Ubezpieczenie bagażu
– cenne przedmioty pod ochroną!
- Ubezpiecz swoje rzeczy osobiste
- Zyskaj wsparcie w razie kradzieży, utraty, zniszczenia bagażu
- Pełna ochrona podczas dojazdu, w hotelach oraz na wycieczkach
Dlaczego warto kupić ubezpieczenie bagażu w podróży?
Ochrona bagażu niezależnie od środka transportu
Obejmuje ochroną rzeczy osobiste i inne elementy bagażu zarówno jeśli podróżujesz samolotem, autokarem, pociągiem, jak i własnym samochodem.
Zabezpieczenie szeroko rozumianego bagażu
W zależności od wariantu ochroną mogą być objęte rzeczy osobiste, ale też sprzęt elektroniczny, sportowy, a nawet służbowy czy medyczny.
Szeroki zakres ochrony
Odszkodowanie zostaje przyznane, gdy bagaż ulegnie uszkodzeniu, zniszczeniu, zagubieniu, zostanie skradziony czy też linie lotnicze opóźnią jego dostarczenie.
Niski koszt, duży zysk
Ubezpieczenie bagażu to dodatek do polisy turystycznej, który w standardowej ofercie nie podnosi zbyt mocno kosztu ubezpieczenia.
Co zyskujesz, kupując ubezpieczenie bagażu w CUK?
Komfort
Polisę kupisz online, w aplikacji, przez telefon
lub w placówce – jak Ci wygodniej!
Dostęp do promocji i rabatów
Skorzystaj z programu Moc Rabatów oraz Payback!
Możliwość płatności ratalnej
lub odroczenie terminu pierwszej płatności.
Dostęp do nowoczesnej aplikacji,
która ułatwi Ci zarządzanie polisami i zgłaszanie szkód
Dopasuj wariant ubezpieczenia bagażu do swoich potrzeb
W zależności od towarzystwa polisa może obejmować ochroną różne elementy bagażu. Mogą to być:
- odzież i rzeczy osobiste
- sprzęt sportowy
- sprzęt medyczny
- sprzęt rehabilitacyjny
- wózki dziecięce
- wózki inwalidzkie
- sprzęt służbowy
- instrumenty muzyczne
Dobierz odpowiedni zakres ochrony bagażu
- uszkodzenie
- zniszczenie
- zagubienie
- kradzież
- rabunek
- zdarzenia losowe
- opóźnienie (na lotnisku)
Suma ubezpieczenia – maksymalna kwota ochrony
Towarzystwa samodzielnie ustalają sumy ubezpieczenia. Jeśli dany ubezpieczyciel ustalił sumę gwarantowaną na 1000 zł, oznacza to jego limit odpowiedzialności. Nawet jeśli wartość skradzionego bagażu będzie wyższa, firma wypłaci odszkodowanie w wysokości 1000 zł.
Dopasuj sumę ubezpieczenia do wartości swojego bagażu.
Jeśli jakieś towarzystwo oferuje ubezpieczenie, którego suma gwarancyjna nie odpowiada Twoim potrzebom, poszukaj innej polisy.
Na co jeszcze zwrócić uwagę podczas zakupu ubezpieczenia bagażu?
Definicja bagażu
Nie zakładaj, że ochroną objęte będą wszystkie rzeczy, które zabierzesz. Każde towarzystwo dokładnie opisuje w Ogólnych Warunkach Umowy (OWU), czym jest bagaż i jakie elementy podlegają ochronie. Przestudiuj także OWU pod kątem tego, jakich elementów bagażu nie obejmuje polisa. Mogą to być np. lekarstwa, biżuteria, pieniądze czy antyki.
Sytuacje, w których działa ubezpieczenia
Zakres ochrony jest różny w zależności od ubezpieczyciela. Przeczytaj OWU i dowiedz się, kiedy zadziała ubezpieczenie. W dokumencie znajdziesz także listę zdarzeń, których są objęte ochroną.
Obowiązki właściciela bagażu
Ubezpieczyciele wymagają, by bagaż był odpowiednio zabezpieczony i chroniony. Dokładny opis tego, jakie masz obowiązki jako właściciel ubezpieczonego bagażu, znajdziesz w OWU. Jeśli jakiegoś elementu ochrony nie będziesz mógł wprowadzić, poszukaj innej oferty.
Jakie są wyłączenia w polisach ubezpieczenia bagażu?
W zależności od towarzystwa stosowane są inne wyłączenia odpowiedzialności, czyli sytuacje, gdy nie otrzymasz odszkodowania. Na wsparcie ubezpieczyciela nie możesz liczyć, jeśli powodem utraty lub uszkodzenia bagażu jest:
Sprawdź realne ceny ubezpieczenia bagażu w CUK
Dzięki wprowadzeniu kilku danych osobowych oraz informacji o podróży zyskasz dostęp do najlepszych propozycji od znanych towarzystw ubezpieczeniowych. Wykonaj kalkulację i znajdź najtańszą ofertę!
3 niezawodne sposoby na obniżenie ceny ubezpieczenia bagażu
Dopasuj wariant do swoich potrzeb
Nie warto przepłacać za elementy polisy, z których nie skorzystasz. Realnie oceń, jakie rzeczy będziesz przewozić i dobierz odpowiedni wariant ubezpieczenia.
Dopasuj sumę ubezpieczenia do rzeczywistej wartości bagażu
Im wyższa suma ubezpieczenia (SU), tym większa składka. Nie warto jej zawyżać, bo towarzystwo wypłaci odszkodowanie i tak tylko do wartości zniszczonego czy utraconego bagażu. Dlatego najlepiej postawić na takie ubezpieczenie, którego SU odzwierciedla rzeczywistą wartość rzeczy zabranych w podróż.
Porównaj oferty
Oferty różnią się w zależności od towarzystw. Jedne mogą być dla Ciebie korzystniejsze, inne mniej. Dlatego przed wyborem ubezpieczenia bagażu porównaj kilka ofert. Możesz to zrobić w naszym kalkulatorze ubezpieczeń turystycznych lub wraz z Doradcami CUK w placówkach i na infolinii.
Kupuj wygodnie
Opinie klientów
Klaudia Krawczyk
Od dawna ubezpieczamy z mężem tutaj dwa samochody. W tym roku nawet zdecydowaliśmy się na ubezpieczanie na życie. Tak naprawdę składki są niewielkie.
Joanna Zofia Ołowska
Bardzo miła atmosfera, pełen profesjonalizm, szczególne podziękowania dla Pana Pawła za pomoc w znalezieniu najoptymalniejszego ubezpieczenia OC, oraz pomoc z wyprostowaniem polis z poprzednich lat za auto ubezpieczone w całkiem innej placówce.💪👍🤝 Dziękujemy
i polecamy jak najbardziej usługi CUK Wołomin.
Paulina Zarzycka
Bardzo polecam to miejsce. Profesjonalna i bardzo miła obsługa, wszystko przebiega szybko i sprawnie, niskie ceny i najlepsze oferty na rynku. Polecam każdemu! :)
Krystian Rosadziński
Pełen profesjonalizm. Od kilku lat nie muszę pamiętać o terminie ubezpieczeń. Za każdym razem telefoniczne przypomnienie, oferty przesyłane drogą elektroniczną. Mega oszczędność czasu. Obsługa klienta na najwyższym poziomie. Polecam
Najpopularniejsze
Najnowsze
- 2024-11-06 City break w styczniu – gdzie wyjechać?
- 2024-11-01 Wakacje od składek ZUS w 2024 roku – co trzeba wiedzieć?
- 2024-11-01 City break w grudniu – gdzie wyjechać?
- 2024-10-31 City break w listopadzie – gdzie wyjechać?
- 2024-10-25 Otwarty rezonans magnetyczny - jak działa i gdzie można go zrobić?
- 2024-10-24 Jak zostać kierowcą transportu krwi?
- 2024-10-24 Najlepsze snowparki w Polsce i w Europie
- 2024-10-23 Na czym polega praca w transporcie sanitarnym?
- 2024-10-23 Jak wygląda praca kierowcy karetki?
Najpopularniejsze
Najnowsze
- 2024-10-31 Ceny ubezpieczeń nieruchomości w Polsce: Opolskie i Śląskie na czołowych miejscach! - CUK
- 2024-09-13 CUK Ubezpieczenia numerem 1 w rankingu Top20 multiagencji ubezpieczeniowych w Polsce!
- 2024-03-26 Nowe sumy gwarancyjne w ubezpieczeniach OC – jakie zmiany szykuje resort?
- 2023-11-14 BLACK WEEK – sprawdź naszą promocję!
- 2023-09-11 CUK Ubezpieczenia zaprasza na otwarte spotkania w Gdańsku, Katowicach i Warszawie
- 2023-07-31 Promocje z PAYBACK na wakacje!
- 2023-07-14 Nie daj się oszukać! Uwaga na wyłudzanie OC przez złomiarzy
- 2023-05-16 Sprawdziliśmy, ile kosztuje ubezpieczenie Choppera
- 2023-05-09 Bezpieczni w drodze – sprawdź nową ofertę Aegon!
Kiedy pomyśleć o ubezpieczeniu bagażu?
Jeżeli decydujesz się na ubezpieczenie turystyczne, to powinieneś również pomyśleć o ubezpieczeniu bagażu. Trudno bowiem kontynuować podróż bez osobistych rzeczy.
Takie ubezpieczenie nie jest drogie i często możemy otrzymać je w pakiecie ubezpieczenia turystycznego lub za niewielką dopłatą.
Przed czym chroni Cię ubezpieczenie bagażu podróżnego?
Ubezpieczenie bagażu do dodatek do polisy turystycznej. Gwarantuje ono odszkodowanie, które możesz otrzymać w przypadku kradzieży, utraty lub zniszczenia rzeczy osobistych i przedmiotów elektronicznych w trakcie podróży. Oczywiście towarzystwo pokryje Twoje szkody do wysokości sumy ubezpieczenia, dlatego zawsze warto przy zakupie polisy dobrze zastanowić się nad jej wysokością. W ramach ubezpieczenia bagażu otrzymasz odszkodowanie zarówno w przypadku kradzieży, jak i opóźnienia bagażu z winy przewoźnika.
Kiedy nie otrzymasz odszkodowania za zgubiony bagaż?
Odszkodowania za zgubiony, zniszczony lub skradziony bagaż nie otrzyma ubezpieczony, który nie zabezpieczył swoich bagaży w odpowiedni sposób. Jak powinieneś opiekować się swoim bagażem, żeby towarzystwo ubezpieczeniowe wypłaciło Tobie odszkodowanie w przypadku jego zniszczenia lub zgubienia? Jesteś zobowiązany do odpowiedniej ochrony bagażu i jego transportu zgodnego z zasadami bezpieczeństwa. Nie możesz też powierzyć bagażu osobom trzecim.
Co to znaczy w praktyce?
Nie dostaniesz odszkodowania za uszkodzony bagaż, jeżeli nie nadałeś go zgodnie z obowiązującymi procedurami i środkami bezpieczeństwa. Zgubiłeś bagaż na lotnisku, ale nie korzystałeś z usług zawodowego przewoźnika lotniczego? Nie masz co liczyć na wypłatę rekompensaty. Nie otrzymasz też pieniędzy za zagubiony bagaż, jeżeli go odpowiednio nie zabezpieczyłeś, nie odebrałeś pokwitowania z przechowalni lub nie zgłosiłeś zaginięcia bagażu na policji. Jak wygląda odszkodowanie w przypadku opóźnienia bagażu? Jeżeli nie będziesz posiadał odpowiednich paragonów za zakup potrzebnych Ci niezbędnych przedmiotów, możesz mieć z nim problem. Jeżeli bagaż znajdował się w bagażniku samochodu, pojazd powinien być zaparkowany w miejscu strzeżonym i do tego przeznaczonym. W przypadku jego kradzieży powinieneś poinformować o tym odpowiednie służby, ponieważ podstawą wystąpienia o odszkodowanie będzie sporządzony przez nie protokół.
Jakie są jeszcze wyłączenia ubezpieczenia bagażu?
Kiedy jeszcze nie otrzymasz odszkodowania za zgubiony lub uszkodzony bagaż? Nie możesz liczyć na odszkodowanie w przypadku:
- pozostawienia bagażu bez opieki,
- klęski żywiołowej,
- wypadków komunikacyjnych,
- nieszczęśliwych wypadków,
- nagłej choroby.
Dlaczego musisz zapoznać się z OWU?
OWU, czyli Ogólne Warunki Ubezpieczenia opisują sytuacje, w których możesz liczyć się z odmową wypłaty odszkodowania przez towarzystwo ubezpieczeniowe. Decydując się na ubezpieczenie bagażu podróżnego powinieneś dokładnie zapoznać się z warunkami takiej polisy. To właśnie w OWU ubezpieczyciel definiuje, czym jest w jego rozumieniu bagaż i jakie przedmioty podlegają dodatkowej ochronie. W przypadku ubezpieczenia bagażu musisz wiedzieć, że lepiej nie zabierać w podróż przedmiotów, które wymagają innych zasad ubezpieczeniowych. Chodzi tu na przykład o biżuterię czy pamiątki rodzinne albo takie przedmioty, na których przewóz jest potrzebne specjalne zezwolenie. Standardowe ubezpieczenie bagażu podróżnego nie zapewni im żadnej ochrony.
Dlaczego warto wykupić ubezpieczenie bagażu?
Ubezpieczenie bagażu często jest polecane osobom, które wożą cenne przedmioty, takie jak np. sprzęt elektroniczny. Niekiedy trzeba rozszerzyć zakres ubezpieczenia takiego sprzętu, podobnie jak sprzętu sportowego. Szczegółowe informacje na ten temat znajdziesz w OWU. W zakres ochrony ubezpieczeniowej bagażu mogą wchodzić:
- portfel i jego zawartość,
- torby, torebki, walizki, plecaki,
- foteliki do przewozu dzieci,
- wózki dziecięce i inne akcesoria,
- sprzęt sportowy, turystyczny i rekreacyjny,
- box dachowy,
- sprzęt elektroniczny.
Co to jest suma ubezpieczenia i jak ją skalkulować?
Wysokość odszkodowania za opóźniony lub zagubiony bagaż zależy od sumy ubezpieczenia. Musisz znać limity, do których będziesz mógł ubiegać się o odszkodowanie. Sumy ubezpieczenia mogą być różne w zależności od wykupionego pakietu. Zdarzają się również limity na poszczególne przedmioty lub sprzęty, tak zwane podlimity np. na telefon komórkowy czy laptop. Warto tutaj omówić szczegóły z doradcą, bo tylko dobrze skalkulowane ubezpieczenie będzie stanowiło odpowiednią ochronę.