Strona www.cuk.pl wykorzystuje pliki cookies, które możecie Państwo kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Więcej w Polityce cookies i prywatności.

Szukasz ubezpieczenia samochodu?

Ubezpieczenie maszyn rolniczych - ochrona i bezpieczeństwo Twojego majątku

Awaria ciągnika? Nagłe uszkodzenie kombajnu? Tego typu sytuacje mogą znacznie zakłócić Twój spokój podczas pracy. Ubezpieczenie maszyn rolniczych to wsparcie finansowe, którego potrzebujesz w razie trudnych sytuacji.

Co mogę ubezpieczyć?

Współczesne rolnictwo to harmonia człowieka i natury wzbogacona elementami nowoczesnych technologii. Maszyny rolnicze są nie tylko ułatwieniem pracy rolnika, które zdejmują z jego barków trudy ciężkiej pracy fizycznej. Odpowiedni sprzęt często umożliwia wykonywanie podstawowych obowiązków na terenie upraw czy hodowli.

Ubezpieczenie maszyn rolniczych może objąć urządzenia takie jak: kombajny, młockarnie, siewniki, prasy czy kultywatory, czyli wszystko, czego potrzebujesz w swoim gospodarstwie. Ochrona może trwać cały rok lub przez kilka miesięcy tylko wtedy, kiedy używasz sprzętu do prac sezonowych. Pojazdy mechaniczne takie jak ciągniki i przyczepy muszą być obowiązkowo objęte roczną polisą OC.

Jak chroni ubezpieczenie maszyn rolniczych?

Podstawowym ryzykiem, od którego możesz się ubezpieczyć, są zdarzenia losowe takie jak pożar, grad, deszcz nawalny czy inne niekorzystne warunki atmosferyczne. Dla najlepszej ochrony warto rozszerzyć wariant ubezpieczenia o kradzież. Jeśli Twoja maszyna zostanie skradziona, otrzymasz odszkodowanie i nie będziesz martwił się o los swoich zbiorów.

Szkody objęte standardową umową to uszkodzenie i utrata sprzętu. W ramach likwidacji szkody ubezpieczyciel umożliwi Tobie naprawę niesprawnych maszyn i w razie konieczności zapewni środki na zakup nowych. W wariancie kosztorysowym będziesz mógł zlecić naprawę we własnym zakresie i przedstawić rachunki ubezpieczycielowi, aby otrzymać zwrot kosztów. Z kolei wariant serwisowy zapewni bezgotówkowe rozwiązanie sprawy pomiędzy warsztatem naprawy a towarzystwem ubezpieczeniowym. 

Dzięki polisie nie musisz martwić się o przestrój pracy. Zawsze dysponujesz profesjonalnym wyposażeniem, aby rzetelnie wykonywać swoje obowiązki. Nawet w niesprzyjających okolicznościach jesteś w stanie terminowo dostarczyć owoce swojej pracy.

Jesteśmy do Twojej dyspozycji!

Nasi doradcy są po to, aby odpowiedzieć na każde Twoje pytanie. Ubezpieczenie to nie tylko formalność, ale przede wszystkim skuteczna ochrona.

Co zyskujesz?

  • Możliwie najwyższy zakres ochrony
  • Dostosowanie do Twoich potrzeb i budżetu
  • Pełne wsparcie na każdym etapie
ZAMÓW ROZMOWĘ

Nasi klienci kupują

Jesteśmy specjalistami w wielu dziedzinach ubezpieczeń. Sprawdź produkty, które szczególnie chętnie kupują nasi Klienci.

Ubezpieczenie
na życie

Bądź spokojny – na wszelki wypadek

Ubezpieczenie
rowerowe

Pokonuj kolejne kilometry i jedź bezpiecznie!

Ubezpieczenia
firmowe

Prowadź swój biznes – bez strachu o przyszłość

Bądźmy w kontakcie

#kupujtakjaklubisz

W CUK Ubezpieczenia zależy nam na Twojej wygodzie. W naszej multiagencji ubezpieczysz się na wiele sposobów i błyskawicznie obliczysz składkę za polisę. Możesz kupić online, porozmawiać z nami lub spotkać się osobiście w jednej z naszych placówek.

FAQ

Ostateczna ilość towarzystw, których oferty poznasz zależy od parametrów polisy, której potrzebujesz? O najlepszą ofertę dla Ciebie zapytamy ponad 30 towarzystw ubezpieczeniowych.

Polisę za pośrednictwem CUK Ubezpieczenia, możesz kupić na kilka sposobów:

- korzystając z kalkualtora online

- dzwoniąć na naszą infolinię

- odwiedzając najbliższą placówkę

Ubezpieczenia rolnicze to przede wszystkim ochrona w razie nieprzewidzianych okoliczności, które nieproszone mogą przekroczyć progi Twojego gospodarstwa. Grad, susza czy inne klęski żywiołowe to nie wyrok, ale ryzyka, od których możesz się ubezpieczyć na wybraną kwotę, czyli sumę ubezpieczenia. W razie niepomyślnej sytuacji otrzymasz wsparcie finansowe, które zapewni Ci środki na naprawę szkody.

Do obowiązkowych polis zaliczamy ubezpieczenie budynków rolniczych oraz OC rolnika. Pierwsze z nich to ochrona zabudowań, które wchodzą w skład Twojego gospodarstwa np. stodoła i kurnik. Z kolei OC rolnika polega na pomocy poszkodowanym przez Twoją działalność zawodową, kiedy np. Twoje stado zniszczy zboże sąsiada nie będziesz musiał wypłacać odszkodowania z własnej kieszeni.

Dla pełnej ochrony pomyśl także o zakupie ubezpieczenia hodowli, upraw i maszyn rolniczych. Dzięki polisie nie musisz martwić się o zwierzęta, rośliny i sprzęt, który decyduje o powodzeniu Twojej aktywności rolniczej. Szanuj owoce własnej pracy – wybierz kompleksowe ubezpieczenie dla Twojego gospodarstwa.

Masz pytanie?

Jeśli chcesz się z nami skontaktować, wypełnij poniższy formularz.