Ubezpieczenie nieruchomości – chroń swój dach nad głową!
- Zyskaj wsparcie ubezpieczyciela w razie szkód powstałych w Twojej nieruchomości
- Polisę możesz dopasować do swoich potrzeb za pomocą licznych dodatków
- U nas porównasz oferty wielu ubezpieczycieli
Dlaczego warto kupić ubezpieczenie nieruchomości?
Nie musisz sam naprawiać szkód
Wypadki czy kradzież w domu lub mieszkaniu bywają naprawdę kosztowne. Mając ubezpieczenie nieruchomości, nie obawiasz się, że usuwanie szkód nadszarpnie Twój domowy budżet.
Realizujesz obowiązek wobec banku
Biorąc kredyt hipoteczny, możesz zostać zobowiązany do ubezpieczenia kredytowanej nieruchomości. Kupując polisę samodzielnie, możesz dostosować ją do swoich potrzeb.
Dostosowujesz rodzaj ochrony do swoich potrzeb
Ubezpieczysz nieruchomość od skutków losowych zdarzeń, jeśli znajduje się ona w miejscu szczególnie narażonym na te szkody. Jeśli dom stoi w dzielnicy często okradanej, to także sytuacja, w której warto kupić polisę.
Zyskujesz ochronę przez cały rok
Dostaniesz odszkodowanie, gdy Twój dom zostanie zalany czy okradziony niezależnie od tego, czy byłeś w domu, czy np. na urlopie. Wyjątkiem są niektóre oferty dla domków letniskowych, które nie działają poza sezonem.
Jakiego ubezpieczenia nieruchomości szukasz?
Szukasz wyłącznie ubezpieczenia pod kredyt hipoteczny czy może pakietu polis, które w pełni obejmą ochroną Twoje wszystkie nieruchomości? Z CUK Ubezpieczenia płacisz mniej i zyskujesz więcej. Sprawdź, ile Ty możesz zaoszczędzić!
Ubezpieczenie domu
Chroni Twój dom przed szkodami wywołanymi czynnikami atmosferycznymi i losowymi. Polisę można kupić także w wersji all risks.
Ubezpieczenie mieszkania
Niezależnie od tego, czy wynajmujesz mieszkanie, czy posiadasz własne cztery kąty, w CUK zabezpieczysz swój majątek.
Ubezpieczenie domu w budowie
Chroni od zdarzeń losowych, w tym od skutków działania czynników atmosferycznych.
Ubezpieczenie domku letniskowego
Wykorzystywane sezonowo domki warto objąć ochroną od zdarzeń losowych i kradzieży.
Dobierz odpowiedni zakres ubezpieczenia nieruchomości
Ubezpieczenie od zalania, ognia i innych zdarzeń losowych
To ochrona murów, elementów stałych (np. schody) czy mienia ruchomego (np. TV) od pożaru, zalania, ulewnego deszczu, huraganu, uderzenia pioruna, trzęsienia ziem, lawiny itd. W ramach ubezpieczenia domu w budowie ochroną obejmuje się także narzędzia i materiały budowlane.
Ubezpieczenie od kradzieży z włamaniem i rabunku
Zapewnia odszkodowanie, gdy złodziej ukradnie elementy stałe czy ruchomości domowe w wyniku włamania (sforsuje okno czy drzwi), a także rabunku (użyje przemocy). W przypadku ubezpieczenia domu w budowie ochrona dotyczy narzędzi czy materiałów budowlanych.
Rozszerzenie o OC w życiu prywatnym
Ochrona obejmuje szkody, które wyrządzisz osobom trzecim Ty lub osoby z Tobą mieszkające. Mowa o szkodach materialnych (np. wybicie szyby) czy osobowych (np. złamanie ręki).
Ubezpieczenie ochrony prawnej
To pokrycie kosztów związanych z poradami i konsultacjami prawników (np. informacji na temat praw i obowiązków związanych z życiem prywatnym).
Rozszerzenie o Home assistance
Obejmuje szereg usług dodatkowych np. pomoc medyczną, informatyczną, techniczną, usługi prawne, concierge czy informacyjne.
Dodatkowe klauzule
Możesz rozszerzyć polisę o szereg klauzul dodatkowych m.in. przepięcia, stłuczenia szyb, szkody wyrządzone w wyniku rażącego niedbalstwa itd.
Suma ubezpieczenia – maksymalna kwota ochrony
Ustal sumę gwarantowaną w zgodzie z rzeczywistością wartością nieruchomości. Zarówno niedoszacowanie sumy, jak i zjawisko odwrotne, czyli tzw. nadubezpieczenie jest niekorzystne finansowo dla ubezpieczonego.
Co zyskujesz, kupując ubezpieczenie nieruchomości w CUK?
Komfort
Polisę kupisz online, w aplikacji, przez telefon
lub w placówce – jak Ci wygodniej!
Dostęp do promocji i rabatów
Skorzystaj z programu Moc Rabatów oraz Payback!
Możliwość płatności ratalnej
lub odroczenie terminu pierwszej płatności.
Dostęp do nowoczesnej aplikacji,
która ułatwi Ci zarządzanie polisami i zgłaszanie szkód
Na co jeszcze zwrócić uwagę podczas zakupu ubezpieczenia nieruchomości?
Sprawdź ograniczenia odpowiedzialności
Niektóre towarzystwa mogą stosować ograniczenia odpowiedzialności do pewnej kwoty sumy ubezpieczenia. Na przykład, jeśli szkoda będzie wynosić do 30% sumy, ubezpieczyciel nie wypłaci odszkodowania.
Dowiedz się, jaki jest zakres ubezpieczenia
Na rynku dostępne są polisy, które zabezpieczają w razie ryzyk nazwanych (czyli np. w razie powodzi, zalania, ale już uszkodzenia w wyniku wandalizmu – nie), jak i w formule all risks (co oznacza wszystkie, a właściwie większość ryzyk).
Możesz ubezpieczyć mieszkanie także, jeśli jesteś najemcą
Nie musisz być właścicielem mieszkania, by je ubezpieczyć. W zależności od formy własności mieszkania, z innych składników powinna składać się polisa. W przypadku wynajmowania mieszkania koniecznie wykup OC w życiu prywatnym, by móc zapłacić z odszkodowania za szkody spowodowane na mieniu właściciela mieszkania.
Pamiętaj o cesji na bank
Jeśli ubezpieczasz nieruchomość czy dom w budowie, bo wymaga tego bank, pamiętaj, że musisz wykonać cesję na bank, co oznacza, że w razie szkody, odszkodowanie zostanie przesłane bezpośrednio na jego konto, a nie Twoje.
Sprawdź okres karencji
W przypadku ubezpieczenia nieruchomości np. od powodzi może obowiązywać okres karencji. W tym czasie polisa obowiązuje, ale ubezpieczyciel nie wypłaci odszkodowania za szkody. Przed zakupem sprawdź w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia, czy dane towarzystwo przewiduje karencję.
3 niezawodne sposoby na obniżenie ceny ubezpieczenia nieruchomości
Ustal odpowiednią sumę ubezpieczenia
Kupując ubezpieczenie, oszacuj wartość nieruchomości. Jeśli ją zawyżysz, składka będzie wyższa, ale nie oznacza to, że towarzystwo wypłaci wyższe odszkodowanie. Taka sytuacja to nadubezpieczenie.
Wybierz odpowiedni zakres
Jeśli zależy Ci na niższej składce, dokładnie przemyśl zakres ubezpieczenia. Dodatki w formie np. ochrony prawnej czy home assistance będą zwiększać cenę polisy.
Porównaj oferty dostępne na rynku
By to zrobić szybko i wygodnie, skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń nieruchomości lub wybierz się do placówki CUK czy skontaktuj się z naszą infolinią. Tylko porównując oferty, nie przepłacisz za polisę, wybierając taką, która jest dobrze dopasowana do Twoich potrzeb.
Kupuj wygodnie
Opinie klientów
Klaudia Krawczyk
Od dawna ubezpieczamy z mężem tutaj dwa samochody. W tym roku nawet zdecydowaliśmy się na ubezpieczanie na życie. Tak naprawdę składki są niewielkie.
Joanna Zofia Ołowska
Bardzo miła atmosfera, pełen profesjonalizm, szczególne podziękowania dla Pana Pawła za pomoc w znalezieniu najoptymalniejszego ubezpieczenia OC, oraz pomoc z wyprostowaniem polis z poprzednich lat za auto ubezpieczone w całkiem innej placówce.💪👍🤝 Dziękujemy
i polecamy jak najbardziej usługi CUK Wołomin.
Paulina Zarzycka
Bardzo polecam to miejsce. Profesjonalna i bardzo miła obsługa, wszystko przebiega szybko i sprawnie, niskie ceny i najlepsze oferty na rynku. Polecam każdemu! :)
Krystian Rosadziński
Pełen profesjonalizm. Od kilku lat nie muszę pamiętać o terminie ubezpieczeń. Za każdym razem telefoniczne przypomnienie, oferty przesyłane drogą elektroniczną. Mega oszczędność czasu. Obsługa klienta na najwyższym poziomie. Polecam
Najpopularniejsze
Najnowsze
- 2024-09-09 Czy szyba w samochodzie może sama pęknąć?
- 2024-09-09 Jak sprawdzić, czy szyby w aucie są oryginalne?
- 2024-09-09 Jak wymienić szybę w aucie?
- 2024-09-06 Jakie gadżety do samolotu warto mieć w podróży?
- 2024-09-06 Gdzie najlepiej skoczyć ze spadochronem w Polsce i na świecie?
- 2024-09-05 Na co zwrócić uwagę przy wyborze żłobka?
- 2024-09-05 Od ilu lat można skakać ze spadochronem?
- 2024-09-04 Na czym polega szkoła bez ocen?
- 2024-09-03 Na co zwrócić uwagę przy wyborze przedszkola?
Najpopularniejsze
Najnowsze
- 2024-03-26 Nowe sumy gwarancyjne w ubezpieczeniach OC – jakie zmiany szykuje resort?
- 2023-11-14 BLACK WEEK – sprawdź naszą promocję!
- 2023-09-11 CUK Ubezpieczenia zaprasza na otwarte spotkania w Gdańsku, Katowicach i Warszawie
- 2023-07-31 Promocje z PAYBACK na wakacje!
- 2023-07-14 Nie daj się oszukać! Uwaga na wyłudzanie OC przez złomiarzy
- 2023-05-16 Sprawdziliśmy, ile kosztuje ubezpieczenie Choppera
- 2023-05-09 Bezpieczni w drodze – sprawdź nową ofertę Aegon!
- 2023-04-24 Rozwiąż Quiz i wygraj nagrody!
- 2023-03-20 Wielkanocna promocja z PAYBACK!
Ubezpieczenia nieruchomości
Zabezpieczenie się przed nieprzewidzianymi wydatkami jest bardzo dobrym krokiem. W tym celu warto wykupić ubezpieczenie nieruchomości, które pozwala na objęcie ochroną ubezpieczeniową zarówno mieszkania, jak i domu wolnostojącego, czy nawet domków letniskowych. Na czym dokładnie polegają tego typu polisy, co obejmują i dlaczego warto je wybrać?
Czym jest ubezpieczenie nieruchomości?
Na rynku istnieje wiele form ubezpieczeń. Można kupić polisę na życie i zdrowie, samochód, wartościowe przedmioty i nieruchomości. Ostatni typ ubezpieczenia różni się w zależności od obiektu, który ma zostać objęty ochroną. Wyróżnia się następujące rodzaje takich ubezpieczeń:
- domu – obejmuje ochroną zamieszkane domy wolnostojące. Dotyczy ona murów oraz elementów stałych konstrukcji, dlatego nie zabezpiecza wyposażenia znajdującego się wewnątrz. Ubezpieczenie domu chroni zwykle przed zdarzeniami losowymi spowodowanymi działaniem czynników atmosferycznych, czy działania osób trzecich,
- mieszkania – ubezpieczenie mieszkania nie różni się zbytnio od polisy na dom. W tym przypadku również chroni jedynie mury i elementy stałe nieruchomości. Pozwala ono jednak na wypłacenie środków także w sytuacji, gdy sąsiad zaleje Twój lokal,
- domku letniskowego – w tym przypadku chodzi o obiekty wykorzystywane jedynie w celach rekreacyjnych i turystycznych. Zazwyczaj polisa chroni od zdarzeń losowych oraz zdarzeń związanych z aktami wandalizmu,
- domu w budowie – ubezpieczenia domu w budowie wymagają spełnienia kilku warunków. Taką ochronę można wykupić jedynie na określonym etapie prac np. wtedy, gdy są skończone takie elementy, jak dach, ściany oraz drzwi i okna. Wszystko zależy jednak od formy polisy,
- OC zarządcy nieruchomości – na ubezpieczenie nieruchomości w formie OC może zdecydować się zarządca, który chce się zabezpieczyć przed konsekwencjami własnych błędów. Jeśli postawi on na niewłaściwe działania i przyczyni się do szkody innych osób, ubezpieczyciel wypłaci im odszkodowanie.
Każde ubezpieczenie nieruchomości działa na nieco innych zasadach. Towarzystwa oferują także pakiety podstawowe i rozszerzenia, które pozwalają na lepsze zabezpieczenie domu lub mieszkania. Popularnym dodatkiem do tego typu polisy jest ochrona mienia ruchomego. Taki produkt wykupiony wraz z ubezpieczeniem mieszkania i domu umożliwia otrzymanie odszkodowania w sytuacji, gdy zniszczeniu ulegną przedmioty znajdujące się w jego wnętrzu. Zwykle ochrona dotyczy także kradzieży.
Jak wybrać odpowiednie ubezpieczenie nieruchomości?
Ubezpieczenia mieszkań i domów znacznie się od siebie różnią. Poszczególne towarzystwa oferują pakiety działające na różnych zasadach. Czasem zakres ochrony ubezpieczeniowej obejmuje gradobicie lub osunięcie się ziemi pod obiektem, podczas gdy w innych towarzystwach zabezpieczenie się przed takimi zdarzeniami wymaga dokupienia rozszerzenia. Z tego powodu, wybierając odpowiednie ubezpieczenie na mieszkanie lub dom, trzeba zwrócić uwagę na zakres ochrony.
Najlepsze ubezpieczenie mieszkania lub domu to takie, które ma szeroki zakres ochrony, zachowując niską cenę. Obecnie konkurencja jest na tyle duża, że znalezienie odpowiedniego produktu okazuje się dość proste. Przed podjęciem decyzji o kupnie konkretnej polisy warto zapoznać się z jej szczegółami i sytuacjami, w których obowiązuje ochrona.
Jak kupić tanie i dobre ubezpieczenie nieruchomości?
Gdzie ubezpieczyć mieszkanie? Ile to kosztuje? Wybór odpowiedniej polisy na pierwszy rzut oka może wydawać się trudny, jednak dostępne rozwiązania pozwalają na załatwienie wszystkich formalności bez wychodzenia z domu. Dobrym pomysłem okazuje się korzystanie z porównywarek internetowych. Dzięki nim można szybko porównać dostępne oferty i sprawdzić, która z nich cechuje się najlepszym stosunkiem zakresu ochrony do ceny.
Czasami towarzystwa oferują atrakcyjne pakiety obejmujące ubezpieczenie mieszkania i dodatki w postaci zabezpieczenia mienia ruchomego czy zwiększenia liczby sytuacji, które podlegają wypłacie odszkodowania. Warto na bieżąco monitorować rynek i poznawać nowe produkty. W ten sposób można zaoszczędzić nawet kilkaset złotych rocznie. Należy pamiętać, że cena ubezpieczenia budynku jest zależna od wielu czynników, a taką polisę wykupuje się zazwyczaj na 12 miesięcy. Po tym czasie może okazać się, że na rynku pojawiły się zupełnie nowe, korzystniejsze propozycje.
Ubezpieczenie mieszkania online
Dobrym pomysłem jest także kupno ubezpieczenia mieszkania online. W ten sposób można załatwić formalności z poziomu domowego komputera i przejrzeć wszystkie oferty bez presji czasu. To świetne rozwiązanie dla niemających czasu na osobiste pojawienie się w siedzibach stacjonarnych lub rozmawianie z konsultantami przez telefon.
Gdzie ubezpieczyć mieszkanie lub dom? Wszystko zależy od tego, jakie towarzystwo oferuje najlepszy dla Ciebie produkt. Nie zawsze musi być to firma, w której masz zniżki. Na rynku pojawiają się bowiem kolejne produkty, a niektóre z nich okazują się korzystniejsze od tych dostępnych rok temu. Dlatego warto korzystać z porównywarki, która pozwala oszczędzić czas i znaleźć najbardziej opłacalną ofertę.
Ile kosztuje ubezpieczenie mieszkania lub domu?
Każdy typ ubezpieczenia nieruchomości cechuje się nieco innym zakresem ochrony, a więc także ceną. Droższe będą produkty dla np. domów drewnianych. Różnice w wysokości składki pojawiają się także w przypadku ubezpieczenia domu w budowie na konkretnych etapach prowadzonych prac. Typ nieruchomości nie jest jednak jedynym czynnikiem wpływającym na cenę polisy. Ważne są także zabezpieczenia w postaci np. zamków antywłamaniowych, metraż czy lokalizacja.
Ubezpieczenie mieszkania może kosztować od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Najdroższe będą pełne pakiety z zabezpieczeniem mienia ruchomego i listą dodatkowych sytuacji objętych ochroną. Cena polisy jest również wyższa w przypadku budynków bez zabezpieczeń w formie alarmów czy drzwi antywłamaniowych. Na ostateczny koszt polisy na mieszkanie wpływa też piętro, na którym się znajduje.