ładowanie

Kalkulator AC – znajdź najlepszą ochronę dla swojego pojazdu!

Zastanawiasz się, gdzie znaleźć najtańszą polisę AC dla Twojego samochodu? A może szukasz najkorzystniejszego ubezpieczenia motocykla? Dobrze trafiłeś! Dzięki prostemu narzędziu, jakim jest kalkulator ubezpieczeń komunikacyjnych CUK zyskujesz dostęp do aktualnych ofert ponad 30 wiodących towarzystw ubezpieczeniowych! Nasza nowoczesna porównywarka autocasco w zaledwie kilka minut dostarczy Ci propozycje idealnie dopasowane do Twoich potrzeb! Przekonaj się, jak prosty w obsłudze jest nasz kalkulator polisy autocasco

Czym jest ubezpieczenie autocasco?

Będąc kierowcą, na pewno wiesz, że Twój samochód lub motocykl musi zostać objęty obowiązkowym ubezpieczeniem pojazdu OC (odpowiedzialności cywilnej). Taki wymóg reguluje Ustawa z dnia 22 maja 2003 r. o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszy Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Oprócz tego warto dowiedzieć się też nieco więcej o polisach dobrowolnych, które mogą zapewnić kompleksowe wsparcie w wielu sytuacjach na drodze! 

Jedną z częściej kupowanych przez kierowców nieobowiązkowych polis komunikacyjnych jest właśnie ubezpieczenie AC (autocasco). Zapewnia ono ochronę w ramach zdarzeń objętych umową, takich jak m.in.: kolizja, wypadek, kradzież czy uszkodzenie pojazdu w rezultacie działania zjawisk atmosferycznych (np. gradu). Polisa autocasco chroni nas zatem zarówno w obliczu wystąpienia szkody, jak i przed finansowymi skutkami kradzieży pojazdu. Już teraz możesz nabyć ją w prosty sposób poprzez nowoczesny kalkulator AC na naszej stronie. 

Czytaj także: „Ubezpieczenie AC – co to jest?".

Jakie pojazdy mogą posiadać ubezpieczenie AC?

Korzystając z naszej porównywarki AC, wykupisz preferowane ubezpieczenie AC motocykla/skutera/motoroweru, samochodu osobowego, dostawczego do 3,5 t, a także przyczepki! Każdy z tych pojazdów można chronić od szkody lub kradzieży w dokładnie takim zakresie, jakiego potrzebujesz! Choć większość ubezpieczycieli umożliwia zakup AC tylko dla samochodów do 15 lat, to właściciele starszych pojazdów nadal będą mogli korzystać z ochrony w dotychczasowym towarzystwie. 

Potrzebne ubezpieczenia komunikacyjne dla wszystkich swoich pojazdów znajdziesz w CUK, wykorzystując w tym celu kalkulator AC. Niezależnie od tego, czy jesteś kierowcą samochodu osobowego, ciężarówki do 3,5 tony, czy kierowcą jednośladu spalinowego – sprawdź oferty ubezpieczeń w naszej porównywarce ubezpieczeń AC! 

Kalkulator autocasco – do czego służy i jak działa? 

Kalkulator autocasco dostępny na stronie CUK umożliwia ubezpieczenie samochodu online bez wychodzenia z domu! Jest to innowacyjne narzędzie, które na podstawie wprowadzonych danych pojazdu oraz preferencji dotyczących zakresu ochrony oblicza składkę ubezpieczenia dostępną w ofertach wiodących na rynku towarzystw, z którymi współpracuje nasza multiagencja. 

Dzięki darmowej porównywarce każdy z klientów zyskuje dostęp do najlepszych ofert i promocji wielu ubezpieczycieli w jednym miejscu. Po wybraniu oferty, system przenosi Cię do panelu płatności za polisę, dzięki czemu wszelkich formalności dopełnisz zdalnie w szybki i wygodny sposób! Jakich dokumentów potrzebujesz do skorzystania z kalkulatora AC i zawarcia umowy wybranej polisy? Wystarczy prawo jazdy i dowód rejestracyjny! 

Kalkulator ubezpieczenia samochodu dostępny na stronie CUK umożliwia zakup AC bez innych polis lub nabycie kompleksowej ochrony pojazdu i pasażera w pakiecie. W dowolnym momencie możesz dokupić także NNW oraz ubezpieczenie assistance. 

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu ubezpieczenia AC? 

Planujesz kupić ubezpieczenie auta osobowego lub innego pojazdu i zastanawiasz się, na co zwrócić uwagę, analizując oferty AC? Nasz kalkulator autocasco może okazać się niezwykle pomocny – po wprowadzeniu niezbędnych danych do kalkulacji otrzymasz szczegółowe i urozmaicone oferty wielu towarzystw w jednym miejscu, dzięki czemu będziesz miał w czym wybierać! 

Decydując się na kupno autocasco, przede wszystkim porównaj oferty różnych towarzystw, aby wybrać polisę o odpowiednim zakresie ochrony. Ponadto sprawdź szczegóły dotyczące wysokości odszkodowania, udziałów własnych i franszyzy oraz sposoby wyceny i likwidacji szkody. Darmowy kalkulator AC pomoże Ci szybko wyliczyć składkę za polisę! 

Autocasco obejmuje także ubezpieczenie szyb. Przedmiotem ochrony jest naprawa bądź wymiana szyby przedniej, tylnej lub bocznej w samochodzie, o ile powstałe zniszczenia były objęte umową. Warto rozważyć to rozszerzenie, ponieważ to właśnie szyby najczęściej ulegają poważnym uszkodzeniom w wypadkach i kolizjach drogowych (np. na skutek zderzenia z innym pojazdem, obiektem lub dziką zwierzyną). 

Ubezpieczenie AC – ile kosztuje i co wpływa na wysokość składki? 

Do znalezienia odpowiedzi na pytanie, ile kosztuje autocasco, kalkulator na naszej stronie okaże się niezbędny! Tylko dzięki wykonaniu indywidualnej kalkulacji otrzymasz dokładne ceny polis. Jakie czynniki determinują koszt ubezpieczenia autocasco? Oto najważniejsze z nich: 

 • Zakres ochrony –  im większa liczba ryzyk zostanie objęta ubezpieczeniem, tym wyższa składka za AC.
 • Wiek i doświadczenie kierowcy – młodzi kierowcy muszą niestety liczyć się z wyższą składką, choć zakup ubezpieczenia można poprzedzić dopisaniem do polisy starszego współwłaściciela. 
 • Marka pojazdu – może wpływać na zwiększenie ryzyka kradzieży, a także trudność ze znalezieniem części zamiennych, a to podnosi koszt ubezpieczenia AC.
 • Wypracowane zniżki – należą się one stałym klientom towarzystw przy jednoczesnym warunku bezszkodowej jazdy. W ten sposób można obniżyć cenę polisy nawet o 60%! 
 • Miejsce parkowania pojazdu, a także wielkość miejscowości – stawkę za AC może windować np. pozostawianie auta na niestrzeżonych parkingach lub poruszanie się nim w obrębie dużych miast. Im większa miejscowość, tym wyższe ryzyko wystąpienia kolizji lub aktów wandalizmu.

AC mini – co warto wiedzieć o tym wariancie autocasco? 

Wysokość składki za ubezpieczenie AC można obniżyć, decydując się na zakup niepełnej wersji ubezpieczenia autocasco. Nie musisz kupować pełnego wariantu polisy – alternatywą będzie w tym wypadku Mini AC (nazywane inaczej Smart Casco), które obejmuje tylko wybrane ryzyka. Choć zakres tej polisy jest mocno ograniczony, to może okazać się ona doskonałym rozwiązaniem np. dla posiadaczy starszych pojazdów, którzy często parkują je na niestrzeżonych parkingach. Taka polisa chroni jednak najczęściej jedynie od szkody całkowitej. 

Jak znaleźć ofertę i kupić wybrane ubezpieczenie w kalkulatorze AC?

To proste! Wejdź na stronę kalkulatora AC. Do obliczenia składki będziesz potrzebować kilku danych dotyczących zarówno Twojego pojazdu, jak i Ciebie jako kierowcy. Dzięki tym informacjom możliwe będzie wyszukiwanie odpowiedniej oferty oraz obliczanie składki ubezpieczenia. Właśnie dlatego przed przystąpieniem do kalkulacji przygotuj dowód rejestracyjny i prawo jazdy. Jakich danych będzie wymagał formularz? Chodzi m.in. o: 

 • rodzaj pojazdu, 
 • markę i model, 
 • wersję modelu wraz z liczbą miejsc,
 • numer rejestracyjny pojazdu,
 • przybliżony przebieg pojazdu (w tys. km),
 • rok produkcji pojazdu. 

Do kalkulatora wprowadzisz także informacje dotyczące: 

 • preferowanego zakresu ubezpieczenia,
 • daty startu polisy, 
 • daty pierwszej rejestracji pojazdu,
 • użytkowania pojazdu za granicą oraz jego ewentualnego sprowadzenia, 
 • ewentualnej rejestracji pojazdu jako ciężarowego. 

Do zakupu polisy za pomocą kalkulatora AC będą potrzebne dane dotyczące Twojego pojazdu – jeśli zatem nie masz przy sobie dowodu rejestracyjnego i prawa jazdy, potrzebne informacje zawsze możesz pobrać z bazy CEPiK, czyli Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców. 

Ile ofert otrzymasz, korzystając z kalkulatora AC? 

Liczba ofert, którą otrzymasz po wprowadzeniu danych do kalkulatora AC, będzie uzależniona od tego, co aktualnie proponują towarzystwa ubezpieczeniowe współpracujące z CUK. Wpłyną na to również Twoje preferencje dotyczące zakresu ochrony autocasco oraz liczba uwzględnionych podczas kalkulacji rozszerzeń. 

Prezentowane przez porównywarkę oferty będą ponadto ściśle dopasowane do potrzeb i specyfiki Twojego pojazdu. Może okazać się na przykład, że tylko niektóre towarzystwa będą dysponowały propozycją idealnie odpowiadającą Twoim preferencjom. Dlatego pamiętaj, że nie ilość, a jakość dopasowanej oferty oraz jej zakres będą miały kluczowe znaczenie przy znalezieniu właściwej polisy autocasco! 

Czy AC można kupić osobno?

Oczywiście! Na zakup AC możesz zdecydować się niezależnie od polisy OC lub wykupić OC i AC w pakiecie – wybór należy dla Ciebie. Kalkulator AC na naszej stronie powstał natomiast z myślą o osobach, które poszukują idealnie dobranej do własnych potrzeb oferty autocasco i chcą sprawdzić jej wycenę w kilka minut! Przy okazji możesz sprawdzić też, ile wyniesie Cię składka przy zakupie AC rozszerzonego o NNW lub assistance! 

Dlaczego warto kupić ubezpieczenie AC online? 

Ubezpieczenie autocasco dla Twojego pojazdu musi być ściśle dopasowane do jego parametrów, ponieważ tylko wtedy zyskujesz gwarancję wypłaty środków, gdy dojdzie do zdarzenia objętego umową. Właśnie dlatego warto skorzystać z dokładnego narzędzia, które wyszuka najlepiej dobraną ofertę. Kalkulator AC online sprawdzi się do tego najlepiej! Dzięki skorzystaniu ze zdalnej porównywarki do zakupu ubezpieczenia zyskasz: 

 • Szybką wycenę i dokładne porównanie ofert wielu towarzystw bez wychodzenia z domu!
 • Dostęp do najtańszych polis z zakresem idealnie dopasowanym do swoich potrzeb – wysokość składki poznasz w kilka minut;
 • Możliwość zawarcia umowy zdalnie, co pozwoli Ci zaoszczędzić mnóstwo czasu na dojazdy do placówek.
 • Przejrzystość ofert, które możesz spokojnie przeanalizować w dowolnym momencie bez konieczności odwiedzania doradcy w placówce. Ubezpieczenia komunikacyjne znajdziesz, korzystając ze swojego smartfona z dostępem do internetu.
 • Dostęp do aktualnych promocji wiodących towarzystw ubezpieczeniowych, dzięki czemu Twoja polisa AC będzie jeszcze tańsza! 

Czy Twoje dane w kalkulatorze AC są bezpieczne?

Kalkulator AC bez podawania danych nie będzie mógł dokonać operacji wyliczenia składki. Wprowadzenie do formularza wymaganych informacji o właścicielu i jego pojeździe będzie zatem niezbędnym krokiem do znalezienia jakiejkolwiek oferty ubezpieczenia. Właśnie dlatego porównywarka zapyta Cię m.in. o dane z prawa jazdy, dane pojazdu oraz preferencje dotyczące zakresu ofert ubezpieczenia    AC. Przed przystąpieniem do tej czynności przygotuj również swój dowód rejestracyjny. 

Wszelkie dane, które podasz w kalkulatorze ubezpieczeń, będą chronione i bezpieczne zarówno podczas wykonywania kalkulacji, jak i w trakcie zakupu polisy. Służą nam one wyłącznie do tego, by dopasować ofertę towarzystwa pod Twoje potrzeby, umożliwiając Ci kupno wybranego ubezpieczenia online. 

Przekazane podczas poszukiwania oferty i zakupu polisy informacje udostępniamy tylko współpracującym z nami towarzystwom po zaakceptowaniu przez Ciebie treści odpowiednich zgód. Jeśli podczas kalkulacji podasz swój numer telefonu, zadzwonimy wyłącznie po to, aby przedstawić ofertę ubezpieczeniową dla wskazanego pojazdu.

FAQ:

Jak wylicza się stawkę za AC?

Obliczając stawkę za AC, towarzystwa ubezpieczeniowe biorą pod uwagę czynniki, które mogą mieć wpływ na ryzyko uszkodzenia lub kradzieży pojazdu. Wśród nich można wymienić m.in.: wartość pojazdu, jego model oraz parametry silnika, miejsce parkowania, stosowane zabezpieczenia antykradzieżowe, a także wiek kierowcy i posiadane zniżki za bezszkodową jazdę. Najczęściej im więcej warte jest auto, tym stawka za AC będzie wyższa. Obliczanie ubezpieczenia zawsze odbywa się jednak indywidualnie, dlatego skorzystaj z kalkulatora AC i osobiście sprawdź ten proces! 

Ile średnio kosztuje AC?

Nie można jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ składka za polisę AC zawsze jest wyliczana indywidualnie dla każdego właściciela pojazdu. Cenę polisy determinuje ocena ryzyka ustalana przez dane towarzystwo na podstawie informacji o pojeździe i jego właścicielu. Na koszt AC wpływa przede wszystkim wartość pojazdu, miejsce parkowania nocą, zamontowane zabezpieczenia oraz wybrany zakres ochrony. Ponadto zakup autocasco w pakiecie jest często bardziej opłacalnym rozwiązaniem, a samo AC będzie wówczas jedynie składową ostatecznej ceny.

Czy opłaca się kupować AC?

Oczywiście! Polisę AC warto wykupić niezależnie od rodzaju pojazdu. Może ona bowiem chronić nie tylko w przypadku poważnych uszkodzeń czy szkody całkowitej, ale także od kradzieży. Każdy samochód ma jakąś wartość, a pieniądze uzyskane z odszkodowania mogą pokryć koszty związane z naprawą lub zakupem nowego pojazdu, jeśli dojdzie do jego całkowitego zniszczenia. Na AC warto zdecydować się zwłaszcza, posiadając drogie auto oraz nowy pojazd z salonu. Tylko ta polisa zapewni Ci zwrot kosztów naprawy poważnych uszkodzeń.

Ile towarzystwo wypłaca z AC?

Jeśli dojdzie do szkody całkowitej, towarzystwo może wypłacić odszkodowanie z AC w wysokości równej wartości pojazdu bezpośrednio przed wystąpieniem szkody, pomniejszonej o wartość pozostałości auta (wraku pojazdu). Priorytetowa zasada obowiązująca przy wypłacie odszkodowania z AC jest taka, że jego wysokość nie może być większa niż suma ubezpieczenia całego autocasco. Nie można jednak jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ zależy to od szczegółów ochrony gwarantowanej w ramach zakupionej polisy – te mogą się różnic w zależności od wybranej oferty.

Ile odszkodowania można dostać z AC?

Dokładne kwoty są podyktowane szczegółami zawartymi w tabelach OWU. Zawierając umowę autocasco, upewnij się zatem, jakie zasady przyjmuje w tej kwestii dane towarzystwo. Kwoty mogą różnić się z zależności od polityki ubezpieczyciela. Tylko zakup polisy autocasco z wymaganym zakresem umożliwi Ci otrzymanie odszkodowania od ubezpieczyciela. Właśnie dlatego zawsze sprawdź szczegóły ochrony oraz sumy gwarantowane w ramach określonych zdarzeń, czytając ogólne warunki umowy ubezpieczenia. 

Więcej Mniej