Strona www.cuk.pl wykorzystuje pliki cookies, które możecie Państwo kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Więcej w Polityce cookies i prywatności.

Szukasz ubezpieczenia samochodu?

Ubezpieczenie bagażu? Chroń z nami to, co najważniejsze

Zabierasz na wakacje cenne przedmioty? Nie pozwól, aby cokolwiek zakłóciło Twój spokój w trakcie wypoczynku. W CUK Ubezpieczenia zabezpieczysz bagaż podróżny, a także wózki inwalidzkie i dziecięce. Zyskaj maksymalną ochronę podczas wakacji.

Jakiej ochrony na wakacjach potrzebujesz?

Zastanawiasz się, jaki zakres ochrony jest dla Ciebie odpowiedni? Zobacz, co może obejmować dobre ubezpieczenie turystyczne.

Co zyskujesz?

 • zwrot kosztów leczenia,
 • ubezpieczenie NNW,
 • koszty ratownictwa i poszukiwań, na każdym etapie
 • assistance w podróży,
 • ubezpieczenie bagażu,
 • OC w życiu prywatnym.
KUP ONLINE

Nasi klienci kupują

Jesteśmy specjalistami w wielu dziedzinach ubezpieczeń. Sprawdź produkty, które szczególnie chętnie kupują nasi Klienci.

Ubezpieczenie
na życie

Bądź spokojny – na wszelki wypadek

Ubezpieczenie
rowerowe

Pokonuj kolejne kilometry i jedź bezpiecznie!

Ubezpieczenia
firmowe

Prowadź swój biznes – bez strachu o przyszłość

Bądźmy w kontakcie

#kupujtakjaklubisz

W CUK Ubezpieczenia zależy nam na Twojej wygodzie. W naszej multiagencji ubezpieczysz się na wiele sposobów i błyskawicznie obliczysz składkę za polisę. Możesz kupić online, porozmawiać z nami lub spotkać się osobiście w jednej z naszych placówek.

Kiedy pomyśleć o ubezpieczeniu bagażu?

Jeżeli decydujesz się na ubezpieczenie turystyczne, to powinieneś również pomyśleć o ubezpieczeniu bagażu. Trudno bowiem kontynuować podróż bez osobistych rzeczy.

Takie ubezpieczenie nie jest drogie i często możemy otrzymać je w pakiecie ubezpieczenia turystycznego lub za niewielką dopłatą.

Przed czym chroni Cię ubezpieczenie bagażu podróżnego?

Ubezpieczenie bagażu do dodatek do polisy turystycznej. Gwarantuje ono odszkodowanie, które możesz otrzymać w przypadku kradzieży, utraty lub zniszczenia rzeczy osobistych i przedmiotów elektronicznych w trakcie podróży. Oczywiście towarzystwo pokryje Twoje szkody do wysokości sumy ubezpieczenia, dlatego zawsze warto przy zakupie polisy dobrze zastanowić się nad jej wysokością. W ramach ubezpieczenia bagażu otrzymasz odszkodowanie zarówno w przypadku kradzieży, jak i opóźnienia bagażu z winy przewoźnika.

Kiedy nie otrzymasz odszkodowania za zgubiony bagaż?

Odszkodowania za zgubiony, zniszczony lub skradziony bagaż nie otrzyma ubezpieczony, który nie zabezpieczył swoich bagaży w odpowiedni sposób. Jak powinieneś opiekować się swoim bagażem, żeby towarzystwo ubezpieczeniowe wypłaciło Tobie odszkodowanie w przypadku jego zniszczenia lub zgubienia? Jesteś zobowiązany do odpowiedniej ochrony bagażu i jego transportu zgodnego z zasadami bezpieczeństwa. Nie możesz też powierzyć bagażu osobom trzecim.

Co to znaczy w praktyce?

Nie dostaniesz odszkodowania za uszkodzony bagaż, jeżeli nie nadałeś go zgodnie z obowiązującymi procedurami i środkami bezpieczeństwa. Zgubiłeś bagaż na lotnisku, ale nie korzystałeś z usług zawodowego przewoźnika lotniczego? Nie masz co liczyć na wypłatę rekompensaty. Nie otrzymasz też pieniędzy za zagubiony bagaż, jeżeli go odpowiednio nie zabezpieczyłeś, nie odebrałeś pokwitowania z przechowalni lub nie zgłosiłeś zaginięcia bagażu na policji. Jak wygląda odszkodowanie w przypadku opóźnienia bagażu? Jeżeli nie będziesz posiadał odpowiednich paragonów za zakup potrzebnych Ci niezbędnych przedmiotów, możesz mieć z nim problem. Jeżeli bagaż znajdował się w bagażniku samochodu, pojazd powinien być zaparkowany w miejscu strzeżonym i do tego przeznaczonym. W przypadku jego kradzieży powinieneś poinformować o tym odpowiednie służby, ponieważ podstawą wystąpienia o odszkodowanie będzie sporządzony przez nie protokół.

Jakie są jeszcze wyłączenia ubezpieczenia bagażu?

Kiedy jeszcze nie otrzymasz odszkodowania za zgubiony lub uszkodzony bagaż? Nie możesz liczyć na odszkodowanie w przypadku:

 • pozostawienia bagażu bez opieki,
 • klęski żywiołowej,
 • wypadków komunikacyjnych,
 • nieszczęśliwych wypadków,
 • nagłej choroby.

Dlaczego musisz zapoznać się z OWU?

OWU, czyli Ogólne Warunki Ubezpieczenia opisują sytuacje, w których możesz liczyć się z odmową wypłaty odszkodowania przez towarzystwo ubezpieczeniowe. Decydując się na ubezpieczenie bagażu podróżnego powinieneś dokładnie zapoznać się z warunkami takiej polisy. To właśnie w OWU ubezpieczyciel definiuje, czym jest w jego rozumieniu bagaż i jakie przedmioty podlegają dodatkowej ochronie. W przypadku ubezpieczenia bagażu musisz wiedzieć, że lepiej nie zabierać w podróż przedmiotów, które wymagają innych zasad ubezpieczeniowych. Chodzi tu na przykład o biżuterię czy pamiątki rodzinne albo takie przedmioty, na których przewóz jest potrzebne specjalne zezwolenie. Standardowe ubezpieczenie bagażu podróżnego nie zapewni im żadnej ochrony.

Dlaczego warto wykupić ubezpieczenie bagażu?

Ubezpieczenie bagażu często jest polecane osobom, które wożą cenne przedmioty, takie jak np. sprzęt elektroniczny. Niekiedy trzeba rozszerzyć zakres ubezpieczenia takiego sprzętu, podobnie jak sprzętu sportowego. Szczegółowe informacje na ten temat znajdziesz w OWU. W zakres ochrony ubezpieczeniowej bagażu mogą wchodzić:

 • portfel i jego zawartość,
 • torby, torebki, walizki, plecaki,
 • foteliki do przewozu dzieci,
 • wózki dziecięce i inne akcesoria,
 • sprzęt sportowy, turystyczny i rekreacyjny,
 • box dachowy,
 • sprzęt elektroniczny.

Co to jest suma ubezpieczenia i jak ją skalkulować?

Wysokość odszkodowania za opóźniony lub zagubiony bagaż zależy od sumy ubezpieczenia. Musisz znać limity, do których będziesz mógł ubiegać się o odszkodowanie. Sumy ubezpieczenia mogą być różne w zależności od wykupionego pakietu. Zdarzają się również limity na poszczególne przedmioty lub sprzęty, tak zwane podlimity np. na telefon komórkowy czy laptop. Warto tutaj omówić szczegóły z doradcą, bo tylko dobrze skalkulowane ubezpieczenie będzie stanowiło odpowiednią ochronę.

FAQ

Ostateczna ilość towarzystw, których oferty poznasz zależy od parametrów polisy, której potrzebujesz? O najlepszą ofertę dla Ciebie zapytamy ponad 30 towarzystw ubezpieczeniowych.

Polisę za pośrednictwem CUK Ubezpieczenia, możesz kupić na kilka sposobów:

- korzystając z kalkualtora online

- dzwoniąć na naszą infolinię

- odwiedzając najbliższą placówkę

Zadbaj o komfort na wakacjach i pomyśl o polisie podróżnej przed spakowaniem walizki. Ubezpieczenie turystyczne pokrywa koszty leczenia w kraju lub za granicą w przypadku nagłego zachorowania czy nieszczęśliwego wypadku. Pomoc medyczną otrzymasz nie tylko w publicznych placówkach służby zdrowia, ale także w prywatnych gabinetach w różnych zakątkach świata.

W trosce o Twoje auto możesz wyposażyć się w ubezpieczenie AC, które pomoże Ci w kłopotliwych okolicznościach objętych umową. Towarzystwo udzieli wsparcia w razie stłuczki, wypadku, kradzieży czy niekorzystnego działania zjawisk atmosferycznych np. gradu. Na zakup AC możesz zdecydować się niezależnie od polisy OC lub wykupić OC i AC w pakiecie.

W trudnych sytuacjach otrzymasz wsparcie w ramach assistance w podróży. W ramach polisy możesz zdecydować się także na superubezpieczenie bagażu. Odszkodowanie zrekompensuje Ci zniszczenie lub utratę rzeczy osobistych.

Masz pytanie?

Jeśli chcesz się z nami skontaktować, wypełnij poniższy formularz.