OC w życiu prywatnym - wypoczywaj bez obaw!

Czasem wystarczy chwila nieuwagi, abyś uszkodził cudzy sprzęt narciarski, rower czy aparat fotograficzny. Zapewnij sobie pełne wsparcie podczas wypoczynku i postaw na OC w życiu prywatnym. Niech nic nie przeszkodzi Ci w wypoczynku!

Jakiej ochrony na wakacjach potrzebujesz?

Zastanawiasz się, jaki zakres ochrony jest dla Ciebie odpowiedni? Zobacz, co może obejmować dobre ubezpieczenie turystyczne.

Co zyskujesz?

 • zwrot kosztów leczenia,
 • ubezpieczenie NNW,
 • koszty ratownictwa i poszukiwań, na każdym etapie
 • assistance w podróży,
 • ubezpieczenie bagażu,
 • OC w życiu prywatnym.
KUP ONLINE

Nasi klienci kupują

Jesteśmy specjalistami w wielu dziedzinach ubezpieczeń. Sprawdź produkty, które szczególnie chętnie kupują nasi Klienci.

Ubezpieczenie
na życie

Bądź spokojny – na wszelki wypadek

Ubezpieczenie
rowerowe

Pokonuj kolejne kilometry i jedź bezpiecznie!

Ubezpieczenia
firmowe

Prowadź swój biznes – bez strachu o przyszłość

Bądźmy w kontakcie

#kupujtakjaklubisz

W CUK Ubezpieczenia zależy nam na Twojej wygodzie. W naszej multiagencji ubezpieczysz się na wiele sposobów i błyskawicznie obliczysz składkę za polisę. Możesz kupić online, porozmawiać z nami lub spotkać się osobiście w jednej z naszych placówek.

Co może obejmować ubezpieczenie OC w życiu prywatnym w ramach polisy turystycznej?

OC w życiu prywatnym coraz częściej wchodzi w skład ubezpieczeń turystycznych. Przeważnie mamy tu do czynienia z opcją, która jest dodatkowo płatna, ale nie warto z niej rezygnować. Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej chroni ubezpieczonego w przypadku wyrządzenia szkody osobie trzeciej. Dlaczego to ubezpieczenie jest tak ważne i przed czym Cię chroni?

Co to jest ubezpieczenie OC w życiu prywatnym?

Co to jest OC w życiu prywatnym? Ubezpieczenie OC to ochrona odpowiedzialności cywilnej ubezpieczonego, czyli mamy tu do czynienia z zakresem zdarzeń i szkód, które powstają w związku z wykonywaniem przez ubezpieczonego czynności w życiu prywatnym. OC w życiu prywatnym dokupisz za odpowiednią dopłatą do każdego ubezpieczenia turystycznego, podobnie jak rozszerzenie o ochronę bagażu czy chorób przewlekłych. Oczywiście niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe oferują OC w cenie ubezpieczenia podróżnego, jednak warto wtedy przyjrzeć się wykluczeniom i ogólnym warunkom ubezpieczenia, żeby mieć pewność, że ochrona jest dla Ciebie wystarczająca.

Jak definiować czynność w życiu prywatnym?

Jak można zdefiniować czynność w życiu prywatnym? To czynność, która dotyczący sfery prywatnej ubezpieczonego, a więc nie jest ona związana z działalnością zawodową i nie pozostaje w związku z wykonywaniem czynności służbowych. Warto o tym pamiętać, ponieważ szkody spowodowane na przykład w czasie delegacji czy podróży służbowej nie mogą być objęte taką ochroną, wymagają one innego rodzaju ubezpieczenia. Ubezpieczenie OC w życiu prywatnym możesz dowolnie rozszerzać, na przykład o klauzulę alkoholową. To ubezpieczenie nie powinno być mylone z obowiązkowym ubezpieczeniem OC komunikacyjnym. OC w życiu prywatnym jest ubezpieczeniem całkowicie dobrowolnym.

Czy warto wykupić OC w życiu prywatnym?

Czy warto zdecydować się na taką opcję ubezpieczenia? Oczywiście decyzja należy tutaj do Ciebie, ale warto wziąć pod uwagę, że polisa ubezpieczenia osób fizycznych w życiu prywatnym jest w stanie ochronić Cię przed naprawdę poważnymi problemami.

Wyrządzenie szkody osobie trzeciej za granicą może wiązać się z dużymi wydatkami. Wszyscy chyba znamy historie osób, które sądownie walczyły o zmniejszenie odszkodowań za szkody wyrządzone komuś na nartach w Austrii czy podczas urlopu nad morzem. W kontekście czasem naprawdę trudnych i kosztownych spraw, cena OC w życiu prywatnym nie wydaje się wysoka.

Przed czym chroni OC w życiu prywatnym?

Ubezpieczenie OC w życiu prywatnym zapewnia dodatkową ochronę, jeśli chodzi o krzywdę wyrządzoną osobie trzeciej. Mogą być to szkody majątkowe i osobowe. Z jakim zakresem szkód mamy więc tutaj do czynienia? Może to być na przykład nieumyślne zniszczenie cudzego sprzętu lub mienia hotelowego, czy nieumyślne spowodowanie uszczerbku na zdrowiu osoby trzeciej.

Jakie są wyłączenia w takiej polisie?

Musisz mieć świadomość, że niezależnie od tego, na jaki wariant ubezpieczenia OC w życiu prywatnym się zdecydujesz, odpowiedzialność ubezpieczyciela nie jest nieograniczona. Suma ubezpieczenia decyduje o tym, jaką kwotę ubezpieczyciel wypłaci w przypadku zaistnienia szkody. Jeżeli więc suma ubezpieczenia wynosi 15 tys. zł a roszczenie osoby trzeciej będzie opiewało na 30 tys., ubezpieczyciel pokryje za Ciebie tylko 15 tys. zł. O ile oczywiście zdarzenie to będzie uprawniało do wypłaty odszkodowania zgodnie z warunkami zawartymi w OWU.

Czy warto rozszerzać OC w życiu prywatnym?

Czy warto rozbudować zakres takiego ubezpieczenia? To zależy od Twojej decyzji. Przede wszystkim powinieneś sprawdzić w OWU, jakie zdarzenia są wyłączone spod odpowiedzialności ubezpieczyciela, czyli w jakich sytuacjach ubezpieczenie nie zadziała. Niektórych zapisów nie jesteś w stanie zmienić. Jednak niekiedy w stosunku do niektórych zdarzeń możesz rozszerzyć ochronę. Najczęściej rozszerza się polisę OC w życiu prywatnym o klauzulę alkoholową.

Jakie są najpopularniejsze klauzule wyłączające?

Przy zakupie każdej polisy musisz przede wszystkim zapoznać się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia. To tutaj znajdziesz szczegółowe informacje, w jakich sytuacjach odpowiedzialność ubezpieczyciela jest wyłączona. Musisz mieć świadomość, przed czym dana polisa Cię chroni, a kiedy ubezpieczyciel odmówi wypłaty odszkodowania. Jakie są najbardziej popularne klauzule wyłączające odpowiedzialność ubezpieczyciela? Kiedy ubezpieczyciel odmówi wypłaty rekompensaty?

 • Umyślne wyrządzenie szkody.
 • Szkoda wyrządzona ubezpieczonemu lub jego bliskim.
 • Szkoda wyrządzona na skutek udziału ubezpieczonego w bójce lub innych aktach przemocy.
 • Szkoda powstała pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających.
 • Szkody polegająca na zniszczeniu wartościowych przedmiotów typu pieniądze, papiery wartościowe, dzieła sztuki bądź biżuteria.

To tylko niektóre przykłady wyłączeń odpowiedzialności ubezpieczyciela, dlatego przy podpisywaniu każdej polisy trzeba bardzo dokładnie zapoznać się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia, żeby upewnić się w jakich sytuacjach jesteś zabezpieczony, a w jakich nie możesz liczyć na odszkodowanie.

Jak musisz postępować w przypadku zgłoszenia szkody?

Jeżeli masz wykupione ubezpieczenie OC w życiu prywatnym i uczyniłeś szkodę osobie trzeciej, powinieneś postępować zgodnie z zaleceniami OWU. O zaistniałej szkodzie niezwłocznie poinformuj ubezpieczyciela. Powinieneś udzielić towarzystwu ubezpieczeniowemu wszelkich niezbędnych informacji, które pozwolą ustalić, kto był odpowiedzialny za zdarzenie i w jakich ono odbyło się okolicznościach. Nie powinieneś samodzielnie zawierać żadnych ugód z poszkodowanym ani uznawać jego roszczeń, ponieważ rozpatrzenie szkody należy do obowiązków i praw ubezpieczyciela. Jeżeli osoba poszkodowana zdecyduje się wobec Ciebie na powództwo w sądzie, również powinieneś zawiadomić o tym fakcie ubezpieczyciela, przekazując mu kopię pozwu i dokumenty, które dotyczą sprawy.

Gdzie kupić najlepsze OC w życiu prywatnym?

Najlepsze ubezpieczenia turystyczne możesz kupić również online. Porównanie ubezpieczenia OC w życiu prywatnym w naszym kalkulatorze ubezpieczeń turystycznych to bardzo dobre rozwiązanie. Potrzebujesz pomocy doradcy, by rozwiać wszelkie wątpliwości i otrzymać pomoc w dopasowaniu ubezpieczenia do swoich oczekiwań i potrzeb? Zadzwoń na naszą infolinię lub przyjdź do placówki - pomożemy Ci dobrać właściwy zakres ochrony.

FAQ

EKUZ, pomimo że jest darmowy, nie zapewni Ci tej samej ochrony ubezpieczeniowej jak polisa turystyczna. EKUZ działa jedynie na zasadzie opieki zdrowotnej danego kraju, jeśli dane Państwo wymaga współpłatności za leczenie — Ciebie te koszty nie ominą. Dodatkowo EKUZ nie pokrywa kosztów transportu do Polski, nie daje możliwości korzystania z prywatnej służby zdrowia.

Tak, polisa może zapewnić Ci pokrycie kosztów leczenia w razie zachorowania na COVID-19 oraz ubezpieczenie turystyczne może obejmować wsparcie w razie rezygnacji z wyjazdu, albo skrócenia uczestnictwa w imprezie, czy wycieczce.

Wyjeżdżając do pracy za granicę, nie masz obowiązku zawarcia polisy, natomiast warto wykupić odpowiednie ubezpieczenie. Rozbudowana polisa pokryje koszty leczenia, gdybyś uległ nieszczęśliwemu wypadkowi w trakcie wykonywania obowiązków w pracy. Niezależnie od tego, czy jedziesz do pracy w biurze, jako pracownik firmy budowlanej, czy opiekować się starszymi osobami - wiele może się zdarzyć.

Tak, towarzystwa ubezpieczeniowe proponują polisy turystyczne dla cudzoziemców, którzy chcą wyjechać za granicę.

Ryzyko związane z zaostrzeniem chorób przewlekłych ubezpieczonego jest dość duże, dlatego rekomendujemy odpowiednie rozszerzenie. Warto wiedzieć, że obecnie część Towarzystw już w podstawowym zakresie oferuje ochronę w związku z chorobami przewlekłymi.

Tak, ubezpieczenie turystyczne może zawierać taką opcję lub jest możliwość rozszerzenia zakresu ubezpieczenia. Wykupienie klauzuli alkoholowej w ubezpieczeniu turystycznym gwarantuje, że otrzymasz odszkodowanie w razie szkody, która wystąpiła po spożyciu alkoholu.

Tak, polisę możesz wykupić, przebywając za granicą, jednak może się to wiązać z kilkudniową karencją.

Masz pytanie?

Jeśli chcesz się z nami skontaktować, wypełnij poniższy formularz.