Obowiązkowe OC zarządcy nieruchomości - skuteczna ochrona Twoich interesów

Jeśli jesteś zarządcą nieruchomości, koniecznie powinieneś zabezpieczyć się na wypadek szkód wyrządzonych osobie trzeciej. To nie tylko formalność, ale przede wszystkim maksymalne bezpieczeństwo i spokój.

Szukasz ubezpieczenia dla zarządzanych wspólnot mieszkaniowych?

Sprawdź warunki nowego programu grupowego ubezpieczenia wspólnot mieszkaniowych i uzyskaj zniżkę na obowiązkowe OC zarządcy nieruchomości!

Czekamy na Twój kontakt!

Chcesz ubezpieczyć flotę? A może potrzebujesz więcej informacji na temat obowiązkowych polis? Skontaktuj się z nami.

Co zyskujesz?

  • Pełne wsparcie merytoryczne
  • Ofertę wielu towarzystw ubezpieczeniowych
  • Wsparcie, także po zakupie polisy

Nasi klienci kupują

Jesteśmy specjalistami w wielu dziedzinach ubezpieczeń. Sprawdź produkty, które szczególnie chętnie kupują nasi Klienci.

Ubezpieczenie
na życie

Bądź spokojny – na wszelki wypadek

Ubezpieczenie
rowerowe

Pokonuj kolejne kilometry i jedź bezpiecznie!

Ubezpieczenia
firmowe

Prowadź swój biznes – bez strachu o przyszłość

Czy OC zarządcy nieruchomości przydaje się w praktyce?

Nie ma wątpliwości, że odpowiedzialność zarządcy nieruchomości jest ogromna. Odpowiada on zarówno za odpowiedni stan techniczny budynku, jak i za bezpieczeństwo jego mieszkańców. Każda nieruchomość jest natomiast narażona na uszkodzenia i awarie. Dlatego też trzeba przeprowadzać regularne przeglądy i nieustannie kontrolować, czy wszystko jest w porządku. Na zarządcy spoczywa szereg obowiązków, które zobowiązuje się on wypełniać. Jednak każdemu zdarzy się o czymś zapomnieć. Wystarczy jedno opóźnienie w kwestii przeglądu którejś z instalacji i już zarządca może zostać pociągnięty do odpowiedzialności, jeśli dojdzie do jakiegoś wypadku czy też nawet zwykłej awarii powodującej straty mienia.

Niewątpliwie im większa nieruchomość, tym większa odpowiedzialność zarządcy nieruchomości. Odpowiada on za więcej pomieszczeń i bardziej rozbudowaną instalację, a także za większą liczbę osób. W tym przypadku nie wystarczy już zwykłe, standardowe OC zarządcy nieruchomości. Często zarządca decyduje się na wykupienie polisy ze zdecydowanie wyższa sumą odszkodowania. Wszystko to w celu zabezpieczenia się na wypadek wystąpienia jakiejkolwiek szkody. Niewątpliwie zarządzanie dużą nieruchomością czy też kilkoma nieruchomościami nie należy do prostych zadań. Warto zatem zatrudnić asystentów, którzy pomogą w trosce nad danym budynkiem. Jednak co z odpowiedzialnością cywilną w takiej sytuacji? Czy ponoszą ją asystenci zarządcy? Nic z tych rzeczy, za ewentualne niedopatrzenia pomocników odpowiada zarządca. Całe szczęście w ramach prowadzonej działalności OC zarządcy nieruchomości obejmuje również jego pomocników.

Ubezpieczenie wspólnoty mieszkaniowej – na czym polega?

Warto mieć na uwadze, że ubezpieczenie zarządcy nieruchomości to nie jedyne zabezpieczenie lokatorów przed szkodami. Możliwe jest również do wykupienia ubezpieczenie wspólnoty mieszkaniowej. Ubezpieczenie to nie jest obowiązkowe, jednak wiele wspólnot mieszkaniowych decyduje się na opłacanie składek. Czemu służy tego typu polisa? Stanowi ona zabezpieczenie na wypadek wszelkich awarii i uszkodzeń budynku, a w konsekwencji strat finansowych mieszkańców. W tym przypadku jednak mowa o zdarzeniach, które mają miejsce z przyczyn losowych lub ewentualnie wskutek działalności mieszkańców. Ubezpieczenie wspólnoty mieszkaniowej nie dotyczy działań zarządcy. Tym samym na odszkodowanie można liczyć na przykład, gdy mieszkańców dotkną zniszczenia spowodowane przez czynniki atmosferyczne.

Czy warto wykupić OC najemcy nieruchomości?

Kolejnym ubezpieczeniem dotyczącym ewentualnych szkód związanych z nieruchomościami, jest OC najemcy. Czym jest ubezpieczenie OC najemcy nieruchomości? Jest to ubezpieczenie wykupywane przez najemcę lokalu, które gwarantuje właścicielowi wypłatę odszkodowania w przypadku wyrządzenia szkód. Należy jednak podkreślić, że chodzi tutaj o szkody wyrządzone nieumyślnie. Co więcej, ubezpieczenie dotyczy rzeczywistych szkód, nie obejmując standardowych efektów eksploatacji mieszkania, takich jak na przykład niewielkie zabrudzenia ścian. Czy warto wykupić tego typu ubezpieczenie? Wydaje się, że ma to sens głównie w przypadku najmu mieszkań w wysokim standardzie, a także tych bardzo dobrze wyposażonych. Niewątpliwie OC najemcy nieruchomości przydaje się również w przypadku wynajmu domu wraz z podległym mu terenem. W tego typu przypadkach liczba możliwych szkód jest stosunkowo duża, a ich wystąpienie dosyć prawdopodobne. Natomiast składka na OC najemcy nieruchomości jest dosyć niska, przez co nie powinna stanowić dla nikogo obciążenia nie do udźwignięcia.

Warto w tym miejscu zauważyć, że OC najemcy nieruchomości nie musi dotyczyć wcale konkretnego lokalu czy budynku. Jest to ubezpieczenie danej osoby, a nie nieruchomości. Innymi słowy, wykupując OC podczas najmu danego lokalu, możemy korzystać z polisy również po przeprowadzce do innej nieruchomości. Tym samym wykupienie takiej polisy wydaje się bardzo sensownym rozwiązaniem, dzięki któremu nie trzeba martwić się wysokimi kosztami związanymi z ewentualnym wyrządzeniem szkód. Takie rozwiązanie przygotowała na przykład Warta.

WIĘCEJ

FAQ

Ostateczna ilość towarzystw, których oferty poznasz zależy od parametrów polisy, której potrzebujesz? O najlepszą ofertę dla Ciebie zapytamy ponad 30 towarzystw ubezpieczeniowych.

Polisę za pośrednictwem CUK Ubezpieczenia, możesz kupić na kilka sposobów:

- korzystając z kalkualtora online

- dzwoniąć na naszą infolinię

- odwiedzając najbliższą placówkę

Twoja firma to dzieło, na którego sukces ciężko pracujesz każdego dnia. Starasz się zapewnić jak najwyższą jakość usług i dbasz o zadowolenie klientów, jednak każde przedsiębiorstwo jest narażone na nieprzewidziane sytuacje. Ryzyko wiąże się nie tylko z utrzymaniem stabilnej pozycji na rynku, ale także z okolicznościami, które wynikają ze specyfiki branży czy dotyczą zdarzeń losowych.

Ubezpieczymy majątek Twojej firmy, czyli nieruchomości, wyposażenie i sprzęt, z którego korzystasz w godzinach pracy. Jeśli Twoja firma posiada samochody, możemy zaproponować Ci odpowiednie ubezpieczenie floty. Prowadzisz działalność związaną z transportem albo boisz się o bezpieczeństwo przewożonych towarów? Pomożemy Ci w zakupie superubezpieczenia cargo. Jeśli martwisz się o odpowiedzialność za przypadkowe szkody na osobach trzecich, wybierz OC działalności gospodarczej

W CUK Ubezpieczenia otrzymujesz kompleksową superochronę ubezpieczeniową i pomoc prawną. Spraw, aby Twoja firma rozkwitała i nie martw się ryzykiem.

Masz pytanie?

Jeśli chcesz się z nami skontaktować, wypełnij poniższy formularz.