Wybierz ubezpieczenie domu w budowie i zyskaj pewność inwestycji w przyszłość

  • Podaj dane na temat nieruchomości,
  • Porównaj oferty w wielu towarzystwach,
  • Wybierz najlepsze możliwe ubezpieczenie domu w budowie.

Nasi klienci kupują

Jesteśmy specjalistami w wielu dziedzinach ubezpieczeń. Sprawdź produkty, które szczególnie chętnie kupują nasi Klienci.

Ubezpieczenie
na życie

Bądź spokojny – na wszelki wypadek

Ubezpieczenie
rowerowe

Pokonuj kolejne kilometry i jedź bezpiecznie!

Ubezpieczenia
firmowe

Prowadź swój biznes – bez strachu o przyszłość

W jaki sposób chroni ubezpieczenie domu w budowie?

Zakres polisy możesz dopasować do potrzeb na każdym etapie budowy domu. Ubezpieczenie możesz kupić już po rozpoczęciu prac przygotowawczych. Początkowo ochrona będzie obejmować tylko zdarzenia losowe, ale w każdej chwili możesz rozszerzyć zakres ochrony o potencjalne ryzyko kradzieży z włamaniem, gdy Twój dom będzie już wyposażony w drzwi i okna, czyli osiągnie stan surowy zamknięty. Wszystko uzależnione jest jednak od wyboru, którego dokonasz przy zakupie ubezpieczenia domu w budowie. Pamiętaj, by zastanowić się, na jakiej ochronie zależy Ci najbardziej – i taką wskazać przy zawieraniu polisy.

Co obejmują zdarzenia losowe w polisach ubezpieczenia domu w budowie?

Podstawowym zakresem ochrony są wspomniane zdarzenia losowe. Zwykle możesz ubezpieczyć dom w budowie od:

  • uderzenia pioruna,
  • upadku statku powietrznego,
  • ognia,
  • osuwania i zapadania się ziemi,
  • dymu i sadzy,
  • lawiny,
  • śniegu i lodu,
  • upadku gałęzi drzew i masztów,
  • eksplozji, trzęsienia ziemi i huku ponaddźwiękowego,
  • silnego wiatru,
  • tąpnięcia,
  • gradu,
  • ulewnego deszczu.

Pamiętaj jednak, że rzeczywisty zakres ochrony od następstw zdarzeń losowych będzie zależeć od wybranej polisy. Niektóre towarzystwa, oferują ubezpieczenie domu w budowie od zalania deszczem, szkód wywołanych przez grad lub silny wiatr i inne warunki atmosferyczne, jednak wymienione sytuacje uwzględniają w rozszerzeniach do polisy. Dotyczy to szczególnie domów w stanie surowym otwartym. Dlatego przed zakupem polisy należy wnikliwe przeczytać OWU (Ogólne Warunki Ubezpieczenia).

Z jakiego dodatkowego ubezpieczenia domu w budowie mogę skorzystać?

Warto wiedzieć, że w ramach polisy dla domu w budowie możesz ubezpieczyć nie tylko nowo powstające konstrukcje, ale także budynek rozbudowywany i w trakcie przebudowy. Suma ubezpieczenia powinna być adekwatna do wartości, jaką osiągnie Twój dom na koniec roku ubezpieczeniowego. Pamiętaj, że w razie konieczności możesz podnieść maksymalną sumę ubezpieczenia tak, aby odpowiadała realnej wartości nieruchomości.

To także wspomniane wcześniej ubezpieczenie od kradzieży. Tego rodzaju polisę będziesz mógł zawrzeć na etapie budowy domu, kiedy ten jest już w stanie surowym zamkniętym. Musi mieć więc okna, drzwi i pokrycie dachowe tak, by wnętrze domu było niedostępne dla osób trzecich. Ubezpieczenie domu w budowie na wypadek kradzieży z włamaniem może dotyczyć albo wyłącznie elementów stałych, albo ruchomości, albo jednego i drugiego.

Istotna jest także ochrona przed „dewastacją”, a więc zabezpieczenie finansowe na wypadek umyślnego uszkodzenia któregoś z elementów stałych Twojego domu w budowie. Chuligani namalowali graffiti na świeżo położonej elewacji? Złodziej przy próbie włamania uszkodził zamek w drzwiach? Ktoś wybił szybę? Rozszerzona polisa na dom w budowie może pokryć wartość szkody!

Czy ubezpieczenie domu w budowie się opłaca?

Znalezienie odpowiedzi na to pytanie wymaga zastanowienia się, ile kosztuje postawienie domu i ile kosztuje nadzór budowlany. Pierwsza inwestycja to ta, którą już rozpocząłeś albo masz w planach. Prawdopodobnie znasz już przybliżone koszty. Biorąc jednak pod uwagę dane udostępnione przez GUS (dane z 2020 roku) średni koszt wybudowania 1 m2 powierzchni domu  to  ok. 5 tysięcy złotych. Daje to ok. 750 tysięcy złotych za postawienie domu o powierzchni 150 m2.

Z kolei nadzór budowlany, a więc kontrola osoby, która fachowym okiem oceni czy prace przebiegają właściwie, to koszt od kilkuset do tysiąca złotych. Jak widać wydatki związane z budową domu są spore. Każdy dodatkowy koszt może mocno opóźnić doprowadzenie nieruchomości do stanu używalności. Ubezpieczenie domu w budowie to czasami koszt zaledwie 200 złotych rocznie. Biorąc pod uwagę możliwości, które daje taka polisa, zdecydowanie się na jej zakup bez wątpienia się opłaca! Stanowi zabezpieczenie nie tylko nieruchomości, a więc obiektu, ale przede wszystkim Twojego wkładu finansowego i ciężkiej pracy, którą wkładasz w budowę własnego domu.

By znaleźć najlepszą polisę, którą zapewni Ci ochronę dopasowaną do Twoich oczekiwań w atrakcyjnej cenie, skorzystaj z naszego kalkulatora ubezpieczenia domu w budowie.

Co więcej, jeśli przed upływem ważności polisy ukończysz budowę i otrzymasz pozwolenie na wprowadzenie się, Twoje ubezpieczenie możesz zmienić w zwykłe ubezpieczenie domu. Ubezpiecz się gruntownie!

FAQ

Ostateczna ilość towarzystw, których oferty poznasz zależy od parametrów polisy, której potrzebujesz? O najlepszą ofertę dla Ciebie zapytamy ponad 30 towarzystw ubezpieczeniowych.

Polisę za pośrednictwem CUK Ubezpieczenia, możesz kupić na kilka sposobów:

- korzystając z kalkualtora online

- dzwoniąć na naszą infolinię

- odwiedzając najbliższą placówkę

Przedmiotem ochrony w ramach polisy może być nie tylko Twoje mieszkanie lub dom, ale także garaż, ogrodzenie i budynki gospodarcze. Dzięki superubezpieczeniu nie musisz martwić się o finanse w wymagających sytuacjach. Szybko otrzymasz wsparcie, które pomoże Ci przeprowadzić niezbędne naprawy, aby w Twoim domu na nowo zagościł spokój.

W naszych placówkach oferujemy polisy chroniące nie tylko miejsce stałego zamieszkania. Jeśli dopiero planujesz budowę domu albo martwisz się o bezpieczeństwo wzniesionych już fundamentów, sprawdź naszą ofertę superubezpieczeń domów w budowie.

Masz domek letniskowy w zacisznym miejscu na skraju lasu? Spraw, aby każde lato było pełne wspaniałych wspomnień. Dzięki superubezpieczeniu Twoje wakacyjne lokum będzie pod ochroną przez cały rok, nawet kiedy Ty dopiero zabierasz się za planowanie kolejnych podróży.

Masz pytanie?

Jeśli chcesz się z nami skontaktować, wypełnij poniższy formularz.