Ubezpieczenie nieruchomości - w trosce o domowe ognisko

Dbaj o to, co w życiu jest najważniejsze. Nie pozwól, aby zdarzenia losowe czy działanie osób trzecich zakłóciły Twoje codzienne życie. Dopasuj ubezpieczenie domu / mieszkania do swoich potrzeb razem z nami i sprawdź ile możesz zaoszczędzić!

Jakiego ubezpieczenia nieruchomości potrzebujesz?

Powiedz nam, jakiej ochrony potrzebujesz, a my pokażemy Ci nasze sprawdzone sposoby na ubezpieczenie nieruchomości w SUPERcenie. Dopasujemy zakres ochrony do Twoich potrzeb i sprawimy że nie przepłacisz.

Nasi klienci kupują

Jesteśmy specjalistami w wielu dziedzinach ubezpieczeń. Sprawdź produkty, które szczególnie chętnie kupują nasi Klienci.

Ubezpieczenie
na życie

Bądź spokojny – na wszelki wypadek

Ubezpieczenie
rowerowe

Pokonuj kolejne kilometry i jedź bezpiecznie!

Ubezpieczenia
firmowe

Prowadź swój biznes – bez strachu o przyszłość

Ubezpieczenia nieruchomości

Zabezpieczenie się przed nieprzewidzianymi wydatkami jest bardzo dobrym krokiem. W tym celu warto wykupić ubezpieczenie nieruchomości, które pozwala na objęcie ochroną ubezpieczeniową zarówno mieszkania, jak i domu wolnostojącego, czy nawet domków letniskowych. Na czym dokładnie polegają tego typu polisy, co obejmują i dlaczego warto je wybrać?

Czym jest ubezpieczenie nieruchomości?

Na rynku istnieje wiele form ubezpieczeń. Można kupić polisę na życie i zdrowie, samochód, wartościowe przedmioty i nieruchomości. Ostatni typ ubezpieczenia różni się w zależności od obiektu, który ma zostać objęty ochroną. Wyróżnia się następujące rodzaje takich ubezpieczeń:

  • domu – obejmuje ochroną zamieszkane domy wolnostojące. Dotyczy ona murów oraz elementów stałych konstrukcji, dlatego nie zabezpiecza wyposażenia znajdującego się wewnątrz. Ubezpieczenie domu chroni zwykle przed zdarzeniami losowymi spowodowanymi działaniem czynników atmosferycznych, czy działania osób trzecich,
  • mieszkania ubezpieczenie mieszkania nie różni się zbytnio od polisy na dom. W tym przypadku również chroni jedynie mury i elementy stałe nieruchomości. Pozwala ono jednak na wypłacenie środków także w sytuacji, gdy sąsiad zaleje Twój lokal,
  • domku letniskowego – w tym przypadku chodzi o obiekty wykorzystywane jedynie w celach rekreacyjnych i turystycznych. Zazwyczaj polisa chroni od zdarzeń losowych oraz zdarzeń związanych z aktami wandalizmu,
  • domu w budowieubezpieczenia domu w budowie wymagają spełnienia kilku warunków. Taką ochronę można wykupić jedynie na określonym etapie prac np. wtedy, gdy są skończone takie elementy, jak dach, ściany oraz drzwi i okna. Wszystko zależy jednak od formy polisy,
  • OC zarządcy nieruchomości – na ubezpieczenie nieruchomości w formie OC może zdecydować się zarządca, który chce się zabezpieczyć przed konsekwencjami własnych błędów. Jeśli postawi on na niewłaściwe działania i przyczyni się do szkody innych osób, ubezpieczyciel wypłaci im odszkodowanie.

Każde ubezpieczenie nieruchomości działa na nieco innych zasadach. Towarzystwa oferują także pakiety podstawowe i rozszerzenia, które pozwalają na lepsze zabezpieczenie domu lub mieszkania. Popularnym dodatkiem do tego typu polisy jest ochrona mienia ruchomego. Taki produkt wykupiony wraz z ubezpieczeniem mieszkania i domu umożliwia otrzymanie  odszkodowania w sytuacji, gdy zniszczeniu ulegną przedmioty znajdujące się w jego wnętrzu. Zwykle ochrona dotyczy także kradzieży.

Jak wybrać odpowiednie ubezpieczenie nieruchomości?

Ubezpieczenia mieszkań i domów znacznie się od siebie różnią. Poszczególne towarzystwa oferują pakiety działające na różnych zasadach. Czasem zakres ochrony ubezpieczeniowej obejmuje gradobicie lub osunięcie się ziemi pod obiektem, podczas gdy w innych towarzystwach zabezpieczenie się przed takimi zdarzeniami wymaga dokupienia rozszerzenia. Z tego powodu, wybierając odpowiednie ubezpieczenie na mieszkanie lub dom, trzeba zwrócić uwagę na zakres ochrony.

Najlepsze ubezpieczenie mieszkania lub domu to takie, które ma szeroki zakres ochrony, zachowując niską cenę. Obecnie konkurencja jest na tyle duża, że znalezienie odpowiedniego produktu okazuje się dość proste. Przed podjęciem decyzji o kupnie konkretnej polisy warto zapoznać się z jej szczegółami i sytuacjami, w których obowiązuje ochrona.

Jak kupić tanie i dobre ubezpieczenie nieruchomości?

Gdzie ubezpieczyć mieszkanie? Ile to kosztuje? Wybór odpowiedniej polisy na pierwszy rzut oka może wydawać się trudny, jednak dostępne rozwiązania pozwalają na załatwienie wszystkich formalności bez wychodzenia z domu. Dobrym pomysłem okazuje się korzystanie z porównywarek internetowych. Dzięki nim można szybko porównać dostępne oferty i sprawdzić, która z nich cechuje się najlepszym stosunkiem zakresu ochrony do ceny.

Czasami towarzystwa oferują atrakcyjne pakiety obejmujące ubezpieczenie mieszkania i dodatki w postaci zabezpieczenia mienia ruchomego czy zwiększenia liczby sytuacji, które podlegają wypłacie odszkodowania. Warto na bieżąco monitorować rynek i poznawać nowe produkty. W ten sposób można zaoszczędzić nawet kilkaset złotych rocznie. Należy pamiętać, że cena ubezpieczenia budynku jest zależna od wielu czynników, a taką polisę wykupuje się zazwyczaj na 12 miesięcy. Po tym czasie może okazać się, że na rynku pojawiły się zupełnie nowe, korzystniejsze propozycje.

Ubezpieczenie mieszkania online

Dobrym pomysłem jest także kupno ubezpieczenia mieszkania online. W ten sposób można załatwić formalności z poziomu domowego komputera i przejrzeć wszystkie oferty bez presji czasu. To świetne rozwiązanie dla niemających czasu na osobiste pojawienie się w siedzibach stacjonarnych lub rozmawianie z konsultantami przez telefon.

Gdzie ubezpieczyć mieszkanie lub dom? Wszystko zależy od tego, jakie towarzystwo oferuje najlepszy dla Ciebie produkt. Nie zawsze musi być to firma, w której masz zniżki. Na rynku pojawiają się bowiem kolejne produkty, a niektóre z nich okazują się korzystniejsze od tych dostępnych rok temu. Dlatego warto korzystać z porównywarki, która pozwala oszczędzić  czas i znaleźć najbardziej opłacalną ofertę.

Ile kosztuje ubezpieczenie mieszkania lub domu?

Każdy typ ubezpieczenia nieruchomości cechuje się nieco innym zakresem ochrony, a więc także ceną. Droższe będą produkty dla np. domów drewnianych. Różnice w wysokości składki pojawiają się także w przypadku ubezpieczenia domu w budowie na konkretnych etapach prowadzonych prac. Typ nieruchomości nie jest jednak jedynym czynnikiem wpływającym na cenę polisy. Ważne są także zabezpieczenia w postaci np. zamków antywłamaniowych, metraż czy lokalizacja.

Ubezpieczenie mieszkania może kosztować od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Najdroższe będą pełne pakiety z zabezpieczeniem mienia ruchomego i listą dodatkowych sytuacji objętych ochroną. Cena polisy jest również wyższa w przypadku budynków bez zabezpieczeń w formie alarmów czy drzwi antywłamaniowych. Na ostateczny koszt polisy na mieszkanie wpływa też piętro, na którym się znajduje.

FAQ

Ostateczna ilość towarzystw, których oferty poznasz zależy od parametrów polisy, której potrzebujesz? O najlepszą ofertę dla Ciebie zapytamy ponad 30 towarzystw ubezpieczeniowych.

Polisę za pośrednictwem CUK Ubezpieczenia, możesz kupić na kilka sposobów:

- korzystając z kalkualtora online

- dzwoniąć na naszą infolinię

- odwiedzając najbliższą placówkę

Przedmiotem ochrony w ramach polisy może być nie tylko Twoje mieszkanie lub dom, ale także garaż, ogrodzenie i budynki gospodarcze. Dzięki superubezpieczeniu nie musisz martwić się o finanse w wymagających sytuacjach. Szybko otrzymasz wsparcie, które pomoże Ci przeprowadzić niezbędne naprawy, aby w Twoim domu na nowo zagościł spokój.

W naszych placówkach oferujemy polisy chroniące nie tylko miejsce stałego zamieszkania. Jeśli dopiero planujesz budowę domu albo martwisz się o bezpieczeństwo wzniesionych już fundamentów, sprawdź naszą ofertę superubezpieczeń domów w budowie.

Masz domek letniskowy w zacisznym miejscu na skraju lasu? Spraw, aby każde lato było pełne wspaniałych wspomnień. Dzięki superubezpieczeniu Twoje wakacyjne lokum będzie pod ochroną przez cały rok, nawet kiedy Ty dopiero zabierasz się za planowanie kolejnych podróży.

Masz pytanie?

Jeśli chcesz się z nami skontaktować, wypełnij poniższy formularz.