Strona www.cuk.pl wykorzystuje pliki cookies, które możecie Państwo kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Więcej w Polityce cookies i prywatności.

Dokumenty do pobrania

Chcesz wypowiedzieć OC samochodu? Nie wiesz, jak powinno wyglądać oświadczenie sprawcy kolizji? Przedstawiamy niezbędne dokumenty, które przydadzą się wszystkim ubezpieczonym.

Pobierz i korzystaj!

Wypowiedzenie OC

Druk wypowiedzenia OC przyda Ci się, jeśli nie chcesz przedłużać umowy z towarzystwem o kolejny rok. Polisę OC samochodu możesz wypowiedzieć najpóźniej jeden dzień przed końcem obowiązywania aktualnej umowy. Skorzystaj z wypowiedzenia OC, jeśli chcesz zmienić ubezpieczyciela.

Wypowiedzenie OC nowonabywcy

Kupujesz używany samochód? Ubezpieczenie OC poprzedniego właściciela jest jeszcze ważne? Możesz skorzystać z polisy lub złożyć wypowiedzenie w dowolnym momencie. Wypełnij ten druk, jeśli chcesz wypowiedzieć OC po zbywcy.

Wypowiedzenie OC polisy automatycznie wznowionej

Nie złożyłeś wypowiedzenia OC przed końcem polisy? Kupiłeś już nowe ubezpieczenie OC? Nie płać podwójnie – jak najszybciej złóż wypowiedzenie polisy OC, która przedłużyła się automatycznie.

Wypowiedzenie OC przy podwójnym ubezpieczeniu

Jeśli przez przypadek korzystasz z dwóch polis OC jednocześnie, możesz wypowiedzieć umowę. Nie płać podwójnie za ten sam zakres ochrony. 

Oświadczenie sprawcy kolizji drogowej

Nie trzeba wzywać policji, gdy doszło do kolizji na drodze a jej uczestnicy są zgodni co do przebiegu zdarzeń. Winny kolizji musi jednak spisać oświadczenie sprawcy kolizji drogowej. Pobierz wzór oświadczenia i miej zawsze przy sobie w czasie jazdy samochodem. Na wszelki wypadek!

Wypowiedzenie OC rolnika

Prowadzisz gospodarstwo rolne? Chcesz zmienić ubezpieczyciela? Wypełnij wypowiedzenie OC rolnika i nie zapomnij o wyborze nowego towarzystwa ubezpieczeniowego.

Ustawa z dnia 22 maja 2003 r. o ubezpieczeniach obowiązkowych

To właśnie ten akt prawny reguluje nasze obowiązki dotyczące ubezpieczeń. Znajdziesz w nim informacje na temat między innymi obowiązkowej polisy OC dla pojazdów mechanicznych. Zapoznaj się z treścią ustawy i przekonaj się, co zgodnie z prawem musisz ubezpieczyć.

Odstąpienie od umowy ubezpieczenia zawartej na odległość (przez internet, telefon lub w aplikacji mobilnej CUK Ubezpieczenia)

Ubezpieczenie online? Polisa przez telefon? To duże ułatwienie dla naszych klientów. Kolejnym z nich jest możliwość odstąpienia od umowy ubezpieczenia zawartej na odległość. Jeśli chcesz zrezygnować z polisy kupionej poza placówką, na złożenie dokumentu masz 30 dni.

Prawo odstąpienia od umowy ubezpieczenia obowiązkowego przysługuje wyłącznie konsumentowi, czyli osobie fizycznej zawierającej umowę niezwiązaną bezpośrednio ze swoją działalnością gospodarczą lub zawodową.

Warunkiem skutecznego odstąpienia od umowy ubezpieczenia zawartej na odległość jest dostarczenie Zakładowi Ubezpieczeń lub jego agentowi odstąpienia w formie pisemnej w ciągu 30 dni od zawarcia umowy.

Prawo odstąpienia od umowy nie przysługuje w przypadku umów ubezpieczenia dotyczących podróży i bagażu lub innych podobnych, jeżeli zawarte zostały na okres krótszy niż 30 dni.

Formularz reklamacyjny

Dokładamy wszelkich starań, aby nasi klienci byli usatysfakcjonowani z polis kupionych w CUK Ubezpieczenia. Jeśli jednak nie będziesz w pełni zadowolony z naszych usług, wypełnij poniższy formularz, aby złożyć reklamację.

Formularz możesz również wypełnić i wysłać do nas tutaj

Zachęcamy do zapoznania się również z regulaminem i obowiązkiem informacyjnym w zakresie przetwarzania danych osobowych przez CUK Ubezpieczenia Sp. z o.o. Sp. k. (RODO) tutaj.  W razie pytań prosimy o kontakt.

keyboard_arrow_up