2019-12-06

Czy ubezpieczenie domu można kupić online?

Zakup polisy przez Internet to wygodne rozwiązanie.

Czy ubezpieczenie domu można kupić online?

Teraz nie musisz wychodzić z domu, aby wykupić ubezpieczenie domu. Wystarczy, że skorzystasz z nowoczesnego i intuicyjnego kalkulatora na stronie CUK. Wszystkie formalności załatwisz od ręki i będziesz mógł cieszyć się z atrakcyjnych ofert. Ubezpieczenie domu online niesie za sobą wiele korzyści. Dowiedz się, dlaczego warto wybrać taki sposób oraz jak wykupić polisę w kilku prostych krokach.

Dlaczego warto kupić ubezpieczenie online?

Kalkulator ubezpieczeniowy CUK to prosty sposób na porównanie oraz sprawdzenie ofert wielu firm. Dzięki niemu, możesz wykupić polisę mieszkaniową bez wychodzenia z domu. Zrobisz to w dowolnym momencie oraz miejscu, np. korzystając ze smartfonu w autobusie czy wieczorową porą, używając z laptopa. W kalkulatorze ubezpieczeniowym CUK zobaczysz oferty firm przedstawione w jasny i przejrzysty sposób. Bez problemu je porównasz oraz dopasujesz do swoich potrzeb. Formalności ograniczamy do minimum, a płatność możesz zrealizować drogą elektroniczną. Wszystko to w trosce o Twój komfort i oszczędność czasu.

Podaj dane Twojej nieruchomości

Pierwszym krokiem, który musisz podjąć, aby ubezpieczyć Twój dom online, jest podanie aktualnych informacji na temat Twojej nieruchomości. Przede wszystkim, ważny jest jej rodzaj - mieszkanie czy dom. Liczą się również dane na temat piętra oraz ukończenia lub trwania budowy. Następnie, będziesz musiał podać adres, rok powstania nieruchomości, powierzchnię ubezpieczanego mieszkania oraz dane na temat materiałów drewnopochodnych. Tego typu informacje będą miały wpływ na dopasowanie ofert do Twoich potrzeb, a także wyliczenie składki za ubezpieczenie.

Zakres i sumy ubezpieczenia

Kolejnym etapem jest wybranie daty, od której będzie obowiązywać polisa mieszkaniowa. Musisz również wybrać zakres ubezpieczenia, w tym:

  • ochronę murów
  • ubezpieczenie stałych elementów takich jak zabudowa kuchenna, piece, armatura czy ścianki działowe
  • ubezpieczenie ruchomości domowych, czyli sprzętu elektronicznego, mebli, odzieży czy AGD

Ważne są również informacje o zabezpieczeniach antywłamaniowych, takich jak alarmy, nadzór całodobowy, drzwi antywłamaniowe czy okna o specjalnej konstrukcji. Cały zakres ochrony ubezpieczenia jest dowolny, dlatego wszystko zależy od Twoich potrzeb. Przy każdym rodzaju, będziesz musiał podać też jej wartość, aby ubezpieczyciel wiedział, na jaką kwotę chcesz się zabezpieczyć. Zazwyczaj w polisie mieszkaniowej trzeba uwzględnić zdarzenia losowe takie jak pożar, powódź czy huragan. Jeśli posiadasz w domu cenne wyposażenie, warto również zabezpieczyć się na wypadek kradzieży z włamaniem. Takie elementy jak laptopy, konsole czy aparaty fotograficzne są urządzeniami łatwymi do wyniesienia przez włamywaczy. Możesz skorzystać także z polisy all risk i zabezpieczyć się przed wszystkimi ryzykami.

ZAMÓW ROZMOWĘ
Z DORADCĄ

Dodatki do ubezpieczenia — warto je mieć!

Podczas określenia zakresu ubezpieczenia oraz jego sumy, masz do wyboru liczne dodatki. Jednym z nich jest OC w życiu prywatnym, które będzie chronić Cię w przypadku wyrządzenia szkód osobom trzecim. Dotyczy to zarówno Twoich przypadkowych działań, jak i wszystkich domowników. Przykładowo, jeśli Twój syn pod Twoją opieką przez przypadek zbije szybę sąsiadowi, będziesz mógł liczyć na odszkodowanie. Dokładnie wybierz przedmiot ubezpieczenia. Czy chcesz dodatkowo zabezpieczyć także garaż wolnostojący i budynki gospodarcze? Ochrona może się przydać podczas niespodziewanej wichury czy pożaru.

Porównanie składek i wybór oferty

Kiedy udzielisz już wszystkich podstawowych informacji na temat Twojej nieruchomości, błyskawicznie otrzymasz spis ofert od towarzystw ubezpieczeniowych. W łatwy sposób będziesz mógł ocenić zakres ochrony, a także kwotę. Kiedy wybierzesz już atrakcyjną ofertę w CUK, będziesz mógł podpisać umowę online lub skontaktować się z naszym doradcą. Podczas zakupu polisy przez Internet, będziesz musiał jeszcze wypełnić formularz ze swoimi danymi, a także wybrać sposób zapłaty - ratalny czy jednorazowy. Płatność online za ubezpieczenie to ostatni komfortowy krok, który możesz wykonać.

Kup ubezpieczenie nieruchomości online

Kompleksową ochronę domu lub mieszkania wybierzesz w naszej porównywarce ubezpieczeń nieruchomości. Możesz także porozmawiać z doradcą na infolinii lub w placówce CUK.

Oceń artykuł

0
(0)

Wpisz datę końca polisy

  • przypomnimy Ci o zbliżającym się końcu ochrony
  • przedstawimy najszerszy zakres polisy w najlepszej cenie na rynku