Szukasz ochrony dla swojego ulubionego roweru? Zastanawiasz się, jak zapewnić sobie ochronę w razie nieprzewidywalnych sytuacji na drodze w trakcie jazdy rowerem? PZU ma rozwiązanie dla Ciebie – specjalnie dla CUK Ubezpieczenia stworzona została dedykowana oferta, która zapewni kompleksową ochronę dla Ciebie jako rowerzysty i dla Twojego roweru.

Ubezpieczenie roweru PZU – dla kogo jest nasza oferta?

Ubezpieczenie PZU Rowerzysta skierowane jest do klientów indywidualnych, którzy uprawiają ten sport rekreacyjnie. Obejmuje ono zarówno osoby fizyczne, jak i osoby prowadzące działalność, o ile jest ona niekomercyjna. Ochrona ubezpieczeniowa jest bardzo szeroka i zapewni Ci pełną ochronę nawet w najtrudniejszych sytuacjach.

Nasza oferta nie obejmuje rowerów wykorzystywanych komercyjnie, takich jak wypożyczalnie rowerowe, serwisy rowerowe, firmy kurierskie i dostarczające posiłki.

Ubezpieczenie roweru i rowerzysty z PZU – co zawiera polisa?

Każdy pasjonat rowerów wie, jak ważne jest zapewnienie odpowiedniej ochrony swojemu jednośladowi i sobie. PZU, jako lider na rynku ubezpieczeń, oferuje kompleksowe ubezpieczenie roweru i rowerzysty, które chroni na drodze oraz w terenie.

Ubezpieczenie PZU Rowerzysta to pełna ochrona, która obejmuje:

 • Ubezpieczenie NNW
  Jest podstawą tego ubezpieczenia. Odszkodowanie zostanie wypłacone w związku z zajściem nieszczęśliwego wypadku podczas jazdy na rowerze. Suma ubezpieczenia wynosi od 10 000 zł do 200 000 zł. Kupując to ubezpieczenie, otrzymujesz gwarancję wypłaty świadczenia, gdy dojdzie do trwałego uszczerbku na zdrowiu. Pieniądze będziesz mógł przeznaczyć na dalsze leczenie i rehabilitację. Jeśli w wyniku nieszczęśliwego wypadku poniesiesz śmieć, pieniądze otrzyma Twoja rodzina, zgodnie z prawem spadkowym.
 • Assistance rowerowy powypadkowy
  W ramach ubezpieczenia NNW PZU gwarantuje Ci wsparcie w postaci wizyt lekarza, rehabilitacji, opieki nad zwierzętami oraz dostawy leków po wypadku.
 • Casco roweru
  PZU oferuje odszkodowanie w przypadku uszkodzenia, zniszczenia, kradzieży lub rabunku roweru i jego wyposażenia. Polisa obejmuje również kradzież ze stojaka rowerowego. Udział własny wynosi tylko 5% sumy ubezpieczenia w każdej szkodzie. Ubezpieczenie roweru od kradzieży PZU to pewność, że Twój rower będzie chroniony nawet w razie kradzieży ze stojaka rowerowego. Konieczne jest jednak posiadanie zabezpieczeń przeciwkradzieżowych, o których opowiemy w dalszej części artykułu.
 • OC Rowerzysty
  Polisa obejmie ochroną szkody, które przypadkowo wyrządziłeś osobom trzecim podczas jazdy na rowerze. Suma ubezpieczenia może wynosić od 10 000 zł do 200 000 zł. Kupując to rozszerzenie polisy, nie będziesz musiał martwić się kosztami związanymi z naprawą szkody, którą wyrządziłeś.
 • Ubezpieczenie bagażu
  Twoje ubezpieczenie obejmuje ochronę bagażu o wartości od 500 zł do 10 000 zł, w przypadku zdarzeń losowych, wypadków rowerowych i rabunku.

Ubezpieczenie roweru od kradzieży PZU – zabezpieczenia przeciwkradzieżowe

Twój rower to nie tylko pojazd, to także często cenny i ważny przedmiot, który chcesz chronić przed kradzieżą. PZU oferuje ubezpieczenie roweru od kradzieży, które daje Ci spokojną głowę w przypadku nieoczekiwanych sytuacji.

Zobacz, jakie zabezpieczenia przeciwkradzieżowe musisz posiadać, by ochrona w PZU zadziałała:

Wartość roweruWymagany rodzaj zabezpieczeń

do 3 tys. zł

linka stalowa, spiralna, pancerna

łańcuchy z zamkiem

zapięcia kabłąkowe (szeklowe) z zamkiem

zabezpieczenia składane

powyżej 3 tys. zł

łańcuchy z utwardzanej stali o grubości min. 8 mm z zamkiem

zapięcia kabłąkowe (szeklowe) ze stali z podwójnie blokowanym zamkiem ze stali specjalnie hartowanej

zabezpieczenia składane o grubości min. 5 mm

Warto wspomnieć również o tym, że w przypadku rowerów starszych niż 12 miesięcy stosuje się tabelę amortyzacji wartości roweru:

Wiek roweru w miesiącach (od daty zakupu)Wartość roweru

1-12

100%

13-24

80%

25-36

65%

>36

50%

Dlaczego warto wybrać ubezpieczenie roweru w PZU?

Ubezpieczenie roweru w PZU gwarantuje Ci:

 • Pełne ubezpieczenie roweru i Ciebie jako rowerzysty.
 • Ochronę przed kradzieżą zwykłą oraz kradzieżą ze stojaka rowerowego.
 • W ramach ubezpieczenie casco możesz objąć ochroną również rower elektryczny.
 • Na poszczególnych ryzykach możesz wybrać wysokie sumy ubezpieczenia.
 • Zakres ochrony możesz dopasować do swoich potrzeb.
 • Zarówno zakres ubezpieczenia jak i składki przygotowane są specjalnie dla CUK Ubezpieczenia – oferta jest bardzo konkurencyjna.

Czym różni się ubezpieczenie PZU rowerzysty w CUK Ubezpieczenia od standardowej ochrony z PZU?

Poniżej przedstawiamy porównanie produktu rowerowego PZU przygotowanego dla CUK Ubezpieczenia do oferty dostępnej w innych miejscach.

PZU Rowerzysta – produkt dedykowany dla CUK UbezpieczeniaPZU rowerzysta – standardowy produkt w PZU

NNW – suma ubezpieczenia

Do 200 000 zł

Do 100 000 zł

OC w życiu prywatnym

Do 200 000 zł

Do 1 000 000 zł

Zakres ochrony

Kradzież zwykła w zakresie!

Dodatkowo również: uszkodzenie, zniszczenie, zdarzenia losowe, wypadek rabunek oraz kradzież z włamaniem

Ubezpieczenie od kradzieży – dostępne jest za dodatkową opłatą.

Ochrona obejmuje uszkodzenie, zniszczenie, zdarzenia losowe, wypadek rabunek oraz kradzież z włamaniem
 

Udział własny w casco roweru

5% sumy ubezpieczenia

25% sumy ubezpieczenia w związku z kradzieżą

Casco – wartość roweru

Do 20 000 zł

Do 10 000 zł

Bagaż – suma ubezpieczenia

Do 10 000 zł

Do 10 000 zł

Ubezpieczenie roweru PZU – zakres terytorialny

Ochrona ubezpieczeniowa w zależności od wybranego pakietu obowiązuje na terenie Polski, na całym świecie (z wyjątkiem USA i Kanady) lub we wszystkich zakątkach globu (włączając USA i Kanadę).

Zanim zdecydujesz się na zakup ubezpieczenia roweru, zapoznaj się z OWU, czyli Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia. Dzięki temu zyskasz pewność, w jakich sytuacjach zadziała Twoja polisa.

Ubezpieczenie roweru PZU – okres ubezpieczenia

W CUK Ubezpieczenia dbamy o Twoją wygodę. Dlatego też naszą polisę można zawrzeć na okres 7 miesięcy lub na pełny rok. Jeśli korzystasz ze swojego jednośladu tylko sezonowo i przez większość czasu stoi on w piwnicy lub garażu, możesz ubezpieczyć go tylko na sezon – to Ty decydujesz, na jaki okres zawierasz swoją polisę.

Pamiętaj jednak, że PZU rowerzysta to nie tylko ochrona Twojego jednośladu, ale również ubezpieczenie NNW i OC rowerzysty, które chroni Ciebie, jako użytkownika roweru.

Gdzie kupić ubezpieczenie roweru PZU?

Zapewnij swojemu rowerowi i sobie najlepszą ochronę. Wybierz ubezpieczenie PZU Rowerzysta w CUK Ubezpieczenia i ciesz się sezonem rowerowym z absolutnym spokojem. Z nami jesteś zawsze w dobrych rękach.

Polisę możesz kupić również bez wychodzenia z domu, korzystając z naszego kalkulatora rowerowego – wystarczy, że uzupełnisz najważniejsze dane dotyczące Twojego roweru, określisz preferowane sumy ubezpieczenia i podasz swoje podstawowe dane.

Polisę nabędziesz też podczas rozmowy telefonicznej z Doradcą CUK – zadzwoń na naszą infolinię, gdzie nasi agenci pomogą Ci wybrać najkorzystniejszą dla Ciebie ofertę. Możesz udać się też do jednej z placówek CUK, które znajdują się w Twojej okolicy.

Nie czekaj i już dziś zabezpiecz siebie i swój rower!