Strona www.cuk.pl wykorzystuje pliki cookies, które możecie Państwo kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Więcej w Polityce cookies i prywatności.

AC dla motocykla - czy warto?

2020-02-14

Kradzież i liczne naprawy motocykla wiążą się często z ogromnymi stratami finansowymi. Cena za AC może początkowo wystraszyć kierowcę, jednak warto przyjrzeć się warunkom z bliska. Dowiedz się, czy to opłacalne rozwiązanie.

Dowiedz się wszystkiego na temat AC dla motocykla.

Ubezpieczenie motocykla - co musisz wiedzieć?

Przede wszystkim, musisz pamiętać o tym, że ubezpieczenie OC motocykla jest tak samo ważne, jak w przypadku samochodu. Za brak polisy poniesiesz wysokie kary finansowe, a także będziesz mieć nieprzyjemności, jeśli w tym czasie dojdzie do wypadku na drodze z Twojej winy. OC dla motocykla powinno być przez cały czas ważne. Podczas kontroli, funkcjonariusze mogą sprawdzić to błyskawicznie. Kary nakładane są także regularnie przez Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny, który sprawdza właścicieli aut w swojej bazie. Obowiązkową umowę z ubezpieczycielem podpisujesz na rok i nie ma możliwości ingerowania w jej długość trwania. Oznacza to, że jeśli korzystasz z motocykla wyłącznie latem, ochronę musisz zapewnić i tak na 12 miesięcy. Jeśli chodzi o AC, jest to dobrowolne ubezpieczenie, tak samo jak w przypadku samochodu. Tylko jest pewna różnica...

AC motocykla - nie tak łatwo je dostać

Polisa AC motocykla nie jest aż tak popularna jak w przypadku aut. Firmy ubezpieczeniowe nie mają szerokiego wachlarzu ofert. Dlaczego tak się dzieje? Nie da się ukryć, że korzystanie z jednośladów jest dość ryzykowne i kosztowne. Jeśli dojdzie do kolizji lub wypadku, wiąże się to z uszkodzeniem i koniecznością naprawy motocykla. Warto jednak rozejrzeć się na rynku, porównać warunki ochrony i zdecydować się na najbardziej opłacalną opcję.
 

Co obejmuje AC motocykla i dlaczego warto?

Ze względu na to, że kolizja czy wypadek motocyklem często wiąże się z dużymi kosztami naprawy uszkodzeń, warto zdecydować się na AC motocykla. Na rynku są dostępne polisy nawet o kompleksowej ochronie, które pokryją te kwoty. Naprawa jednośladów to jednak nie wszystko. Weź pod uwagę również ubezpieczenie NNW. Warto oczywiście zadbać o sprzęt, ale przede wszystkim pamiętaj o swoim zdrowiu oraz życiu. W przypadku rozległych obrażeń lub np. złamaniu kończyny, w ramach NNW będziesz mógł starać się o wypłatę świadczenia. Pokryje ono koszty związane z rehabilitacją i leczeniem.

Składka za AC motocykla może Cię w pierwszym momencie zniechęcić, dlatego wielu właścicieli jednośladów nie bierze takiego ubezpieczenia pod uwagę. Jest to jednak dosyć złudne, ponieważ po wypadku na drodze może okazać się, że koszt naprawy z własnej kieszeni jest po prostu niemożliwy. Pamiętaj też, że sprawny motocykl, przekłada się na jakość oraz bezpieczeństwo Twojej jazdy.

AC chroni Twój motocykl przed kradzieżą

Koniecznie zwróć uwagę na warunki ochrony Twojej polisy. Czy jest uwzględniona kradzież motocykla? Jeśli nie, być może będziesz musiał dokupić takie rozszerzenie, za które towarzystwo podwyższy wysokość składki. Jest ona ustalana indywidualnie, jednak ochrona przed kradzieżą jest bardzo istotna.

Cena AC motocykla - od czego zależy?

Na cenę składkiAC motocykla wpływa wiele czynników. Wśród nich jest oczywiście historia ubezpieczającego, jego wiek i cel wykorzystania pojazdu. Zanim zaczniesz poszukiwania idealnej oferty, zastanów się także, czy będziesz jedynym użytkownikiem jednośladu. Liczą się także dane na temat samego motocykla, czyli marka, model, rok produkcji i nabycia, pojemność silnika oraz aktualny przebieg. Często dla towarzystwa ubezpieczeniowego ma także znaczenie zabezpieczenie jednośladu oraz dodatkowe wyposażenie. 

Opłacalne AC? Znajdziesz je u nas

Zarówno AC, jak i OC dla motocykla, możesz wykupić bez wychodzenia z domu. Zrobisz to, korzystając z naszego kalkulatora online. Porównasz oferty od ubezpieczycieli, a następnie wybierzesz najlepszą opcję. Jeśli wolisz porozmawiać, do dyspozycji masz naszą infolinię. Doradcy dokładnie poznają Twoje oczekiwania, a następnie zaproponują opłacalne rozwiązanie. Odwiedź też nasze placówki.

keyboard_arrow_up