OC w życiu prywatnym
– wypoczywaj bez obaw o finanse!

  • Zyskaj wsparcie w razie szkód wyrządzonych osobom trzecim
  • Możesz objąć ochroną działania swoje oraz osób i zwierząt, za które jesteś odpowiedzialny
  • U nas znajdziesz polisy z szerokimi widełkami sum ubezpieczenia

Dlaczego warto kupić OC w życiu prywatnym?

Nie płacisz, gdy wyrządzisz krzywdę osobie trzeciej lub uszkodzisz jej rzeczy

Polisa obejmuje zarówno szkody osobowe (trwały uszczerbek na zdrowiu np. złamanie ręki, nogi itd.), jak i rzeczowe (zniszczenie aparatu fotograficznego, roweru itd.), które wyrządzisz podczas podróży.

Zyskujesz ochronę, gdy podróżuje z Tobą dziecko lub zwierzę

Jeśli Twoje dziecko lub zwierzę uszkodzi przedmiot należący do osoby trzeciej czy wyrządzi jej krzywdę, zadziała polisa, a Ty nie będziesz musiał wypłacać poszkodowanemu zadośćuczynienia z własnej kieszeni.

Chronisz swoje finanse

Jeśli zgodnie z prawem danego kraju, musisz naprawić szkodę wyrządzoną osobie trzeciej, polisa pokryje koszty z tym związane, a Ty nie musisz robić tego z własnej kieszeni.

Otrzymasz pomoc w wielu sytuacjach

Dopasuj polisę do swoich potrzeb, wykupując dodatkowe opcje m.in. rozszerzenie o uprawianie sportów (np. jeżdżenie na nartach) czy klauzulę alkoholową (szkody wyrządzone pod wpływem alkoholu).

Co zyskujesz, kupując OC w życiu prywatnym w CUK?

Komfort

Polisę kupisz online, w aplikacji, przez telefon
lub w placówce – jak Ci wygodniej!

Dostęp do promocji i rabatów

Skorzystaj z programu Moc Rabatów oraz Payback!

Możliwość płatności ratalnej

lub odroczenie terminu pierwszej płatności.

Dostęp do nowoczesnej aplikacji,

która ułatwi Ci zarządzanie polisami i zgłaszanie szkód

Dopasuj OC w życiu prywatnym za pomocą możliwych rozszerzeń

rozszerzenie o klauzulę alkoholową

rozszerzenie o uprawianie sportów

Suma ubezpieczenia – maksymalna kwota ochrony

Towarzystwo będzie odpowiadać do wysokości sumy ubezpieczenia. Dopasuj wysokość ubezpieczenia do formy swojego wypoczynku. Jeśli wybierasz się np. na narty, gdzie niebezpieczeństwo zniszczenia drogiego sprzętu innemu narciarzowi jest wysokie, zdecyduj się na wyższą sumę gwarancyjną. 

Na co jeszcze zwrócić uwagę podczas zakupu OC w życiu prywatnym?

Rzetelnie oceń, czy potrzebujesz dodatkowej polisy na wyjazd

Jeśli nie wyjeżdżasz za granicę, tylko wybierasz się na urlop w kraju, może się okazać, że posiadane już przez Ciebie OC w życiu prywatnym (np. przy polisie mieszkaniowej), będzie wystarczające. Przejrzyj jednak koniecznie Ogólne Warunki Ubezpieczenia, szczególnie gdy wybierasz się za granicę. Może się okazać, że ubezpieczenie OC w życiu prywatnym jako dodatek do ubezpieczenia turystycznego będzie Ci potrzebny.

Dobierz zakres ochrony do swoich potrzeb

Jeśli planujesz aktywnie spędzać czas podczas urlopu, np. jeżdżąc na nartach czy uprawiając inny sport, wykup dodatkowe rozszerzenie.

Wykup klauzulę alkoholową

Wyjeżdżasz na urlop ze znajomymi i będziesz spędzać czas także w pubach i barach? Wykup tzw. klauzulę alkoholową. Tylko dzięki niej, jeśli będąc pod wpływem alkoholu wyrządzisz szkodę osobie trzeciej, będziesz mógł liczyć na wsparcie ubezpieczyciela.

Jakie są wyłączenia w polisach OC w życiu prywatnym w podróży?

Nie w każdej sytuacji towarzystwo wypłaci odszkodowanie. Każda firma stosuje indywidualne listy wyłączeń odpowiedzialności. Mogą do nich należeć m.in. szkody:

spowodowane umyślnie

spowodowane pod wpływem alkoholu

związane z uprawianiem sportów wysokiego ryzyka

powstałe podczas bójki

związane z popełnieniem przestępstwa

wyrządzone na skutek choroby psychicznej

powstałe w związku z działalnością zawodową

związane z epidemią lub pandemią

Sprawdź realne ceny za polisy turystyczne w CUK

Dzięki wprowadzeniu kilku danych osobowych oraz informacji o podróży zyskasz dostęp do najlepszych propozycji od znanych towarzystw ubezpieczeniowych. Wykonaj kalkulację i znajdź najtańszą ofertę!

3 niezawodne sposoby na obniżenie ceny OC w życiu prywatnym

Dopasuj sumę ubezpieczenia

Im wyższa suma gwarancyjna, tym większa składka za polisę. Jeśli nie planujesz np. jeździć na nartach i ryzyko, że uszkodzisz komuś drogi sprzęt, jest niewielkie, nie musisz wybierać najwyższych sum ubezpieczenia.

Nie wykupuj zbędnych rozszerzeń

Jeśli nie będziesz uprawiać sportów, nie wykupuj dodatkowego rozszerzenia o szkody wyrządzone w takich sytuacjach. Składka będzie także wyższa, jeśli zdecydujesz się na wykupienie klauzuli alkoholowej.

Porównaj oferty

Dzięki temu nie przepłacisz za polisę i będziesz mógł wybrać taką, która ma szeroki zakres ochrony i odpowiednie sumy gwarancyjne. Skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń turystycznych na CUK.pl.

Opinie klientów

Klaudia Krawczyk

Od dawna ubezpieczamy z mężem tutaj dwa samochody. W tym roku nawet zdecydowaliśmy się na ubezpieczanie na życie. Tak naprawdę składki są niewielkie.

Joanna Zofia Ołowska

Bardzo miła atmosfera, pełen profesjonalizm, szczególne podziękowania dla Pana Pawła za pomoc w znalezieniu najoptymalniejszego ubezpieczenia OC, oraz pomoc z wyprostowaniem polis z poprzednich lat za auto ubezpieczone w całkiem innej placówce.💪👍🤝 Dziękujemy
i polecamy jak najbardziej usługi CUK Wołomin.

Paulina Zarzycka

Bardzo polecam to miejsce. Profesjonalna i bardzo miła obsługa, wszystko przebiega szybko i sprawnie, niskie ceny i najlepsze oferty na rynku. Polecam każdemu! :)

Krystian Rosadziński

Pełen profesjonalizm. Od kilku lat nie muszę pamiętać o terminie ubezpieczeń. Za każdym razem telefoniczne przypomnienie, oferty przesyłane drogą elektroniczną. Mega oszczędność czasu. Obsługa klienta na najwyższym poziomie. Polecam

Ocena naszych Klientów na Google
Opinie klientów
4,79 (17 338 opinii)

Co może obejmować ubezpieczenie OC w życiu prywatnym w ramach polisy turystycznej?

OC w życiu prywatnym coraz częściej wchodzi w skład ubezpieczeń turystycznych. Przeważnie mamy tu do czynienia z opcją, która jest dodatkowo płatna, ale nie warto z niej rezygnować. Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej chroni ubezpieczonego w przypadku wyrządzenia szkody osobie trzeciej. Dlaczego to ubezpieczenie jest tak ważne i przed czym Cię chroni?

Co to jest ubezpieczenie OC w życiu prywatnym?

Co to jest OC w życiu prywatnym? Ubezpieczenie OC to ochrona odpowiedzialności cywilnej ubezpieczonego, czyli mamy tu do czynienia z zakresem zdarzeń i szkód, które powstają w związku z wykonywaniem przez ubezpieczonego czynności w życiu prywatnym. OC w życiu prywatnym dokupisz za odpowiednią dopłatą do każdego ubezpieczenia turystycznego, podobnie jak rozszerzenie o ochronę bagażu czy chorób przewlekłych. Oczywiście niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe oferują OC w cenie ubezpieczenia podróżnego, jednak warto wtedy przyjrzeć się wykluczeniom i ogólnym warunkom ubezpieczenia, żeby mieć pewność, że ochrona jest dla Ciebie wystarczająca.

Jak definiować czynność w życiu prywatnym?

Jak można zdefiniować czynność w życiu prywatnym? To czynność, która dotyczący sfery prywatnej ubezpieczonego, a więc nie jest ona związana z działalnością zawodową i nie pozostaje w związku z wykonywaniem czynności służbowych. Warto o tym pamiętać, ponieważ szkody spowodowane na przykład w czasie delegacji czy podróży służbowej nie mogą być objęte taką ochroną, wymagają one innego rodzaju ubezpieczenia. Ubezpieczenie OC w życiu prywatnym możesz dowolnie rozszerzać, na przykład o klauzulę alkoholową. To ubezpieczenie nie powinno być mylone z obowiązkowym ubezpieczeniem OC komunikacyjnym. OC w życiu prywatnym jest ubezpieczeniem całkowicie dobrowolnym.

Czy warto wykupić OC w życiu prywatnym?

Czy warto zdecydować się na taką opcję ubezpieczenia? Oczywiście decyzja należy tutaj do Ciebie, ale warto wziąć pod uwagę, że polisa ubezpieczenia osób fizycznych w życiu prywatnym jest w stanie ochronić Cię przed naprawdę poważnymi problemami.

Wyrządzenie szkody osobie trzeciej za granicą może wiązać się z dużymi wydatkami. Wszyscy chyba znamy historie osób, które sądownie walczyły o zmniejszenie odszkodowań za szkody wyrządzone komuś na nartach w Austrii czy podczas urlopu nad morzem. W kontekście czasem naprawdę trudnych i kosztownych spraw, cena OC w życiu prywatnym nie wydaje się wysoka.

Przed czym chroni OC w życiu prywatnym?

Ubezpieczenie OC w życiu prywatnym zapewnia dodatkową ochronę, jeśli chodzi o krzywdę wyrządzoną osobie trzeciej. Mogą być to szkody majątkowe i osobowe. Z jakim zakresem szkód mamy więc tutaj do czynienia? Może to być na przykład nieumyślne zniszczenie cudzego sprzętu lub mienia hotelowego, czy nieumyślne spowodowanie uszczerbku na zdrowiu osoby trzeciej.

Jakie są wyłączenia w takiej polisie?

Musisz mieć świadomość, że niezależnie od tego, na jaki wariant ubezpieczenia OC w życiu prywatnym się zdecydujesz, odpowiedzialność ubezpieczyciela nie jest nieograniczona. Suma ubezpieczenia decyduje o tym, jaką kwotę ubezpieczyciel wypłaci w przypadku zaistnienia szkody. Jeżeli więc suma ubezpieczenia wynosi 15 tys. zł a roszczenie osoby trzeciej będzie opiewało na 30 tys., ubezpieczyciel pokryje za Ciebie tylko 15 tys. zł. O ile oczywiście zdarzenie to będzie uprawniało do wypłaty odszkodowania zgodnie z warunkami zawartymi w OWU.

Czy warto rozszerzać OC w życiu prywatnym?

Czy warto rozbudować zakres takiego ubezpieczenia? To zależy od Twojej decyzji. Przede wszystkim powinieneś sprawdzić w OWU, jakie zdarzenia są wyłączone spod odpowiedzialności ubezpieczyciela, czyli w jakich sytuacjach ubezpieczenie nie zadziała. Niektórych zapisów nie jesteś w stanie zmienić. Jednak niekiedy w stosunku do niektórych zdarzeń możesz rozszerzyć ochronę. Najczęściej rozszerza się polisę OC w życiu prywatnym o klauzulę alkoholową.

Jakie są najpopularniejsze klauzule wyłączające?

Przy zakupie każdej polisy musisz przede wszystkim zapoznać się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia. To tutaj znajdziesz szczegółowe informacje, w jakich sytuacjach odpowiedzialność ubezpieczyciela jest wyłączona. Musisz mieć świadomość, przed czym dana polisa Cię chroni, a kiedy ubezpieczyciel odmówi wypłaty odszkodowania. Jakie są najbardziej popularne klauzule wyłączające odpowiedzialność ubezpieczyciela? Kiedy ubezpieczyciel odmówi wypłaty rekompensaty?

  • Umyślne wyrządzenie szkody.
  • Szkoda wyrządzona ubezpieczonemu lub jego bliskim.
  • Szkoda wyrządzona na skutek udziału ubezpieczonego w bójce lub innych aktach przemocy.
  • Szkoda powstała pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających.
  • Szkody polegająca na zniszczeniu wartościowych przedmiotów typu pieniądze, papiery wartościowe, dzieła sztuki bądź biżuteria.

To tylko niektóre przykłady wyłączeń odpowiedzialności ubezpieczyciela, dlatego przy podpisywaniu każdej polisy trzeba bardzo dokładnie zapoznać się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia, żeby upewnić się w jakich sytuacjach jesteś zabezpieczony, a w jakich nie możesz liczyć na odszkodowanie.

Jak musisz postępować w przypadku zgłoszenia szkody?

Jeżeli masz wykupione ubezpieczenie OC w życiu prywatnym i uczyniłeś szkodę osobie trzeciej, powinieneś postępować zgodnie z zaleceniami OWU. O zaistniałej szkodzie niezwłocznie poinformuj ubezpieczyciela. Powinieneś udzielić towarzystwu ubezpieczeniowemu wszelkich niezbędnych informacji, które pozwolą ustalić, kto był odpowiedzialny za zdarzenie i w jakich ono odbyło się okolicznościach. Nie powinieneś samodzielnie zawierać żadnych ugód z poszkodowanym ani uznawać jego roszczeń, ponieważ rozpatrzenie szkody należy do obowiązków i praw ubezpieczyciela. Jeżeli osoba poszkodowana zdecyduje się wobec Ciebie na powództwo w sądzie, również powinieneś zawiadomić o tym fakcie ubezpieczyciela, przekazując mu kopię pozwu i dokumenty, które dotyczą sprawy.

Gdzie kupić najlepsze OC w życiu prywatnym?

Najlepsze ubezpieczenia turystyczne możesz kupić również online. Porównanie ubezpieczenia OC w życiu prywatnym w naszym kalkulatorze ubezpieczeń turystycznych to bardzo dobre rozwiązanie. Potrzebujesz pomocy doradcy, by rozwiać wszelkie wątpliwości i otrzymać pomoc w dopasowaniu ubezpieczenia do swoich oczekiwań i potrzeb? Zadzwoń na naszą infolinię lub przyjdź do placówki - pomożemy Ci dobrać właściwy zakres ochrony.