Ubezpieczenie assistance — największe wsparcie i nieoceniony komfort na każdej trasie

 • Wprowadź dane auta i kierowcy,
 • Porównaj oferty pakietów OC i AC lub samego assistance,
 • Wybierz polisę i opłać ją online.

Jak działa porównywarka CUK?

W CUK porównasz ubezpieczenie w 2 minuty! Niezależnie od tego, gdzie jesteś i która jest godzina. Kilkaset ofert z ponad 30 towarzystw otrzymasz w przejrzystej formie, a formalności dopełnisz online. To proste, prawda?

Krok 1

Wprowadź dane do formularza

Informacje na temat Twojego samochodu, właściciela pojazdu oraz poprzedniej polisy pomogą nam dopasować ubezpieczenie do Twoich potrzeb.

Krok 2

Porównaj oferty od towarzystw ubezpieczeniowych

Sprawdź cenę, zakres ochrony i możliwe rozszerzenia każdej oferty. Przekonaj się, ile Ty możesz zaoszczędzić!

Krok 3

Wybierz ubezpieczenie samochodu i kup polisę online

Jesteś zdecydowany? Teraz już tylko wystarczy dopełnić formalności. Wybierz sposób płatności. Pamiętaj, że możesz rozłożyć koszt swojego ubezpieczenia nawet na 11 dogodnych rat! Twoje ubezpieczenie zawsze będzie w SUPERcenie!

Krok 4

Za ubezpieczenie samochodu zapłacisz online – bezpiecznie i szybko!

Kup ubezpieczenie za pośrednictwem laptopa czy smartfona i zapłać za nie online.

Krok 5

Ciesz się z oszczędności czasu i pieniędzy!

Komplet dokumentów otrzymasz na podany przez Ciebie e-mail. Jeśli potrzebujesz wsparcia, na każdym etapie możesz skontaktować się z naszym doradcą pod numerem telefonu 22 27 00 337

Nasi klienci kupują

Jesteśmy specjalistami w wielu dziedzinach ubezpieczeń. Sprawdź produkty, które szczególnie chętnie kupują nasi Klienci.

Ubezpieczenie
na życie

Bądź spokojny – na wszelki wypadek

Ubezpieczenie
rowerowe

Pokonuj kolejne kilometry i jedź bezpiecznie!

Ubezpieczenia
firmowe

Prowadź swój biznes – bez strachu o przyszłość

Czym jest ubezpieczenie assistance?

Polisa assistance to dobrowolny produkt ubezpieczeniowy, który można wykupić razem z OC lub oddzielnie – w zależności od potrzeb. Zapewnia kierowcy pojazdu wsparcie w zakresie technicznym, logistycznym i prawnym w trudnej sytuacji, jaka wydarzyła się na drodze.

Rodzaje assistance samochodu – całoroczne czy krótkoterminowe?

W ofercie towarzystw ubezpieczeniowych można spotkać dwa rodzaje produktów całoroczny i krótkoterminowy. Są to dwie podobne polisy, które mogą zapewniać pomoc w identycznym zakresie. Różnica polega wyłącznie na okresie ich trwania oraz zakresie ochrony.

 • Całoroczny assistance jest idealny dla osób, które często i długo podróżują, pokonując wiele kilometrów. Dzięki tego typu polisie auto zawsze jest gotowe do jazdy i nie trzeba pamiętać o tym, żeby przed każdym dłuższym wyjazdem z domu opłacać ubezpieczenie. To wygodne rozwiązanie, które daje poczucie bezpieczeństwa na drodze.
 • Krótkoterminowy assistance jest dla osób, które podróżują rzadko, ale chcą uniknąć kłopotów np. z odpaleniem pojazdu na zimowisku czy przebitą oponą na autostradzie w drodze na wymarzone wakacje. Tego typu polisa może być zawarta tylko na czas pobytu poza domem, co sprawia, że jej cena jest dość niska. Dzięki temu nic nie zepsuje wyczekiwanego urlopu, nawet przypadkowa awaria.

Wybór assistance zależy przede wszystkim od Twojego trybu życia.

Co obejmuje assistance w Polsce?

Polisa assistance powstała, aby zapewnić uczestnikom ruchu drogowego pomoc w nagłych sytuacjach, które mają miejsce w najmniej spodziewanym momencie. W ramach umowy można liczyć np. na:

 • Holowanie pojazdu do warsztatu lub domu – w tym zakresie często obowiązuje limit kilometrów.
 • Naprawę samochodu na miejscu zdarzenia – jeśli usterkę można szybko naprawić, towarzystwo wezwie mechanika i zapłaci za jego pracę. Jednak za części trzeba będzie zapłacić z własnej kieszeni.
 • Wynajęcie samochodu zastępczego – pozwala to spokojnie dotrzeć na docelowe miejsce, gdy osobisty pojazd się zepsuł lub został skradziony.
 • Transport podróżnych – jeśli auto musi być holowane, towarzystwo nie pozostawi Cię samego na poboczu drogi, tylko zapewni Ci transport do hotelu, mechanika lub domu. O nic nie trzeba się martwić.
 • Opłacenie pobytu w hotelu – jeśli nie ma innej możliwości, towarzystwo wynajmie hotel dla kierowcy i jego pasażerów na czas trwania naprawy oraz opłaci koszty pobytu. To duże ułatwienie, zwłaszcza jeśli do zdarzenia doszło poza granicami kraju.
 • Pomoc serwisową, np. wymianę opony, odzyskanie kluczy po zatrzaśnięciu się drzwi pojazdu lub naładowanie akumulatora.

Warto jednak pamiętać, że zakres ochrony różni się w zależności od wybranego wariantu. Jeśli zdecydowałeś się na assistance podstawowy (tzw. wypadkowy), mogą obowiązywać różne ograniczenia w możliwości skorzystania z pomocy, np. limit kilometrów.

Można wybrać także assistance premium, które gwarantuje bardzo szeroki zakres ochrony. Dzięki temu o nic nie trzeba się martwić podczas podróży po Polsce i Europie.

O czym pamiętać, kupując pakiet assistance?

Kupując pakiet assistance, trzeba pamiętać o kilku kwestiach. Istnieją bowiem różne formy tego ubezpieczenia, a każda cechuje się nieco innymi warunkami obowiązywania. Przed zdecydowaniem się na konkretny produkt należy zwrócić uwagę na kilka czynników.

Zakres ochrony

Niektóre polisy zapewniają pomoc w razie większej liczby zdarzeń niż inne. Warto zadbać o to, aby zakupione ubezpieczenie samochodu assistance działało w wielu sytuacjach, od konieczności holowania pojazdu, aż po problemy związane z tankowaniem.

Im szerszy zakres ochrony, tym większe poczucie bezpieczeństwa i spokój podczas jazdy. Takie assistance jest zwykle droższe, jednak w sytuacji, gdy często korzystasz z auta, takie rozwiązanie może okazać się korzystne.

Obszar obowiązywania

Każda polisa działa jedynie na określonym obszarze. Dlatego przed kupnem usługi trzeba sprawdzić, czy ubezpieczenie assistance działa też poza Polską.

Najkorzystniejszą możliwością jest assistance Europa, które pozwala na skorzystanie z pomocy drogowej we wszystkich państwach członkowskich Unii Europejskiej. Często taka ochrona obejmuje również Wielką Brytanię czy Szwajcarię.

Wyłączenia od odpowiedzialności

W każdej umowie podpisywanej z towarzystwem ubezpieczeniowym znajdują się wymienione wyłączenia od odpowiedzialności, czyli sytuacje, w których firma może odmówić wypłaty odszkodowania czy udzielenia pomocy. Najczęściej mają one związek z umyślnym działaniem kierowcy czy zdarzeniami, które nie są objęte ochroną.

Cena

Dla wielu osób kluczowe znaczenie ma cena. Jednak nie warto sugerować się jedynie wysokością składki na polisę i ignorować jej zakresu. Assistance ma zapewniać Ci pomoc w sytuacji, gdy będziesz tego potrzebować.

Na szczęście istnieją sposoby, które pozwalają na znalezienie assistance samochodu w atrakcyjnej formie za niewielkie pieniądze. Wystarczy porównać oferty w internetowym kalkulatorze ubezpieczeń.  Obecnie konkurencja na rynku jest na tyle duża, że postawienie na dobry produkt za niską cenę staje się coraz łatwiejsze.

Jak kupić tanie assistance?

Polisa assistance może mieć kilka form o zupełnie innym zakresie i czasie obowiązywania. Często jednak różne towarzystwa ubezpieczeniowe mogą proponować podobny produkt w różnych cenach, dlatego dobrym nawykiem jest porównywanie polis.

To, ile kosztuje assistance zależy od kilku czynników. Najważniejsze są zakres i terytorium objęte ochroną. Korzystając z porównywarek ubezpieczeń, możesz szybko porównać dostępne propozycje i sprawdzić, która jest dla Ciebie najkorzystniejsza.

Wiele osób wybiera assistance bez limitu wieku samochodu i kilometrów, podczas gdy inni stawiają na pakiety, które zapewniają ochronę w niemal wszystkich sytuacjach. Porównanie polis pozwala na znalezienie największego zakresu ubezpieczenia w niskiej cenie bez wychodzenia z domu.

FAQ, czyli najczęściej zadawane pytania o assistance

Co daje assistance samochodu?

Ubezpieczenie assistance to gwarancja, że otrzymasz pomoc podczas niespodziewanej awarii na drodze lub po wypadku. W ramach umowy towarzystwo ubezpieczeniowe może zapewnić samochód zastępczy, nocleg czy też holowanie do serwisu. Dzięki temu nie trzeba rezygnować ze swoich planów, nawet jeśli Twoje auto nagle odmówi Ci posłuszeństwa.

W zamian za zakup assistance otrzymujesz spokój i poczucie bezpieczeństwa, że nawet w trudnej sytuacji na drodze, jest ktoś, kto pomoże Ci się uporać z problemami.

Ile kosztuje assistance?

Koszt assistance nie jest tak wysoki, jak np. autocasco. Jego cena waha się od 100 do 1000 zł. Nie jest to droga usługa, zwłaszcza w porównaniu do tego, jak szeroką pomoc zapewnia.

Jak długo czeka się na assistance w Europie?

Wsparcie poza granicami kraju można otrzymać w podobnym tempie jak w Polsce. W większości państw europejskich pomoc drogowa działa dość szybko. Nie trzeba obawiać się, że pozostanie się np. na autostradzie, zdanym tylko na siebie.

Jednocześnie warto pamiętać, że czas dotarcia do Ciebie może się wydłużyć, jeśli do zdarzenia doszło poza głównymi drogami. Wtedy niezbędne może być udostępnienie lokalizacji za pomocą GPS.

Ile razy można skorzystać z assistance?

Wiele towarzystw ubezpieczeniowych sprzedaje assistance z limitem pomocy, czyli ograniczeniami w zakresie tego, ile razy można skorzystać ze wsparcia w trakcie roku. Można się z tym spotkać np. w przypadku tanich polis. Dlatego przed zakupem ubezpieczenia dokładnie sprawdź, ile razy możesz skorzystać z pomocy towarzystwa, aby w trudnej sytuacji się nie rozczarować.

Komu przyda się assistance?

Ubezpieczenie assistance w Polsce i Europie przyda się zwłaszcza osobom, które dużo podróżują po kraju i poza jego granicami, np. w celach służbowych. Wówczas warto postawić na roczną polisę.

Tego typu produkt może się sprawdzić także osobom, które wyjeżdżają na wakacje czy też jadą daleko np. odwiedzić rodzinę. Aby nie stresować się problemami podczas długiej podróży, można kupić krótkoterminowe ubezpieczenie, np. assistance na dwa tygodnie tylko na czas wyjazdu. Niewiele kosztuje, a może dać komfort psychiczny podczas jazdy.

FAQ

Ostateczna ilość towarzystw, których oferty poznasz zależy od parametrów polisy, której potrzebujesz? O najlepszą ofertę dla Ciebie zapytamy ponad 30 towarzystw ubezpieczeniowych.

Polisę za pośrednictwem CUK Ubezpieczenia, możesz kupić na kilka sposobów:

- korzystając z kalkualtora online

- dzwoniąć na naszą infolinię

- odwiedzając najbliższą placówkę

Warto pamiętać, że podstawowym obowiązkiem każdego kierowcy jest zakup polisy OC. To niezbędna ochrona, która zapewnia wypłatę środków, jeśli wyrządzisz szkodę innym osobom lub pojazdom. Dzięki superubezpieczeniu nie ponosisz z własnej kieszeni kosztów naprawy zniszczeń. Brak ważnej polisy OC wiąże się z karą finansową, należy więc zadbać o ciągłość ochrony.

W trosce o Twoje auto możesz wyposażyć się w ubezpieczenie AC, które pomoże Ci w kłopotliwych okolicznościach objętych umową. Towarzystwo udzieli wsparcia w razie stłuczki, wypadku, kradzieży czy niekorzystnego działania zjawisk atmosferycznych np. gradu. Na zakup AC możesz zdecydować się niezależnie od polisy OC lub wykupić OC i AC w pakiecie.

Wśród ubezpieczeń komunikacyjnych znajdziesz także NNW, czyli wsparcie w zmaganiach z następstwem nieszczęśliwych wypadków. Otrzymasz odszkodowanie, jeśli zdarzenie drogowe spowoduje uszczerbek na zdrowiu. NNW gwarantuje środki także w przypadku śmierci ubezpieczonego w wypadku komunikacyjnym.

Assistance to wsparcie informacyjne i sprawna organizacja pomocy w kryzysowej sytuacji. W razie kłopotów na drodze nie musisz na własną rękę szukać warsztatu czy lawety. Dla pełnej superochrony auta oferujemy także ubezpieczenie szyb. Z kompleksową polisą dla samochodu niespodziewane przygody nie są Ci straszne.

Masz pytanie?

Jeśli chcesz się z nami skontaktować, wypełnij poniższy formularz.