OC zawodu - zabezpieczenie, którego potrzebujesz na co dzień

Jeśli w Twojej codziennej pracy narażony jesteś na ryzyko, które niesie za sobą straty poniesione przez klientów czy pacjentów, wybierz OC zawodu. Dzięki niemu, nawet kiedy na moment stracisz czujność, będziesz mógł odsapnąć z ulgą.

Czekamy na Twój kontakt!

Chcesz ubezpieczyć flotę? A może potrzebujesz więcej informacji na temat obowiązkowych polis? Skontaktuj się z nami.

Co zyskujesz?

  • Pełne wsparcie merytoryczne
  • Ofertę wielu towarzystw ubezpieczeniowych
  • Wsparcie, także po zakupie polisy

Nasi klienci kupują

Jesteśmy specjalistami w wielu dziedzinach ubezpieczeń. Sprawdź produkty, które szczególnie chętnie kupują nasi Klienci.

Ubezpieczenie
na życie

Bądź spokojny – na wszelki wypadek

Ubezpieczenie
rowerowe

Pokonuj kolejne kilometry i jedź bezpiecznie!

Ubezpieczenia
firmowe

Prowadź swój biznes – bez strachu o przyszłość

Bądźmy w kontakcie

#kupujtakjaklubisz

W CUK Ubezpieczenia zależy nam na Twojej wygodzie. W naszej multiagencji ubezpieczysz się na wiele sposobów i błyskawicznie obliczysz składkę za polisę. Możesz kupić online, porozmawiać z nami lub spotkać się osobiście w jednej z naszych placówek.

OC zawodowe – dlaczego w niektórych zawodach jest obowiązkowe, a w innych nie?

Ubezpieczenie zawodowe jest obowiązkowe dla osób wykonujących niektóre zawody, jeśli świadczą oni swoje usługi w ramach prowadzonej działalności gospodarczej. Dlaczego jednak ubezpieczenie OC lekarza jest obowiązkowe, ale już ubezpieczenie OC nauczycieli to jedynie opcja dodatkowa? W zasadzie jedyną odpowiedzią na to pytanie jest to, że tak postanowił ustawodawca. Zdecydował o tym, w których zawodach OC zawodowe jest niezbędne, a w których nie jest konieczne. Decyzja ta podjęta została w zasadzie na podstawie dwóch kryteriów:

  • ryzyka popełnienia błędu,
  • konsekwencji popełnienia błędu.

Wydaje się, że zarówno lekarz, jak i nauczyciel, z dość dużym prawdopodobieństwem mogą popełnić błąd. W końcu na co dzień specjaliści z tych zawodów podejmują wiele decyzji. Jednak na ogół konsekwencje błędnych decyzji podejmowanych przez lekarzy są poważniejsze niż w przypadku decyzji nauczycieli. Konsekwencją błędnej diagnozy może być pogorszenie stanu zdrowia pacjenta, a nawet zgon. Jeśli chodzi o nauczyciela, najczęściej będzie to przekazanie błędnej wiedzy, co nie będzie miało tak dalece idących konsekwencji. Niemniej jednak nauczyciele pracują z osobami nieletnimi, za które biorą odpowiedzialność, zatem również w tym zawodzie od czasu do czasu błąd może mieć bardzo poważne konsekwencje.

Podsumowując kwestię obowiązkowości ubezpieczenia odpowiedzialności zawodowej – niewątpliwie w niektórych zawodach polisa jest bardziej potrzebna niż w innych, jednak w zasadzie bez względu na wykonywany zawód, OC zawodowe z pewnością się przyda. Warto mieć również na uwadze, że wiele osób poddaje w wątpliwość trafność podziału zawodów na te objęte obowiązkowym OC zawodowym i te, w których jest ono opcjonalne. Czy na przykład zawód farmaceuty nie jest na tyle odpowiedzialny, żeby ubezpieczenie OC pracownika apteki uznać za obowiązkowe?

Jakie ubezpieczenie odpowiedzialności zawodowej wybrać?

Wykupienie OC zawodowego to absolutna konieczność w przypadku niektórych zawodów. Mowa tutaj jednak o najbardziej podstawowym pakiecie, zapewniającym wypłatę odszkodowań w określonych przepisami kwotach. Jednak dzisiaj ofert ubezpieczeń zawodowych jest o wiele więcej. Wiele z nich to rozbudowane polisy, obejmujące rozmaite obszary. Na co warto się zdecydować? Oczywiście zależy to od wielu czynników, takich jak:

  • wykonywany zawód,
  • sposób wykonywania zawodu,
  • forma zatrudnienia,
  • indywidualne preferencje.

Rzecz jasna ubezpieczenie kierowcy zawodowego będzie zupełnie inne niż na przykład ubezpieczenie OC nauczycieli. W polisie muszą bowiem zostać ujęte inne zdarzenia, które będą skutkowały wypłatą odszkodowania. Zwyczajnie praca kierowcy niesie za sobą inne zagrożenia niż praca nauczyciela. Nie bez znaczenia jest również sposób, w jaki wykonywany jest dany zawód. Rzecz w tym, iż inaczej wygląda praca kierowcy tira, a inaczej kierowcy na przykład taksówki. W tym przypadku również inne są zagrożenia. Warto też wiedzieć, że ubezpieczenie kierowcy zawodowego jest dostępne jedynie dla korporacji przewozowych, nie ma możliwości wykupienia go indywidualnie. 

Coraz więcej osób wykupujących ubezpieczenie odpowiedzialności zawodowej, decyduje się na kompleksowe rozwiązania. Chodzi tutaj o OC zawodowe, które obejmuje nie tylko wypłatę odszkodowania, ale również pomoc prawną w przypadku popełnienia błędu czy zaniechania. Często okazuje się, że tego typu wsparcie jest nawet istotniejsze od wsparcia finansowego.

Ubezpieczenie księgowego, ubezpieczenie OC lekarza czy też ubezpieczenie OC notariusza – w CUK kupisz ubezpieczenie OC każdego zawodu. Znajdziemy dla Ciebie najlepszą ofertę spośród propozycji kilku towarzystw ubezpieczeniowych. Chcesz znaleźć najtańsze ubezpieczenie OC zawodowe? Nasi doradcy pomogą Ci znaleźć kompleksowe ubezpieczenie w najlepszej cenie.

FAQ

Ostateczna ilość towarzystw, których oferty poznasz zależy od parametrów polisy, której potrzebujesz? O najlepszą ofertę dla Ciebie zapytamy ponad 30 towarzystw ubezpieczeniowych.

Polisę za pośrednictwem CUK Ubezpieczenia, możesz kupić na kilka sposobów:

- korzystając z kalkualtora online

- dzwoniąć na naszą infolinię

- odwiedzając najbliższą placówkę

Twoja firma to dzieło, na którego sukces ciężko pracujesz każdego dnia. Starasz się zapewnić jak najwyższą jakość usług i dbasz o zadowolenie klientów, jednak każde przedsiębiorstwo jest narażone na nieprzewidziane sytuacje. Ryzyko wiąże się nie tylko z utrzymaniem stabilnej pozycji na rynku, ale także z okolicznościami, które wynikają ze specyfiki branży czy dotyczą zdarzeń losowych.

Ubezpieczymy majątek Twojej firmy, czyli nieruchomości, wyposażenie i sprzęt, z którego korzystasz w godzinach pracy. Jeśli Twoja firma posiada samochody, możemy zaproponować Ci odpowiednie ubezpieczenie floty. Prowadzisz działalność związaną z transportem albo boisz się o bezpieczeństwo przewożonych towarów? Pomożemy Ci w zakupie superubezpieczenia cargo. Jeśli martwisz się o odpowiedzialność za przypadkowe szkody na osobach trzecich, wybierz OC działalności gospodarczej

W CUK Ubezpieczenia otrzymujesz kompleksową superochronę ubezpieczeniową i pomoc prawną. Spraw, aby Twoja firma rozkwitała i nie martw się ryzykiem.

Masz pytanie?

Jeśli chcesz się z nami skontaktować, wypełnij poniższy formularz.