Ubezpieczenie szyb
– pewność w razie uszkodzeń

 • Przydatny dodatek do polisy OC, AC lub pakietu OC i AC
 • Ubezpieczenie szyb chroni w razie zdarzenia losowego, aktu wandalizmu, kolizji, stłuczki i wypadku
 • Porównamy dla Ciebie oferty polis od wielu towarzystw

Dlaczego warto kupić ubezpieczenie szyb?

To jedna z najczęstszych usterek

Do uszkodzenia szyby w aucie dochodzi bardzo często. Przednia szyba jest najbardziej narażona na takie usterki – wystarczy nawet drobny kamyk, który wyleciał spod kół mijanego pojazdu, by na jej powierzchni powstał odprysk. 

Brak zwyżek w cenie ubezpieczenia

Zgłoszenie pękniętej szyby w ramach AC może skutkować utratą zniżek. Jednak jeśli posiadasz ubezpieczenie szyb jako dodatek do polisy, to wypłacone w jego ramach odszkodowanie nie ma wpływu na zniżki AC.

Uszkodzona szyba nie zapewnia właściwej ochrony

Uszkodzoną szybę należy wymienić nie tylko wtedy, gdy jest rozbita w drobny mak. Wspomniany odprysk czy drobne pęknięcie także wymaga niezwłocznej naprawy, gdyż uszkodzona szyba traci swoje właściwości i w trakcie wypadku czy stłuczki nie stanowi ona odpowiedniego zabezpieczenia.

Wymiana szyby może generować wysokie koszty

Wysoki koszt wymiany szyby może nie obciążyć Twojego domowego budżetu! Wystarczy, że kupisz do polisy dodatek w postaci ubezpieczenia szyb, którego cena nie jest wysoka. Koszt nabycia tego dodatku jest nieporównywalnie niższy niż koszt wymiany szyby.

Co zyskujesz, kupując ubezpieczenie szyb w CUK?

Komfort

Polisę kupisz online, w aplikacji, przez telefon
lub w placówce – jak Ci wygodniej!

Dostęp do promocji i rabatów

Skorzystaj z programu Moc Rabatów oraz Payback!

Możliwość płatności ratalnej

lub odroczenie terminu pierwszej płatności.

Dostęp do nowoczesnej aplikacji,

która ułatwi Ci zarządzanie polisami i zgłaszanie szkód

Jakie ryzyka są objęte ochroną

Zdarzenia losowe (np. uszkodzenia szyby spowodowane spadającą gałęzią z drzewa w wyniku huraganu)

Kolizje, stłuczki i wypadki (bez względu na to, kto jest sprawcą)

Akty wandalizmu (np. uszkodzenie szyby w trakcie próby kradzieży auta)

Na co jeszcze zwrócić uwagę podczas zakupu ubezpieczenia szyb?

Bezgotówkowe rozliczenie szkody

Dzięki niemu nie trzeba wykładać pieniędzy z własnej kieszeni, a następnie czekać na rozliczenie z ubezpieczycielem.

Suma ubezpieczenia

To wartość, która określa maksymalną kwotę, jaką towarzystwo wypłaci na naprawę lub wymianę uszkodzonej szyby. Najczęściej jest to od 3000 do 5000 złotych.

Udział własny

Przed zakupem tego dodatku koniecznie sprawdź w OWU, czy trzeba dopłacać do szkody, a jeśli tak, to w jakiej wysokości. Niekiedy ubezpieczyciele zabezpieczają się i wymagają dopłaty np. 25% kosztów szyby i robocizny w przypadku drugiej i każdej kolejnej szkody.

Miejsce naprawy

Sprawdź, czy ubezpieczyciel wskazuje miejsce naprawy, czy może znalezienie odpowiedniego fachowca leży po stronie właściciela auta.

Sprawdź realne ceny za zakup polisy OC/AC wraz z dodatkowym ubezpieczeniem szyb

Dzięki wprowadzeniu kilku danych osobowych oraz informacji o pojeździe zyskasz dostęp do najlepszych propozycji od znanych towarzystw ubezpieczeniowych. Wykonaj kalkulację i znajdź najtańszą ofertę!

MOC Rabatów na ubezpieczenie auta

Co roku pomagamy Polakom zaoszczędzić 100 mln złotych. Poznaj naszą akcję specjalną i co kwartał odkrywaj nowe rabaty!

Opinie klientów

Klaudia Krawczyk

Od dawna ubezpieczamy z mężem tutaj dwa samochody. W tym roku nawet zdecydowaliśmy się na ubezpieczanie na życie. Tak naprawdę składki są niewielkie.

Joanna Zofia Ołowska

Bardzo miła atmosfera, pełen profesjonalizm, szczególne podziękowania dla Pana Pawła za pomoc w znalezieniu najoptymalniejszego ubezpieczenia OC, oraz pomoc z wyprostowaniem polis z poprzednich lat za auto ubezpieczone w całkiem innej placówce.💪👍🤝 Dziękujemy
i polecamy jak najbardziej usługi CUK Wołomin.

Paulina Zarzycka

Bardzo polecam to miejsce. Profesjonalna i bardzo miła obsługa, wszystko przebiega szybko i sprawnie, niskie ceny i najlepsze oferty na rynku. Polecam każdemu! :)

Krystian Rosadziński

Pełen profesjonalizm. Od kilku lat nie muszę pamiętać o terminie ubezpieczeń. Za każdym razem telefoniczne przypomnienie, oferty przesyłane drogą elektroniczną. Mega oszczędność czasu. Obsługa klienta na najwyższym poziomie. Polecam

Ocena naszych Klientów na Google
Opinie klientów
4,79 (17 338 opinii)

Dlaczego warto wykupić ubezpieczenie szyb?

Do uszkodzenia szyb pojazdu może dojść nie tylko podczas wypadku, lecz także w wyniku odpryśnięcia kamienia podczas jazdy, spadnięcia twardego elementu z budynku lub drzewa czy działań osób trzecich. Są one bardzo częste, a ich naprawa może kosztować kilkaset złotych. Jednak unikniesz kosztów, jeśli wykupisz ubezpieczenie szyb.

Polisa kosztuje około kilkudziesięciu złotych rocznie w zależności od modelu pojazdu. Zatem wykupienie ubezpieczenia szyb opłaca się nawet w sytuacji, gdy musisz przeprowadzić tylko jedną naprawę w ciągu roku. Bardzo często ma formę dodatku do polisy OC, dzięki czemu staje się jeszcze korzystniejsze.

To nie wszystkie zalety tego produktu. Ubezpieczenie na pękniętą szybę w samochodzie daje komfort psychiczny i pewność, że w trakcie trwania ochrony nie zaskoczą Cię dodatkowe wydatki związane z wymianą szyby.

Co obejmuje ubezpieczenie szyb samochodowych?

Naprawa lub wymiana szyby z ubezpieczenia może nastąpić, jeśli na skutek działania osób trzecich lub sił przyrody uszkodzeniu uległy przednie, tylne lub boczne przeszklenia. Polisa obejmuje szkody, które powstały na skutek:

 • włamania,
 • aktu wandalizmu,
 • przypadkowego działania osób trzecich,
 • czynników atmosferycznych,
 • odpryskujących kamieni,
 • wypadków drogowych,
 • odpadających gałęzi lub elementów z dachów budynków.

Jednocześnie należy pamiętać, że rekompensata nie zostanie wypłacona za uszkodzenia lusterek, lamp, szyberdachu czy dachu panoramicznego (wyjątkiem jest ubezpieczenie z MTU, które obejmuje ochroną także dach panoramiczny, jeśli jest on połączony z przednią szybą).

Czy wiesz, że...

Jazda z pękniętą szybą wiąże się z mandatem w wysokości 500 zł i zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego pojazdu. Tego typu uszkodzenia trzeba błyskawicznie naprawić, a dodatkowe ubezpieczenie pozwala na zminimalizowanie kosztów. Cena szyby jest często znacznie wyższa niż wysokość składki na polisę, dlatego warto zaopatrzyć się w tę formę ochrony.

Ile kosztuje wymiana szyby w aucie?

Uszkodzenia szyb mogą mieć różny charakter. Najczęściej występują drobne zarysowania i pęknięcia. Można je łatwo naprawić za pomocą żywicy utwardzonej promieniami UV. Cena takiej usługi jest niewielka, więc nie przekracza wartości składki na ubezpieczenie szyby. Dzięki temu można uzyskać odszkodowanie pokrywające cały koszt naprawy.

Niestety nie zawsze tak jest. Warto pamiętać, że ubezpieczenie szyb samochodowych pozwala na wypłacenie odszkodowania tylko do konkretnej sumy, określonej w umowie. Oznacza to, że jeśli będzie konieczne przeprowadzenie co najmniej kilku takich napraw w ciągu roku, niektóre z nich będziesz musiał opłacić z własnej kieszeni lub trzeba będzie wnieść wkład własny.

Tak się może zdarzyć np. w sytuacji, gdy dojdzie do rozleglejszego uszkodzenia wymagającego wymiany całej szyby. Wówczas trzeba liczyć się z wydatkiem rzędu kilkuset złotych. Do kosztu samej usługi konieczne jest bowiem doliczenie kosztu nowej szyby, dlatego cena finalnie może oscylować w okolicach 500 – 1000 zł. To znacznie więcej niż suma odszkodowania, więc trzeba będzie dopłacić.

Aby uniknąć kłopotów i stresu, przed wybraniem ubezpieczenia szyby samochodowej warto sprawdzić warunki umowy i zakres ochrony. Dzięki temu podczas ubiegania się o odszkodowanie nie spotka Cię przykra niespodzianka w formie odmowy wypłaty rekompensaty w kwocie, której potrzebujesz.

Jak kupić ubezpieczenie szyb?

Pęknięta szyba jest poważnym problemem uniemożliwiającym bezpieczną jazdę. Z tego powodu warto zaopatrzyć się w odpowiednią polisę. Ubezpieczenie można kupić na kilka sposobów, jednak trzeba pamiętać, że każde towarzystwo oferuje nieco inne warunki umowy. Dlatego warto porównać produkty i wybrać taki, który spełni Twoje oczekiwania.

Zakup ubezpieczenia szyb w samochodzie online

Nie trzeba już wychodzić z domu, aby móc ubezpieczyć swój samochód. Teraz można zawrzeć umowę online. Porównywarki internetowe, takie jak kalkulator CUK, pozwalają:

 • szybko porównać oferty kilkudziesięciu towarzystw ubezpieczeniowych,
 • wybrać taką, której zakres oraz cena spełniają Twoje oczekiwania.

Wystarczy, że otworzysz porównywarkę ofert, wypełnisz stosowny formularz, zdecydujesz o zakresie ochrony, a system sam przedstawi Ci najlepsze propozycje firm ubezpieczeniowych. Szybko, prosto i bez zbędnych formalności.

Poszczególne produkty różnią się nie tylko wysokością składki, ale też zakresem ochrony. Dlatego zakup ubezpieczenia szyb samochodowych przez internet niesie ze sobą wiele korzyści. Można np. dokładnie porównać maksymalną wartość odszkodowania za uszkodzenie szyby przez kamień, osobę trzecią lub warunki atmosferyczne oraz sprawdzić listę wykluczeń od odpowiedzialności, czyli sytuacji, w których towarzystwo ma prawo odmówić wypłaty środków.

Dzięki temu nie „kupujesz kota w worku” i wybierasz ofertę, której zakres odpowiada Twoim potrzebom.

Wizyta w placówce CUK

Oczywiście nadal można kupić ubezpieczenie w tradycyjny sposób, czyli odwiedzając placówkę CUK osobiście. Wystarczy, że znajdziesz u siebie w mieście naszą placówkę i przyjdziesz na spotkanie z doradcą.

Nasi eksperci pomogą znaleźć polisę, która będzie dopasowana do Twoich potrzeb, a jednocześnie będzie miała korzystną cenę. Odpowiedzą także na wszystkie Twoje pytania i rozwieją wątpliwości.

FAQ, czyli najczęstsze pytania na temat ubezpieczenia szyb w aucie

Czy można dokupić ubezpieczenie szyb poza OC lub AC?

Polisa szyb jest dobrowolnym produktem ubezpieczeniowym, który można wykupić podczas zawierania umowy na OC lub AC. Warto też wiedzieć, że w niektórych towarzystwach po zakupie OC i/lub AC można rozszerzyć zakres ochrony i dokupić ubezpieczenie szyb.

Czy autocasco obejmuje szyby?

AC zapewnia wsparcie finansowe na wypadek uszkodzeń pojazdu w wyniku działania kierowcy, osób trzecich lub sił przyrody. Oznacza to, że towarzystwo może wypłacić odszkodowanie z autocasco, jeśli dojdzie do pęknięcia lub zbicia szyby.

Czy można dostać odszkodowanie za rozbitą szybę w aucie?

W wyniku działania sił przyrody lub osób trzecich doszło do całkowitego uszkodzenia szyby? Bez obaw. Polisa na szyby w aucie pokryje koszty naprawy i zakupu niezbędnych części. Wystarczy tylko, że zgłosisz powstałą szkodę i wypełnisz stosowny formularz.

Czy ubezpieczenie szyb w aucie obejmuje szyberdach?

Niestety nie. Towarzystwa zapewniają odszkodowanie tylko po uszkodzeniu szyb przedniej, tylnej i bocznych. Takie elementy jak szyberdach czy dach panoramiczny nie są objęte zakresem ubezpieczenia.

Firmy odmawiają objęcia ochroną tych części auta, ponieważ są one nieustannie narażone na uszkodzenia. Wystarczy grad, czy uderzenie gałęzią, aby szyba pękła i wymagała wymiany. W rezultacie towarzystwa musiałyby często wypłacać odszkodowania.

Czy po wymianie szyby z ubezpieczenia szyb traci się zniżki na AC?

Towarzystwa ubezpieczeniowe nagradzają swoich klientów za bezszkodową jazdę, a zniżki są naliczane osobno na OC i AC. Mogą się nieco zmniejszyć, jeśli będziesz sprawcą wypadku lub skorzystasz z wypłaty odszkodowania.

Nieco inaczej jest w przypadku ubezpieczenia szyb. Po naprawie przeszklonych elementów z tej polisy Twoje zniżki nadal pozostaną na tym samym poziomie, więc nadal będziesz mógł cieszyć się atrakcyjną ceną za swoje ubezpieczenie.