Chcesz pełnego wsparcia podczas urlopu? Wybierz assistance w podróży

Wyjeżdżasz na wakacje za granicę? Każda podróż wiąże się z pewnym ryzykiem, dlatego przygotuj się na każdą ewentualność. Assistance w podróży to niezbędna pomoc o każdej porze dnia i nocy. Nie pozwól na to, aby cokolwiek zakłóciło Twój cenny czas podczas odpoczynku.

Jakiej ochrony na wakacjach potrzebujesz?

Zastanawiasz się, jaki zakres ochrony jest dla Ciebie odpowiedni? Zobacz, co może obejmować dobre ubezpieczenie turystyczne.

Co zyskujesz?

 • zwrot kosztów leczenia,
 • ubezpieczenie NNW,
 • koszty ratownictwa i poszukiwań, na każdym etapie
 • assistance w podróży,
 • ubezpieczenie bagażu,
 • OC w życiu prywatnym.
KUP ONLINE

Nasi klienci kupują

Jesteśmy specjalistami w wielu dziedzinach ubezpieczeń. Sprawdź produkty, które szczególnie chętnie kupują nasi Klienci.

Ubezpieczenie
na życie

Bądź spokojny – na wszelki wypadek

Ubezpieczenie
rowerowe

Pokonuj kolejne kilometry i jedź bezpiecznie!

Ubezpieczenia
firmowe

Prowadź swój biznes – bez strachu o przyszłość

Bądźmy w kontakcie

#kupujtakjaklubisz

W CUK Ubezpieczenia zależy nam na Twojej wygodzie. W naszej multiagencji ubezpieczysz się na wiele sposobów i błyskawicznie obliczysz składkę za polisę. Możesz kupić online, porozmawiać z nami lub spotkać się osobiście w jednej z naszych placówek.

Ubezpieczenie turystyczne assistance, nazywane też assistance w podróży, to jedno z najbardziej rozbudowanych ubezpieczeń dobrowolnych. Zakres polisy może być tutaj bardzo szeroki. Oczywiście możesz wybrać pakiet podstawowy, jednak w przypadku wyjazdu za granicę warto zastanowić się nad pakietem rozszerzonym z całym zakresem dodatkowych usług serwisowych, medycznych i prawnych. Czym powinieneś kierować się przy zakupie tego ubezpieczenia? Na jakie punkty warto zwrócić szczególną uwagę?

Co może wejść w zakres assistance na wyjazd?

Ubezpieczenie assistance w podróży to ubezpieczenie dobrowolne. Najczęściej jego zakres obejmuje organizację pomocy w nagłych wypadkach i pokrycie kosztów transportu. Zakres takiego ubezpieczenia może obejmować transport samochodowy i koszty poszukiwań czy ratownictwa. Dzięki medycznemu assistance pokryjesz koszty przewozu medycznego z zagranicy w celu kontynuacji leczenia w domu. Może ono również obejmować konsultacje z doradcą medycznym, który poinformuje, co zrobić w nagłej sytuacji i gdzie znajduje się najbliższa placówka medyczna. W ramach assistance na wyjazd możesz też często liczyć na pomoc prawną. To również zabezpieczenie w przypadku transportu zwłok do kraju.

Dlaczego warto wykupić ubezpieczenie turystyczne assistance?

Dlaczego warto wykupić ubezpieczenie assistance w podróży? Ubezpieczenie to gwarantuje szybką i kompleksową pomoc w wielu sytuacjach. Nie chodzi tu tylko o wypadek samochodowy, ale także o wypadek na stoku, kradzież Twojego mienia, problemy z dokumentami i wiele innych nieprzyjemnych sytuacji, które mogą mieć miejsce podczas podróży. W przypadku każdej podróży warto zadbać o to, aby assistance było odpowiednio rozszerzone i obejmowało wiele zdarzeń. 

Na co powinieneś zwrócić uwagę, wybierając polisę assistance?

Wybierając się w podróż i kupując polisę assistance, powinieneś przede wszystkim sprawdzić OWU, czyli Ogólne Warunki Ubezpieczenia. Musisz wiedzieć, w jakich sytuacjach przysługuje Ci pomoc i jaką ochronę gwarantuje Ci ubezpieczenie. Przede wszystkim powinieneś zwrócić uwagę na następujące punkty:

 • Jaki jest zakres terytorialny assistance?

Czy polisa uwzględnia wszystkie kraje, do których się wybierasz? Ubezpieczenie turystyczne assistance musi być dostosowane do planu Twojej podróży, inaczej nie miałoby sensu.

 • Jak definiowane są konkretne zdarzenia?

Sprawdź, jak definiowane są zdarzenia w rozumieniu ubezpieczyciela. Musisz wiedzieć, w jakich sytuacjach rzeczywiście uwzględni on Twoje roszczenia.

 • Jakie są limity na poszczególne świadczenia?

To bardzo ważny punkt. Musisz mieć świadomość ile razy możesz skorzystać z danego świadczenia i jakie są jego ograniczenia. 

 • Jakie są wyłączenia od odpowiedzialności?

W przypadku każdej polisy musisz zapoznać się z wyłączeniami odpowiedzialności ubezpieczyciela. W jakich sytuacjach ubezpieczyciel będzie mógł odmówić Ci pomocy?

Jakie są rodzaje ubezpieczenia turystycznego assistance?

Pakiet assistance może być pakietem podstawowym lub bardziej rozbudowanym. Każde towarzystwo ubezpieczeniowe ma w swojej ofercie kilka wariantów takiego ubezpieczenia. Podstawowy zakres ochrony można czasami otrzymać bezpłatnie podczas zakupu polisy turystycznej, ale nawet w takim wypadku warto porównać oferty przynajmniej kilku towarzystw ubezpieczeniowych. Nie chodzi tu tylko o porównanie cen, ale przede wszystkim o zakres ubezpieczenia i wyłączenia. 

Kiedy ubezpieczeni najczęściej korzystają z ubezpieczenia assistance w podróży?

Warto mieć świadomość, że osoby posiadające assistance w podróży statystycznie najczęściej korzystają z pomocy ubezpieczyciela w przypadku awarii samochodu czy problemów zdrowotnych (centrum alarmowe ubezpieczyciela wskazuje ubezpieczonemu odpowiednią placówkę ochrony zdrowia). Dlatego, jeżeli planujesz dalszą podróż, to z pewnością warto zainwestować w zakup rozszerzonej ochrony ubezpieczenia turystycznego assistance. Tylko rozszerzony wariant zagwarantuje Ci pomoc w wielu trudnych do przewidzenia sytuacjach. 

Co wchodzi w zakres rozszerzonego wariantu assistance?

Rozszerzony wariant ubezpieczenia assistance w podróży to różne świadczenia, które mogą być pomocne w wielu przypadkach. Oczywiście ich liczba i zakres są uzależnione od wybranej polisy i towarzystwa ubezpieczeniowego. Im wyższa cena polisy, tym lepsze powinno być zabezpieczenie, ale nie zawsze tak jest, dlatego przed zakupem assistance w podróży warto porównać propozycje kilku firm ubezpieczeniowych. Jakie elementy mogą wchodzić w zakres ubezpieczenia assistance w podróży? Na co warto zwrócić uwagę?

 • zakres terytorialny, na którym polisa obowiązuje,

 • zakres gwarantowanej pomocy,

 • limit na poszczególne świadczenia,

 • pomoc tłumacza lub prawnika,

 • gwarancja kontynuacji podróży na koszt ubezpieczyciela,

 • pomoc medyczna.

Co musisz zrobić, jeżeli chcesz skorzystać z polisy?

W razie zdarzenia objętego ubezpieczeniem musisz bezzwłocznie skontaktować się z centrum alarmowym danego ubezpieczyciela. Konsultant telefoniczny, który jest dostępny przez całą dobę, sprawdzi, w jakim zakresie Twoja polisa obejmuje zdarzenie. Udzieli praktycznych wskazówek i zorganizuje niezbędną pomoc. Numer telefonu do centrum alarmowego assistance znajdziesz na swojej polisie lub na stronie ubezpieczyciela. Oczywiście zanim zadzwonisz pod numer alarmowy powinieneś, jeżeli to konieczne, zabezpieczyć miejsce zdarzenia i  jeśli są poszkodowani, udzielić im niezbędnej pomocy. 

Gdzie kupić assistance w podróży?

Assitance w podróży kupisz wygodnie bez wychodzenia z domu. Możesz to zrobić online lub podczas telefonicznej rozmowy z doradcą. Wolisz kupić assistance w podróży podczas wizyty w placówce? Zapraszamy do odwiedzenia jednej z naszych placówek.

FAQ

EKUZ, pomimo że jest darmowy, nie zapewni Ci tej samej ochrony ubezpieczeniowej jak polisa turystyczna. EKUZ działa jedynie na zasadzie opieki zdrowotnej danego kraju, jeśli dane Państwo wymaga współpłatności za leczenie — Ciebie te koszty nie ominą. Dodatkowo EKUZ nie pokrywa kosztów transportu do Polski, nie daje możliwości korzystania z prywatnej służby zdrowia.

Tak, polisa może zapewnić Ci pokrycie kosztów leczenia w razie zachorowania na COVID-19 oraz ubezpieczenie turystyczne może obejmować wsparcie w razie rezygnacji z wyjazdu, albo skrócenia uczestnictwa w imprezie, czy wycieczce.

Wyjeżdżając do pracy za granicę, nie masz obowiązku zawarcia polisy, natomiast warto wykupić odpowiednie ubezpieczenie. Rozbudowana polisa pokryje koszty leczenia, gdybyś uległ nieszczęśliwemu wypadkowi w trakcie wykonywania obowiązków w pracy. Niezależnie od tego, czy jedziesz do pracy w biurze, jako pracownik firmy budowlanej, czy opiekować się starszymi osobami - wiele może się zdarzyć.

Tak, towarzystwa ubezpieczeniowe proponują polisy turystyczne dla cudzoziemców, którzy chcą wyjechać za granicę.

Ryzyko związane z zaostrzeniem chorób przewlekłych ubezpieczonego jest dość duże, dlatego rekomendujemy odpowiednie rozszerzenie. Warto wiedzieć, że obecnie część Towarzystw już w podstawowym zakresie oferuje ochronę w związku z chorobami przewlekłymi.

Tak, ubezpieczenie turystyczne może zawierać taką opcję lub jest możliwość rozszerzenia zakresu ubezpieczenia. Wykupienie klauzuli alkoholowej w ubezpieczeniu turystycznym gwarantuje, że otrzymasz odszkodowanie w razie szkody, która wystąpiła po spożyciu alkoholu.

Tak, polisę możesz wykupić, przebywając za granicą, jednak może się to wiązać z kilkudniową karencją.

Masz pytanie?

Jeśli chcesz się z nami skontaktować, wypełnij poniższy formularz.