Strona www.cuk.pl wykorzystuje pliki cookies, które możecie Państwo kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Więcej w Polityce cookies i prywatności.

Assistance - największe wsparcie i nieoceniony komfort na każdej trasie

  • Wprowadź dane auta i kierowcy,
  • Porównaj oferty pakietów OC i AC lub samego assistance,
  • Wybierz polisę i opłać ją online.

Jak działa porównywarka CUK?

W CUK porównasz ubezpieczenie w 2 minuty! Niezależnie od tego, gdzie jesteś i która jest godzina. Kilkaset ofert z ponad 30 towarzystw otrzymasz w przejrzystej formie, a formalności dopełnisz online. To proste, prawda?

Krok 1

Wprowadź dane do formularza

Informacje na temat Twojego samochodu, właściciela pojazdu oraz poprzedniej polisy pomogą nam dopasować ubezpieczenie do Twoich potrzeb.

Krok 2

Porównaj oferty od towarzystw ubezpieczeniowych

Sprawdź cenę, zakres ochrony i możliwe rozszerzenia każdej oferty. Przekonaj się, ile Ty możesz zaoszczędzić!

Krok 3

Wybierz ubezpieczenie samochodu i kup polisę online

Jesteś zdecydowany? Teraz już tylko wystarczy dopełnić formalności. Wybierz sposób płatności. Pamiętaj, że możesz rozłożyć koszt swojego ubezpieczenia nawet na 11 dogodnych rat! Twoje ubezpieczenie zawsze będzie w SUPERcenie!

Krok 4

Za ubezpieczenie samochodu zapłacisz online – bezpiecznie i szybko!

Kup ubezpieczenie za pośrednictwem laptopa czy smartfona i zapłać za nie online.

Krok 5

Ciesz się z oszczędności czasu i pieniędzy!

Komplet dokumentów otrzymasz na podany przez Ciebie e-mail. Jeśli potrzebujesz wsparcia, na każdym etapie możesz skontaktować się z naszym doradcą pod numerem telefonu 22 27 00 337

Nasi klienci kupują

Jesteśmy specjalistami w wielu dziedzinach ubezpieczeń. Sprawdź produkty, które szczególnie chętnie kupują nasi Klienci.

Ubezpieczenie
na życie

Bądź spokojny – na wszelki wypadek

Ubezpieczenie
rowerowe

Pokonuj kolejne kilometry i jedź bezpiecznie!

Ubezpieczenia
firmowe

Prowadź swój biznes – bez strachu o przyszłość

Czy assistance się opłaca?

Ubezpieczenie assistance to doskonały wybór dla osób, które często podróżują i martwią się ryzykiem awarii w trasie. Poradzenie sobie z usterkami z dala od domu, czasem także w innym państwie, bywa problematyczne. Dlatego warto zadbać o pomoc odpowiednio wcześnie i zdecydować się na pakiet assistance.

Koszt holowania samochodu, wymiany koła czy dowiezienia paliwa w sytuacji, gdy nie masz wykupionego assistance pojazdu, okazuje się bardzo wysoki. Wydatki rosną również wtedy, kiedy do zdarzenia doszło na terenie innego państwa.

Zazwyczaj assistance na Europę lub jedynie Polskę kupuje się na 12 miesięcy. Na rynku istnieją jednak produkty skierowane do osób wybierających się w dłuższe podróże, ale na co dzień niekorzystających zbyt często z auta. Mowa tu o pakietach w wersji mini, które obowiązują jedynie przez kilka dni. Taka forma ochrony zazwyczaj kosztuje kilkadziesiąt złotych i pozwala na objęcie auta ochroną np. podczas tygodniowego wyjazdu. Po tym czasie polisa wygasa, a Ty nie musisz kupować pełnego ubezpieczenia assistance na cały rok.

O czym pamiętać, kupując pakiet assistance?

Kupując pakiet assistance, trzeba pamiętać o kilku kwestiach. Istnieją bowiem różne formy tego ubezpieczenia, a każda cechuje się nieco innymi warunkami obowiązywania. Przed zdecydowaniem się na konkretny produkt należy zwrócić uwagę na:

  • zakres ochrony – niektóre polisy zapewniają pomoc w razie większej liczby zdarzeń niż inne. Warto zadbać o to, aby zakupione ubezpieczenie samochodu assistance działało w wielu sytuacjach, od konieczności holowania pojazdu, aż po problemy związane z tankowaniem. Im szerszy zakres ochrony, tym spokojniejszy możesz być podczas jazdy. Takie assistance jest zwykle droższe, jednak w sytuacji, gdy często korzystasz z auta, takie rozwiązanie może okazać się korzystne.

  • obszar obowiązywania – każda polisa działa jedynie na określonym obszarze. Najkorzystniejszą możliwością jest assistance Europa, które pozwala na skorzystanie z pomocy drogowej we wszystkich państwach członkowskich Unii Europejskiej. Często taka ochrona obejmuje również Wielką Brytanię czy Szwajcarię. Przed kupieniem usługi trzeba sprawdzić, czy ubezpieczenie assistance działa też poza Polską.

  • wyłączenia – w każdej umowie podpisywanej z towarzystwem ubezpieczeniowym znajdują się wymienione wyłączenia, czyli sytuacje, w których firma może odmówić wypłaty odszkodowania czy udzielenia pomocy. Najczęściej mają one związek z umyślnym działaniem kierowcy czy zdarzeniami, które nie są objęte ochroną.

  • cenę – dla wielu osób znaczenie, czasem wręcz kluczowe, ma cena. Istnieją sposoby, które pozwalają na znalezienie assistance samochodu w atrakcyjnej formie za niewielkie pieniądze. Nie warto sugerować się jedynie ceną polisy i ignorować jej zakresu. Obecnie konkurencja na rynku jest na tyle duża, że postawienie na dobry produkt za niską cenę staje się coraz łatwiejsze.

Jak kupić tanie assistance?

Polisa tego typu może mieć kilka form o zupełnie innym zakresie i czasie obowiązywania. Często jednak różne towarzystwa ubezpieczeniowe mogą proponować podobny produkt w różnych cenach, dlatego dobrym nawykiem jest porównywanie polis.

To, ile kosztuje assistance zależy od kilku czynników. Najważniejsze są zakres i terytorium objęte ochroną. Korzystając z porównywarek ubezpieczeń, możesz szybko porównać dostępne propozycje i sprawdzić, która jest dla Ciebie najkorzystniejsza. Wiele osób wybiera assistance bez limitu wieku samochodu i kilometrów, podczas gdy inni stawiają na pakiety, które zapewniają ochronę w niemal wszystkich sytuacjach. Porównanie polis pozwala na znalezienie największego zakresu ubezpieczenia w niskiej cenie bez wychodzenia z domu.

FAQ

Ostateczna ilość towarzystw, których oferty poznasz zależy od parametrów polisy, której potrzebujesz? O najlepszą ofertę dla Ciebie zapytamy ponad 30 towarzystw ubezpieczeniowych.

Polisę za pośrednictwem CUK Ubezpieczenia, możesz kupić na kilka sposobów:

- korzystając z kalkualtora online

- dzwoniąć na naszą infolinię

- odwiedzając najbliższą placówkę

Warto pamiętać, że podstawowym obowiązkiem każdego kierowcy jest zakup polisy OC. To niezbędna ochrona, która zapewnia wypłatę środków, jeśli wyrządzisz szkodę innym osobom lub pojazdom. Dzięki superubezpieczeniu nie ponosisz z własnej kieszeni kosztów naprawy zniszczeń. Brak ważnej polisy OC wiąże się z karą finansową, należy więc zadbać o ciągłość ochrony.

W trosce o Twoje auto możesz wyposażyć się w ubezpieczenie AC, które pomoże Ci w kłopotliwych okolicznościach objętych umową. Towarzystwo udzieli wsparcia w razie stłuczki, wypadku, kradzieży czy niekorzystnego działania zjawisk atmosferycznych np. gradu. Na zakup AC możesz zdecydować się niezależnie od polisy OC lub wykupić OC i AC w pakiecie.

Wśród ubezpieczeń komunikacyjnych znajdziesz także NNW, czyli wsparcie w zmaganiach z następstwem nieszczęśliwych wypadków. Otrzymasz odszkodowanie, jeśli zdarzenie drogowe spowoduje uszczerbek na zdrowiu. NNW gwarantuje środki także w przypadku śmierci ubezpieczonego w wypadku komunikacyjnym.

Assistance to wsparcie informacyjne i sprawna organizacja pomocy w kryzysowej sytuacji. W razie kłopotów na drodze nie musisz na własną rękę szukać warsztatu czy lawety. Dla pełnej superochrony auta oferujemy także ubezpieczenie szyb. Z kompleksową polisą dla samochodu niespodziewane przygody nie są Ci straszne.

Masz pytanie?

Jeśli chcesz się z nami skontaktować, wypełnij poniższy formularz.