Ubezpieczenie finansowe – rozwiń swoje możliwości

  • Zabezpieczenia finansowe realizowanych kontraktów
  • Ochrona należności handlowych
  • Porównamy dla Ciebie oferty polis od różnych towarzystw

Jaką ochronę zyskasz w ramach ubezpieczeń finansowych

Gwarancje ubezpieczeniowe kontraktowe

Jesteś stroną umowy i kontrahent wymaga od Ciebie złożenia zabezpieczenia? Wybierz gwarancję ubezpieczeniową. Towarzystwo potwierdzi zdolność Twojej firmy do realizacji kontraktu. Przedstawiając gwarancję ubezpieczeniową potwierdzasz swoją wiarygodność, ponieważ towarzystwo zobowiązuje się do wypłaty Twojemu kontrahentowi określonej kwoty zapisanej w gwarancji.

Ubezpieczenie należności handlowych

Ubezpieczenie należności (tzw. kredyt kupiecki) chroni Twoją firmę przed nieplanowanymi, nagłymi stratami, jakie mogą pojawić się w związku z brakiem płatności ze strony kontrahenta. Wystawiasz faktury z odroczonym terminem płatności? Ubezpiecz swoje należności!

Inne gwarancje ubezpieczeniowe

W CUK Ubezpieczenia znajdziesz wiele ciekawych rozwiązań, takich jak na przykład gwarancje środowiskowe, turystyczne, płatnicze, celne, zapłaty czynszu lub inne. Skontaktuj się z naszym doradcą i wspólnie dobierzcie odpowiedni dla Twojego biznesu zakres ochrony!

Co zyskujesz, kupując ubezpieczenie firmowe w CUK?

Komfort

Polisę kupisz online, w aplikacji, przez telefon
lub w placówce – jak Ci wygodniej!

Dostęp do promocji i rabatów

Skorzystaj z programu Moc Rabatów oraz Payback!

Możliwość płatności ratalnej

lub odroczenie terminu pierwszej płatności.

Dostęp do nowoczesnej aplikacji,

która ułatwi Ci zarządzanie polisami i zgłaszanie szkód

Skontaktuj się z nami

Niezależnie od tego, jak duże jest Twoje przedsiębiorstwo i jaki masz profil działalności, wybierzemy ubezpieczenie firmowe dopasowane do Twoich potrzeb.

Czym są gwarancje kontraktowe i jakie niosą korzyści?

Jeśli jesteś wykonawcą lub podwykonawcą i musisz zapłacić wadium albo realizujesz kontrakty, możesz być zobligowany do złożenia zabezpieczenia na rzecz swoich kontrahentów (inwestorów, generalnych wykonawców). Rozwiązaniem jest gwarancja ubezpieczeniowa kontraktowa, czyli specjalny rodzaj zabezpieczenia, który oferuje ochronę finansową przed ryzykami związanymi z wykonaniem umowy lub kontraktu.

Gwarancja kontraktowa:

Pozwala zachować płynność finansową

Dzięki gwarancji ubezpieczeniowej nie musisz angażować i zamrażać własnych środków finansowych na czas realizacji kontraktu. Zachowaj płynność finansową, zainwestuj w rozwój swojej firmy i złóż zabezpieczenie w formie gwarancji ubezpieczeniowej.

Umożliwia uczestnictwo w wielu przetargach jednocześnie

Złożenie wadium w przetargu to brak możliwości dysponowania własnymi środkami na okres związania ze złożoną ofertą. Wybierając gwarancje wadialne zyskujesz masz możliwość uczestnictwa w wielu przetargach jednocześnie bez konieczności angażowania własnych środków.

Dodaje wiarygodności wykonawcy i zapewnia bezpieczeństwo

Wykonawca przedstawiający gwarancję ubezpieczeniową staje się bardziej wiarygodny dla kontrahentów, gdyż jego sytuacja finansowa i kondycja firmy została przeanalizowana i oceniona przez towarzystwo. Dzięki gwarancji zyskujesz również zabezpieczenie na wypadek ogłoszenia upadłości przez zamawiającego lub w razie braku możliwości odzyskania wkładu finansowego wniesionego samodzielnie.

Czym jest ubezpieczenie należności handlowych i jakie niesie korzyści?

Ubezpieczenie należności handlowych ma za zadanie chronić Twoją firmę przed nieplanowanymi, nagłymi stratami, które mogą pojawić się w związku z brakiem płatności ze strony Twojego kontrahenta. W przypadku nieotrzymania zapłaty za należności handlowe, towarzystwo wypłaci odszkodowanie. Ubezpieczenie stworzone jest z myślą o firmach z sektora MSP, które sprzedają towary lub usługi z odroczonym terminem płatności w kraju i za granicą.

Ubezpieczenie należności handlowych:

Zapewnia bezpieczeństwo

Jednym z podstawowych warunków kontynuacji i rozwoju działalności jest zapewnienie bezpieczeństwa finansowego. Ubezpieczenie należności handlowych to gwarancja ochrony Twojej firmy przed niewypłacalnością prawną i faktyczną kontrahenta.

Pozwala zachować płynność finansową

Dzięki ubezpieczeniom należności handlowych nie musisz martwić się spłatą zobowiązań przez kontrahentów. Ewentualne straty i konsekwencją braku płatności pokryje towarzystwo ubezpieczeniowe, a Ty będziesz mógł inwestować i rozwijać swoją firmę.

Podnosi wiarygodność

W ramach polisy ubezpieczenia należności handlowych zyskujesz sztab analityków, którzy przeprowadzą ocenę wiarygodności płatniczej Twoich odbiorców.

Co wpływa na wysokość składki za ubezpieczenie należności handlowych?

  • środki obrotowe i towary
  • wartości pieniężne
  • sprzęt elektroniczny stacjonarny i przenośny

Zobacz, jak działa ubezpieczenie finansowe w praktyce

Firma Karola zajmująca się montażem instalacji fotowoltaicznych oraz pomp ciepła oprócz realizacji zamówień na rzecz Klienta indywidualnego często startuje w przetargach na wykonanie usług, w których obowiązkowo należy złożyć wadium. Karol skorzystał w oferty CUK Ubezpieczenia i otworzył limit na gwarancje ubezpieczeniowe w znanym towarzystwie. Dzięki temu może startować w wielu przetargach jednocześnie bez konieczności zamrażania własnych środków finansowych. W ramach otwartego limitu realizuje wybrane gwarancje ubezpieczeniowe, a środki finansowe, których nie musi zamrażać przeznacza na rozwój swojej firmy.

Pan Andrzej jest właścicielem niewielkiej firmy rodzinnej z branży meblarskiej. Jego marża wynosi 10%. Gdy jeden z klientów pana Andrzeja nie ureguluje należności z tytułu faktury zodroczonym terminem płatności w wysokości 50 000 złotych, firma pana Andrzeja musi dodatkowo sprzedać towary za 500 000 złotych, aby pokryć straty. Dzięki ubezpieczeniu należności handlowych, które wykupił za pośrednictwem CUK Ubezpieczenia nie martwi się o płynność finansową. Straty pokrywa towarzystwo ubezpieczeniowe.

Opinie klientów

Klaudia Krawczyk

Od dawna ubezpieczamy z mężem tutaj dwa samochody. W tym roku nawet zdecydowaliśmy się na ubezpieczanie na życie. Tak naprawdę składki są niewielkie.

Joanna Zofia Ołowska

Bardzo miła atmosfera, pełen profesjonalizm, szczególne podziękowania dla Pana Pawła za pomoc w znalezieniu najoptymalniejszego ubezpieczenia OC, oraz pomoc z wyprostowaniem polis z poprzednich lat za auto ubezpieczone w całkiem innej placówce.💪👍🤝 Dziękujemy
i polecamy jak najbardziej usługi CUK Wołomin.

Paulina Zarzycka

Bardzo polecam to miejsce. Profesjonalna i bardzo miła obsługa, wszystko przebiega szybko i sprawnie, niskie ceny i najlepsze oferty na rynku. Polecam każdemu! :)

Krystian Rosadziński

Pełen profesjonalizm. Od kilku lat nie muszę pamiętać o terminie ubezpieczeń. Za każdym razem telefoniczne przypomnienie, oferty przesyłane drogą elektroniczną. Mega oszczędność czasu. Obsługa klienta na najwyższym poziomie. Polecam

Ocena naszych Klientów na Google
Opinie klientów
4,79 (17 338 opinii)