LEADENHALL POLSKA S.A. LLOYD’S COVERHOLDER

Lloyd’s of London to najstarsza firma ubezpieczeniowa na świecie założona ponad 300 lat temu w Londynie. Co się kryje pod długą tradycją?

Lloyd’s of London to najstarsza instytucja ubezpieczeniowa na świecie. Założona ponad 300 lat temu w Londynie, gdzie do chwili obecnej znajduje się jego siedziba. Ma zasięg światowy: 200 krajów, w tym Polska. Skupia się na oferowaniu ubezpieczeń wysoce wyspecjalizowanych, a także jest reasekuratorem przyjmującym ryzyko od innych Towarzystw. Planowany Brexit sprawił, że powstała spółka z siedzibą w Brukseli będąca w 100% zależna od Lloyd’s of London, która obszarem swojego działania pokrywa kraje Unii Europejskiej. Lloyd’s Brussels działa także na terenie Polski i posiada notyfikację KNF jako oddział zagranicznego ubezpieczyciela.
 
Lloyd’s działa w poszczególnych krajach za pośrednictwem tzw. Coverholderów. Są to spółki posiadające pełnomocnictwa Lloyd’s do tworzenia produktów ubezpieczeniowych, oceny ryzyka, likwidacji szkód.
 
Leadenhall Polska jest Coverholderem na polskim rynku od 10 lat. Oferuje wysokiej klasy ubezpieczenia wypadkowe, także dla poszczególnych zawodów (medycznych, kierowców, sportowców), także na wysokie sumy ubezpieczeń. Pozwala także klientom zapewnić świadczenia w razie okresowej i trwałej niezdolności do pracy w wykonywanym zawodzie czy zawrzeć ubezpieczenie OC dla niektórych zawodów.

W swojej ofercie są również ubezpieczenie na życie w Leadenhall oraz ubezpieczenia utraty dochodu i NNW.