Grupy PZU nie trzeba przedstawiać. To jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek na rynku ubezpieczeniowym. Grupa Kapitałowa Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń SA jest jedną z największych finansowych instytucji w Polsce, a także w Europie Środkowo-Wschodniej.

Pierwsze polskie towarzystwo ubezpieczeniowe PZU powstało już w roku 1803. Historia sięga zatem dość daleko. PZU od wielu lat zapewnia kompleksową ochronę ubezpieczeniową, która dotyczy wielu dziedzin życia klientów, prywatnego, publicznego oraz gospodarczego.

Grupa PZU oferuje jedną z najbardziej rozbudowanych ofert. Wchodzi w nią blisko 200 rodzajów polis, które są dopasowywane do indywidualnych warunków, oczekiwań oraz potrzeb klientów. Wśród nich są oczywiście:

 • ubezpieczenie OC,
 • ubezpieczenie AC,
 • assistance,
 • ubezpieczenie domu i mieszkania.

Ogromnym filarem ofert, które proponuje grupa PZU są także propozycje inwestycyjno-oszczędnościowe. W dodatku klienci mogą liczyć na polisy podróżne, OC medyczne, zawodowe, wychowawców i opiekunów czy przewoźnika. PZU proponuje również ciekawe rozwiązania osobom, które potrzebują ochrony floty, jachtów czy maszyn.

PZU S.A. jest jedną z najstarszych i najbardziej doświadczonych firm ubezpieczeniowych działających na polskim rynku. Dotyczy to zarówno wielkości obrotów, liczby klientów, sieci placówek, jak i liczby zatrudnionych oraz współpracujących agentów. Grupa PZU pochwaliła się też najwyższą sprzedażą w swojej giełdowej historii w 2019 roku.

PZU Ubezpieczenia

FAQ, czyli najważniejsze pytania o ubezpieczenia z PZU

 • 1
  Ile kosztuje ubezpieczenie na życie w PZU?
  Koszt ubezpieczenia na życie w PZU zależy od wielu czynników m.in. od Twojego wieku, stanu zdrowia, sumy ubezpieczenia, którą wybierzesz, stylu życia (w tym zawodu, który wykonujesz), okresu trwania ubezpieczenia oraz dodatkowych rozszerzeń ochrony. Składka wyliczana jest indywidualnie. Aby uzyskać dokładną wycenę ubezpieczenia na życie w PZU, skontaktuj się z Doradcą CUK. Składka może wynosić już około 50 zł miesięcznie i da Ci gwarancję pełnej ochrony.
 • 2
  Ile kosztuje AC w PZU?
  Cena ubezpieczenia AC w PZU zależy od wielu czynników. Do najważniejszych należą: marka, model oraz rok produkcji Twojego auta, wartość pojazdu, który ubezpieczasz, Twoja historia ubezpieczeniowa oraz zakres ubezpieczenia AC, na jaki się zdecydujesz. Ceny AC mogą wahać się nawet od 300 zł do kwot wynoszących nawet kilka tysięcy złotych.
 • 3
  Ile kosztuje prywatne ubezpieczenie zdrowotne w PZU?
  Cena ubezpieczenia zdrowotnego zależy od wybranego pakietu i zakresu ochrony. Koszt polisy zdrowotnej z PZU waha się od około 600 zł rocznie do nawet nieco ponad 5 000 zł za rok.
 • 4
  Ile kosztuje ubezpieczenie domu w PZU?
  Cena ubezpieczenia domu w PZU zależy od wielu czynników. Na jej wysokość na wpływ m.in. wartość nieruchomości, lokalizacja, rodzaj nieruchomości, powierzchnia domu oraz jego wyposażenie, wiek nieruchomości oraz zakres ubezpieczenia, na jaki się zdecydujesz. Cena za polisę może wynosić zarówno 200 zł, jak i ponad 1 000 zł – wszystko zależy o tego, na jaki zakres ochrony się zdecydujesz.
 • 5
  Jak ubiegać się o odszkodowanie z PZU?
  Zastanawiasz się, jakich formalności musisz dopełnić, by móc ubiegać się o odszkodowanie z PZU? Procedura nie jest zbyt skomplikowana, zobacz, co musisz zrobić:
  • Zgłoś szkodę -- możesz to zrobić np. online lub telefonicznie. W zgłoszeniu opisz dokładnie co się stało, wskaż miejsce oraz czas zdarzenia i inne istotne informacje.
  • Dostarcz wymagane przez PZU dokumenty – przedstaw rachunki związane z naprawą, dokumentację zdjęciową (jeśli jest wymagana) lub przedstaw świadectwa medyczne.
  • Jeśli jest konieczność, wyjaśnij szczegóły. Możesz zostać poproszony przez towarzystwo o dodatkowe informacje lub dowody – dostarcz je w jak najszybszym terminie.
  • Współpracuj z ubezpieczycielem – pozwoli to na sprawne rozpatrzenie Twojej sprawy.
  • Jeśli Twoje roszczenie zostanie zatwierdzone, PZU wypłaci Ci odszkodowanie. Nie jesteś zadowolony z decyzji ubezpieczyciela? Możesz złożyć odwołanie i podjąć próbę wywalczenia wyższej wypłaty odszkodowania.

Dane kontaktowe PZU

Z PZU skontaktujesz się korzystając z infolinii 24/7: 799 699 599 lub wysyłając maila na adres: kontakt@pzu.pl.

Pozostałe dane kontaktowe PZU znajdziesz na stronie towarzystwa.

PZU – wypowiedzenie OC

PZU – wypowiedzenie OC

Druk wypowiedzenia OC przyda Ci się, jeśli nie chcesz przedłużać umowy z PZU na kolejny rok. Polisę OC samochodu możesz wypowiedzieć najpóźniej jeden dzień przed końcem obowiązywania aktualnej umowy. Skorzystaj z wypowiedzenia OC, jeśli chcesz zmienić ubezpieczyciela.

PZU – wypowiedzenie OC nowonabywcy

Kupujesz używany samochód? Poprzedni właściciel kupił ubezpieczenie OC z PZU? Możesz skorzystać z tej polisy lub złożyć wypowiedzenie w dowolnym momencie. Wypełnij ten druk, jeśli chcesz wypowiedzieć OC po zbywcy.

PZU – wypowiedzenie OC przy podwójnym ubezpieczeniu

Jeśli przez przypadek korzystasz z dwóch polis OC jednocześnie, możesz wypowiedzieć umowę. Nie płać podwójnie za ten sam zakres ochrony. 

Pobierz

PZU – wypowiedzenie OC polisy automatycznie wznowionej

Nie złożyłeś do PZU wypowiedzenia OC przed końcem polisy? Kupiłeś już nowe ubezpieczenie OC? Nie płać podwójnie – jak najszybciej złóż wypowiedzenie polisy OC, która przedłużyła się automatycznie.