Strona www.cuk.pl wykorzystuje pliki cookies, które możecie Państwo kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Więcej w Polityce cookies i prywatności.

Szukasz ubezpieczenia samochodu?

Obowiązkowe OC zarządcy nieruchomości - skuteczna ochrona Twoich interesów

Jeśli jesteś zarządcą nieruchomości, koniecznie powinieneś zabezpieczyć się na wypadek szkód wyrządzonych osobie trzeciej. To nie tylko formalność, ale przede wszystkim maksymalne bezpieczeństwo i spokój.

Czy ubezpieczenie OC zarządcy nieruchomości jest obowiązkowe?

Zarządca nieruchomości to podmiot, który przewodzi zarządzaniu nieruchomością wspólną. Funkcję może pełnić osoba fizyczna lub prawna bądź zarząd własny wspólnoty, jeśli nie został wybrany organ zewnętrzny. Jego misją jest troska o właściwą eksploatację obiektu, utrzymanie go w dobry stanie technicznym i estetycznym. Do zadań zarządcy należy m.in. obsługa finansowa i przeglądy okresowe w lokalach.

Funkcja wiąże się z dużą odpowiedzialnością. Mieszkańcy powierzają zarządcy sprawowanie pieczy nad wyjątkowym miejscem – ich domem. Raz obdarzony zaufaniem, musi stale dbać o ich komfort i bezpieczeństwo.

Ubezpieczenie OC zarządcy nieruchomości jest obowiązkowe na mocy artykułu 186 Ustawy o gospodarce nieruchomościami z dnia 21 sierpnia 1997 r. z późniejszymi zmianami oraz zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Finansów z dnia 13 grudnia 2013 r. Przepisy ustalają przedmiot ubezpieczenia, jego zakres oraz minimalną sumę gwarancyjną. Brak odpowiedniej polisy może skutkować wypowiedzeniem umowy o zarządzaniu i karą w wysokości do 40 000 zł.

Jak chroni ubezpieczenie OC zarządcy nieruchomości?

Ochronie ubezpieczeniowej podlega odpowiedzialność cywilna zarządcy nieruchomości. Jeśli w okresie superubezpieczenia jego działanie lub zaniechanie spowodowało szkodę osobom trzecim, straty będą pokryte przez ubezpieczyciela na zasadach określonych przez polskie prawo. Wypłata świadczenia może nastąpić np. w przypadku zalania mieszkania z powodu uszkodzonego dachu.

Minimalna suma gwarancyjna OC zarządcy wynosi 50 000 euro w odniesieniu do jednego zdarzenia i do wszystkich zdarzeń w ciągu maksymalnie 12 miesięcy. Zarządca może zdecydować się na dobrowolne zwiększenie sumy ubezpieczenia, jeśli w jego ocenie ustawowa kwota może nie wystarczyć na pokrycie ewentualnych szkód.

Polisa OC dla zarządcy nieruchomości pozwala zdjąć z barków brzemię odpowiedzialności zawodowej i skupić się na wykonywaniu codziennych obowiązków.

Czekamy na Twój kontakt!

Chcesz ubezpieczyć flotę? A może potrzebujesz więcej informacji na temat obowiązkowych polis? Skontaktuj się z nami.

Co zyskujesz?

  • Pełne wsparcie merytoryczne
  • Ofertę wielu towarzystw ubezpieczeniowych
  • Wsparcie, także po zakupie polisy

Nasi klienci kupują

Jesteśmy specjalistami w wielu dziedzinach ubezpieczeń. Sprawdź produkty, które szczególnie chętnie kupują nasi Klienci.

Ubezpieczenie
na życie

Bądź spokojny – na wszelki wypadek

Ubezpieczenie
rowerowe

Pokonuj kolejne kilometry i jedź bezpiecznie!

Ubezpieczenia
firmowe

Prowadź swój biznes – bez strachu o przyszłość

FAQ

Ostateczna ilość towarzystw, których oferty poznasz zależy od parametrów polisy, której potrzebujesz? O najlepszą ofertę dla Ciebie zapytamy ponad 30 towarzystw ubezpieczeniowych.

Polisę za pośrednictwem CUK Ubezpieczenia, możesz kupić na kilka sposobów:

- korzystając z kalkualtora online

- dzwoniąć na naszą infolinię

- odwiedzając najbliższą placówkę

Twoja firma to dzieło, na którego sukces ciężko pracujesz każdego dnia. Starasz się zapewnić jak najwyższą jakość usług i dbasz o zadowolenie klientów, jednak każde przedsiębiorstwo jest narażone na nieprzewidziane sytuacje. Ryzyko wiąże się nie tylko z utrzymaniem stabilnej pozycji na rynku, ale także z okolicznościami, które wynikają ze specyfiki branży czy dotyczą zdarzeń losowych.

Ubezpieczymy majątek Twojej firmy, czyli nieruchomości, wyposażenie i sprzęt, z którego korzystasz w godzinach pracy. Jeśli Twoja firma posiada samochody, możemy zaproponować Ci odpowiednie ubezpieczenie floty. Prowadzisz działalność związaną z transportem albo boisz się o bezpieczeństwo przewożonych towarów? Pomożemy Ci w zakupie superubezpieczenia cargo. Jeśli martwisz się o odpowiedzialność za przypadkowe szkody na osobach trzecich, wybierz OC działalności gospodarczej

W CUK Ubezpieczenia otrzymujesz kompleksową superochronę ubezpieczeniową i pomoc prawną. Spraw, aby Twoja firma rozkwitała i nie martw się ryzykiem.

Masz pytanie?

Jeśli chcesz się z nami skontaktować, wypełnij poniższy formularz.