Ubezpieczenie roweru i rowerzysty – porównaj ceny i kup online!

 • Ubezpiecz siebie i rower
 • Polisa już od 37 zł za cały sezon
 • Pełna ochrona na cały rok lub na 7 miesięcy

Dlaczego warto kupić ubezpieczenie roweru?

Ubezpieczenie chroni Ciebie i Twój rower

W cenie NNW otrzymujesz usługi assistance

Casco obejmuje m.in. kradzież ze stojaka rowerowego i rabunek

Ochroną ubezpieczeniową możesz objąć także rower elektryczny

Ubezpieczysz rower o wartości nawet do 20 tys. zł

Możesz ubezpieczyć nowy lub używany rower (do 4 lat)

Czas ochrony dostosowujesz do swoich potrzeb (cały rok lub sezon)

Ty decydujesz, gdzie działa Twoje ubezpieczenie (Polska lub nawet cały świat)

Co zyskujesz, kupując ubezpieczenie roweru w CUK?

Komfort

Polisę kupisz online, w aplikacji, przez telefon
lub w placówce – jak Ci wygodniej!

Dostęp do promocji i rabatów

Skorzystaj z programu Moc Rabatów oraz Payback!

Możliwość płatności ratalnej

lub odroczenie terminu pierwszej płatności.

Dostęp do nowoczesnej aplikacji,

która ułatwi Ci zarządzanie polisami i zgłaszanie szkód

Dopasuj ubezpieczenie roweru do swoich potrzeb

NNW

Ta polisa chroni w razie wystąpienia nieszczęśliwego wypadku. Jeżeli jadąc rowerem wyrządzisz sobie krzywdę (np. złamiesz nogę czy skręcisz kostkę), otrzymasz odszkodowanie. Pieniądze można przeznaczyć na pokrycie kosztów leczenia, rehabilitacji lub na inny dowolny cel. U nas do NNW rowerowego assistance medyczny otrzymasz w cenie ubezpieczenia!

Casco

Zapewnia wypłatę odszkodowania w przypadku kradzieży lub zniszczenia. Jeżeli Twój rower padnie łupem złodziei podczas przechowywania go w domu, garażu lub przy stojaku rowerowym, otrzymasz odszkodowanie pomniejszone o 5% sumy ubezpieczenia (tzw. udział własny), które będziesz mógł przeznaczyć na zakup nowego sprzętu. Dzięki temu nie poniesiesz dużych kosztów utraty roweru.

OC

Gwarantuje pokrycie szkód wyrządzonych przez Ciebie innym osobom. Jeśli jadąc rowerem zarysujesz auto czy potrącisz pieszego i wskutek tego będzie miała miejsce szkoda na osobie lub mieniu osób trzecich, ubezpieczyciel wypłaci odszkodowanie poszkodowanym. Nie będziesz ponosić konsekwencji finansowych tego zdarzenia.

Bagaż

Zapewnia ochronę Twoich rzeczy na wypadek utraty, zniszczenia, a nawet kradzieży. Możesz liczyć na wypłatę odszkodowania, jeśli podczas wypadku przewożone rowerem rzeczy ulegną zniszczeniu lub uszkodzeniu. Warto wiedzieć, że na wsparcie finansowe ubezpieczyciela możesz też liczyć, jeśli dojdzie do ich kradzieży wskutek rabunku.

Suma ubezpieczenia – maksymalna kwota ochrony

To górna granica odpowiedzialności towarzystwa, która jest określona w polisie. W przypadku polisy casco suma ubezpieczenia jest określana przez towarzystwo na podstawie wartości roweru z paragonu lub faktury, która została pomniejszona o amortyzację wynikającą z jego wieku. W przypadku ubezpieczenia bagażu, NNW i OC masz możliwość dostosowania sum ubezpieczenia do swoich potrzeb.

NNW

10 tys. - 200 tys. zł

OC

10 tys. - 200 tys. zł

Bagaż

500 - 10 tys. zł

Dobierz odpowiedni zakres terytorialny ubezpieczenia rowerowego

Polska

Cały świat z wyłączeniem USA i Kanady

USA i Kanada

Cały świat

Na co jeszcze zwrócić uwagę podczas zakupu ubezpieczenia roweru?

Wymagania dotyczące zabezpieczeń kradzieżowych

Towarzystwo wypłaci odszkodowanie w przypadku kradzieży związanej z użytkowaniem roweru, jeżeli został on przypięty w stabilny sposób za pomocą zabezpieczenia przeciwkradzieżowego. Rodzaj wymaganego zabezpieczenia zależy od wartości roweru:

Wartość roweruWymagany rodzaj zabezpieczeń

do 3 tys. zł

linka stalowa, spiralna, pancerna

łańcuchy z zamkiem

zapięcia kabłąkowe (szeklowe) z zamkiem

zabezpieczenia składane

powyżej 3 tys. zł

łańcuchy z utwardzanej stali o grubości min. 8 mm z zamkiem

zapięcia kabłąkowe (szeklowe) ze stali z podwójnie blokowanym zamkiem ze stali specjalnie hartowanej

zabezpieczenia składane o grubości min. 5 mm

Jeżeli przechowujesz rower w pomieszczeniu gospodarczym, garażu, domu czy mieszkaniu, drzwi zewnętrzne do tego pomieszczenia lub budynku powinny być zamykane na co najmniej jeden zamek wielozastawkowy bądź na jedną kłódkę wielozastawkową.
Z kolei jeśli przechowujesz rower w pomieszczeniu ogólnodostępnym (np. wózkarni), drzwi muszą być zamykane na co najmniej jedną kłódkę wielozastawkową, a rower musi być przytwierdzony na stałe do trwałego elementu (np. ściany, wieszaka rowerowego).

Podanie prawdziwej wartości roweru

W przypadku zakupu casco zostaniesz zapytany o cenę roweru – wprowadź wartość roweru z dnia zakupu, która widnieje na fakturze/paragonie. Na jej podstawie zostanie określona suma ubezpieczenia pomniejszona zgodnie z tabelą amortyzacji (zużycia roweru) wynikającą z jego wieku.

Wiek roweru w miesiącach (od daty zakupu)Wartość roweru

1-12

100%

13-24

80%

25-36

65%

>36

50%

Assistance medyczny jako dodatek do NNW rowerowego

W CUK ten dodatek dostajesz w cenie ubezpieczenia NNW. Assistance medyczny daje bardzo szeroki zakres wsparcia – możesz liczyć m.in. na:

 • wizytę lekarza
 • rehabilitację
 • hospitalizację
 • transport
 • dostawę leków
 • pomoc psychologa
 • opiekę nad dziećmi
 • opiekę nad psami i kotami

Poznaj realne ceny za ubezpieczenie roweru w CUK

Dzięki wprowadzeniu kilku danych osobowych oraz informacji o pojeździe zyskasz dostęp do najlepszej oferty ubezpieczenia siebie i roweru. Wykonaj kalkulację i znajdź najtańszą ofertę!

Opinie klientów

Klaudia Krawczyk

Od dawna ubezpieczamy z mężem tutaj dwa samochody. W tym roku nawet zdecydowaliśmy się na ubezpieczanie na życie. Tak naprawdę składki są niewielkie.

Joanna Zofia Ołowska

Bardzo miła atmosfera, pełen profesjonalizm, szczególne podziękowania dla Pana Pawła za pomoc w znalezieniu najoptymalniejszego ubezpieczenia OC, oraz pomoc z wyprostowaniem polis z poprzednich lat za auto ubezpieczone w całkiem innej placówce.💪👍🤝 Dziękujemy
i polecamy jak najbardziej usługi CUK Wołomin.

Paulina Zarzycka

Bardzo polecam to miejsce. Profesjonalna i bardzo miła obsługa, wszystko przebiega szybko i sprawnie, niskie ceny i najlepsze oferty na rynku. Polecam każdemu! :)

Krystian Rosadziński

Pełen profesjonalizm. Od kilku lat nie muszę pamiętać o terminie ubezpieczeń. Za każdym razem telefoniczne przypomnienie, oferty przesyłane drogą elektroniczną. Mega oszczędność czasu. Obsługa klienta na najwyższym poziomie. Polecam

Ocena naszych Klientów na Google
Opinie klientów
4,79 (17 338 opinii)

Czy ubezpieczenie OC roweru jest obowiązkowe?

Odpowiednio dobrany zakres ochrony ubezpieczenia roweru może zabezpieczyć Cię przed poniesieniem wysokich kosztów związanych z uszkodzeniem cudzego mienia, kradzieżą pojazdu lub zniszczeniem go przez nieznanego sprawcę. Może pomóc także zapewnić świadczenie, które umożliwi szybszy powrót do zdrowia po doznanym uszczerbku.
Polisa OC kojarzy się z ubezpieczeniem obowiązkowym. Nic dziwnego, prawo zobowiązuje bowiem do jej wykupienia m.in. w przypadku pojazdów spalinowych (OC komunikacyjne), działalności gospodarczej (OC dla firmy) czy prowadzenia gospodarstwa (OC rolnika). Inaczej jest jednak w przypadku ubezpieczenia roweru. OC rowerzysty (nazywane także OC roweru) nie jest obowiązkowe. Możesz je wykupić, ale nie musisz.

W jakich sytuacjach chroni ubezpieczenie dla rowerzysty?

Tak jak w przypadku innych polis odpowiedzialności cywilnej, ubezpieczenie OC rowerzysty stanowi ochronę od szkód, które jako rowerzysta, wyrządzisz osobom trzecim. Wykupując polisę OC jesteś chroniony w przypadku kiedy dojdzie do szkody z Twojej winy, na przykład gdy nieumyślnie zajedziesz drogę kierowcy samochodu, na skutek czego ten gwałtownie odbije w bok i uderzy w słupek lub inny pojazd, potrącisz innego rowerzystę czy psa wyprowadzanego na smyczy przez właściciela. OC dla rowerzysty to forma zabezpieczenia finansowego przed koniecznością poniesienia wysokich kosztów związanych z zadośćuczynieniem za wyrządzoną szkodę. Co ważne, ubezpieczenie na rower chroni tylko wtedy, gdy dana sytuacja nie jest wyszczególniona w OWU jako wyłączenie odpowiedzialności. Przykładowo, ubezpieczyciel może nie wypłacić odszkodowania, jeśli do zdarzenia dojdzie, gdy rowerzysta jest pod wpływem alkoholu lub środków odurzających.
W sytuacji, w której jako rowerzysta nie posiadałbyś ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej, a spowodujesz uszkodzenie cudzego mienia lub czyjś uszczerbek na zdrowiu, będziesz zobowiązany do opłacenia kosztów likwidacji szkody z własnej kieszeni. Kiedy natomiast wykupiłeś OC na rower, odszkodowanie wypłaci ubezpieczyciel.

Kiedy działa OC rowerowe?

Ubezpieczenie OC dla rowerzysty dotyczy nie tylko szkód wyrządzonych w trakcie jazdy na rowerze. Gdy nie jeździsz rowerem, OC może obowiązywać także, gdy:

 • podczas wsiadania na rower przypadkowo kopniesz drzwi zaparkowanego obok samochodu,
 • nieprawidłowo zaparkujesz rower, a ten np. przewróci się na rowery stojące obok, doprowadzając do porysowania ich lakieru,
 • w wielu innych sytuacjach związanych z jazdą lub obsługą roweru.

W jakich sytuacjach sprawdzi się casco roweru?

Poza ubezpieczeniem OC na rower masz możliwość wykupienia również ochrony mienia, czyli ubezpieczenia roweru! Zadbanie o niego z pewnością wiele Cię kosztowało zarówno czasu, jak i pieniędzy. Wiele godzin spędzonych na pompowaniu opon, czyszczeniu, serwisie przerzutek - robisz wszystko, by Twój rower świetnie wyglądał przez lata. Dbajac o swój rower, ciągle go doposażasz - licznik kilometrów, GPS, sakwy. Kiedy dochodzi do kolizji i Twój rower zostaje uszkodzony i  pojawiają się kolejne wydatki, może to być stresujące. Nie musi Cię jednak dotyczyć! Wystarczy, że zdecydujesz się na ubezpieczenie rowerowe casco.
Casco roweru to zabezpieczenie na wypadek szkód, których sprawcą jesteś Ty sam, ale także tych spowodowanych przez osobę trzecią lub zwierzęta. Chuligan przebił Ci opony i uciekł? Bezdomny pies wbiegł Ci pod koła roweru jakby znikąd, a Ty, chcąc uniknąć kolizji, skręciłeś i wjechałeś w drzewo? Będziesz mógł liczyć na pokrycie kosztów naprawy lub wymiany uszkodzonych części przez ubezpieczyciela.

Czy istnieje możliwość ubezpieczenia roweru od kradzieży?

Jak najbardziej! U nas ubezpieczysz swój rower także przed „nagłym zniknięciem”. Wspomniana wcześniej polisa casco zapewnia wypłatę odszkodowania również w przypadku kradzieży roweru. Ubezpieczenie roweru od kradzieży, zależnie od zakresu ochrony oferowanego przez konkretną firmę ubezpieczeniową, może zadziałać, gdy rower w momencie kradzieży był

 • schowany w piwnicy, o ile drzwi zostały zabezpieczone kłódką lub odpowiednim zamkiem,
 • przechowywany na balkonie przynależnym do mieszkania,
 • zaparkowany w zamkniętym garażu lub mieszkaniu,
 • przymocowany do nieruchomego stojaka.

Warto jednak wiedzieć, że różne Towarzystwa Ubezpieczeniowe mają różne wymagania dotyczące przechowywania roweru i stosowania niezbędnych zabezpieczeń. Dlatego koniecznie sprawdź w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia (OWU), jakiego zabezpieczenia przechowywanego roweru wymaga Towarzystwo Ubezpieczeniowe, w którym zamierzasz zakupić polisę. 
Ubezpieczenie od kradzieży roweru to ochrona, dzięki której rower przypięty do ogrodzenia przed firmą przestanie rozpraszać Cię podczas pracy.

Kiedy przyda Ci się ubezpieczenie NNW dla rowerzysty?

Dodatkową wartą uwagi ochroną dobrowolną jest ubezpieczenie rowerzysty NNW, czyli od następstw nieszczęśliwych wypadków. To polisa, która daje Ci możliwość uzyskania odszkodowania z tytułu doznanej szkody osobowej. Miałeś wypadek na rowerze? Z tytułu posiadanego NNW rowerzysty możesz liczyć na uzyskanie świadczenia m.in. za:

 • kilkudniowy pobyt w szpitalu, związany np. z koniecznością przejścia operacji lub bardziej skomplikowanego zabiegu,
 • trwały uszczerbek na zdrowiu, a więc obrażenia, które spowodowały nieodwracalne negatywne skutki zdrowotne, takie jak utrata zębów czy pogorszenie słuchu albo wzroku,
 • zakup niezbędnych środków ortopedycznych, protez i leków,
 • śmierć – Twoja rodzina otrzyma odpowiednie świadczenie, ułatwiające np. pokrycie kosztów związanych z pogrzebem.

Ubezpieczenie dla rowerzysty od następstw nieszczęśliwych wypadków może więc stać się ochroną nie tylko dla niego samego, ale także jego najbliższych. W ten sposób możesz dodatkowo zabezpieczyć ich w razie Twojego odejścia.

Jakie możliwości daje ubezpieczenie bagażu przy ubezpieczeniu rowerowym?

Jeżeli często udajesz się na dłuższe wycieczki rowerowe, doskonale wiesz, jak duże mogą być potrzeby związane z przewożeniem bagażu. Bez wątpienia masz już przeznaczoną do tego torbę rowerową, sakwy lub wygodny plecak. Zapakowałeś do nich m.in.: lustrzankę do robienia zdjęć, kamerkę sportową wraz z akcesoriami, dodatkowe wyposażenie roweru, apteczkę i wiele innych cennych przedmiotów. Utrata albo uszkodzenie takiego bagażu może wiązać się z ogromnymi wydatkami.
Decydując się na rozszerzenie ubezpieczenia roweru o ochronę bagażu, nie musisz martwić się o koszty – ubezpieczyciel wypłaci Ci odszkodowanie na zakup utraconych przedmiotów, bez względu na to, czy sprzęt uległ uszkodzeniu na skutek wypadku i wymaga naprawy, czy został skradziony wraz z rowerem podczas rabunku.
Nie przejedź się na zabezpieczeniach rowerowych – ubezpiecz swój rower i jedź spokojnie!

Jakie wymagania musisz spełnić, by uzyskać wypłatę odszkodowania w razie kradzieży roweru?

W przypadku kradzieży związanej z użytkowaniem roweru Towarzystwo wypłaci odszkodowanie, jeżeli rower został przypięty w stabilny sposób za pomocą zabezpieczenia przeciwkradzieżowego określonego w poniższej tabeli:
 

Wartość roweru 
Rodzaj zabezpieczeń
do 3 000 zł.
 • zapięcia na linkę stalową, spiralną, pancerną
 • łańcuchy z zamkiem
 • zapięcia kabłąkowe (szeklowe) z zamkiem
 • zabezpieczenia składane
3 001 - 20 000 zł
 • łańcuchy z utrwardzanej stali o grubości min. 8mm z zamkiem
 • zapięcia kabłąkowe (szeklowe) ze stali z podwójnie blokowanym zamkiem ze stali specjalnie hartowanej
 • zabezpieczenia składane o grubości min. 5mm

Przechowując rower w pomieszczeniu gospodarczym, garażu, domu czy mieszkaniu, jesteś zobowiązany do tego, by drzwi zewnętrzne do tego pomieszczenia lub budynku były zamykane na co najmniej jeden zamek wielozastawkowy bądź na jedną kłódkę wielozastawkową.

Jeśli przechowujesz rower w pomieszczeniu ogólnodostępnym (np. wózkarni) musisz zamykać drzwi na co najmniej jedną kłódkę wielozastawkową. Dodatkowo rower musi być przytwierdzony na stałe do trwałego elementu znajdującego się w tym pomieszczeniu (np. ściany, wieszaka rowerowego).

W ramach pakietu PZU Rowerzysta możesz ubezpieczyć w zakresie casco zarówno nowy rower jak i używany (do 4 lat eksploatacji). Obejmujemy ochroną rowery o wartości do 20 tys. zł!