Strona www.cuk.pl wykorzystuje pliki cookies, które możecie Państwo kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Więcej w Polityce cookies i prywatności.

Podtrzymanie przychodu

Praca zawodowa oprócz realizacji ambicji i doskonalenia umiejętności zapewnia stabilność finansową i bezpieczeństwo jutra. Ubezpieczenie podtrzymania przychodu gwarantuje zachowanie korzyści związanych z wykonywanym zawodem w sytuacjach, kiedy zdrowie zmusi Cię do dłuższej przerwy w wykonywaniu obowiązków.

Oferta skierowana jest w szczególności do osób prowadzących działalność gospodarczą, wykonujących wolne zawody oraz zatrudnionych w oparciu o umowę kontraktową. Rozważ zakup polisy, jeśli Twoja nieobecność w pracy może wiązać się z niższym przychodem, który nie spełniałby Twoich potrzeb finansowych.

Co obejmuje zakres ochrony?

Okoliczności objęte ochroną to czasowa niezdolność do pracy, której przyczyną jest choroba lub następstwo nieszczęśliwego wypadku. W wyniku kłopotów zdrowotnych nie jesteś w stanie dopełnić obowiązków w zawodzie, który wykonywałeś do tej pory. Przykładowo: weterynarz, który poważnie złamał rękę nie będzie mógł pomagać swoim pacjentom przez kilka miesięcy. Podejmowane leczenie i rehabilitacja będą wymagały zwolnienia lekarskiego. Dodatkowo przeciągająca się nieobecność może pogorszyć jego sytuację finansową.
Superubezpieczenie podtrzymania przychodu dopasowuje się do potrzeb Twojej sytuacji zawodowej. Elastycznie ustalasz sumę ubezpieczenia i okresy odszkodowawcze, od których zależy wysokość świadczenia i liczba comiesięcznych wypłat.

Ochrona pozwala Ci zachować pełną niezależność finansową w trudnej sytuacji. Nie zostajesz bez środków do życia, kiedy choroba nie pozwala Ci pracować. We własnym tempie dochodzisz do siebie aż do pełnego wyzdrowienia. Twoja sytuacja zawodowa się nie pogarsza, a Ty możesz utrzymać poziom życia na satysfakcjonującym poziomie i wrócić do pracy, kiedy tylko lekarz na to pozwoli.

Więcej przeczytasz tutaj.