Strona www.cuk.pl wykorzystuje pliki cookies, które możecie Państwo kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Więcej w Polityce cookies i prywatności.

Dokumenty do pobrania

Chcesz wypowiedzieć OC samochodu? Nie wiesz, jak powinno wyglądać oświadczenie sprawcy kolizji? Przedstawiamy niezbędne dokumenty, które przydadzą się wszystkim ubezpieczonym. Pobierz i korzystaj!

Wypowiedzenia aktualnych polis

Wypowiedzenie OC

Druk wypowiedzenia OC przyda Ci się, jeśli nie chcesz przedłużać umowy z towarzystwem o kolejny rok. Polisę OC samochodu możesz wypowiedzieć najpóźniej jeden dzień przed końcem obowiązywania aktualnej umowy. Skorzystaj z wypowiedzenia OC, jeśli chcesz zmienić ubezpieczyciela.

Pobierz

Wypowiedzenie OC nowonabywcy

Kupujesz używany samochód? Ubezpieczenie OC poprzedniego właściciela jest jeszcze ważne? Możesz skorzystać z polisy lub złożyć wypowiedzenie w dowolnym momencie. Wypełnij ten druk, jeśli chcesz wypowiedzieć OC po zbywcy.

Pobierz

Wypowiedzenie OC przy podwójnym ubezpieczeniu

Jeśli przez przypadek korzystasz z dwóch polis OC jednocześnie, możesz wypowiedzieć umowę. Nie płać podwójnie za ten sam zakres ochrony. 

Pobierz

Wypowiedzenie OC polisy automatycznie wznowionej

Nie złożyłeś wypowiedzenia OC przed końcem polisy? Kupiłeś już nowe ubezpieczenie OC? Nie płać podwójnie – jak najszybciej złóż wypowiedzenie polisy OC, która przedłużyła się automatycznie.

Pobierz

Wypowiedzenie OC rolnika

Prowadzisz gospodarstwo rolne? Chcesz zmienić ubezpieczyciela? Wypełnij wypowiedzenie OC rolnika i nie zapomnij o wyborze nowego towarzystwa ubezpieczeniowego.

Pobierz

Odstąpienia i reklamacje

Odstąpienie od umowy ubezpieczenia zawartej na odległość

Ubezpieczenie online? Polisa przez telefon? To duże ułatwienie dla naszych klientów. Kolejnym z nich jest możliwość odstąpienia od umowy ubezpieczenia zawartej na odległość. Jeśli chcesz zrezygnować z polisy kupionej poza placówką, na złożenie dokumentu masz 30 dni.

Prawo odstąpienia od umowy ubezpieczenia obowiązkowego przysługuje wyłącznie konsumentowi, czyli osobie fizycznej zawierającej umowę niezwiązaną bezpośrednio ze swoją działalnością gospodarczą lub zawodową.

Warunkiem skutecznego odstąpienia od umowy ubezpieczenia zawartej na odległość jest dostarczenie Zakładowi Ubezpieczeń lub jego agentowi odstąpienia w formie pisemnej w ciągu 30 dni od zawarcia umowy.

Prawo odstąpienia od umowy nie przysługuje w przypadku umów ubezpieczenia dotyczących podróży i bagażu lub innych podobnych, jeżeli zawarte zostały na okres krótszy niż 30 dni.

Pobierz

Formularz reklamacyjny

Dokładamy wszelkich starań, aby nasi klienci byli usatysfakcjonowani z polis kupionych w CUK Ubezpieczenia. Jeśli jednak nie będziesz w pełni zadowolony z naszych usług, wypełnij poniższy formularz, aby złożyć reklamację.

Pobierz

Formularz możesz również wypełnić i wysłać do nas tutaj

Zachęcamy do zapoznania się również z regulaminem i obowiązkiem informacyjnym w zakresie przetwarzania danych osobowych przez CUK Ubezpieczenia Sp. z o.o. (RODO) tutaj.  W razie pytań prosimy o kontakt.

Oświadczenie o odstąpieniu od ryzyk dobrowolnych na umowie ubezpieczenia

Pobierz

Inne dokumenty

Oświadczenie sprawcy kolizji drogowej

Nie trzeba wzywać policji, gdy doszło do kolizji na drodze a jej uczestnicy są zgodni co do przebiegu zdarzeń. Winny kolizji musi jednak spisać oświadczenie sprawcy kolizji drogowej. Pobierz wzór oświadczenia i miej zawsze przy sobie w czasie jazdy samochodem. Na wszelki wypadek!

Pobierz

Ustawa z dnia 22 maja 2003 r. o ubezpieczeniach obowiązkowych

To właśnie ten akt prawny reguluje nasze obowiązki dotyczące ubezpieczeń. Znajdziesz w nim informacje na temat między innymi obowiązkowej polisy OC dla pojazdów mechanicznych. Zapoznaj się z treścią ustawy i przekonaj się, co zgodnie z prawem musisz ubezpieczyć.

Pobierz

Karta informacyjna dla Klienta

Pobierz

FAQ

Ostateczna ilość towarzystw, których oferty poznasz zależy od parametrów polisy, której potrzebujesz? O najlepszą ofertę dla Ciebie zapytamy ponad 30 towarzystw ubezpieczeniowych.

Polisę za pośrednictwem CUK Ubezpieczenia, możesz kupić na kilka sposobów:

- korzystając z kalkualtora online

- dzwoniąć na naszą infolinię

- odwiedzając najbliższą placówkę

W zależności od sposobu zakupu jaki wybierzesz, polisę możesz opłacić gotówką, kartą, za pomocą szybkiego przelewu on-line, lub korzystając z systemu ratalnego

Aktualnie mamy 500 placówek w całej Polsce. Najbliższą dla swojego miejsca zamieszkania znajdzie na naszes tronie w zakładce "Placówki". Jeśli chcesz teraz wyszukać najbliższą placówkę, kliknij TUTAJ

Z naszymi konsultantami połączysz się pod numerem telefonu
22 27 00 337:

- od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-20:00

- w soboty w godzinach 8:00-18:00

- w niedziele w godzinach 10:00-18:00

Masz pytanie?

Jeśli chcesz się z nami skontaktować, wypełnij poniższy formularz.