu nie zapomnisz o zawarciu kolejnej umowy, co pozwoli Ci uniknąć przerwy w ochronie.

Korzystając z usług doradców ubezpieczeniowych możesz mieć pewność, że umowa została prawidłowo zawarta.

Jakie są inne sposoby na zakup polisy NNW?

Ubezpieczenie NNW samochodu i OC w pakiecie można kupić także przez telefon. To idealne rozwiązanie dla osób, które nie mają dostępu do internetu i nie mogą dotrzeć do oddziału CUK w godzinach jej pracy. Dzięki temu można zadać pytania konsultantom bez konieczności wizyty w placówce. To wygodne rozwiązanie, na które decyduje się wiele osób.

Korzystanie z takich metod pozwala na znalezienie produktu o odpowiednim zakresie ochrony ubezpieczeniowej, maksymalnej sumie ubezpieczenia i cenie spełniającej oczekiwania danego klienta. Ekspert przeprowadzi Cię przez całą procedurę i wyjaśni wszystkie zawiłości prawne odnośnie do ubezpieczenia.

FAQ, czyli najczęściej zadawane pytania odnośnie NNW komunikacyjnego

Czy NNW jest obowiązkowe?

Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków to dobrowolny produkt, który można zakupić jako dodatek do polisy OC. Jest to dość tani produkt, który zapewnia ochronę kierowcy i pasażerów podczas poruszania się po drodze. Pozostałe osoby nie muszą być ujęte w umowie, aby móc ubiegać się o odszkodowanie.

Co obejmuje ubezpieczenie NNW samochodu?

W ramach polisy od następstw nieszczęśliwych wypadków można otrzymać świadczenie za doznanie uszczerbku na zdrowiu, trwałego uszkodzenia ciała czy rozstroju zdrowia. Jest ono wypłacane wszystkim uczestnikom zdarzenia, którzy znajdowali się w pojeździe. Natomiast, jeśli osoby będące w pojeździe zmarły na skutek obrażeń, ich bliscy mogą ubiegać się o rekompensatę.

Czym różni się OC od NNW?

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych jest obowiązkowe. Jego brak może wiązać się z nałożeniem przez Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny stosownej kary finansowej. Tego typu polisa gwarantuje ofiarom wypadku odszkodowanie niezbędne na pokrycie szkód materialnych, jak i na osobie.

Natomiast NNW nie jest obowiązkowe, a za jego brak nic Ci nie grozi. Świadczenie z umowy ubezpieczenia NNW w zależności od wybranego wariantu może zostać wypłacone kierowcy i pasażerom. Wypłacone świadczenie pozwoli pokryć np. koszty leczenia, rehabilitacji, zakupu leków czy wypożyczenia sprzętu medycznego.

Ile można otrzymać w ramach NNW komunikacyjnego?

Suma ubezpieczenia NNW zależy od oferty danego towarzystwa. Warto jednak pamiętać, że pełna kwota odszkodowania może zostać wypłacona tylko po śmierci kierowcy i/lub jego ofiar.

Za obrażenia, trwałe uszczerbki na zdrowiu i inne problemy SU wynosi od kilkunastu do kilkudziesięciu procent całej sumy. Dokładne wartości są określone w OWU, czyli Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia. Dlatego przed zakupem polisy należy dokładnie się z nimi zapoznać.

Czym jest nieszczęśliwy wypadek?

Nieszczęśliwy wypadek to określenie na sytuację, która miała miejsce nagle i niespodziewanie oraz doprowadziła do trwałego uszkodzenia ciała, rozstroju zdrowia lub śmierci ubezpieczonych uczestników.

Co ważne, przyczyną tego zdarzenia powinna być przyczyna zewnętrzna. Jeśli do wypadku doszło na skutek np. próby samobójczej, kierowca nie otrzyma odszkodowania.