Ubezpieczenie motocykla – znajdź online najlepszą polisę!

 • Kup polisę na motocykl nawet 70% taniej
 • Skorzystaj z kompleksowej ochrony OC i AC
 • Rozszerz pakiet o NNW i assistance

Dlaczego warto kupić ubezpieczenie motocykla?

Spełniasz obowiązek ustawowy

Polskie prawo nakazuje zakup całorocznego ubezpieczenia OC dla motocykla. Nawet jeśli jeździsz na nim jedynie w miesiącach wiosennych i letnich, Twój pojazd musi być ubezpieczony przez cały rok.

Chronisz innych uczestników ruchu

Jeśli uszkodzisz inny pojazd lub spowodujesz wypadek, w którym ucierpią osoby trzecie, ubezpieczyciel wypłaci im w ramach OC stosowne odszkodowanie. Nie będziesz ponosić kosztów kolizji lub wypadku z własnej kieszeni.

Otrzymasz wsparcie w razie kradzieży

Jeśli posiadasz polisę AC motocykla i Twój pojazd zostanie skradziony, towarzystwo ubezpieczeniowe wypłaci Ci odszkodowanie z polisy.

Zyskasz ochronę w razie kolizji

Spowodowałeś kolizję? Mając polisę AC, nie musisz martwić się o koszt naprawy Twojego motocykla, gdyż zostanie on pokryty przez towarzystwo.

Co zyskujesz, kupując ubezpieczenie motocykla w CUK?

Komfort

Polisę kupisz online, w aplikacji, przez telefon
lub w placówce – jak Ci wygodniej!

Dostęp do promocji i rabatów

Skorzystaj z programu Moc Rabatów oraz Payback!

Możliwość płatności ratalnej

lub odroczenie terminu pierwszej płatności.

Dostęp do nowoczesnej aplikacji,

która ułatwi Ci zarządzanie polisami i zgłaszanie szkód

Jakiego ubezpieczenia motocykla szukasz?

Szukasz wyłącznie polisy OC czy atrakcyjnych pakietów, które gwarantują maksymalną ochronę? Z CUK Ubezpieczenia płacisz mniej i zyskujesz więcej. Sprawdź, ile Ty możesz zaoszczędzić!

OC

Gwarantuje rekompensatę szkód powstałych w mieniu lub na osobie trzeciej w wyniku kolizji lub wypadku drogowego.

AC

Zapewni Ci ochronę w razie pojawienia się następstw wielu nieoczekiwanych zdarzeń związanych z Twoim motocyklem.

NNW

Chroni Ciebie oraz pasażera w razie wystąpienia trwałego uszczerbku na zdrowiu w wyniku nieszczęśliwego wypadku.

Assistance

Zapewni Ci niezbędną pomoc w razie wystąpienia nieprzewidzianych zdarzeń podczas motocyklowych wypraw.

Dopasuj ochronę do swoich potrzeb za pomocą możliwych rozszerzeń:

 • Ubezpieczenie bagażu
 • Ubezpieczenie opon
 • Ochrona utraty zniżek
 • BLS
 • Ubezpieczenie ochrony prawnej
 • Zielona Karta

Dobierz odpowiedni wariant ubezpieczenia AC motocykla

Serwis

Naprawa uszkodzonego motocykla odbywa się w Autoryzowanym Serwisie Obsługi (czyli tzw. ASO) danej marki i jest rozliczana bezgotówkowo.

Kosztorys

Właścicielowi motocykla wypłacane jest odszkodowanie w wysokości określonej przez rzeczoznawcę w kosztorysie. Pojazd można naprawić w dowolnym warsztacie.

Warsztat Partnerski

Naprawa odbywa się w warsztacie partnerskim, z którym współpracuje dane towarzystwo ubezpieczeniowe. Rozliczenie kosztów odbywa się bezgotówkowo.

Na co jeszcze zwrócić uwagę podczas zakupu ubezpieczenia motocykla?

Za brak OC motocykla grozi kara

Zadbaj o ciągłość ubezpieczenia, gdyż za brak OC na motocykl grozi kara, która jest regulowana w ustawie o Ubezpieczeniach obowiązkowych, UFG i PBUK, a jej wysokość zależy od długości przerwy w ubezpieczeniu. W przypadku motocykli maksymalna wysokość opłat stanowi równowartość 1/3 minimalnego wynagrodzenia za pracę w danym roku kalendarzowym.

Zielona Karta

Chcesz podróżować swoim motocyklem także za granicą? Zwróć uwagę, czy towarzystwo ubezpieczeniowe, w którym kupujesz OC motocykla dodaje Zieloną Kartę jako darmowy dodatek do polisy, czy może jej wydanie wiąże się ze wzrostem ceny.

Suma ubezpieczenia

To górna granica odpowiedzialności towarzystwa, która jest określona w polisie. W przypadku AC suma ubezpieczenia może być:

Stała

Kwota nie zmienia się w trakcie umowy, jest na takim samym poziomie przez cały okres obowiązywania ochrony AC.

Zmienna

Odszkodowanie jest obliczane po uwzględnieniu wartości motocykla z dnia powstania szkody.

Redukcyjna

Zachodzi tzw. konsumpcja sumy ubezpieczenia, czyli każde wypłacone odszkodowanie ją zmniejsza.

Odnawialna

Suma, na jaką jest ubezpieczony motocykl, nie zmienia się nawet w przypadku zgłaszanych szkód.

Zakres ochrony

W przypadku ubezpieczenia AC motocykla dokładnie sprawdź, jakie rodzaje szkód zostaną objęte ochroną. Do wyboru masz trzy główne warianty ochrony: 

Minicasco

Polisa, w której zakresie ochrony znajduje się zazwyczaj jedynie szkoda całkowita, kradzież motocykla lub zniszczenie pojazdu na skutek zdarzenia losowego (np. grad).

AC ryzyk nazwanych

Motocykl jest chroniony w przypadku zdarzeń wymienionych w OWU (zazwyczaj są to katastrofy żywiołowe oraz np. kradzież, zderzenie z innym pojazdem lub zwierzęciem).

All risks

Zapewnia ochronę w przypadku zdarzeń, które nie są określone w OWU jako wyłączenia i ograniczenia odpowiedzialności ubezpieczyciela.

3 niezawodne sposoby na obniżenie ceny ubezpieczenia motocykla

Kupuj pakiety ubezpieczeń

Zazwyczaj opłaca się kupić autocasco w pakiecie z OC. Zakup pakietu OC/AC jest najczęściej tańszy niż zakup dwóch ubezpieczeń oddzielnie. Warto do nich dodać NNW i assistance, by cieszyć się kompleksową ochronę.

Porównaj produkty różnych towarzystw

Każde towarzystwo indywidualnie określa cenę polisy na motocykl, dlatego jej koszt u poszczególnych ubezpieczycieli może być bardzo różny. Skorzystaj z naszej porównywarki ubezpieczeń motocyklowych, by wybrać najkorzystniejszą dla Ciebie opcję!

Wybierz odpowiedni sposób naprawy i rodzaj użytych części

Jeśli decydujesz się na ubezpieczenie AC motocykla, to pamiętaj, że opcja z gwarancją wymiany części na oryginalne jest droższa niż w przypadku części zamiennych. Podobnie polisa z gwarancją naprawy w serwisie jest droższa niż AC rozliczane na podstawie kosztorysu.

Sprawdź realne ceny za polisy motocyklowe w CUK

Dzięki wprowadzeniu kilku danych osobowych oraz informacji o pojeździe zyskasz dostęp do najlepszych propozycji od znanych towarzystw ubezpieczeniowych. Wykonaj kalkulację i znajdź najtańszą ofertę!

Jakie są wyłączenia w polisach motocyklowych?

W pewnych sytuacjach ochrona w ramach polisy nie działa. Wyłączenia odpowiedzialności są określane przez ubezpieczyciela w OWU, a część z nich pokrywa się w każdym towarzystwie. Zobacz, kiedy ubezpieczyciel nie wypłaci odszkodowania z ubezpieczenia motocykla.

Awaria i zużycie motocykla

AC motocykla nie obejmuje szkód eksploatacyjnych (np. korozja) i awarii (np. skrzyni biegów).

Szkoda spowodowana umyślnie i ucieczka z miejsca zdarzenia

Jeśli uszkodziłeś swój pojazd umyślnie lub osoba kierująca pojazdem uciekła z miejsca zdarzenia, nie możesz liczyć na wsparcie ubezpieczyciela.

Rażące niedbalstwo

Nie otrzymasz odszkodowania z AC, jeśli dopuściłeś się rażącego niedbalstwa (np. zostawiłeś uruchomiony motocykl przed sklepem).

Szkoda spowodowana przez osobę nietrzeźwą

Szkody spowodowane przez osoby znajdujące się pod wpływem alkoholu, narkotyków lub innych środków odurzających są wyłączone z odpowiedzialności towarzystw.

Szkoda spowodowana przez osobę bez prawa jazdy

Towarzystwo nie wypłaci odszkodowania za szkody spowodowane przez osoby, które nie posiadają uprawnień do prowadzenia pojazdu.

Brak przeglądu technicznego

Nie możesz liczyć na wsparcie ubezpieczyciela, jeśli pojazd nie posiada ważnego przeglądu technicznego, a jego brak miał wpływ na powstałą szkodę.

Opinie klientów

Klaudia Krawczyk

Od dawna ubezpieczamy z mężem tutaj dwa samochody. W tym roku nawet zdecydowaliśmy się na ubezpieczanie na życie. Tak naprawdę składki są niewielkie.

Joanna Zofia Ołowska

Bardzo miła atmosfera, pełen profesjonalizm, szczególne podziękowania dla Pana Pawła za pomoc w znalezieniu najoptymalniejszego ubezpieczenia OC, oraz pomoc z wyprostowaniem polis z poprzednich lat za auto ubezpieczone w całkiem innej placówce.💪👍🤝 Dziękujemy
i polecamy jak najbardziej usługi CUK Wołomin.

Paulina Zarzycka

Bardzo polecam to miejsce. Profesjonalna i bardzo miła obsługa, wszystko przebiega szybko i sprawnie, niskie ceny i najlepsze oferty na rynku. Polecam każdemu! :)

Krystian Rosadziński

Pełen profesjonalizm. Od kilku lat nie muszę pamiętać o terminie ubezpieczeń. Za każdym razem telefoniczne przypomnienie, oferty przesyłane drogą elektroniczną. Mega oszczędność czasu. Obsługa klienta na najwyższym poziomie. Polecam

Ocena naszych Klientów na Google
Opinie klientów
4,79 (17 338 opinii)

Czy ubezpieczenie motocykla jest obowiązkowe?

Jeżdżąc motocyklem, bez trudu przemierzasz zakorkowane skrzyżowania, z łatwością manewrujesz po wąskich uliczkach, a do postoju potrzebujesz jedynie skrawka miejsca parkingowego. Jesteś wolny i niezależny. Musisz jednak wypełniać obowiązki narzucone przez prawo, czyli m.in. przestrzegać ograniczeń prędkości i mieć ważną polisę OC.

Ubezpieczenie OC jest obowiązkowe dla każdego pojazdu mechanicznego, także dla motocykla. Nie ma znaczenia, gdzie i jak często z niego korzystasz. Okazjonalne wycieczki po leśnych traktach wymagają OC tak samo jak codzienna jazda po ruchliwych ulicach.

Ubezpieczenie motocykla to jednak nie tylko obowiązek. To przede wszystkim dbałość o swoje zabezpieczenie finansowe na wypadek zderzenia z innymi uczestnikami ruchu drogowego lub pieszymi. Dzięki OC motocykla w razie kolizji lub wypadku nie będziesz musiał pokrywać wyrządzonych szkód z własnej kieszeni. Co więcej, masz możliwość wykupienia nie tylko OC na motocykl, ale także dodatkowych (dobrowolnych) polis, które obejmą ochroną również Twoje życie i zdrowie.

W jaki sposób chroni obowiązkowe ubezpieczenie motocykli?

Obowiązkowa polisa OC to ochrona innych uczestników ruchu drogowego, którzy mogą ucierpieć w zetknięciu z Twoim motocyklem. Ubezpieczenie jest gwarancją środków na odszkodowania dla poszkodowanych, które pomoże zrekompensować uszczerbek na zdrowiu i zapewnić im dostęp do niezbędnej opieki zdrowotnej. Jeśli z Twojej winy uszkodzony zostanie inny pojazd, towarzystwo ubezpieczeniowe wypłaci w Twoim imieniu środki na jego naprawę.

Może także się zdarzyć, że na skutek gwałtownego manewru (np. odbicia w bok celem uniknięcia kolizji z bezdomnym zwierzęciem, które wybiegło na drogę) potrącisz pieszego – albo rowerzystę. Gdy w toku likwidacji szkody zostanie potwierdzona Twoja odpowiedzialność za to zdarzenie, świadczenie na rzecz poszkodowanego będzie mogło zostać wypłacone z Twojego ubezpieczenia OC motocykla lub skutera.

Ubezpieczenie jednośladu sprawdzi się także w sytuacji, w której doprowadzisz do uszkodzenia cudzej nieruchomości. Może to być uderzenie w ogrodzenie posesji, np. w związku z wpadnięciem w poślizg przez trudne warunki pogodowe. Pokrycie takiej szkody z własnej kieszeni wiązałoby się ze sporymi wydatkami. OC dla motocykla może sprawić, że Twój budżet zostanie odciążony i nie poniesiesz ewentualnych kosztów.

Jaki zakres ochrony wchodzi w dodatkowe ubezpieczenie motocykla?

Powyższe przykłady, choć wiążą się z powstaniem szkody wyrządzonej osobie trzeciej, oznaczają także uszkodzenie Twojego pojazdu. Motocykl, czy na skutek kolizji z innym jednośladem, czy  z samochodem, czy ze zwierzęciem, czy z człowiekiem, czy nieruchomością, bez wątpienia ulegnie uszkodzeniu. To generuje dodatkowe i dość wysokie koszty, na które nie zawsze jesteśmy przygotowani. Dlatego też warto pomyśleć o dodatkowej ochronie motocykla i zaopatrzyć się w polisę autocasco. Mając ubezpieczenie AC motocykla, możemy być pewni, że w razie kolizji lub wypadku, w których uszkodzony został nasz pojazd, otrzymamy rekompensatę finansową od ubezpieczyciela. Odszkodowanie z tytułu AC motocykla przysługuje nam nawet wtedy, gdy to my jesteśmy sprawcą zdarzenia.

Oprócz AC możemy zaproponować Ci także ubezpieczenie NNW, czyli ochronę od następstw nieszczęśliwych wypadków. Polisa daje możliwość otrzymania środków za uszczerbek na zdrowiu – jako rekompensaty za doznaną krzywdę oraz odpowiednią kwotę na pokrycie koniecznych wydatków związanych z leczeniem lub rehabilitacją. Przeważnie (zakres może się różnić u każdego ubezpieczyciela) ubezpieczenia NNW motocykli uwzględniają szkody powstałe podczas:

 • jazdy na motocyklu,
 • wsiadania i zsiadania z jednośladu,
 • zatrzymywania się lub postoju pojazdu,
 • tankowania na stacji,
 • naprawy motocykla na miejscu wystąpienia awarii.

Co więcej, ubezpieczenie obejmuje zwykle nie tylko kierowcę, ale także pasażera motocykla. Ochrona ta może stać się także zabezpieczeniem dla Twojej rodziny – na wypadek Twojej śmierci podczas jazdy.
Zależnie od oferty, polisa może zostać dodatkowo rozszerzona o pakiet assistance, czyli pomoc doraźną na miejscu zdarzenia, w tym holowanie czy wymiana opony.

Gdzie ubezpieczyć motocykl?

Powyższe pytanie ma dwie składowe: pierwsza dotyczy szukania polisy o zakresie ubezpieczenia najlepiej dopasowanym do Twoich potrzeb. Druga to cena. Gdzie ubezpieczyć motocykl tak, żeby było jak najtaniej, a zakres ochrony ubezpieczeniowej jak najszerszy?

Podstawą znalezienia odpowiedzi na to pytanie będzie porównanie ofert od co najmniej kilku ubezpieczycieli. Wymaga to weryfikacji oferowanych przez nich promocji, rozszerzeń, gratisów do polisy, sumy ubezpieczenia, zakresu terytorialnego i ochrony oraz wysokości składki. Analizę polis można wykonać na trzy sposoby. Pierwszym z nich jest wizyta w biurze każdego ubezpieczyciela, co bez wątpienia wymaga ogromnej ilości wolnego czasu.

Drugi to przejrzenie ofert ubezpieczeń motocykla na stronach internetowych firm ubezpieczeniowych. Bez większego trudu można znaleźć na nich Ogólne Warunki Uczestnictwa, a więc dokładnie przyjrzeć się zakresowi ochrony – to jednak również wymaga czasu i zaangażowania.

Trzecia metoda to skorzystanie z porównywarki OC na motocykl. Na naszej stronie znajdziesz kalkulator ubezpieczeń motocykla. Po wpisaniu danych bez trudu obliczysz wysokość składki. Kalkulator OC motocykla pozwoli Ci w kilka minut poznać ofertę kilkunastu ubezpieczycieli. Informacje, które będziesz musiał wpisać do kalkulatora ubezpieczenia motocykla są identyczne z danymi, które musiałbyś podać doradcy w placówce. Na ich podstawie algorytm dopasowuje Twoje potrzeby i ryzyko szkodowości do ofert firm ubezpieczeniowych.

Kalkulator sprawdzający najtańsze OC na motocykl to najłatwiejszy i najszybszy sposób na znalezienie idealnej polisy. By maksymalnie przyspieszyć ten proces, oszczędzając Twój czas, nasz doradca skontaktuje się z Tobą, dając możliwość nie tylko sprawdzenia cen polis, ale także kupienia tej najlepszej dla Ciebie – bez wychodzenia z domu.

Nie zwlekaj, ubezpiecz swój motocykl jak najszybciej!