Ubezpieczenie GAP – skuteczna ochrona wartości Twojego pojazdu

  • Zadbamy o ochronę Twoich finansów w razie kradzieży auta lub wystąpienia szkody całkowitej
  • Porównamy dla Ciebie oferty polis od wielu towarzystw
  • U nas znajdziesz ubezpieczenie GAP jako niezależny produkt lub jako dodatek do polisy AC

Dlaczego warto kupić ubezpieczenie GAP?

To doskonałe zabezpieczenie dla kredytobiorców i leasingobiorców przed stratami finansowymi w razie kradzieży auta lub wystąpienia szkody całkowitej.

Nie musisz się martwić spadającą wartością Twojego auta

W przypadku nowych aut, ich wartość spada nawet o 20% już po pierwszym roku użytkowania. Z polisy AC otrzymasz odszkodowanie, ale jedynie do wartości rynkowej auta z dnia wystąpienia szkody, a więc znacznie mniej niż kosztował pojazd. Dzięki odszkodowaniu GAP, możesz liczyć na wypłatę dodatkowych środków, które ułatwią zakup nowego pojazdu tej samej klasy.

Zyskujesz stabilność finansową

Jeśli masz samochód w leasingu lub kupiony na kredyt, ubezpieczenie GAP zapewni Ci stabilność finansową. W razie szkody objętej ochroną towarzystwo wypłaci różnicę pomiędzy kwotą, która pozostała do spłaty a wartością odszkodowania z AC.

To idealne uzupełnienie polisy AC

Suma ubezpieczenia AC jest zazwyczaj określana na podstawie wartości rynkowej pojazdu, która niekiedy spada szybciej niż wartość kredytu pozostałego do spłaty. Dlatego ubezpieczenie GAP jest doskonałym uzupełnieniem ochrony AC.

Chroni niezależnie od tego, kto spowoduje szkodę

GAP to ubezpieczenie, które chroni zarówno w momencie szkody spowodowanej przez Ciebie jako kierowcę, jak i osobę trzecią. Zatem niezależnie od tego, kto był sprawcą kolizji, w wyniku której doszło do szkody całkowitej, ubezpieczyciel wypłaci odszkodowanie.

Co zyskujesz, kupując ubezpieczenie GAP w CUK?

Komfort

Polisę kupisz online, w aplikacji, przez telefon
lub w placówce – jak Ci wygodniej!

Dostęp do promocji i rabatów

Skorzystaj z programu Moc Rabatów oraz Payback!

Możliwość płatności ratalnej

lub odroczenie terminu pierwszej płatności.

Dostęp do nowoczesnej aplikacji,

która ułatwi Ci zarządzanie polisami i zgłaszanie szkód

Dopasuj wariant ubezpieczenia GAP do swoich potrzeb

GAP fakturowy

To najpełniejsza forma ochrony GAP dla samochodów nowych, która bywa też nazywana ubezpieczeniem RTI. Mając takie ubezpieczenie, możesz liczyć na wypłatę różnicy pomiędzy kwotą na fakturze za zakup auta a wartością pojazdu w momencie szkody całkowitej lub kradzieży.

GAP casco

To polisa dla pojazdów używanych, dzięki której zyskasz gwarancję wypłaty kwoty, która jest różnicą pomiędzy wysokością odszkodowania z tytułu AC (lub OC) a sumą ubezpieczenia na umowie.

GAP finansowy

To zazwyczaj najtańszy wariant GAP. W przypadku kradzieży lub szkody całkowitej ubezpieczyciel wypłaci różnicę pomiędzy kwotą, która pozostała do spłaty a wartością odszkodowania z AC.

GAP indeksowy

Posiadając ten rodzaj ubezpieczenia w razie szkody całkowitej lub kradzieży auta, możesz liczyć na odszkodowanie w wysokości określonej w umowie (najczęściej jest ona ustalana procentowo, np. 30% wartości pojazdu).

Jaki pojazd można objąć ubezpieczeniem GAP?

Pojazdy, które można objąć ochroną w ramach polisy GAP, są wyszczególnione w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia (OWU). Lista ta może być inna w przypadku poszczególnych ubezpieczycieli, jednak najczęściej polisę GAP można kupić dla:

  • samochodów nowych
  • samochodów używanych (do 6 roku eksploatacji)
  • pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 t (maksymalna wartość pojazdu 600 000 zł)
  • pojazdów rolniczych, które są przedmiotem leasingu
  • motocykli
  • pojazdów ciężarowych do 44 t, których maksymalna wartość wynosi 700 000 zł

Dobierz odpowiedni zakres ochrony

Ubezpieczenie GAP występuje w kilku wariantach. Dlatego, zanim zdecydujesz się na konkretną opcję, sprawdź na przykładzie zakres ochrony każdego z nich.
Pan Rafał w ramach leasingu użytkuje samochód, którego początkowa wartość wynosiła 100 000 zł. Po roku auto padło łupem złodziei. Ubezpieczyciel określił wartość rynkową pojazdu na 80 tys. zł i wypłacił odszkodowanie z polisy AC na taką kwotę. Wsparcie z polisy GAP wyglądałoby następująco:

GAP fakturowy

Kwota na fakturze wynosiła 100 000 zł, zatem po odjęciu 80 000 zł wypłaconych z AC pan Rafał otrzyma 20 000 zł z tytułu posiadanego GAP fakturowego.

GAP finansowy

Po roku opłacania leasingu do spłaty pozostało 85 000 zł. Ubezpieczyciel z GAP finansowego wypłaci zatem 5 000 zł, gdyż ta kwota i należne 80 000 zł z AC pozwoli pokryć pozostałe do spłaty koszty.

GAP indeksowy

Pan Rafał posiadał polisę GAP, której suma ubezpieczenia wynosiła 30% wartości pojazdu, zatem może liczyć na 24 000 zł z tego tytułu.

Czym różni się ubezpieczenie GAP od polisy AC ze stałą sumą ubezpieczenia?

Ubezpieczenie GAP to umowa zawierana z towarzystwem na kilka lat (np. na cały okres kredytowania). Dlatego do ostatniego dnia trwania polisy GAP ubezpieczyciel bierze pod uwagę wartość auta z dnia jego zakupu.
Z kolei ubezpieczenie AC zawierane jest na 12 miesięcy. Jest to zatem polisa, którą kupujemy co roku i za każdym razem towarzystwo bierze pod uwagę obecną wartość auta (z roku na rok jest ona coraz niższa).

Na co jeszcze zwrócić uwagę podczas zakupu ubezpieczenia GAP?

Ubezpieczenie GAP nie przechodzi na nowego właściciela

Ubezpieczony po sprzedaży pojazdu może zawnioskować do ubezpieczyciela o zwrot składki za niewykorzystany okres ochrony. Zwrot będzie proporcjonalny do niewykorzystanego okresu.

Nie musisz wysyłać ubezpieczycielowi zdjęć auta

Podczas zakupu ubezpieczenia GAP ubezpieczyciel wymaga załączenia skanu dowodu rejestracyjnego, faktury zakupu pojazdu oraz polisy AC.

Zakres terytorialny

Większość polis GAP działa na terytorium Europy z wyłączeniem Rosji. Przed zawarciem polisy sprawdź jednak OWU, gdyż zakres terytorialny u poszczególnych ubezpieczycieli może być różny.

Ile kosztuje ubezpieczenie GAP?

GAP fakturowy

Cena rocznego ubezpieczenia wynosi zazwyczaj 0,7-1,2% wartości pojazdu.

GAP finansowy

Cena rocznego ubezpieczenia wynosi zazwyczaj 0,4-0,5% wartości pojazdu.

GAP indeksowy

Cena rocznego ubezpieczenia wynosi zazwyczaj 0,7-0,8% wartości pojazdu.

Jakie są wyłączenia w polisach GAP?

W pewnych sytuacjach ochrona w ramach polisy nie działa. Wyłączenia odpowiedzialności są określane przez ubezpieczyciela w OWU, a część z nich pokrywa się w każdym towarzystwie. Zobacz, kiedy ubezpieczyciel nie wypłaci odszkodowania z ubezpieczenia GAP.

Szkoda spowodowana umyślnie i ucieczka z miejsca zdarzenia

Jeśli uszkodziłeś pojazd innej osoby umyślnie lub jako sprawca kolizji czy wypadku uciekłeś z miejsca zdarzenia, nie możesz liczyć na wsparcie ubezpieczyciela.

Szkoda spowodowana przez osobę nietrzeźwą

Szkody spowodowane przez osoby znajdujące się pod wpływem alkoholu, narkotyków lub innych środków odurzających są wyłączone z odpowiedzialności towarzystw.

Szkoda spowodowana przez osobę bez prawa jazdy

Towarzystwo nie wypłaci odszkodowania za szkody spowodowane przez osoby, które nie posiadają uprawnień do prowadzenia pojazdu.

Brak przeglądu technicznego

Nie możesz liczyć na wsparcie ubezpieczyciela, jeśli pojazd nie posiada ważnego przeglądu technicznego, a jego brak miał wpływ na powstałą szkodę.

Opinie klientów

Klaudia Krawczyk

Od dawna ubezpieczamy z mężem tutaj dwa samochody. W tym roku nawet zdecydowaliśmy się na ubezpieczanie na życie. Tak naprawdę składki są niewielkie.

Joanna Zofia Ołowska

Bardzo miła atmosfera, pełen profesjonalizm, szczególne podziękowania dla Pana Pawła za pomoc w znalezieniu najoptymalniejszego ubezpieczenia OC, oraz pomoc z wyprostowaniem polis z poprzednich lat za auto ubezpieczone w całkiem innej placówce.💪👍🤝 Dziękujemy
i polecamy jak najbardziej usługi CUK Wołomin.

Paulina Zarzycka

Bardzo polecam to miejsce. Profesjonalna i bardzo miła obsługa, wszystko przebiega szybko i sprawnie, niskie ceny i najlepsze oferty na rynku. Polecam każdemu! :)

Krystian Rosadziński

Pełen profesjonalizm. Od kilku lat nie muszę pamiętać o terminie ubezpieczeń. Za każdym razem telefoniczne przypomnienie, oferty przesyłane drogą elektroniczną. Mega oszczędność czasu. Obsługa klienta na najwyższym poziomie. Polecam

Ocena naszych Klientów na Google
Opinie klientów
4,79 (17 338 opinii)