Strona www.cuk.pl wykorzystuje pliki cookies, które możecie Państwo kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Więcej w Polityce cookies i prywatności.

Szukasz ubezpieczenia samochodu?

2018-12-13

Jak działa ubezpieczenie opon?

Ubezpieczenie opon: jak i kiedy wykupić oraz co dokładnie obejmuje?

Obecnie nie wyobrażamy sobie już życia codziennego bez samochodu. Stał się on praktycznie niezbędny w życiu codziennym, zarówno w domu, jak i w pracy. Dla wielu osób również wykonywany zawód jest nierozerwalnie związany z użytkowaniem auta.

Jednym z najczęściej spotykanych zdarzeń jest przebicie opony na drodze. Wtedy, aby móc kontynuować podróż musimy zająć się wymianą koła. Jednak nie zawsze mamy do dyspozycji potrzebny sprzęt, taki jak na przykład lewarek, lub po prostu nie wiemy, jak to zrobić.

Wyobraźmy sobie też sytuację, gdy jedziesz elegancko ubrany na uroczystość rodzinną lub spotkanie z Klientem i opona w Twoim aucie zostaje przebita, co równa się przymusowemu postojowi i niemożności kontynuacji podróży.

Czy i dlaczego warto wykupić dodatkowe ubezpieczenie opon

Co obejmuje ubezpieczenie opon?

Jeśli nie masz zamiaru wykupywać ubezpieczenia Assistance wiele towarzystw ubezpieczeniowych daje możliwość rozszerzenia polisy OC lub AC o pomoc w przypadku konieczności wymiany koła.

Zaznaczyć trzeba, że niektóre towarzystwa za niewielką opłatą rzędu kilku czy kilkunastu złotych umożliwiają nam takie rozwiązanie (w przypadku PZU i Link4 jest to bezpłatne).

Pamiętaj jednak, że mimo takiego ubezpieczenia nadal jesteś zobligowany do posiadania koła zapasowego!

Co daje ubezpieczenie opon?

Towarzystwa Ubezpieczeniowe gwarantują nam, że posiadając ubezpieczenie z opcją obejmującą opony otrzymamy niezbędną pomoc bez dodatkowych opłat.

Nastąpi to niezależnie od tego czy przebijemy koło na drodze, czy też wymagane będzie holowanie samochodu do warsztatu wulkanizacyjnego, gdyż wymiana lub naprawa na miejscu zdarzenia będzie niemożliwa.

Jakie towarzystwa ubezpieczeniowe dają możliwość dodatkowego ubezpieczenia opon do OC lub AC?

Allianz - Serwisy Assistance, składka 39 zł, pakiet zawiera serwis opony, akumulator i paliwo;  zakres terytorialny: RP; wymiana koła na miejscu zdarzenia, holowanie do najbliższego warsztatu max. 150 km, naprawa uszkodzonego ogumienia w warsztacie wulkanizacyjnym, obejmująca wyłącznie koszt robocizny; max. 2 interwencje w ciągu roku.

AXA – Opony Assistance, składka ok. 24 zł, pomoc w przypadku przebicia lub uszkodzenia opon, brak franszyzy kilometrowej (zadziała pod domem), wymagane koło zapasowe lub zestaw naprawczy; ubezpieczenie zapewnia wymianę lub naprawę na miejscu zdarzenia, jeśli nie jest możliwa odholowanie do najbliższego warsztatu wulkanizacyjnego.

Wiener – Opony, składka 7 zł, ochrona ubezpieczeniowa na terenie RP, pomoc przy wymianie koła ( wymagane posiadanie koła zapasowego) lub jeśli naprawa pojazdu nie jest możliwa odholowanie pojazdu do serwisu, naprawa uszkodzonego ogumienia w serwisie wskazanym przez Centrum Alarmowe, pomoc informacyjna.

HDI/Warta –HDI/Warta Opony, składka 9 zł, dla aut osobowych i ciężarowych o DMC. Do 3,5 tony; zakres terytorialny: RP; wymagany zestaw naprawczy lub koło zapasowe; pomoc przy wymianie koła, holowanie do warsztatu wulkanizacyjnego, naprawa uszkodzonego ogumienia, pomoc informacyjna.

Link 4 – Assistance opony, bezpłatnie do OC, zakres terytorialny: RP; odpowiedzialność Link4 jest ograniczona do   kwoty 2.000 PLN na wszystkie uszkodzenia opon pojazdu w okresie ubezpieczenia, wymiana koła na miejscu zdarzenia, odholowanie do warsztatu, naprawa ogumienia.

PZU – Pomoc w drodze – pakiet Assistance PWD (Pomoc w drodze) dodawany jest  bezpłatnie do polisy OC, w zakres wchodzi m.in. awaria ogumienia, pomoc przy wymianie koła, zakres terytorialny: RP.

Opony sezonowe czy uniwersalne?

Biorąc pod uwagę wyżej wymienione aspekty warto zastanowić się, czy nie rozszerzyć zakresu ubezpieczenia o pony. Koszt nie jest duży, a pomoc w tym zakresie może uchronić nas przed niepotrzebnym stresem i być bardzo pomocna.

Nie czekaj i sprawdź ile będzie kosztowała Twoja polisa rozszerzona o ubezpieczenie opon!