Ubezpieczenie szyb samochodowych — pewność w razie uszkodzeń

 • Wybierz polisę OC lub pakiet OC i AC,
 • Uzupełnij ją o ubezpieczenie szyb,
 • Porównaj oferty i wybierz najlepszą z nich.

Jak działa porównywarka CUK?

W CUK porównasz ubezpieczenie w 2 minuty! Niezależnie od tego, gdzie jesteś i która jest godzina. Kilkaset ofert z ponad 30 towarzystw otrzymasz w przejrzystej formie, a formalności dopełnisz online. To proste, prawda?

Krok 1

Wprowadź dane do formularza

Informacje na temat Twojego samochodu, właściciela pojazdu oraz poprzedniej polisy pomogą nam dopasować ubezpieczenie do Twoich potrzeb.

Krok 2

Porównaj oferty od towarzystw ubezpieczeniowych

Sprawdź cenę, zakres ochrony i możliwe rozszerzenia każdej oferty. Przekonaj się, ile Ty możesz zaoszczędzić!

Krok 3

Wybierz ubezpieczenie samochodu i kup polisę online

Jesteś zdecydowany? Teraz już tylko wystarczy dopełnić formalności. Wybierz sposób płatności. Pamiętaj, że możesz rozłożyć koszt swojego ubezpieczenia nawet na 11 dogodnych rat! Twoje ubezpieczenie zawsze będzie w SUPERcenie!

Krok 4

Za ubezpieczenie samochodu zapłacisz online – bezpiecznie i szybko!

Kup ubezpieczenie za pośrednictwem laptopa czy smartfona i zapłać za nie online.

Krok 5

Ciesz się z oszczędności czasu i pieniędzy!

Komplet dokumentów otrzymasz na podany przez Ciebie e-mail. Jeśli potrzebujesz wsparcia, na każdym etapie możesz skontaktować się z naszym doradcą pod numerem telefonu 22 27 00 337

Nasi klienci kupują

Jesteśmy specjalistami w wielu dziedzinach ubezpieczeń. Sprawdź produkty, które szczególnie chętnie kupują nasi Klienci.

Ubezpieczenie
na życie

Bądź spokojny – na wszelki wypadek

Ubezpieczenie
rowerowe

Pokonuj kolejne kilometry i jedź bezpiecznie!

Ubezpieczenia
firmowe

Prowadź swój biznes – bez strachu o przyszłość

Dlaczego warto wykupić ubezpieczenie szyb?

Do uszkodzenia szyb pojazdu może dojść nie tylko podczas wypadku, lecz także w wyniku odpryśnięcia kamienia podczas jazdy, spadnięcia twardego elementu z budynku lub drzewa czy działań osób trzecich. Są one bardzo częste, a ich naprawa może kosztować kilkaset złotych. Jednak unikniesz kosztów, jeśli wykupisz ubezpieczenie szyb.

Polisa kosztuje około kilkudziesięciu złotych rocznie w zależności od modelu pojazdu. Zatem wykupienie ubezpieczenia szyb opłaca się nawet w sytuacji, gdy musisz przeprowadzić tylko jedną naprawę w ciągu roku. Bardzo często ma formę dodatku do polisy OC, dzięki czemu staje się jeszcze korzystniejsze.

To nie wszystkie zalety tego produktu. Ubezpieczenie na pękniętą szybę w samochodzie daje komfort psychiczny i pewność, że w trakcie trwania ochrony nie zaskoczą Cię dodatkowe wydatki związane z wymianą szyby.

Co obejmuje ubezpieczenie szyb samochodowych?

Naprawa lub wymiana szyby z ubezpieczenia może nastąpić, jeśli na skutek działania osób trzecich lub sił przyrody uszkodzeniu uległy przednie, tylne lub boczne przeszklenia. Polisa obejmuje szkody, które powstały na skutek:

 • włamania,
 • aktu wandalizmu,
 • przypadkowego działania osób trzecich,
 • czynników atmosferycznych,
 • odpryskujących kamieni,
 • wypadków drogowych,
 • odpadających gałęzi lub elementów z dachów budynków.

Jednocześnie należy pamiętać, że rekompensata nie zostanie wypłacona za uszkodzenia lusterek, lamp, szyberdachu czy dachu panoramicznego (wyjątkiem jest ubezpieczenie z MTU, które obejmuje ochroną także dach panoramiczny, jeśli jest on połączony z przednią szybą).

Czy wiesz, że...

Jazda z pękniętą szybą wiąże się z mandatem w wysokości 500 zł i zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego pojazdu. Tego typu uszkodzenia trzeba błyskawicznie naprawić, a dodatkowe ubezpieczenie pozwala na zminimalizowanie kosztów. Cena szyby jest często znacznie wyższa niż wysokość składki na polisę, dlatego warto zaopatrzyć się w tę formę ochrony.

Ile kosztuje wymiana szyby w aucie?

Uszkodzenia szyb mogą mieć różny charakter. Najczęściej występują drobne zarysowania i pęknięcia. Można je łatwo naprawić za pomocą żywicy utwardzonej promieniami UV. Cena takiej usługi jest niewielka, więc nie przekracza wartości składki na ubezpieczenie szyby. Dzięki temu można uzyskać odszkodowanie pokrywające cały koszt naprawy.

Niestety nie zawsze tak jest. Warto pamiętać, że ubezpieczenie szyb samochodowych pozwala na wypłacenie odszkodowania tylko do konkretnej sumy, określonej w umowie. Oznacza to, że jeśli będzie konieczne przeprowadzenie co najmniej kilku takich napraw w ciągu roku, niektóre z nich będziesz musiał opłacić z własnej kieszeni lub trzeba będzie wnieść wkład własny.

Tak się może zdarzyć np. w sytuacji, gdy dojdzie do rozleglejszego uszkodzenia wymagającego wymiany całej szyby. Wówczas trzeba liczyć się z wydatkiem rzędu kilkuset złotych. Do kosztu samej usługi konieczne jest bowiem doliczenie kosztu nowej szyby, dlatego cena finalnie może oscylować w okolicach 500 – 1000 zł. To znacznie więcej niż suma odszkodowania, więc trzeba będzie dopłacić.

Aby uniknąć kłopotów i stresu, przed wybraniem ubezpieczenia szyby samochodowej warto sprawdzić warunki umowy i zakres ochrony. Dzięki temu podczas ubiegania się o odszkodowanie nie spotka Cię przykra niespodzianka w formie odmowy wypłaty rekompensaty w kwocie, której potrzebujesz.

Jak kupić ubezpieczenie szyb?

Pęknięta szyba jest poważnym problemem uniemożliwiającym bezpieczną jazdę. Z tego powodu warto zaopatrzyć się w odpowiednią polisę. Ubezpieczenie można kupić na kilka sposobów, jednak trzeba pamiętać, że każde towarzystwo oferuje nieco inne warunki umowy. Dlatego warto porównać produkty i wybrać taki, który spełni Twoje oczekiwania.

Zakup ubezpieczenia szyb w samochodzie online

Nie trzeba już wychodzić z domu, aby móc ubezpieczyć swój samochód. Teraz można zawrzeć umowę online. Porównywarki internetowe, takie jak kalkulator CUK, pozwalają:

 • szybko porównać oferty kilkudziesięciu towarzystw ubezpieczeniowych,
 • wybrać taką, której zakres oraz cena spełniają Twoje oczekiwania.

Wystarczy, że otworzysz porównywarkę ofert, wypełnisz stosowny formularz, zdecydujesz o zakresie ochrony, a system sam przedstawi Ci najlepsze propozycje firm ubezpieczeniowych. Szybko, prosto i bez zbędnych formalności.

Poszczególne produkty różnią się nie tylko wysokością składki, ale też zakresem ochrony. Dlatego zakup ubezpieczenia szyb samochodowych przez internet niesie ze sobą wiele korzyści. Można np. dokładnie porównać maksymalną wartość odszkodowania za uszkodzenie szyby przez kamień, osobę trzecią lub warunki atmosferyczne oraz sprawdzić listę wykluczeń od odpowiedzialności, czyli sytuacji, w których towarzystwo ma prawo odmówić wypłaty środków.

Dzięki temu nie „kupujesz kota w worku” i wybierasz ofertę, której zakres odpowiada Twoim potrzebom.

Wizyta w placówce CUK

Oczywiście nadal można kupić ubezpieczenie w tradycyjny sposób, czyli odwiedzając placówkę CUK osobiście. Wystarczy, że znajdziesz u siebie w mieście naszą placówkę i przyjdziesz na spotkanie z doradcą.

Nasi eksperci pomogą znaleźć polisę, która będzie dopasowana do Twoich potrzeb, a jednocześnie będzie miała korzystną cenę. Odpowiedzą także na wszystkie Twoje pytania i rozwieją wątpliwości.

FAQ, czyli najczęstsze pytania na temat ubezpieczenia szyb w aucie

Czy można dokupić ubezpieczenie szyb poza OC lub AC?

Polisa szyb jest dobrowolnym produktem ubezpieczeniowym, który można wykupić podczas zawierania umowy na OC lub AC. Warto też wiedzieć, że w niektórych towarzystwach po zakupie OC i/lub AC można rozszerzyć zakres ochrony i dokupić ubezpieczenie szyb.

Czy autocasco obejmuje szyby?

AC zapewnia wsparcie finansowe na wypadek uszkodzeń pojazdu w wyniku działania kierowcy, osób trzecich lub sił przyrody. Oznacza to, że towarzystwo może wypłacić odszkodowanie z autocasco, jeśli dojdzie do pęknięcia lub zbicia szyby.

Czy można dostać odszkodowanie za rozbitą szybę w aucie?

W wyniku działania sił przyrody lub osób trzecich doszło do całkowitego uszkodzenia szyby? Bez obaw. Polisa na szyby w aucie pokryje koszty naprawy i zakupu niezbędnych części. Wystarczy tylko, że zgłosisz powstałą szkodę i wypełnisz stosowny formularz.

Czy ubezpieczenie szyb w aucie obejmuje szyberdach?

Niestety nie. Towarzystwa zapewniają odszkodowanie tylko po uszkodzeniu szyb przedniej, tylnej i bocznych. Takie elementy jak szyberdach czy dach panoramiczny nie są objęte zakresem ubezpieczenia.

Firmy odmawiają objęcia ochroną tych części auta, ponieważ są one nieustannie narażone na uszkodzenia. Wystarczy grad, czy uderzenie gałęzią, aby szyba pękła i wymagała wymiany. W rezultacie towarzystwa musiałyby często wypłacać odszkodowania.

Czy po wymianie szyby z ubezpieczenia szyb traci się zniżki na AC?

Towarzystwa ubezpieczeniowe nagradzają swoich klientów za bezszkodową jazdę, a zniżki są naliczane osobno na OC i AC. Mogą się nieco zmniejszyć, jeśli będziesz sprawcą wypadku lub skorzystasz z wypłaty odszkodowania.

Nieco inaczej jest w przypadku ubezpieczenia szyb. Po naprawie przeszklonych elementów z tej polisy Twoje zniżki nadal pozostaną na tym samym poziomie, więc nadal będziesz mógł cieszyć się atrakcyjną ceną za swoje ubezpieczenie.

FAQ

Ostateczna ilość towarzystw, których oferty poznasz zależy od parametrów polisy, której potrzebujesz? O najlepszą ofertę dla Ciebie zapytamy ponad 30 towarzystw ubezpieczeniowych.

Polisę za pośrednictwem CUK Ubezpieczenia, możesz kupić na kilka sposobów:

- korzystając z kalkualtora online

- dzwoniąć na naszą infolinię

- odwiedzając najbliższą placówkę

Warto pamiętać, że podstawowym obowiązkiem każdego kierowcy jest zakup polisy OC. To niezbędna ochrona, która zapewnia wypłatę środków, jeśli wyrządzisz szkodę innym osobom lub pojazdom. Dzięki superubezpieczeniu nie ponosisz z własnej kieszeni kosztów naprawy zniszczeń. Brak ważnej polisy OC wiąże się z karą finansową, należy więc zadbać o ciągłość ochrony.

W trosce o Twoje auto możesz wyposażyć się w ubezpieczenie AC, które pomoże Ci w kłopotliwych okolicznościach objętych umową. Towarzystwo udzieli wsparcia w razie stłuczki, wypadku, kradzieży czy niekorzystnego działania zjawisk atmosferycznych np. gradu. Na zakup AC możesz zdecydować się niezależnie od polisy OC lub wykupić OC i AC w pakiecie.

Wśród ubezpieczeń komunikacyjnych znajdziesz także NNW, czyli wsparcie w zmaganiach z następstwem nieszczęśliwych wypadków. Otrzymasz odszkodowanie, jeśli zdarzenie drogowe spowoduje uszczerbek na zdrowiu. NNW gwarantuje środki także w przypadku śmierci ubezpieczonego w wypadku komunikacyjnym.

Assistance to wsparcie informacyjne i sprawna organizacja pomocy w kryzysowej sytuacji. W razie kłopotów na drodze nie musisz na własną rękę szukać warsztatu czy lawety. Dla pełnej superochrony auta oferujemy także ubezpieczenie szyb. Z kompleksową polisą dla samochodu niespodziewane przygody nie są Ci straszne.

Masz pytanie?

Jeśli chcesz się z nami skontaktować, wypełnij poniższy formularz.