Pakiet OC i AC - oszczędzaj czas i pieniądze

  • Wiele towarzystw do wyboru,
  • Kompleksowa ochrona Twojego auta,
  • Pełne wsparcie doradców

Jak działa porównywarka CUK?

W CUK porównasz ubezpieczenie w 2 minuty! Niezależnie od tego, gdzie jesteś i która jest godzina. Kilkaset ofert z ponad 30 towarzystw otrzymasz w przejrzystej formie, a formalności dopełnisz online. To proste, prawda?

Krok 1

Wprowadź dane do formularza

Informacje na temat Twojego samochodu, właściciela pojazdu oraz poprzedniej polisy pomogą nam dopasować ubezpieczenie do Twoich potrzeb.

Krok 2

Porównaj oferty od towarzystw ubezpieczeniowych

Sprawdź cenę, zakres ochrony i możliwe rozszerzenia każdej oferty. Przekonaj się, ile Ty możesz zaoszczędzić!

Krok 3

Wybierz ubezpieczenie samochodu i kup polisę online

Jesteś zdecydowany? Teraz już tylko wystarczy dopełnić formalności. Wybierz sposób płatności. Pamiętaj, że możesz rozłożyć koszt swojego ubezpieczenia nawet na 11 dogodnych rat! Twoje ubezpieczenie zawsze będzie w SUPERcenie!

Krok 4

Za ubezpieczenie samochodu zapłacisz online – bezpiecznie i szybko!

Kup ubezpieczenie za pośrednictwem laptopa czy smartfona i zapłać za nie online.

Krok 5

Ciesz się z oszczędności czasu i pieniędzy!

Komplet dokumentów otrzymasz na podany przez Ciebie e-mail. Jeśli potrzebujesz wsparcia, na każdym etapie możesz skontaktować się z naszym doradcą pod numerem telefonu 22 27 00 337

Nasi klienci kupują

Jesteśmy specjalistami w wielu dziedzinach ubezpieczeń. Sprawdź produkty, które szczególnie chętnie kupują nasi Klienci.

Ubezpieczenie
na życie

Bądź spokojny – na wszelki wypadek

Ubezpieczenie
rowerowe

Pokonuj kolejne kilometry i jedź bezpiecznie!

Ubezpieczenia
firmowe

Prowadź swój biznes – bez strachu o przyszłość

Dlaczego warto wykupić OC i AC?

Ubezpieczenie samochodowe OC jest w Polsce obowiązkowe i musi być wykupione na każdy pojazd. Polisa AC to natomiast polisa dobrowolna, na którą decydują się tylko niektórzy kierowcy. Wykupienie takiej ochrony ma jednak wiele zalet. Gdy wybierasz polisę OC, warto sprawdzić, czy jest dostępna w pakiecie z autocasco. W ten sposób można zaoszczędzić nawet kilkaset złotych.

Jeśli korzystasz z samochodu często, pakiet OC+AC będzie strzałem w dziesiątkę. Do niespodziewanych zdarzeń może dojść w każdej chwili. Uszkodzenia Twojego samochodu mogą spowodować warunki atmosferyczne, jak i osoby trzecie. Pakiety ubezpieczeniowe tego typu chronią bowiem na wypadek takich sytuacji, jak np.:

  • wyrządzenie szkód innemu kierowcy,
  • uszkodzenia w wyniku wypadku,
  • uszkodzenia na skutek własnych działań,
  • działania osób trzecich,
  • zdarzenia losowe wynikające z warunków atmosferycznych,
  • kradzież pojazdu.

Pakiet OC i autocasco daje przede wszystkim spokój i pewność, że w razie trudnej sytuacji kierowca nie będzie musiał ponosić dużych kosztów. Jeśli dojdzie do wypadku, obowiązkowe OC pokryje jedynie szkody wyrządzone przez Ciebie innej osobie. W sytuacji, gdy to Ty jesteś sprawcą całego zdarzenia, nie będziesz musiał martwić się wypłatą odszkodowania poszkodowanemu, jednak koszty naprawy własnego auta obciążą Twoją kieszeń. Wówczas pomocne staje się  AC.

Ile kosztuje AC w pakiecie z OC?

To, ile kosztuje AC i OC zależy od kilku czynników. Najważniejsze są parametry związane z samym autem, w tym jego model, marka, pojemność silnika, przebieg czy rok produkcji. Towarzystwa ubezpieczeniowe biorą pod uwagę również cechy samego kierowcy. Kluczowe znaczenie ma doświadczenie za kierownicą i wiek. Tanie AC i OC dotyczy zwykle osób, które jeżdżą samochodem już od kilku lat i mogą pochwalić się bezwypadkową historią ubezpieczeniową. W przypadku młodych kierowców cena całego pakietu wzrasta nawet kilkakrotnie.

Najtańsze AC i OC może kosztować kilkaset złotych. Zwykle jednak trzeba liczyć się z nieco wyższym kosztem. Kupowanie obu polis w pakiecie pozwala zaoszczędzić sporą sumę w stosunku do cen poszczególnych produktów. Dlatego warto zaopatrzyć się w autocasco podczas przedłużania OC.

Towarzystwa ubezpieczeniowe często oferują również zniżki dla stałych klientów i osób, które kupują więcej produktów. W ten sposób także można zaoszczędzić znaczną sumę. Co roku warto jednak ponownie porównać ofertę swojego ubezpieczyciela z innymi propozycjami.

Jak kupić tanie AC i OC?

Ubezpieczenia samochodów nie są tanie, jednak istnieje sposób na obniżenie ich cen. Najlepiej sprawdzają się porównywarki internetowe, które pozwalają na łatwe porównanie wszystkich propozycji czołowych towarzystw obecnych na rynku. W ten sposób na pewno nie przegapisz korzystnych ofert i wybierzesz tę dopasowaną do Twoich potrzeb. Porównywarka CUK umożliwia także zaoszczędzenie czasu podczas szukania danego rodzaju ubezpieczenia komunikacyjnego.

Ceny pakietów OC i AC różnią się od siebie w zależności od wielu czynników. Kluczowy jest zakres ochrony autocasco. W każdej umowie znajdują się wyłączenia, dlatego dobrą praktyką jest dokładne czytanie warunków uczestnictwa przed wybraniem ubezpieczenia. Dzięki porównywarce CUK znajdziesz wszystkie informacje na temat ceny i zakresu ochrony w pakiecie OC/AC w jednym miejscu.

Czasami zdarza się, że polisa samochodowa oferowana przez daną firmę ma tę samą cenę, ale węższy zakres ochrony niż produkt oferowany  przez inne towarzystwo ubezpieczeniowe. Porównanie obu opcji umożliwia wybranie takiej, która okaże się najkorzystniejsza. Najlepsze ubezpieczenie OC i AC to nie tylko cena, ale również zakres ochrony. Im szerszy zakres, w tym większej liczbie sytuacji kierowca będzie mógł liczyć na pokrycie kosztów napraw.

FAQ

Ostateczna ilość towarzystw, których oferty poznasz zależy od parametrów polisy, której potrzebujesz? O najlepszą ofertę dla Ciebie zapytamy ponad 30 towarzystw ubezpieczeniowych.

Polisę za pośrednictwem CUK Ubezpieczenia, możesz kupić na kilka sposobów:

- korzystając z kalkualtora online

- dzwoniąć na naszą infolinię

- odwiedzając najbliższą placówkę

Warto pamiętać, że podstawowym obowiązkiem każdego kierowcy jest zakup polisy OC. To niezbędna ochrona, która zapewnia wypłatę środków, jeśli wyrządzisz szkodę innym osobom lub pojazdom. Dzięki superubezpieczeniu nie ponosisz z własnej kieszeni kosztów naprawy zniszczeń. Brak ważnej polisy OC wiąże się z karą finansową, należy więc zadbać o ciągłość ochrony.

W trosce o Twoje auto możesz wyposażyć się w ubezpieczenie AC, które pomoże Ci w kłopotliwych okolicznościach objętych umową. Towarzystwo udzieli wsparcia w razie stłuczki, wypadku, kradzieży czy niekorzystnego działania zjawisk atmosferycznych np. gradu. Na zakup AC możesz zdecydować się niezależnie od polisy OC lub wykupić OC i AC w pakiecie.

Wśród ubezpieczeń komunikacyjnych znajdziesz także NNW, czyli wsparcie w zmaganiach z następstwem nieszczęśliwych wypadków. Otrzymasz odszkodowanie, jeśli zdarzenie drogowe spowoduje uszczerbek na zdrowiu. NNW gwarantuje środki także w przypadku śmierci ubezpieczonego w wypadku komunikacyjnym.

Assistance to wsparcie informacyjne i sprawna organizacja pomocy w kryzysowej sytuacji. W razie kłopotów na drodze nie musisz na własną rękę szukać warsztatu czy lawety. Dla pełnej superochrony auta oferujemy także ubezpieczenie szyb. Z kompleksową polisą dla samochodu niespodziewane przygody nie są Ci straszne.

Masz pytanie?

Jeśli chcesz się z nami skontaktować, wypełnij poniższy formularz.