Ubezpieczenie motocyklowe - w trosce o Twoją wolność i niezależność

Dzięki porównywaniu ofert i naszemu wsparciu, w roku 2020 klienci zaoszczędzili ponad 100 mln złotych na ubezpieczeniach. Warto, prawda?

3 kroki do oszczędności

My porównujemy, Ty oszczędzasz! Sprawdź jak w trzech prostych krokach możesz kupić ubezpieczenie w SUPERcenie!

Jak kupić najtańsze
ubezpieczenie motocyklowe

 • 1
  Wprowadź wymagane dane
  Wszystkie niezbędne informacje znajdziesz w dowodzie rejestracyjnym i prawie jazdy
 • 2
  Porównaj oferty
  O najlepszą dla Ciebie ofertę zapytamy ponad 30 towarzystw ubezpieczeniowych
 • 3
  Oszczędź i tankuj do pełna
  Za polisę zapłacisz przez Internet, a my prześlemy ją na Twój email

Nasi klienci kupują

Jesteśmy specjalistami w wielu dziedzinach ubezpieczeń. Sprawdź produkty, które szczególnie chętnie kupują nasi Klienci.

Ubezpieczenie
na życie

Bądź spokojny – na wszelki wypadek

Ubezpieczenie
rowerowe

Pokonuj kolejne kilometry i jedź bezpiecznie!

Ubezpieczenia
firmowe

Prowadź swój biznes – bez strachu o przyszłość

Bądźmy w kontakcie

#kupujtakjaklubisz

W CUK Ubezpieczenia zależy nam na Twojej wygodzie. W naszej multiagencji ubezpieczysz się na wiele sposobów i błyskawicznie obliczysz składkę za polisę. Możesz kupić online, porozmawiać z nami lub spotkać się osobiście w jednej z naszych placówek.

Czy ubezpieczenie motocykla jest obowiązkowe?

Jeżdżąc motocyklem, bez trudu przemierzasz zakorkowane skrzyżowania, z łatwością manewrujesz po wąskich uliczkach, a do postoju potrzebujesz jedynie skrawka miejsca parkingowego. Jesteś wolny i niezależny. Musisz jednak wypełniać obowiązki narzucone przez prawo, czyli m.in. przestrzegać ograniczeń prędkości i mieć ważną polisę OC.

Ubezpieczenie OC jest obowiązkowe dla każdego pojazdu mechanicznego, także dla motocykla. Nie ma znaczenia, gdzie i jak często z niego korzystasz. Okazjonalne wycieczki po leśnych traktach wymagają OC tak samo jak codzienna jazda po ruchliwych ulicach.

Ubezpieczenie motocykla to jednak nie tylko obowiązek. To przede wszystkim dbałość o swoje zabezpieczenie finansowe na wypadek zderzenia z innymi uczestnikami ruchu drogowego lub pieszymi. Dzięki OC motocykla w razie kolizji lub wypadku nie będziesz musiał pokrywać wyrządzonych szkód z własnej kieszeni. Co więcej, masz możliwość wykupienia nie tylko OC na motocykl, ale także dodatkowych (dobrowolnych) polis, które obejmą ochroną również Twoje życie i zdrowie.

W jaki sposób chroni obowiązkowe ubezpieczenie motocykli?

Obowiązkowa polisa OC to ochrona innych uczestników ruchu drogowego, którzy mogą ucierpieć w zetknięciu z Twoim motocyklem. Ubezpieczenie jest gwarancją środków na odszkodowania dla poszkodowanych, które pomoże zrekompensować uszczerbek na zdrowiu i zapewnić im dostęp do niezbędnej opieki zdrowotnej. Jeśli z Twojej winy uszkodzony zostanie inny pojazd, towarzystwo ubezpieczeniowe wypłaci w Twoim imieniu środki na jego naprawę.

Może także się zdarzyć, że na skutek gwałtownego manewru (np. odbicia w bok celem uniknięcia kolizji z bezdomnym zwierzęciem, które wybiegło na drogę) potrącisz pieszego – albo rowerzystę. Gdy w toku likwidacji szkody zostanie potwierdzona Twoja odpowiedzialność za to zdarzenie, świadczenie na rzecz poszkodowanego będzie mogło zostać wypłacone z Twojego ubezpieczenia OC motocykla lub skutera.

Ubezpieczenie jednośladu sprawdzi się także w sytuacji, w której doprowadzisz do uszkodzenia cudzej nieruchomości. Może to być uderzenie w ogrodzenie posesji, np. w związku z wpadnięciem w poślizg przez trudne warunki pogodowe. Pokrycie takiej szkody z własnej kieszeni wiązałoby się ze sporymi wydatkami. OC dla motocykla może sprawić, że Twój budżet zostanie odciążony i nie poniesiesz ewentualnych kosztów.

Jaki zakres ochrony wchodzi w dodatkowe ubezpieczenie motocykla?

Powyższe przykłady, choć wiążą się z powstaniem szkody wyrządzonej osobie trzeciej, oznaczają także uszkodzenie Twojego pojazdu. Motocykl, czy na skutek kolizji z innym jednośladem, czy  z samochodem, czy ze zwierzęciem, czy z człowiekiem, czy nieruchomością, bez wątpienia ulegnie uszkodzeniu. To generuje dodatkowe i dość wysokie koszty, na które nie zawsze jesteśmy przygotowani. Dlatego też warto pomyśleć o dodatkowej ochronie motocykla i zaopatrzyć się w polisę autocasco. Mając ubezpieczenie AC motocykla, możemy być pewni, że w razie kolizji lub wypadku, w których uszkodzony został nasz pojazd, otrzymamy rekompensatę finansową od ubezpieczyciela. Odszkodowanie z tytułu AC motocykla przysługuje nam nawet wtedy, gdy to my jesteśmy sprawcą zdarzenia.

Oprócz AC możemy zaproponować Ci także ubezpieczenie NNW, czyli ochronę od następstw nieszczęśliwych wypadków. Polisa daje możliwość otrzymania środków za uszczerbek na zdrowiu – jako rekompensaty za doznaną krzywdę oraz odpowiednią kwotę na pokrycie koniecznych wydatków związanych z leczeniem lub rehabilitacją. Przeważnie (zakres może się różnić u każdego ubezpieczyciela) ubezpieczenia NNW motocykli uwzględniają szkody powstałe podczas:

 • jazdy na motocyklu,
 • wsiadania i zsiadania z jednośladu,
 • zatrzymywania się lub postoju pojazdu,
 • tankowania na stacji,
 • naprawy motocykla na miejscu wystąpienia awarii.

Co więcej, ubezpieczenie obejmuje zwykle nie tylko kierowcę, ale także pasażera motocykla. Ochrona ta może stać się także zabezpieczeniem dla Twojej rodziny – na wypadek Twojej śmierci podczas jazdy.
Zależnie od oferty, polisa może zostać dodatkowo rozszerzona o pakiet assistance, czyli pomoc doraźną na miejscu zdarzenia, w tym holowanie czy wymiana opony.

Gdzie ubezpieczyć motocykl?

Powyższe pytanie ma dwie składowe: pierwsza dotyczy szukania polisy o zakresie ubezpieczenia najlepiej dopasowanym do Twoich potrzeb. Druga to cena. Gdzie ubezpieczyć motocykl tak, żeby było jak najtaniej, a zakres ochrony ubezpieczeniowej jak najszerszy?

Podstawą znalezienia odpowiedzi na to pytanie będzie porównanie ofert od co najmniej kilku ubezpieczycieli. Wymaga to weryfikacji oferowanych przez nich promocji, rozszerzeń, gratisów do polisy, sumy ubezpieczenia, zakresu terytorialnego i ochrony oraz wysokości składki. Analizę polis można wykonać na trzy sposoby. Pierwszym z nich jest wizyta w biurze każdego ubezpieczyciela, co bez wątpienia wymaga ogromnej ilości wolnego czasu.

Drugi to przejrzenie ofert ubezpieczeń motocykla na stronach internetowych firm ubezpieczeniowych. Bez większego trudu można znaleźć na nich Ogólne Warunki Uczestnictwa, a więc dokładnie przyjrzeć się zakresowi ochrony – to jednak również wymaga czasu i zaangażowania.

Trzecia metoda to skorzystanie z porównywarki OC na motocykl. Na naszej stronie znajdziesz kalkulator ubezpieczeń motocykla. Po wpisaniu danych bez trudu obliczysz wysokość składki. Kalkulator OC motocykla pozwoli Ci w kilka minut poznać ofertę kilkunastu ubezpieczycieli. Informacje, które będziesz musiał wpisać do kalkulatora ubezpieczenia motocykla są identyczne z danymi, które musiałbyś podać doradcy w placówce. Na ich podstawie algorytm dopasowuje Twoje potrzeby i ryzyko szkodowości do ofert firm ubezpieczeniowych.

Kalkulator sprawdzający najtańsze OC na motocykl to najłatwiejszy i najszybszy sposób na znalezienie idealnej polisy. By maksymalnie przyspieszyć ten proces, oszczędzając Twój czas, nasz doradca skontaktuje się z Tobą, dając możliwość nie tylko sprawdzenia cen polis, ale także kupienia tej najlepszej dla Ciebie – bez wychodzenia z domu.

Nie zwlekaj, ubezpiecz swój motocykl jak najszybciej!

FAQ

Ostateczna ilość towarzystw, których oferty poznasz zależy od parametrów polisy, której potrzebujesz? O najlepszą ofertę dla Ciebie zapytamy ponad 30 towarzystw ubezpieczeniowych.

Polisę za pośrednictwem CUK Ubezpieczenia, możesz kupić na kilka sposobów:

- korzystając z kalkualtora online

- dzwoniąć na naszą infolinię

- odwiedzając najbliższą placówkę

Warto pamiętać, że podstawowym obowiązkiem każdego kierowcy jest zakup polisy OC. To niezbędna ochrona, która zapewnia wypłatę środków, jeśli wyrządzisz szkodę innym osobom lub pojazdom. Dzięki superubezpieczeniu nie ponosisz z własnej kieszeni kosztów naprawy zniszczeń. Brak ważnej polisy OC wiąże się z karą finansową, należy więc zadbać o ciągłość ochrony.

W trosce o Twoje auto możesz wyposażyć się w ubezpieczenie AC, które pomoże Ci w kłopotliwych okolicznościach objętych umową. Towarzystwo udzieli wsparcia w razie stłuczki, wypadku, kradzieży czy niekorzystnego działania zjawisk atmosferycznych np. gradu. Na zakup AC możesz zdecydować się niezależnie od polisy OC lub wykupić OC i AC w pakiecie.

Wśród ubezpieczeń komunikacyjnych znajdziesz także NNW, czyli wsparcie w zmaganiach z następstwem nieszczęśliwych wypadków. Otrzymasz odszkodowanie, jeśli zdarzenie drogowe spowoduje uszczerbek na zdrowiu. NNW gwarantuje środki także w przypadku śmierci ubezpieczonego w wypadku komunikacyjnym.

Assistance to wsparcie informacyjne i sprawna organizacja pomocy w kryzysowej sytuacji. W razie kłopotów na drodze nie musisz na własną rękę szukać warsztatu czy lawety. Dla pełnej superochrony auta oferujemy także ubezpieczenie szyb. Z kompleksową polisą dla samochodu niespodziewane przygody nie są Ci straszne.

Masz pytanie?

Jeśli chcesz się z nami skontaktować, wypełnij poniższy formularz.