Ubezpieczenie podtrzymania przychodu

Czasowa niezdolność do pracy wiąże się z utratą osiąganych przychodów. Zabezpiecz się przed taką sytuacją z CUK Ubezpieczenia! Dzięki temu nie odczujesz dużej różnicy w swoim budżecie. Zyskaj spokój i wsparcie finansowe.

Skontaktuj się z nami!

Razem zabezpieczymy to, co jest dla Ciebie cenne. Właśnie dlatego nie tylko porównujemy ceny składek, ale przede wszystkim dopasowujemy poziom ochrony do Twoich potrzeb. Nasi eksperci czekają na Ciebie. Skontaktuj się z nami

Co zyskujesz?

  • Pełne wsparcie merytoryczne
  • Ofertę wielu towarzystw ubezpieczeniowych
  • Wsparcie, także po zakupie polisy

Nasi klienci kupują

Jesteśmy specjalistami w wielu dziedzinach ubezpieczeń. Sprawdź produkty, które szczególnie chętnie kupują nasi Klienci.

Ubezpieczenie
na życie

Bądź spokojny – na wszelki wypadek

Ubezpieczenie
rowerowe

Pokonuj kolejne kilometry i jedź bezpiecznie!

Ubezpieczenia
firmowe

Prowadź swój biznes – bez strachu o przyszłość

Dlaczego ubezpieczenie od utraty przychodu to dobry pomysł?

Wiele osób żyje z miesiąca na miesiąc. Comiesięczna wypłata umożliwia opłacenie rachunków, spłatę kredytu i życie na określonym poziomie. Jednak co w sytuacji, gdy choroba lub wypadek uniemożliwiają dalsze generowanie dochodów na wcześniejszym poziomie? Ubezpieczenie od utraty przychodu może być rozwiązaniem w takich sytuacjach i zabezpieczyć chociaż częściowo nasze zobowiązania.

Ubezpieczenie utraty dochodu daje możliwość spokojnego powrotu do zdrowia. Niewątpliwie stres dotyczący spadku dochodów nie sprzyja powrotowi do zdrowia. Wiele osób mimo choroby nadal pracuje, gdyż nie widzą oni innego rozwiązania. Często prowadzi to do pogorszenia stanu zdrowia lub też do przedłużenia rekonwalescencji. Niewątpliwie efektywność pracy w takich okolicznościach nie jest najwyższa. Przerwa w wykonywaniu czynności zawodowych jest niezbędna, aby maksymalnie skrócić okres choroby, a tym samym okres mało efektywnej pracy. Wydaje się, że ubezpieczenie od utraty przychodu to rozwiązanie dobre dla każdego. Niemniej jednak w przypadku niektórych osób jest ono szczególnie przydatne. Ubezpieczenie utraty dochodu jest głównie skierowane do:

  • osób samozatrudnionych,
  • przedstawicieli wolnych zawodów (programista, grafik, tłumacz itd.),
  • osób na kontraktach,
  • pracujących na umowach zlecenie.

Niestety osoby, które nie pracują na podstawie umowy o pracę, nie mogą ubezpieczyć się od utraty przychodu, więc w przypadku L4 są zdane na siebie i muszą same zadbać o zabezpieczenie swoich zobowiązań.

Jak działa ubezpieczenie od utraty dochodu?

Ubezpieczenie od utraty dochodu gwarantuje comiesięczną wypłatę określonej kwoty w sytuacji, gdy osoba ubezpieczona traci źródło dochodu z powodu choroby lub skutków wypadku. Jest to najogólniejsza definicja, w rzeczywistości jednak ubezpieczenie może przyjmować różne formy. Wszystko jest ustalane na początku, podczas podpisywania umowy ubezpieczenia. Sam ustalasz, od czego chcesz się ubezpieczyć i w jakiej formie. Kwestie do ustalenia, to:

  • wysokość składki,
  • wysokość odszkodowania,
  • okres wypłaty odszkodowania.

Interesującą opcją jest również ubezpieczenie kredytu od utraty pracy. Dzisiaj zdecydowana większość społeczeństwa posiada zobowiązania kredytowe. Czasami jest to kilka tysięcy złotych obciążenia, innym razem setki tysięcy, zaciągnięte na przykład w ramach kredytu hipotecznego. Tak czy inaczej regularna spłata kredytu to rzecz konieczna, aby długi nie rosły, oraz aby uniknąć postępowania windykacyjnego, czy w końcu komorniczego. Tymczasowy spadek dochodów może uniemożliwić pełną spłatę rat, jednak ubezpieczenie po utracie pracy lub części dochodu, przeznaczone na spłatę kredytu, może ten problem rozwiązać.

Utrata pracy a ubezpieczenie – pozbądź się zbędnego stresu

Każda firma może upaść czy też zdecydować o cięciu etatów. Tym samym nawet osoby zatrudnione na umowę o pracę nie mogą być pewne swojego zatrudnienia, a tym samym utrzymania dochodów na stałym poziomie. Ubezpieczenie od utraty pracy to ratunek w takiej właśnie sytuacji. Oczywiście tym, co wielu interesuje najbardziej w temacie utrata pracy a ubezpieczenie, jest wysokość składki. Rzecz jasna oferty towarzystw ubezpieczeniowych są bardzo różne. Co więcej stawka jest zależna od wielu czynników, w tym przede wszystkim od zakresu ubezpieczenia oraz wysokości ewentualnego odszkodowania. Niemniej jednak nawet najwyższe składki są stosunkowo niskie i dla większości przynajmniej przeciętnie zarabiających osób, wręcz nieodczuwalne. Dlatego też ubezpieczenie po utracie pracy to coś, co warto polecić każdemu.

Jeśli nie masz pewności w kwestii tego, czy ubezpieczenie od utraty dochodu jest dla Ciebie , koniecznie skontaktuj się z naszym doradcą. Doświadczony specjalista zada Ci odpowiednie pytania, które pozwolą mu doskonale określić Twoje potrzeby. Następnie doradca przedstawi Ci najlepsze oferty spośród propozycji wiodących towarzystw ubezpieczeniowych.

FAQ

Jak najbardziej, możesz mieć kilka polis w zależności od Twoich potrzeb i możliwości finansowych. Nie możesz mieć dwóch takich samych produktów.

Tak, każde Towarzystwo ma swój okres wypowiedzenia ubezpieczenia. Najczęściej jednak jest to 30 dni. Żeby zrezygnować z ubezpieczenia, należy do Towarzystwa dostarczyć dokument rezygnacji.

Składki są nawet od 20 zł miesięcznie. Na cenę ubezpieczenia wpływa oczywiście jego zakres, Twój wiek oraz styl życia.

Oczywiście, kontaktując się z naszą infolinią pod numerem:
22 27 00 337
możesz poznać oferty oraz zawrzeć polisę zdalnie, nie wychodząc z domu.

Niestety nie mamy tu złotego środka. Ubezpieczenie musi być dostosowane do Twoich preferencji, możliwości finansowych oraz stylu życia.

Tak, jest ono w zakresie śmierci niezależnie od przyczyny.

Jak najbardziej, możesz wykupić polisę dla siebie, gdzie znajdziesz świadczenia dotyczące Twojego małżonka/partnera, urodzenia dziecka czy śmierci teścia/rodzica.

Nie jest to konieczne. W przypadku Twojej śmierci świadczenie zostaje wypłacone w określonej kolejności zgodnie z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia.

Z reguły składka jest miesięczna. W niektórych przypadkach możesz też opłacać ją kwartalnie, półrocznie lub rocznie.

Masz pytanie?

Jeśli chcesz się z nami skontaktować, wypełnij poniższy formularz.