Towarzystwo Ubezpieczeniowe Europa S.A. to firma, która na polskim rynku funkcjonuje już od niemal 30 lat. Przez ten czas zbudowała silną pozycję, zyskując uznanie klientów. Odzwierciedlają to liczne nagrody i wyróżnienia m.in. Przyjaznej Firmy Ubezpieczeniowej 2020, Instytucja Roku 2020 itd. 

Ubezpieczenia TU Europa S.A.

W portfolio TU Europa S.A. znajdują się ubezpieczenia:

 • indywidualne – do popularnych produktów tego typu należą ubezpieczenia turystyczne, mieszkaniowe czy zdrowotne (bez konieczności przechodzenia badań lekarskich);
 • dla firm – ubezpieczenie ochrony prawnej, odpowiedzialności cywilnej i inne ubezpieczenia przeznaczone dla małych i średnich przedsiębiorstw).

Firma stawia przede wszystkim na rozwój wielu kanałów komunikacji z klientem. Możliwy jest kontakt mailowy i telefoniczny, a także zamówienie rozmowy za pośrednictwem specjalnego formularza znajdującego się na stronie towarzystwa. Również dostępność pracowników w social mediach czy innych przestrzeniach internetowych pozwala klientom wybrać dogodną dla nich formę kontaktu. 

Wszystko to sprawia, że towarzystwo zbiera szereg pozytywnych opinii. Jakość obsługi jest przez TU Europa regularnie badana, by na podstawie informacji zwrotnej wprowadzać kolejne ulepszenia. 
 

FAQ, czyli najważniejsze pytania o ubezpieczenia z TU Europa S.A.

 • 1
  Jak zgłosić szkodę w TU Europa S.A.?
  Zgłoszenia i likwidacji szkody można dokonać online, korzystając z formularza kontaktowego lub mailowo, a także dzwoniąc na infolinię, na numer: 71 369 28 87 oraz odwiedzając placówkę.
 • 2
  Ile kosztuje ubezpieczenie turystyczne w TU Europa?
  Ubezpieczenie turystyczne w TU Europa zależy od wielu czynników np. wariantu (są trzy do wyboru) oraz celu podróży. Podstawowa polisa na wyjazd do krajów europejskich kosztuje od 5,50 zł dziennie za osobę. Z kolei podróż do pozostałych krajów kosztuje od 8,50 zł dziennie za osobę. Polecany wariant PREMIUM to koszt od 15 zł przy wyjazdach do Europy i 11 zł przy wyjazdach do innych państw. Warto wiedzieć, że każdy z wariantów zawiera w zakresie ubezpieczenia chorobę przewlekłą oraz amatorskie uprawianie sportów.
 • 3
  Jak ubiegać się o odszkodowanie z TU Europa?
  By otrzymać odszkodowanie, trzeba zgłosić szkodę do towarzystwa, składając komplet dokumentów. W zależności od sytuacji będzie to inny materiał dowodowy. Na przykład w związku ze szkodą komunikacyjną może to być notatka policyjna, zdjęcia, zeznania świadków oraz ich dane, a jeśli ubezpieczony został ranny w wypadku – zaświadczenia lekarskie, dokumentacja medyczna, rachunki za leki itd.
 • 4
  Ile kosztuje ubezpieczenie NNW Sport (Aktywni w sporcie) w TU Europa?
  Taką polisę kupisz w TU Europa już od 10 zł za dzień ochrony. Ostateczna cena zależy m.in. od wysokości sumy ubezpieczenia, wieku ubezpieczonego i rodzaju uprawianego sportu.

Dane kontaktowe TU Europa S.A.

Z TU Europa S.A. skontaktujesz się pod numerem telefonu: +48 71 36 92 887 lub wysyłając maila na adres: bok@tueuropa.pl.

Pozostałe dane kontaktowe TU Europa S.A. znajdziesz na stronie towarzystwa.