Strona www.cuk.pl wykorzystuje pliki cookies, które możecie Państwo kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Więcej w Polityce cookies i prywatności.

Szukasz ubezpieczenia samochodu?

Ubezpieczenie budynków rolnych - nie tylko formalność

Przede wszystkim ubezpieczenie budynków rolnych chroni Twój cenny majątek. Obowiązkową polisę możesz rozszerzyć o elementy stałe i ruchome, aby zyskać maksymalną ochronę. Postaw na spokój podczas codziennej pracy.

Jak chroni ubezpieczenie budynków rolnych?

Gospodarstwo rolne to przede wszystkim ziemia i zabudowania, które przemierzasz każdego dnia, aby upewnić się, że Twoja własność dobrze prosperuje. To budynki na Twoich gruntach są schronieniem dla zwierząt, garażem dla maszyn czy przechowalnią zgromadzonych zbiorów. Bez nich trudno wyobrazić sobie sprawne funkcjonowanie gospodarstwa.

Ubezpieczenie budynków rolnych jest rodzajem polisy majątkowej, którą musi zawrzeć każdy rolnik zgodnie z przepisami prawa. Brak ważnej ochrony wiąże się z karą pieniężną. Ubezpieczenie wybierasz na rok, a po spełnieniu określonych warunków polisa odnawia się automatycznie, abyś zawsze był pod ochroną.

Budynki rolne to zarówno obiekty mieszkalne, jak i wszystkie konstrukcje wykorzystywane w ramach prowadzenia gospodarstwa, które zostały pokryte dachem, a ich powierzchnia wynosi minimum 20 m2. Polisa obejmie zatem Twój dom, stodołę, oborę, stajnię czy magazyn zboża. Zakres ubezpieczenia dopasujemy do indywidualnych potrzeb Twojego gospodarstwa i profilu działalności rolniczej. Każdy budynek rolny musi być ubezpieczony w zakresie murów wraz z przynależnymi instalacjami.

Co wchodzi w zakres ubezpieczenia budynków rolnych?

Podstawowy wariant możesz rozszerzyć o elementy stałe i ruchome np. meble, piece i armaturę sanitarną. Polisa może objąć także kolektory słoneczne.

Ochrona ubezpieczeniowa zadziała w razie wystąpienia ryzyk zawartych w umowie. W przypadku polisy obowiązkowej będą to zdarzenia losowe np. pożar, zalanie, uderzenie pioruna czy osunięcie się ziemi. Jeśli chcesz kompleksowo zadbać o gospodarstwo, warto pomyśleć o uzupełnieniu ochrony dodatkowymi czynnikami ryzyka takimi jak szkody wodociągowe czy przepięcia.

Polisa jest podstawowym źródłem wsparcia finansowego w przypadku trudności, które mogą spotkać Twoje gospodarstwo. Dzięki ubezpieczeniu ze spokojem możesz myśleć o przyszłości i skupić się na rozwoju swojej działalności.

Jesteśmy do Twojej dyspozycji!

Nasi doradcy są po to, aby odpowiedzieć na każde Twoje pytanie. Ubezpieczenie to nie tylko formalność, ale przede wszystkim skuteczna ochrona.

Co zyskujesz?

  • Możliwie najwyższy zakres ochrony
  • Dostosowanie do Twoich potrzeb i budżetu
  • Pełne wsparcie na każdym etapie
ZAMÓW ROZMOWĘ

Nasi klienci kupują

Jesteśmy specjalistami w wielu dziedzinach ubezpieczeń. Sprawdź produkty, które szczególnie chętnie kupują nasi Klienci.

Ubezpieczenie
na życie

Bądź spokojny – na wszelki wypadek

Ubezpieczenie
rowerowe

Pokonuj kolejne kilometry i jedź bezpiecznie!

Ubezpieczenia
firmowe

Prowadź swój biznes – bez strachu o przyszłość

Bądźmy w kontakcie

#kupujtakjaklubisz

W CUK Ubezpieczenia zależy nam na Twojej wygodzie. W naszej multiagencji ubezpieczysz się na wiele sposobów i błyskawicznie obliczysz składkę za polisę. Możesz kupić online, porozmawiać z nami lub spotkać się osobiście w jednej z naszych placówek.

FAQ

Ostateczna ilość towarzystw, których oferty poznasz zależy od parametrów polisy, której potrzebujesz? O najlepszą ofertę dla Ciebie zapytamy ponad 30 towarzystw ubezpieczeniowych.

Polisę za pośrednictwem CUK Ubezpieczenia, możesz kupić na kilka sposobów:

- korzystając z kalkualtora online

- dzwoniąć na naszą infolinię

- odwiedzając najbliższą placówkę

Ubezpieczenia rolnicze to przede wszystkim ochrona w razie nieprzewidzianych okoliczności, które nieproszone mogą przekroczyć progi Twojego gospodarstwa. Grad, susza czy inne klęski żywiołowe to nie wyrok, ale ryzyka, od których możesz się ubezpieczyć na wybraną kwotę, czyli sumę ubezpieczenia. W razie niepomyślnej sytuacji otrzymasz wsparcie finansowe, które zapewni Ci środki na naprawę szkody.

Do obowiązkowych polis zaliczamy ubezpieczenie budynków rolniczych oraz OC rolnika. Pierwsze z nich to ochrona zabudowań, które wchodzą w skład Twojego gospodarstwa np. stodoła i kurnik. Z kolei OC rolnika polega na pomocy poszkodowanym przez Twoją działalność zawodową, kiedy np. Twoje stado zniszczy zboże sąsiada nie będziesz musiał wypłacać odszkodowania z własnej kieszeni.

Dla pełnej ochrony pomyśl także o zakupie ubezpieczenia hodowli, upraw i maszyn rolniczych. Dzięki polisie nie musisz martwić się o zwierzęta, rośliny i sprzęt, który decyduje o powodzeniu Twojej aktywności rolniczej. Szanuj owoce własnej pracy – wybierz kompleksowe ubezpieczenie dla Twojego gospodarstwa.

Masz pytanie?

Jeśli chcesz się z nami skontaktować, wypełnij poniższy formularz.