Strona www.cuk.pl wykorzystuje pliki cookies, które możecie Państwo kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Więcej w Polityce cookies i prywatności.

Świadczenia wypadkowe NNW - ochrona Ciebie i bliskich

W codziennym życiu może wydarzyć się wszystko. Właśnie dlatego warto przygotować się na każdą ewentualność. Zyskaj spokój i bezpieczeństwo z ubezpieczeniem NNW, które chroni Ciebie oraz Twoich bliskich w razie drobnych wypadków oraz poważniejszych zdarzeń.

Skontaktuj się z nami!

Razem zabezpieczymy to, co jest dla Ciebie cenne. Właśnie dlatego nie tylko porównujemy ceny składek, ale przede wszystkim dopasowujemy poziom ochrony do Twoich potrzeb. Nasi eksperci czekają na Ciebie. Skontaktuj się z nami

Co zyskujesz?

  • Pełne wsparcie merytoryczne
  • Ofertę wielu towarzystw ubezpieczeniowych
  • Wsparcie, także po zakupie polisy

Nasi klienci kupują

Jesteśmy specjalistami w wielu dziedzinach ubezpieczeń. Sprawdź produkty, które szczególnie chętnie kupują nasi Klienci.

Ubezpieczenie
na życie

Bądź spokojny – na wszelki wypadek

Ubezpieczenie
rowerowe

Pokonuj kolejne kilometry i jedź bezpiecznie!

Ubezpieczenia
firmowe

Prowadź swój biznes – bez strachu o przyszłość

Na czym polega odszkodowanie NNW?

Każdy z nas jest narażony na nieprzewidziane zdarzenia w codziennym życiu. Wiele z nich może prowadzić do poważniejszych urazów lub uszczerbków na zdrowiu, a w konsekwencji – z koniecznością przeznaczenia sporych funduszy na powrót do zdrowia. Pomoc w tej kwestii może zapewnić odszkodowanie NNW, czyli odszkodowanie od następstw nieszczęśliwych wypadków.

Odszkodowanie NNW – przygotuj się na nieprzewidziane sytuacje

Wypadki często zdarzają się nagle – to sprawia, że zazwyczaj nie ma możliwości przygotowania się na ich potencjalnie negatywne skutki. Jednym z  środków ostrożności jest pomoc finansowa taka jak odszkodowanie z własnego NNW. Polisa ochroni Ciebie i Twoich bliskich nie tylko w przypadku poważnych zdarzeń losowych, lecz także podczas drobnych wypadków. Potknięcie na prostej drodze? Złamana ręka? Wypadek w domu? Odszkodowanie może obejmować każdą z tych sytuacji – wystarczy zadbać o odpowiednie warunki umowy ubezpieczenia.

Kiedy składać wniosek o odszkodowanie?

Odszkodowanie NNW stanowi rodzaj ubezpieczenia osobowego. Przedmiotem ochrony takiej polisy jest Twoje zdrowie i życie w obliczu nieprzewidzianych sytuacji. Mogą to być wydarzenia pozornie niegroźne, które mimo wszystko potrafią skutecznie zakłócić wykonywanie codziennych czynności. Do wypłaty odszkodowania dochodzi w przypadku wystąpienia trwałego uszczerbku na zdrowiu lub śmierci w wyniku nieszczęśliwego wypadku.

Odpowiednio wybrana polisa gwarantuje dostęp do środków finansowych w trudnej sytuacji. Nieszczęśliwe wypadki mogą prowadzić nie tylko do dyskomfortu i bólu, lecz także do czasowej niezdolności do pracy, ograniczonej sprawności ruchowej lub wręcz unieruchomienia w domu. Polisa NNW pozwoli Ci otrzymać środki za szkody powstałe na Twoim zdrowiu, co z kolei umożliwi podjęcie niezbędnego leczenia i poddać się rehabilitacji. Tego typu oferty mogą obejmować również świadczenie szpitalne, które pomoże Ci zająć się wszystkimi istotnymi kwestiami w czasie hospitalizacji.

Wniosek o odszkodowanie za upadek na chodniku – czy po takim zdarzeniu można uzyskać pomoc finansową?

Definicja nieszczęśliwego wypadku obejmuje wiele różnych sytuacji. Jedną z nich może być poślizgnięcie się i upadek na oblodzonym chodniku. Są to zdarzenia, które występują niezależnie od woli ubezpieczonego – powód zajścia pochodzi zatem ze świata zewnętrznego. Przyczyną nieszczęśliwego wypadku może być m.in. powalone drzewo, strome schody czy agresywne zwierzę. Każdy z tych czynników jest objęty ubezpieczeniem. Innym rodzajem pomocy może być odszkodowanie za złamany nos czy przytrzaśnięty palec drzwiami od samochodu – odszkodowanie może dotyczyć wielu różnych sytuacji.

Jak ubiegać się o odszkodowanie po wypadku w pracy?

Jeśli masz wykupioną polisę NNW w pracy, warto wiedzieć, że świadczenia z tytułu ubezpieczeń tego typu się kumulują. Gdy będziesz w potrzebie, możesz skorzystać z pomocy więcej niż jednego towarzystwa ubezpieczeniowego, aby zapewnić sobie jeszcze lepszą pomoc po nieszczęśliwym wypadku.

Jeżeli zastanawiasz się, jak załatwić odszkodowanie po wypadku w pracy, warto zaczerpnąć informacji u swojego ubezpieczyciela. Głównym warunkiem otrzymania świadczeń jest umowa o pracę. Kolejną istotną kwestią jest wiedza, do ilu lat wstecz można ubiegać się o odszkodowanie. Górna granica sięga 3 lat – to okres, który w większości umożliwi przygotowanie się do całego procesu, a także pozwala na objęcie ubezpieczeniem długotrwałych skutków wypadku.

Kiedy przysługuje ubezpieczenie wypadkowe NNW?

Istnieje dokładna procedura rozeznawania, która pozwala ubezpieczycielom ocenić do jakiej grupy zalicza się dany uraz. Wypadki dzieli się na śmiertelne, ciężkie, lekkie i zbiorowe. By zdobyć więcej informacji, warto zapoznać się z tabelą procentową uszczerbku na zdrowiu. Tabelę znajdziesz w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia (OWU) – w razie wątpliwości możesz także zapytać doradców CUK, którzy z chęcią odpowiedzą na Twoje pytania.

W CUK Ubezpieczenia porównamy dla Ciebie oferty NNW od wiodących towarzystw. Posiadając dobrze dobraną polisę, w razie nieszczęśliwego wypadku możesz uzyskać odszkodowanie NNW. PZU, Ergo Hestia i Warta to tylko kilka z wielu towarzystw, których produkty ubezpieczeniowe kupisz w CUK. Polisy oferowane przez renomowane towarzystwa ubezpieczeniowe pozwolą Ci odpowiednio zabezpieczyć się przed skutkami nieprzewidzianych sytuacji.

FAQ

Ostateczna ilość towarzystw, których oferty poznasz zależy od parametrów polisy, której potrzebujesz? O najlepszą ofertę dla Ciebie zapytamy ponad 30 towarzystw ubezpieczeniowych.

Polisę za pośrednictwem CUK Ubezpieczenia, możesz kupić na kilka sposobów:

- korzystając z kalkualtora online

- dzwoniąć na naszą infolinię

- odwiedzając najbliższą placówkę

W naszej ofercie znajdziesz produkty ubezpieczeniowe gwarantujące wsparcie w razie poważnego zachorowania, chorób przewlekłych czy problemów zdrowotnych, które zaczęły Ci dokuczać po nieszczęśliwym wypadku. Zapewniamy pomoc po operacjach chirurgicznych. Przebywając w szpitalu, możesz liczyć na świadczenie, które ułatwi Ci funkcjonowanie w nowych okolicznościach.

Jeśli Ciebie zabraknie, Twoi bliscy otrzymają kompleksowe superwsparcie na wydatki w trudnych dla nich chwilach. Ubezpieczenie na życie to nie tylko pomoc w przypadku śmierci ubezpieczonego. Świadczenie otrzymasz na wypadek odejścia osób Tobie najbliższych i w razie pogorszenia się Twojego stanu zdrowia.

Polisa ochroni Cię, jeśli niedyspozycja będzie wiązała się z niezdolnością do pracy. Pomożemy Ci zorganizować opiekę medyczną po powrocie ze szpitala, a towarzystwo ubezpieczeniowe pokryje koszty zakupu sprzętu medycznego. Udzielimy Ci wsparcia w czasie rehabilitacji, abyś łatwiej odnalazł się w wymagającej sytuacji. Superubezpieczenie może zagwarantować Ci dostęp do wysokiej jakości opieki zdrowotnej. Odpowiednia polisa to pewność niezależności finansowej w trudnych okolicznościach.

Masz pytanie?

Jeśli chcesz się z nami skontaktować, wypełnij poniższy formularz.