ładowanie

Ile kosztuje ubezpieczenie motocykla?

Ubezpieczenie motocykla jest obowiązkowe dla każdego posiadacza jednośladu. Aby móc poruszać się nim po drogach, niezbędne jest posiadanie polisy OC. Wysokość składki może być uzależniona od takich czynników, jak:

 • wiek oraz doświadczenie kierowcy, 
 • dotychczasowa historia ubezpieczeń,
 • model i marka motocykla,
 • rok produkcji,
 • pojemność silnika.

Wylicza się ją więc podobnie jak ubezpieczenie OC samochodu. Musisz liczyć się z tym, że im większa pojemność silnika i moc jednośladu, tym wysokość składki będzie wyższa. Wiąże się to z tym, że taki motocykl może osiągać duże prędkości, co z kolei zwiększa ryzyko wypadku. 

Wyższa składka na ubezpieczenie OC motocykla będzie obowiązywała również młodych kierowców, którzy dopiero niedawno otrzymali prawo jazdy. Wynika to z faktu, że ich brak doświadczenia może przyczyniać się do stworzenia większego zagrożenia dla innych uczestników ruchu. 

Porównywarka OC motocykla – dlaczego warto z niej skorzystać?

Kalkulator OC motocykla dostępny na CUK Ubezpieczenia to wygodny sposób na to, aby szybko wyliczyć składkę. Porównywarka jest prosta w obsłudze i pozwala na to, aby zapoznać się z dostępnymi ofertami ubezpieczenia OC motocykla bez konieczności wychodzenia z domu. Możesz to zrobić na komputerze lub telefonie w dowolnym miejscu. Wystarczy, że uzupełnisz dostępny na stronie formularz o niezbędne dane, takie jak:

 • marka i model motocykla, 
 • rok produkcji i zakupu,
 • data pierwszej rejestracji,
 • liczba miejsc,
 • pojemność silnika, 
 • imię i nazwisko właściciela,
 • PESEL.

Na tej podstawie kalkulator przygotuje dla Ciebie oferty towarzystw, z którymi współpracujemy. Pozwoli Ci to zapoznać się z nimi w wygodny sposób. Możemy wysłać Ci kalkulację na adres mailowy, co pozwoli Ci wrócić do niej w dowolnym czasie. 

Gdzie najlepiej ubezpieczyć motocykl?

Porównanie OC motocykli za pomocą kalkulatora CUK Ubezpieczenia pozwoli Ci sprawdzić interesujące oferty i wybrać spośród nich taką, która zapewni Ci optymalny zakres ochrony. Pozwoli Ci to zaoszczędzić nie tylko pieniądze, ale i cenny czas. Przedstawimy Ci propozycje różnych towarzystw, a Ty będziesz mógł wygodnie porównać to, co oferują. Bezpłatny kalkulator pomoże Ci wybrać najkorzystniejszą dla Ciebie ofertę. 

Ogromną zaletą korzystania z tego rodzaju kalkulatora jest to, że jest on niezwykle łatwy w obsłudze. Wystarczy, że uzupełnisz w formularzu niezbędne dane, a na ich podstawie wyliczymy dla Ciebie przykładowe składki. Wraz z ofertą otrzymasz również przejrzystą listę wszystkich kosztów oraz szczegółowe warunki każdej polisy. Po zapoznaniu się z nimi i porównaniu z pozostałymi będziesz mógł podjąć najlepszą decyzję.

Kalkulator OC motocykla – kup ubezpieczenie bez wychodzenia z domu

Kalkulator OC motocykla to rozwiązanie dedykowane głównie właścicielom jednośladów, którzy cenią sobie wygodę. Jest to również świetny sposób na zakup wybranej polisy dla osób, które zapomniały o tym wcześniej. Jeśli zbliża się termin, w którym musisz wykupić ubezpieczenie OC motocykla, to skorzystaj z naszej praktycznej wyszukiwarki i bez wychodzenia z domu znajdź takie, które będzie dopasowane idealnie do Twoich indywidualnych potrzeb. Wszystko, łącznie z płatnością za wybraną polisę, odbywa się przez internet. Nie musisz więc tracić czasu na dojazdy lub stanie w kolejkach. Niezbędne dokumenty otrzymasz od nas na swój adres mailowy.

Porównanie OC motocykli – sprawdź, jakie to proste!

Do tego, abyś mógł porównać OC motocykli, które oferują poszczególne towarzystwa ubezpieczeniowe, nie musisz poświęcać czasu na odwiedzenie strony każdego z nich. Nasz system automatycznie znajdzie oferty, które będą odpowiadały wpisanym przez Ciebie w formularzu parametrom Twojego jednośladu. Dzięki temu, że od wielu lat współpracujemy wyłącznie z najlepszymi i sprawdzonymi towarzystwami, możesz mieć pewność, że przedstawimy Ci wyłącznie oferty spełniające wszelkie Twoje oczekiwania.

Dostępny na naszej stronie formularz jest intuicyjny, dlatego nie powinieneś mieć żadnego problemu z tym, aby poprawnie go uzupełnić. Jeśli jednak będziesz chciał nas o coś zapytać, aby rozwiać swoje wątpliwości, to możesz skontaktować się z naszymi konsultantami. Czekają oni na Ciebie pod numerem 22 27 00 337. Możesz również zostawić nam swój numer telefonu, a nasi specjaliści niezwłocznie skontaktują się z Tobą. Jeśli preferujesz kontakt osobisty, to odwiedź jeden z naszych oddziałów. Placówki CUK znajdziesz w największych polskich miastach. 

Jak kupić ubezpieczenie motocykla, korzystając z porównywarki CUK?

Skorzystanie z porównywarki OC motocykla zajmuje zaledwie kilka minut i jest niezwykle proste. Wystarczy, że w tym celu uzupełnisz wszystkie niezbędne w formularzu rubryki dotyczące zarówno Ciebie, jak i Twojego motocykla. Na tej podstawie nasz system przeszuka oferty towarzystw współpracujących z nami, w celu znalezienia ofert, które są do Ciebie najlepiej dopasowane. Możesz w wygodny sposób je filtrować, aby znaleźć tę, która w pełni będzie odpowiadała Twoim potrzebom.

Po wybraniu oferty, z której chcesz skorzystać, możesz od razu opłacić składkę. Wystarczy, że wybierzesz opcję „Kup online”, a system przeprowadzi Cię przez kolejne kroki. Płatności możesz dokonać w całości lub rozłożyć ją na dogodne raty. Po opłaceniu składki niezbędne dokumenty otrzymasz na podany w formularzu adres mailowy. Cały proces zakupu ubezpieczenia OC motocykla nie zajmuje więcej niż kilka minut.

Jakie ubezpieczenie motocykla kupisz przez porównywarkę CUK?

Kalkulator ubezpieczeń dostępny na stronie CUK pozwoli Ci zakupić nie tylko obowiązkowe OC Twojego motocykla. Możesz zdecydować się także na polisę AC, NNW oraz assistance. Tak bogaty wybór ubezpieczeń sprawia, że każdy właściciel jednośladu znajdzie takie, które będzie idealnie dopasowane do jego indywidualnych potrzeb. Nie przepłacaj i wybierz najkorzystniejszą polisę. 

Czy warto kupić ubezpieczenie AC na motocykl?

Tak jak w przypadku samochodów osobowych, obowiązkowe ubezpieczenie OC możesz dodatkowo rozszerzyć o kolejne polisy. Jedną z najczęściej wybieranych przez właścicieli motocykli jest AC. Musisz jednak wiedzieć, że nie każde towarzystwo ma takie ubezpieczenie w swojej ofercie. Jest to związane głównie z faktem, iż jazda na motocyklu uznawana jest za dość ryzykowną. 

Ubezpieczenie AC ochroni Cię przed ogromnymi kosztami związanymi z naprawą Twojego motocykla, gdy dojdzie do wypadku lub kolizji, której to Ty będziesz sprawcą. Taka naprawa może być naprawdę bardzo droga, jeśli więc chcesz się skutecznie zabezpieczyć, wykup polisę AC. Mimo iż składka takiego ubezpieczenia jest zazwyczaj dość droga, to w porównaniu z kosztami ewentualnej naprawy jest to nieduży wydatek. Skorzystaj z naszej porównywarki ubezpieczeń motocykli i wybierz takie, które zabezpieczy Cię przed nieprzewidzianymi sytuacjami. 

Ubezpieczenie AC – co jeszcze ono obejmuje?

W przypadku ubezpieczenia AC odszkodowanie wypłacane jest nie tylko w przypadku uszkodzenia lub zniszczenia motocykla w wyniku zdarzenia drogowego. Jest to także ubezpieczenie motocykla od kradzieży, gdyż polisa obowiązuje również wtedy, gdy Twój jednoślad padnie łupem złodziei. Jeśli zdecydujesz się na rozszerzenie ochrony również o AC, to pamiętaj, aby dokładnie zapoznać się z OWU, a w szczególności z częścią dotyczącą wyłączeń odpowiedzialności. Znajdziesz w niej informacje na temat tego, w jakich sytuacjach odszkodowanie nie zostanie wypłacone. W przypadku OC nie bez znaczenia jest także odpowiednie zabezpieczenie motocykla przed kradzieżą. Musisz zadbać o odpowiednią ochronę swojego jednośladu, gdyż w przeciwnym razie towarzystwo może odmówić Ci wypłaty odszkodowania.

Ubezpieczenie NNW motocyklisty – czy warto się na nie zdecydować?

Ubezpieczenie NNW motocyklisty to polisa od następstw nieszczęśliwych wypadków. Jest ono w pełni dobrowolne, ale warto się na nie zdecydować głównie przez to, że jazda na motocyklu jest niebezpieczna. Może zdarzyć się na drodze nieprzewidziana sytuacja, w wyniku której dojdzie do wypadku. Ubezpieczenie to chroni w przypadku trwałego uszczerbku na zdrowiu lub śmierci poniesionej w wyniku zdarzenia drogowego. 

Jeśli decydujesz się na zakup tego rodzaju ubezpieczenia, to koniecznie zwróć uwagę na to, ile wynosi suma ubezpieczenia. To od tej kwoty naliczane będzie ewentualne odszkodowanie. Ważne jest również to, czy planujesz jeździć motocyklem poza granice kraju, gdyż wpływa to na wysokość składki. Oferty poszczególnych towarzystw porównasz z łatwością, korzystając z naszego kalkulatora ubezpieczeń motocykli.

Ubezpieczenie assistance na motocykl – co trzeba o nim wiedzieć?

Assistance na motocykl to ubezpieczenie dobrowolne, które ma zapewnić ochronę motocykliście podczas podróży. Jego posiadanie daje duże poczucie bezpieczeństwa, gdyż w razie wystąpienia nieprzewidzianych okoliczności, takich jak np. awaria jednośladu, jego kierowca zostanie objęty pomocą. Dokładny jej zakres zależy od konkretnej oferty wybranego towarzystwa, ale najczęściej ubezpieczenie to obejmuje:

 • pomoc techniczną – zazwyczaj jest to m.in. holowanie motocykla do najbliższego warsztatu,
 • pomoc informacyjną – pracownicy towarzystwa pokierują Cię na najbliższą stację benzynową czy pomogą zlokalizować mechanika,
 • pomoc w razie wypadku – w sytuacji, gdy będziesz uczestnikiem kolizji lub wypadku zostanie Ci zapewniony np. nocleg, 
 • pomoc lekarską – będziesz mógł skorzystać z porady lekarskiej lub transportu medycznego.

Dokładny zakres ubezpieczenia assistance znajdziesz w opisie oferty, które przedstawimy Ci, gdy skorzystasz z naszego bezpłatnego kalkulatora.

Jakie rozszerzenie ubezpieczenia możesz wybrać?

Oprócz obowiązkowego ubezpieczenia OC, opcjonalnej ochrony AC, NNW i assistance, możesz pomyśleć także o rozszerzeniu ochrony swojego motocykla. Pomoże Ci to czuć się swobodnie i bezpiecznie podczas podróży. Jedną z takich dodatkowych polis jest ubezpieczenie opon motocykla. Są one szczególnie narażone na uszkodzenia podczas długiej jazdy, dlatego ich zabezpieczenie pozwoli pokryć koszty zakupu nowych i ich wymiany. Możesz również zdecydować się na ubezpieczenie bagażu motocykla, zwłaszcza jeśli przewozisz w nim cenne rzeczy. W przypadku, gdy dojdzie do jego zniszczenia lub kradzieży, towarzystwo ubezpieczeniowe wypłaci Ci odszkodowanie.

FAQ

Co grozi za brak ważnego ubezpieczenia OC motocykla?

Ubezpieczenie OC jest obowiązkowe, dlatego jego brak wiąże się z karami finansowymi. Ich wysokość uzależniona jest przede wszystkim od typu pojazdu, a także minimalnej stawki wynagrodzenia, jaka obowiązuje w danym roku. Pod uwagę brany jest również okres, gdy motocykl pozostawał bez ważnego ubezpieczenia. Aby zapobiec takiej sytuacji i związanych z nią konsekwencji, skorzystaj z naszej porównywarki ubezpieczeń motocykli i kup polisę bez wychodzenia z domu.

W ofercie towarzystw, z którymi współpracujemy, znajdziesz nie tylko polisy na motocykl, ale także oferty ubezpieczenia skutera i motoroweru. Nie musisz spędzać długich godzin na samodzielnym wyszukiwaniu i sprawdzaniu ofert. Wystarczy, że skorzystasz z naszego intuicyjnego kalkulatora na dowolnym urządzeniu z dostępem do internetu.

Zawieszenie ubezpieczenia OC motocykla – czy jest możliwe?

Kupując ubezpieczenie motoroweru, motocykla czy skutera nie masz możliwości czasowego zawieszenia polisy w przypadku, gdy nie jest on użytkowany, jak ma to miejsce w przypadku np. samochodów ciężarowych. Mimo tego, iż jednoślady użytkowane są zazwyczaj w okresie wiosenno-letnim, konieczne jest opłacenie składki za cały rok. 

Alternatywą dla tradycyjnego ubezpieczenia OC jest polisa krótkoterminowa. Mogą z niej skorzystać wyłącznie właściciele pojazdów zabytkowych i historycznych, czyli takich, które mają ponad 25 lat. Aby uznać motocykl za zabytkowy, dany model nie może być produkowany od co najmniej 18 lat. W przypadku jednośladów historycznych czas ten wynosi 15 lat. W takim przypadku właściciel może wykupić czasowe ubezpieczenie, które umożliwia mu poruszanie się motocyklem np. w celu dotarcia na zlot pojazdów zabytkowych.

Ile trwa ubezpieczenie motocykla?

Ubezpieczenie OC motocykla ważne jest przez rok do chwili jego zakupu. Nie możesz skrócić tego okresu, nawet jeśli przez pewną część roku nie będziesz z niego korzystał. Jeśli Twój jednoślad to pojazd zabytkowy lub historyczny, to możesz zdecydować się na to, aby wykupić ubezpieczenie krótkoterminowe. To doskonałe rozwiązanie dla osób, które jedynie sporadycznie poruszają się motocyklem.

Czym jest krótkoterminowe assistance motocykla?

Assistance krótkoterminowe to doskonałe rozwiązanie dla motocyklistów, którzy wybierają się w dłuższą trasę i chcą czuć się bezpiecznie w podróży. Jeśli planujesz taki wyjazd, to pomyśl o wykupieniu tego rodzaju polisy. Obowiązuje ona przez konkretny okres, podczas którego w razie wystąpienia nieprzewidzianych na trasie zdarzeń, otrzymasz niezbędną pomoc.


Ile kosztuje ubezpieczenie motocykla 125?

Jednymi z najpopularniejszych jednośladów, jakie poruszają się po drogach, są motocykle o pojemności 125 ccm. Ich właściciele mogą liczyć na niższe stawki, niż ma to miejsce w przypadku modeli o pojemności wynoszącej np. 999 ccm. Jest to bowiem jeden ze wskaźników, który wpływa na wysokość składki, jaką należy zapłacić za konkretny model motocykla. 

Cena ubezpieczenia motocykla zależy nie tylko od samej pojemności, ale też marki oraz modelu, roku produkcji, czy wieku i doświadczenia kierowcy. Konkretne oferty towarzystw, z którymi współpracujemy, poznasz po uzupełnieniu niezbędnych danych w naszym formularzu na stronie CUK Ubezpieczenia. 

Jak wykupić ubezpieczenie przez internet?

Zakup ubezpieczenia motocykla, skutera lub motoroweru przez internet jest bardzo prosty i nie powinno sprawić Ci to większych trudności. Do tego, abyś mógł zapoznać się z ofertami, niezbędne jest wypełnienie formularza. Przygotuj sobie aktualną polisę OC, dowód rejestracyjny oraz prawo jazdy, gdyż ułatwią Ci one wypełnianie poszczególnych rubryk. Musisz wybrać również zakres ochrony, jaki chcesz wykupić. Może to być samo OC, ale jeśli zależy Ci na bardziej kompleksowej ochronie, to zdecyduj się także na AC, NNW i assistance.

Po wybraniu oferty, która najbardziej odpowiada Twoim potrzebom, możesz od razu opłacić polisę. Jeśli wolisz, to wybierz opcję płatności jednorazowej, ale bez problemu rozłożysz ją także na raty. Po dokonaniu płatności otrzymasz wszystkie niezbędne dokumenty na maila.

Polisa w CUK Ubezpieczenia – zadbaj o kompleksową ochronę zdrowia i życia

W CUK Ubezpieczenia możesz nie tylko ubezpieczyć swój samochód czy motocykl. Nasze kalkulatory pomogą Ci także wybrać najlepiej dopasowane ubezpieczenie domu i mieszkania, a także polisę na życie i podróżną. Przez internet w szybki i prosty sposób ubezpieczysz również swoje dziecko, dzięki czemu będziesz mógł czuć się bezpiecznie i spokojnie. 

W razie jakichkolwiek problemów możesz zawsze skorzystać z pomocy naszych doświadczonych konsultantów, którzy chętnie udzielą porady i odpowiedzą na Twoje pytania. Możesz skonsultować się z nimi telefonicznie lub korzystając z formularza na naszej stronie. Zapraszamy również do naszych oddziałów, które znajdziesz na terenie całego kraju.

Więcej Mniej