Ubezpieczenie OC
działalności gospodarczej

– bezpieczny biznes

  • Postaw na ochronę OC dopasowaną do specyfiki Twojej działalności
  • Zyskaj szeroki zakres pokrycia roszczeń
  • Przygotujemy dla Ciebie porównanie ofert najczęściej wybieranych towarzystw

Dlaczego warto posiadać polisę OC działalności?

Zabezpieczasz swoje finanse

W przypadku wystąpienia roszczeń odszkodowawczych, koszty związane z ich pokryciem mogą znacznie obciążyć finanse firmy. Ubezpieczenie OC pomaga w utrzymaniu stabilności finansowej firmy, chroniąc ją przed nieprzewidywalnymi wydatkami.

Budowanie zaufania klientów

Posiadanie ubezpieczenia OC działalności zwiększa zaufanie klientów i kontrahentów do Twojej firmy. Klienci często chcą współpracować z firmami, które dbają o bezpieczeństwo i są gotowe ponieść odpowiedzialność za ewentualne szkody

Ochrona przed błędami pracowników

Zdarza się, że pracownicy popełniają nieumyślne błędy, w wyniku których dochodzi do szkód u klientów lub kontrahentów. Ubezpieczenie OC pomaga zabezpieczyć przedsiębiorstwo przed konsekwencjami tych błędów.

Weryfikacja zasadności roszczeń

Nie masz pewności czy złożone roszczenie o naprawienie szkody jest zasadne? Polisa OC działalności obliguje towarzystwo do weryfikacji okoliczności zdarzenia i zasadności złożonych przez poszkodowanego roszczeń. Dzięki temu nie pozostajesz z problemem sam.

Co zyskujesz, kupując ubezpieczenie firmowe w CUK?

Komfort

Polisę kupisz online, w aplikacji, przez telefon
lub w placówce – jak Ci wygodniej!

Dostęp do promocji i rabatów

Skorzystaj z programu Moc Rabatów oraz Payback!

Możliwość płatności ratalnej

lub odroczenie terminu pierwszej płatności.

Dostęp do nowoczesnej aplikacji,

która ułatwi Ci zarządzanie polisami i zgłaszanie szkód

Skontaktuj się z nami

Niezależnie od tego, jak duże jest Twoje przedsiębiorstwo i jaki masz profil działalności, wybierzemy ubezpieczenie firmowe dopasowane do Twoich potrzeb.

Kto powinien posiadać OC działalności gospodarczej?

Prowadzisz własną firmę? Jesteś przedsiębiorcą, który zdaje sobie sprawę, że w trudnym świecie biznesu zawsze istnieje ryzyko nieprzewidzianych zdarzeń? Jeśli tak, to ubezpieczenie OC działalności gospodarczej może być kluczowe dla bezpieczeństwa Twojej firmy. Taka polisa jest szczególnie istotna dla:

Przedsiębiorców

Bez względu na branżę, w jakiej działasz, ubezpieczenie OC jest dedykowane dla przedsiębiorców, którzy zdają sobie sprawę z potencjalnych ryzyk związanych z prowadzeniem własnej działalności.

Małych i średnich firm

Małe i średnie przedsiębiorstwa są szczególnie narażone na nieoczekiwane zdarzenia. Ubezpieczenie OC pomaga zminimalizować skutki finansowe związane z ewentualnymi roszczeniami odszkodowawczymi.

Korporacji

Bez względu na rozmiar korporacji, ubezpieczenie OC jest skierowane do przedsiębiorstw, które pragną zabezpieczyć się przed potencjalnymi skutkami roszczeń odszkodowawczych.

Pracodawców

Jeśli zatrudniasz pracowników, ubezpieczenie OC chroni Ciebie i Twoją firmę przed ewentualnymi roszczeniami z ich udziałem.

Dobierz odpowiedni zakres ochrony

Wybór odpowiedniego zakresu ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej działalności gospodarczej jest kluczowe dla skutecznej ochrony firmy przed różnymi rodzajami ryzyka. Nasi doradcy dostosują parametry ochrony do specyfiki Twojej działalności, zabezpieczając tym samym najważniejsze ryzyka mogące pojawić się w Twojej firmie. Z jakimi ryzykami w OC możesz się spotkać?

OC deliktowe

Chroni przed ewentualnymi roszczeniami odszkodowawczymi z tytułu szkód wyrządzonych osobom trzecim lub ich mieniu w wyniku działalności firmy.

OC kontraktowe

Obejmuje roszczenia wynikające ze szkód związanych z niewykonaniem lub nienależytym wykonaniem umów zawartych z klientami, partnerami biznesowymi czy dostawcami.

OC za produkt

Jeśli firma produkuje lub oferuje produkty, ubezpieczenie OC za produkt jest kluczowe. Powinno obejmować szkody wyrządzone przez wadliwe produkty oraz ewentualne koszty związane z wycofaniem wadliwych produktów z rynku.

OC za mienie poddane obróbce

Jeżeli firma obrabia czy przetwarza mienie klientów, ubezpieczenie OC za mienie poddane obróbce powinno chronić przed ewentualnymi szkodami wynikającymi z procesu obróbki, takie jak zniszczenia czy utrata.

OC pracodawcy

Zatrudniasz pracowników? Koniecznie rozszerz ochronę o OC pracodawcy. Obejmuje roszczenia pracowników związane z wypadkami przy pracy czy chorobami zawodowymi.

OC najemcy nieruchomości

Jeżeli firma wynajmuje nieruchomość, istotne jest posiadanie ubezpieczenia OC najemcy nieruchomości. To ubezpieczenie chroni przed ewentualnymi roszczeniami związanymi z uszkodzeniem nieruchomości wynikłym z działalności firmy.

Zobacz, jak działa ubezpieczenie OC działalności w praktyce

W piekarni Pana Henryka doszło do niefortunnego incydentu, który skutkował szkodą u jednego z klientów. Podczas spożywania jednego z chlebów klient natknął się na niebezpieczny kawałek metalu, co niestety skutkowało uszkodzeniem jego zęba. Na szczęście właściciel piekarni miał zawartą polisę ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej działalności (OC) z rozszerzeniem o OC za produkt. To z kolei pozwoliło na pokrycie roszczenia klienta, obejmując koszty związane z leczeniem i naprawą szkody.

W trakcie prowadzenia prac montażowych na dachu Klienta, pracownik firmy Roberta spadł z niezabezpieczonego rusztowania i złamał nogę. Pracownik otrzymał świadczenie z ZUS z tytułu wypadku przy pracy jednak zwrócił się o dodatkowe zadośćuczynienie do swojego pracodawcy. Na szczęście polisa OC działalności jaką zawarł Robert uwzględniała rozszerzenie o odpowiedzialność pracodawcy. Roszczenie pracownika zostało pokryte z polisy OC firmy Roberta.

Opinie klientów

Klaudia Krawczyk

Od dawna ubezpieczamy z mężem tutaj dwa samochody. W tym roku nawet zdecydowaliśmy się na ubezpieczanie na życie. Tak naprawdę składki są niewielkie.

Joanna Zofia Ołowska

Bardzo miła atmosfera, pełen profesjonalizm, szczególne podziękowania dla Pana Pawła za pomoc w znalezieniu najoptymalniejszego ubezpieczenia OC, oraz pomoc z wyprostowaniem polis z poprzednich lat za auto ubezpieczone w całkiem innej placówce.💪👍🤝 Dziękujemy
i polecamy jak najbardziej usługi CUK Wołomin.

Paulina Zarzycka

Bardzo polecam to miejsce. Profesjonalna i bardzo miła obsługa, wszystko przebiega szybko i sprawnie, niskie ceny i najlepsze oferty na rynku. Polecam każdemu! :)

Krystian Rosadziński

Pełen profesjonalizm. Od kilku lat nie muszę pamiętać o terminie ubezpieczeń. Za każdym razem telefoniczne przypomnienie, oferty przesyłane drogą elektroniczną. Mega oszczędność czasu. Obsługa klienta na najwyższym poziomie. Polecam

Ocena naszych Klientów na Google
Opinie klientów
4,79 (17 338 opinii)