Ubezpieczenie AC – zadbaj o pełną ochronę auta

 • Wypełnij dane auta i kierowcy,
 • Porównaj oferty od ponad 30 towarzystw,
 • Wybierz polisę AC, która spełnia Twoje potrzeby.

Jak działa porównywarka CUK?

W CUK porównasz ubezpieczenie w 2 minuty! Niezależnie od tego, gdzie jesteś i która jest godzina. Kilkaset ofert z ponad 30 towarzystw otrzymasz w przejrzystej formie, a formalności dopełnisz online. To proste, prawda?

Krok 1

Wprowadź dane do formularza

Informacje na temat Twojego samochodu, właściciela pojazdu oraz poprzedniej polisy pomogą nam dopasować ubezpieczenie do Twoich potrzeb.

Krok 2

Porównaj oferty od towarzystw ubezpieczeniowych

Sprawdź cenę, zakres ochrony i możliwe rozszerzenia każdej oferty. Przekonaj się, ile Ty możesz zaoszczędzić!

Krok 3

Wybierz ubezpieczenie samochodu i kup polisę online

Jesteś zdecydowany? Teraz już tylko wystarczy dopełnić formalności. Wybierz sposób płatności. Pamiętaj, że możesz rozłożyć koszt swojego ubezpieczenia nawet na 11 dogodnych rat! Twoje ubezpieczenie zawsze będzie w SUPERcenie!

Krok 4

Za ubezpieczenie samochodu zapłacisz online – bezpiecznie i szybko!

Kup ubezpieczenie za pośrednictwem laptopa czy smartfona i zapłać za nie online.

Krok 5

Ciesz się z oszczędności czasu i pieniędzy!

Komplet dokumentów otrzymasz na podany przez Ciebie e-mail. Jeśli potrzebujesz wsparcia, na każdym etapie możesz skontaktować się z naszym doradcą pod numerem telefonu 22 27 00 337

Nasi klienci kupują

Jesteśmy specjalistami w wielu dziedzinach ubezpieczeń. Sprawdź produkty, które szczególnie chętnie kupują nasi Klienci.

Ubezpieczenie
na życie

Bądź spokojny – na wszelki wypadek

Ubezpieczenie
rowerowe

Pokonuj kolejne kilometry i jedź bezpiecznie!

Ubezpieczenia
firmowe

Prowadź swój biznes – bez strachu o przyszłość

Gdzie najlepiej kupić ubezpieczenie OC i AC?

Zakup korzystnej polisy AC wymaga zapoznania się z wszystkimi dostępnymi ofertami. Może być to trudne, ponieważ na rynku można spotkać co najmniej kilkadziesiąt różnych towarzystw ubezpieczeniowych.

Aby nie odwiedzać siedziby każdej firmy osobno, możesz skorzystać z pomocy pracowników CUK, czyli skontaktować się z nimi telefonicznie lub umówić na spotkanie w placówce. Możesz także wykorzystać internetowe narzędzia, czyli porównywarkę w przeglądarce lub aplikację CUK.

Porównywarka ubezpieczeń AC

Obecnie najkorzystniejszym rozwiązaniem okazuje się skorzystanie z porównywarek ubezpieczeń AC i OC, takich jak porównywarka CUK. Za jej pomocą:

 • szybko porównasz wszystkie propozycje towarzystw bez konieczności wychodzenia z domu,
 • wybierzesz najtańszą polisę o szerokim zakresie ochrony, który będzie dopasowany do Twoich potrzeb,
 • zawrzesz umowę zdalnie w kilkanaście minut, co pozwoli Ci zaoszczędzić sporo czasu na dojeżdżaniu do placówki i czekaniu na wizytę u pośrednika ubezpieczeń.

Dużą zaletą internetowej porównywarki ubezpieczeń jest to, że można spokojnie wybrać, co ma obejmować AC i dopasować warunki polis do swoich potrzeb.

Towarzystwa ubezpieczeniowe często oferują  ciekawe promocje i możliwość dokupienia rozszerzenia polisy w atrakcyjnych cenach. W porównywarce CUK znajdziesz AC od wielu ubezpieczycieli. Dzięki temu żadna oferta Ci nie umknie i z łatwością wybierzesz AC, które spełni Twoje oczekiwania.

Aplikacja CUK ubezpieczenia

Teraz porównywarka ubezpieczeń AC jest dostępna także w wersji na telefon. Cenę polisy AC sprawdzisz także w aplikacji CUK Ubezpieczenia. Za pomocą tego programu:

 • błyskawicznie zestawisz wszystkie dostępne propozycji,
 • wybierzesz taką, której cena i zakres ochrony spełni Twoje oczekiwania.

Warto pamiętać, że warunki poszczególnych umów ubezpieczeniowych mogą się różnić. Czasami droższa polisa AC jest korzystniejszym rozwiązaniem niż tańsza oferta, ale o ograniczonym zakresie ochrony. Dzięki porównaniu składek w kalkulatorze można obniżyć ostateczny koszt ubezpieczenia AC nawet o kilkadziesiąt procent. Jednocześnie można zapewnić sobie wsparcie finansowe w sytuacjach, kiedy najbardziej tego potrzebujesz.

Aplikacja CUK Ubezpieczenia pozwala także kontrolować, kiedy kończy się umowa. Dzięki temu nie ma ryzyka, że będziesz mieć przerwę w ochronie i nie narazisz się na karę od Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego.

Wizyta w stacjonarnej placówce CUK

Ubezpieczenie autocasco kupisz także w placówkach stacjonarnych CUK. Obecnie mamy aż 500 siedzib w całej Polsce, dzięki czemu możesz skontaktować się z naszymi doradcami i poprosić o znalezienie najlepszego AC.

Umów się na wizytę lub odwiedź naszą placówkę i skorzystaj ze wsparcia pośredników. Pamiętaj tylko o tym, żeby zabrać ze sobą dowód rejestracyjny pojazdu. Ułatwi to uzupełnianie wniosku o ubezpieczenie.

Rozmowa telefoniczna z pracownikiem CUK

Ostatnim sposobem jest załatwienie formalności przez telefon. Pracownicy CUK chętnie doradzą w sprawie zakupu samego AC lub pakietu z OC. Jest to również świetne rozwiązanie dla tych, którzy chcą dopytać o szczegóły i rozwiać swoje wątpliwości związane z tą formą ubezpieczenia samochodu.

Od czego zależy koszt ubezpieczenia AC?

To, ile kosztuje AC, zależy od kilku czynników. Wśród nich można wymienić:

 • Zakres ochrony – autocasco jest dostępne w wersji mini, klasycznej i all risk. Im większa liczba ryzyk objęta ubezpieczeniem, tym wyższa składka.
 • Wiek i doświadczenie kierowcy – ryzyko, że młoda osoba, która ma krótko prawo jazdy, spowoduje wypadek, jest znacznie większe niż w przypadku starszych osób. W związku z tym młodzi kierowcy muszą liczyć się z wyższą składką.
 • Marka samochodu – części np. do Volkswagena jest znacznie łatwiej znaleźć i są one dużo tańsze niż np. elementy do luksusowej marki Mercedes. Co więcej, popularne modele aut są rzadziej kradzione niż nowoczesne i niszowe auta. To przekłada się na koszt ubezpieczenia. Zatem polisa AC dla VW będzie tańsza.
 • Parametry techniczne pojazdu – jeśli auto nie rozwija dużych prędkości, są małe szanse, że dojdzie do wypadku. Dlatego też cena ochrony jest niższa.
 • Wypracowane zniżki – stali klienci towarzystw mogą także liczyć na dodatkowe zniżki za bezszkodową jazdę. W sumie można obniżyć cenę nawet o 60%.

Nie bez znaczenia jest także np. miejsce, gdzie parkujesz auto lub miejscowość, w której mieszkasz. W dużym mieście są większe szanse na kolizje na parkingu czy akty wandalizmu. Dlatego ich mieszkańcy muszą liczyć się z wyższą składką na AC.

Ile kosztuje OC i AC w pakiecie?

Zastanawiasz się, jak obniżyć koszt ubezpieczenia Twojego auta? Jeśli nie chcesz zmieniać pojazdu, a nie masz wypracowanych zniżek, możesz zdecydować się na kupowanie ubezpieczenia w pakiecie z OC. Jest to świetne rozwiązanie w sytuacji, gdy musisz wykupić obowiązkowe ubezpieczenie, a jednocześnie chcesz zabezpieczyć się na wypadek innych zdarzeń niż wypadek z Twojej winy.

Ile kosztuje OC i AC samochodu w pakiecie? Wszystko zależy od parametrów związanych z samym pojazdem oraz doświadczeniem, czy wiekiem kierowcy. Zazwyczaj jest to od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Cena w przypadku pojazdów o dużej pojemności silnika prowadzonych przez osoby młode, z bardzo małym doświadczeniem, zwykle będzie nawet kilkukrotnie wyższa niż w sytuacji, gdy ubezpieczenie ma zostać wykupione przez starszego klienta z bardziej ekonomicznym autem.

Jednak zakup dwóch polis jednocześnie jest bardziej opłacalny dla towarzystwa niż zakup jednego ubezpieczenia. To z kolei pozwala na zmniejszenie ostatecznego wydatku. W rezultacie można zaoszczędzić nawet kilkaset złotych!

FAQ, czyli najczęściej zadawane pytania na temat autocasco

Czym się różni OC od AC?

Polisa OC to obowiązkowe ubezpieczenie, które chroni kierowcę przed konsekwencjami finansowymi po spowodowaniu wypadku. W ramach tej umowy, towarzystwo ubezpieczeniowe „bierze na siebie” obowiązek wypłacenia poszkodowanym należnego odszkodowania. Dzięki temu sprawca zdarzenia nie ponosi żadnych dodatkowych opłat.

Z kolei AC jest dobrowolną polisą gwarantującą wsparcie finansowe dla kierowcy, który przyczynił się do kolizji. Dzięki temu po zdarzeniu nie trzeba martwić się brakiem funduszy, np. na naprawę auta.

Czy autocasco jest obowiązkowe?

Zakup polisy autocasco nie jest obowiązkowy, w przeciwieństwie do ubezpieczenia OC. Jednak AC jest rekomendowane dla osób, które mają nowy samochód obarczony ryzykiem kradzieży, trzymają pojazd na publicznym parkingu lub „pod chmurką” albo mieszkają w okolicy, gdzie często dochodzi do aktów wandalizmu lub kradzieży. Umowa upoważnia do ubiegania się o odszkodowanie, które można następnie przeznaczyć na naprawę auta lub na zakup nowego.

Czy warto kupić ubezpieczenie AC?

Autocasco to gwarancja pomocy w sytuacjach, gdy z winy Twojej, osób trzecich lub sił przyrody dojdzie do uszkodzenia auta. Z pieniędzy pozyskanych z AC można naprawić samochód bez konieczności ponoszenia większych kosztów.

Natomiast jeśli dojdzie do szkody całkowitej, można otrzymać rekompensatę na zakup nowego pojazdu. Dzięki temu po zdarzeniu można skupić się tylko na rekonwalescencji i nie trzeba martwić się o środek transportu.

Czy AC obejmuje uszkodzenie silnika?

Zakres ochrony autocasco różni się w zależności od wybranego wariantu. Istnieje polisa all risk, która zapewnia pomoc nawet od zdarzeń niewymienionych w umowie ubezpieczenia, w tym także od uszkodzenia silnika wskutek kolizji. Jednak, jeśli do awarii doszło na skutek eksploatacji, towarzystwo najpewniej odmówi wypłaty odszkodowania.

Ile kosztuje polisa AC na nowe auto?

Koszt AC dla właściciela pojazdu może wynieść od kilkuset do nawet kilkunastu tysięcy złotych. Wysokość składki zależy nie tylko od osoby dysponującej autem, ale także jego parametrów technicznych czy sposobu użytkowania oraz zakresu ubezpieczenia. Dlatego też nie sposób podać konkretnej ceny.

Aby poznać dokładny koszt ochrony dla Ciebie, skorzystaj z internetowej porównywarki ubezpieczeń. To narzędzie pomoże Ci znaleźć oferty dopasowane do Twojej sytuacji i przedstawi je wraz z warunkami oraz wysokością składki.

FAQ

Ostateczna ilość towarzystw, których oferty poznasz zależy od parametrów polisy, której potrzebujesz? O najlepszą ofertę dla Ciebie zapytamy ponad 30 towarzystw ubezpieczeniowych.

Polisę za pośrednictwem CUK Ubezpieczenia, możesz kupić na kilka sposobów:

- korzystając z kalkualtora online

- dzwoniąć na naszą infolinię

- odwiedzając najbliższą placówkę

Warto pamiętać, że podstawowym obowiązkiem każdego kierowcy jest zakup polisy OC. To niezbędna ochrona, która zapewnia wypłatę środków, jeśli wyrządzisz szkodę innym osobom lub pojazdom. Dzięki superubezpieczeniu nie ponosisz z własnej kieszeni kosztów naprawy zniszczeń. Brak ważnej polisy OC wiąże się z karą finansową, należy więc zadbać o ciągłość ochrony.

W trosce o Twoje auto możesz wyposażyć się w ubezpieczenie AC, które pomoże Ci w kłopotliwych okolicznościach objętych umową. Towarzystwo udzieli wsparcia w razie stłuczki, wypadku, kradzieży czy niekorzystnego działania zjawisk atmosferycznych np. gradu. Na zakup AC możesz zdecydować się niezależnie od polisy OC lub wykupić OC i AC w pakiecie.

Wśród ubezpieczeń komunikacyjnych znajdziesz także NNW, czyli wsparcie w zmaganiach z następstwem nieszczęśliwych wypadków. Otrzymasz odszkodowanie, jeśli zdarzenie drogowe spowoduje uszczerbek na zdrowiu. NNW gwarantuje środki także w przypadku śmierci ubezpieczonego w wypadku komunikacyjnym.

Assistance to wsparcie informacyjne i sprawna organizacja pomocy w kryzysowej sytuacji. W razie kłopotów na drodze nie musisz na własną rękę szukać warsztatu czy lawety. Dla pełnej superochrony auta oferujemy także ubezpieczenie szyb. Z kompleksową polisą dla samochodu niespodziewane przygody nie są Ci straszne.

Masz pytanie?

Jeśli chcesz się z nami skontaktować, wypełnij poniższy formularz.