LINK4 Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. swoją działalność rozpoczęło w 2003 roku i szybko stało się pionierem w ubezpieczeniach direct, czyli takich, które zawiera się na odległość, w Polsce. W 2014 roku Link4 stało się częścią Grupy PZU będącej jedną z największych instytucji finansowych w Europie Środkowo-Wschodniej.

LINK4 Ubezpieczenia

LINK4 posiada w swojej ofercie polisy indywidualne i firmowe. W tej pierwszej kategorii znajduje się między innymi:

 • ubezpieczenie OC,
 • ubezpieczenie AC,
 • assistance,
 • ubezpieczenie NNW,
 • polisy mieszkaniowe,
 • ubezpieczenie dla mamy i dziecka,
 • polisy turystyczne,

Dla firm także Link4 proponuje dość ciekawą ofertę ubezpieczeniową, np. flot samochodowych oraz ubezpieczeń chroniących majątek firmy od wielu ryzyk. Zakres ochrony i szczegóły konkretnej polisy zależą od specyfiki prowadzonej działalności. Przykładowo, specjalne polisy proponowane są dla klubów fitness, salonów kosmetycznych, sklepów spożywczych i wielu innych.

Poznaj szczegóły oferty ubezpieczeniowej LINK4.

Towarzystwo ubezpieczeniowe LINK4 jest laureatem wielu nagród oraz wyróżnień w swojej branży. Przyznawane są one zarówno przez specjalistów, jak i samych klientów. Na przykład, kilkakrotnie ubezpieczyciel został nagrodzony godłem "Laur Konsumenta". W roku 2013 Obserwatorium Zarządzania przyznało LINK4 jako pierwszej firmie ubezpieczeniowej w Polsce, nagrodę „Inwestor w kapitał ludzki”. Natomiast Strefa Biznesu Dziennika Gazety Prawnej uznało Link4 jako „Konsumenckiego Lidera Jakości”. Rok 2018 przyniósł kolejne wyróżnienie „Super Marka”.

Na podkreślenie zasługuje też fakt, że towarzystwo ubezpieczeniowe Link4 uzyskało certyfikat ISO 9001:2001 w obszarze likwidacji szkód jako pierwszy ubezpieczyciel w obszarze direct.

LINK4 to nie tylko marka godna pochwalenia ze względu na szeroką ofertę i dobre podejście do klienta. Firma jest również odpowiedzialna społecznie, ponieważ wspiera Fundację Ratownictwo Motocyklowe Polska. Jej misją jest ratowanie życia przez pierwszą pomoc po wypadkach,  jak również wspieranie rozwoju i edukacja w zakresie ratownictwa w Polsce. Towarzystwo przekazuje na jej konto środki finansowe za każdy kilometr pokonany przez biegaczy LINK4run w trakcie licznych imprez biegowych.

FAQ, czyli najważniejsze pytania o ubezpieczenia LINK4

 • 1
  Jak sprawdzić co obejmuje polisa LINK4?
  Informacje o tym, jakim zakresem ubezpieczenia jesteś objęty w ramach polisy z LINK4, znajdziesz na dokumencie polisowym. Dodatkowo szczegółowe informacje dotyczące ochrony są zapisane również w OWU, czyli Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia. Możesz również skontaktować się z infolinią towarzystwa i podczas rozmowy z doradcą uzyskać szczegółowe informacje. Wystarczy, że podasz konsultantowi podstawowe dane dotyczące Twojej polisy. Jeśli kupiłeś ubezpieczenie w CUK, to skontaktuj się z naszą infolinią lub przyjdź do jednej z naszych placówek znajdujących się w Twojej okolicy. Doradcy udzielą Ci odpowiedzi na Twoje pytania. Informację o swojej polisie znajdziesz również w aplikacji mobilnej CUK oraz w Strefie Klienta CUK.
 • 2
  Czy polisa w LINK4 przedłuża się automatycznie?
  Automatycznie przedłuża się tylko ubezpieczenie OC, które jest obowiązkowe. Żeby jednak tak się stało, muszą zostać spełnione pewne warunki. Polisa musi być opłacona w całości, nie mogło również zostać złożone wypowiedzenie obecnej polisy (co najmniej na jeden dzień przed końcem ochrony). Warto pamiętać, że w przypadku zakupu pojazdu przed końcem polisy nie ulegnie ona automatycznemu przedłużeniu. Obowiązek zakupu ubezpieczenia OC spoczywa w takim wypadku na nowym właścicielu. Ryzyka dobrowolne takie jak np. ubezpieczenie AC, NNW czy assistance nie przedłużają się automatycznie.
 • 3
  Jak LINK4 wycenia szkody?
  Wycena szkód w LINK4 jest uzależniona od rodzaju szkody i jej złożoności. W przypadku szkód małych wycena może zostać dokonana bez oględzin. Z kolei przy większych szkodach oględziny mobilnego rzeczoznawcy są konieczne.

  Jeśli miała miejsce szkoda na osobie, to wartość odszkodowania ustalana jest na podstawie opinii medycznej niezależnego lekarza, który dokonuje analizy dokumentacji medycznej dostarczonej przez osobę poszkodowaną.

  W przypadku uszkodzeń pojazdu wysokość odszkodowania ustalana jest na podstawie wyliczenia przygotowanego przez LINK4. Jego podstawą jest ocena i kwalifikacja uszkodzeń określona przez rzeczoznawcę. Przy ustalaniu kosztów naprawy LINK4 korzysta z profesjonalnych systemów AUDATEX/ Eurotax/ DAT, które posiadają aktualną bazę danych dotyczącą takich kwestii jak m.in.: aktualne ceny nowych części dostępnych na polskim rynku, koszty materiału lakierniczego oraz czas trwania napraw blacharskich czy lakierniczych zgodnie z normami producenta. Przy ustalaniu kosztów naprawy uwzględniane są szacunkowe stawki za roboczogodzinę. Dodatkowo masz możliwość zakupu części od dostawców współpracujących z LINK4 za kwotę wskazaną w wycenie.

Dane kontaktowe LINK4

Z towarzystwem LINK4 skontaktujesz się dzwoniąc na numer 22 444 44 23.

Pozostałe dane kontaktowe LINK4 znajdziesz na stronie towarzystwa.

LINK4 – wypowiedzenie OC

LINK4 – wypowiedzenie OC

Druk wypowiedzenia OC przyda Ci się, jeśli nie chcesz przedłużać umowy z LINK4 na kolejny rok. Polisę OC samochodu możesz wypowiedzieć najpóźniej jeden dzień przed końcem obowiązywania aktualnej umowy. Skorzystaj z wypowiedzenia OC, jeśli chcesz zmienić ubezpieczyciela.

LINK4 – wypowiedzenie OC nowonabywcy

Kupujesz używany samochód? Poprzedni właściciel kupił ubezpieczenie OC z towarzystwa LINK4? Możesz skorzystać z tej polisy lub złożyć wypowiedzenie w dowolnym momencie. Wypełnij ten druk, jeśli chcesz wypowiedzieć OC po zbywcy.

LINK4 – wypowiedzenie OC przy podwójnym ubezpieczeniu

Jeśli przez przypadek korzystasz z dwóch polis OC jednocześnie, możesz wypowiedzieć umowę. Nie płać podwójnie za ten sam zakres ochrony. 

Pobierz

LINK4 – wypowiedzenie OC polisy automatycznie wznowionej

Nie złożyłeś do towarzystwa LINK4 wypowiedzenia OC przed końcem polisy? Kupiłeś już nowe ubezpieczenie OC? Nie płać podwójnie – jak najszybciej złóż wypowiedzenie polisy OC, która przedłużyła się automatycznie.