Assistance w podróży
– wsparcie w razie zakłóceń w podróży!

 • Otrzymasz pomoc informacyjną i organizacyjną oraz szeroki zakres opieki w razie zdarzeń losowych
 • Zyskasz możliwość skorzystania z usług o każdej porze dnia i nocy
 • Porównamy dla Ciebie ofertę assistance w podróży od wielu towarzystw

Dlaczego warto kupić assistance w podróży?

Zyskujesz spokój i poczucie bezpieczeństwa w podróży

Gdy podczas urlopu zdarzy się coś nieoczekiwanego, łatwo stracić zimną krew, zwłaszcza gdy nie znasz języka. Mając assistance w podróży, możesz zadzwonić na infolinię, a pracownicy towarzystwa udzielą informacji czy zorganizują fachową pomoc.

Korzystasz z infolinii czynnej całodobowo, 7 dni w tygodniu

Towarzystwo ubezpieczeniowe nie ma wakacji – to Ty je masz! I dlatego w razie, gdy zdarzy się coś niespodziewanego podczas Twojego urlopu, możesz zadzwonić na infolinię o każdej porze dnia i nocy, by zasięgnąć porady lub poprosić o inny rodzaj pomocy.

Otrzymujesz pomoc na najwyższym poziomie, w wielu sytuacjach

Zakres usług assistance jest naprawdę szeroki – od informacji telefonicznej na temat najbliżej placówki medycznej aż po pomoc tłumacza, prawnika czy opiekę nad dziećmi.

Możesz wykupić rozszerzenie Business Assistance

Ci, którzy wybierają się w podróż służbowo, mogą wykupić dodatek, który zapewni m.in. organizację zastępstwa w podróży służbowej, kosztów związanych z jej opóźnieniem itd.

Co zyskujesz, kupując assistance w podróży w CUK?

Komfort

Polisę kupisz online, w aplikacji, przez telefon
lub w placówce – jak Ci wygodniej!

Dostęp do promocji i rabatów

Skorzystaj z programu Moc Rabatów oraz Payback!

Możliwość płatności ratalnej

lub odroczenie terminu pierwszej płatności.

Dostęp do nowoczesnej aplikacji,

która ułatwi Ci zarządzanie polisami i zgłaszanie szkód

Dopasuj wariant assistance w podróży do swoich potrzeb

Kupując assistance w podróży, określ:

cel podróży (Polska lub inny kraj)

okres trwania podróży

formy planowanych aktywności

wysokość sumy ubezpieczenia

rozszerzenia polisy

Dobierz odpowiedni zakres ochrony

 • uzyskanie informacji na infolinii (np. jak dojechać do szpitala)
 • pomoc w razie utraty bagażu i dokumentów
 • ratownictwo i poszukiwania w górach i na morzu
 • powrót do kraju w wyjątkowych sytuacjach
 • transport zwłok ubezpieczonego
 • umożliwienie kontaktu z bliskimi
 • kontynuacja leczenia rozpoczętego za granicą
 • pomoc w razie opóźnienia lotu
 • pomoc tłumacza, prawna
 • transport między placówkami medycznymi
 • transport do miejsca zakwaterowania
 • opieka nad dziećmi, zwierzętami domowymi
 • kontynuacja planowanej podróży

Na co jeszcze zwrócić uwagę podczas zakupu assistance w podróży?

Limit zdarzeń

Czytając Ogólne Warunki Ubezpieczenia (OWU), dowiesz się, czy w ramach danej polisy można skorzystać z pomocy wiele razy, czy obowiązuje jakiś limit. Przestudiuj także OWU pod kątem limitów kwotowych. Przykład: towarzystwo może finansować dojazd do lekarza tylko do kwoty wynoszącej 500 zł i tylko jeden raz w czasie trwania umowy.

Zakres ochrony

Ubezpieczenie assistance w podróży może mieć różny zakres, gdyż decyduje o nim towarzystwo. Część polis tego typu jest nastawiona np. na organizację i pomoc okołomedyczną, inne w tej samej cenie natomiast zapewniają też elementy assistance komunikacyjnego. Przed zakupem koniecznie więc sprawdź w OWU zakres ochrony i wybierz takie ubezpieczenie, które zapewnia wsparcie w odpowiednim dla Ciebie wymiarze.

Jakie są wyłączenia w ubezpieczeniach turystycznych?

Towarzystwa zastrzegają, że w pewnych sytuacjach assistance w podróży nie zadziała. Każda firma stosuje inną listę wyłączeń odpowiedzialności, jednak można wymienić najczęstsze z nich:

niestosowanie się do zaleceń lekarza

choroby psychiczne

zdarzenia, które są wynikiem niedbalstwa

sytuacje, które rozpoczęły się jeszcze przed podróżą

bycie pod wpływem środków odurzających podczas zdarzenia

Sprawdź realne ceny za polisy turystyczne w CUK

Dzięki wprowadzeniu kilku danych osobowych oraz informacji o podróży zyskasz dostęp do najlepszych propozycji od znanych towarzystw ubezpieczeniowych. Wykonaj kalkulację i znajdź najtańszą ofertę!

3 niezawodne sposoby na obniżenie ceny assistance w podróży

Wybierz odpowiedni zakres terytorialny

Jeśli wybierasz się do krajów europejskich, nie wykupuj polisy, działającej na całym świecie. Takie ubezpieczenia są droższe i w tym wypadku przepłacisz.

Dopasuj zakres ochrony do swoich potrzeb

Nie musisz decydować się na dodatki, które nie będą Ci potrzebne. Jeśli np. podczas urlopu nie zamierzasz spożywać alkoholu, to z powodzeniem możesz zrezygnować z klauzuli alkoholowej. Im więcej dodatków, tym polisa droższa.

Porównuj dostępne oferty

Zakres usług assistance w podróży jest różny w zależności od towarzystwa. Znajdź taką ofertę, która za rozsądną cenę zapewnia szeroki zakres ochrony czy wysokie sumy ubezpieczenia.

Opinie klientów

Klaudia Krawczyk

Od dawna ubezpieczamy z mężem tutaj dwa samochody. W tym roku nawet zdecydowaliśmy się na ubezpieczanie na życie. Tak naprawdę składki są niewielkie.

Joanna Zofia Ołowska

Bardzo miła atmosfera, pełen profesjonalizm, szczególne podziękowania dla Pana Pawła za pomoc w znalezieniu najoptymalniejszego ubezpieczenia OC, oraz pomoc z wyprostowaniem polis z poprzednich lat za auto ubezpieczone w całkiem innej placówce.💪👍🤝 Dziękujemy
i polecamy jak najbardziej usługi CUK Wołomin.

Paulina Zarzycka

Bardzo polecam to miejsce. Profesjonalna i bardzo miła obsługa, wszystko przebiega szybko i sprawnie, niskie ceny i najlepsze oferty na rynku. Polecam każdemu! :)

Krystian Rosadziński

Pełen profesjonalizm. Od kilku lat nie muszę pamiętać o terminie ubezpieczeń. Za każdym razem telefoniczne przypomnienie, oferty przesyłane drogą elektroniczną. Mega oszczędność czasu. Obsługa klienta na najwyższym poziomie. Polecam

Ocena naszych Klientów na Google
Opinie klientów
4,79 (17 338 opinii)

Ubezpieczenie turystyczne assistance, nazywane też assistance w podróży, to jedno z najbardziej rozbudowanych ubezpieczeń dobrowolnych. Zakres polisy może być tutaj bardzo szeroki. Oczywiście możesz wybrać pakiet podstawowy, jednak w przypadku wyjazdu za granicę warto zastanowić się nad pakietem rozszerzonym z całym zakresem dodatkowych usług serwisowych, medycznych i prawnych. Czym powinieneś kierować się przy zakupie tego ubezpieczenia? Na jakie punkty warto zwrócić szczególną uwagę?

Co może wejść w zakres assistance na wyjazd?

Ubezpieczenie assistance w podróży to ubezpieczenie dobrowolne. Najczęściej jego zakres obejmuje organizację pomocy w nagłych wypadkach i pokrycie kosztów transportu. Zakres takiego ubezpieczenia może obejmować transport samochodowy i koszty poszukiwań czy ratownictwa. Dzięki medycznemu assistance pokryjesz koszty przewozu medycznego z zagranicy w celu kontynuacji leczenia w domu. Może ono również obejmować konsultacje z doradcą medycznym, który poinformuje, co zrobić w nagłej sytuacji i gdzie znajduje się najbliższa placówka medyczna. W ramach assistance na wyjazd możesz też często liczyć na pomoc prawną. To również zabezpieczenie w przypadku transportu zwłok do kraju.

Dlaczego warto wykupić ubezpieczenie turystyczne assistance?

Dlaczego warto wykupić ubezpieczenie assistance na wakacje? Ubezpieczenie to gwarantuje szybką i kompleksową pomoc w wielu sytuacjach. Nie chodzi tu tylko o wypadek samochodowy, ale także o wypadek na stoku, kradzież Twojego mienia, problemy z dokumentami i wiele innych nieprzyjemnych sytuacji, które mogą mieć miejsce podczas podróży. W przypadku każdej podróży warto zadbać o to, aby assistance było odpowiednio rozszerzone i obejmowało wiele zdarzeń. 

Na co powinieneś zwrócić uwagę, wybierając polisę assistance?

Wybierając się w podróż i kupując polisę assistance, powinieneś przede wszystkim sprawdzić OWU, czyli Ogólne Warunki Ubezpieczenia. Musisz wiedzieć, w jakich sytuacjach przysługuje Ci pomoc i jaką ochronę gwarantuje Ci ubezpieczenie. Przede wszystkim powinieneś zwrócić uwagę na następujące punkty:

 • Jaki jest zakres terytorialny assistance na wakacje?

Czy polisa uwzględnia wszystkie kraje, do których się wybierasz? Ubezpieczenie turystyczne assistance musi być dostosowane do planu Twojej podróży, inaczej nie miałoby sensu.

 • Jak definiowane są konkretne zdarzenia?

Sprawdź, jak definiowane są zdarzenia w rozumieniu ubezpieczyciela. Musisz wiedzieć, w jakich sytuacjach rzeczywiście uwzględni on Twoje roszczenia.

 • Jakie są limity na poszczególne świadczenia?

To bardzo ważny punkt. Musisz mieć świadomość ile razy możesz skorzystać z danego świadczenia i jakie są jego ograniczenia. 

 • Jakie są wyłączenia od odpowiedzialności?

W przypadku każdej polisy musisz zapoznać się z wyłączeniami odpowiedzialności ubezpieczyciela. W jakich sytuacjach ubezpieczyciel będzie mógł odmówić Ci pomocy?

Jakie są rodzaje ubezpieczenia turystycznego assistance?

Pakiet assistance może być pakietem podstawowym lub bardziej rozbudowanym. Każde towarzystwo ubezpieczeniowe ma w swojej ofercie kilka wariantów takiego ubezpieczenia. Podstawowy zakres ochrony można czasami otrzymać bezpłatnie podczas zakupu polisy turystycznej, ale nawet w takim wypadku warto porównać oferty przynajmniej kilku towarzystw ubezpieczeniowych. Nie chodzi tu tylko o porównanie cen, ale przede wszystkim o zakres ubezpieczenia i wyłączenia. 

Kiedy ubezpieczeni najczęściej korzystają z ubezpieczenia assistance w podróży?

Warto mieć świadomość, że osoby posiadające assistance w podróży statystycznie najczęściej korzystają z pomocy ubezpieczyciela w przypadku awarii samochodu czy problemów zdrowotnych (centrum alarmowe ubezpieczyciela wskazuje ubezpieczonemu odpowiednią placówkę ochrony zdrowia). Dlatego, jeżeli planujesz dalszą podróż, to z pewnością warto zainwestować w zakup rozszerzonej ochrony ubezpieczenia turystycznego assistance. Tylko rozszerzony wariant zagwarantuje Ci pomoc w wielu trudnych do przewidzenia sytuacjach. 

Co wchodzi w zakres rozszerzonego wariantu assistance?

Rozszerzony wariant ubezpieczenia assistance w podróży to różne świadczenia, które mogą być pomocne w wielu przypadkach. Oczywiście ich liczba i zakres są uzależnione od wybranej polisy i towarzystwa ubezpieczeniowego. Im wyższa cena polisy, tym lepsze powinno być zabezpieczenie, ale nie zawsze tak jest, dlatego przed zakupem assistance w podróży warto porównać propozycje kilku firm ubezpieczeniowych. Jakie elementy mogą wchodzić w zakres ubezpieczenia assistance w podróży? Na co warto zwrócić uwagę?

 • zakres terytorialny, na którym polisa obowiązuje,

 • zakres gwarantowanej pomocy,

 • limit na poszczególne świadczenia,

 • pomoc tłumacza lub prawnika,

 • gwarancja kontynuacji podróży na koszt ubezpieczyciela,

 • pomoc medyczna.

Co musisz zrobić, jeżeli chcesz skorzystać z polisy?

W razie zdarzenia objętego ubezpieczeniem musisz bezzwłocznie skontaktować się z centrum alarmowym danego ubezpieczyciela. Konsultant telefoniczny, który jest dostępny przez całą dobę, sprawdzi, w jakim zakresie Twoja polisa obejmuje zdarzenie. Udzieli praktycznych wskazówek i zorganizuje niezbędną pomoc. Numer telefonu do centrum alarmowego assistance znajdziesz na swojej polisie lub na stronie ubezpieczyciela. Oczywiście zanim zadzwonisz pod numer alarmowy powinieneś, jeżeli to konieczne, zabezpieczyć miejsce zdarzenia i  jeśli są poszkodowani, udzielić im niezbędnej pomocy. 

Gdzie kupić assistance w podróży?

Assitance w podróży kupisz wygodnie bez wychodzenia z domu. Możesz to zrobić online lub podczas telefonicznej rozmowy z doradcą. Wolisz kupić assistance w podróży podczas wizyty w placówce? Zapraszamy do odwiedzenia jednej z naszych placówek.