Ubezpieczenie OC i AC
– pakiet pełnej ochrony auta

 • Zakup ubezpieczeń w pakiecie jest bardziej opłacalny
 • Porównamy dla Ciebie ofertę ubezpieczeń OC od wielu towarzystw
 • U nas znajdziesz polisę w dobrej cenie niezależnie od Twojego wieku i historii ubezpieczeniowej

Dlaczego warto kupić pakiet OC i AC?

Chronisz innych uczestników ruchu

Jeśli uszkodzisz inny pojazd lub spowodujesz wypadek, w którym ucierpią osoby trzecie, ubezpieczyciel wypłaci im w ramach OC stosowne odszkodowanie. Nie będziesz ponosić kosztów kolizji lub wypadku z własnej kieszeni.

Spełniasz obowiązek ustawowy

Polskie prawo nakłada obowiązek wykupienia całorocznego ubezpieczenia OC dla samochodu. Nawet jeśli jeździsz nim jedynie okazjonalnie, Twój pojazd musi być ubezpieczony przez cały rok.

Otrzymasz wsparcie w razie kradzieży

Jeśli posiadasz polisę AC samochodu i Twój pojazd zostanie skradziony, towarzystwo ubezpieczeniowe wypłaci Ci odszkodowanie z polisy.

Zyskasz ochronę w razie kolizji

Spowodowałeś kolizję? Mając polisę AC, nie musisz martwić się o koszt naprawy Twojego auta, gdyż zostanie on pokryty przez towarzystwo.

Co zyskujesz, kupując pakiet OC i AC w CUK?

Komfort

Polisę kupisz online, w aplikacji, przez telefon
lub w placówce – jak Ci wygodniej!

Dostęp do promocji i rabatów

Skorzystaj z programu Moc Rabatów oraz Payback!

Możliwość płatności ratalnej

lub odroczenie terminu pierwszej płatności.

Dostęp do nowoczesnej aplikacji,

która ułatwi Ci zarządzanie polisami i zgłaszanie szkód

Dopasuj ochronę do swoich potrzeb za pomocą możliwych rozszerzeń:

 • Ubezpieczenie szyb
 • Ubezpieczenie bagażu
 • Ubezpieczenie opon
 • Ochrona utraty zniżek
 • BLS
 • Ubezpieczenie GAP
 • Ubezpieczenie ochrony prawnej
 • Zielona Karta 

Suma ubezpieczenia – maksymalna kwota ochrony

Jest ona określona w ustawie o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i PBUK.Niezależnie więc z jakiego towarzystwa zakupisz OC dla swojego pojazdu, będzie wynosić ona:

5 210 000 euro

w przypadku szkód osobowych

1 050 000 euro

w przypadku szkód majątkowych
W przypadku AC suma ubezpieczenia jest określona w polisie i może być:

Stała

Kwota nie zmienia się w trakcie umowy, jest na takim samym poziomie przez cały okres obowiązywania ochrony AC.

Redukcyjna

Zachodzi tzw. konsumpcja sumy ubezpieczenia, czyli każde wypłacone odszkodowanie zmniejsza sumę ubezpieczenia.

Zmienna

Odszkodowanie jest obliczane po uwzględnieniu wartości auta z dnia powstania szkody.

Odnawialna

Zgłoszone szkody nie obniżają sumy, na jaką jest ubezpieczony samochód.

Dobierz odpowiedni zakres ochrony

W przypadku polisy OC zakres ochrony jest ściśle określony w ustawie o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i PBUK. Niezależnie zatem od tego, na ofertę którego towarzystwa się zdecydujesz, podstawowa ochrona OC będzie taka sama.

Koniecznie jednak należy zwrócić uwagę na tą kwestię w przypadku ubezpieczenia AC. Do wyboru są trzy główne warianty ochrony:

Minicasco

Polisa, w której zakresie ochrony znajduje się zazwyczaj jedynie szkoda całkowita, kradzież pojazdu lub zniszczenie auta na skutek zdarzenia losowego (np. grad).

AC ryzyka nazwane

Twoje auto będzie chronione w przypadku zdarzeń, które zostały wymienione w OWU (zazwyczaj są to katastrofy żywiołowe oraz np. kradzież, zderzenie z innym pojazdem lub zwierzęciem).

AC all risks

Zapewnia ochronę w przypadku zdarzeń, które nie są określone w OWU jako wyłączenia i ograniczenia odpowiedzialności ubezpieczyciela.

Na co jeszcze zwrócić uwagę podczas zakupu pakietu ubezpieczeń OC i AC?

Polisa OC nie zawsze wznawia się na kolejny okres

W niektórych sytuacjach polisa OC nie ulegnie automatycznemu przedłużeniu. Powodem braku autowznowienia jest przeniesienie prawa własności pojazdu (np. w wyniku zakupu auta), nieuregulowanie w terminie składek za obecną polisę lub całkowity brak płatności za OC.

Zakupu polisy OC i AC nie musi dokonywać osobiście właściciel auta

Osoba trzecia może wykupić polisę na rzecz właściciela pojazdu. Dane osoby, która zakupiła OC i AC, znajdą się na polisie w rubryce „ubezpieczający”.

Polisa OC przechodzi na nowego właściciela auta, a polisa AC nie

Prawa i obowiązki związane z polisą OC przechodzą na aktualnego właściciela pojazdu. Pamiętaj jednak, że taka polisa nie wznawia się automatycznie, zatem ochrona będzie działać wyłącznie do końca okresu ubezpieczeniowego wskazanego na polisie. Warto też wiedzieć, że polisa AC nie przechodzi na nowego właściciela auta. 

Części zamienne w przypadku polisy AC

W OWU polisy AC znajdziesz zapis, który określa jakie części zostaną użyte podczas naprawy Twojego auta. Mogą to być części zamienne (wówczas możesz liczyć na niższą cenę AC) lub oryginalne. Ważnym pojęciem jest też amortyzacja części, w przypadku której ubezpieczyciel pomniejsza koszt wymiany danego elementu samochodu o jego zużycie. AC z amortyzacją części pozwala nieco zaoszczędzić na zakupie polisy.

Udział własny w przypadku polisy AC

W ubezpieczeniach nazywany franszyzą redukcyjną. Jest to koszt, jaki trzeba pokryć samodzielnie w przypadku szkody. Może to być konkretna kwota lub wartość procentowa, o którą każdorazowo zostanie obniżona wysokość wypłacanego odszkodowania. Warto wiedzieć, że franszyzę redukcyjną towarzystwa mogą obliczać od sumy ubezpieczenia AC lub wartości szkody. Informację o sposobie jej obliczania znajdziesz w OWU.

Minimalna wartość szkody z AC

To tak zwana franszyza integralna. Jej założenie jest proste – określa procent sumy ubezpieczenia lub konkretną kwotę, do której wysokości towarzystwo nie wypłaci odszkodowania z AC. Jeśli koszt naprawy szkody przekracza tę wartość, ubezpieczyciel wypłaca całą kwotę należnego odszkodowania.

Sprawdź realne ceny za pakiet ubezpieczeń OC i AC w CUK

Dzięki wprowadzeniu kilku danych osobowych oraz informacji o pojeździe zyskasz dostęp do najlepszych propozycji od znanych towarzystw ubezpieczeniowych. Wykonaj kalkulację i znajdź najtańszą ofertę!

4 niezawodne sposoby na obniżenie ceny pakietu OC i AC

Porównaj produkty różnych towarzystw

Każde towarzystwo indywidualnie określa cenę polisy OC i AC, dlatego koszt takiego pakietu u poszczególnych ubezpieczycieli może być bardzo różny. Skorzystaj z naszej porównywarki, by wybrać najkorzystniejszą dla Ciebie opcję!

Skorzystaj ze zniżek współmałżonka!

Zniżki OC wypracowane przez Twojego małżonka, mogą zostać przepisane na Ciebie. Głównym warunkiem jest posiadanie wspólnoty majątkowej i podpisanie oświadczenia, w którym to potwierdzacie. Warto jednak wiedzieć, że z przeniesieniem zniżek wiąże się też przeniesienie zwyżek. Wszelkie szkody, jakie spowoduje jeden z małżonków, będą skutkować zwyżkami w cenie polisy także na koncie współmałżonka.

Wybierz odpowiedni zakres ochrony AC

Jeśli nie potrzebujesz ochrony w zakresie all risks, możesz wybrać AC ryzyk nazwanych lub minicasco, które nie dają kompleksowego wsparcia, ale są znacząco tańsze.

Wybierz odpowiedni sposób naprawy i rodzaj użytych części

Polisa AC z gwarancją wymiany części na oryginalne jest droższa niż w przypadku części zamiennych. Podobnie polisa z gwarancją naprawy w serwisie jest droższa niż AC rozliczane na podstawie kosztorysu.

Jakie są wyłączenia w polisach OC i AC?

W pewnych sytuacjach ochrona w ramach OC i AC nie działa. Wyłączenia odpowiedzialności są określane przez ubezpieczyciela w OWU, a część z nich pokrywa się w każdym towarzystwie. Zobacz, kiedy ubezpieczyciel nie wypłaci odszkodowania z OC i AC.

Szkoda spowodowana umyślnie i ucieczka z miejsca zdarzenia

Jeśli uszkodziłeś pojazd swój lub innej osoby umyślnie lub jako sprawca kolizji czy wypadku uciekłeś z miejsca zdarzenia, nie możesz liczyć na wsparcie ubezpieczyciela.

Szkoda spowodowana przez osobę nietrzeźwą

Szkody spowodowane przez osoby znajdujące się pod wpływem alkoholu, narkotyków lub innych środków odurzających są wyłączone z odpowiedzialności towarzystw w ramach polisy OC i AC.

Szkoda spowodowana przez osobę bez prawa jazdy

Towarzystwo nie wypłaci odszkodowania za szkody spowodowane przez osoby, które nie posiadają uprawnień do prowadzenia pojazdu.

Brak przeglądu technicznego

Nie możesz liczyć na wypłatę odszkodowania, jeśli pojazd nie posiada ważnego przeglądu technicznego, a jego brak miał wpływ na powstałą szkodę.

Rażące niedbalstwo

Nie otrzymasz odszkodowania z AC, jeśli dopuściłeś się rażącego niedbalstwa (np. zostawiłeś kluczyki w stacyjce zaparkowanego w garażu auta i zostało ono skradzione).

Awaria i zużycie samochodu

Ubezpieczenie AC nie obejmuje szkód eksploatacyjnych (np. korozja) i awarii (np. paska klinowego czy skrzyni biegów).

MOC Rabatów na ubezpieczenie auta

Co roku pomagamy Polakom zaoszczędzić 100 mln złotych. Poznaj naszą akcję specjalną i co kwartał odkrywaj nowe rabaty!

Opinie klientów

Klaudia Krawczyk

Od dawna ubezpieczamy z mężem tutaj dwa samochody. W tym roku nawet zdecydowaliśmy się na ubezpieczanie na życie. Tak naprawdę składki są niewielkie.

Joanna Zofia Ołowska

Bardzo miła atmosfera, pełen profesjonalizm, szczególne podziękowania dla Pana Pawła za pomoc w znalezieniu najoptymalniejszego ubezpieczenia OC, oraz pomoc z wyprostowaniem polis z poprzednich lat za auto ubezpieczone w całkiem innej placówce.💪👍🤝 Dziękujemy
i polecamy jak najbardziej usługi CUK Wołomin.

Paulina Zarzycka

Bardzo polecam to miejsce. Profesjonalna i bardzo miła obsługa, wszystko przebiega szybko i sprawnie, niskie ceny i najlepsze oferty na rynku. Polecam każdemu! :)

Krystian Rosadziński

Pełen profesjonalizm. Od kilku lat nie muszę pamiętać o terminie ubezpieczeń. Za każdym razem telefoniczne przypomnienie, oferty przesyłane drogą elektroniczną. Mega oszczędność czasu. Obsługa klienta na najwyższym poziomie. Polecam

Ocena naszych Klientów na Google
Opinie klientów
4,79 (17 338 opinii)

Czy warto wykupić OC i AC?

Ubezpieczenie samochodowe OC jest w Polsce obowiązkowe i musi być wykupione na każdy pojazd. Polisa AC to natomiast polisa dobrowolna, na którą decydują się tylko niektórzy kierowcy. Wykupienie takiej ochrony ma jednak wiele zalet. Gdy wybierasz polisę OC, warto sprawdzić, czy jest dostępna w pakiecie z autocasco. W ten sposób można zaoszczędzić nawet kilkaset złotych.

Jeśli korzystasz z samochodu często, pakiet OC+AC będzie strzałem w dziesiątkę. Do niespodziewanych zdarzeń może dojść w każdej chwili. Uszkodzenia Twojego samochodu mogą spowodować warunki atmosferyczne, jak i osoby trzecie. Pakiety ubezpieczeniowe tego typu chronią bowiem na wypadek takich sytuacji, jak np.:

 • wyrządzenie szkód innemu kierowcy,
 • uszkodzenia w wyniku wypadku,
 • uszkodzenia na skutek własnych działań,
 • działania osób trzecich,
 • zdarzenia losowe wynikające z warunków atmosferycznych,
 • kradzież pojazdu.

Pakiet OC i autocasco daje przede wszystkim spokój i pewność, że w razie trudnej sytuacji kierowca nie będzie musiał ponosić dużych kosztów. Jeśli dojdzie do wypadku, obowiązkowe OC pokryje jedynie szkody wyrządzone przez Ciebie innej osobie. W sytuacji, gdy to Ty jesteś sprawcą całego zdarzenia, nie będziesz musiał martwić się wypłatą odszkodowania poszkodowanemu, jednak koszty naprawy własnego auta obciążą Twoją kieszeń. Wówczas pomocne staje się  AC.

Ile kosztuje AC w pakiecie z OC?

To, ile kosztuje AC i OC zależy od kilku czynników. Najważniejsze są parametry związane z samym autem, w tym jego model, marka, pojemność silnika, przebieg czy rok produkcji. Towarzystwa ubezpieczeniowe biorą pod uwagę również cechy samego kierowcy. Kluczowe znaczenie ma doświadczenie za kierownicą i wiek. Tanie AC i OC dotyczy zwykle osób, które jeżdżą samochodem już od kilku lat i mogą pochwalić się bezwypadkową historią ubezpieczeniową. W przypadku młodych kierowców cena całego pakietu wzrasta nawet kilkakrotnie.

Najtańsze AC i OC może kosztować kilkaset złotych. Zwykle jednak trzeba liczyć się z nieco wyższym kosztem. Kupowanie obu polis w pakiecie pozwala zaoszczędzić sporą sumę w stosunku do cen poszczególnych produktów. Dlatego warto zaopatrzyć się w autocasco podczas przedłużania OC.

Towarzystwa ubezpieczeniowe często oferują również zniżki dla stałych klientów i osób, które kupują więcej produktów. W ten sposób także można zaoszczędzić znaczną sumę. Co roku warto jednak ponownie porównać ofertę swojego ubezpieczyciela z innymi propozycjami.

Jak kupić tanie AC i OC?

Ubezpieczenia samochodów nie są tanie, jednak istnieje sposób na obniżenie ich cen. Najlepiej sprawdzają się porównywarki internetowe, które pozwalają na łatwe porównanie wszystkich propozycji czołowych towarzystw obecnych na rynku. W ten sposób na pewno nie przegapisz korzystnych ofert i wybierzesz tę dopasowaną do Twoich potrzeb. Porównywarka CUK umożliwia także zaoszczędzenie czasu podczas szukania danego rodzaju ubezpieczenia komunikacyjnego.

Ceny pakietów OC i AC różnią się od siebie w zależności od wielu czynników. Kluczowy jest zakres ochrony autocasco. W każdej umowie znajdują się wyłączenia, dlatego dobrą praktyką jest dokładne czytanie warunków uczestnictwa przed wybraniem ubezpieczenia. Dzięki porównywarce CUK znajdziesz wszystkie informacje na temat ceny i zakresu ochrony w pakiecie OC/AC w jednym miejscu.

Czasami zdarza się, że polisa samochodowa oferowana przez daną firmę ma tę samą cenę, ale węższy zakres ochrony niż produkt oferowany  przez inne towarzystwo ubezpieczeniowe. Porównanie obu opcji umożliwia wybranie takiej, która okaże się najkorzystniejsza. Najlepsze ubezpieczenie OC i AC to nie tylko cena, ale również zakres ochrony. Im szerszy zakres, w tym większej liczbie sytuacji kierowca będzie mógł liczyć na pokrycie kosztów napraw.