
Ubezpieczenie bagażu? Chroń z nami to, co najważniejsze
Zabierasz na wakacje cenne przedmioty? Nie pozwól, aby cokolwiek zakłóciło Twój spokój w trakcie wypoczynku. W CUK Ubezpieczenia zabezpieczysz bagaż podróżny, a także wózki inwalidzkie i dziecięce. Zyskaj maksymalną ochronę podczas wakacji.
Jakiej ochrony na wakacjach potrzebujesz?
Zastanawiasz się, jaki zakres ochrony jest dla Ciebie odpowiedni? Zobacz, co może obejmować dobre ubezpieczenie turystyczne.
Co zyskujesz?
- zwrot kosztów leczenia,
- ubezpieczenie NNW,
- koszty ratownictwa i poszukiwań, na każdym etapie
- assistance w podróży,
- ubezpieczenie bagażu,
- OC w życiu prywatnym.

Nasi klienci kupują
Jesteśmy specjalistami w wielu dziedzinach ubezpieczeń. Sprawdź produkty, które szczególnie chętnie kupują nasi Klienci.
Bądźmy w kontakcie
#kupujtakjaklubisz
W CUK Ubezpieczenia zależy nam na Twojej wygodzie. W naszej multiagencji ubezpieczysz się na wiele sposobów i błyskawicznie obliczysz składkę za polisę. Możesz kupić online, porozmawiać z nami lub spotkać się osobiście w jednej z naszych placówek.
Jak jeszcze możemy Ci pomóc?
CUK Ubezpieczenia wesprze Cię w każdej sprawie związanej z ubezpieczeniami
Kiedy pomyśleć o ubezpieczeniu bagażu?
Jeżeli decydujesz się na ubezpieczenie turystyczne, to powinieneś również pomyśleć o ubezpieczeniu bagażu. Trudno bowiem kontynuować podróż bez osobistych rzeczy.
Takie ubezpieczenie nie jest drogie i często możemy otrzymać je w pakiecie ubezpieczenia turystycznego lub za niewielką dopłatą.
Przed czym chroni Cię ubezpieczenie bagażu podróżnego?
Ubezpieczenie bagażu do dodatek do polisy turystycznej. Gwarantuje ono odszkodowanie, które możesz otrzymać w przypadku kradzieży, utraty lub zniszczenia rzeczy osobistych i przedmiotów elektronicznych w trakcie podróży. Oczywiście towarzystwo pokryje Twoje szkody do wysokości sumy ubezpieczenia, dlatego zawsze warto przy zakupie polisy dobrze zastanowić się nad jej wysokością. W ramach ubezpieczenia bagażu otrzymasz odszkodowanie zarówno w przypadku kradzieży, jak i opóźnienia bagażu z winy przewoźnika.
Kiedy nie otrzymasz odszkodowania za zgubiony bagaż?
Odszkodowania za zgubiony, zniszczony lub skradziony bagaż nie otrzyma ubezpieczony, który nie zabezpieczył swoich bagaży w odpowiedni sposób. Jak powinieneś opiekować się swoim bagażem, żeby towarzystwo ubezpieczeniowe wypłaciło Tobie odszkodowanie w przypadku jego zniszczenia lub zgubienia? Jesteś zobowiązany do odpowiedniej ochrony bagażu i jego transportu zgodnego z zasadami bezpieczeństwa. Nie możesz też powierzyć bagażu osobom trzecim.
Co to znaczy w praktyce?
Nie dostaniesz odszkodowania za uszkodzony bagaż, jeżeli nie nadałeś go zgodnie z obowiązującymi procedurami i środkami bezpieczeństwa. Zgubiłeś bagaż na lotnisku, ale nie korzystałeś z usług zawodowego przewoźnika lotniczego? Nie masz co liczyć na wypłatę rekompensaty. Nie otrzymasz też pieniędzy za zagubiony bagaż, jeżeli go odpowiednio nie zabezpieczyłeś, nie odebrałeś pokwitowania z przechowalni lub nie zgłosiłeś zaginięcia bagażu na policji. Jak wygląda odszkodowanie w przypadku opóźnienia bagażu? Jeżeli nie będziesz posiadał odpowiednich paragonów za zakup potrzebnych Ci niezbędnych przedmiotów, możesz mieć z nim problem. Jeżeli bagaż znajdował się w bagażniku samochodu, pojazd powinien być zaparkowany w miejscu strzeżonym i do tego przeznaczonym. W przypadku jego kradzieży powinieneś poinformować o tym odpowiednie służby, ponieważ podstawą wystąpienia o odszkodowanie będzie sporządzony przez nie protokół.
Jakie są jeszcze wyłączenia ubezpieczenia bagażu?
Kiedy jeszcze nie otrzymasz odszkodowania za zgubiony lub uszkodzony bagaż? Nie możesz liczyć na odszkodowanie w przypadku:
- pozostawienia bagażu bez opieki,
- klęski żywiołowej,
- wypadków komunikacyjnych,
- nieszczęśliwych wypadków,
- nagłej choroby.
Dlaczego musisz zapoznać się z OWU?
OWU, czyli Ogólne Warunki Ubezpieczenia opisują sytuacje, w których możesz liczyć się z odmową wypłaty odszkodowania przez towarzystwo ubezpieczeniowe. Decydując się na ubezpieczenie bagażu podróżnego powinieneś dokładnie zapoznać się z warunkami takiej polisy. To właśnie w OWU ubezpieczyciel definiuje, czym jest w jego rozumieniu bagaż i jakie przedmioty podlegają dodatkowej ochronie. W przypadku ubezpieczenia bagażu musisz wiedzieć, że lepiej nie zabierać w podróż przedmiotów, które wymagają innych zasad ubezpieczeniowych. Chodzi tu na przykład o biżuterię czy pamiątki rodzinne albo takie przedmioty, na których przewóz jest potrzebne specjalne zezwolenie. Standardowe ubezpieczenie bagażu podróżnego nie zapewni im żadnej ochrony.
Dlaczego warto wykupić ubezpieczenie bagażu?
Ubezpieczenie bagażu często jest polecane osobom, które wożą cenne przedmioty, takie jak np. sprzęt elektroniczny. Niekiedy trzeba rozszerzyć zakres ubezpieczenia takiego sprzętu, podobnie jak sprzętu sportowego. Szczegółowe informacje na ten temat znajdziesz w OWU. W zakres ochrony ubezpieczeniowej bagażu mogą wchodzić:
- portfel i jego zawartość,
- torby, torebki, walizki, plecaki,
- foteliki do przewozu dzieci,
- wózki dziecięce i inne akcesoria,
- sprzęt sportowy, turystyczny i rekreacyjny,
- box dachowy,
- sprzęt elektroniczny.
Co to jest suma ubezpieczenia i jak ją skalkulować?
Wysokość odszkodowania za opóźniony lub zagubiony bagaż zależy od sumy ubezpieczenia. Musisz znać limity, do których będziesz mógł ubiegać się o odszkodowanie. Sumy ubezpieczenia mogą być różne w zależności od wykupionego pakietu. Zdarzają się również limity na poszczególne przedmioty lub sprzęty, tak zwane podlimity np. na telefon komórkowy czy laptop. Warto tutaj omówić szczegóły z doradcą, bo tylko dobrze skalkulowane ubezpieczenie będzie stanowiło odpowiednią ochronę.
FAQ
EKUZ, pomimo że jest darmowy, nie zapewni Ci tej samej ochrony ubezpieczeniowej jak polisa turystyczna. EKUZ działa jedynie na zasadzie opieki zdrowotnej danego kraju, jeśli dane Państwo wymaga współpłatności za leczenie — Ciebie te koszty nie ominą. Dodatkowo EKUZ nie pokrywa kosztów transportu do Polski, nie daje możliwości korzystania z prywatnej służby zdrowia.
Tak, polisa może zapewnić Ci pokrycie kosztów leczenia w razie zachorowania na COVID-19 oraz ubezpieczenie turystyczne może obejmować wsparcie w razie rezygnacji z wyjazdu, albo skrócenia uczestnictwa w imprezie, czy wycieczce.
Wyjeżdżając do pracy za granicę, nie masz obowiązku zawarcia polisy, natomiast warto wykupić odpowiednie ubezpieczenie. Rozbudowana polisa pokryje koszty leczenia, gdybyś uległ nieszczęśliwemu wypadkowi w trakcie wykonywania obowiązków w pracy. Niezależnie od tego, czy jedziesz do pracy w biurze, jako pracownik firmy budowlanej, czy opiekować się starszymi osobami - wiele może się zdarzyć.
Tak, towarzystwa ubezpieczeniowe proponują polisy turystyczne dla cudzoziemców, którzy chcą wyjechać za granicę.
Ryzyko związane z zaostrzeniem chorób przewlekłych ubezpieczonego jest dość duże, dlatego rekomendujemy odpowiednie rozszerzenie. Warto wiedzieć, że obecnie część Towarzystw już w podstawowym zakresie oferuje ochronę w związku z chorobami przewlekłymi.
Tak, ubezpieczenie turystyczne może zawierać taką opcję lub jest możliwość rozszerzenia zakresu ubezpieczenia. Wykupienie klauzuli alkoholowej w ubezpieczeniu turystycznym gwarantuje, że otrzymasz odszkodowanie w razie szkody, która wystąpiła po spożyciu alkoholu.
Tak, polisę możesz wykupić, przebywając za granicą, jednak może się to wiązać z kilkudniową karencją.

Masz pytanie?
Jeśli chcesz się z nami skontaktować, wypełnij poniższy formularz.