ładowanie

Kalkulator OC i AC – znajdź najlepsze ubezpieczenie na rynku

Nasz kalkulator OC i AC to najlepszy sposób na to, abyś szybko i wygodnie wybrał najlepsze ubezpieczenie dla Twojego samochodu osobowego lub dostawczego o DMC do 3,5 tony. W CUK Ubezpieczenia znajdziesz oferty wielu towarzystw, a nasz kalkulator pomoże Ci dopasować polisę do Twoich potrzeb już w kilka minut. Nie musisz wychodzić z domu, aby poznać wysokość swojej składki OC i AC. Porównamy dla Ciebie kilkanaście ofert, dzięki czemu z łatwością wybierzesz taką, która najbardziej Ci odpowiada. Przekonaj się, jakie to proste i skorzystaj z naszego kalkulatora!

Kalkulator ubezpieczenia samochodu – czym jest?

Kalkulator ubezpieczenia OC i AC samochodu to praktyczna i łatwa w użyciu porównywarka ofert. Aby z niej skorzystać, wystarczy w formularzu uzupełnić niezbędne dane pojazdu oraz właściciela. Po ich wpisaniu kalkulator obliczy składkę i przedstawi oferty różnych towarzystw ubezpieczeniowych. W ten sposób poznasz aktualne ceny polis bez wychodzenia z domu. Możesz zapoznać się z nimi bez pośpiechu i wybrać taką, która w pełni odpowiada Twoim potrzebom i jest najkorzystniejsza pod kątem finansowym.

Jak obliczyć ubezpieczenie samochodu w CUK Ubezpieczenia?

Korzystanie z kalkulatora ubezpieczeń OC i AC jest bardzo łatwe. Po uzupełnieniu niezbędnych danych w formularzu na stronie CUK Ubezpieczenia łączy się on automatycznie z systemami towarzystw ubezpieczeniowych, z którymi współpracujemy. W ten sposób otrzymujesz wyłącznie aktualne oferty ubezpieczenia samochodu. Korzystanie z kalkulatora jest w pełni darmowe, a Ty płacisz jedynie za wybraną na jego podstawie polisę ubezpieczeniową. 

Jak kupić wybrane ubezpieczenie w kalkulatorze OC?

Zakup polisy przez kalkulator OC zajmuje zaledwie kilka minut. Aby to zrobić, nie musisz wychodzić z domu. Wszystko zrobisz za pośrednictwem naszej strony internetowej. Wystarczy, że w formularzu podasz wszystkie niezbędne dane. Uzupełnij informacje o swoim samochodzie, a także wybierz rodzaj ubezpieczenia, które chcesz zakupić. Nie zapomnij o wpisaniu danych właściciela pojazdu, gdyż są one niezbędne do poprawnego wyliczenia składki. Jeśli posiadałeś już wcześniej jakieś ubezpieczenia, musisz wypełnić odpowiednia pola, które dotyczą takiej polisy. 

Na podstawie wprowadzonych danych nasz kalkulator ubezpieczeń przedstawi Ci porównanie najpopularniejszych ofert na rynku. Możesz wygodnie je przeglądać, a także sortować na podstawie wybranego parametru. Gdy odnajdziesz już interesującą Cię polisę, wystarczy, że klikniesz przycisk „Kup online”. Na tym etapie możesz zdecydować się na rozszerzenie zakresu ochrony lub na płatność na raty. Kalkulator następnie przekieruje Cię już bezpośrednio do płatności za wybrane ubezpieczenie. Jeśli będziesz mieć problem ze skorzystaniem z kalkulatora, możesz odwiedzić najbliższe biuro CUK w Twojej okolicy. Placówki CUK znajdziesz w całej Polsce, a nasi specjaliści chętnie Ci pomogą.

Jak długo trwa obliczanie ubezpieczenia na CUK?

Samo przygotowanie ofert ubezpieczeń, które możesz porównać, trwa zaledwie kilka minut. Nasz kalkulator OC łączy się z systemami współpracujących z nami towarzystw i na podstawie zgromadzonych w nich danych przygotowuje najlepsze oferty. To, jak długo będziesz je analizował, zależy wyłącznie od Ciebie. Możesz uzupełnić formularz zarówno na komputerze, jak i w telefonie, a transakcję sfinalizować wtedy, gdy będziesz na to gotowy.

Ile kosztuje ubezpieczenie samochodu?

Koszt ubezpieczenia samochodu może być bardzo zróżnicowany, gdyż zależy on od wielu czynników. Na wysokość składki wpływa przede wszystkim model posiadanego pojazdu, rok produkcji, pojemność silnika oraz przebieg samochodu. Przy wyliczaniu kosztów polisy brany jest również wiek kierowcy, czas posiadania prawa jazdy, a także dotychczasowa historia ubezpieczenia. Oferty poszczególnych towarzystw mogą się od siebie bardzo różnić. Jeśli chcesz wybrać najlepszą z nich, która pozwoli Ci zaoszczędzić, to skorzystaj z porównywarki ubezpieczeń, a będzie to o wiele łatwiejsze.

Jakie ubezpieczenie OC i AC wybrać?

Ubezpieczenie OC jest obowiązkowe dla wszystkich osób, które są właścicielami pojazdów mechanicznych. Jego zakres określony jest ustawą, dlatego nie możesz go zmienić. Polisa z tytułu tego rodzaju ubezpieczenia wypłacana jest wtedy, gdy spowodujesz szkody w stosunku do innych uczestników ruchu drogowego. Darmowy kalkulator OC pomoże wybrać Ci najtańszą polisę, abyś nie musiał przepłacać. 

Polisa AC jest ubezpieczeniem dobrowolnym i możesz samodzielnie określić jej zakres. Chroni Cię ono w sytuacji, gdy Twój samochód zostanie skradziony, uszkodzony przez osoby trzecie lub w wyniku zdarzeń losowych, a także wtedy, gdy to Ty jesteś odpowiedzialny za jego zniszczenie. Decydując się na takie ubezpieczenie, porównaj oferty różnych towarzystw, aby wybrać polisę o odpowiednim zakresie ochrony. Nasz darmowy kalkulator ubezpieczenia samochodu osobowego pomoże Ci wyliczyć składkę.

Dokumenty do wyliczenia ubezpieczenia samochodu – co trzeba przygotować?

Do tego, aby wyliczyć ubezpieczenie przy pomocy darmowego kalkulatora CUK Ubezpieczenia, potrzebujesz jedynie prawa jazdy oraz dowodu rejestracyjnego swojego samochodu. Jeśli jeszcze nie zdążyłeś go wyrobić, to w zupełności wystarczy umowa kupna-sprzedaży. Wpisz w formularzu wszystkie niezbędne dane, a nasza porównywarka już w ciągu kilku minut przygotuje dla Ciebie oferty towarzystw ubezpieczeniowych, z którymi współpracujemy. Wybierz tę, która najbardziej spełnia Twoje oczekiwania i dokonaj jej zakupu. Zakupioną polisę otrzymasz mailem. Będzie ona ważna od daty startu ochrony ubezpieczeniowej, dlatego nie będziesz musiał robić nic więcej, aby Twój samochód był ubezpieczony.

Jakie ubezpieczenia komunikacyjne znajdziesz w kalkulatorze CUK Ubezpieczenia?

Nasz kalkulator ubezpieczeń umożliwia zakup wszystkich rodzajów polis komunikacyjnych, jakie dostępne są na rynku. Podczas uzupełniania formularza wybierz ubezpieczenia, które Cię interesują. Wystarczy, że zaznaczysz, czy wyliczenie ma dotyczyć OC, AC, assistance czy NNW. Oferty, które otrzymasz, będą zawierały wszystkie te, które wybierzesz na początku. Pozwoli Ci to zaoszczędzić sporo czasu. Dzięki naszemu kalkulatorowi możesz porównać nie tylko oferty polis samochodowych, ale także wybrać ubezpieczenie motocykla.

Co wpływa na cenę autocasco?

Wysokość składki na ubezpieczenie AC wyliczana jest indywidualnie dla każdego właściciela pojazdu. Pod uwagę brana jest przede wszystkim wartość samochodu i to na jej podstawie towarzystwa określają sumę ubezpieczenia AC. Im więcej warte jest auto i wyższa kwota gwarantowanej polisy, tym składka jest droższa. 

Koszt takiego ubezpieczenia wynosi przeważnie powyżej tysiąca złotych, a jest on uzależniony przede wszystkim od konkretnych parametrów pojazdu, takich jak model czy rok produkcji oraz od zakresu autocasco. Symulacja ubezpieczenia samochodu, której możesz dokonać w bezpłatnym kalkulatorze CUK, pozwoli Ci przeanalizować konkretne oferty i wybrać taką, której zakres ochrony będzie najbardziej Ci odpowiadał.

W jaki sposób liczona jest składka OC?

Wyliczenie składki OC odbywa się na podstawie kilku istotnych dla ubezpieczyciela parametrów. Jednym z nich są zniżki za dotychczasową bezszkodową jazdę. Jeśli do tej pory nie zdarzyło Ci spowodować kolizji, to możesz liczyć na nieco niższą składkę. Jednak jest to tylko jeden z parametrów, jaki brany jest pod uwagę podczas przygotowywania oferty. Ogromne znaczenie ma również:

  • wiek kierowcy,
  • data wydania prawa jazdy,
  • miejsce zamieszkania,
  • stan cywilny,
  • liczba dzieci,
  • marka i model samochodu,
  • rok produkcji,
  • pojemność silnika.

Wszystkie te parametry mają większy bądź mniejszy wpływ na wysokość składki ubezpieczenia OC.

Jak znaleźć najkorzystniejsze ubezpieczenie OC i AC na rynku?

Wybór najlepszego ubezpieczenia OC i AC dla samochodu nie jest prostym zadaniem. Liczba ofert tego rodzaju polis na rynku jest ogromna, przez co większość kierowców ma trudność z tym, aby wybrać tę najkorzystniejszą. Z pomocą przychodzi kalkulator ubezpieczenia auta dostępny na naszej stronie. Przy jego pomocy szybko i komfortowo sprawdzisz i porównasz najpopularniejsze oferty i wybierzesz taką, która najbardziej Ci odpowiada. 

Wyliczanie ubezpieczenia OC – czym mogą różnić się od siebie oferty?

Ubezpieczenie OC regulowane jest przepisami prawa, dlatego sam jego zakres jest niezmienny. Bez względu na to, jaką ofertę wybierzesz, zasada jego obowiązywania będzie taka sama. Poszczególne oferty różnych towarzystw mogą się od siebie różnić natomiast ceną, a także dodatkami oferowanymi przez ubezpieczyciela. Te, z którymi można spotkać się najczęściej to przede wszystkim dodatkowa ochrona szyb oraz opon. Korzystając z porównywarki ubezpieczeń samochodu, sprawdź, które z ofert zawierają bezpośrednią likwidację szkód. Opcja ta zdecydowanie ułatwia załatwienie wszelkich formalności związanych ze zdarzeniem drogowym.

Kalkulator ubezpieczenie OC i AC – dlaczego warto z niego skorzystać?

Kalkulator ubezpieczenia OC i AC to bardzo wygodne rozwiązanie, które pozwoli Ci zapoznać się z wieloma ofertami największych towarzystw na rynku. Jeśli samodzielnie musiałbyś ich szukać, zajęłoby to sporo czasu. Dzięki porównywarce możesz łatwo je porównać i zweryfikować, co zawiera każda z nich. Ogromną zaletą takiego rozwiązania jest także to, że dzięki kalkulatorowi na CUK Ubezpieczenia możesz znaleźć polisę zdecydowanie tańszą od innych. 

Czy internetowy kalkulator ubezpieczenia OC uwzględnia dotychczasowe zniżki za bezszkodową jazdę?

Dzięki danym, które podajesz w formularzu na naszej stronie, możliwe jest uwzględnienie wszelkich zniżek, jakie udało Ci się do tej pory zgromadzić. Kalkulator wyliczy zniżki zgodnie z historią szkód, które są zgromadzone w historii Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego. Przedstawione oferty będą więc je uwzględniały. Im większe zniżki posiadasz, tym ceny ubezpieczenia OC mogą być zdecydowanie niższe.

Co zrobić w przypadku wątpliwości lub pytań dotyczących zakupu ubezpieczenia przez internet?

Korzystanie z kalkulatora ubezpieczenia OC jest bardzo proste i nie powinno sprawiać większych problemów. Jeśli jednak będziesz miał jakieś wątpliwości lub trudności, zawsze możesz skontaktować się z naszym działem obsługi, który chętnie udzieli Ci pomocy. Na naszej stronie internetowej znajdziesz zakładkę kontakt, w której umieszczone są numery telefonów, a także wyszukiwarka najbliższych placówek CUK. Możesz również skorzystać z formularza kontaktowego lub zostawić swój numer telefonu, a oddzwonimy do Ciebie niezwłocznie. 

FAQ

Czym jest ubezpieczenie OC samochodu?

Polisa OC to ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej właścicieli wszystkich pojazdów mechanicznych. Jego wykupienie jest obowiązkowe. Obejmuje ono swoim zakresem szkody, jakie wyrządzisz innym uczestnikom ruchu drogowego w razie uczestnictwa w zdarzeniu drogowym. Jeśli spowodujesz kolizję lub wypadek, to z Twojej polisy pokryte zostaną koszty związane z likwidacją szkód na osobach trzecich i ich mieniu. Dzięki temu nie musisz martwić się o to, że w razie nieprzewidzianej sytuacji drogowej będziesz musiał zapłacić odszkodowanie z własnej kieszeni. Mogłoby się to wiązać z poważnymi problemami finansowymi. Wykupienie polisy OC skutecznie zabezpiecza Cię przed tym.

Jaki zakres obejmuje ubezpieczenie OC samochodów?

Ubezpieczenie OC samochodów podlega przepisom prawa, które regulują jego dokładny zakres. W przypadku każdego towarzystwa ubezpieczeniowego musi być więc ono takie same. Obejmuje przede wszystkim rekompensatę szkód, które mogą powstać w wyniku kolizji lub wypadku drogowego, którego będziesz sprawcą. Dotyczy to nie tylko szkód materialnych, ale i osobowych. Polisa OC przypisana jest do konkretnego pojazdu i jej ważność sprawdzana jest podczas rutynowej kontroli policyjnej. Różnica w ubezpieczeniu OC, jakie możesz znaleźć w ofercie poszczególnych towarzystw, dotyczy głównie wysokości składki.

Na jaki okres musi być zawarte ubezpieczenie OC?

Umowa ubezpieczenia OC zawierana jest na cały rok. Nasz kalkulator ubezpieczenia auta pomoże wybrać Ci najkorzystniejszą na rynku ofertę. Jeśli szukasz polisy krótkoterminowej, gdyż potrzebujesz jej np. ze względu na pojazd sprowadzony z zagranicy, zapraszamy do kontaktu z naszymi doradcami w placówkach lub na infolinii. Pomogą Ci dobrać najlepsze ubezpieczenie krótkoterminowe.

Czy po dokonaniu wyliczenia ubezpieczenia samochodu trzeba zdecydować się na zakup polisy?

Wyliczenie ubezpieczenia samochodu nie jest równoznaczne z obowiązkiem zakupu ubezpieczenia. Przedstawione oferty mają pomóc Ci w wyborze najlepszej polisy, ale możesz zdecydować się na nią w innym dogodnym terminie. Jeśli chcesz, to możesz otrzymać kalkulację na maila, co pozwoli Ci wrócić do niej w dowolnej chwili. 

Czy po obliczaniu ubezpieczenia samochodu można kupić je w pełni przez internet?

Nie musisz wychodzić z domu, aby kupić ubezpieczenie swojego pojazdu. Wystarczy, że wejdziesz na naszą stronę internetową i wypełnisz formularz, który znajdziesz w zakładce z kalkulatorem ubezpieczenia OC i AC. Możesz skorzystać z niego zarówno na komputerze, jak i na telefonie. Jest to niezwykle wygodne rozwiązanie, które pozwoli Ci zaoszczędzić sporo czasu.

Czy można kupić AC bez OC?

Wykupienie polis OC jest obowiązkowe, a AC jest ubezpieczeniem dobrowolnym i może mieć bardzo szeroki zakres. Warto wiedzieć, że to, czy posiadasz ważne OC, weryfikuje UFG i w przypadku braku aktualnej polisy nakłada kary finansowe na właścicieli aut. Wiele osób zastanawia się jednak, czy można kupić AC bez posiadania OC. Jest to możliwe, ale wszystko zależy od wewnętrznych przepisów konkretnego towarzystwa ubezpieczeniowego. Jeśli więc chcesz skorzystać z takiej opcji, musisz zapytać o tę kwestię bezpośrednio ubezpieczyciela. Jeśli jednak posiadasz ważne OC, a chcesz rozszerzyć zakres ochrony, to bez większego problemu możesz znaleźć w naszej wyszukiwarce interesującą Cię ofertę wyłącznie na AC.

Czy polisa OC wznawia się automatycznie?

Wykupione ubezpieczenie OC nie ulegnie automatycznemu wznowieniu na kolejny rok, jeśli przed upływem terminu jego obowiązywania nie opłacisz w całości składek za bieżącą polisę. Nie nastąpi to również wtedy, gdy korzystasz z ubezpieczenia OC samochodu, który kupiłeś od poprzedniego właściciela. Musisz pamiętać o przedłużeniu polisy OC samochodu również wtedy, gdy wybrałeś ubezpieczenie krótkoterminowe.

Jakie dane należy podać podczas korzystania z internetowej porównywarki ofert na CUK?

W formularzu naszej porównywarki ubezpieczeń musisz uzupełnić wszystkie niezbędne dane, gdyż są one konieczne do wyliczenia składki. Poprosimy Cię o wpisanie danych osobowych, a także informacji dotyczących Twojego pojazdu. Informacje te są nam niezbędne, aby móc na ich podstawie przygotować dopasowane do Ciebie oferty. Twój wiek czy doświadczenie w prowadzeniu pojazdów mają wpływ na to, jak wysoka będzie składka. Bardzo ważne są też dane techniczne samochodu, który posiadasz. Nie musisz się obawiać o bezpieczeństwo danych, które nam podajesz. Na nasze stronie stosujemy szereg zabezpieczeń, które zapewniają bezpieczeństwo Twoich danych. 

Czy porównywanie ofert OC na CUK Ubezpieczenia jest płatne?

Nasz kalkulator, w którym możesz porównać oferty towarzystw ubezpieczeniowych, jest narzędziem bezpłatnym. Wypełnienie formularza nie wiąże się także z koniecznością zakupu polisy. Możesz jedynie zapoznać się z dostępnymi ofertami, a decyzję podjąć w innym terminie. Wyślemy do Ciebie przygotowaną kalkulację na adres mailowy, abyś mógł zapoznać się z nią dokładnie, gdy będziesz miał na to czas. Dzięki temu Twojej uwadze nie umknie żaden istotny szczegół.

Masz pytania o kalkulator ubezpieczeń CUK Ubezpieczenia?

Chętnie odpowiemy! Zamów rozmowę z naszym konsultantem lub zadzwoń pod numer 22-330-03-00. Wyjaśnimy wszelkie wątpliwości związane z ubezpieczeniami samochodowymi i pomożemy Ci kupić ubezpieczenie auta w naszym kalkulatorze OC i AC. Oblicz OC już teraz!

Pamiętaj, że ubezpieczenie samochodu kupisz też na infolinii i w placówkach CUK Ubezpieczenia w całej Polsce!

Więcej Mniej