Strona www.cuk.pl wykorzystuje pliki cookies, które możecie Państwo kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Więcej w Polityce cookies i prywatności.

Ubezpieczenie AC – zadbaj o pełną ochronę auta

  • Wypełnij dane auta i kierowcy,
  • Porównaj oferty od ponad 30 towarzystw,
  • Wybierz polisę AC, która spełnia Twoje potrzeby.

Jak działa porównywarka CUK?

W CUK porównasz ubezpieczenie w 2 minuty! Niezależnie od tego, gdzie jesteś i która jest godzina. Kilkaset ofert z ponad 30 towarzystw otrzymasz w przejrzystej formie, a formalności dopełnisz online. To proste, prawda?

Krok 1

Wprowadź dane do formularza

Informacje na temat Twojego samochodu, właściciela pojazdu oraz poprzedniej polisy pomogą nam dopasować ubezpieczenie do Twoich potrzeb.

Krok 2

Porównaj oferty od towarzystw ubezpieczeniowych

Sprawdź cenę, zakres ochrony i możliwe rozszerzenia każdej oferty. Przekonaj się, ile Ty możesz zaoszczędzić!

Krok 3

Wybierz ubezpieczenie samochodu i kup polisę online

Jesteś zdecydowany? Teraz już tylko wystarczy dopełnić formalności. Wybierz sposób płatności. Pamiętaj, że możesz rozłożyć koszt swojego ubezpieczenia nawet na 11 dogodnych rat! Twoje ubezpieczenie zawsze będzie w SUPERcenie!

Krok 4

Za ubezpieczenie samochodu zapłacisz online – bezpiecznie i szybko!

Kup ubezpieczenie za pośrednictwem laptopa czy smartfona i zapłać za nie online.

Krok 5

Ciesz się z oszczędności czasu i pieniędzy!

Komplet dokumentów otrzymasz na podany przez Ciebie e-mail. Jeśli potrzebujesz wsparcia, na każdym etapie możesz skontaktować się z naszym doradcą pod numerem telefonu 22 27 00 337

Nasi klienci kupują

Jesteśmy specjalistami w wielu dziedzinach ubezpieczeń. Sprawdź produkty, które szczególnie chętnie kupują nasi Klienci.

Ubezpieczenie
na życie

Bądź spokojny – na wszelki wypadek

Ubezpieczenie
rowerowe

Pokonuj kolejne kilometry i jedź bezpiecznie!

Ubezpieczenia
firmowe

Prowadź swój biznes – bez strachu o przyszłość

Dlaczego warto wykupić ubezpieczenie autocasco?

Ubezpieczenie samochodu AC jest polisą opcjonalną, na którą decydują się tylko niektórzy kierowcy. Wynika to z faktu, że taka ochrona kosztuje około kilkuset złotych. W wielu sytuacjach taki krok okazuje się opłacalny. Nie jesteś w stanie przewidzieć, kiedy dojdzie do niespodziewanego zdarzenia z udziałem Twojego pojazdu. W takich sytuacjach polisa AC pozwala na pokrycie kosztów bez obciążania portfela kierowcy.

Ubezpieczenie autocasco chroni na wypadek pojawienia się następstw wielu nieoczekiwanych zdarzeń - od wpływu niekorzystnych warunków pogodowych, przez kradzież, aż po zniszczenie pojazdu w czasie wypadku. Obowiązkowa polisa OC pozwala na wypłacenie odszkodowania jedynie osobie, która została poszkodowana w wyniku Twojego działania. Jeśli zniszczeniu uległ także pojazd samego sprawcy, ubezpieczenie AC bez wątpienia się przyda.
Co obejmuje AC? Wszystko zależy od zakresu ochrony wykupionej polisy. Najczęściej są to takie sytuacje, jak:

  • kradzież auta,
  • działanie warunków atmosferycznych,
  • wandalizm,
  • działanie osób trzecich,
  • uszkodzenia z własnej winy,
  • uszkodzenia w wyniku wypadku.

Ubezpieczenie AC samochodu chroni zarówno w przypadku szkody częściowej, jak i całkowitej, dlatego warto zainwestować w taką ochronę.

Jak kupić autocasco?

Autocasco można kupić na kilka sposobów. Najwygodniejszym  sposobem jest skorzystanie z internetowych porównywarek. Cenę polisy AC sprawdzisz także w aplikacji CUK Ubezpieczenia. Dzięki porównywarce ubezpieczeń AC błyskawicznie zestawisz wszystkie dostępne propozycje i wybierzesz taką, której cena i zakres ochrony spełni Twoje oczekiwania. Warto bowiem pamiętać, że warunki poszczególnych umów ubezpieczeniowych mogą się różnić. Czasami droższa polisa AC jest korzystniejszym rozwiązaniem niż tańsza oferta, ale o ograniczonym zakresie ochrony.

Ubezpieczenie autocasco kupisz także w placówkach stacjonarnych CUK. Obecnie mamy aż 500 siedzib w całej Polsce, dzięki czemu możesz skontaktować się z naszymi doradcami i poprosić o znalezienie najlepszego AC.

Ostatnim sposobem jest załatwienie formalności przez telefon. Pracownicy CUK chętnie doradzą w sprawie zakupu samego AC lub pakietu z OC. Jest to również świetne rozwiązanie dla tych, którzy chcą dopytać o szczegóły i rozwiać swoje wątpliwości związane z tą formą ubezpieczenia samochodu.

Ile kosztuje OC i AC w pakiecie?

Na rynku znaleźć można również ciekawy produkt - zestaw OC i AC. Jest to świetne rozwiązanie w sytuacji, gdy musisz wykupić obowiązkowe ubezpieczenie, a jednocześnie chcesz zabezpieczyć się na wypadek innych zdarzeń niż wypadek z Twojej winy.

Ile kosztuje OC i AC samochodu w pakiecie? Wszystko zależy od parametrów związanych z samym pojazdem oraz doświadczeniem, czy wiekiem kierowcy. Zazwyczaj jest to od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Cena w przypadku pojazdów o dużej pojemności silnika prowadzonych przez osoby młode, z bardzo małym doświadczeniem, zwykle będzie nawet kilkukrotnie wyższa niż w sytuacji, gdy ubezpieczenie ma zostać wykupione przez starszego klienta z bardziej ekonomicznym autem.

Jak kupować ubezpieczenie AC taniej?

To, ile kosztuje AC, zależy od kilku czynników, jednak zwykle jest to wartość kilkuset złotych. Istnieje jednak kilka sposobów na obniżenie tej kwoty. Wiele osób decyduje się na kupowanie ubezpieczenia w pakiecie z OC, co pozwala na zmniejszenie ostatecznego wydatku. Stali klienci towarzystw mogą także liczyć na dodatkowe zniżki za bezszkodową jazdę.

Gdzie najlepiej kupić ubezpieczenie OC i AC? Obecnie najkorzystniejszym rozwiązaniem okazuje się skorzystanie z porównywarek, takich jak porównywarka CUK. W ten sposób można szybko porównać wszystkie propozycje i wybrać najtańszą polisę o szerokim zakresie ochrony. Dzięki porównaniu składek w kalkulatorze, można obniżyć ostateczny koszt ubezpieczenia AC nawet o kilkadziesiąt procent!

Towarzystwa ubezpieczeniowe często oferują  ciekawe promocje i możliwość dokupienia rozszerzenia polisy w atrakcyjnych cenach. W porównywarce CUK znajdziesz dostępne opcje od 30 firm. Dzięki temu z łatwością wybierzesz AC, które spełni Twoje oczekiwania.

FAQ

Ostateczna ilość towarzystw, których oferty poznasz zależy od parametrów polisy, której potrzebujesz? O najlepszą ofertę dla Ciebie zapytamy ponad 30 towarzystw ubezpieczeniowych.

Polisę za pośrednictwem CUK Ubezpieczenia, możesz kupić na kilka sposobów:

- korzystając z kalkualtora online

- dzwoniąć na naszą infolinię

- odwiedzając najbliższą placówkę

Warto pamiętać, że podstawowym obowiązkiem każdego kierowcy jest zakup polisy OC. To niezbędna ochrona, która zapewnia wypłatę środków, jeśli wyrządzisz szkodę innym osobom lub pojazdom. Dzięki superubezpieczeniu nie ponosisz z własnej kieszeni kosztów naprawy zniszczeń. Brak ważnej polisy OC wiąże się z karą finansową, należy więc zadbać o ciągłość ochrony.

W trosce o Twoje auto możesz wyposażyć się w ubezpieczenie AC, które pomoże Ci w kłopotliwych okolicznościach objętych umową. Towarzystwo udzieli wsparcia w razie stłuczki, wypadku, kradzieży czy niekorzystnego działania zjawisk atmosferycznych np. gradu. Na zakup AC możesz zdecydować się niezależnie od polisy OC lub wykupić OC i AC w pakiecie.

Wśród ubezpieczeń komunikacyjnych znajdziesz także NNW, czyli wsparcie w zmaganiach z następstwem nieszczęśliwych wypadków. Otrzymasz odszkodowanie, jeśli zdarzenie drogowe spowoduje uszczerbek na zdrowiu. NNW gwarantuje środki także w przypadku śmierci ubezpieczonego w wypadku komunikacyjnym.

Assistance to wsparcie informacyjne i sprawna organizacja pomocy w kryzysowej sytuacji. W razie kłopotów na drodze nie musisz na własną rękę szukać warsztatu czy lawety. Dla pełnej superochrony auta oferujemy także ubezpieczenie szyb. Z kompleksową polisą dla samochodu niespodziewane przygody nie są Ci straszne.

Masz pytanie?

Jeśli chcesz się z nami skontaktować, wypełnij poniższy formularz.