Strona www.cuk.pl wykorzystuje pliki cookies, które możecie Państwo kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Więcej w Polityce cookies i prywatności.

Ubezpieczenie szyb - pewność w razie uszkodzeń

  • Wybierz polisę OC lub pakiet OC i AC,
  • Uzupełnij ją o ubezpieczenie szyb,
  • Porównaj oferty i wybierz najlepszą z nich.

Jak działa porównywarka CUK?

W CUK porównasz ubezpieczenie w 2 minuty! Niezależnie od tego, gdzie jesteś i która jest godzina. Kilkaset ofert z ponad 30 towarzystw otrzymasz w przejrzystej formie, a formalności dopełnisz online. To proste, prawda?

Krok 1

Wprowadź dane do formularza

Informacje na temat Twojego samochodu, właściciela pojazdu oraz poprzedniej polisy pomogą nam dopasować ubezpieczenie do Twoich potrzeb.

Krok 2

Porównaj oferty od towarzystw ubezpieczeniowych

Sprawdź cenę, zakres ochrony i możliwe rozszerzenia każdej oferty. Przekonaj się, ile Ty możesz zaoszczędzić!

Krok 3

Wybierz ubezpieczenie samochodu i kup polisę online

Jesteś zdecydowany? Teraz już tylko wystarczy dopełnić formalności. Wybierz sposób płatności. Pamiętaj, że możesz rozłożyć koszt swojego ubezpieczenia nawet na 11 dogodnych rat! Twoje ubezpieczenie zawsze będzie w SUPERcenie!

Krok 4

Za ubezpieczenie samochodu zapłacisz online – bezpiecznie i szybko!

Kup ubezpieczenie za pośrednictwem laptopa czy smartfona i zapłać za nie online.

Krok 5

Ciesz się z oszczędności czasu i pieniędzy!

Komplet dokumentów otrzymasz na podany przez Ciebie e-mail. Jeśli potrzebujesz wsparcia, na każdym etapie możesz skontaktować się z naszym doradcą pod numerem telefonu 22 27 00 337

Nasi klienci kupują

Jesteśmy specjalistami w wielu dziedzinach ubezpieczeń. Sprawdź produkty, które szczególnie chętnie kupują nasi Klienci.

Ubezpieczenie
na życie

Bądź spokojny – na wszelki wypadek

Ubezpieczenie
rowerowe

Pokonuj kolejne kilometry i jedź bezpiecznie!

Ubezpieczenia
firmowe

Prowadź swój biznes – bez strachu o przyszłość

Czy autocasco obejmuje szyby?

Autocasco często obejmuje wymianę szyby, jednak w razie uszkodzenia tego elementu pojazdu trzeba wziąć pod uwagę kilka kwestii. Po pierwsze, wielu kierowców nie decyduje się na AC ze względu na cięcie kosztów ubezpieczenia samochodu. Po drugie, naprawa szyb staje się niewielkim wydatkiem w stosunku do wysokości ulg za bezszkodową historię korzystania z samochodu. Wielu kierowcom nie opłaca się wnioskowanie o odszkodowanie z AC w sytuacji, gdy dojdzie do takiego uszkodzenia. Częściej wybierają samodzielne pokrycie kosztów naprawy i zachowanie zniżek u ubezpieczyciela, które po przeliczeniu mogą okazać się korzystniejsze. Ma to miejsce szczególnie w sytuacji, gdy uszkodzenie jest niewielkie i nie dotyczy np. przedniej szyby.

Dlatego powstał osobny produkt, czyli ubezpieczenie szyb. Taka polisa chroni jedynie wspomniane elementy samochodu, jednak za niewielką składkę pozwala na usunięcie usterek zagrażających bezpieczeństwu kierowcy i pasażerów. Warto jednak wiedzieć, że szkody w ramach ubezpieczenia szyb też są raportowane w UFG i mogą mieć wpływ na wysokość zniżek.

Ile kosztuje wymiana szyby w aucie?

Uszkodzenia szyb mogą mieć różny charakter. Drobne zarysowania i pęknięcia można naprawić za pomocą żywicy utwardzonej promieniami UV. Cena takiej usługi jest niewielka i często nie przekracza wartości składki na ubezpieczenie szyby. Problemy pojawiają się jednak w sytuacji, gdy dojdzie do rozleglejszego uszkodzenia wymagającego wymiany całej szyby. Wówczas trzeba liczyć się z wydatkiem rzędu kilkuset złotych. Do kosztu samej usługi konieczne jest bowiem doliczenie kosztu nowej szyby, dlatego cena finalnie oscyluje w okolicach 500 zł.

Warto jednak pamiętać, że ubezpieczenie szyb samochodowych pozwala na wypłacenie odszkodowania do konkretnej sumy. Oznacza to, że jeśli będzie konieczne przeprowadzenie co najmniej kilku takich napraw w ciągu roku, niektóre z nich będziesz musiał opłacić z własnej kieszeni. Dlatego przed wybraniem ubezpieczenia szyby samochodowej warto sprawdzić warunki umowy i zakres ochrony.

Dlaczego warto wykupić ubezpieczenie szyb?

Ubezpieczenie szyb kosztuje około kilkadziesiąt złotych rocznie, dlatego jego wykupienie opłaca się nawet w sytuacji, gdy musisz przeprowadzić tylko jedną naprawę w ciągu roku. Bardzo często ma formę dodatku do polisy OC, dzięki czemu staje się jeszcze korzystniejsze. Ubezpieczenie na pękniętą szybę w samochodzie daje komfort psychiczny i pewność, że w trakcie trwania ochrony nie zaskoczą Cię dodatkowe wydatki związane z wymianą szyby. Do uszkodzenia tej części pojazdu może bowiem dojść nie tylko podczas wypadku, lecz także w wyniku odpryśnięcia kamienia podczas jazdy, spadnięcia twardego elementu z budynku lub drzewa czy działań osób trzecich.

Najczęstsze przyczyny uszkodzenia szyb w aucie:

  • włamanie,
  • wandalizm,
  • przypadkowe działanie osób trzecich,
  • czynniki atmosferyczne,
  • odpryskujące kamienie,
  • wypadki drogowe,
  • odpadające gałęzie lub elementy z dachów budynków.

Jazda z pękniętą szybą wiąże się natomiast z mandatem w wysokości 500 zł. Tego typu uszkodzenia trzeba błyskawicznie naprawić, a dodatkowe ubezpieczenie pozwala na zminimalizowanie kosztów. Cena szyby jest często znacznie wyższa niż wysokość składki na polisę, dlatego warto zaopatrzyć się w tę formę ochrony.

Jak kupić ubezpieczenie szyb?

Pęknięta szyba jest poważnym problemem uniemożliwiającym bezpieczną jazdę. Z tego powodu warto zaopatrzyć się w odpowiednią polisę. Ubezpieczenie można kupić na kilka sposobów, jednak trzeba pamiętać, że każde towarzystwo oferuje nieco inne warunki umowy. Dlatego warto porównać produkty i wybrać taki, który spełni Twoje oczekiwania.

Porównywarki internetowe, takie jak kalkulator CUK, pozwalają szybko porównać oferty kilkudziesięciu towarzystw ubezpieczeniowych i wybrać taką, której zakres i cena spełnią Twoje oczekiwania. Poszczególne produkty różnią się nie tylko wysokością składki, ale też zakresem ochrony. Dokładnie porównaj maksymalną wartość odszkodowania za uszkodzenie szyby przez kamień, osobę trzecią lub warunki atmosferyczne oraz wykluczenia, czyli sytuacje, w których towarzystwo ma prawo odmówić wypłaty środków.

FAQ

Ostateczna ilość towarzystw, których oferty poznasz zależy od parametrów polisy, której potrzebujesz? O najlepszą ofertę dla Ciebie zapytamy ponad 30 towarzystw ubezpieczeniowych.

Polisę za pośrednictwem CUK Ubezpieczenia, możesz kupić na kilka sposobów:

- korzystając z kalkualtora online

- dzwoniąć na naszą infolinię

- odwiedzając najbliższą placówkę

Warto pamiętać, że podstawowym obowiązkiem każdego kierowcy jest zakup polisy OC. To niezbędna ochrona, która zapewnia wypłatę środków, jeśli wyrządzisz szkodę innym osobom lub pojazdom. Dzięki superubezpieczeniu nie ponosisz z własnej kieszeni kosztów naprawy zniszczeń. Brak ważnej polisy OC wiąże się z karą finansową, należy więc zadbać o ciągłość ochrony.

W trosce o Twoje auto możesz wyposażyć się w ubezpieczenie AC, które pomoże Ci w kłopotliwych okolicznościach objętych umową. Towarzystwo udzieli wsparcia w razie stłuczki, wypadku, kradzieży czy niekorzystnego działania zjawisk atmosferycznych np. gradu. Na zakup AC możesz zdecydować się niezależnie od polisy OC lub wykupić OC i AC w pakiecie.

Wśród ubezpieczeń komunikacyjnych znajdziesz także NNW, czyli wsparcie w zmaganiach z następstwem nieszczęśliwych wypadków. Otrzymasz odszkodowanie, jeśli zdarzenie drogowe spowoduje uszczerbek na zdrowiu. NNW gwarantuje środki także w przypadku śmierci ubezpieczonego w wypadku komunikacyjnym.

Assistance to wsparcie informacyjne i sprawna organizacja pomocy w kryzysowej sytuacji. W razie kłopotów na drodze nie musisz na własną rękę szukać warsztatu czy lawety. Dla pełnej superochrony auta oferujemy także ubezpieczenie szyb. Z kompleksową polisą dla samochodu niespodziewane przygody nie są Ci straszne.

Masz pytanie?

Jeśli chcesz się z nami skontaktować, wypełnij poniższy formularz.