Dokumenty do pobrania
Zdajemy sobie sprawę, że gotowe wzory dokumentów do pobrania są jedną z najczęściej poszukiwanych rzeczy w internecie. Ich samodzielne sporządzenie może bowiem pochłonąć wiele czasu i nerwów. Z myślą o tym przygotowaliśmy rzetelnie opracowane przez naszych specjalistów formularze do szybkiego pobrania i wydruku. Mamy nadzieję, że ułatwi Ci to dopełnienie niezbędnych formalności.
Chcesz wypowiedzieć OC samochodu? Nie wiesz, jak powinno wyglądać oświadczenie sprawcy kolizji? Wraz z działem prawnym przygotowaliśmy dla Ciebie zbiór niezbędnych dokumentów, które przydadzą się wszystkim ubezpieczonym. Każdy wniosek, oświadczenie i wypowiedzenie zawiera kompletne i aktualne informacje wymagane przy określonych procedurach – możesz nam zaufać.
Poniżej znajdziesz wzory najważniejszych wniosków, oświadczeń i wypowiedzeń. Wyszukaj i pobierz dokument, który Cię interesuje. W razie pytań skontaktuj się z nami – chętnie pomożemy Ci w znalezieniu odpowiedniego formularza!
Wypowiedzenia aktualnych polis komunikacyjnych
- Wypowiedzenie OC
- Wypowiedzenie OC nowonabywcy
- Wypowiedzenie OC przy podwójnym ubezpieczeniu
- Wypowiedzenie OC polisy automatycznie wznowionej
Wypowiedzenie OC
Druk wypowiedzenia OC przyda Ci się, jeśli nie chcesz przedłużać umowy z towarzystwem o kolejny rok. Polisę OC samochodu możesz wypowiedzieć najpóźniej jeden dzień przed końcem obowiązywania aktualnej umowy. Skorzystaj z wypowiedzenia OC, jeśli chcesz zmienić ubezpieczyciela.
Wypowiedzenie OC nowonabywcy
Kupujesz używany samochód? Ubezpieczenie OC poprzedniego właściciela jest jeszcze ważne? Możesz skorzystać z polisy lub złożyć wypowiedzenie w dowolnym momencie. Wypełnij ten druk, jeśli chcesz wypowiedzieć OC po zbywcy.
Wypowiedzenie OC przy podwójnym ubezpieczeniu
Jeśli przez przypadek korzystasz z dwóch polis OC jednocześnie, możesz wypowiedzieć umowę. Nie płać podwójnie za ten sam zakres ochrony.
Wypowiedzenie OC polisy automatycznie wznowionej
Nie złożyłeś wypowiedzenia OC przed końcem polisy? Kupiłeś już nowe ubezpieczenie OC? Nie płać podwójnie – jak najszybciej złóż wypowiedzenie polisy OC, która przedłużyła się automatycznie.
Wypowiedzenia pozostałych polis
Wypowiedzenie umowy ubezpieczenia na życie
Druk wypowiedzenia umowy ubezpieczenia na życie przyda Ci się, jeśli nie chcesz już dłużej opłacać składek. Pamiętaj jednak, że jeśli Twoja decyzja jest spowodowana przejściowymi problemami finansowymi, to lepszym rozwiązaniem może okazać się zawieszenie na pewien czas składek.
Poniżej załączamy uniwersalny wzór wypowiedzenia ubezpieczenia na życie, który możesz zastosować do rezygnacji z polisy w dowolnym towarzystwie.
Więcej na temat wypowiedzenia umowy na życie dowiesz się z naszego artykułu, który znajdziesz tutaj.
Wypowiedzenie OC rolnika
Prowadzisz gospodarstwo rolne i chcesz zmienić ubezpieczyciela? Wypełnij wypowiedzenie OC rolnika i pamiętaj, że ubezpieczenie to jest obowiązkowe, więc jako rolnik koniecznie musisz nabyć polisę z innego towarzystwa.
Wzór wypowiedzenia OC rolnika znajdziesz poniżej. Twojej uwadze też polecamy poradę, w której szczegółowo omawiamy procedurę wypowiedzenia polisy OC rolnika.
Dołączony poniżej wzór umożliwia też wypowiedzenie obowiązkowego ubezpieczenia budynków rolnych. O tym rodzaju polisy przeczytasz więcej tutaj.
Odstąpienia i reklamacje
- Odstąpienie od umowy zawartej na odległość
- Formularz reklamacyjny
- Oświadczenie o odstąpieniu od ryzyk dobrowolnych na umowie ubezpieczenia
Odstąpienie od umowy ubezpieczenia zawartej na odległość
Ubezpieczenie online? Polisa przez telefon? To duże ułatwienie dla naszych klientów. Kolejnym z nich jest możliwość odstąpienia od umowy ubezpieczenia zawartej na odległość. Jeśli chcesz zrezygnować z polisy kupionej poza placówką, na złożenie dokumentu masz 30 dni.
Prawo odstąpienia od umowy ubezpieczenia obowiązkowego przysługuje wyłącznie konsumentowi, czyli osobie fizycznej zawierającej umowę niezwiązaną bezpośrednio ze swoją działalnością gospodarczą lub zawodową.
Warunkiem skutecznego odstąpienia od umowy ubezpieczenia zawartej na odległość jest dostarczenie Zakładowi Ubezpieczeń lub jego agentowi odstąpienia w formie pisemnej w ciągu 30 dni od zawarcia umowy.
Prawo odstąpienia od umowy nie przysługuje w przypadku umów ubezpieczenia dotyczących podróży i bagażu lub innych podobnych, jeżeli zawarte zostały na okres krótszy niż 30 dni.
Formularz reklamacyjny
Dokładamy wszelkich starań, aby nasi klienci byli usatysfakcjonowani z polis kupionych w CUK Ubezpieczenia. Jeśli jednak nie będziesz w pełni zadowolony z naszych usług, wypełnij poniższy formularz, aby złożyć reklamację.
Oświadczenie o odstąpieniu od ryzyk dobrowolnych na umowie ubezpieczenia
Umowy kupna-sprzedaży pojazdu
- Umowa kupna-sprzedaży pojazdu
- Umowa kupna-sprzedaży pojazdu (kilku właścicieli)
- Umowa kupna-sprzedaży pojazdu (działalność gospodarcza)
- Umowa kupna-sprzedaży pojazdu (działalność gospodarcza, kilku kupujących)
- Upoważnienie do zawarcia umowy sprzedaży pojazdu
Umowa kupna-sprzedaży pojazdu
Druk umowy kupna-sprzedaży przyda Ci się, jeśli chcesz nabyć lub sprzedać pojazd. Wzór umowy, który możesz poniżej pobrać, możesz użyć w przypadku zawierania umowy kupna-sprzedaży samochodu, ciągnika, motocykla, motoroweru czy przyczepy.
Umowa kupna-sprzedaży pojazdu (kilku właścicieli)
Jeśli samochód jest własnością dwóch osób, to podczas jego zbycia konieczne jest podpisanie umowy kupna-sprzedaży pojazdu przez dwóch właścicieli. Wzór umowy, który udostępniamy poniżej, może zostać wykorzystana w przypadku kupna-sprzedaży samochodu, ale też motocykla i ciągnika.
Dołączony poniżej wzór umowy kupna-sprzedaży pojazdu sprawdzi się też w przypadku, gdy nabywcą samochodu, motocykla lub ciągnika jest więcej niż jedna osoba.
Aby dowiedzieć się więcej o umowie kupna-sprzedaży pojazdu przez kilku właścicieli, przeczytaj naszą poradę, którą znajdziesz tutaj.
Umowa kupna-sprzedaży pojazdu (działalność gospodarcza)
Prowadzisz działalność gospodarczą i zamierzasz sprzedać pojazd, który jest wykorzystywany w Twojej firmie? Skorzystaj z przygotowanego przez nas wzoru umowy kupna-sprzedaży pojazdu, w którym przewidziane zostało miejsce na wpisanie danych firmy (nazwa, REGON itp.).
Umowa kupna-sprzedaży pojazdu (działalność gospodarcza, kilku kupujących)
Wspólnie z inną osobą chcesz kupić pojazd, który obecnie jest własnością przedsiębiorstwa? Potrzebujesz do tego odpowiedniego wzoru umowy kupna-sprzedaży pojazdu, który znajdziesz poniżej.
Upoważnienie do zawarcia umowy sprzedaży pojazdu
Jeśli nie możesz osobiście przeprowadzić sprzedaży swojego auta, możesz nadać odpowiednie pełnomocnictwo innej osobie. Wystarczy, że wypełnisz i podpiszesz upoważnienie do zawarcia umowy sprzedaży pojazdu. Wzór tego dokumentu znajdziesz poniżej.
Umowy darowizny samochodu
Umowa darowizny samochodu
Chcesz dokonać darowizny samochodu? A może to Ty masz zostać obdarowanym? Pamiętaj, by w każdej z tych sytuacji dopełnić niezbędnych formalności. Koniecznie musicie spisać umowę darowizny samochodu — wzór dokumentu znajdziesz poniżej.
Aby dowiedzieć się więcej na temat przekazania auta na rzecz innej osoby, przeczytaj naszą poradę, w której dokładnie opisujemy procedurę darowizny pojazdu.
Umowa darowizny samochodu (dwóch darczyńców)
Dokonanie darowizny pojazdu przez dwóch darczyńców jest możliwe — wystarczy skorzystać z odpowiedniego wzoru umowy. Uzupełnienie tego dokumentu sprawia, że ma konieczności spisywania aktu notarialnego.
Aby dowiedzieć się więcej na temat przekazania auta na rzecz innej osoby, przeczytaj naszą poradę, w której dokładnie opisujemy procedurę darowizny pojazdu.
Nieruchomości — umowy i formularze
Cesja praw z polisy
Cesja ubezpieczenia to umowa cywilno-prawna, którą zawiera kredytobiorca (nazywany w tej umowie cedentem) i bank (cesjonariusz). Cesja praw z polisy jest dla banku gwarancją spłaty kredytu, jeśli dojdzie do zdarzeń, w wyniku których nieruchomość ulegnie zniszczeniu (np. powódź, pożar).
Więcej na ten temat przeczytasz w naszej poradzie „Cesja praw z polisy ubezpieczeniowej mieszkania lub domu na bank”.
Poniżej znajdziesz wzór umowy cesji praw z polisy — pobierz dokument w odpowiednim formacie.
Zgłoszenie zalania mieszkańców
Jeśli mamy odpowiednio rozszerzone ubezpieczenie mieszkania, to możemy liczyć na wsparcie ubezpieczyciela w razie zalania mieszkania sąsiadów. Aby towarzystwo wypłaciło odszkodowanie, konieczne jest zgłoszenie zalania mieszkańców, którego wzór znajdziesz poniżej.
Więcej na ten temat dowiesz się z naszej porady „Odszkodowanie za zalanie mieszkania – jak to wygląda w praktyce”.
Wypowiedzenie umowy najmu nieruchomości
Jeśli wynajmujesz mieszkanie, to niezależnie od tego, czy zawarłeś umowę na czas określony, czy na czas nieokreślony, możesz ją wypowiedzieć. Wystarczy wypełnić odpowiedni dokument, który przekażesz właścicielowi. Możesz skorzystać z gotowego wzoru wypowiedzenia umowy najmu nieruchomości, który udostępniamy poniżej.
Więcej informacji na temat całej procedury znajdziesz w naszej poradzie „Wypowiedzenie umowy najmu – jak je złożyć i co powinno zawierać?”.
Inne dokumenty
- Oświadczenie sprawcy kolizji drogowej
- Oświadczenie o utracie karty pojazdu
- Zawiadomienie starostwa lub towarzystwa ubezpieczeniowego o zbyciu pojazdu
- Ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych
- Karta informacyjna dla Klienta
Oświadczenie sprawcy kolizji drogowej
Nie trzeba wzywać policji, gdy doszło do kolizji na drodze a jej uczestnicy są zgodni co do przebiegu zdarzeń. Winny kolizji musi jednak spisać oświadczenie sprawcy kolizji drogowej. Pobierz wzór oświadczenia i miej zawsze przy sobie w czasie jazdy samochodem. Na wszelki wypadek!
Oświadczenie o utracie karty pojazdu
Karta pojazdu to dokument, którego nie musimy wozić na co dzień. Są jednak sytuacje, kiedy jej okazanie jest niezbędne (np. podczas rejestrowania auta). Poniżej znajdziesz wzór oświadczenia o utracie karty pojazdu, który będzie przydatny, jeśli zamierzasz np. zezłomować pojazd, którego kartę utraciłeś.
W naszej poradzie znajdziesz więcej informacji na temat utraty karty pojazdu — dowiedz się, kiedy oświadczenie o utracie karty pojazdu rozwiąże sytuację, a kiedy konieczne będzie wnioskowanie o wydanie duplikatu karty pojazdu.
Zawiadomienie starostwa lub towarzystwa ubezpieczeniowego o zbyciu pojazdu
Sprzedałeś lub przekazałeś w ramach darowizny pojazd? Pamiętaj, by zgłosić ten fakt do starostwa właściwego Twojemu miejscu zamieszkania. Nie możesz też zapomnieć o powiadomieniu towarzystwa ubezpieczeniowego, w którym masz wykupioną polisę na ten pojazd. Zawiadomienie starostwa i towarzystwa ubezpieczeniowego o zbyciu pojazdu będzie prostsze, jeśli skorzystasz z naszego gotowego wzoru dokumentu, który znajdziesz poniżej.
Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o formalnościach, które powinieneś dopełnić jako zbywający pojazd, przeczytaj naszą poradę.
Ustawa z dnia 22 maja 2003 r. o ubezpieczeniach obowiązkowych
To właśnie ten akt prawny reguluje nasze obowiązki dotyczące ubezpieczeń. Znajdziesz w nim informacje na temat między innymi obowiązkowej polisy OC dla pojazdów mechanicznych. Zapoznaj się z treścią ustawy i przekonaj się, co zgodnie z prawem musisz ubezpieczyć.
Karta informacyjna dla Klienta
FAQ
Ostateczna ilość towarzystw, których oferty poznasz zależy od parametrów polisy, której potrzebujesz? O najlepszą ofertę dla Ciebie zapytamy ponad 30 towarzystw ubezpieczeniowych.
Polisę za pośrednictwem CUK Ubezpieczenia, możesz kupić na kilka sposobów:
- korzystając z kalkualtora online
- dzwoniąć na naszą infolinię
- odwiedzając najbliższą placówkę
W zależności od sposobu zakupu jaki wybierzesz, polisę możesz opłacić gotówką, kartą, za pomocą szybkiego przelewu on-line, lub korzystając z systemu ratalnego
Aktualnie mamy 500 placówek w całej Polsce. Najbliższą dla swojego miejsca zamieszkania znajdzie na naszes tronie w zakładce "Placówki". Jeśli chcesz teraz wyszukać najbliższą placówkę, kliknij TUTAJ
Z naszymi konsultantami połączysz się pod numerem telefonu
22 27 00 337:
- od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-20:00
- w soboty w godzinach 8:00-18:00
- w niedziele w godzinach 10:00-18:00
Masz pytanie?
Jeśli chcesz się z nami skontaktować, wypełnij poniższy formularz.