Ubezpieczenie podtrzymania przychodu – wsparcie na czas, gdy nie możesz pracować
- Otrzymasz świadczenie, gdy z powodu choroby lub skutków wypadku czasowo nie będziesz mógł wykonywać swojego zawodu
- To bardzo przydatny dodatek do klasycznego ubezpieczenia na życie
- Zyskaj zabezpieczenie finansowe jako osoba samozatrudniona, pracująca na kontrakcie czy zleceniu
Kiedy warto kupić ubezpieczenie podtrzymania przychodu?
Twoje zatrudnienie jest niepewne
Istnieje duże ryzyko utraty dochodu
Jesteś jedynym żywicielem rodziny
Masz duże zobowiązania finansowe
Spłacasz raty kredytu, a może utrzymujesz studiujące dziecko? Zarówno jedna, jak i druga sytuacja wymaga dużych nakładów finansowych. Mając ubezpieczenie, możesz bez stresu podjąć potrzebne leczenie czy rehabilitację.
Co zyskujesz, kupując ubezpieczenie podtrzymania przychodu w CUK?
Komfort
Polisę kupisz online, w aplikacji, przez telefon
lub w placówce – jak Ci wygodniej!
Dostęp do promocji i rabatów
Skorzystaj z programu Moc Rabatów oraz Payback!
Możliwość płatności ratalnej
lub odroczenie terminu pierwszej płatności.
Dostęp do nowoczesnej aplikacji,
która ułatwi Ci zarządzanie polisami i zgłaszanie szkód
Dobierz odpowiedni zakres ochrony
Choroba
Otrzymasz świadczenie, jeśli z powodu choroby nie możesz przez jakiś okres podejmować pracy zarobkowej, ponieważ musisz poddać się leczeniu, hospitalizacji czy rekonwalescencji.
Nieszczęśliwy wypadek
Jeśli w wyniku wypadku chwilowo nie możesz pracować i musisz poddać się długotrwałej rehabilitacji, możesz liczyć na wsparcie ubezpieczyciela.
Suma ubezpieczenia – maksymalna kwota ochrony
Wysokość odszkodowania, jakie otrzymasz w razie wystąpienia zdarzenia, zależy od sumy ubezpieczenia, która w przypadku tej polisy jest procentem średnich miesięcznych przychodów za ostatnie 12 miesięcy. Przeanalizuj swoje potrzeby (zobowiązania kredytowe, opłaty itd.) i wybierz sumę ubezpieczenia, która zagwarantuje Ci życie na dotychczasowym poziomie, w razie gdy utracisz źródło dochodu. Im wyższa suma ubezpieczenia, tym wyższa składka – dopasuj ją więc do swoich obecnych możliwości finansowych.
Na co jeszcze zwrócić uwagę podczas zakupu ubezpieczenia podtrzymania przychodu?
Sprawdź okres wyczekiwania
Warto wiedzieć, że towarzystwa stosują okres wyczekiwania, czyli czas, w trakcie którego ubezpieczony nie otrzyma świadczenia. Przykładowo, dla choroby często okres wyczekiwania wynosi 21 dni. Oznacza to, że jeśli ubezpieczony będzie przebywać na L4 przez 2 miesiące, to za pierwsze 21 dni nie otrzyma świadczenia, a za pozostały czas pieniądze zostaną wypłacone. Okres wyczekiwania jest ustalany przez towarzystwo i może zależeć m.in. od zdarzenia objętego ochroną czy zawodu wykonywanego przez ubezpieczonego.
Poszukaj oferty o prostych warunkach
Niektóre towarzystwa wymagają np. ankiety medycznej, w której pytają o stan zdrowia i nie ubezpieczają osób, u których ryzyko zachorowania jest wysokie. Jednak nawet w takiej sytuacji warto rozejrzeć się, bo na rynku istnieją także polisy bez ankiety medycznej.
Sprawdź limity
Może się okazać, że dane ubezpieczenie zapewnia świadczenie tylko jeden raz w ciągu roku. W takim przypadku jeśli dwa razy w czasie obowiązywania polisy ulegniesz wypadkowi komunikacyjnemu i nie będziesz mógł z tego powodu pracować, to świadczenie otrzymasz tylko za pierwszym razem.
Dopasuj zakres ochrony
Zastanów się, jakie zdarzenia mogą wystąpić w Twoim życiu z dużym prawdopodobieństwem i wybierz taki zakres ochrony, by nie przepłacać za szeroką ochronę. Jeśli np. często podróżujesz autem i ryzyko wystąpienia wypadku komunikacyjnego w Twoim życiu jest wysokie, wybierz taką polisę, która obejmuje utratę dochodu z powodu nieszczęśliwego wypadku.
Jakie są wyłączenia w ubezpieczeniu podtrzymania przychodu?
Każde towarzystwo określa inne wyłączenia odpowiedzialności, czyli sytuacje, w których polisa nie zadziała. Najczęściej występujące to:
- choroby zdiagnozowane przed wykupieniem polisy
- pozostawanie pod wpływem alkoholu czy środków odurzających
- zdarzenia związane z przestępstwem lub jego usiłowaniem
- podejmowanie działań o wysokim ryzyku np. skoki spadochronowe, które nie zostały zgłoszone do towarzystwa ubezpieczeniowego
- umyślne działania np. samookaleczenie
Sprawdź realne ceny za ubezpieczenie w CUK
Dzięki wprowadzeniu kilku danych osobowych zyskasz dostęp do najlepszych propozycji od znanych towarzystw. Wykonaj kalkulację i znajdź ofertę, która będzie najlepiej pasować do Twoich potrzeb ubezpieczeniowych!
Kupuj wygodnie
Opinie klientów
Klaudia Krawczyk
Od dawna ubezpieczamy z mężem tutaj dwa samochody. W tym roku nawet zdecydowaliśmy się na ubezpieczanie na życie. Tak naprawdę składki są niewielkie.
Joanna Zofia Ołowska
Bardzo miła atmosfera, pełen profesjonalizm, szczególne podziękowania dla Pana Pawła za pomoc w znalezieniu najoptymalniejszego ubezpieczenia OC, oraz pomoc z wyprostowaniem polis z poprzednich lat za auto ubezpieczone w całkiem innej placówce.💪👍🤝 Dziękujemy
i polecamy jak najbardziej usługi CUK Wołomin.
Paulina Zarzycka
Bardzo polecam to miejsce. Profesjonalna i bardzo miła obsługa, wszystko przebiega szybko i sprawnie, niskie ceny i najlepsze oferty na rynku. Polecam każdemu! :)
Krystian Rosadziński
Pełen profesjonalizm. Od kilku lat nie muszę pamiętać o terminie ubezpieczeń. Za każdym razem telefoniczne przypomnienie, oferty przesyłane drogą elektroniczną. Mega oszczędność czasu. Obsługa klienta na najwyższym poziomie. Polecam
Najpopularniejsze
Najnowsze
- 2024-12-02 Jakie zabezpieczenie kluczyka keyless sprawdzi się najlepiej?
- 2024-12-02 Co się stanie, jeśli wlejesz diesla do benzyny i odwrotnie?
- 2024-11-29 Ubezpieczenie kluczyków samochodowych – co to jest i jak działa?
- 2024-11-29 Czym się różni diesel od benzyny?
- 2024-11-28 Jakie są dopłaty dla rolników?
- 2024-11-28 Zgubiony kluczyk do samochodu a ubezpieczenie – co warto wiedzieć?
- 2024-11-27 Co to jest ARiMR i czym się zajmuje?
- 2024-11-27 Jak zamówić kolczyki dla bydła przez internet?
- 2024-11-26 Wakacje w Gruzji – kiedy jechać i co zobaczyć?
Najpopularniejsze
Najnowsze
- 2024-10-31 Ceny ubezpieczeń nieruchomości w Polsce: Opolskie i Śląskie na czołowych miejscach! - CUK
- 2024-09-13 CUK Ubezpieczenia numerem 1 w rankingu Top20 multiagencji ubezpieczeniowych w Polsce!
- 2024-03-26 Nowe sumy gwarancyjne w ubezpieczeniach OC – jakie zmiany szykuje resort?
- 2023-11-14 BLACK WEEK – sprawdź naszą promocję!
- 2023-09-11 CUK Ubezpieczenia zaprasza na otwarte spotkania w Gdańsku, Katowicach i Warszawie
- 2023-07-31 Promocje z PAYBACK na wakacje!
- 2023-07-14 Nie daj się oszukać! Uwaga na wyłudzanie OC przez złomiarzy
- 2023-05-16 Sprawdziliśmy, ile kosztuje ubezpieczenie Choppera
- 2023-05-09 Bezpieczni w drodze – sprawdź nową ofertę Aegon!
Dlaczego ubezpieczenie od utraty przychodu to dobry pomysł?
Wiele osób żyje z miesiąca na miesiąc. Comiesięczna wypłata umożliwia opłacenie rachunków, spłatę kredytu i życie na określonym poziomie. Jednak co w sytuacji, gdy choroba lub wypadek uniemożliwiają dalsze generowanie dochodów na wcześniejszym poziomie? Ubezpieczenie od utraty przychodu może być rozwiązaniem w takich sytuacjach i zabezpieczyć chociaż częściowo nasze zobowiązania.
Ubezpieczenie od utraty dochodu daje możliwość spokojnego powrotu do zdrowia. Niewątpliwie stres dotyczący spadku dochodów nie sprzyja powrotowi do zdrowia. Wiele osób mimo choroby nadal pracuje, gdyż nie widzą oni innego rozwiązania. Często prowadzi to do pogorszenia stanu zdrowia lub też do przedłużenia rekonwalescencji. Niewątpliwie efektywność pracy w takich okolicznościach nie jest najwyższa. Przerwa w wykonywaniu czynności zawodowych jest niezbędna, aby maksymalnie skrócić okres choroby, a tym samym okres mało efektywnej pracy. Wydaje się, że ubezpieczenie od utraty przychodu to rozwiązanie dobre dla każdego. Niemniej jednak w przypadku niektórych osób jest ono szczególnie przydatne. Ubezpieczenie utraty dochodu jest głównie skierowane do:
- osób samozatrudnionych,
- przedstawicieli wolnych zawodów (programista, grafik, tłumacz itd.),
- osób na kontraktach,
- pracujących na umowach zlecenie.
Niestety osoby, które nie pracują na podstawie umowy o pracę, nie mogą ubezpieczyć się od utraty przychodu, więc w przypadku L4 są zdane na siebie i muszą same zadbać o zabezpieczenie swoich zobowiązań.
Jak działa ubezpieczenie od utraty dochodu?
Ubezpieczenie od utraty dochodu gwarantuje comiesięczną wypłatę określonej kwoty w sytuacji, gdy osoba ubezpieczona traci źródło dochodu z powodu choroby lub skutków wypadku. Jest to najogólniejsza definicja, w rzeczywistości jednak ubezpieczenie może przyjmować różne formy. Wszystko jest ustalane na początku, podczas podpisywania umowy ubezpieczenia. Sam ustalasz, od czego chcesz się ubezpieczyć i w jakiej formie. Kwestie do ustalenia, to:
- wysokość składki,
- wysokość odszkodowania,
- okres wypłaty odszkodowania.
Interesującą opcją jest również ubezpieczenie kredytu od utraty pracy. Dzisiaj zdecydowana większość społeczeństwa posiada zobowiązania kredytowe. Czasami jest to kilka tysięcy złotych obciążenia, innym razem setki tysięcy, zaciągnięte na przykład w ramach kredytu hipotecznego. Tak czy inaczej regularna spłata kredytu to rzecz konieczna, aby długi nie rosły, oraz aby uniknąć postępowania windykacyjnego, czy w końcu komorniczego. Tymczasowy spadek dochodów może uniemożliwić pełną spłatę rat, jednak ubezpieczenie po utracie pracy lub części dochodu, przeznaczone na spłatę kredytu, może ten problem rozwiązać.
Utrata pracy a ubezpieczenie – pozbądź się zbędnego stresu
Każda firma może upaść czy też zdecydować o cięciu etatów. Tym samym nawet osoby zatrudnione na umowę o pracę nie mogą być pewne swojego zatrudnienia, a tym samym utrzymania dochodów na stałym poziomie. Ubezpieczenie od utraty pracy to ratunek w takiej właśnie sytuacji. Oczywiście tym, co wielu interesuje najbardziej w temacie utrata pracy a ubezpieczenie, jest wysokość składki. Rzecz jasna oferty towarzystw ubezpieczeniowych są bardzo różne. Co więcej stawka jest zależna od wielu czynników, w tym przede wszystkim od zakresu ubezpieczenia oraz wysokości ewentualnego odszkodowania. Niemniej jednak nawet najwyższe składki są stosunkowo niskie i dla większości przynajmniej przeciętnie zarabiających osób, wręcz nieodczuwalne. Dlatego też ubezpieczenie po utracie pracy to coś, co warto polecić każdemu.
Jeśli nie masz pewności w kwestii tego, czy ubezpieczenie od utraty dochodu jest dla Ciebie , koniecznie skontaktuj się z naszym doradcą. Doświadczony specjalista zada Ci odpowiednie pytania, które pozwolą mu doskonale określić Twoje potrzeby. Następnie doradca przedstawi Ci najlepsze oferty spośród propozycji wiodących towarzystw ubezpieczeniowych.