Strona www.cuk.pl wykorzystuje pliki cookies, które możecie Państwo kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Więcej w Polityce cookies i prywatności.

Ubezpieczenie maszyn rolniczych - ochrona i bezpieczeństwo Twojego majątku

Awaria ciągnika? Nagłe uszkodzenie kombajnu? Tego typu sytuacje mogą znacznie zakłócić Twój spokój podczas pracy. Ubezpieczenie maszyn rolniczych to wsparcie finansowe, którego potrzebujesz w razie trudnych sytuacji.

Jesteśmy do Twojej dyspozycji!

Nasi doradcy są po to, aby odpowiedzieć na każde Twoje pytanie. Ubezpieczenie to nie tylko formalność, ale przede wszystkim skuteczna ochrona.

Co zyskujesz?

  • Możliwie najwyższy zakres ochrony
  • Dostosowanie do Twoich potrzeb i budżetu
  • Pełne wsparcie na każdym etapie
ZAMÓW ROZMOWĘ

Nasi klienci kupują

Jesteśmy specjalistami w wielu dziedzinach ubezpieczeń. Sprawdź produkty, które szczególnie chętnie kupują nasi Klienci.

Ubezpieczenie
na życie

Bądź spokojny – na wszelki wypadek

Ubezpieczenie
rowerowe

Pokonuj kolejne kilometry i jedź bezpiecznie!

Ubezpieczenia
firmowe

Prowadź swój biznes – bez strachu o przyszłość

Bądźmy w kontakcie

#kupujtakjaklubisz

W CUK Ubezpieczenia zależy nam na Twojej wygodzie. W naszej multiagencji ubezpieczysz się na wiele sposobów i błyskawicznie obliczysz składkę za polisę. Możesz kupić online, porozmawiać z nami lub spotkać się osobiście w jednej z naszych placówek.

Co to jest ubezpieczenie agrocasco?

To dobrowolne ubezpieczenie maszyn, pojazdów i sprzętów rolniczych. Chroni maszyny i pojazdy rolnicze przed zdarzeniami losowymi, takimi jak pożar, huragan czy inne uwzględnione w OWU czynniki zewnętrzne. Agrocasco to również ochrona sprzętu rolniczego w przypadku kradzieży ubezpieczonego sprzętu używanego w gospodarstwie.

Dlaczego warto wykupić agrocasco?

Praca rolnika wymaga posiadania wartościowego sprzętu i maszyn. Polisa agrocasco zapewnia jego ochronę w przypadku zdarzeń losowych, a także w przypadku kradzieży ubezpieczonych pojazdów. Ubezpieczenie agrocasco obejmuje swoim zakresem nie tylko pojazdy samojezdne, ale również pozostały sprzęt wykorzystywany do różnych zadań w gospodarstwie rolnym.

Jaka jest różnica między agrocasco a OC?

Agrocasco jest ubezpieczeniem dobrowolnym i może objąć ochroną nie tylko te pojazdy, dla których rolnik musi wykupić obowiązkowe ubezpieczenie OC. Zastanawiasz się dla jakich pojazdów rolnych musisz posiadać OC? Rolnik jest zobowiązany do posiadania OC ciągnika rolniczego i przyczepy. Oczywiście, jeżeli masz kombajn, którym poruszasz się po drogach publicznych, to musisz również posiadać ważne ubezpieczenie OC kombajnu. Więcej o OC komunikacyjnym maszyn rolniczych przeczytasz tutaj.

Agrocasco jest ubezpieczeniem dobrowolnym i może objąć swoim zakresem wszystkie pozostałe maszyny i sprzęty rolnicze w gospodarstwie rolnym. W uproszczeniu można przyjąć, że to odpowiednik autocasco dedykowany dla maszyn rolnych.

Jaki sprzęt możemy ubezpieczyć w ramach agrocasco?

Ubezpieczenie agrocasco obejmuje najróżniejsze sprzęty, które pracują w gospodarstwie rolnym. Mogą być to maszyny z napędem własnym, bez napędu własnego lub pozostały sprzęt rolniczy, czyli możemy wykupić ubezpieczenie ciągnika rolniczego, kombajnu, ale również agregatów uprawowych czy hederu do zbioru zbóż. To tylko niektóre przykłady, ponieważ lista sprzętów, które mogą być objęte ubezpieczeniem agrocasco jest bardzo długa i wciąż uaktualniana.

Jaki jest zakres ochrony agrocasco?

Zakres agrocasco zależy oczywiście od tego, na jaki pakiet ubezpieczenia się zdecydujesz. Dobrowolna polisa agrocasco może stanowić ochronę maszyn w razie:

  • szkód wyrządzonych przez żywioły, takie jak huragany, deszcze nawalne, gradobicia czy powódź,
  • w przypadku zdarzeń losowych, takich jak pożary czy uderzenia pioruna,
  • oraz w przypadku awarii i kradzieży.

Zakres ubezpieczenia agrocasco zależy oczywiście od Twojej umowy z ubezpieczycielem. Tak jak w przypadku każdego ubezpieczenia, należy dokładnie zapoznać się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia i z listą wykluczeń odpowiedzialności ubezpieczyciela. W przypadku agrocasco istotne są również Twoje zobowiązania względem opieki i ochrony sprzętu. Tylko w przypadku odpowiednich zabezpieczeń ubezpieczenie zostanie bezproblemowo wypłacone.

Kiedy możemy nie otrzymać oczekiwanego odszkodowania w ramach agrocasco?

Szczegółowe wyłączenia odpowiedzialności ubezpieczyciela znajdziemy w OWU i na pewno należy się z nimi wnikliwie zapoznać. Przykładowo ubezpieczyciel nie wypłaci nam odszkodowania:

  • jeśli szkoda wyrządzona została umyślnie,
  • jeśli szkoda została wyrządzona pod wpływem alkoholu czy innych środków odurzających,
  • jeśli szkoda została wyrządzona przez niewłaściwą eksploatację maszyny.

Takich wyłączeń jest o wiele więcej i mogą się one zmieniać w zależności od firmy ubezpieczeniowej.

Jakie obowiązki musi spełnić ubezpieczony?

W przypadku złego zabezpieczenia sprzętu przed kradzieżą ubezpieczyciel ma prawo nie wypłacić odszkodowania. Co to znaczy właściwie zabezpieczony sprzęt? Ubezpieczony ciągnik powinien być przykładowo schowany w budynku, którego drzwi są odpowiednio zabezpieczone. W przypadku, gdy nie jest to możliwe i ciągnik stoi na placu lub podwórzu, takie miejsce powinno być ogrodzone a bramy zamknięte na kłódkę. Wymagania poszczególnych ubezpieczycieli mogą być różne - zapoznaj się z nimi i stosuj do ich zasad, by Twój sprzęt rolniczy był objęty ochroną.

Jaka jest suma ubezpieczenia agrocasco?

Suma ubezpieczenia określa maksymalną kwotę, na jaką możemy liczyć w przypadku wypłaty odszkodowania. Powinna ona odzwierciedlać rzeczywistą wartość ubezpieczonej maszyny. Jeżeli cena ubezpieczonego ciągnika rolniczego wynosi 100 tys. zł i ulegnie on zniszczeniu, a suma ubezpieczenia będzie wynosiła 60 tys. zł, to oczywiście uzyskamy w ramach rekompensaty mniejszą kwotę. Wybierając odpowiednie ubezpieczenie agrocasco powinieneś bardzo dobrze sprawdzić nie tylko warunki ubezpieczenia, ale również zastanowić się, jaka kwota ubezpieczenia odpowiada realnej wartości ubezpieczanego sprzętu.

Czy warto wykupić polisę agrocasco?

To sprawa indywidualna. Jest to ubezpieczenie dobrowolne. Brak agrocasco nie wiąże się z konsekwencjami, tak jak to ma miejsce w przypadku kary za brak OC ciągnika rolniczego. Jednak utrata czy awaria sprzętu rolniczego, który jest potrzebny do prowadzenia gospodarstwa, może dotkliwie odbić się na jego rentowności. Dlatego warto się zastanowić nad takim ubezpieczeniem i poświęcić trochę czasu, by sprawdzić oferty i znaleźć taką, która będzie idealnie dopasowana do naszych oczekiwań i potrzeb. Warto odwiedzić multiagencję lub zadzwonić na infolinię CUK - porównamy dla Ciebie oferty wielu towarzystw i przedstawimy ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb.

FAQ

Ostateczna ilość towarzystw, których oferty poznasz zależy od parametrów polisy, której potrzebujesz? O najlepszą ofertę dla Ciebie zapytamy ponad 30 towarzystw ubezpieczeniowych.

Polisę za pośrednictwem CUK Ubezpieczenia, możesz kupić na kilka sposobów:

- korzystając z kalkualtora online

- dzwoniąć na naszą infolinię

- odwiedzając najbliższą placówkę

Ubezpieczenia rolnicze to przede wszystkim ochrona w razie nieprzewidzianych okoliczności, które nieproszone mogą przekroczyć progi Twojego gospodarstwa. Grad, susza czy inne klęski żywiołowe to nie wyrok, ale ryzyka, od których możesz się ubezpieczyć na wybraną kwotę, czyli sumę ubezpieczenia. W razie niepomyślnej sytuacji otrzymasz wsparcie finansowe, które zapewni Ci środki na naprawę szkody.

Do obowiązkowych polis zaliczamy ubezpieczenie budynków rolniczych oraz OC rolnika. Pierwsze z nich to ochrona zabudowań, które wchodzą w skład Twojego gospodarstwa np. stodoła i kurnik. Z kolei OC rolnika polega na pomocy poszkodowanym przez Twoją działalność zawodową, kiedy np. Twoje stado zniszczy zboże sąsiada nie będziesz musiał wypłacać odszkodowania z własnej kieszeni.

Dla pełnej ochrony pomyśl także o zakupie ubezpieczenia hodowli, upraw i maszyn rolniczych. Dzięki polisie nie musisz martwić się o zwierzęta, rośliny i sprzęt, który decyduje o powodzeniu Twojej aktywności rolniczej. Szanuj owoce własnej pracy – wybierz kompleksowe ubezpieczenie dla Twojego gospodarstwa.

Masz pytanie?

Jeśli chcesz się z nami skontaktować, wypełnij poniższy formularz.