Ubezpieczenie assistance
– bądź przygotowany na każdą sytuację na drodze
- Zyskaj wsparcie w razie awarii lub kolizji
- Porównamy dla Ciebie oferty polis od wielu towarzystw
- U nas znajdziesz ubezpieczenie assistance jako niezależny produkt lub jako dodatek do polisy AC
Dlaczego warto kupić ubezpieczenie assistance?
W razie awarii, wypadku, kolizji czy kradzieży możesz liczyć na pomoc ubezpieczyciela we wielu obszarach.
Holowanie pojazdu
W razie wypadku, kolizji lub awarii możesz liczyć na holowanie uszkodzonego pojazdu.
Samochód zastępczy
Ubezpieczyciel zapewni Ci samochód zastępczy po awarii, wypadku lub kradzieży pojazdu.
Zakwaterowanie w hotelu
Jeśli do celu podróży pozostała spora odległość, a Twój pojazd znajduje się w serwisie, ubezpieczyciel zapewni zakwaterowanie w hotelu dla wszystkich podróżujących.
Naprawa pojazdu na miejscu zdarzenia
W ramach assistance otrzymasz wsparcie w razie awarii Twojego pojazdu. Jeśli możliwa będzie naprawa na miejscu zdarzenia, ubezpieczyciel zapewni Ci pomoc mechanika. To nieocenione wsparcie w razie rozładowania akumulatora, zatrzaśnięcia kluczyków czy przebicia opony.
Transport dla kierowcy i pasażerów
Jeśli zajdzie konieczność odholowania pojazdu, możesz liczyć na transport podróżujących do hotelu, na miejsce docelowe czy do warsztatu, w którym umieszczono Twoje auto.
Co zyskujesz, kupując ubezpieczenie assistance w CUK?
Komfort
Polisę kupisz online, w aplikacji, przez telefon
lub w placówce – jak Ci wygodniej!
Dostęp do promocji i rabatów
Skorzystaj z programu Moc Rabatów oraz Payback!
Możliwość płatności ratalnej
lub odroczenie terminu pierwszej płatności.
Dostęp do nowoczesnej aplikacji,
która ułatwi Ci zarządzanie polisami i zgłaszanie szkód
Dopasuj wariant assistance do swoich potrzeb
Ochrona assistance na cały rok to dobre rozwiązanie dla osób, które lubią mieć pewność wsparcia ubezpieczyciela w każdej sytuacji. Polisa działa przez 365 dni. Koniecznie jednak sprawdź w OWU, jaki jest limit holowania.
Polisę assistance możesz kupić na okres krótszy niż rok. Dostępne są polisy na 7, 14 lub 30 dni. To doskonałe rozwiązanie szczególnie wtedy, gdy na co dzień nie pokonujesz dużych odległości i potrzebujesz wsparcia ubezpieczyciela jedynie na czas wypadu na urlop, to ta opcja jest idealna dla Ciebie!
Na co jeszcze zwrócić uwagę podczas zakupu assistance?
Limit holowania
Przed podjęciem decyzji o zakupie konkretnej polisy assistance, sprawdź w OWU, jak ubezpieczyciel określił maksymalny limit kilometrów holowania pojazdu. Przelicz, jaki limit będzie dla Ciebie wystarczający. Są także oferty bez limitu kilometrów, jednak oceń, czy taki wariant jest Ci rzeczywiście potrzebny.
Zakres terytorialny
Zastanów się, czy potrzebujesz assistance działającego wyłącznie na obszarze Polski, czy może planujesz zagraniczne podróże i przyda Ci się też ochrona poza granicami naszego kraju.
Odległość od domu
Część polis assistance działa jedynie po przekroczeniu pewnej odległości od miejsca zamieszkania. W CUK znajdziesz też assistance, w którym nie ma tego warunku i wsparcie otrzymasz nawet w razie zdarzenia tuż pod swoim domem.
Sprawdź, w jakich sytuacjach działa ochrona
Polisa assistance zapewnia wsparcie w wielu trudnych sytuacjach na drodze. W zależności od wybranej polisy na pomoc ubezpieczyciela możesz liczyć między innymi w razie:
Sprawdź realne ceny za assistance w CUK
Dzięki wprowadzeniu kilku danych osobowych oraz informacji o pojeździe zyskasz dostęp do najlepszych propozycji od znanych towarzystw ubezpieczeniowych. Wykonaj kalkulację i znajdź najtańszą ofertę!
3 niezawodne sposoby na obniżenie ceny ubezpieczenia assistance
Porównaj produkty różnych towarzystw
Każde towarzystwo indywidualnie określa cenę polisy assistance, dlatego koszt u poszczególnych ubezpieczycieli może być bardzo różny. Skorzystaj z naszej porównywarki, by wybrać najkorzystniejszą dla Ciebie opcję!
Rzetelnie wybierz limit holowania
Zazwyczaj im większy limit holowania, tym wyższa cena polisy. Dobierz więc ubezpieczenie, które zapewni Ci odpowiedni limit kilometrów.
Wybierz odpowiedni zakres terytorialny ochrony assistance
Jeśli nie potrzebujesz ochrony poza granicami kraju, możesz wybrać ubezpieczenie, które działa tylko na terenie Polski. Taka polisa może być znacząco tańsza niż ta, która chroni na terenie Europy.
MOC Rabatów na ubezpieczenie auta
Najpopularniejsze
Najnowsze
- 2024-11-06 City break w styczniu – gdzie wyjechać?
- 2024-11-01 Wakacje od składek ZUS w 2024 roku – co trzeba wiedzieć?
- 2024-11-01 City break w grudniu – gdzie wyjechać?
- 2024-10-31 City break w listopadzie – gdzie wyjechać?
- 2024-10-25 Otwarty rezonans magnetyczny - jak działa i gdzie można go zrobić?
- 2024-10-24 Jak zostać kierowcą transportu krwi?
- 2024-10-24 Najlepsze snowparki w Polsce i w Europie
- 2024-10-23 Na czym polega praca w transporcie sanitarnym?
- 2024-10-23 Jak wygląda praca kierowcy karetki?
Najpopularniejsze
Pierwsze auto – pierwszy stres? - CUK Ubezpieczenia
Najnowsze
- 2024-10-31 Ceny ubezpieczeń nieruchomości w Polsce: Opolskie i Śląskie na czołowych miejscach! - CUK
- 2024-09-13 CUK Ubezpieczenia numerem 1 w rankingu Top20 multiagencji ubezpieczeniowych w Polsce!
- 2024-03-26 Nowe sumy gwarancyjne w ubezpieczeniach OC – jakie zmiany szykuje resort?
- 2023-11-14 BLACK WEEK – sprawdź naszą promocję!
- 2023-09-11 CUK Ubezpieczenia zaprasza na otwarte spotkania w Gdańsku, Katowicach i Warszawie
- 2023-07-31 Promocje z PAYBACK na wakacje!
- 2023-07-14 Nie daj się oszukać! Uwaga na wyłudzanie OC przez złomiarzy
- 2023-05-16 Sprawdziliśmy, ile kosztuje ubezpieczenie Choppera
- 2023-05-09 Bezpieczni w drodze – sprawdź nową ofertę Aegon!
Opinie klientów
Klaudia Krawczyk
Od dawna ubezpieczamy z mężem tutaj dwa samochody. W tym roku nawet zdecydowaliśmy się na ubezpieczanie na życie. Tak naprawdę składki są niewielkie.
Joanna Zofia Ołowska
Bardzo miła atmosfera, pełen profesjonalizm, szczególne podziękowania dla Pana Pawła za pomoc w znalezieniu najoptymalniejszego ubezpieczenia OC, oraz pomoc z wyprostowaniem polis z poprzednich lat za auto ubezpieczone w całkiem innej placówce.💪👍🤝 Dziękujemy
i polecamy jak najbardziej usługi CUK Wołomin.
Paulina Zarzycka
Bardzo polecam to miejsce. Profesjonalna i bardzo miła obsługa, wszystko przebiega szybko i sprawnie, niskie ceny i najlepsze oferty na rynku. Polecam każdemu! :)
Krystian Rosadziński
Pełen profesjonalizm. Od kilku lat nie muszę pamiętać o terminie ubezpieczeń. Za każdym razem telefoniczne przypomnienie, oferty przesyłane drogą elektroniczną. Mega oszczędność czasu. Obsługa klienta na najwyższym poziomie. Polecam
Czym jest ubezpieczenie assistance?
Polisa assistance to dobrowolny produkt ubezpieczeniowy, który można wykupić razem z OC lub oddzielnie – w zależności od potrzeb. Zapewnia kierowcy pojazdu wsparcie w zakresie technicznym, logistycznym i prawnym w trudnej sytuacji, jaka wydarzyła się na drodze.
Rodzaje assistance samochodu – całoroczne czy krótkoterminowe?
W ofercie towarzystw ubezpieczeniowych można spotkać dwa rodzaje produktów całoroczny i krótkoterminowy. Są to dwie podobne polisy, które mogą zapewniać pomoc w identycznym zakresie. Różnica polega wyłącznie na okresie ich trwania oraz zakresie ochrony.
- Całoroczny assistance jest idealny dla osób, które często i długo podróżują, pokonując wiele kilometrów. Dzięki tego typu polisie auto zawsze jest gotowe do jazdy i nie trzeba pamiętać o tym, żeby przed każdym dłuższym wyjazdem z domu opłacać ubezpieczenie. To wygodne rozwiązanie, które daje poczucie bezpieczeństwa na drodze.
- Krótkoterminowy assistance jest dla osób, które podróżują rzadko, ale chcą uniknąć kłopotów np. z odpaleniem pojazdu na zimowisku czy przebitą oponą na autostradzie w drodze na wymarzone wakacje. Tego typu polisa może być zawarta tylko na czas pobytu poza domem, co sprawia, że jej cena jest dość niska. Dzięki temu nic nie zepsuje wyczekiwanego urlopu, nawet przypadkowa awaria.
Wybór assistance zależy przede wszystkim od Twojego trybu życia.
Co obejmuje ubezpieczenie assistance w Polsce?
Polisa assistance powstała, aby zapewnić uczestnikom ruchu drogowego pomoc w nagłych sytuacjach, które mają miejsce w najmniej spodziewanym momencie. W ramach umowy można liczyć np. na:
- Holowanie pojazdu do warsztatu lub domu – w tym zakresie często obowiązuje limit kilometrów.
- Naprawę samochodu na miejscu zdarzenia – jeśli usterkę można szybko naprawić, towarzystwo wezwie mechanika i zapłaci za jego pracę. Jednak za części trzeba będzie zapłacić z własnej kieszeni.
- Wynajęcie samochodu zastępczego – pozwala to spokojnie dotrzeć na docelowe miejsce, gdy osobisty pojazd się zepsuł lub został skradziony.
- Transport podróżnych – jeśli auto musi być holowane, towarzystwo nie pozostawi Cię samego na poboczu drogi, tylko zapewni Ci transport do hotelu, mechanika lub domu. O nic nie trzeba się martwić.
- Opłacenie pobytu w hotelu – jeśli nie ma innej możliwości, towarzystwo wynajmie hotel dla kierowcy i jego pasażerów na czas trwania naprawy oraz opłaci koszty pobytu. To duże ułatwienie, zwłaszcza jeśli do zdarzenia doszło poza granicami kraju.
- Pomoc serwisową, np. wymianę opony, odzyskanie kluczy po zatrzaśnięciu się drzwi pojazdu lub naładowanie akumulatora.
Warto jednak pamiętać, że zakres ochrony różni się w zależności od wybranego wariantu. Jeśli zdecydowałeś się na assistance podstawowy (tzw. wypadkowy), mogą obowiązywać różne ograniczenia w możliwości skorzystania z pomocy, np. limit kilometrów.
Można wybrać także assistance premium, które gwarantuje bardzo szeroki zakres ochrony. Dzięki temu o nic nie trzeba się martwić podczas podróży po Polsce i Europie.
O czym pamiętać, kupując pakiet assistance?
Kupując pakiet assistance, trzeba pamiętać o kilku kwestiach. Istnieją bowiem różne formy tego ubezpieczenia, a każda cechuje się nieco innymi warunkami obowiązywania. Przed zdecydowaniem się na konkretny produkt należy zwrócić uwagę na kilka czynników.
Zakres ochrony
Niektóre polisy zapewniają pomoc w razie większej liczby zdarzeń niż inne. Warto zadbać o to, aby zakupione ubezpieczenie samochodu assistance działało w wielu sytuacjach, od konieczności holowania pojazdu, aż po problemy związane z tankowaniem.
Im szerszy zakres ochrony, tym większe poczucie bezpieczeństwa i spokój podczas jazdy. Takie assistance jest zwykle droższe, jednak w sytuacji, gdy często korzystasz z auta, takie rozwiązanie może okazać się korzystne.
Obszar obowiązywania
Każda polisa działa jedynie na określonym obszarze. Dlatego przed kupnem usługi trzeba sprawdzić, czy ubezpieczenie assistance działa też poza Polską.
Najkorzystniejszą możliwością jest assistance Europa, które pozwala na skorzystanie z pomocy drogowej we wszystkich państwach członkowskich Unii Europejskiej. Często taka ochrona obejmuje również Wielką Brytanię czy Szwajcarię.
Wyłączenia od odpowiedzialności
W każdej umowie podpisywanej z towarzystwem ubezpieczeniowym znajdują się wymienione wyłączenia od odpowiedzialności, czyli sytuacje, w których firma może odmówić wypłaty odszkodowania czy udzielenia pomocy. Najczęściej mają one związek z umyślnym działaniem kierowcy czy zdarzeniami, które nie są objęte ochroną.
Cena
Dla wielu osób kluczowe znaczenie ma cena. Jednak nie warto sugerować się jedynie wysokością składki na polisę i ignorować jej zakresu. Assistance ma zapewniać Ci pomoc w sytuacji, gdy będziesz tego potrzebować.
Na szczęście istnieją sposoby, które pozwalają na znalezienie assistance samochodu w atrakcyjnej formie za niewielkie pieniądze. Wystarczy porównać oferty w internetowym kalkulatorze ubezpieczeń. Obecnie konkurencja na rynku jest na tyle duża, że postawienie na dobry produkt za niską cenę staje się coraz łatwiejsze.
Jak kupić tanie assistance?
Polisa assistance może mieć kilka form o zupełnie innym zakresie i czasie obowiązywania. Często jednak różne towarzystwa ubezpieczeniowe mogą proponować podobny produkt w różnych cenach, dlatego dobrym nawykiem jest porównywanie polis.
To, ile kosztuje assistance zależy od kilku czynników. Najważniejsze są zakres i terytorium objęte ochroną. Korzystając z porównywarek ubezpieczeń, możesz szybko porównać dostępne propozycje i sprawdzić, która jest dla Ciebie najkorzystniejsza.
Wiele osób wybiera ubezpieczenie assistance bez limitu wieku samochodu i kilometrów, podczas gdy inni stawiają na pakiety, które zapewniają ochronę w niemal wszystkich sytuacjach. Porównanie polis pozwala na znalezienie największego zakresu ubezpieczenia w niskiej cenie bez wychodzenia z domu.
FAQ, czyli najczęściej zadawane pytania o assistance
Co daje assistance samochodu?
Ubezpieczenie assistance to gwarancja, że otrzymasz pomoc podczas niespodziewanej awarii na drodze lub po wypadku. W ramach umowy towarzystwo ubezpieczeniowe może zapewnić samochód zastępczy, nocleg czy też holowanie do serwisu. Dzięki temu nie trzeba rezygnować ze swoich planów, nawet jeśli Twoje auto nagle odmówi Ci posłuszeństwa.
W zamian za zakup assistance otrzymujesz spokój i poczucie bezpieczeństwa, że nawet w trudnej sytuacji na drodze, jest ktoś, kto pomoże Ci się uporać z problemami.
Ile kosztuje assistance?
Koszt assistance nie jest tak wysoki, jak np. autocasco. Jego cena waha się od 100 do 1000 zł. Nie jest to droga usługa, zwłaszcza w porównaniu do tego, jak szeroką pomoc zapewnia.
Jak długo czeka się na assistance w Europie?
Wsparcie poza granicami kraju można otrzymać w podobnym tempie jak w Polsce. W większości państw europejskich pomoc drogowa działa dość szybko. Nie trzeba obawiać się, że pozostanie się np. na autostradzie, zdanym tylko na siebie.
Jednocześnie warto pamiętać, że czas dotarcia do Ciebie może się wydłużyć, jeśli do zdarzenia doszło poza głównymi drogami. Wtedy niezbędne może być udostępnienie lokalizacji za pomocą GPS.
Ile razy można skorzystać z assistance?
Wiele towarzystw ubezpieczeniowych sprzedaje assistance z limitem pomocy, czyli ograniczeniami w zakresie tego, ile razy można skorzystać ze wsparcia w trakcie roku. Można się z tym spotkać np. w przypadku tanich polis. Dlatego przed zakupem ubezpieczenia dokładnie sprawdź, ile razy możesz skorzystać z pomocy towarzystwa, aby w trudnej sytuacji się nie rozczarować.
Komu przyda się assistance?
Ubezpieczenie assistance w Polsce i Europie przyda się zwłaszcza osobom, które dużo podróżują po kraju i poza jego granicami, np. w celach służbowych. Wówczas warto postawić na roczną polisę.
Tego typu produkt może się sprawdzić także osobom, które wyjeżdżają na wakacje czy też jadą daleko np. odwiedzić rodzinę. Aby nie stresować się problemami podczas długiej podróży, można kupić krótkoterminowe ubezpieczenie, np. assistance na dwa tygodnie tylko na czas wyjazdu. Niewiele kosztuje, a może dać komfort psychiczny podczas jazdy.