Strona www.cuk.pl wykorzystuje pliki cookies, które możecie Państwo kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Więcej w Polityce cookies i prywatności.

2019-11-22

Home assistance - czy warto?

Gdy niespodziewana awaria pokrzyżuje Ci plany, nie obejdzie się bez szybkiej pomocy fachowca.

Jednym z rozszerzeń ubezpieczenia mieszkania jest home assistance, który gwarantuje wsparcie w nieprzewidzianych sytuacjach. Możesz liczyć np. na darmową naprawę pralki, szybką pomoc hydrauliczną czy serwis informatyczny. Czy warto ponieść dodatkowe koszty za taki dodatek do polisy mieszkaniowej?

Na wypadek nagłych awarii w domu i mieszkaniu warto ubezpieczyć się z rozszerzeniem o home assistance.

Czym jest home assistance?

Samo wyrażenie assistance kojarzy Ci się z pewnością z dodatkowym ubezpieczeniem samochodu. Dzięki niemu, możesz liczyć na pomoc i wsparcie, kiedy Twój samochód ulegnie nagłej awarii w podróży. Dowóz paliwa, naprawy na miejscu czy samochód zastępczy to tylko niektóre z jego elementów. Podobnie jest w przypadku home assistance. To dodatek do polisy mieszkaniowej, który gwarantuje Ci przede wszystkim komfort, spokój i bezpieczeństwo w nagłych wypadkach. Wcale nie musi się okazać niepotrzebnym wydatkiem. Na pewno nie raz w najmniej spodziewanych okolicznościach zepsuła Ci się pralka, nie mogłeś sobie poradzić z zepsutą klimatyzacją czy potrzebowałeś pomocy informatycznej. W takich i innych sytuacjach, wystarczy jeden telefon do towarzystwa ubezpieczeniowego, aby zjawił się w Twoim domu fachowiec. Home assistance pokryje koszty przyjazdu, interwencji oraz naprawy.

Co obejmuje home assistance?

Zakres home assistance oczywiście różni się w zależności od podpisanej umowy z ubezpieczycielem. Zapoznaj się z dokładną ofertą oraz dobierz ją do swoich potrzeb. Teraz możesz to zrobić komfortowo np. poprzez nasz kalkulator online, w którym w kilka minut będziesz mógł porównać opcje od różnych towarzystw ubezpieczeniowych. W podstawowym pakiecie powinna znaleźć się pomoc specjalistów, takich jak ślusarze, hydraulicy, malarze, elektrycy czy informatycy, choć zakres wsparcia zależy od ubezpieczyciela. W ramach home assistance możesz także liczyć na interwencję specjalistów od sprzętu RTV i AGD. Przykładowo, jeśli chwilę przed świętami zepsuje Ci się lodówka, będziesz mógł wezwać fachowca, który postara się na miejscu ją naprawić.

Wsparcie i pomoc przede wszystkim

W niektórych ofertach home assistance możesz także uzyskać pomoc po zdarzeniach losowych takich jak huragany, zalanie czy pożar. W takim przypadku towarzystwo ubezpieczeniowe zorganizuje Ci pomoc firmy sprzątającej czy transport Twoich domowników do bezpiecznego miejsca noclegu. Istotnym elementem tego dodatku do polisy mieszkaniowej jest też pomoc medyczna oferowana przez niektóre towarzystwa. Co to tak naprawdę oznacza? Podczas choroby zostaną do Ciebie dostarczone leki, odwiedzi Cię lekarz rodzinny, a pielęgniarka może wykonać podstawowe czynności bez wychodzenia z domu. W każdej chwili możesz także wykonać telefon do ubezpieczyciela i poprosić np. o wsparcie prawne.

Jak to działa?

Zastanawiasz się jak działa home assistance? Weźmy pod lupę taki przykład: wracasz do domu po pracy, próbujesz otworzyć drzwi wejściowe tak jak zawsze, jednak Twój klucz łamie się bezpośrednio w zamku. W takiej sytuacji, bierzesz do ręki telefon i dzwonisz do swojego ubezpieczyciela. Opisujesz swój problem, podajesz podstawowe dane, a firma sama wysyła odpowiedniego specjalistę. Nie musisz zastanawiać się, do jakiego fachowca zadzwonić, ponieważ to towarzystwo ubezpieczeniowe się tym zajmuje. Ślusarz zjawi się na miejscu tak szybko jak to możliwe i na miejscu pomoże odblokować drzwi.

Home assistance - opłacalne czy nie?

Najczęściej tego typu dodatki do polisy ubezpieczeniowej kosztują Cię kilkadziesiąt złotych rocznie. Jeśli kilka razy w roku wezwiesz fachowca do siebie do domu, aby naprawić sprzęt czy poradzić sobie z jakąś nieprzewidzianą awarią, wydasz znacznie więcej ze swoich oszczędności. Sprawdź oferty ubezpieczeń mieszkaniowych lub skontaktuj się z naszą infolinią. Dzięki temu, będziesz mógł samodzielnie ocenić, czy home assistance jest opłacalne.

Fachowe wsparcie na wszelki wypadek?

Wybierz home assistance wraz z ubezpieczeniem domu lub mieszkania. Polisy porównasz w kalkulatorze online, na naszej infolinii lub w placówce CUK w Twojej okolicy.

Oceń artykuł

0
(0)