Ubezpieczenie domu – ochrona przed skutkami nieprzewidzianych zdarzeń

 • Porównamy dla Ciebie ofertę ubezpieczeń od wielu towarzystw
 • Pełna ochrona mienia na rok lub na 3 lata
 • Obowiązkowe ubezpieczenie pod kredyt oraz dobrowolne ubezpieczenie domu wraz z przydatnymi rozszerzeniami

Dlaczego warto kupić ubezpieczenie domu?

Spełniasz obowiązek nakładany przez bank

Banki udzielające kredytów hipotecznych nakładają na kredytobiorców obowiązek wykupienia ubezpieczenia murów i elementów stałych. U nas zawrzesz polisę z cesją na bank, ale też rozszerzysz ochronę o przydatne dodatki.

Nie ponosisz kosztów uszkodzenia domu wskutek zdarzeń losowych

Silny wiatr zerwał dach z Twojego domu? Burza wywołała pożar, który sprawił, że Twoja nieruchomość wymaga generalnego remontu? W takiej sytuacji towarzystwo zapewni Ci niezbędne wsparcie finansowe, dzięki któremu przywrócisz swój dom do stanu sprzed szkody.

Twoje finanse są zabezpieczone

Możesz wybrać ubezpieczenie domu, które będzie spełniać jedynie obowiązek nakładany na kredytobiorcę przez bank, jednak dużo lepszym rozwiązaniem jest polisa all risks, która w pełni chroni Twój majątek.

Dostosowujesz ofertę do swoich potrzeb

Dopasuj zakres ubezpieczenia tak, by polisa w pełni chroniła Twój dom i przechowywane w nim mienie. Warto rozszerzyć ochronę między innymi o ruchomości domowe, assistance domowy czy OC w życiu prywatnym.

Co zyskujesz, kupując ubezpieczenie domu w CUK?

Komfort

Polisę kupisz online, w aplikacji, przez telefon
lub w placówce – jak Ci wygodniej!

Dostęp do promocji i rabatów

Skorzystaj z programu Moc Rabatów oraz Payback!

Możliwość płatności ratalnej

lub odroczenie terminu pierwszej płatności.

Dostęp do nowoczesnej aplikacji,

która ułatwi Ci zarządzanie polisami i zgłaszanie szkód

Dobierz odpowiedni wariant ubezpieczenia do swoich potrzeb

Mury i elementy stałe

Ubezpieczenie chroni Twoją nieruchomość przed nieprzewidzianymi zdarzeniami losowymi i kradzieżą.

Ruchomości domowe

Dzięki tej polisie otrzymasz stosowną rekompensatę w razie uszkodzenia Twoich rzeczy osobistych (m.in. sprzętu RTV/AGD, mebli, ubrań) w wyniku zdarzeń losowych lub utraty wskutek kradzieży.

Szyby i elementy szklane

Ta polisa zapewni ochronę na wypadek stłuczenia lub uszkodzenia szyb i innych elementów szklanych w Twoim domu. Ochroną będzie objęta nawet płyta indukcyjna czy prysznicowe drzwi zbudowane ze szkła.

OC w życiu prywatnym

To doskonałe uzupełnienie ubezpieczenia domu – zapewnia ochronę w razie szkód materialnych na mieniu innych osób, które zostały spowodowane np. Ciebie, przez Twoje dzieci i zwierzęta domowe.

Zielone źródła energii

Ochrona paneli fotowoltaicznych, kolektorów słonecznych oraz pomp ciepła wraz z wyposażeniem w razie nagłych i niespodziewanych zdarzeń losowych, dewastacji czy kradzieży.

Assistance domowy

Ten dodatek zapewni Ci wsparcie w nieprzewidzianych sytuacjach. Możesz liczyć na pomoc fachowca w awaryjnej sytuacji, np. usługę hydraulika po szkodzie lub naprawę sprzętu RTV/AGD po awarii.

OC najemcy nieruchomości

Ten produkt ubezpieczeniowy chroni przed stratami w nieruchomości, które powstały z winy wynajmującego. Ubezpieczyciel wypłaci odszkodowanie właścicielowi nieruchomości za powstałe zniszczenia, dzięki czemu wynajmujący nie będzie musiał pokrywać kosztów szkód z własnych środków.

Dopasuj ochronę do swoich potrzeb za pomocą możliwych rozszerzeń:

 • Ubezpieczenie budowli i obiektów małej architektury
 • Ubezpieczenie roślin
 • Ubezpieczenie nagrobków cmentarnych
 • Ubezpieczenie urządzeń transportu osobistego (UTO)
 • Ochrona prawna
 • Ubezpieczenie mienia specjalnego (np. dzieł sztuki, broni palnej, biżuterii)
 • Ubezpieczenie zwierząt domowych
 • Ubezpieczenie sprzętu medycznego i rehabilitacyjnego
 • Ubezpieczenie NNW

Suma ubezpieczenia – maksymalna kwota ochrony

Ubezpieczając dom należy starannie określić jego wartość rzeczywistą, czyli kwotę, która pozwoli odtworzyć dom do stanu sprzed wystąpienia szkody. Inną sumę ubezpieczeń określa się dla budynku (murów i elementów stałych), a inną dla wyposażenia (np. sprzętów i mebli).

Konieczne jest właściwe oszacowanie wartości, gdyż:

nadubezpieczenie

podniesie wysokość składki, a w razie szkody towarzystwo wypłaci odszkodowanie, które zostanie określone na podstawie realnej wartości domu czy wyposażenia sprzed zajścia zdarzenia

niedoubezpieczenie

spowoduje, że składka będzie mniejsza, ale gdy dom zostanie całkowicie zniszczony (np. w wyniku pożaru) otrzymamy odszkodowanie w wysokości ustalonej w polisie kwoty, a nie na podstawie rzeczywistej wartości nieruchomości

Dobierz odpowiedni zakres ochrony

Pamiętaj, że przedmiotem ochrony w ramach polisy może być nie tylko Twój dom! Ubezpieczyć możesz także:

garaż

budynki gospodarcze

ogrodzenie

Na co jeszcze zwrócić uwagę podczas zakupu ubezpieczenia domu?

Ubezpieczenie paneli fotowoltaicznych

Ochroną mogą być objęte panele fotowoltaiczne zamontowane na domu, ale też na innym budynku niż mieszkalny.

Ubezpieczenie domu z drewna

Istnieje możliwość ubezpieczenia domu, którego konstrukcja jest palna. Kupując polisę pamiętaj, aby jasno zaznaczyć, iż przedmiotem ubezpieczenia jest dom z drewna.

Ubezpieczenie wynajmowanej nieruchomości

W takim przypadku można ubezpieczyć ruchomości domowe, czyli własne rzeczy wynajmującego (np. laptopa, ubrania, książki, które znajdują się w wynajmowanym mieszkaniu).

Termin na zgłoszenie szkody

Warto wiedzieć, że jest określony czas na zgłoszenie szkody – koniecznie sprawdź tę informację w OWU przed zawarciem umowy ubezpieczenia, gdyż po upływie wskazanego w dokumencie terminu towarzystwo może odmówić Ci wypłaty odszkodowania.

Obowiązki właściciela ubezpieczonej nieruchomości

Są one określane przez prawo budowlane. Zapisy w ustawie zabezpieczają takie kwestie jak kontrola gazu w domu, kontrola instalacji elektrycznej czy kontrola przewodów wentylacyjnych i przewodów kominowych.

Sprawdź realne ceny za ubezpieczenie domu w CUK

Dzięki wprowadzeniu kilku danych osobowych oraz informacji Twojej nieruchomości zyskasz dostęp do najlepszych propozycji od znanych towarzystw ubezpieczeniowych. Wykonaj kalkulację i znajdź najtańszą ofertę!

4 niezawodne sposoby na obniżenie ceny ubezpieczenia domu

Kup polisę na 3 lata

Niektóre towarzystwa pozwalają na zawarcie polisy na okres nawet 3 lat – taki zabieg może być korzystny w czasie rosnących cen polis. Pamiętaj jednak, że ceny mieszkania z roku na rok się zmieniają. Jeżeli wartość Twojego domu wzrośnie, zgłoś się do swojego agenta, by sporządzić aneks doubezpieczający Twoją nieruchomość. Wiąże się to oczywiście z dopłatą składki do polisy, natomiast będziesz mieć pewność, że w razie szkody towarzystwo wypłaci Ci pełną kwotę odszkodowania.

Porównaj produkty różnych towarzystw

Każde towarzystwo indywidualnie określa cenę ubezpieczenia domu, dlatego jego koszt u poszczególnych ubezpieczycieli może być bardzo różny. Skorzystaj z naszej porównywarki, by wybrać najkorzystniejszą dla Ciebie opcję!

Wybierz odpowiedni zakres ochrony

Jeśli nie potrzebujesz ochrony w zakresie all risks, możesz zdecydować się na polisę obejmującą ochroną tzw. ryzyka nazwane.

Rzetelnie określ wartość nieruchomości i wyposażenia

Nie zawyżaj wartości swojego domu oraz posiadanych w nim sprzętów i mebli, gdyż spowoduje to niepotrzebne podniesienie kosztu polisy.

Opinie klientów

Klaudia Krawczyk

Od dawna ubezpieczamy z mężem tutaj dwa samochody. W tym roku nawet zdecydowaliśmy się na ubezpieczanie na życie. Tak naprawdę składki są niewielkie.

Joanna Zofia Ołowska

Bardzo miła atmosfera, pełen profesjonalizm, szczególne podziękowania dla Pana Pawła za pomoc w znalezieniu najoptymalniejszego ubezpieczenia OC, oraz pomoc z wyprostowaniem polis z poprzednich lat za auto ubezpieczone w całkiem innej placówce.💪👍🤝 Dziękujemy
i polecamy jak najbardziej usługi CUK Wołomin.

Paulina Zarzycka

Bardzo polecam to miejsce. Profesjonalna i bardzo miła obsługa, wszystko przebiega szybko i sprawnie, niskie ceny i najlepsze oferty na rynku. Polecam każdemu! :)

Krystian Rosadziński

Pełen profesjonalizm. Od kilku lat nie muszę pamiętać o terminie ubezpieczeń. Za każdym razem telefoniczne przypomnienie, oferty przesyłane drogą elektroniczną. Mega oszczędność czasu. Obsługa klienta na najwyższym poziomie. Polecam

Ocena naszych Klientów na Google
Opinie klientów
4,79 (17 338 opinii)

Jak chroni ubezpieczenie domu?

Ubezpieczenie domu gwarantuje bezpieczeństwo nieruchomości i spokój właścicielom. Odpowiednia polisa to środki, dzięki którym zadbasz o najważniejsze miejsce we wszechświecie – Twój dom. Przeczytaj, jakiej ochrony możesz się spodziewać, ubezpieczając swój dom lub mieszkanie.

Ubezpieczenie nieruchomości i ruchomości

Dzięki odpowiednio dobranej polisie na mieszkanie bezpieczne będą zarówno elementy stałe konstrukcji domu (np. dach, schody, okna czy drzwi), jak i elementy ruchome (np. sprzęt elektroniczny, wyposażenie kuchenne bez zabudowy i antyki). Wybierając kompleksowe ubezpieczenie na dom, zyskujesz pewność, że Twoje mienie znajduje się pod ochroną. Bez względu na to, czy wypadnie Ci pokrywka i uszkodzi szklaną płytę indukcyjną, czy dojdzie do zalania, możesz spodziewać się pomocy ze strony ubezpieczyciela.

Remont, naprawa czy wymiana elementów wyposażenia w domu jednorodzinnym zwykle wiąże się z większymi kosztami. To również konieczność znalezienia przyczyny szkody: skuwania płytek i ściany często na całej wysokości pomieszczenia, wymiany uszkodzonego elementu instalacji wodno-kanalizacyjnej i w końcu murowania oraz kupna i kładzenia nowych płytek. Ubezpieczenie nieruchomości to rzeczywiste wsparcie w wymagających sytuacjach.

Ubezpieczenie domu od zdarzeń losowych

Polisa na mieszkanie zapewnia wypłatę środków m.in. w sytuacji, w której poniesiesz straty w wyniku zdarzeń losowych. Ochrona ubezpieczeniowa obejmuje pożar, zalanie przez sąsiada i inne niedogodności, które są skutkiem działania czynników atmosferycznych. Polski klimat jest coraz bardziej zaskakujący. Grad, podtopienia, a nawet trąby powietrzne stały się nieodłącznym elementem niemal każdego lata. Zalanie przez nieszczelną ramę okienną, dziura w dachu wygryziona przez kunę i dachówki pozrywane na skutek silnego wiatru to tylko początek długiej listy szkód, które często występują w naszym kraju. Ubezpieczenie budynku gwarantuje pokrycie kosztów remontu uszkodzonego domu.

Boisz się mniej prawdopodobnych zdarzeń? Swój dom możesz ubezpieczyć nawet od szkód powstałych wskutek uderzenia statku powietrznego. Ubezpieczenie nieruchomości to zabezpieczenie na wypadek wielu sytuacji!

Ubezpieczenie mieszkania od kradzieży, włamania i dewastacji

Odpowiednie zabezpieczenie mieszkania, drzwi antywłamaniowe i alarm mogą skapitulować w konfrontacji ze złodziejem. Wypłata świadczenia wspomoże Twój budżet po kradzieży z włamaniem, rabunku czy dewastacji. Ubezpieczenie domu od tych zdarzeń umożliwia uzyskanie odszkodowania nie tylko na wypadek rzeczywistej kradzieży, ale także szkód powstałych w jej trakcie lub na skutek niedoszłego zdarzenia.

Jeżeli więc złodziej uszkodzi część kosztowych zabezpieczeń zainstalowanych w Twoim domu, np. system alarmowy, ubezpieczyciel może pokryć koszty likwidacji szkody. Okoliczni chuligani notorycznie dewastują Twoje ogrodzenie, malując na nim sprayem? Ubezpieczenie na dom pozwoli Ci zmniejszyć koszty odnowy.

Ubezpieczenie posesji i obiektów małej architektury

Twój dom to coś więcej niż mury! Ubezpieczenie domu możemy rozszerzyć o wyposażenie posesji. Ochrona obejmie także Twój ogród, garaż czy altankę. Ubezpieczymy nawet basen i ogrodzenie. Twój dom znajduje się przy zakręcie, przy którym często dochodzi do wypadków samochodowych? Obawiasz się, że nieznany kierowca uderzy w Twoje ogrodzenie? Ubezpieczenie budynku rozszerzone o ochronę posesji sprawi, że nie zostaniesz sam z koniecznymi naprawami!

Pakiet assistance na nagłe sytuacje

Domowy pakiet assistance pozwoli Ci szybko zapanować nad przeciekającą wanną lub zepsutym zamkiem w drzwiach. Po zgłoszeniu szkody odwiedzi Cię hydraulik, ślusarz albo specjalista od naprawy sprzętu AGD. Kompleksowe ubezpieczenie domu pomoże zadbać nawet o transport Twojej rodziny do hotelu w razie pojawienia się większej szkody – oczywiście z opłaceniem kosztów pobytu. Pakiet assistance to doraźne wsparcie, które nie tylko pomoże oszczędzić Twój czas i pieniądze, ale także zapobiegnie niepotrzebnemu stresowi!

Kompleksowe OC w życiu prywatnym

Pomyśl nie tylko o swoim domu, ale także o odpowiedzialności za straty innych osób, którym możesz przypadkowo wyrządzić szkodę. Poszkodowanym może być np. sąsiad, którego okno ucierpi z powodu aspiracji piłkarskich Twojego dziecka. Jeśli przypadkowy przechodzień złamie nogę na ośnieżonym chodniku przed Twoją posesją, odszkodowanie pokryje polisa OC w życiu prywatnym. Twojemu psu zdarza się uciekać z podwórka? Jeżeli kiedykolwiek doprowadzi do uszkodzenia cudzego samochodu lub pogryzie inne zwierzę, ubezpieczenie budynku z ochroną OC w życiu prywatnym zabezpieczy Cię finansowo.

Gdzie ubezpieczyć dom? Najatrakcyjniejsze oferty ubezpieczenia domów

Dobre ubezpieczenie domu to przede wszystkim polisa, którą będzie charakteryzował najszerszy zakres ochrony i najniższa cena.

Szukanie najtańszej polisy, przy zachowaniu całego interesującego Cię zakresu ochrony może być czasochłonne. Wiąże się z koniecznością odwiedzenia co najmniej kilku (a najlepiej kilkunastu!) towarzystw ubezpieczeniowych. Kolejny krok to przeanalizowanie ofert i porównanie ich. Trzeba liczyć się z tym, że rozmowy z agentami mogą być dość długie: będziesz musiał odpowiedzieć na wiele pytań dotyczących Twojego majątku. Odpowiedzi na nie pozwolą obliczyć wysokość składki. Jeśli więc zastanawiasz się, gdzie ubezpieczyć dom, wybierz łatwiejszy sposób - skorzystaj z kalkulatora ubezpieczenia domu dostępnego na naszej stronie!

Wystarczy, że uzupełnisz w nim prostą, intuicyjną ankietę, by w kilka minut otrzymać porównanie nawet kilkunastu ubezpieczeń mieszkania. Bez wychodzenia z domu dowiesz się, która polisa zapewni Ci ochronę, jakiej potrzebujesz w najniższej cenie. Dzięki kontaktowi z doświadczonym doradcą CUK będziesz mieć możliwość zapytania o nurtujące Cię szczegóły danej oferty. Co więcej, z CUK kupisz polisę na dom także online – wszystko załatwisz w kilkanaście minut, bez wstawania z kanapy! Sprawdź sam, jakie to proste.

Niech bezpieczeństwo rozgości się w Twoim domu!